North of the Harbour All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

Date of Show : 17-Jul-2022 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr Geoffrey Maudlen (SA)   (Total Entry : 423)

Best in Show & Open in Show: Finnish Lapphund
CIB & Aust Sup Ch Taigakoira Tahtien Valo (AI) (Ms H Lim)
Runner Up in Show: Keeshond
Aust Ch Rymiska Great Balls Of Fire (Ray/ Marilyn & Tracey Parker)
Baby in Show: Tibetan Terrier
Tibetoes Dayz Like This (P M Ellis)
Minor in Show: Bearded Collie
Edinglen Stars Beneath My Feet (M Lincoln & J Lyons)
Puppy in Show: Siberian Husky
Aust Ch Cudos Glorious Purpose (Tiarne Tattersall)
Junior in Show: Dobermann
Aust Ch Ikons Hell Raiser (John/ Celeste & Brigette Bryson)
Intermediate in Show: Labrador Retriever
Aralyen Presidential Campaign (Vernon / Smith)
Aust Bred in Show: Foxhound
Aust Ch Foxhunt Not Your Average (J/ C & B Bryson)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Japanese Spitz
Aust Ch Daesdaemar A Million Dreams (Vicki Livingstone)
Runner Up Neuter in Show: Basset Fauve de Bretagne
Aust Ch Trisven Rewrite the Stars (Fay Mullan)

Baby SweepStakes - 2nd Place: American Staffordshire Terrier
Pradakka Party On Fifth Ave (Tamara Talbot)
Baby SweepStakes - 3rd Place: Australian Shepherd
Delchoksky A Secret To Reflect (D Whyburn)

Puppy SweepStakes - 1st Place: Australian Shepherd
Blueamble Matchmaker (A J Lamberton)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Schnauzer (Giant)
Treuliebe La Magia Sucede (Sandra Foote)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Ms Frances Darling (QLD)  (Group Entry : 82)

Best in Group & Open in Group: Pomeranian
Am Gr/ Am/ Rus Jr & Blr Jr Ch Dan-Star-Kom Black King (Imp USA) (Denise Leo)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Chinese Crested Dog
Aust Ch Jularth the ladys man (Miss S Farish & Mrs J Mcgrath)
Baby in Group: Chinese Crested Dog
Jularth lady of the night (Mrs J A McGrath)
Minor in Group: Pug
Sebandee Zorro With A Mask (Colin Seymour)
Aust Bred in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Ch Matmor Set The Stage (S Wraith)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Pug
Maskerade Love and Luck (Brooke J Jones)

Bichon Frise
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Amourchiot Mystical Temptress (Mr D & Mrs T Baker)

Cavalier King Charles Spaniel
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Matmor Set The Stage (S Wraith)

Chinese Crested Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Jularth the ladys man (Miss S Farish & Mrs J Mcgrath)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Karakush Hips Dont Lie (Miss S Farish & Mrs J Mcgrath)
Baby of Breed: Jularth lady of the night (Mrs J A McGrath)

English Toy Terrier (Black and Tan)
BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Furnlea Propaganda Princess (Mrs Anita Mudd)

Italian Greyhound
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Koatiponi Under Attack (Maddison Ward)
Baby of Breed: Tunamara Ivy Green (Maddison Ward)

Maltese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Lva Jnr Ch Ltu Jnr Ch Ltu Ch Ch Grand Ch Sup Ch Tauro Axel (Imp LTU) (Mrs M Atkinson)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am Gr/ Am/ Rus Jr & Blr Jr Ch Dan-Star-Kom Black King (Imp USA) (Denise Leo)

Pug
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Maskerade Guess Who (Debra Cummings)
Baby of Breed: Munduran Written In The Heart (Pauline Gemmill)
Minor of Breed: Sebandee Zorro With A Mask (Colin Seymour)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Maskerade Love and Luck (Brooke J Jones)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr Eric Soti (SA)  (Group Entry : 70)

Best in Group & Open in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Capilet Dnt Feed Afta Midnite (AI) (S Clark)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Bull Terrier (Miniature)
Aust Sup Ch Bullacktiv Stop On Red (ROM) (Hayden Pinker/ Nikki/ Paulene & Anthony Zullo)
Baby in Group: Staffordshire Bull Terrier
Ourgang I'll Be Damned (AI) (Robbie & Yvonne Orr)
Minor in Group: American Staffordshire Terrier
Newbelle Lets Get Wild (M Anderson)
Puppy in Group: West Highland White Terrier
Dassin Locked N Loaded (C Moore & R Mallinder)
Junior in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Ch Pinnacle Easily Suede (Miss A & Mrs S Evans)
Aust Bred in Group: Irish Terrier
Aust Ch Anluan Ruff N Tumbl at Ayladee (Donna Robinson)
Runner Up Neuter in Group: Tenterfield Terrier
Aust Neut Ch Demala Lord Of The Rings (Ms H Stokes)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Newbelle Lets Get Wild (M Anderson)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Imperiums Let There Be Enuf (AI) (Cassie Caple)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch CIB Pradakka Pure Elegance (AI) WPD (T Talbot)
Baby of Breed: Pradakka The Party Continues (Tamara Talbot)
Baby (Bitch) of Breed: Pradakka Party On Fifth Ave (Tamara Talbot)
Junior of Breed: Aust Ch Newbelle Perfect Storm (M Anderson)

