Canberra All Breeds Kennel Club (ACT)

Date of Show : 14-Jun-2021 (Monday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr Michael Camac (SA)   (Total Entry : 372)

Best in Show & Open in Show: Bearded Collie
Aust Sup Ch Edinglen Somebody Stop Me (Michele Lincoln)
Runner Up in Show & Intermediate in Show: Deerhound
Aust Ch Eilrig Speed Bonnie Boat (AI) (Melanie Crossley & Aeryn Stehr)
Minor in Show: Schipperke
Aust Ch Monterrez Ironman At Barragan (Graham Cruse & Neil Curwen)
Puppy in Show: Dachshund (Long Haired)
Briarmist Fire When Ready (Mr J & Mrs L Black)
Junior in Show: British Bulldog
Britishextra the Irishman (C & H Smith / G Edmunds)
Aust Bred in Show: Alaskan Malamute
Aust Ch Koolrunnings Flirtini (Catherine Loft)

Baby SweepStakes - 1st Place: Cavalier King Charles Spaniel
Chevalove BacktodaFuture (K & M Munro)
Baby SweepStakes - 2nd Place: Bearded Collie
Edinglen Little Miss Sparkle (AI) (Michele Lincoln & Julie Lyons)
Baby SweepStakes - 3rd Place: French Bulldog
Sandycreek Pollywaffle Blisbom (Karen Allcorn)

Puppy SweepStakes - 3rd Place: Bull Terrier (Miniature)
Daminabul High Octane (K Manna/ D Manna/ L Fleming/ M Clark)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Valerie Spence (QLD)  (Group Entry : 54)

Best in Group & Intermediate in Group: Bichon Frise
Jnr Ch Ltu, Ch Tauro Kansas ( Ltu) (L Bradney & E & M Friedman)
Runner Up in Group & Open in Group: Italian Greyhound
Aust Sup Ch Oakway Reign Ov Fame (Mrs Maureen Friend)
Baby in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Chevalove BacktodaFuture (K & M Munro)
Puppy in Group: Pug
Aust Ch Sebandee Ragamuffin (Colin Seymour)
Junior in Group: Havanese
Karyme Queen of Oz (T Stewart)
Aust Bred in Group: Griffon Bruxellois
Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (R & K Bell)

Bichon Frise
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Jnr Ch Ltu, Ch Tauro Kansas ( Ltu) (L Bradney & E & M Friedman)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Suebeau Cool Design (S Arthur & C Letson)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Ertae Royal Chalice (Melinda Sterrett & Cara Letson)
Baby of Breed: Chevalove BacktodaFuture (K & M Munro)
Baby (Bitch) of Breed: Ertae Ava Attitude (Sue Arthur)

Chinese Crested Dog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Ertae Velvet Vixen (M Sterrett)
Baby of Breed: Ertae Paddlepop (Melinda Sterrett)

Griffon Bruxellois
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (R & K Bell)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tzani Giggle McDimples (R J & K A Bell)

Havanese
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Karyme Funky Spaceman (Gail Ransom)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Karyme Queen of Oz (T Stewart)
Res Dog CC & Minor of Breed: Beljala Just So Jammy (Gail Ransom)
Res Bitch CC & Open of Breed: CIB & Aust Gr Ch Karyme Peloton (Tracy Stewart)
Baby of Breed: Karyme Xtraordinary Moon (Gail Ransom)
Aust Bred of Breed: Karyme Queen of the Galaxy (Gail Ransom)

Italian Greyhound
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Oakway Reign Ov Fame (Mrs Maureen Friend)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Koatiponi Summer Catch (Belinda McAlpine)

Lowchen
Baby of Breed: Shysu Black Magic (B McAlpine/ Mr A Ikin & Mr D Smith)

Pekingese
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Glenroyal Lord Of The Dragons (Carmel Bauerle)

Pug
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Sebandee Ragamuffin (Colin Seymour)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Triseter Mopsi Quinetta (Esther Joseph & Denise MacCallum)
Res Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Triseter Mopsi Quincy (Esther Joseph & Denise MacCallum)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Sebandee Raggedy Anne (Colin Seymour)
Junior of Breed: Sebandee Quintessential Black (Colin Seymour)
Intermediate of Breed: Sebandee Nugget of Gold (Colin Seymour)
Aust Bred of Breed: Sebandee Ragtyme Melody (Colin Seymour)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Iris Glynn (SA)  (Group Entry : 39)

