Port Pirie Kennel Club Inc (AM SHOW) (SA)

Date of Show : 30-Jun-2018 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Hilary Pedersen (NSW)

Best in Show & Open in Show: Afghan Hound
Aust Sup Ch Suliman Poetic Justice (K / K & R Hutchings)
Baby in Show: German Shorthaired Pointer
Woodwych Spirit Of Boom (S/ R & L Schwerdt)
Minor in Show: Great Dane
Aust Ch Olympasdanes Hear The Thunder (Miss Shontelle Davies)
Puppy in Show: Shih Tzu
Aust Ch Killilan It's Judgement Day (Barrie Gardiner)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Hilary Pedersen (NSW)

Runner Up in Group & Open in Group: Pug
Aust Ch Parkhurst Gold Class (Miss K Shilton)
Minor in Group: Havanese
Torza Amaricode (Mrs Gillian Smith)
Puppy in Group: Bichon Frise
Pinefield Bon Ami (Mr J R & Mrs C Kellow)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Italian Greyhound
Aust Neut Ch Tunamara Pride and Joy (Miss S Broster)
Runner Up Neuter in Group: Papillon
Aust Neut Ch Jayjess Rolling High (S J Baillie)

Bichon Frise
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Quissmar Marquise (Imp UK) (Mr J R & Mrs C Kellow)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Pinefield Bon Ami (Mr J R & Mrs C Kellow)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Voncronan Diamond Thief (Kylie Tilley / Tina Sunman / J & A Gunn)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Voncronan Dirty Diamond @ Skyeway (Kylie Tilley / Tina Sunman / J & A Gunn)

Havanese
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Carnwath Painted Lady (S J Baillie)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Torza Amaricode (Mrs Gillian Smith)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Valhuru Smoke on the Water (Mrs G Smith/Mrs T Kennard)

Italian Greyhound
Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Igmajik Faith (Mrs M Broster)
Baby of Breed: Igmajik Black Russian Rose (Mrs M Broster)
Open of Breed: Aust Ch Tunamara Touch of Pride (Mrs M Broster)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Tunamara Pride and Joy (Miss S Broster)

Japanese Chin
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sharlarna Hasime (Imp UK) (Mrs L McArthur)

Lowchen
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lowensque Made in Heaven (Mrs G Smith)

Papillon
Res Dog CC & Puppy of Breed: Sabelia All For The Victory (Miss Amanda B Gill)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Sabelia Always Ascending (Miss Amanda B Gill)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Jayjess Rolling High (S J Baillie)

Pug
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Parkhurst Gold Class (Miss K Shilton)

Yorkshire Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Affinage Top Score (G J & P A Harrison)
Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Imayorkie Picture Perfect (Mr G J & Mrs P A Harrison)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Miss Deirdre Crofts (NSW)

Best in Group & Intermediate in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Ch Clanach Foxtrot at Boarbadger (M & P Merchant / E Parker & N Gouzos)
Runner Up in Group & Open in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Gr Ch Vanstaff Penny Black (J Rasche & D Tomney)
Baby in Group: West Highland White Terrier
Daboda Magic Mike (A Foster-Johnson)
Minor in Group: Cairn Terrier
Hannsum Lets Twist Again (Kerryn Pearson & Susan Springer)
Junior in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Anvilhart License To Chill (Jo Rasche & D Tomney)

American Staffordshire Terrier
BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Manfreds Little Devil (J Watson)
Baby of Breed: Aust Ch Manfreds Queen Of The Night (J Watson)

Border Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fernbrook Risky Business JE (T McClelland)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Guilcroft Waltz With Matilda JE (T McClelland)

Cairn Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Natuska Shout At The Devil (Kerryn Pearson)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Natuska Destined To Thrill (Kerryn Pearson)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Natuska Frankly I'm No Angel (Kerryn Pearson)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Hannsum Lets Twist Again (Kerryn Pearson & Susan Springer)
Baby of Breed: Natuska Diamonds R Forever (Susan Springer & Kerryn Pearson)
Open of Breed: Aust Gr Ch Natuska Peppermint Twist ME (Kerryn Pearson)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Clanach Foxtrot at Boarbadger (M & P Merchant / E Parker & N Gouzos)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Vanstaff Penny Black (J Rasche & D Tomney)
Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Anvilhart License To Chill (Jo Rasche & D Tomney)
Baby of Breed: Anvilhart Big Girlie Pants (J Rasche & D Tomney)

Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Gumhaven Walk The line (Maureen Schutt)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Gumhaven Sweet Destiny (Maureen Schutt)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Skalawag Oh Wow Its Mr Brown (Maureen Schutt)
Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Gumhaven Just Rockn It (Maureen Schutt)
Baby of Breed: Gumhaven Electric Dream (Maureen Schutt)

West Highland White Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Magic Miss Sugar Muffin vom Maerchengarten (Imp GER) (A Foster-Johnson)
Baby of Breed: Daboda Magic Mike (A Foster-Johnson)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Miss Deirdre Crofts (NSW)

Runner Up in Group & Puppy in Group: Labrador Retriever
Aust Ch Kirkdell Watch and See (B Jones)
Baby in Group: German Shorthaired Pointer
Woodwych Spirit Of Boom (S/ R & L Schwerdt)
Minor in Group: English Springer Spaniel
Truespring Carpe Diem (J Rasche & R Hartnett)
Junior in Group: German Shorthaired Pointer
Woodwych Rafael (S/ R & L Schwerdt)
Intermediate in Group: Clumber Spaniel
Aust Ch Clmbasu Rocky Balboa (Fiona Miller)

