Marburg & District A & I Assoc (QLD)

Date of Show : 6-May-2022 (Friday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Miss Glenda Goller (QLD)   (Total Entry : 388)

Best in Show & Intermediate in Show: Manchester Terrier
Aust Ch Cathasaigh Phantom in the Park (AI) (Georgina Lofting)
Runner Up in Show: Russian Black Terrier
Cioccolata For Tvorimir Dei Conti Di Montegrino (Imp ITA) (Natasha Sadykova)
Baby in Show: Welsh Corgi (Cardigan)
Mandene Winter Wonderland (Julene Brady)
Minor in Show: Australian Shepherd
Ochaye You Do You (Tim Thomas & Belinda West)
Puppy in Show: Bullmastiff
Aust Ch Salieri Boston Legal (M & V Yates / D Yates)
Junior in Show: Schipperke
Aust Ch Tanzapaw My Little Demon (Mrs Tania McAlister)
State Bred in Show: Australian Silky Terrier
Aust Ch Dazzlnsilk Its Dior Darling (Mrs A C Glass)
Aust Bred in Show: Shetland Sheepdog
Aust Sup Ch Shelkeys Limited Edition (Le-Anne Schwier & Bernadette Lines)
Open in Show: Papillon
Aust Sup Ch Birikino Victory Dance (Ian Rasmussen)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Roslyn Seare (QLD)  (Group Entry : 67)

Best in Group & Open in Group: Papillon
Aust Sup Ch Birikino Victory Dance (Ian Rasmussen)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Italian Greyhound
Koatiponi Witchcraft (Ms B McAlpine)
Baby in Group: Lowchen
Paceaway Dance Monkey (Ms F E L Darling)
Minor in Group: Italian Greyhound
Oakway Ticket To Fantasy (Jill Marks)
State Bred in Group: Australian Silky Terrier
Aust Ch Dazzlnsilk Its Dior Darling (Mrs A C Glass)
Aust Bred in Group: Chihuahua (Long Coat)
Aust Sup Ch Wachowa 00 Seven (Mrs Jennifer Watt)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Tibetan Spaniel
Aust Ch Tyju Gypsy Rover (Majella Lines)
Runner Up Neuter in Group: Australian Silky Terrier
Aust Gr & Neut Ch Dazzlnsilk Chaos In Motion (Mrs A C Glass)

Australian Silky Terrier
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Dazzlnsilk Its Dior Darling (Mrs A C Glass)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Japatina Aint Got Time For Dat (Japatina Kennels)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Dazzlnsilk Chaos In Motion (Mrs A C Glass)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Kahleyvale Celtic Whispers (Carol A Yates)
Baby of Breed: Kahleyvale Rebel Code (Carol A Yates)
Neuter BOB and Neuter Dog CC: Aust & Neut Ch Noonameena Orion Star (J Faber)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Wachowa 00 Seven (Mrs Jennifer Watt)
R/UP BOB & Res Dog CC: Jaja Xiucaquie Prinz (Janelle Mannell & L Brooks)
Bitch CC & Minor of Breed: Jaja Estoy Stargirl (Janelle M Mannell)
Baby of Breed: Wachowa Hannah Finn (Mrs Jennifer Watt)
Baby (Dog) of Breed: JenniChis Memphis Gentleman (Jennifer McKell)
Puppy (Bitch) of Breed: Tarquila Shining Star (Ann Parker)
Junior (Dog) of Breed: Tarquila dressed by Amarni (Ann Parker)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Jaja Luna Lovegood (Janelle Mannell)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Jaja lady of Alpena (D Hopkins)
Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Wachowa Workn For The Man (Mrs Jennifer Watt)
Res Dog CC: Toyopet Dreams of Chocolate (Helen Bright)
Baby of Breed: Wachowa Huckleberry Finn (Mrs Jennifer Watt)
Minor (Bitch) of Breed: Tarquila Moonlite Dancer (Ann Parker)
Intermediate (Bitch) of Breed: Tarquila Mystic Wolf (Ann Parker)

Italian Greyhound
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Koatiponi Witchcraft (Ms B McAlpine)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Koatiponi Field Of Dreams (Ms B McAlpine)
Baby of Breed: Aust Ch Tunamara Bound For Glory (Jill Marks)
Minor of Breed: Oakway Ticket To Fantasy (Jill Marks)

