ADSS (Show 1) (SA)

Date of Show : 6-Feb-2022 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Ms Anne Collyer (VIC)   (Total Entry : 360)

Best in Show & Open in Show: Cocker Spaniel (American)
Aust Sup Ch Azel Deal Or No Deal (Azel Kennels / Kathryn Tranby)
Runner Up in Show & Intermediate in Show: Siberian Husky
Aust Sup Ch Articpride Winter Snow Storm (Rodney J Connelly)
Baby in Show: Australian Kelpie
Southspirit Edge Of Reality (Miriam Schiller)
Minor in Show: Staffordshire Bull Terrier
Anvilhart Can Hardly Wait (Anvilhart Kennels)
Puppy in Show: Boxer
Aust Ch Kesdar Spirited Romance At Rampid (Mr P & Miss K Cook)
Junior in Show: Alaskan Malamute
Aust Ch Whitewarrior Ice Falls Landing (Jo Heard & Brett White)
Aust Bred in Show: Siberian Husky
Aust Sup Ch Asryn Forever Devine (A Wittenberg & K Bryant)
Runner Up Neuter in Show: Border Collie
Aust Gr Ch / Neut Ch Nahrof Etched in Ice (Mrs K Hansen)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Ms Noreen Harris (VIC)  (Group Entry : 47)

Best in Group & Open in Group: Pug
Aust Sup Ch Sweetess Guess I Still Love U (K De Freitas)
Baby in Group: Pug
Raesay Wiggle Needs a Hug (Leonie McRae)
Aust Bred in Group: Pug
Aust Ch Triseter Mopsi Roxy (Triseter Kennels)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Italian Greyhound
Aust Neut Ch Kosmos Pas De Deux (Mrs C Flattum & Miss A Divola)

Cavalier King Charles Spaniel
Res Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Matmor Thrill Of The Chase (Mr M Morse & Mr W Henderson)

Chinese Crested Dog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sherabill Snap Dragon (Julia Brown)
Baby of Breed: Sherabill Dragon Heart (R J Brown)

Italian Greyhound
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Am & Aust Ch Alura Willy Wonka To Oz (Imp USA) (Mrs C Scott)
Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Igmajik Rickochet (Mrs M Broster)
Baby of Breed: Tacozajo Lalah (Christine Scott)
Puppy of Breed: Kosmos The Flying Dutchman (Mrs C Flattum & Miss A Divola)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Kosmos Pas De Deux (Mrs C Flattum & Miss A Divola)

Miniature Pinscher
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Shiralea Top Gun (Mrs Lynne Johnston)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Shiralea Venus De Milo (Mrs L & Mr L Johnston)

Pug
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sweetess Guess I Still Love U (K De Freitas)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Triseter Mopsi Rafa (Triseter Kennels)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Triseter Mopsi Roxy (Triseter Kennels)
Baby of Breed: Raesay Wiggle Needs a Hug (Leonie McRae)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Ms Julie Dickinson-Franks (VIC)  (Group Entry : 61)

Best in Group & Open in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Sup Ch Anvilhart Pray For The Wicked (Anvilhart Staffords)
Runner Up in Group & Junior in Group: Border Terrier
Aust Ch Chanpema Baby Spice (Chanpema Kennels)
Minor in Group: Staffordshire Bull Terrier
Anvilhart Can Hardly Wait (Anvilhart Kennels)
Intermediate in Group: Tenterfield Terrier
Aust Ch Wingrove Enchantress (Nickola Ramsey)
Aust Bred in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Anvilhart Canya Keepa Secret (Anvilhart Kennels)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Manchester Terrier
Aust Neut Ch Cathasaigh Come Out Swinging (Linda Saxton)
Runner Up Neuter in Group: Soft Coated Wheaten Terrier
Aust Ch Shaneca Burning Red CA (Sarah Lowe)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Manfreds Envy Me (J Watson)

Border Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Chanpema Baby Spice (Chanpema Kennels)

Cairn Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Natuska Money For Nothing (Kerryn Pearson)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Natuska Catcher In The Rye (Kerryn Pearson)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Natuska Money Talks (Kerryn Pearson)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Sashgar Lets B Flamin Honest (Selina Collins & Sandra Potts)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sashgar LetMe Dream Your Dream (Selina Collins and Sandra Potts)