Best in Group & Junior in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Ch Pinnacle Broxden Lickety Split (Mrs A & Mr P Booth / Mrs S & A Evans)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Norwich Terrier
Aust Gr Ch Kivamynk Kathryns Kobby Lad (K Smith & Dr C Day)
Minor in Group: Staffordshire Bull Terrier
Zeracious Changethegame (Ms L Reid & Mrs M Coetzer)
Puppy in Group: Kerry Blue Terrier
Ariahgrove Secret Liaison (Rhonda Dearnaley)
Intermediate in Group: Irish Terrier
Aust Ch Tawnyoak Major Forkellington (K Henderson)
Open in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Zeracious Onthemoney (F & M Coetzer)

American Staffordshire Terrier
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Saintsoldier Eyes On The Prize (D Heath/ R Moss/ P Gibilisco)
Baby of Breed: Jaksonhills Crazy Horse (D J Heath)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Mittlesista Smarty Pants (Peter Oswald)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Cliftop Ginnys Dream at Paxterr (Mr Peter Oswald)

Border Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bohunt Parting Shot (Robyn Williams)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Daminabul High Octane (K Manna/ D Manna/ L Fleming/ M Clark)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Daminabul Breakin Da Rulz (Damiano & Katarina Manna)

Cairn Terrier
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Collessie Sirpaulmccartney (Lauren Ross)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Joymont Money Talks (Kathryn Smith)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Pinnacle Broxden Lickety Split (Mrs A & Mr P Booth / Mrs S & A Evans)

Irish Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tawnyoak Major Forkellington (K Henderson)

Kerry Blue Terrier
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Ariahgrove Secret Liaison (Rhonda Dearnaley)

Norwich Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Kivamynk Kathryns Kobby Lad (K Smith & Dr C Day)
Res Dog CC & Open of Breed: Kivamynk Jacksons Lad (Dr Carla Day)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Zeracious Onthemoney (F & M Coetzer)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Zeracious Sudden Impact (Ms Leighanne Reid)
Res Dog CC & Minor of Breed: Zeracious Changethegame (Ms L Reid & Mrs M Coetzer)
Res Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Zeracious Phoenix Warrior (F & M Coetzer)
Puppy of Breed: Wildbunch Cosmic Rumble (I & L Stanley)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr Kevin Chamberlain (NSW)  (Group Entry : 73)

Best in Group & Junior in Group: Hungarian Wirehaired Vizsla
Aust Ch Vadaszat Hell On The Heart (Alex Whyte)
Baby in Group: Irish Water Spaniel
Waterboys California Dreaming (Mr & Mrs B P Knowles / Ms P Smith)
Minor in Group: Weimaraner (Long-haired)
Aust Ch Greywei Wasnt Me (Greywei Kennels)
Puppy in Group: Cocker Spaniel
Bolwarra Pina Colada (Megan Markotany)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Weimaraner (Long-haired)
Aust Ch Greywei Pop the Cork (Greywei Kennels)
Runner Up Neuter in Group: Labrador Retriever
Dual Ch (RO) Neut Ch Riftintime Bohemian Rhapsody CDX RAE ORA (Anne Walkington)

Brittany
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Kirinbell U Should Be So Lucky (Samantha Ibbott-Cordi)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bolwarra Strike Alight (Megan Markotany)
Bitch CC & Puppy of Breed: Bolwarra Pina Colada (Megan Markotany)
Baby of Breed: Silverblue Shooting Star (Kristy Neiberding)
Minor of Breed: Bolwarra Walks Like An Angel (Megan Markotany)
Intermediate of Breed: Aust Ch Neberden Riders on the Storm (Mr J/ Mrs K & Miss K Neiberding)

Cocker Spaniel (American)
Res Dog CC & Junior of Breed: Landmark Billy Ocean (Suzana Styles)
Puppy of Breed: Landmark Miss Mikimoto (Suzana Styles)
Aust Bred of Breed: Landmark Red Red Robin (Suzana Styles)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Kezzadae Time To Celebrate (Kerry Evans)
Neuter BOB and Neuter Dog CC: Aust & Neut Ch Ozdezign Pirate of the Sea (Mrs Kerry Evans)

Field Spaniel
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Dawnus Bear Force One FDCH WPD (S Betts)

Flat Coated Retriever
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Skyehaven Devil At Play (Meaghan O'Shannassy)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Canawindra On The Brink (M J & F L Park)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Heiderst Sous Le Ciel De Paris (Miss K & Mrs I Hincksman)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Heiderst Montanna Moon (Kayla Hincksman)
Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Kobidan The Whole Shebang (Joanne Hagan)
Baby of Breed: Heiderst Pretty Penny (K Hincksman & Heiderst Kennels)

German Wirehaired Pointer
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lovewyre High Voltage (Mrs Kerry Evans)

Golden Retriever
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Leanr Whispa's In the Wild Wind (L K & R G Williams)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Leanr Ryder Onthe Storm (L & R Williams / A Zullo)