Japanese Chin
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Pondaroza Desert Storm (Mr Andrew Ness)

Lowchen
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Paceaway Keep Roarin (Fran Darling)
Baby of Breed: Paceaway Dance Monkey (Ms F E L Darling)

Miniature Pinscher
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Faibel Rodger (Samantha Oberle)
Puppy of Breed: Faibel Let it B (Samantha Oberle)

Papillon
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Birikino Victory Dance (Ian Rasmussen)
R/UP BOB, Res Dog CC & State Bred of Breed: Belangelique Beau of the Ball (Katrina)
Junior of Breed: Belangelique Beau Regards (Katrina)

Tibetan Spaniel
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Tyju Gypsy Rover (Majella Lines)
R/UP Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust & Neut Ch Tamard Gift of Lov (Majella Lines)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Miss Glenda Goller (QLD)  (Group Entry : 50)

Best in Group & Intermediate in Group: Manchester Terrier
Aust Ch Cathasaigh Phantom in the Park (AI) (Georgina Lofting)
Baby in Group: Scottish Terrier
Upyrkilt Truly Madly Deeply (Stacy Kellie)
Minor in Group: Australian Terrier
Aronaw Apple of Your Eye (A & L Lobegeiger)
Puppy in Group: Scottish Terrier
Upyrkilt Glitter N Gold (Stacy Kellie)
Junior in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Blackshot EZ On The Eye (Steve Hughes & Sandra Smid)
State Bred in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Ch Rizenstar Whosdanew Kingofhell (Miss S McKenzie & Miss K Gordon)
Aust Bred in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Magicmine Dark Knight CCD CD RE JC (Paula HIll)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust & Neut Ch Magicmine My Tys Angel CCD CDX RE JDX AD (Paula Hill)
Runner Up Neuter in Group: Tenterfield Terrier
Aust Neut Gr Ch Atenta Tina Sparkles (Desley Draper)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Rizenstar Whosdanew Kingofhell (Miss S McKenzie & Miss K Gordon)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tagetarl Aussie Billy The Kid (Mrs Tarni Kimber)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aronaw Apple of Your Eye (A & L Lobegeiger)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Paxterr Queens Gambit (Mrs Tarni Kimber)
Baby of Breed: Aronaw Let the Whistle Blow (Lauren Lobegeiger)
Baby (Bitch) of Breed: Kalvalepark Queen of the Ashes (Mrs Tarni Kimber)
Puppy of Breed: Aronaw Walnut Disappoint (A & L Lobegeiger)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Foxcrag Traveln Thru Tyme (P G & S H Hewinson)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tamsam Te Toa (Imp NZ) (P G & S H Hewinson)

Manchester Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cathasaigh Phantom in the Park (AI) (Georgina Lofting)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cathasaigh Cause And Effect (L J Saxton)

Scottish Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Upyrkilt Glitter N Gold (Stacy Kellie)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Upyrkilt Heres Johnny (AI) (Stacy Kellie)
Baby of Breed: Upyrkilt Truly Madly Deeply (Stacy Kellie)

Staffordshire Bull Terrier
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Magicmine Dark Knight CCD CD RE JC (Paula HIll)
Junior of Breed: Aust Ch Blackshot EZ On The Eye (Steve Hughes & Sandra Smid)
Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Lesara Doin it in Style (Ms S L Byrne)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Magicmine My Tys Angel CCD CDX RE JDX AD (Paula Hill)

Tenterfield Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Nudimah Josie Isa Jewel (Desley Draper)
Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Alaula Fudgeberry Golden Sun (Natashja Burton)
Res Bitch CC & Open of Breed: Alaula Venussunrise (Natashja Burton)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Gr Ch Atenta Tina Sparkles (Desley Draper)

West Highland White Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Sup Ch Juscot Follow That Dream To Whitebriar (Imp NZ) (Mrs C Bowers)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Westland Versace (Mr G & Mrs C Bowers)
Bitch CC & Puppy of Breed: Westland Claudia Bing (Mr G & Mrs C Bowers)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Miss Glenda Goller (QLD)  (Group Entry : 52)

