Bulli District Kennel Club Inc (NSW)

Date of Show : 20-Jan-2018 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Valma Morrow (NSW)   (Total Entry : 423)

Best in Show & Aust Bred in Show: Dalmatian
Aust Sup Ch Krystaway Glitterati (R & D Harbin)
Runner Up in Show: German Shepherd Dog
Aust Ch Allendell One Cheeky Liasion (R Ralphs / D Elliott)
Baby in Show: Beagle
Johgra Charisma At Clarion (Mr Joshua & Mrs Mellissa Grant)
Minor in Show: Cocker Spaniel
Ravensnite Kickstart My Heart (Toni Dennis)
Puppy in Show: Irish Wolfhound
Aust Ch MacLaomainn Blood Of The Brave (AI) (Rona Moss)
Junior in Show: Poodle (Standard)
Aust Ch Picardy Point Of View (M & L Boyd/ J Foulds)
Intermediate in Show: Japanese Spitz
Aust Sup Ch Daesdaemar Rebel Rebel (Amanda Huggins)
Open in Show: Pomeranian
Aust Sup & Can Ch Chriscendo Cool With It (Imp CAN) (Mrs E A Friedman)

Baby SweepStakes - 1st Place: Golden Retriever
Dobro Magic Skies at Parishaar (Anne Saunders)

Puppy SweepStakes - 1st Place: Keeshond
Aust Ch Hunkeedori Heeerrreees Jonnie (Katrina Santas)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Cocker Spaniel (American)
Aust Ch Jettz Whos That Girl (Victoria Masterfield & Rebecca Pandelis)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Irish Wolfhound
Aust Ch MacLaomainn Blood Of The Brave (AI) (Rona Moss)


Group 1 Results

Specials Judge : Mrs Toni Comerford (NSW)  (Group Entry : 73)

Runner Up in Group & Open in Group: Pomeranian
Aust Sup & Can Ch Chriscendo Cool With It (Imp CAN) (Mrs E A Friedman)
Puppy in Group: Pug
Kangala Teen Idol (Kerry Cannon)
Intermediate in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Ch Tikimi The Power N The Passion (Miss T & Mrs K Perkiss)

Australian Silky Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Balkana Fire and Ice (J W Camac / Scales / Johnston)

Cavalier King Charles Spaniel
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tikimi The Power N The Passion (Miss T & Mrs K Perkiss)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Rayvale Ima Texas Rose (E & J Henville & V Morse)

Chinese Crested Dog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Karakush Because Your Worth It (Leigh & Helen Gibson)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup & Can Ch Chriscendo Cool With It (Imp CAN) (Mrs E A Friedman)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Mimbletown My Golden Star (Alannah & William Roberts)

Pug
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kangala Timberland (Kerry Cannon)
Bitch CC & Puppy of Breed: Kangala Teen Idol (Kerry Cannon)
Junior (Bitch) of Breed: Mickshl Black Beauty (Jodie Miller)


Group 2 Results

Specials Judge : Mrs Toni Comerford (NSW)  (Group Entry : 62)

Best in Group & Aust Bred in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Ch Selwor Stand By Me (Matina Butcher)
Runner Up in Group: Jack Russell Terrier
Aust Gr Ch Joelleigh Diamond Indus Skys (Leesa Musgrove)
Baby in Group: Tenterfield Terrier
Wimballah My Wychbold (Ms C J Alderton)
Minor in Group: Jack Russell Terrier
Joelleigh Diamond Solitaire (Leesa Musgrove)
Puppy in Group: Bull Terrier
Tenaz Shez Daddy's Girl (J & B McGowan)

Airedale Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Driesdale Richmond Virginia (Mrs M A Fittler)

American Staffordshire Terrier
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Newbelle ACDC ET JC WWPD (T Talbot)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Pradakka Pure Elegance (AI) (T Talbot)
Minor of Breed: Nikar deeds never done (AI) (Karen Sloane)

Border Terrier
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bohunt Resting Witch Face (Robyn Brown)

Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Tenaz Shez Daddy's Girl (J & B McGowan)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Bullacktiv Waking The Demon (P & N Zullo / H Pinker)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Chaylotte Charming (Damiano & Katarina Manna)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Bullacktiv Firerain (P Zullo)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cherrypieap werever I May Roam (Damiano & Katarina Manna)
Junior of Breed: Aust Ch Bullacktiv Dreamwalker (ROM) (P Zullo)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Selwor Stand By Me (Matina Butcher)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Pinnacle Me Myself And Eye (Imp NZ) (S & A Evans)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Pinnacle Snow Way Jose At Selwor (Imp NZ) (J & L Rowles)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Joelleigh Diamond Indus Skys (Leesa Musgrove)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Joelleigh Diamond Solitaire (Leesa Musgrove)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Joelleigh Ziggy Stardust (Leesa Musgrove)
Baby of Breed: Roccabrite Tidal Mist (Mr W & Mrs S Muir)