Hungarian Wirehaired Vizsla
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Vadaszat Hell On The Heart (Alex Whyte)

Irish Water Spaniel
Baby of Breed: Waterboys California Dreaming (Mr & Mrs B P Knowles / Ms P Smith)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lindiant Royal Descent (Mrs A Scott)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Lindiant Attoney General (Miss S Scott & Mrs A Scott)
Bitch CC & Junior of Breed: Blackhills Sweet Surrender to Cigwn (Imp NZ) (Elizabeth Thomas)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (RO) Neut Ch Riftintime Bohemian Rhapsody CDX RAE ORA (Anne Walkington)

Weimaraner (Long-haired)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Greywei Under the Influence (Greywei Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Greywei Wasnt Me (Greywei Kennels)
Baby of Breed: Waldwiese Xpect the Unexpected at Greywei (AI) (Greywei Kennels)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Greywei Pop the Cork (Greywei Kennels)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Ms Louise Dorr (QLD) (Group Entry : 67)

Best in Group & Intermediate in Group: Deerhound
Aust Ch Eilrig Speed Bonnie Boat (AI) (Melanie Crossley & Aeryn Stehr)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Dachshund (Long Haired)
Briarmist Fire When Ready (Mr J & Mrs L Black)
Minor in Group: Rhodesian Ridgeback
Valeighunter Meshindi (D & C Shearer / D Mitchell)
Open in Group: Rhodesian Ridgeback
Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
Runner Up Neuter in Group: Dachshund (Miniature Long Haired)
Aust Gr Ch Dybo Bailey Of Bridlington RA (Sandra Taylor)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Karakush Hemsworth (Miss N Archer / Mr L & Mrs H Gibson)

Dachshund (Long Haired)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Briarmist Fire When Ready (Mr J & Mrs L Black)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Briarmist Dramarama (Jim & Lyndall Black)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Mitteldac Smooth Criminal (Mrs S Taylor)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Tesoreli A Study in Scarlet (Jemma Gledhill)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Dybo Bailey Of Bridlington RA (Sandra Taylor)

Dachshund (Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Tischamingo No Free Ride (AI) (J & F Walker)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tischamingo Smoke N Mirrors (AI) (C Baker / J & F Walker)

Deerhound
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Eilrig Speed Bonnie Boat (AI) (Melanie Crossley & Aeryn Stehr)

Greyhound
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Xilone Dream A Little Dream (G Hurley-Kees)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch You Can Dance SC (Janet Ramsay)
R/UP Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust Neut Ch Neales Choice JC (Janet Ramsay)

Norwegian Elkhound
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Graabine Credence Barebone (Gabor Markotany)

Petit Basset Griffon Vendeen
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Jimab Limited Edition (Mr B & Mrs J Knowles)

Portuguese Podengo (Small Smooth Haired)
Baby of Breed: Zurk Felicity (Lyndsay Kruse)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Juzrival Eye Kandy (S Fletcher/ L Fletcher & A Barter)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
Res Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Valeighunter Magneto (D & C Shearer / D Mitchell)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kysaridge Aurelias Gaia (Helen Mosslar)
Minor of Breed: Valeighunter Meshindi (D & C Shearer / D Mitchell)
Puppy of Breed: Chilolo CHS Tiramisu (L Curnow & H Mosslar)

Saluki
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Padtheway Turandot (Ms W Downing/ Ms H Spence/ Mr N Strathdee)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr John Lewington (SA)  (Group Entry : 50)

Best in Group & Open in Group: Bearded Collie
Aust Sup Ch Edinglen Somebody Stop Me (Michele Lincoln)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Finnish Lapphund
Aust Ch Snofyre OMG Oh What Kaos (G Richards & C Fitzgerald)
Baby in Group: Collie (Rough)
Triblu Morning Light (Tracy Rosenkranz)
Minor in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Bojojamile Bag of Tricks (AI) (Mr R H & Mrs V J Hutton)
Puppy in Group: Shetland Sheepdog
Hartly Mumms The Word (Lyn Pearson)
Junior in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust Ch Vanharon Viscount Monty at Bojojamile (AI) (Mrs C Vaughan/ Mr R H & Mrs V J Hutton)
Aust Bred in Group: Shetland Sheepdog
Aust Sup Ch Sheldow Charlie Brown (Sharndah Knls)

Australian Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Wazwallaby Namadgi Red Pearl (Glen & Julie Hogan)

Australian Shepherd
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Etherial Moulin Rouge (Hessenberger / Oakey)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Dapsen In On Th Secret With Cloverdowns (Hessenberger / Oakey)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Lanbart Cherokee Cowgirl (Hessenberger/ Oakey)
Baby of Breed: Ukulunga Goodnight Moon (Imp NZ) (T Hessenberger)

