Yarram & District Canine Club Inc (VIC)

Date of Show : 12-Mar-2023 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr Brian Harris (New Zealand)   (Total Entry : 374)

Best in Show & Intermediate in Show: Border Collie
Aust Ch Khayoz Just Follow Your Dreams (AI) (Khayoz Kennels)
Runner Up in Show & Open in Show: English Springer Spaniel
Aust Sup Ch Sandicam This Is Me (Cam Cavallo)
Baby in Show: Welsh Corgi (Pembroke)
Lakamari Final Enchantment (Lakamari Kennels)
Minor in Show: Dobermann
Coppertop Top That One (Julie Hovell)
Puppy in Show: Cavalier King Charles Spaniel
Daventri Fire Lily (Daventri Kennels)
Aust Bred in Show: Petit Basset Griffon Vendeen
Aust Sup Ch Rokeena Make My Day (R J & R J Wallis)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Samoyed
Aust Sup & Neut Gr Ch Airebis What Dreams R Made Of (Kellie / Judy & Graham Hughes)
Runner Up Neuter in Show: Dobermann
Aust & Neut Ch Copperdobe Wickd Lil Witch (Imp NZ) (J Hovell)

Baby SweepStakes - 1st Place: Hungarian Vizsla
Kozmikus Komecsar of Luhansk (E & C Slavin / S Foote)
Baby SweepStakes - 3rd Place: Basset Fauve de Bretagne
Aust Ch Arendt The Boy Who Could Fly (Ms K Wishart)

Puppy SweepStakes - 3rd Place: Bernese Mountain Dog
Aust Ch Zollikon To The Moon And Back (Monique & Susan Dunne / Emma Sankey)

Veteran SweepStakes - 1st Place: Gordon Setter
CIB/Aust Sup Ch Kemsley Dare To Dream RN (Natalie Collins)
Veteran SweepStakes - 3rd Place: Havanese
Aust Gr Ch & Neut Ch Ananda Night Ov The Realm (Mrs A Lay & Ms S Lay)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Jean McErlane (New Zealand)  (Group Entry : 73)

Best in Group & Open in Group: Havanese
Aust Ch Ananda Stopdraggin Myheartaround (Anne Lay)
Minor in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Innesveil Northern Treasure (Joy McInnes)
Puppy in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Daventri Fire Lily (Daventri Kennels)
Intermediate in Group: Papillon
Pinklee Edge Of Tomorrow (Ms M Sarif & Ms E K Shafli)
Aust Bred in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Innesveil Riverboat Dreams(AI) (Joy McInnes)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Havanese
Aust Gr Ch & Neut Ch Ananda Night Ov The Realm (Mrs A Lay & Ms S Lay)

Affenpinscher
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am Ch & Aust Ch Monkey See C Dgs (Imp USA) (Kerry McKinnon)

Bichon Frise
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust & Am Ch Solstice Crystal By Dash At Monjoie (Imp USA) (J & W Hutchison/ M Newman)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Monjoie Carried On A Sunbeam (J & W Hutchison / M Newman)
Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Monjoie Devil On Fire (J & W Hutchison / M Newman)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Innesveil Northern Dream (AI) (Joy McInnes)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Daventri Fire Lily (Daventri Kennels)
Minor of Breed: Innesveil Northern Treasure (Joy McInnes)
Aust Bred of Breed: Innesveil Riverboat Dreams(AI) (Joy McInnes)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust CH Hollychi Ebony Rose (Yolanda Krznaric)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Hollychi Diamond Delight (Karen A McCabe)
Puppy of Breed: Yolliechi Rebas Lailani (Yolanda Krznaric)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Standoff Dude Hold My Beer (E & C Slavin / S Foote)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Gr Ch Hollychi Rhapsody In Blue (Karen McCabe)

Griffon Bruxellois
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Griffonsburg Scarlett Vivien (Dr I T Mitchell)

