Euroa Kennel Club Inc (VIC)

Date of Show : 19-May-2019 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Ms Judith Docksey (NSW)

Best in Show & Open in Show: Poodle (Miniature)
Aust Sup Ch Azflex Sign Of The Times (Mr K / Mrs J & Miss P Hopkins / Mr M Clarke)
Runner Up in Show & Intermediate in Show: Lakeland Terrier
Aust Ch Q-Party Van Foliny Home (Imp BEL) (Darren Bowey & Bob Styles)
Baby in Show: Gordon Setter
Triseter Celtic Yale of Brodruggan (AI) (Triseter Kennels)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Shetland Sheepdog
Aust & Neut Gr Ch Sharndah U Make My Heart Sing (T Walters)

Baby SweepStakes - 1st Place: Australian Shepherd
Aust Ch Ellagant Covert Surveillance (A Richardson & K McKinnon)
Baby SweepStakes - 2nd Place: Gordon Setter
Triseter Celtic Yale of Brodruggan (AI) (Triseter Kennels)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Jean Hockey (NSW)

Best in Group & Open in Group: Maltese
Chil Jr/ Chile & Aust Ch Chilestolz Special Delivery (Imp CHILE) (Mrs S E Scarcella)
Runner Up in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Ch Matmor Society Heir (M Morse & W Henderson)
Baby in Group: Pomeranian
Dochlaggie Do It My Way (Denise Leo)
Minor in Group: Griffon Bruxellois
Aust Ch Griffonsburg Venus Victorious (Dr I T Mitchell)
Puppy in Group: Pug
Triseter Mopsi Martini (Esther Joseph & Denise MacCallum)
Junior in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Matmor Thrilled To Bits (M Morse & W Henderson)
Runner Up Neuter in Group: Papillon
Aust & Neut Ch Basilika All Guns Blazing (Mrs Sue Vella)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Matmor Society Heir (M Morse & W Henderson)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Matmor Thrilled To Bits (M Morse & W Henderson)

Chihuahua (Long Coat)
Baby of Breed: Hollychi Ballybranok (Karen Mcabe)
Puppy of Breed: Aust Ch Bendonichi Chilli Cha Cha (Glen Donnan)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Montollie Bobby Dazzler (Ms Glen Donnan)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Hollychi Cherish the Love (Karen McCabe)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Hollychi White Diamonds (Mrs K McCabe)

Griffon Bruxellois
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Griffonsburg Venus Victorious (Dr I T Mitchell)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Griffonsburg Vespers Victory (Dr I Mitchell)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Griffonsburg Jefferson Davis (Dr I Mitchell)

Japanese Chin
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Kiseki Tadashi (L McArthur & M A Barras)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kiseki Shizuko (Mrs Lyn Mcarthur)

Maltese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Chil Jr/ Chile & Aust Ch Chilestolz Special Delivery (Imp CHILE) (Mrs S E Scarcella)

Papillon
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Rhadinoir Speck of Gold (Ray Leech)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Rhadinoir Golden Geisha GIrl (R Leech)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Basilika All Guns Blazing (Mrs Sue Vella)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Dochlaggie Debonair (Denise Y Leo)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Dochlaggie Divine Magic (Denise Leo)
Baby of Breed: Dochlaggie Do It My Way (Denise Leo)

Pug
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Junnash Pretty In Pink (Mrs K & Mr K Cash)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Junnash Golden Dreams (Mrs K & Mr K Cash)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Troycole Bringin The Heat (Mr K & Mrs K Cash)
Res Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Junnash Midas Touch (Mrs K & Mr K Cash)
Puppy of Breed: Triseter Mopsi Martini (Esther Joseph & Denise MacCallum)

Yorkshire Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Jatine Oliver Eveready (Jatine Kennels)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Ms Judith Docksey (NSW)

Best in Group & Intermediate in Group: Lakeland Terrier
Aust Ch Q-Party Van Foliny Home (Imp BEL) (Darren Bowey & Bob Styles)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: West Highland White Terrier
Aust Ch Marydon Max a Million (Marydon Kennels)
Baby in Group: Bull Terrier (Miniature)
Romierez Take a chance (K& F Willox)
Minor in Group: Airedale Terrier
Lovedale Attracting Attention (Mr M Hill & Ms K McFarlane)
Puppy in Group: West Highland White Terrier
Whitebriar Je Suis Adele (Imp NZ) (Marydon Kennels)
Open in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Ch Ecirp Requiem (R and K A Price)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Australian Terrier
Aust Gr & Neut Ch Teritopaz Ruff N Tuff (Mrs Leanne Bywater)