Bearded Collie
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Edinglen Somebody Stop Me (Michele Lincoln)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Jazabil I Am Here To Sparkle At Edinglen (Imp NZ) (Michele Lincoln & Julie Lyons)
Baby of Breed: Edinglen Little Miss Sparkle (AI) (Michele Lincoln & Julie Lyons)

Border Collie
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Trumagik Jack Of Spades (AI) (Mrs E Bevk & Ms R Koerber)

Collie (Rough)
Baby of Breed: Triblu Morning Light (Tracy Rosenkranz)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Snofyre OMG Oh What Kaos (G Richards & C Fitzgerald)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Snofyre Virtual Diva (Ms C Fitzgerald)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Crytara Blu Soxx (AI) (Mr C Fryar / Mrs C Shayler / Ms J Cathie)

Shetland Sheepdog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hartly Crystal Clear (Cathryn Murdoch & Nicole Pearson)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Sheldow Charlie Brown (Sharndah Knls)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Sharndah If Only TWalls Talked (Sharndah Kennels)
Baby of Breed: Hartly Big Bang (N Pearson)
Puppy of Breed: Hartly Mumms The Word (Lyn Pearson)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Vanharon Viscount Monty at Bojojamile (AI) (Mrs C Vaughan/ Mr R H & Mrs V J Hutton)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Bojojamile Bag of Tricks (AI) (Mr R H & Mrs V J Hutton)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Dawco At The Edge Of Time (AI) (Mr David P Dawes)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr Michael Camac (SA)  (Group Entry : 47)

Best in Group & Aust Bred in Group: Alaskan Malamute
Aust Ch Koolrunnings Flirtini (Catherine Loft)
Puppy in Group: German Pinscher
Aust Ch Kaitler Tequila With Daveren (Michele Beyer)
Junior in Group: German Pinscher
Aust Ch Kaitler Flamenco With Daveren (IID) (Shana Lennox)

Alaskan Malamute
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Koolrunnings Flirtini (Catherine Loft)

Boxer
Baby of Breed: Alianovna Destinys Arrival (Lisa Keogh)

Bullmastiff
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Banobrae Circles of Hell (AI) (Gregory Barber)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Banobrae Hell or High Water (G & P Barber / J Karena)

Cane Corso
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aus Ch Kylasha Turn it up (Nicole Tetley)
Baby of Breed: Kylasha Braveheart (L Opbroek & N Tetley)

German Pinscher
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kaitler Tequila With Daveren (Michele Beyer)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kaitler Flamenco With Daveren (IID) (Shana Lennox)

Schnauzer
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ovashun Tequila Sunrise (Mrs M Outten & Ms K Martin)

Shiba Inu
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kortmar Dogs Days Are Over (Lyne Browning)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kortmar RickyDontLoseThatNumbr (Lyne Browning)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Ms Julie O'Flynn (NSW)  (Group Entry : 42)

Best in Group & Junior in Group: British Bulldog
Britishextra the Irishman (C & H Smith / G Edmunds)
Runner Up in Group & Minor in Group: Schipperke
Aust Ch Monterrez Ironman At Barragan (Graham Cruse & Neil Curwen)
Baby in Group: Japanese Spitz
Mannerking I Did It My Way (Debbie King)
Intermediate in Group: Shih Tzu
Aust Ch Sunside Aussie Legend (Imp CAN) (Sue Plackett)
Open in Group: Dalmatian
Aust Ch Icspots Run To Paradise (K Britten & M Morrissey)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Japanese Spitz
Aust & Neut Ch Mannerking Mystical Dreams (Debbie King)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Britishextra the Irishman (C & H Smith / G Edmunds)

Dalmatian
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Icspots Run To Paradise (K Britten & M Morrissey)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Icspots Dressed for Success (K Britten/M Morrissey)
Dog CC & Intermediate of Breed: Icspots Green with Envy (K/M Britten / Morrissey)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Sandycreek Storm Bringer (Karen Allcorn & Rachel English)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Jegarbul The Last Dandelion (Kristy R Cassidy)
Baby of Breed: Sandycreek Pollywaffle Blisbom (Karen Allcorn)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Mannerking Silver Ghost (Mrs C Retallack was)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Daesdaemar Affair To Remember At Mannerking (Debbie King)
Baby of Breed: Mannerking I Did It My Way (Debbie King)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Mannerking Mystical Dreams (Debbie King)

Poodle (Miniature)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Rokshani Magical Edition (Julie Fraser)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Rokshani Love In Motion (Mrs A Copeland)

Schipperke
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Monterrez Ironman At Barragan (Graham Cruse & Neil Curwen)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sunside Aussie Legend (Imp CAN) (Sue Plackett)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Placky Boss Bitch (Sue Plackett)