Dalwood Children's Home Charity Shows (PINK SHOW) (NSW)

Date of Show : 21-Nov-2015 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Ms Shannon Lancaster (NSW)

Best in Show & Open in Show: Labrador Retriever
Aust Sup Ch Bradorla Sculpture Of Ice (Ellis / Vernon)
Runner Up in Show & Junior in Show: Italian Greyhound
Piccino Zulu (Reeve & Hardwicke)
Baby in Show: Bull Terrier
Bullacktiv Waking The Demon (P & N Zullo/ H Pinker)
Puppy in Show: King Charles Spaniel
Aust Ch Wilsight Red Alfie (C Rodrigues)

Puppy SweepStakes - 1st Place: Akita
Daykeyne Aint No Knock Off (Miss T H Buckley)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Ms Shannon Lancaster (NSW)

Minor in Group: Italian Greyhound
Piccino Honeycomb (S L & M Reeve)
Puppy in Group: King Charles Spaniel
Aust Ch Wilsight Red Alfie (C Rodrigues)
Junior in Group: Italian Greyhound
Piccino Zulu (Reeve & Hardwicke)
Open in Group: Chinese Crested Dog
Aust Sup Ch Karakush Wax On Wax Off (Sid & Lynne Toomey/ Le & Helen Gibson)

Affenpinscher
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Swayd Ohh The Drama (Mrs K McKinnon)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Am & Aust Ch Minsmere Maltese Falcon (Imp USA) (Gish Lesh & Kerry McKinnon)

Chinese Crested Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Karakush Wax On Wax Off (Sid & Lynne Toomey/ Le & Helen Gibson)

Havanese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Auskrest Elusive Effect (Philip Williams)

Italian Greyhound
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Piccino Zulu (Reeve & Hardwicke)
Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Xarnego Master Composer (Mr S Ryan)
Baby of Breed: Piccino Jack Frost (S L & M Reeve / J Hardwicke)
Minor of Breed: Piccino Honeycomb (S L & M Reeve)
Intermediate of Breed: Aust Ch Piccino Valentine (Reeve /Hardwicke/Carroll/Friend)

King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Wilsight Red Alfie (C Rodrigues)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wilsight Sabrinas Spell (C Rodrigues)
Res Dog CC & Junior of Breed: Wilsight Royal Albert (C Rodrigues)

Miniature Pinscher
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Marniechar Marquise (Kathy Potts)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Marniechar Talking Bout MyGirl (Kathy Potts)

Pekingese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Frawai Hear Me Roar (Marie Patten & Frances Wickens)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Weilien Whispering Jack (Norman Porter & Tony Tau)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Notron In All My Glory (Norman Porter & Tony Tau)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch & Am Gr Ch Ragdoll's Dress Blues (Imp USA) (Megan Weinert)

Pug
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Menninblak Gift Of The Gods (P & J Williams)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Kabova Little Ms Cant Be Wrong (Jenny Williams)
Baby of Breed: Kabova Special Agent O (Jenny Williams)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr Craig Frazer (NSW)

Best in Group & Open in Group: Fox Terrier (Smooth)
NZ Sup & Aust Ch Pinnacle Eye Dare Ya (Imp NZ) (S Evans / J & L Rowles)
Baby in Group: Bull Terrier
Bullacktiv Waking The Demon (P & N Zullo/ H Pinker)
Minor in Group: Fox Terrier (Smooth)
Clayco Shake It Off (Mrs A Knight & Mr S Mills)
Puppy in Group: Jack Russell Terrier
Joelleigh Diamonds R Forever (Leesa Musgrove)
Junior in Group: Jack Russell Terrier
Aust Ch Whatajack Cinders (Garry Butler)
Intermediate in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Ch Quatroniko The Matriarch (L & L Nikolovski)

American Staffordshire Terrier
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Quatroniko The Matriarch (L & L Nikolovski)

Australian Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Atrigema Dare To Defy (Michelle Cook)

Bull Terrier
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Bulladdict Shesdabomb (C J Shields)
Baby of Breed: Bullacktiv Waking The Demon (P & N Zullo/ H Pinker)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Sup & Aust Ch Pinnacle Eye Dare Ya (Imp NZ) (S Evans / J & L Rowles)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Clayco Knight Walker (Mrs A Knight & Mr S Mills)
Bitch CC & Minor of Breed: Clayco Shake It Off (Mrs A Knight & Mr S Mills)