Bedlington Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Piperdene Purple Rain (G B & E Wells)

Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Bankabull wildone (Mr J & Mrs B McGowan)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Bullacktiv Stop On Red (ROM) (Hayden Pinker/ Nikki/ Paulene & Anthony Zullo)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Pinnacle Easily Suede (Miss A & Mrs S Evans)

Irish Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Anluan Ruff N Tumbl at Ayladee (Donna Robinson)

Jack Russell Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Jacknthebox Jr Margaet (Anita-Kaye Malby)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Jacknthebox Jr Maisie (Tamara Mayo-Ramsay)

Kerry Blue Terrier
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Balkanablu Cold As Ice (S Ross/ J Camac/ R Watt/ P Schultze/ A Schultze)

Norfolk Terrier
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Taram Always Bet on Black (K & F Hogan / M Berg)

Norwich Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Casmara-JR Diamond Cut (C Moore & R Mallinder)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Capilet Dnt Feed Afta Midnite (AI) (S Clark)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Sup Ch Zeracious Sudden Impact (Ms Leighanne Reid)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Zeracious Phoenix Warrior (F & M Coetzer)
Baby of Breed: Ourgang I'll Be Damned (AI) (Robbie & Yvonne Orr)
Aust Bred of Breed: Zeracious Changethegame (Ms L Reid & Mrs M Coetzer)

Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Yarraview Chips n Crackers (D McCosker)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Alotafun Lucky Say Oh (J A Lee)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Demala Lord Of The Rings (Ms H Stokes)

West Highland White Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Dassin Locked N Loaded (C Moore & R Mallinder)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Dassin Love Me Two Times (AI) (C Moore & R Mallinder)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr Michael Looby (VIC)  (Group Entry : 53)

Best in Group & Intermediate in Group: Labrador Retriever
Aralyen Presidential Campaign (Vernon / Smith)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Cocker Spaniel
Sandtoys Rockett Man (Mrs T Peacock / Ms N Lane & Mrs S Lane)
Baby in Group: German Shorthaired Pointer
Germanicus Undercover Angel (Ai) (Lara Haynes)
Minor in Group: Cocker Spaniel (American)
Boxcrest American Sass (Mrs E V Gordon-Pandelis & Miss R Pandelis)
Puppy in Group: Brittany
Aust Ch Kirinbell Lil Miss Hot Mess (AI) (Samantha Ibbott-Cordi)
Junior in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Heiderst Flash the Cash (AI) (Lara Haynes & Heiderst kennels)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Weimaraner
Aust & Neut Ch Cruisenif Hot Chilli Peppers CCD RA (J Davies)
Runner Up Neuter in Group: Cocker Spaniel (American)
Aust Ch Boxcrest Courage Under Fire (Yvonne Green)

Brittany
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kirinbell Lil Miss Hot Mess (AI) (Samantha Ibbott-Cordi)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Kirinbell Hot Ms Fancy Pants (AI) (Samantha Ibbott-Cordi)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kirinbell Absolutely In Love (AI) (Mrs S Ibbott-Cordi & Mrs G Loft)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Kirinbell Brown Sugar ET (Samantha Ibbott-Cordi)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Sandtoys Rockett Man (Mrs T Peacock / Ms N Lane & Mrs S Lane)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Boxcrest American Sass (Mrs E V Gordon-Pandelis & Miss R Pandelis)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Azel Playing The Odds (Rebecca Pandelis)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Boxcrest Courage Under Fire (Yvonne Green)

English Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Jamandess All About Quality (Ms R B Woolcock)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Jamandess Pillarless Coupe (Ms R B Woolcock)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Jamandess Watermelon Wine (Robynne Woolcock)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Heiderst Flash the Cash (AI) (Lara Haynes & Heiderst kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Germanicus Pretty in Pink (Lara Haynes)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Germanicus Top Secret Girl (Lara Haynes)
Baby of Breed: Germanicus Undercover Angel (Ai) (Lara Haynes)

Hungarian Vizsla
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hubertus Star is Born (Mrs A Pail / Mr M & Mrs T Blaik)