Manchester Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Dogct Pink Panda Of Music (L J Saxton)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch. Neut Ch Cathasaigh Texas Ranger (L J Saxton)
Baby of Breed: Cathasaigh Rust Be Fair at Glosters(AI) (J Bromley)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Cathasaigh Come Out Swinging (Linda Saxton)

Scottish Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Shortblak Darkside of the Moon (S Sullivan/ R Egger & K Eggers)

Skye Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Grawen The Enforcer (Mrs Helen Hill)

Soft Coated Wheaten Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Elsomwheat Gwynonwen Gogarth (AI) (Di Swann)
Baby of Breed: Shaneca Written in the Stars (Sarah Lowe & Amy French)
Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Shaneca Burning Red CA (Sarah Lowe)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Anvilhart Pray For The Wicked (Anvilhart Staffords)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Anvilhart Canya Keepa Secret (Anvilhart Kennels)
Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Rockport Sonovan Irishman (AI) (Kay Halston-Wyatt)
Minor of Breed: Anvilhart Can Hardly Wait (Anvilhart Kennels)
Minor (Bitch) of Breed: Shadowstaff Song Of Ice N Fire (Shadowstaff Kennels)
Puppy of Breed: Teganstaff Our Little Miracle (Mr G & Mrs P Jobe)
Aust Bred (Dog) of Breed: Shadowstaff I Like Those Odds (Shadowstaff Kennels)
Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Shadowstaff OnlyGirlInTheWorld (Shadowstaff Kennels)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Anvilhart Ooh La La (Mollie Hartnett)

Tenterfield Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wingrove Enchantress (Nickola Ramsey)

West Highland White Terrier
Minor of Breed: Avalonwsties Adorable Angus (Linda Elson)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Susan Hewinson (QLD)  (Group Entry : 50)

Best in Group & Open in Group: Cocker Spaniel (American)
Aust Sup Ch Azel Deal Or No Deal (Azel Kennels / Kathryn Tranby)
Runner Up in Group & Junior in Group: Labrador Retriever
Chanpema Black Velvet (AI) (Chanpema Kennels)
Baby in Group: Cocker Spaniel
Elswood In the Spotlight (E Zucker)
Minor in Group: English Springer Spaniel
Anvilhart Me Myself And I (Anvilhart Kennels)
Intermediate in Group: English Springer Spaniel
Aust Ch Truespring Unique Style (R Hartnett)

Brittany
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Tendayi Magic Now n Forever (P Marsh & A Rogers)

Clumber Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Aerofee Dodge Polara (Aerofee Kennels)
Baby of Breed: Aust Ch Aerofee Heaven Sent (Fiona Miller)

Cocker Spaniel
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Elswood Caledonia (E Zucker)
Baby of Breed: Elswood In the Spotlight (E Zucker)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Azel Deal Or No Deal (Azel Kennels / Kathryn Tranby)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Azel Odds or Even (Azel Kennels)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Kinsheran Monkey Business (R Hartnett/ V McPhee)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Truespring Unique Style (R Hartnett)
Minor of Breed: Anvilhart Me Myself And I (Anvilhart Kennels)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Woodwych Cadbury (AI) (S/ R & L Schwerdt)

Hungarian Vizsla
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Graebrook Duke of Hazard (AI) (Daphne Sheekey)
Baby of Breed: Zuely Miss Ash (Sharon Deuter)

Irish Setter
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Amhurst Undercover Of Darkness (Mr P S & M Squire / Mrs M Thomas-Rhodes)

Labrador Retriever
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Chanpema Black Velvet (AI) (Chanpema Kennels)

Pointer
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Aspyre Tongue in Cheek (Miss J Manser / Mr J & Mrs A Lumsden / Miss S Higham)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Tyeanbo Take Another Look (G Munro)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Inchara First High Flyer (Miss J Manser & Miss C Fisher)

Weimaraner
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Waldwiese Xplain Yourself (AI) (Waldwiese Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Waldwiese Up The Ante TD (Lois & Claire Richter / Kylie Christison)

Weimaraner (Long-haired)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Waldwiese Same But Different LH (Annie Haverkamp)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mr Raphael Broomhall (TAS) (Group Entry : 37)

