Hunter River A & H Association Ltd (NSW)

Date of Show : 16-Feb-2019 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Ms Sharon Phegan (NSW)   (Total Entry : 324)

Best in Show & Open in Show: Old English Sheepdog
Aust & Am Ch Tana's Chunky Monkey at Dezignerz (Imp USA) (F Fearon-Zammit /R Zammit /B Vessel-Dodds /K Krumpe/ F Methelis//J&K M)
Baby in Show: Lhasa Apso
Neokarma I Want That Man (P Brown & P King)
Junior in Show: Boxer
Aust Ch Saxonee Strike Zone (Wayne Conway)
Intermediate in Show: Australian Terrier
Aust Sup & Am Ch Temora Remember Me (Imp USA) (Leanne & Allen Boote)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Boston Terrier
Aust Gr & Neut Gr Ch Zareba Paparazzi (Deby Norquay & Amy Lee Corbett)

Baby SweepStakes - 1st Place: Lhasa Apso
Neokarma I Want That Man (P Brown & P King)

Puppy SweepStakes - 2nd Place: German Shorthaired Pointer
Germanicus Hall of Fame (Lara Haynes)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Bernese Mountain Dog
Branbern Once Upon A Time (Mrs M L Murray)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Ms Sharon Phegan (NSW)  (Group Entry : 55)

Best in Group & Aust Bred in Group: Pug
Aust Ch Leace The Devils Cut (AI) (Kathy Minns)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Ch Matmor Just The Way You Are (Mathew Morse & Will Henderson)
Puppy in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Invalhalla Bark At The Moon (Miss J Wilson/ P & A Schultze)
Junior in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Zeltica San Ignacio (Mrs J Holcombe)
Open in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Sup Ch Zeltica San Cristobel (Mrs J Holcombe)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Italian Greyhound
Samutra PJ Priscilla's Song (Ms V D Garcia)
Runner Up Neuter in Group: English Toy Terrier (Black and Tan)
Aust & Neut Ch Neverland Rose Royale (Anita Mudd)

Australian Silky Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Balkana Under The Influence (James Camac)
Baby of Breed: Hautchien Born To Be Bad (Jane Fisher)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Matmor Just The Way You Are (Mathew Morse & Will Henderson)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Matmor We Didn't Start The Fire (M Morse & W Henderson)
Res Dog CC & Junior of Breed: Zeltica San Ignacio (Mrs J Holcombe)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Zeltica San Cristobel (Mrs J Holcombe)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Lahchi Ya Wana Come Playwit Me (Ms V D Garcia)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Invalhalla Bark At The Moon (Miss J Wilson/ P & A Schultze)
Baby of Breed: Invalhalla Whisprz Ova Blaktea (P & A Schultze)

English Toy Terrier (Black and Tan)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Neverland Rose Royale (Anita Mudd)

Italian Greyhound
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Samutra PJ Priscilla's Song (Ms V D Garcia)

Lowchen
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Darkrai Illegal Harmonies (Mr J Powell)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Quishu Iris Won The Game (Mr J Powell)

Miniature Pinscher
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Minelphi Forever Yours (Errolynne Cross and Phillip Cross)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Minelphi I am on Fire (Errolynne Cross and Phillip Cross)
Res Bitch CC & Open of Breed: Panache All Hiss And Wind At Minelphi (Imp NZ) (Errolynne Cross & Phillip Cross)
Baby of Breed: Minelphi Keepin It Real (Michelle Irvine)

Papillon
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Abfab Gunz N Rozez (Mrs J Holcombe)

Pomeranian
Bitch CC: Soltaysha Sunnydale Drusilla (Mrs J Jones)

Pug
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Leace The Devils Cut (AI) (Kathy Minns)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr Wayne Lewis (NSW)  (Group Entry : 44)

Best in Group & Intermediate in Group: Australian Terrier
Aust Sup & Am Ch Temora Remember Me (Imp USA) (Leanne & Allen Boote)
Runner Up in Group: Fox Terrier (Smooth)
NZ & Aust Ch Pinnacle Eye For The Ladies (Imp NZ) (M Bradburn & D Selden / S & A Evans)
Puppy in Group: Irish Terrier
Aust Ch Tawnyoak Irlande Valentina (Kath Wilkinson/ Donna Robinson)
Junior in Group: Kerry Blue Terrier
Aust Ch Tasshot Into The Mystic (Peter & Anna Schultze)
Aust Bred in Group: Australian Terrier
Aust Ch Cliftop Blue Times Two (K Heald & K Simpson)
Open in Group: Bull Terrier
Aust Sup Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)
Best Neuter in Group & Puppy Neuter in Group: Tenterfield Terrier
Demala Lord of the Rings (Hellen Stokes)
Runner Up Neuter in Group: Australian Terrier
Neut Ch / Aust Ch Spalpeen Missy Higgins (Karen Simpson)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch HotAsHell Boom Boom Bang (Luke & Melanie Stevens)
Baby of Breed: Redwhitenblu Destinys warrior (Lydia Jones)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup & Am Ch Temora Remember Me (Imp USA) (Leanne & Allen Boote)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cliftop Blue Times Two (K Heald & K Simpson)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Neut Ch / Aust Ch Spalpeen Missy Higgins (Karen Simpson)