Labrador Retriever
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aralyen Presidential Campaign (Vernon / Smith)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Lukedom Break Out The Bolli (Lawler/Grech)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Cruisenif Hot Chilli Peppers CCD RA (J Davies)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Goldmaid Mind Games (D & L Meagher)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Lynn Harrison (SA) (Group Entry : 44)

Best in Group & Aust Bred in Group: Foxhound
Aust Ch Foxhunt Not Your Average (J/ C & B Bryson)
Baby in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Nerricky Bobin Sweet Nellie (Nerida Gilfillan)
Junior in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust Ch Picollo Teckel Honey Kiss (Imp RUS) (Mrs Erika Braas)
Open in Group: Dachshund (Long Haired)
Aust Sup Ch Dachyclan Tyrone of Bridee (E Graham & T Kelly)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Basset Fauve de Bretagne
Aust Ch Trisven Rewrite the Stars (Fay Mullan)

Basset Fauve de Bretagne
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Trisven Rewrite the Stars (Fay Mullan)

Dachshund (Long Haired)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Dachyclan Tyrone of Bridee (E Graham & T Kelly)
Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Dachyclan Ainsley of Francene (Miss T Kelly & Miss E Graham)
Baby of Breed: Beedashie I Am A Genuis (Miss K Smith)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Cahluia Red Baron (Carla and Bob Lewis)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Zuridachs Desert Queen (Joann Linton)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Zuridachs First Kisses (Joann Linton)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Picollo Teckel Honey Kiss (Imp RUS) (Mrs Erika Braas)
Dog CC & Minor of Breed: Emmiline Little Lies (AI) (Mrs Erika Braas)
Res Dog CC: Nerricky Bobin Joey (Nerida Gilfillan)
Baby of Breed: Nerricky Bobin Sweet Nellie (Nerida Gilfillan)

Foxhound
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Foxhunt Not Your Average (J/ C & B Bryson)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr Geoffrey Maudlen (SA)  (Group Entry : 92)

Best in Group & Open in Group: Finnish Lapphund
CIB & Aust Sup Ch Taigakoira Tahtien Valo (AI) (Ms H Lim)
Runner Up in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust Ch Aziah And So It Was This Time (Mrs L Bettison)
Minor in Group: Bearded Collie
Edinglen Stars Beneath My Feet (M Lincoln & J Lyons)
Puppy in Group: Australian Shepherd
Blueamble Matchmaker (A J Lamberton)
Junior in Group: Border Collie
Aust Ch Neecabe Lucks A Fortune (Ryan Keys)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: White Swiss Shepherd Dog
Aust Gr & Neut Ch Silversuisse Dragons Serenity (AI) CCD RAE RM TK S ET CA WPD HTM N HTM I DWDF S FSN (C & S Harris / H Scott / Mrs M Herba)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Goldmaid Spectacular Bid (D & L Meagher)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Goldmaid Bet On The Black (D & L Meagher)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Goldmaid What R The Odds (D & L Meagher)
Minor of Breed: Goldmaid Graffiti Mark (AI) (D & L Meagher)
Puppy of Breed: Blueamble Matchmaker (A J Lamberton)

Bearded Collie
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Edinglen Stars Beneath My Feet (M Lincoln & J Lyons)

Border Collie
BOB, Dog CC & Open of Breed: Neecabe Law n Order (Sharon Hannigan)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Neecabe Lucks A Fortune (Ryan Keys)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Open of Breed: CIB & Aust Sup Ch Taigakoira Tahtien Valo (AI) (Ms H Lim)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Orical New Beginnings (AI) (L Mills)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Hueze Born To Sparkle (Miss H Lim)
Puppy of Breed: Orical All Bets are off (AI) (L Mills)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Furballs Jupiter (C Anderson)

German Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Frienhauf Fire Fly Zoe (Knuckey & Carter)
Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Brashawin Empire Strikes Back (Mr B & Mrs S Winkler / J Broadbent)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Azincourt Davinaa Claire (Miss C Bird)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Azincourt Miss Dior (Miss C Bird)

Old English Sheepdog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Woolebull Wollemi At Snodragon (S & M Sanger / P & S Hinks)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Woolebull Up Holding the Law (M Greguric)

Shetland Sheepdog
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Beauideal Playing It Cool (Judy Docksey)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Beauideal Love In The Dark (Judy Docksey)
Baby of Breed: Herdsman Zestie (Diann Marquette)
Minor of Breed: Beauideal Fancy Free (Judy Docksey)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Aziah And So It Was This Time (Mrs L Bettison)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch M-azn Home Sweet Home (Imp USA) (Mrs L Bettison / Mr D Dawes / Mrs R Smith)
Baby of Breed: Dawco The Prohibition At Aziah (AI) (Mrs Liana Bettison)