Jack Russell Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Whatajack Cinders (Garry Butler)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Joelleigh Hidden Treasure (Leesa Musgrove)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Joelleigh Diamonds R Forever (Leesa Musgrove)
Minor of Breed: Joelleigh Diamonds Inda Ruff (Leesa Musgrove)

Tenterfield Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Lisakyanne Penelope Pitstop (P & S Nicholson)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Sue Bownds (NSW)

Best in Group & Open in Group: Labrador Retriever
Aust Sup Ch Bradorla Sculpture Of Ice (Ellis / Vernon)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Golden Retriever
Fantango To The Moon And Back (P Middleton & J Salvestrin)
Baby in Group: Weimaraner
Ghostwind Kate Spade (AI) (V Peters/ N Goold & S King)
Minor in Group: Bracco Italiano
Bicerin Armando (Graham Kellett)
Puppy in Group: Cocker Spaniel
Glenayden Breaking Rules (Mrs A O'Keefe)
Junior in Group: Field Spaniel
Aust Ch Meadowbriar Prepare To Die (J & R Robertson)
Aust Bred in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Demorz Flesh For Fantasy (Mrs D E A Moran)
Open Neuter in Group: Weimaraner
Aust & Neut Ch Griswold Out Shine (Mrs F I Griffin)

Bracco Italiano
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Bicerin Armando (Graham Kellett)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Bicerin Aria (Graham Kellett)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Glenayden Breaking Rules (Mrs A O'Keefe)
R/UP BOB & Bitch CC: Glenayden Breaking Story (Mrs A O'Keefe)

English Setter
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Graylors Diva Of Tomorrow (J and R Touzell)
Baby of Breed: Bendeela Token To The Manor (Paul Terrett)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust & Aust Neut Ch Graylors Lisa Lotto (Julie Touzell)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Rosherville Bend The Rules (AI) (Mrs C Camara)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Rosherville Just Ebony (AI) (C Camara / R Barratt / L Brown)

Field Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Meadowbriar Prepare To Die (J & R Robertson)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Meadowbriar Chocolate Coated (Rebecca Robertson)

Flat Coated Retriever
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Hawksdale Lasting Impression (Ms Gillian Holmes)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hawskdale Positive Whisper (Ms Gillian Holmes)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Demorz Flesh For Fantasy (Mrs D E A Moran)
Baby of Breed: Demorz American Graffiti (Deb Moran)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Fantango To The Moon And Back (P Middleton & J Salvestrin)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch BlueBreeze Cover Girl (Debra Stubbings)
Puppy of Breed: BlueBreeze Nine Pieces O Eight (AI) (Debra Stubbings)
Aust Bred of Breed: Aust Ch BlueBreeze Legend of Saltire (Debra Stubbings)

Gordon Setter
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Clanset Spring Frolic (AI) (Eileen Zuchetti)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bradorla Sculpture Of Ice (Ellis / Vernon)

Nova Scotia Duck Tolling Retriever
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Skyesong Merrie Melodies (Isabelle Brown)

Weimaraner
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup & Can Ch Breica's Greydove Walk This Way (Imp CAN) (Peters / Goold / King)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Lukedom Let's Go Party (AI) (Studholme / Lawler / Grech)
Baby of Breed: Ghostwind Kate Spade (AI) (V Peters/ N Goold & S King)
Minor of Breed: Lukedom Kitty Kardashian (Studholme / Lawler / Grech)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Griswold Out Shine (Mrs F I Griffin)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Rev Colin Seymour (NSW)

Best in Group & Open in Group: Whippet
Aust Sup Ch Nabihah Peppas Tigra (Mike and Sandra Patterson)
Runner Up in Group: Saluki
Aust Ch Crisnick Surprise Parti (Mr C & Mrs N Lawton / Mr A Chato)

Afghan Hound
Puppy of Breed: Kalutara Sister Soprano (AI) (Eather / Harbutt)

Basenji
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Ngozi Shes too Cool (K Delacourt/ J Cook/ Dr J Lumb)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Wazazi The Wow Factor (K Delacourt)
Baby of Breed: Wazazi Mr Magificent (Miss Annika Lee)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Spieldack Walk This Way (Eva Harper & Megan Enright)

Dachshund (Miniature Wire Haired)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Tarrangower Tequila (Douglas McKay)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tarrangower Tyzack SE (Douglas McKay)

Norwegian Elkhound
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Halgrove Purple Rain (P / K & K McIntyre)