Norwich Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wynterra First Edition (A Tombling)

Staffordshire Bull Terrier
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Bxact Knock Knock Knock (J Watt & K Roebig)
Res Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Quantumstaff Thunderball (Kylie Gatt)
Baby of Breed: Ourgang Dirty Bang (Annabel Wolf)

Tenterfield Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Atenta Justa Lillibit (Ms C J Alderton)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Atenta Mista Wags (Christine Alderton)
Baby of Breed: Wimballah My Wychbold (Ms C J Alderton)


Group 3 Results

Specials Judge : Mrs Jenny Williams (NSW)  (Group Entry : 59)

Best in Group & Open in Group: English Springer Spaniel
Aust Sup Ch Reibey World Premiere (AI) (S Lancaster & G Render)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Golden Retriever
Aust Gr Ch Goldtreve Causin A Storm Atlnr (L K & R G Williams)
Minor in Group: Cocker Spaniel
Ravensnite Kickstart My Heart (Toni Dennis)
Puppy in Group: Cocker Spaniel (American)
Aust Ch Jettz Whos That Girl (Victoria Masterfield & Rebecca Pandelis)
Junior in Group: Cocker Spaniel
Aust Ch Tarrendayle Dancin Inth Mirror (Toni Dennis)
Intermediate in Group: German Wirehaired Pointer
Aust Ch Hotwyr Once You Go Black (AI) (Ms Rae Bank)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bolwarra Strike Alight (Megan Markotany)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tarrendayle Dancin Inth Mirror (Toni Dennis)
Minor of Breed: Ravensnite Kickstart My Heart (Toni Dennis)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Jettz Whos That Girl (Victoria Masterfield & Rebecca Pandelis)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Jettz American Flyer (Victoria Masterfield)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Reibey World Premiere (AI) (S Lancaster & G Render)
Bitch CC & Puppy of Breed: Silvaspring Sweet Lullaby (E / M & A Borg)
Baby of Breed: Reibey CrazyLilThing CalledLuv (S Lancaster & G Render)
Minor of Breed: Silvaspring Rise And Shine (E / M & A Borg)
Intermediate of Breed: Burlishcharm Aceospades (E Brooke)

German Wirehaired Pointer
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hotwyr Once You Go Black (AI) (Ms Rae Bank)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Hotwyr Oh No You Better Dont (Dempster/Bank)

Golden Retriever
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Goldtreve Causin A Storm Atlnr (L K & R G Williams)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Piarki Winstons Golden Ticket (Rachael Ohlrich)

Pointer
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tarlorise Seriously Nicholas (Jacinta Bates)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Featherdale Welsh Dragon (Kay Fallowfield & Jon Endycott)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Featherdale Dragons Knight (Kay Fallowfield & Jon Endycott)
Bitch CC & Minor of Breed: Featherdale Celtic Goddess (AI) (Kay Fallowfield & Jon Endycott)



Group 4 Results

Specials Judge : Mrs Jenny Williams (NSW) (Group Entry : 62)

Best in Group & Open in Group: Saluki
Aust Sup Ch Padtheway Its Your Shout (C & G Arkell)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Norwegian Elkhound
Aust Ch Graabine Little Bit O Chilli (G Markotany)
Baby in Group: Beagle
Johgra Charisma At Clarion (Mr Joshua & Mrs Mellissa Grant)
Minor in Group: Whippet
Isilwane Sign O The Times (D & T Maxwell)
Puppy in Group: Irish Wolfhound
Aust Ch MacLaomainn Blood Of The Brave (AI) (Rona Moss)
Junior in Group: Dachshund (Miniature Long Haired)
Aust Ch Mitteldac Master Rembrandt (Judy Phillips)
Intermediate in Group: Whippet
Ingwe Pretty Woman (A Saunders)

Afghan Hound
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Aviva Thera (AI) (Ros & Peter Bacich)

Basset Fauve de Bretagne
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Trisven Happy As Larry (Miss J Baxter)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Trisven Rock My Soul (Mrs K Baxter)

Basset Hound
Baby of Breed: Safehaven Saint Charmond (T N Speight)

Beagle
R/UP BOB and Dog CC: Aust Gr Ch Brialey Famous By Name (Andrea Coss)
Baby of Breed: Johgra Charisma At Clarion (Mr Joshua & Mrs Mellissa Grant)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Mitteldac Master Rembrandt (Judy Phillips)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Lemaison Shaded Lady Rose (Laraine Wasson)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Xildas Anzac Alliance (Judy Phillips)
Baby of Breed: Austbritz Tekahasonof Junior (Judith Phillips)