Havanese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ananda Stopdraggin Myheartaround (Anne Lay)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Ananda Material Girl (Mrs A Lay)
Baby of Breed: Hashki Flitz (Anne Lay)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch & Neut Ch Ananda Night Ov The Realm (Mrs A Lay & Ms S Lay)

Italian Greyhound
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Greylag Whisper Of Candy Man (AI) (Mrs J Short & Mrs K Clay)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Greylag Secret Golden Ticket (AI) (Mrs J Short & Mrs K Clay)

Japanese Chin
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Alwood Insentibu (Alwood Kennels)
Minor of Breed: Aust Ch Alwood Sumairi (Alwood Kennels)

Papillon
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Pinklee Edge Of Tomorrow (Ms M Sarif & Ms E K Shafli)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Pinklee Simply Charmed (Ms M Sarif)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Gracepol Mysteriously Made (Ms M Sarif & Miss J Mortensen)

Pug
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Lecarne Fizzy Pop (Mrs L Trotter)

Yorkshire Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Jazzuki Go And Flaunt It (Steven Reid)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Linda Strongman (New Zealand)  (Group Entry : 19)

Baby in Group: Scottish Terrier
Pumukel Star at Shortblak (Stacey Sullivan)
Puppy in Group: Soft Coated Wheaten Terrier
Larnook Minney The Moocher (AI) (Monica O'Kelly)

Australian Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Oziruff Dream N Of Me (Mrs Leanne Bywater)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Grand Ch Alcaneeka Gold N Design (Al) (Alcaneeka Kennels)

Scottish Terrier
Baby of Breed: Pumukel Star at Shortblak (Stacey Sullivan)

Soft Coated Wheaten Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Larnook Minney The Moocher (AI) (Monica O'Kelly)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Larnook Medicine Man (AI) (Monica O'Kelly)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr Mark Lawrence (New Zealand)  (Group Entry : 83)

Best in Group & Open in Group: English Springer Spaniel
Aust Sup Ch Sandicam This Is Me (Cam Cavallo)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Weimaraner
Aust Ch Ghostwind Veni Vidi Vindaloo (AI) (Miss J Tully)
Baby in Group: German Shorthaired Pointer
Pointsure Rebel Graffiti (Peter Allen)
Puppy in Group: Curly Coated Retriever
Aust Ch Glenord Mr Tanner (Imp NZ) (Sharon Slater)
Junior in Group: German Shorthaired Pointer
Canawindra High Tea (Ms Raelene Trimble)
Runner Up Neuter in Group: Bracco Italiano
Aust & Neut Ch Fausto Compatriota Di Bonfini (Imp) (Charlene Allan)

Bracco Italiano
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bicerin Caravaggio (Charlene Allan)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Fausto Compatriota Di Bonfini (Imp) (Charlene Allan)

Clumber Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Appintiki Badger Bear (Mr T Mrs C & Ms E Buckle)

Cocker Spaniel
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Carawood Carbon Copy (AI) (Meg Hardy)

Curly Coated Retriever
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Glenord Mr Tanner (Imp NZ) (Sharon Slater)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Kalonakurl Hot Gossip (Sharon Slater)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sandicam This Is Me (Cam Cavallo)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Canawindra High Tea (Ms Raelene Trimble)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Canawindra Over The Moon (Mrs B & Mr C Walter)
Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Grand Ch Canawindra Roll The Dice (Mrs B & Mr C Walter)
Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Canawindra High Flyer (Ms Raelene Trimble)
Baby of Breed: Pointsure Rebel Graffiti (Peter Allen)
Intermediate of Breed: Pointsure Pop Star (Peter Allen)
Intermediate (Dog) of Breed: Canawindra Home Brew TDX TSD (M J & F L Park)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Pointsure Busta Move (AI) (Peter Allen)
Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Heiderst Goosebumps (H Raabe/ Heiderst Kennels/ Bromhund Kennels/S Sabbatini)