Bull Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)

Cairn Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Ayladee African Queen (Donna Robinson)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ & Aust Ch Pinnacle Eye For The Ladies (Imp NZ) (M Bradburn & D Selden / S & A Evans)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Santop Pandora (Scott & Sharon Norman)

Irish Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Tawnyoak Irlande Valentina (Kath Wilkinson/ Donna Robinson)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Toucansto Go It Alone (Mr L Burt)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mindura My Way Or No Way (Barbara Smith)
Baby of Breed: Kadama Khandi Swirl (D & A Aldridge)
Baby (Dog) of Breed: Kadama Glass Half Full (D & A Aldridge)

Kerry Blue Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tasshot Into The Mystic (Peter & Anna Schultze)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kypajuka Drives Me Crazy (Ms T Tattersall)

Tenterfield Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Demala My Fair Mindy (Deidre MacFadyen)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Puppy Neuter of Breed: Demala Lord of the Rings (Hellen Stokes)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr Brad Santas (NSW)  (Group Entry : 46)

Runner Up in Group: Cocker Spaniel
Aust Ch Bencleuch Braw Balach (Imp UK) (Nicole Lane)
Baby in Group: Cocker Spaniel
Sandtoys In Overdrive (N & S Lane)
Minor in Group: Golden Retriever
Wynwhisper Dirty Little Secret (Bronwyn Gaywood)
Puppy in Group: German Shorthaired Pointer
Germanicus Hall of Fame (Lara Haynes)
Junior in Group: Pointer
Pivotal New Romantic (Ms K de Stefano)
Intermediate in Group: Weimaraner
Aust Ch Griswold Vienna Waltz (AI) (Jodie Fogarty)
Aust Bred in Group: Golden Retriever
Goldbrior Monsieur Henri (Jane Carpenter)
Runner Up Neuter in Group: Labrador Retriever
Aust Ch Gunderrako secret CD RE (Angela Williams)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bencleuch Braw Balach (Imp UK) (Nicole Lane)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ballyoran Highland Lass (Nikki & Sue Lane)
Baby of Breed: Sandtoys In Overdrive (N & S Lane)

English Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Jamandess Just Clover (Robynne Woolcock)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Germanicus Hall of Fame (Lara Haynes)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Germanicus Bella Donna (Lara Haynes)
Res Bitch CC & Open of Breed: Heiderst Sailors Princess (Lara Haynes)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Goldbrior Monsieur Henri (Jane Carpenter)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Wynwhisper Practical Magic (Bronwyn Gaywood)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Wynwhisper Dirty Little Secret (Bronwyn Gaywood)
Baby of Breed: Dykinta Flight Deck (AI) (Wendy Atkins)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Jukeran Chill Factor (A & J / K Upton)

Labrador Retriever
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Silverstream Little Town Flirt (Cherilyne Blackman)
Res Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Silverstream High Flyer (Cherilyne Blackman)
Baby of Breed: Aliasa Royal Emerald (Aliasa Labradors)
Minor of Breed: Burberry Catch The Wind (Aarabells Labs)
Puppy of Breed: Aust Ch Jarkk Perfect Dream Time (Barbara Broughton)
Junior of Breed: Kossel Darcus (Mrs Lorraine Edman)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Gunderrako secret CD RE (Angela Williams)

Lagotto Romagnolo
Baby of Breed: Aust Ch OttogaL Coco Pop (Mrs L Krzemien)

Pointer
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Pivotal New Romantic (Ms K de Stefano)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Griswold Vienna Waltz (AI) (Jodie Fogarty)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mr Wayne Lewis (NSW) (Group Entry : 38)