Airedale Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Oldiron Easy Peasy (Mr R & Mrs A Sorraghan)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Lovedale Attracting Attention (Mr M Hill & Ms K McFarlane)

American Staffordshire Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rythmnblu Belle Starr (AI) (L & S Dowdell)

Australian Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Oziruff Chase N Dreams (Mrs Leanne Bywater)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Alizarin Welcom To Buresque (Mrs Leanne Bywater)
Baby of Breed: Oziruff Hedge N Your Bet (Mrs Leanne Bywater)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Teritopaz Ruff N Tuff (Mrs Leanne Bywater)

Bull Terrier (Miniature)
Baby of Breed: Romierez Take a chance (K& F Willox)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Ecirp Requiem (R and K A Price)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Whatajack Days Of Thunder (Caddarra Knls)

Lakeland Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Q-Party Van Foliny Home (Imp BEL) (Darren Bowey & Bob Styles)

Scottish Terrier
Bitch CC & Puppy of Breed: Kanyas Gypsy Wanderer (Judith Martin)

Soft Coated Wheaten Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Saphyr Ice Creme (AI) (M A Gray)
Baby of Breed: Saphyr Johannes Kepler (AI) (M A Gray)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Handpikd Queen of Diamonds (A Dean & G Bator)
Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Lionsden Royal Renegade (Mr A W & Mrs J Lyon)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Lionsden Smooth Mover (Andrew & Joulyet Lyon)
Minor of Breed: Lionsden Lady Charlotte (Andrew & Joulyet Lyon)

Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Ornac Rumours About The Man (Sally Underwood)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Ldentae Back to Black (Mrs C & Mr P Weatherley)
Bitch CC & Minor of Breed: Ornac Let Rumours Fly (Sally Underwood)
Baby of Breed: Ldentae Walkin Onsunshine (Mrs C & Mr P Weatherley)

West Highland White Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Marydon Max a Million (Marydon Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Whitebriar Je Suis Adele (Imp NZ) (Marydon Kennels)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr Les Bradney (NSW)

Best in Group & Open in Group: Irish Setter
Aust Sup Ch Rhiannon Science N Faith (Marina & Jacinta Scott)
Runner Up in Group & Junior in Group: Golden Retriever
Keanstar Caruso CD RE JC (P & J Convery)
Baby in Group: Gordon Setter
Triseter Celtic Yale of Brodruggan (AI) (Triseter Kennels)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Golden Retriever
Dual Ch (Neut/RO) Morningmyst Logan's Run CDX RAE NRA JD SD SPD CA (P & J Convery)

Brittany
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tobenlee U Take My Breath Away (AI) (Mr P & Mrs C Reyment)

Clumber Spaniel
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Taniwha Taramakau (Janet Aldous)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Azel Black Jack (Mr J Carter / Mrs V Carter / E Carter / A McGivney-Harper)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Azel Look Whostalking Now (Miss K M Tranby)

English Setter
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Orwin Prince Of Polaris (E Reid)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Rosherville Strike a Light (AI) (Mrs L Brown)
Minor of Breed: Rosherville Letts Do It Again (AI) (Mrs L Brown)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Canawindra Storm In A Teacup (Ms Raelene Trimble)
Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Canawindra Roll The Dice (M J & F L Park)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Canawindra Believe In Magic (M J & F L Park)
Baby of Breed: Canawindra Roger Juliet (Raelene Trimble)
Junior of Breed: Canawindra Roll My Way (MJ & F L Park)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Keanstar Caruso CD RE JC (P & J Convery)
Baby of Breed: Fernfall The Sound of Music (Christine Pulis)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (Neut/RO) Morningmyst Logan's Run CDX RAE NRA JD SD SPD CA (P & J Convery)

Gordon Setter
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Triseter Celtic Seal (Triseter Kennels)
Baby of Breed: Triseter Celtic Yale of Brodruggan (AI) (Triseter Kennels)

Hungarian Vizsla
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Hubertus I Am Special (AI) (A Pali)

Irish Setter
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Rhiannon Science N Faith (Marina & Jacinta Scott)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ornac One Last Kiss (Sally Underwood)
Junior of Breed: Ornac Giggling Ginger (Sally Underwood)

Lagotto Romagnolo
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Richuto Primavera Viola (Ms J Ward & Ms C Ward-Jackson)