Petit Basset Griffon Vendeen
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Lafolie This Wheels on Fire (K Delacourt/C Parker)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: HuntingRidge Rather B Rabbitin (Di Brennan)
Baby of Breed: Huntingridge Phantom Menace (D Brennan & L Harvey)

Saluki
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Crisnick Surprise Parti (Mr C & Mrs N Lawton / Mr A Chato)

Whippet
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Nabihah Peppas Tigra (Mike and Sandra Patterson)
Dog CC: Aust Gr Ch Benbridge Angel of Faith at Buffalo (Imp NZ) (Mike & Sandra Patterson)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Ms Rosemary Duffy (NSW)

Best in Group & Open in Group: Welsh Corgi (Cardigan)
Aust Sup Ch Dorwyn Another Miracle (J Morris & J Stapleton)
Runner Up in Group: Border Collie
Aust Ch Kellagem Show Me The Money (W W & M Morgan)
Puppy in Group: Shetland Sheepdog
Aust Ch Louanda Frequent Flyer (V J Royston)
Aust Bred in Group: German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
Aust Ch Freevale Double The love (Debbie Martin)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Avonpark Just Cruizin (Sue Ford / K Fisher)
Baby of Breed: Willowpark Shez My Kind (M Kirk)

Australian Stumpy Tail Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Tailezz Inseattle (Melanie Kirk)

Bearded Collie
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Edinglen Pretty Woman (AI) (Michele Lincoln)

Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Beljekali Hendrix (C & J Fynmore)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Bellshill Across The Ditch To Ashendael (Imp NZ) (Ashley & Narelle Hoffman)
Bitch CC: Weedram Swedish Bear (F Philp)

Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Deviebelle TS Sienna (Tracy Glawson)

Border Collie
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kellagem Show Me The Money (W W & M Morgan)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Syryne Burning Embers HT (Shiralee Fossey)
Baby (Dog) of Breed: Langtry Royan King Reigns (Susan Morris)
Junior of Breed: Langtry Star Quality (Susan Morris)

Finnish Lapphund
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Snofyre Dutch Dynasty (AI) (Sally Townsend & Chrissy Fitzgerald)

German Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Allendell Leather N Lace (R Ralphs)
Intermediate of Breed: Allendell Made for You (Rhonda Ralphs)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Freevale Double The love (Debbie Martin)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Allendell Opals On Fire (Mrs R Ralphs)

Puli
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Rustufarion Indelible Ink (C Spencer/ P Smith & R Valore)

Shetland Sheepdog
Res Bitch CC & Minor of Breed: Beauideal Girl At Heart (Judy Docksey)
Puppy of Breed: Aust Ch Louanda Frequent Flyer (V J Royston)

Welsh Corgi (Cardigan)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Dorwyn Another Miracle (J Morris & J Stapleton)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Dwyfor Wizard (R & F Holtkamp)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Dwyfor Blue Rosette (R & F Holtkamp)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr Hugh Gent OAM (NSW)

Best in Group & Open in Group: Siberian Husky
Aust Ch Canyonlands Navajo Sunrise (AI) (Mrs Amanda Becconsall)
Runner Up in Group: Boxer
Aust Ch Chizack Catweazle (Imp NZ) (Brett Thompson & Andrew Hobday)
Baby in Group: Siberian Husky
Aeukanmanuva Hotter Then Belle (Caroline Yate)
Minor in Group: Akita
Daykeyne Aint No Knock Off (Miss T H Buckley)
Puppy in Group: Schnauzer (Giant)
Wulfgar Izmail The Black Fort (AI) (Marina Gutenev)
Junior in Group: Boxer
Aust Ch Valeska Big Easy (Imp NZ) (Sylvia Choca)
Intermediate in Group: Samoyed
Aust Ch Apolar Story Book Casanova (Julie Wales)
Aust Bred in Group: Neapolitan Mastiff
Aust Ch Magnufi Lucrezia (AI) (Lorene Cantarella)

Akita
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Daykeyne Aint No Knock Off (Miss T H Buckley)

Akita (Japanese)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: FireAndMist Noble Empress (Fire & Mist Kennel)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Von Der Bernessehof Amadeus (Imp CZE) (Beverley Eslick)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Azzabern One For Me (Michael & Beverly Eslick)
Bitch CC & Minor of Breed: Atthecove Cinderella (Robyn Keen)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Azzabern Princess Portia (Michael & Beverly Eslick)

Boxer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Chizack Catweazle (Imp NZ) (Brett Thompson & Andrew Hobday)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Valeska Big Easy (Imp NZ) (Sylvia Choca)