Dachshund (Miniature Wire Haired)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Meydak Dance With the Tsars (Mre B Taylor)

Deerhound
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Lainnir Kunzite (Sandra Waugh)

Irish Wolfhound
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch MacLaomainn Blood Of The Brave (AI) (Rona Moss)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Wulfgar Freya (AI) (S Gendle)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Wulfgar Leaghsaidh (AI) (S Gendle)
Baby of Breed: Wulfgar Agertha (S Gendle)

Norwegian Elkhound
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Graabine Little Bit O Chilli (G Markotany)
R/UP BOB & Res Dog CC: Aust Ch Halgrove Purple Rain (P / K & K McIntyre)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Halgrove Sweet Chilli (P / K & K McIntyre)

Petit Basset Griffon Vendeen
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Jimab Mac The Knife (Andrea Coss)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Juzrival Amarok (AI) (A Barter & L Fletcher)

Saluki
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Padtheway Its Your Shout (C & G Arkell)

Whippet
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Ingwe Pretty Woman (A Saunders)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Isilwane Sign O The Times (D & T Maxwell)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Chakrata Molly Malone (K Baxter & S Delaney)
Baby of Breed: Penmarric Super Trouper (K Baxter/ G Macquarie & A E Smith)


Group 5 Results

Specials Judge : Mr Wayne Burton (NSW)  (Group Entry : 63)

Best in Group & Aust Bred in Group: German Shepherd Dog
Aust Ch Allendell One Cheeky Liasion (R Ralphs / D Elliott)
Runner Up in Group & Minor in Group: Shetland Sheepdog
Kelanmee Undathe Kissing Tree (Kim Tresidder)
Baby in Group: German Shepherd Dog
Allendell Read My Lips (Ralph/Elliott)
Puppy in Group: Shetland Sheepdog
Juzvee Just Me (V J Royston)
Open in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust Ch Vanharon Miss Fisher (Mrs C Vaughan)

Australian Cattle Dog
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Turrella Blue Spanish Panther (Cheryl Edwards)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Turrella Blue Memphis Belle (Cheryl Edwards)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Blueamble Juzfor The Hell Ofit (K Cotton & A J Lamberton)

Bearded Collie
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Keiramyst Mi Sweet Magnolia (L Brandt)

Border Collie
Res Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Langtry Across The Tasman (Susan Morris)
Baby of Breed: Kellagem Somthn Inthway Shmovs (Brooke Taylor)
Minor (Bitch) of Breed: Langtry Crystal Opal (Susan F Morris)

Collie (Rough)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Cathkin Thdevil Made Me Doit (A Hopkins)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cathkin Hello Mr Heartache (Amy Hopkins)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Snofyre Galactic Empire (T Coser & C Fitzgerald)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Snofyre Hear Me Roar (Mr S Larielle-Barclay / Mr C Rogan / Ms C Fitzgerald)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Snofyre Kreating Kaos (Mr S Larielle-Barclay / Mr C Rogan / Ms C Fitzgerald)

German Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Allendell One Cheeky Liasion (R Ralphs / D Elliott)
R/UP BOB & Open of Breed: Aust Ch Allendell Make My Day (Dale Elliott & Rhonda Ralphs)
Dog CC & Minor of Breed: Allendell Watch Me (Ralphs & Elliott & Daly)
Baby of Breed: Allendell Read My Lips (Ralph/Elliott)
Baby (Dog) of Breed: Allendell Ruff N Tumble (Ralph/Elliott)
Junior of Breed: Allendell Quiet by Chance (Ralphs & Elliott)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Allendell Opals On Fire (Mrs R Ralphs)

Shetland Sheepdog
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Kelanmee Undathe Kissing Tree (Kim Tresidder)
Baby of Breed: Kelanmee Timeless Classic (Kim Tresidder)
Puppy of Breed: Juzvee Just Me (V J Royston)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Vanharon Miss Fisher (Mrs C Vaughan)



Group 6 Results

Specials Judge : Mr Wayne Burton (NSW)  (Group Entry : 42)