Nova Scotia Duck Tolling Retriever
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Glenmave War Hawk (AI) (G Forster)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Glenmave Californian Twist (AI) (G Forster)

Pointer
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Sup Ch Tyeanbo Take Another Look (G Munro)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mr Les Bradney (NSW)

Runner Up in Group & Junior in Group: Dachshund (Wire Haired)
Aust Ch Cayugaridge Molokai (Leslie A Weston)
Minor in Group: Beagle
Aust Ch Hounsley Hey Hey My My (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Aust Bred in Group: Pharaoh Hound
Aust Ch Kallrea Get Your Betz On (B Triffit/L Wiltshire)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Whippet
Aust Neut Ch Whiparoo A Pyrates Lyfe JC (Jasmine Woodford)
Runner Up Neuter in Group: Whippet
Aust Neut Ch Nabihah The Elven Mystic (Colleen Woodford)

Afghan Hound
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Alaqadar La Boheme (AI) (Mrs M A Barras)

Basenji
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am GCH & Aust Ch Akuaba N Eldorado Time Traveler (Imp USA) (S Coe)

Basset Hound
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Beauchasseur Fru Choc (Leslie A Weston)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Beauchasseur Usher (Leslie A Weston)

Beagle
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Hounsley Hey Hey My My (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
R/UP BOB, Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Hounsley Hey There You (Miss Ellie Triffitt)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup / Dual Gr (TS) / Triple Ch (TS)(T) Hounsley Hey Ho Here She Goes (AI) (Miss J Lalor & Mr P Hissey)

Borzoi
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Vh Marakhoff Saassicaia (Marakhoff Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Marakhoff Belisarius Quinntaah (Marakhoff Kennels)

Dachshund (Wire Haired)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Cayugaridge Molokai (Leslie A Weston)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cayugaridge Leahi (Leslie A Weston)
Baby of Breed: Cayugaridge Carleton (Leslie A Weston)

Pharaoh Hound
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kallrea Get Your Betz On (B Triffit/L Wiltshire)
Baby of Breed: Starblush get outta my way (Adam Daly)

Rhodesian Ridgeback
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Otesha Layita Harlow (A Bell)

Whippet
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Whiparoo A Pyrates Lyfe JC (Jasmine Woodford)
R/UP Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Neut Ch Nabihah The Elven Mystic (Colleen Woodford)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Toni Dennis (NSW)

Baby in Group: Australian Shepherd
Aust Ch Ellagant Covert Surveillance (A Richardson & K McKinnon)
Puppy in Group: Collie (Rough)
Coltie Dream Come True (A & J Wallce)
Junior in Group: Maremma Sheepdog
DellBianco Maeve (Mrs J Purcell)
Aust Bred in Group: Bearded Collie
Aust Sup Ch Brigadoon Miros Autumn Raine (AI) (Brigadoon Kennels)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Shetland Sheepdog
Aust & Neut Gr Ch Sharndah U Make My Heart Sing (T Walters)
Runner Up Neuter in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust & Neut Ch Macvale Jack Daniels (Mrs S Markham & Mr M Markham)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Cloverdowns Aim High at Landmaster (Mrs J Purcell)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ellagant Special Agent (Ellagant Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Ellagant Rich and Famous (Ellagant Kennels)
Baby of Breed: Aust Ch Ellagant Covert Surveillance (A Richardson & K McKinnon)

Bearded Collie
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Brigadoon Miros Autumn Raine (AI) (Brigadoon Kennels)

Collie (Rough)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Coltie Livin The Dream (A & J Wallace)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Coltie Dream Come True (A & J Wallce)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Coltie Ellegant Dream (A & J Wallace)

German Shepherd Dog
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Kyewhitney Dakota Star (I & D Young)

Maremma Sheepdog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: DellBianco Maeve (Mrs J Purcell)

Shetland Sheepdog
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Gr Ch Sharndah U Make My Heart Sing (T Walters)

Welsh Corgi (Pembroke)
Junior of Breed: Aust Ch Kintzel Abbey Roze (G D & S K Kerr)
Neuter BOB and Neuter Dog CC: Aust & Neut Ch Macvale Jack Daniels (Mrs S Markham & Mr M Markham)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Ms Judith Docksey (NSW)