Golden Retriever
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Emperosgold Wildflower (AI) (P D Bristow)
Baby (Bitch) of Breed: Beaudore Shake It Up (Alison Cameron)

Gordon Setter
BOB, Dog CC & Open of Breed: CIB/Aust Sup Ch Kemsley Dare To Dream RN (Natalie Collins)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Konnierose Kinky Witch (Natalie Collins)
Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Kemsley Vintage Crop (AI) (Sue Natoli & Natalie Collins)
Junior of Breed: Aust Ch Kemsley Secret Admirer (Sue Natoli)

Hungarian Vizsla
Baby of Breed: Kozmikus Komecsar of Luhansk (E & C Slavin / S Foote)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kelindebar Show Time (L Adams)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Grand Ch Kelindebar Donít Rock The Boat (Linda Adams)
Puppy of Breed: Otterway King Of The North (Tony Avison & Karen Turnbull)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ghostwind Veni Vidi Vindaloo (AI) (Miss J Tully)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Neut Ch Ashlaren Lord Gunter TD SWN (R Bell)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Ms Karen McIntyre (New Zealand) (Group Entry : 51)

Best in Group & Open in Group: Whippet
Aust Sup Ch Khayoz Dancing In The Rain (Khayoz Kennels)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Petit Basset Griffon Vendeen
Aust Sup Ch Rokeena Make My Day (R J & R J Wallis)
Baby in Group: Basset Fauve de Bretagne
Aust Ch Arendt The Boy Who Could Fly (Ms K Wishart)
Puppy in Group: Borzoi
Gleneagle Earthly Pleasures (Karen Nott)
Junior in Group: Rhodesian Ridgeback
Matalko Dont Hate The Player (AI) (Kay & Jodie Allan / Mandy Boyle)
Intermediate in Group: Harrier
Flowerbrae In Memory Of Blue (P Van Loon)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Dachshund (Smooth Haired)
Aust Sup Ch Neut Ch Tischamingo Hudson Hornet (C Baker / J & F Walker)

Afghan Hound
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Dzum Blue Illusion (Mrs M & Mr A Storey)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Tahkira Cant Take My Eyes Offu(AI) (Mr A & Mrs M Storey)

Basset Fauve de Bretagne
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Arendt Bibbidi Bobbidi Boo (Mrs Susan Culbert & Mr Graham Jones)
Baby of Breed: Aust Ch Arendt The Boy Who Could Fly (Ms K Wishart)

Basset Hound
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Goldreign Heart And Soul (John Glazzard)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Goldreign Aria (AI) (John & Stella Glazzard)

Beagle
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Orobay Anzac Spirit (A Lenne)
Baby of Breed: Almanzor Toot Me Baby (Kestrel Orr & Jason Moore)

Borzoi
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Clovelly Cloud Of Silver (Clovelly Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Clovelly Cameo Of Crystal (Clovelly Kennels)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Gleneagle Earthly Pleasures (Karen Nott)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Assuana Sultana (Ms Lisa Marsh)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Rustyplains One And Only (Ms Lisa Marsh)

Dachshund (Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tischamingo No Free Ride (AI) (J & F Walker)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Tischamingo Smoke N Mirrors (AI) (C Baker / J & F Walker)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Neut Ch Tischamingo Hudson Hornet (C Baker / J & F Walker)

Foxhound
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Foxgully When Yor Hot Your Hot (Kathy Austin)
Baby of Breed: Foxgully Chasing Dreams (Kathy Austin)

Harrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Flowerbrae In Memory Of Blue (P Van Loon)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Flowerbrae Snow Storms Fury (P Van Loon)

Irish Wolfhound
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Alymata Ned (AI) (Shane Clapham)