Bullmastiff
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Brinkybull Nullas Dream (S Brinkworth)
Minor of Breed: Gameguard Hail To The Chief (AI) (Brooke Turner & Glenn Sparham)

Dobermann
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Walamara Promises Promises (Imp NZ) (Sandra Mair)
Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Engelhuette Do What U Do (Imp NZ) (Mrs H Rymer and Mrs J Perry)
Puppy of Breed: Bravadobe Quest For Truth (AI) (Bravadobe Dobermanns)

German Pinscher
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Guardian Ivys Fabulous Image (AI) (Guardian Kennels)
Baby of Breed: Tennassity Damage Control (Ms N Sheeran & Mrs A Machan)

Neapolitan Mastiff
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Magnufi Lucrezia (AI) (Lorene Cantarella)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Inizio Xcelance (B Hutchison)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hardrada Chasing The Wind (Imp NZ) (Louise Vangestel)
Bitch CC & Junior of Breed: Darksupreme Heavenly (Renae Campbell)

Samoyed
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Apolar Story Book Casanova (Julie Wales)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Apolar Girl Hit Ya Hallelujah (Julie Wales & Tennille Akkouche)

Schnauzer (Giant)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Wulfgar Izmail The Black Fort (AI) (Marina Gutenev)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Wulfgar in the Limelight (AI) (S Gendle)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Canyonlands Navajo Sunrise (AI) (Mrs Amanda Becconsall)
Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Aeukanmanuva Whats Up Doc (C Yate)
Baby of Breed: Aeukanmanuva Hotter Then Belle (Caroline Yate)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mr Mark Fallon (NSW)

Minor in Group: Xoloitzcuintle (Standard)
Aust Ch Wazzat Birote (AI) (Jacqi Dinis)
Puppy in Group: French Bulldog
Chicchien The Dark Knight (Julie & Erin Henville / Rene Doherty)
Aust Bred in Group: Boston Terrier
Aust Ch Zareba Paparazzi (D Norquay & A Corbett)
Open Neuter in Group: Japanese Spitz
Aust Neut Ch Tenkashiro Momo Sylver (Denise M Sylvester)

Boston Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Am Gr & Aust Ch Campbell Clan's Cruisin For A Bruisin' (Imp USA) (Deby Norquay)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Zareba Paparazzi (D Norquay & A Corbett)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Zareba Struts Like A Showgirl (Deby Norquay & Amy Corbett)
Minor of Breed: Davina Mini Monster (J Vassallo)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Janayin Who Wears Da Pantz (D Whillock)
Bitch CC & Minor of Breed: Bumbullb No Undi Mundi (Donna Whillock)
Baby of Breed: Bumbullb Da Pantz Man (Donna Whillock)
Puppy of Breed: Bumbullb Redfred (Donna Whillock)

Chow Chow
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Cross B's American Playboy (Imp USA) (David & Susie Simpson)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Kuteaz Playboys Magic Man (D & S Simpson)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Krystaway Screen Shot (R & D Harbin)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Krystaway remote access (R & D Harbin)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Chicchien The Dark Knight (Julie & Erin Henville / Rene Doherty)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Kleinpark Ahndray (Danielle Murawski)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Warpaint La Flamme De Coeur (D & L Thorpe / J Daidone)
Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Warpaint Messis Lunae (D & L Thorpe / J Daidone)
Minor of Breed: Warpaint Angelus (AI) (D & L Thorpe / J Daidone)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Mannerking Crown Prince (Amanda Huggins)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Daesdaemar Call Me Queen Bee (Amanda Huggins)
Res Dog CC: Tenkashiro Sylver Gold N Topaz (Denise M Sylvester)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Tenkashiro Momo Sylver (Denise M Sylvester)

Keeshond
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Calivale Katch Me If U Kan ET (Katrina L Santas & Brett Thompson)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Hunkeedori Is Where Thparty At (K L Santas & B A Thompson)

Poodle (Toy)
Bitch CC: Poodiful Kiss The Sky (Tiarne Perkiss)

Shih Tzu
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Kajushih Strictly Speaking (R & R Gill / S Yardley Cook & S Ray)

Tibetan Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Shelloy Here We Go (A Mulady & L Hickie)

Xoloitzcuintle (Standard)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Wazzat Birote (AI) (Jacqi Dinis)
Bitch CC & Open of Breed: AUST Gr Ch Pitaya (Alvarez) (Imp MEX) (J Z Dinis)