Best in Group & Open in Group: Siberian Husky
Aust Ch Schanata Crimson Secret (AI) (B & M Schier)
Puppy in Group: Dobermann
Aust Ch Copperdobe Pitcha Perfect (AI) (Imp NZ) (Julie Hovell)
Junior in Group: Dobermann
Aust Ch Copperdobe Rayz A Riot (AI) (Imp NZ) (J Hovell)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Niltaran Shyyn On Mawson (Niltaran Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Niltaran Shyyn On Denison (Niltaran Kennels)
Bitch CC & Junior of Breed: Annakpok Jive Bunny (AI) (Beth McCombe)
Intermediate of Breed: Icepure Midnite Oil (AI) (Icepure Kennels)

Boxer
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Ludgina Sweet Sensation (Ms J Wilson & J Hodgins)

Dobermann
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Copperdobe Pitcha Perfect (AI) (Imp NZ) (Julie Hovell)
Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Copperdobe Rayz A Riot (AI) (Imp NZ) (J Hovell)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Forestal Whiskey Chaser (J Davis & P Haigh)
Baby of Breed: Forestal River Of Dreams (Ms P Haigh)
Baby (Bitch) of Breed: Forestal Summer Rain (Ms P Haigh)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Schanata Crimson Secret (AI) (B & M Schier)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Toni Dennis (NSW)

Best in Group & Open in Group: Poodle (Miniature)
Aust Sup Ch Azflex Sign Of The Times (Mr K / Mrs J & Miss P Hopkins / Mr M Clarke)
Runner Up in Group: Dalmatian
Aust Sup Ch CCDals CalvinKlein Iconic Fame RN TDX ET CA WPD (Mr A & Mrs S Gallo)
Baby in Group: French Bulldog
Mambilou La Gueuledeloup (IID POL) (Mambilou Kennels)
Intermediate in Group: Poodle (Toy)
Aust Gr Ch Garwey Social Butterfly (Garwey Kennels)
Aust Bred in Group: British Bulldog
Aust Ch Bewtifulbul Pride And Joy (Ian & Karlene Wilson)
Runner Up Neuter in Group: Lhasa Apso
Aust & Neut Ch Mysticrafael Pop The Bubbly (Mysticrafael Kennels)

Boston Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Louveteau Fantasy N Fairytales (Mrs K Ewing)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Loualli King Of Hearts (J Caccaviello)
Res Bitch CC: Loualli Sugar Fix (Jane Caccaviello)
Puppy of Breed: Zamenhof Madjik Julia (Caddarra Knls)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Adavenbulls Glory Bound (Ian & Karlene Wilson)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bewtifulbul Pride And Joy (Ian & Karlene Wilson)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bewtifulbul Going One Better (Ian & Karlene Wilson)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch CCDals CalvinKlein Iconic Fame RN TDX ET CA WPD (Mr A & Mrs S Gallo)
Minor of Breed: Dimadal Zzimrah (Deb Brearley)
Puppy of Breed: Promisar Thunderbolt (A Regan)
Junior (Dog) of Breed: Dimadal Weekend Warrior (Alisha Regan)

French Bulldog
Baby of Breed: Mambilou La Gueuledeloup (IID POL) (Mambilou Kennels)

German Spitz (Klein)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Mibuddi Devil in Disguise (B & K Alexander / Vickie Reynolds)

Great Dane
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Swayd Fire When Ready (Kerry McKinnon & Kathy Smith)

Keeshond
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Keezansur Touch ODutch (Doreen Groves)

Lhasa Apso
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Mysticrafael DestinedToBFamous (Mysticrafael Kennels)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Mysticrafael Phantomoftheopera (Vickie Reynolds)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Mysticrafael Pop The Bubbly (Mysticrafael Kennels)
R/UP Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust & Neut Ch Mysticrafael Absolute Diamond (Mysticrafael Kennels)

Poodle (Miniature)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Azflex Sign Of The Times (Mr K / Mrs J & Miss P Hopkins / Mr M Clarke)

Poodle (Standard)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Blaquemayl King Of Cool (Mrs Janine Male)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Blaquemayle Fashion Icon (Mrs Janine Male)

Poodle (Toy)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Garwey Tin Soldier (Garwey Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Garwey Social Butterfly (Garwey Kennels)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Jojoe Time And Secrets (Mrs J Seiter)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Proclaim Kateishas Secret (Mrs J Seiter)

Schipperke
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Adorin Had To Be Hadley (Ms Rochelle Manderson)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Adorin In Liu Of Lucy (Rochelle Manderson)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Beadale Tell No Tales (Ms Rochelle Manderson)