Petit Basset Griffon Vendeen
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Rokeena Make My Day (R J & R J Wallis)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Matalko Dont Hate The Player (AI) (Kay & Jodie Allan / Mandy Boyle)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kusini Pacer Bay (AI) (Brent & Gina Stanyon)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Matalko Karmas Comin Atcha (K & J Allan / M Boyle)

Saluki
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am & Aust Ch Al Sayad Isis Frequency (Imp USA) (Dr R Granger)

Whippet
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Khayoz Dancing In The Rain (Khayoz Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Khayoz Neverending Story (Khayoz Kennels)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Aslan Walking in Memphis (B & G Stanyon/ J Johnson/ L McRindle)
Baby of Breed: Aust Ch Ridgesetter Summernights (Khayoz Kennels)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr Chris Graham (New Zealand)  (Group Entry : 58)

Best in Group & Intermediate in Group: Border Collie
Aust Ch Khayoz Just Follow Your Dreams (AI) (Khayoz Kennels)
Baby in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Lakamari Final Enchantment (Lakamari Kennels)
Junior in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust Ch Lakamari Lord Uhtred (Lakamari Kennels)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: German Shepherd Dog
Aust Ch Neut Ch Lakamari Totally Tameeka (Lakamari Kennels)

Australian Shepherd
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Willabaa Whisp of Blue (AI) (G Sutherland)

Border Collie
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Khayoz Just Follow Your Dreams (AI) (Khayoz Kennels)

Briard
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Glenine Rain Wilds River King (AI) (Christopher Rivera & Carmen Konstantino)

Collie (Rough)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Dual Ch (T) Ellerran Durif Parti Hi Lights SWN TSDX (Bryan & Sandra Crowley)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Armahani Kunzite Kuutamo (AI) CCD RM TK.N ADX JDM JDO SPDX SDX GDX HT ET CAX (N Wain & J Lincoln)

German Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Lukota Shelby RN (L & C Crockett)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Brashawin Empire Strikes Back SWA TK.S RN (Mr B & Mrs S Winkler / J Broadbent)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Lakamari Totally Tameeka (Lakamari Kennels)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Kptlonglocks Augustiner RN (L & C Crockett)
Res Dog CC & Minor of Breed: Gilarisha Prince Puma RN (L & C Crockett)

Old English Sheepdog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Waloes Donít Dream It Be It (C Beames/ R W & K L Nelligan)

Welsh Corgi (Cardigan)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Mandene Rocky Horror Ptrshow (Jessica Swalwell)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lakamari Ted E Bear (Lakamari Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Lakamari Lord Uhtred (Lakamari Kennels)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Grand Ch Lakamari Mother Of Dragons NBT (Lakamari Kennels)
Baby of Breed: Lakamari Final Enchantment (Lakamari Kennels)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Louise R Harris (New Zealand)  (Group Entry : 46)

Best in Group & Open in Group: Boxer
Aust Ch Tyeanbo Rocket Man (S F Crooks)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Alaskan Malamute
Aust Sup Ch Whitewarrior Nakomas Quest (Brett White)
Baby in Group: Samoyed
Airebis Dance at Sunset (Graham/ Judy & Kellie Hughes)
Minor in Group: Dobermann
Coppertop Top That One (Julie Hovell)
Intermediate in Group: Schnauzer (Miniature)
Brontide Majestical Mover (B Luczak)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Samoyed
Aust Sup & Neut Gr Ch Airebis What Dreams R Made Of (Kellie / Judy & Graham Hughes)
Runner Up Neuter in Group: Dobermann
Aust & Neut Ch Copperdobe Wickd Lil Witch (Imp NZ) (J Hovell)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Whitewarrior Nakomas Quest (Brett White)

Bernese Mountain Dog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Zollikon U Need To Calm Down (E M Sankey)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cloudforest Ghost Ryder (S Murray/ S & C Eastley)
Res Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Zollikon To The Moon And Back (Monique & Susan Dunne / Emma Sankey)