Best in Group & Open in Group: English Springer Spaniel
Aust Ch Fraelighte Feel The Magic (Kaye McGhie & Jess Jolly)
Runner Up in Group & Junior in Group: Labrador Retriever
Aust Ch Kirkdell Lead Role at Driftway (Guy Spagnolo)
Baby in Group: German Shorthaired Pointer
Tealpoint Indian Chief (Heather Reynolds)
Minor in Group: Hungarian Vizsla
Elettars Insurgent (M & A Richards / D Winch & P Johnson)
Puppy in Group: Lagotto Romagnolo
Aust Ch Hevnsent Tequila Sunrise (Ammie Gorton)
Intermediate in Group: Hungarian Vizsla
Aust Ch Batorok Moonlit Perfection (Ms K Kettleton)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Aust Ch & Neut Ch Tarshona Celestial Nova (Belinda McAlpine)
Runner Up Neuter in Group: Pointer
Zuhraan Royal Affair (Zuhraan Pointers)

Chesapeake Bay Retriever
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Sharbae Rose of Tenarda (Imp UK) (Margaret Wedgwood)

Cocker Spaniel
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Bifield Meant To Be (Geoff Kill)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Belcroft Crazy For You (Geoff Kill)
Res Dog CC & Minor of Breed: Kokopups Suspiciously Risky (Wayne Sheppard)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Farnsmere Strike It Rich (Ms B McAlpine)

English Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Fraelighte Feel The Magic (Kaye McGhie & Jess Jolly)

German Shorthaired Pointer
Baby of Breed: Tealpoint Indian Chief (Heather Reynolds)

German Wirehaired Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Bajnok Menti Paul (Imp Hungary) (P Bond-Beckett)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Paterbetgold N Moothi Estate (T & P Kurtz)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Paterbetgold N Braewattie (T & P Kurtz)
Res Dog CC & Minor of Breed: Alubuyc Madagascar at Ayaimah (K Shield/ P Landy/J Shield/ W A & K D L Vowell/ L Lowe)
Puppy of Breed: Wysiwyg Nothin But The Truth (AI) (Ms J Morgan)

Hungarian Vizsla
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Batorok Moonlit Perfection (Ms K Kettleton)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Elettars Insurgent (M & A Richards / D Winch & P Johnson)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kirkdell Lead Role at Driftway (Guy Spagnolo)

Lagotto Romagnolo
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Hevnsent Tequila Sunrise (Ammie Gorton)

Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch & Neut Ch Tarshona Celestial Nova (Belinda McAlpine)

Pointer
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Sgurr Dare To Dream At Zuhraan (Imp NZ) (Zuhraan Pointers)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Zuhraan Royal Affair (Zuhraan Pointers)

Weimaraner
Baby of Breed: Silberweis Bring Out Sunshine (Ann Masjakin & John Robinson)

Weimaraner (Long-haired)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Silberweis Walkn Th Big League [LH] (A Masjakin & J Robinson)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mr Nathan McGreevy (QLD) (Group Entry : 56)

Best in Group & Open in Group: Dachshund (Miniature Wire Haired)
Aust Ch Fayrewyre Sorcerer (Ms L Dunn)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Whippet
Aust Ch Piaffe Collateral Beauty (AI) (Ulla Greenwood)
Minor in Group: Petit Basset Griffon Vendeen
Azucroft Into The Woods (Dr Jayne McGhie/R & Y Lauder)
Junior in Group: Dachshund (Miniature Wire Haired)
Tarrangower Thistle (Mr D McKay & Ms L Dunn)
Intermediate in Group: Afghan Hound
Aust Ch Tianze Red Hot Chilli Kisses (Jacky Harnett)

Afghan Hound
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tianze Red Hot Chilli Kisses (Jacky Harnett)
Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Tianze Diamond In The Rough (Jacky Harnett)

Borzoi
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Russkimir Saffron Wishes (K R Dawson)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Meldham Scaramouche (P W & K Lever)

Dachshund (Miniature Long Haired)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Wazeer Wonder Weiner (D Rodgers)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Wazeer Walter Weiner (T Boland)

Dachshund (Miniature Wire Haired)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Fayrewyre Sorcerer (Ms L Dunn)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Tarrangower Thistle (Mr D McKay & Ms L Dunn)

Petit Basset Griffon Vendeen
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Azucroft Into The Woods (Dr Jayne McGhie/R & Y Lauder)