Best in Group & Open in Group: Akita
Aust Sup Ch Oceanbreeze Raiz Yr Glass (Sandra Craig)
Runner Up in Group: Shiba Inu
Aust Sup Ch Yukan Go Yamamoto San (AI) (Anna-Lee Forsberg)
Baby in Group: Shiba Inu
Fauxfox Queen Of Dragons (AI) (C Whitney/J Nield)
Minor in Group: Siberian Husky
Chalariz The Winters Tale (Karyn Ruskin)
Puppy in Group: Dobermann
Aust Ch Bravadobe U Dont Own Me (AI) (Imp NZ) (J / E Henville & Bravadobe)
Junior in Group: Boxer
Aust Ch Chizack Private Idaho (AI) (Imp NZ) (Andrew Hobday & Katrina Santas)
Intermediate in Group: St Bernard
Aust Ch Methusela Bedazzled Jewel (Matina Butcher)
Aust Bred in Group: Bullmastiff
Aust Ch Kennilcrest Answered Prayers (Mrs A Pearson & Ms A Whitaker)

Akita
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Oceanbreeze Raiz Yr Glass (Sandra Craig)

Boxer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Valeska Big Easy (Imp NZ) (Sylvia Choca)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Chizack Private Idaho (AI) (Imp NZ) (Andrew Hobday & Katrina Santas)

Bullmastiff
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Openvalley Chiefohhaha (Mrs A & Ms A T Whitaker)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kennilcrest Answered Prayers (Mrs A Pearson & Ms A Whitaker)

Dobermann
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Engelhuette Kissin Dynamite (J & H Rymer)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Engelhuette Do What U Do (Imp NZ) (Mrs H Rymer & Mrs J Perry)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Bravadobe U Dont Own Me (AI) (Imp NZ) (J / E Henville & Bravadobe)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bravadobe Quest For Truth (AI) (Bravadobe Dobermanns)

Samoyed
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ahzu Nightmare Befor Christmas (R Mills / J & M Harrison)

Shiba Inu
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Yukan Go Yamamoto San (AI) (Anna-Lee Forsberg)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Ilsonyo Spellbound (Anna-Lee Forsberg)
Baby of Breed: Fauxfox Queen Of Dragons (AI) (C Whitney/J Nield)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Chalariz Private Practise (A & A Pearson)
Dog CC & Minor of Breed: Chalariz The Winters Tale (Karyn Ruskin)
Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Articwolf You Only Live twice (AI) (E & M Hardwicke)
Junior of Breed: Aust Ch Articwolf Diamonds Are Forever (AI) (E & M Hardwicke)

St Bernard
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Methusela Bedazzled Jewel (Matina Butcher)


Group 7 Results

Specials Judge : Mr John Comerford (NSW)  (Group Entry : 62)

Best in Group & Aust Bred in Group: Dalmatian
Aust Sup Ch Krystaway Glitterati (R & D Harbin)
Runner Up in Group & Open in Group: Schipperke
Aust Sup Ch Monterrez Power And Might (NBT) (G Cruse/ N Curwen/ I & R Keech)
Baby in Group: Japanese Spitz
Daesdaemar High Society (Amanda Huggins)
Puppy in Group: Keeshond
Aust Ch Hunkeedori Heeerrreees Jonnie (Katrina Santas)
Junior in Group: Poodle (Standard)
Aust Ch Picardy Point Of View (M & L Boyd/ J Foulds)
Intermediate in Group: Japanese Spitz
Aust Sup Ch Daesdaemar Rebel Rebel (Amanda Huggins)

Dalmatian
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Krystaway Glitterati (R & D Harbin)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Darlinghill Hashtag Dot Com (R & D Harbin)

Great Dane
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Danestorm Magicians Neva Tell (W & L Hamaty)
Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Danestorm Mystic Magic (N Armengou / W & L Hamaty)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Daesdaemar Rebel Rebel (Amanda Huggins)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Daesdaemar Dancing Queen (Denise M Sylvester)
Baby of Breed: Daesdaemar High Society (Amanda Huggins)

Keeshond
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Hunkeedori Heeerrreees Jonnie (Katrina Santas)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Hunkeedori Ta Daaaaaaahhhhhhh (Katrina Santas)

Poodle (Miniature)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup & NZ Ch Showcase Major Edition (Imp NZ) (Miss T Perkiss)

Poodle (Standard)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Picardy Point Of View (M & L Boyd/ J Foulds)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kellyvix Blood Diamond (Karen Wyers)

Poodle (Toy)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Elluje High Octane (AI) (Julie & Erin Henville / Fay Thomasen)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Poodiful Kiss The Sky (Tiarne Perkiss)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Lavandera Tiger Lilly (B J Biggs)
Baby of Breed: Schau Oh Yes (B J Biggs)

Schipperke
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Monterrez Power And Might (NBT) (G Cruse/ N Curwen/ I & R Keech)
Res Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Sanlyn Simply An Aussie Dream (Imp NZ) (J Spacek)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Beadale Black On Black (M Cook)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Breogan Highway To Heaven (J Spacek)