Best in Group & Open in Group: Afghan Hound
Aust Sup Ch Aboukir Toughen Up (Day/ Sinclair & Johansen)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Petit Basset Griffon Vendeen
Aust Sup Ch Goldtreve Reymundo (Jo & Beryl Hession)
Baby in Group: Beagle
Besmagic Starlight (Tracy Coop)
Minor in Group: Basenji
Remwin Wrinkle in Time (L Hughes)
Intermediate in Group: Irish Wolfhound
Aust Ch Wulfgar Faoiltiama (AI) (Mrs K Palmer & Mrs S Gendle)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Basenji
Aust & Neut Ch Wazazi High Velocity (M Darr & K Delacourt)
Runner Up Neuter in Group: Dachshund (Miniature Long Haired)
Aust Ch Kimscott Sound Of Love (K L Glanford)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Aboukir Toughen Up (Day/ Sinclair & Johansen)
Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Tahkira Blu Belle (AI) (J Gibson)

Basenji
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Remwin Wrinkle in Time (L Hughes)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Xalmes Shake It Up Sister (AI) (M Darr)
Res Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Xalmes Man Of Colours (AI) (M Darr)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Wazazi High Velocity (M Darr & K Delacourt)

Beagle
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cliftop Sweet Spirit Chaser (Tracy Coop)
Baby of Breed: Besmagic Starlight (Tracy Coop)

Dachshund (Long Haired)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Maralya Monach Of The Glen (Mr B P Glanford)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Maralya Ima Master Piece Too (K Nilsen)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Trutori Control To Major Tom (S Harloff)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Elcarimblu CrownedEmpire Loki (S Harloff)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Mittledac Flying High (AI) (S Harloff)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Kimscott Sound Of Love (K L Glanford)

Irish Wolfhound
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wulfgar Faoiltiama (AI) (Mrs K Palmer & Mrs S Gendle)

Petit Basset Griffon Vendeen
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Goldtreve Reymundo (Jo & Beryl Hession)

Portuguese Podengo (Small Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Ballahond Seda Cascade (Sandra Bell)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Linbren Iamnumberfour (Miss L Gibbons)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Ballahond Tarn Bilu RN ET (Sandra Bell)
Baby of Breed: Ballahond Sager Lakes (Sandra Bell)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr Brad Santas (NSW)  (Group Entry : 54)

Best in Group & Open in Group: Old English Sheepdog
Aust & Am Ch Tana's Chunky Monkey at Dezignerz (Imp USA) (F Fearon-Zammit /R Zammit /B Vessel-Dodds /K Krumpe/ F Methelis//J&K M)
Runner Up in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Anwyl Angel Of The Morning (Mrs Liana Bettison)
Baby in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust Ch Aziah Winter Solstice (AI) (Mrs L Bettison)
Puppy in Group: Border Collie
Aust Ch Nahrof Fire When Ready (L Somers/E Badior)
Intermediate in Group: Australian Shepherd
Aust Sup Ch Blueamble Putyour Red Dress On (A & J Lamberton / D & V Collins)
Aust Bred in Group: Bearded Collie
Aust Gr Ch Keiramyst Mi Sweet Magnolia (L Brandt)
Runner Up Neuter in Group: Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
Aust & Neut Ch Arrynmist Kaskade (Rob & Ann Ryan)

Australian Kelpie
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Qdos Hard Yakka (J Lambourne/K Hicks)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Somom's Less Talk More Action (Imp USA) (Wendy Atkins)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Blueamble Putyour Red Dress On (A & J Lamberton / D & V Collins)

Bearded Collie
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Keiramyst Mi Sweet Magnolia (L Brandt)

Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Arrynmist Kaskade (Rob & Ann Ryan)

Belgian Shepherd Dog (Malinois)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Chamshep Hot Chilli (Bradley Holden)

Border Collie
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Nahrof Fire When Ready (L Somers/E Badior)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Waminda Jewel of the Nile (J Lambourne/K Hicks)

Finnish Lapphund
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Snofyre Hear Me Roar (Mr S Larielle-Barclay / Mr C Rogan / Ms C Fitzgerald)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Lindenelm Fancy Tickled Pink (J Kenny & C Bird)
Baby of Breed: Cinderhof Indiaa (J Bird & C Bird)

Old English Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & Am Ch Tana's Chunky Monkey at Dezignerz (Imp USA) (F Fearon-Zammit /R Zammit /B Vessel-Dodds /K Krumpe/ F Methelis//J&K M)

Puli
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Stonefelds Load the Dice (M Fisher-Hoad)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Anwyl Angel Of The Morning (Mrs Liana Bettison)
Baby of Breed: Aust Ch Aziah Winter Solstice (AI) (Mrs L Bettison)
Minor of Breed: Ochrehills Homeward Bound (Hile & Wood)

White Swiss Shepherd Dog
Baby of Breed: Aust Ch Silversuisse Justin Time (AI) (C & S Harris / Ms H Scott)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Denise Sorensen (NSW)  (Group Entry : 41)