Pharaoh Hound
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Pressage Novavax (AI) (Joanne Inglis)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Pennhari Forever In A Day (Ms J Inglis)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Sleykh Suit N Tie (AI) (Dr A Oksa Walker & K Lever)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Valeighunter Electra (Ann & Liz Burns-Hutchison)
R/UP BOB and Dog CC: Valeighunter Ko Fushion (Ann & Elizabeth Burns-Hutchison, D Mitchell)

Whippet
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Piaffe Collateral Beauty (AI) (Ulla Greenwood)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Miss Glenda Goller (QLD)  (Group Entry : 53)

Best in Group & Aust Bred in Group: Shetland Sheepdog
Aust Sup Ch Shelkeys Limited Edition (Le-Anne Schwier & Bernadette Lines)
Baby in Group: Welsh Corgi (Cardigan)
Mandene Winter Wonderland (Julene Brady)
Minor in Group: Australian Shepherd
Ochaye You Do You (Tim Thomas & Belinda West)
Puppy in Group: Welsh Corgi (Cardigan)
Aust Ch Mandene Walkingin The Daffodils (Julene Brady)
Intermediate in Group: Collie (Rough)
Aust Ch Cliffglynn Wearing War Paint (Miss B A Lines)
State Bred in Group: Old English Sheepdog
Aust Ch Tootone Anything But Ordinary (Nicole Jardine)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Border Collie
Sikacalling A History of Magik (AI) (Christine Keen)

Australian Cattle Dog
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Waykrest Show Time (Wayne Carter)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Waykrest Silver Sam (Wayne Carter)

Australian Kelpie
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Oatland Miss Betty (Mrs D Kent)
Baby of Breed: Oatland Bobby Dazzler (Mrs D Kent)

Australian Shepherd
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Ochaye You Do You (Tim Thomas & Belinda West)

Australian Stumpy Tail Cattle Dog
Baby of Breed: Bossdrover Narollah (Louise Wilson)

Border Collie
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Sikacalling A History of Magik (AI) (Christine Keen)

Briard
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Cacharel Serondipidti (Kerrie Noble)

Collie (Rough)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cliffglynn Wearing War Paint (Miss B A Lines)

Old English Sheepdog
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Tootone Anything But Ordinary (Nicole Jardine)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Shelkeys Limited Edition (Le-Anne Schwier & Bernadette Lines)
Bitch CC & Minor of Breed: Kilcoy For A Limited Time (Miss B A Lines)

Welsh Corgi (Cardigan)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Mandene Walking In Sunshine (Julene Brady)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Mandene Walkingin The Daffodils (Julene Brady)
Baby of Breed: Mandene Winter Wonderland (Julene Brady)

White Swiss Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Eishund the Dark Blonde (Christine Keen)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Roslyn Seare (QLD)  (Group Entry : 52)

Best in Group & Intermediate in Group: Russian Black Terrier
Cioccolata For Tvorimir Dei Conti Di Montegrino (Imp ITA) (Natasha Sadykova)
Runner Up in Group & Open in Group: Bullmastiff
Aust Ch Waterlea Stormy Weather at Salieri (Imp NZ) (M & V Yates / W Mills)
Minor in Group: Siberian Husky
Riversrun Essence of Titanium (AI) (Sharon & Tennille Heys)
Puppy in Group: Bullmastiff
Aust Ch Salieri Boston Legal (M & V Yates / D Yates)
State Bred in Group: St Bernard
Aust Ch Snomark Jl Queen Of Hearts (AI) (Lauren McKillop-Davies)
Aust Bred in Group: Portuguese Water Dog
Aust Sup Ch Abwaj Our River Runs Deep (Audrey & John Best)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Dobermann
Aust Neut Ch Wattavue Fiery Winter Sky (Mr & Mrs Burton)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Chimo Whatever Will Be Will Be (Ms Syme/ Ms T Goodwin/ Mr M Frigo & Ms E Levett)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Icepaws Rockn Dahous With Reba (Karen Knight & Linda Boulton)

Bernese Mountain Dog
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Polishdream Devil Wears Prada (Andrea Wilkinson)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & NZ Ch Deja Vu Von Romansholf (Imp POL) (Andrea Wilkinson)
Baby of Breed: Polishdream My Girl (Andrea Wilkinson)