Best in Group & Open in Group: Borzoi
Aust Ch Marakhoff Saassicaia (Marakhoff Kennels)
Runner Up in Group & Junior in Group: Harrier
Aust Ch Fellhunters Khaos (P F & R Danaher)
Baby in Group: Rhodesian Ridgeback
Kushika About Time (Kushika Kennels)
Minor in Group: Irish Wolfhound
Aust Ch Tirowen Declan Wright (Peter & Joan Wright)
Puppy in Group: Petit Basset Griffon Vendeen
Aust Ch Mistypoint Sharp Dressed Man (Tracie Edwards)
Intermediate in Group: Dachshund (Smooth Haired)
Aust Ch Boskahun Luana (Mr Noel McLaren & Mr Glen Murphy)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Transwind Dancing In The Dark (A & J Janonis)

Basset Hound
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Beauchasseur Earz Trubble (AI) (Mrs Chris Lawrence)

Beagle
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Hounsley How About Now TSD (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Hounsley Hey Hey My My TD TSD SWN (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Hounsley Hooked On A Feeling (Ingrid Matschke)

Borzoi
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Marakhoff Saassicaia (Marakhoff Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Marakhoff Shostaakovich (Marakhoff Kennels)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Araparni Arli April (Mrs Jeanette Laughton)
Baby of Breed: Marakhoff Taanichka (Marakhoff Kennels)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Stardayne Star Command (Miss T Bonham & Mrs V Tapp)

Dachshund (Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Boskahun Rock The Night Away (AI) (Noel McLaren & Glen Murphy)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Boskahun Luana (Mr Noel McLaren & Mr Glen Murphy)

Harrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Fellhunters Khaos (P F & R Danaher)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Fellhunters Riot (P F & R Danaher)

Irish Wolfhound
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Tirowen Declan Wright (Peter & Joan Wright)

Petit Basset Griffon Vendeen
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Mistypoint Sharp Dressed Man (Tracie Edwards)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ridgeretreat Dont Stop Me Now (Amanda Oakes)
Baby of Breed: Kushika About Time (Kushika Kennels)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Michel A Glover (VIC)  (Group Entry : 75)

Best in Group & Aust Bred in Group: Australian Kelpie
Aust Gr Ch Kalan Spirit In The Sky PT (Miriam Schiller)
Baby in Group: Australian Kelpie
Southspirit Edge Of Reality (Miriam Schiller)
Puppy in Group: Briard
Aust Ch Cacharel Symphonie (Ms E Bennett)
Intermediate in Group: Australian Kelpie
Aust Ch Southspirit Brilliant Brook (AI) (Miriam Schiller)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Border Collie
Aust Gr Ch / Neut Ch Nahrof Etched in Ice (Mrs K Hansen)
Runner Up Neuter in Group: Shetland Sheepdog
Aust Neut Ch Rimini The Lone Ranger (Mrs J E Hall & Mr B K Turner)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Landmaster Show No Mercy (R B & C J Redhead)
Baby of Breed: Cloverdowns No Mercy Given At Landmaster (R B & C J Redhead)

Australian Kelpie
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Kalan Spirit In The Sky PT (Miriam Schiller)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Southspirit Brilliant Brook (AI) (Miriam Schiller)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Southspirit Can't Wait To BeKing (AI) (Miriam Schiller)
Baby of Breed: Southspirit Edge Of Reality (Miriam Schiller)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Ellagant Most Wanted (Sarah McInerney/Ana Richardson)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Thistledust Black Velvet (Karen Davis)
Puppy of Breed: Thistledust Suede in Blue (K Davis)

Belgian Shepherd Dog (Malinois)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Chamshep Zorisha (Michelle Holthouse)

Border Collie
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Nahrof Soyokaze (Mrs L Norman)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Calee We Like To Party (John Wallwork)
Junior (Dog) of Breed: Noblestarzz Life Of The Mardi (AI) (Mr G Dewing/ Miss L Roe/ Dr A Smith)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch / Neut Ch Nahrof Etched in Ice (Mrs K Hansen)
R/UP Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust Neut Ch Noblestarzz Crazy In Love JC (Miss Lee-Anne Roe & Mr Gary J Dewing)

Briard
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Narbrisse Miracle Man PT (Miss E Bennett)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Cacharel Symphonie (Ms E Bennett)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cacharel Rendezvous Noire (Miss E Bennett)

Collie (Rough)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Joshwyn Devil In A Blue Dress (Sharyn Ely & Val Wilson)

Collie (Smooth)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Yaxeka The Charmed One (Mrs D/ Ms T & Ms K Adams)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Yaxeka Let It Go (Denise/Tania & Kimberly Adams)
Res Dog CC & Junior of Breed: Foxbell Frank Zappa (Mrs D/Ms T & Ms K Adams)

German Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Vonpeta Ugottabe Sally (P N Damarell & J E Pike)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Vonpeta Ess Eff Aay (AI) (P N Damarell)
Minor of Breed: Arkahla Hip To Be Square (Arkahla Kennels)

Old English Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Hartwyn Pageants Royal Encore (AI) (W Hage & P A Hartwell)
Baby of Breed: Whitefall Waltz in the Waves (Kerry Baxter)

Shetland Sheepdog
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Shelsian Classic Cut (Ms M S Standley)
Baby of Breed: Kilcoy No Limits To My Success (Bernadette Lines)
Neuter BOB and Neuter Dog CC: Aust Neut Ch Rimini The Lone Ranger (Mrs J E Hall & Mr B K Turner)
Neuter Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust & Neut Ch Rimini Divine Design (B K Turner)

Welsh Corgi (Cardigan)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Monifieth Creidwyn (Mrs D Younger)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Ms Anne Collyer (VIC)  (Group Entry : 51)

Best in Group & Intermediate in Group: Siberian Husky
Aust Sup Ch Articpride Winter Snow Storm (Rodney J Connelly)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Siberian Husky
Aust Sup Ch Asryn Forever Devine (A Wittenberg & K Bryant)
Baby in Group: Dobermann
Walamara Lectrik Dream (Kalora Kennels)
Minor in Group: Boxer
Rampid Lord Of The City (Mr P Cook)
Puppy in Group: Boxer
Aust Ch Kesdar Spirited Romance At Rampid (Mr P & Miss K Cook)
Junior in Group: Alaskan Malamute
Aust Ch Whitewarrior Ice Falls Landing (Jo Heard & Brett White)
Open in Group: Dobermann
Aust Sup Ch Walamara Zero Secrets (AI) (Imp NZ) (Kalora Kennels)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Alaskan Malamute
Aust & Neut Ch Maiitsho Survive Da Wildice (Tori Haynes)

Alaskan Malamute
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Whitewarrior Ice Falls Landing (Jo Heard & Brett White)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Maiitsho Survive Da Wildice (Tori Haynes)

Boxer
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kesdar Spirited Romance At Rampid (Mr P & Miss K Cook)
Res Dog CC & Minor of Breed: Rampid Lord Of The City (Mr P Cook)

Bullmastiff
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Aust Ch Gameguard Kiss This (Mr Sparham & Miss Turner / Mrs Giersch)

Dobermann
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Walamara Zero Secrets (AI) (Imp NZ) (Kalora Kennels)
Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Ikons Sensational By Design (Imp NZ) (Christine Spry)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Preshusflick Bohemian Rhapsody (Mrs Deb Heinze)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Ikons Standing Ovation (Christine Spry)
Baby of Breed: Walamara Lectrik Dream (Kalora Kennels)
Minor of Breed: Dobregal Girls Wanna Have Fun (Mrs Tanya Schubert)
Junior of Breed: Dobregal Brown Girl N The Ring (AI) (Mrs Tanya Schubert)

Newfoundland
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Amblebrook Ebony And Ivory (A & L Buitenhuis / L & R Chapman-Stevens)
Junior of Breed: Storybrook Caught Ya Peakin (R & L Chapman-Stevens)

Rottweiler
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Sollerus Pink Cadillac (W & J Grundy)
Baby of Breed: Schwartzhund Brandonís Gift (AI) (Miss N K Hann)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Koobalies Whisper My Name (Julie Chapman)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Articpride Winter Snow Storm (Rodney J Connelly)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Asryn Forever Devine (A Wittenberg & K Bryant)

St Bernard
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Beamzstar Verry Elleegant (Michael & Julie Ross)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mr Joseph Daidone (QLD)  (Group Entry : 39)

Boston Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Merryjay Bostn Kandy Creation (R Kemp & S Campain)
Baby of Breed: Merryjay Bostn Candy Mix (R Kemp & S Campain)

British Bulldog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Majestueux Spirit of Ecstasy (AI) (Mr Tony Linardis)

Dalmatian
Baby of Breed: Paceaway What Lies Ahead (A Janonis & C Franceschini)

French Bulldog
Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Vonasche Prince Of Darkness (Jayne Giersch)

German Spitz (Mittel)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kafe Mochacino (Kafe Kennels)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Kimardi Lord Ashlei (T Bonham)