Best in Group & Intermediate in Group: Schnauzer (Giant)
Aust Sup Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)
Runner Up in Group & Junior in Group: Boxer
Aust Ch Saxonee Strike Zone (Wayne Conway)
Minor in Group: Portuguese Water Dog
Arcticpalace Ocean Ripple (C & R Foster)
Puppy in Group: Samoyed
Kchise Southern Belle (AI) (Mrs S Neil)
Aust Bred in Group: Schnauzer (Miniature)
Aust Gr Ch Ebshine Daringly Debonair (Veeni Craig)
Open in Group: Siberian Husky
Aust Ch Annajak Wrecking Ball (AI) (M Starkey)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Schnauzer (Miniature)
Aust Neut Ch Ebshine Herr Theodor (V Craig)

Bernese Mountain Dog
Res Bitch CC & Minor of Breed: Branbern Once Upon A Time (Mrs M L Murray)

Boxer
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Saxonee Strike Zone (Wayne Conway)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ivyviolet Flashdance In Red (Wayne Conway)

Dobermann
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Fireax Rhythm of Love (Ms P Robson / Miss E Pieton)
Baby of Breed: Kibali Miss-Demeanour (Imp NZ) (Kent Fung)

Newfoundland
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Newfcastle My Muse (R Nagle & H Durell)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Newfcastle War Party (Robyn Nagle /Helen Durell)

Portuguese Water Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Arcticpalace Ocean Legend (C & R Foster/ B Tyrell)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Arcticpalace Ocean Ripple (C & R Foster)

Samoyed
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Kchise Southern Belle (AI) (Mrs S Neil)

Schnauzer (Giant)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Ebshine Daringly Debonair (Veeni Craig)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Ebshine Hashtag Surprise (V Craig)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Ebshine Icon Of Fashion (Veeni Craig)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Ebshine Herr Theodor (V Craig)

Shiba Inu
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Azincourt Quiet Riot (Mr A C & Mrs S L Bird)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Annajak Wrecking Ball (AI) (M Starkey)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Taejaan American Hustle (Rule-Steele/Burton/Turay/Taylor)
Puppy of Breed: Aust Ch Taejaan Asgardian (NJ Rule-Steele)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mr Wayne Lewis (NSW)  (Group Entry : 46)

Best in Group & Aust Bred in Group: Great Dane
Aust Grand Ch Stordansk Supernatural (Julie Hyde)
Runner Up in Group & Open in Group: Lhasa Apso
Aust Gr Ch Sooquan Dressed to Impress (AI) (A L & P Harman)
Baby in Group: Lhasa Apso
Neokarma I Want That Man (P Brown & P King)
Minor in Group: Tibetan Terrier
Gengala Caught On Camera (Louise Hickie)
Puppy in Group: Shih Tzu
Olebob Kneedeepindaisys (Pauline A Harman)
Intermediate in Group: Shar Pei
Aust Gr Ch SharpeiLodge Final Edition (Kim Markham)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Boston Terrier
Aust Gr & Neut Gr Ch Zareba Paparazzi (Deby Norquay & Amy Lee Corbett)
Runner Up Neuter in Group: French Bulldog
Aust Neut Ch Colkerry His Excellency (Sally Cole)

Boston Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Zareba Outrageous Fortune (Tara Meeres)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Heartbeats Invictus (Imp USA) (D Norquay/ A Corbett & G Skinner)
Baby of Breed: Zareba Strike A Pose (Norquay/ Corbett & Skinner)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Gr Ch Zareba Paparazzi (Deby Norquay & Amy Lee Corbett)

Dalmatian
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Kamea Let Em Talk (S Lovett-Laverty)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Lashaoon Entourer (Sally Cole)
Intermediate of Breed: Aust Ch Bubbasbest Miss Keida (Mrs Jennifer & Miss Jordan Fitzgerald)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Colkerry His Excellency (Sally Cole)

Great Dane
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Grand Ch Stordansk Supernatural (Julie Hyde)

Lhasa Apso
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Sooquan Dressed to Impress (AI) (A L & P Harman)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Zaland special agent Ziva David (Mr B & Mrs L Pepperall)
Baby of Breed: Neokarma I Want That Man (P Brown & P King)

Poodle (Miniature)
R/UP BOB & Res Bitch CC: Aust Ch Darellsig Too Late To Stop Now (D Krueger & H Grice)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Myflair Hooked On Me CCD (H Grice)

Poodle (Toy)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Laahtoy Moon Shadow (Lisa Martin)

Shar Pei
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch SharpeiLodge Final Edition (Kim Markham)

Shih Tzu
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Olebob Kneedeepindaisys (Pauline A Harman)

Tibetan Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Gengala Caught On Camera (Louise Hickie)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Gengala Dipped In Ink (Louise Hickie)