Bullmastiff
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Waterlea Stormy Weather at Salieri (Imp NZ) (M & V Yates / W Mills)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Salieri Boston Legal (M & V Yates / D Yates)

Dobermann
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wattavue Innocent Embrace (John & Maree Nesbitt)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Wattavue Fiery Winter Sky (Mr & Mrs Burton)

Dogue de Bordeaux
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Bordogue Erin (Keith & Kylie Reid)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Bordogue Mistee (Keith & Kylie Reid)

Portuguese Water Dog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Abwaj Our River Runs Deep (Audrey & John Best)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Mondallin Mark My Words (D Dallinger & M Moore)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mondallin Just Chasin Rainbows (Mr D Dallinger & Ms M Moore)

Russian Black Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Cioccolata For Tvorimir Dei Conti Di Montegrino (Imp ITA) (Natasha Sadykova)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tvorimir Icebreaker (AI) (N Sadykova / K Dawson)
Res Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Tvorimir Heart Stealer (Natasha Sadykova)
Baby of Breed: Tvorimir Sugar And Spice (AI) (Natasha Sadykova)

Samoyed
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aspenbeauty Making Magic (AI) (Ms Campbell & Miss Campbell-Cardno)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Talkinwolves Captain Morgan (Sharon & Tennille Heys)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Riversrun Celestial Calling JC (Sharon Heys)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Riversrun Essence of Titanium (AI) (Sharon & Tennille Heys)

St Bernard
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Snomark Jl Queen Of Hearts (AI) (Lauren McKillop-Davies)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Salhia First Edition (Lauren McKillop-Davies)
Baby of Breed: Chrystlepark Check The Label (Lauren Mckillop-davies)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mr Nathan McGreevy (QLD)  (Group Entry : 58)

Best in Group & Open in Group: Shih Tzu
Aust Sup Ch Killilan Defence Rests Yrhonour (Teena Sloan)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Great Dane
Aust Ch Riesenhaft Hold On To Yr Tiara (AI) (Philip and Michelle Hickey)
Minor in Group: British Bulldog
Pipersglen Silver Celebration (Melody Harris)
Junior in Group: Schipperke
Aust Ch Tanzapaw My Little Demon (Mrs Tania McAlister)
State Bred in Group: French Bulldog
Avenir Forbidden Fruit (Mrs A Watson)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Poodle (Miniature)
Aust Ch Ziada Secret Voodoo Magic (Miss D Craig)
Runner Up Neuter in Group: Dalmatian
Aust & Neut Ch Paceaway Summer Reigns (Michelle Little)

Boston Terrier
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Exaltare Wicked Ways (Joanne Mobley)
Baby of Breed: Tralaur Money Talks (Jane Caccaviello)
Neuter BOB and Neuter Dog CC: Aust Gr Ch Exaltare Go Your Own Way (Mr A J Phelan / Miss J M Young / Miss M Thomas)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Pipersglen Silver Celebration (Melody Harris)

Dalmatian
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Paceaway Candy Cane (Ms F E L Darling)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Paceaway Pretty as a Picture (Ms F E L Darling)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Paceaway Pretty in Pink (Fran Darling)
State Bred of Breed: Aust Ch Paceaway Wicked Wayz (Michelle Little)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Paceaway Summer Reigns (Michelle Little)

French Bulldog
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Avenir Forbidden Fruit (Mrs A Watson)
Baby (Bitch) of Breed: Avenir Pretty Penny (Mrs A Watson)

Great Dane
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Riesenhaft Hold On To Yr Tiara (AI) (Philip and Michelle Hickey)
R/UP BOB and Dog CC: Kochak Destined to be (AI) (S & L Arrowsmith)

Poodle (Miniature)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Ziada Secret Voodoo Magic (Miss D Craig)
R/UP Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust & Neut Ch Bienaime Glorfindel CCD RA (S & L Darling)

Poodle (Toy)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Adithe Youre My World (Judith McRobie)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust CH Ziada Fire Starter (J Craig)
Baby of Breed: Ziada Caught with a Party Joker (J Craig)

Schipperke
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tanzapaw My Little Demon (Mrs Tania McAlister)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Killilan Defence Rests Yrhonour (Teena Sloan)
Minor of Breed: Oeshih Lets Get Ready To Rumble (Dean Dallinger & Monica Moore)