Boxer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tyeanbo Rocket Man (S F Crooks)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tyeanbo Karmas A Btch (S F Crooks)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tyeanbo Dreams Do Come True (AI) (Mrs S F Crooks)

Dobermann
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Copperdobe Pitcha Perfect (AI) (Imp NZ) (Julie Hovell)
Minor of Breed: Coppertop Top That One (Julie Hovell)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Copperdobe Wickd Lil Witch (Imp NZ) (J Hovell)

Samoyed
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Grand Ch Airebis Sunshine N Lollipops RN (Kellie/ Judy & Graham Hughes)
Baby of Breed: Airebis Dance at Sunset (Graham/ Judy & Kellie Hughes)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Gr Ch Airebis What Dreams R Made Of (Kellie / Judy & Graham Hughes)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Brontide Majestical Mover (B Luczak)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Brontide Hot Chilli Gal (Mrs B Luczak)
Baby of Breed: Brontide Ruby Tuesday (Mrs B Luczak)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Debtin Talk of the Devil (Debbie Bisley)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Alpine Ultimate Wish (Imp NZ) ET (Deborah Bisley)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Debtin The Golden Ticket (Debbie Bisley)

St Bernard
Baby of Breed: Ishway Dancing Queen (Mrs L Singh)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mr Brian Harris (New Zealand)  (Group Entry : 44)

Best in Group & Aust Bred in Group: Poodle (Miniature)
Aust Gr Ch Rokshani Oops I Did It Again (Anne Copeland)
Runner Up in Group: Keeshond
Aust Sup Ch Axsollonte A Moment In Time (Mrs M Holland)
Baby in Group: Shar Pei
Shangyin King Kong (Samantha Seffelaar)
Minor in Group: Shar Pei
Aust Ch Shangyin Wild Galician Queen (Samantha Seffelaar)
Puppy in Group: Lhasa Apso
Mysticrafael Slice of Heaven (AI) (Vickie Reynolds-Siddall)
Open in Group: Boston Terrier
Am & Aust Ch Deja - Vu Warrior At Saiha (Imp USA ) (Rodney Kirby)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Schipperke
Aust Ch Hapipet Limited Edition ET (Hapipet Kennels)
Runner Up Neuter in Group: Lhasa Apso
Aust & Neut Ch Mysticrafael DestinedToBFamous (Mysticrafael)

Boston Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am & Aust Ch Deja - Vu Warrior At Saiha (Imp USA ) (Rodney Kirby)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Saihabostons Mini Me (Rodney Kirby)
Baby of Breed: Aust Ch Saihabostons Chances R (Rod Kirby)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Abiaan Hunt Me Dwn Boy (Ben McWatt)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Abiaan Winnie Girl (Ben McWatt)

Keeshond
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Axsollonte A Moment In Time (Mrs M Holland)

Lhasa Apso
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Mysticrafael Slice of Heaven (AI) (Vickie Reynolds-Siddall)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Mysticrafael She Is A Showgirl (AI) (V Reynolds-Siddall)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Mysticrafael DestinedToBFamous (Mysticrafael)

Poodle (Miniature)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Rokshani Oops I Did It Again (Anne Copeland)

Poodle (Standard)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Katsto Devil On The Dark Side (Kate Chandler)

Poodle (Toy)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rubicundale Bijou Suki (Jenny Larkman)
Minor of Breed: Fleurlee Lady Ellyse (Beverley Gleeson)

Schipperke
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hapipet Suit Up Barney ET (Philip Semmel)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Bateauchien Black Night (Hapipet Kennels)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Hapipet Limited Edition ET (Hapipet Kennels)

Shar Pei
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Shangyin Wild Galician Queen (Samantha Seffelaar)
Baby of Breed: Shangyin King Kong (Samantha Seffelaar)

Xoloitzcuintle (Miniature)
Baby of Breed: Elamor Alteza Real (Lynette Lancaster)