White Swiss Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Silversuisse Iron Essence RN TK S ET (Mrs M Herba / C & S Harris / Ms H Scott)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Silversuisse Dragons Serenity (AI) CCD RAE RM TK S ET CA WPD HTM N HTM I DWDF S FSN (C & S Harris / H Scott / Mrs M Herba)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr Graham Nolan (SA)  (Group Entry : 32)

Best in Group & Junior in Group: Dobermann
Aust Ch Ikons Hell Raiser (John/ Celeste & Brigette Bryson)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Siberian Husky
Aust Ch Taejaan How The West Was Won (AI) (NJ Rule-Steele/ M Burton/ A Taylor/ S Turay)
Baby in Group: Boxer
Tyeanbo Bennie N The Jets (Gavin Bean)
Minor in Group: Siberian Husky
Taejaan Second Time Around at Sandtoys (N & S Lane/ K Willis/ M Rule-Steele & M Burton)
Puppy in Group: Siberian Husky
Aust Ch Cudos Glorious Purpose (Tiarne Tattersall)
Aust Bred in Group: Newfoundland
Aust Ch Newflabel Black Diamond (Janelle Wallace)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Southrnwolf's Oh God Of Hosts (S Presland & T Parker)

Boxer
Baby of Breed: Tyeanbo Bennie N The Jets (Gavin Bean)

Dobermann
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Ikons Hell Raiser (John/ Celeste & Brigette Bryson)

Newfoundland
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Newflabel Black Diamond (Janelle Wallace)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Seadale Day Dream Believer (Janelle Wallace)

Schnauzer (Giant)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Treuliebe La Magia Sucede (Sandra Foote)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Alclay Meets Ebshyne (Mrs A Neyle & Mrs V Craig)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ebshine Sheer Indulgence (Veeni Craig)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Taejaan How The West Was Won (AI) (NJ Rule-Steele/ M Burton/ A Taylor/ S Turay)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Cudos Glorious Purpose (Tiarne Tattersall)
Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Taejaan The Scarlet Witch (Rule-Steele/Burton/Taylor/Turay)
Minor of Breed: Taejaan Second Time Around at Sandtoys (N & S Lane/ K Willis/ M Rule-Steele & M Burton)

St Bernard
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Koolandra Round Here Buzz (Ms Ally Turnbull)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Barbara Marsh (VIC)  (Group Entry : 50)

Best in Group & Open in Group: Keeshond
Aust Ch Rymiska Great Balls Of Fire (Ray/ Marilyn & Tracey Parker)
Runner Up in Group: Great Dane
Aust Ch Underane In Gold (AI) (Sheree Lindeman)
Baby in Group: Tibetan Terrier
Tibetoes Dayz Like This (P M Ellis)
Minor in Group: Japanese Spitz
Daesdaemar A Million Starz (Samantha Lawler)
Puppy in Group: Japanese Spitz
Daesdaemar One In A Million (Vicki Livingstone)
Aust Bred in Group: Great Dane
Aust Ch Underane Ishara (AI) (Sheree Lindeman)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Japanese Spitz
Aust Ch Daesdaemar A Million Dreams (Vicki Livingstone)

Boston Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Zareba Covergirl (Mrs E & Miss M Tomlinson)

Great Dane
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Underane In Gold (AI) (Sheree Lindeman)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Underane Ishara (AI) (Sheree Lindeman)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Daesdaemar One In A Million (Vicki Livingstone)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Daesdaemar A Million Starz (Samantha Lawler)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Daesdaemar A Million Dreams (Vicki Livingstone)

Keeshond
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Rymiska Great Balls Of Fire (Ray/ Marilyn & Tracey Parker)
Bitch CC & Junior of Breed: Rymiska Viva Las Vegas (R, M & T Parker)
Baby of Breed: Rymiska All Eyes On Me (R/ M & T Parker)

Lhasa Apso
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Zaland its a kind of magic (Mr B & Mrs L Pepperall)

Shar Pei
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Rynkls Eequals MC Squared (Mrs D Gooding & Mrs C Thompson)

Tibetan Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tibetoes Dance Monkey (Pamela Ellis)
Baby of Breed: Tibetoes Dayz Like This (P M Ellis)

Xoloitzcuintle (Miniature)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Wazzat Raro Raina (Mrs K Mackay & Mrs J Dinis)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Amico Antico Illarion (Imp RUS) (Mrs K Mackay / Mrs L Lanser / Mrs J Dinis)

Xoloitzcuintle (Standard)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Wazzat Birote (AI) (Jordan Lanser & Jacqi Dinis)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wazzat Ofelia (J Dinis & L Lanser)