Clumber Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Clmbasu Rocky Balboa (Fiona Miller)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Westobri Lizou Milo (Fiona Miller)
Baby of Breed: Aerofee Dodge Polara (Aerofee Kennels)

Cocker Spaniel
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Elswood Emblem (Mr R J Turner)

Curly Coated Retriever
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Curlesque Object Of Desire (Anne & Teegan Hinks)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Curlesque Fringe Siren (Curlesque Kennels)
Baby of Breed: Aust Ch Curltriever Say No More (AI) (Ms A & Ms T Hinks / Curltriever Kennels)
Puppy of Breed: Curlesque Paragon of Beauty (Curlesque Kennels)

English Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Taraikha Edelweiss (Mrs Alex Heitmann)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Truespring Carpe Diem (J Rasche & R Hartnett)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Truespring Hashtag Blessed (J Rasche & R Hartnett)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Woodwych Rafael (S/ R & L Schwerdt)
Baby of Breed: Woodwych Spirit Of Boom (S/ R & L Schwerdt)

Hungarian Vizsla
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Erdos Lord Byron ET (J Wallis/ V & A Marsden)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Erdos Santiago Munez CCD RN (J Wallis/ V & A Marsden)

Irish Water Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Woodrock's The Dark Night (AI) (Imp FL) (C M Sheekey/ C P / H R & B N van Haasteren)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kirkdell Watch and See (B Jones)

Large Munsterlander
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Mistypoint Send Me An Angel (T L Edwards)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Mistypoint Wish Upon A Star (Ms T L Edwards)

Nova Scotia Duck Tolling Retriever
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Skyesong Stellar Red Haven NRA RN (R Fidge /D Oppermann)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Sherbrooke Spring Heat CDX RM RAE ADX JDX JDO GD SPD SD NRA (Rebecca Fidge)

Pointer
Baby of Breed: Erdos Talladaga (V & A Marsden)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Featherdale Celtic Monarch (AI) (Ms Susan Arwen)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Featherdale Velvet Dragon (Ms Susan Arwen)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mr Robert Lucas (NSW)

Best in Group & Open in Group: Afghan Hound
Aust Sup Ch Suliman Poetic Justice (K / K & R Hutchings)
Runner Up in Group: Rhodesian Ridgeback
Aust Ch Caprivi Run The Gauntlet (Cheryl Currie)
Minor in Group: Petit Basset Griffon Vendeen
Aust Ch Mistypoint Let It Go (T L Edwards)
Puppy in Group: Dachshund (Long Haired)
Aust Ch Frieden The Divine Miss M (Mrs C A Tonkin)
Aust Bred in Group: Dachshund (Smooth Haired)
Aust Sup Ch Boskahun Versace (Sue Packer)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Suliman Poetic Justice (K / K & R Hutchings)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Suliman Cut From Marble (K/ K & R Hutchings)

Basenji
Baby of Breed: Aust Ch Tamsala Chevy Chevelle (AI) (Heather A Budd)

Basset Hound
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Beauchasseur Austin (Mrs Chris Lawrence)

Dachshund (Long Haired)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Frieden The Divine Miss M (Mrs C A Tonkin)

Dachshund (Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Boskahun Versace (Sue Packer)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Bekkri Shania Twain (Sue Packer)
Baby of Breed: Boskahun Big Bucks (AI) (Sue Packer)

Irish Wolfhound
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fleetwood Maureen at Creena (AI) (Imp NZ) (C & J Michelmore)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Drayton Lady Dorothea (Andra Barber)

Petit Basset Griffon Vendeen
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Rokeena St Louis Blues (T Edwards/ R Wallis & S Marshall)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Taraikha Rose LeBohemeFrancais (Alex Heitmann)
Res Dog CC: Aust Ch Bondestin I Want It All (Mrs Alex Heitmann)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Mistypoint Let It Go (T L Edwards)
Puppy of Breed: Mistypoint Love Isan Open Door (T L Edwards)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Mistypoint Bobby Dazzler (T L Edwards)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Caprivi Run The Gauntlet (Cheryl Currie)

Whippet
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Taejaan Wood I Lie Two U (Ms M A Rudd & Mrs N J Rule-Steele)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Hydale Eros (M A Rudd)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Joan Bray (NSW)

Best in Group & Puppy in Group: German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
Wildhertz Lets Dream Big (J & L Phillis / C Beckett)
Baby in Group: Briard
Narbrisse One To Remember (Ms E Bennett)
Minor in Group: Australian Kelpie
Aust Ch Ringbarka Power Of One (Ms H Jansson & Ms C Finlay)
Aust Bred in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust Ch Harrisbay Dreams On The Bray (Mr G & Mrs H Simpson)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Shetland Sheepdog
Aust Gr & Neut Ch Rimini Mustang Sally (Brian Turner)

Australian Kelpie
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Ringbarka Power Of One (Ms H Jansson & Ms C Finlay)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kalan Sky Galaxy (Miss J Wangler)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kalan Southern Skye (Miriam Schiller)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Ringbarka No Doubt PT (Helen Jansson)

Australian Shepherd
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Tuscamada Shes The Serenity (Mr G & Mrs H Simpson)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Silvaghost Cake By The Ocean (AI) (Silvaghost Kennels)
Res Dog CC: Amerahnn Flash The Cash At Windybrae (Helen & Graeme Simpson)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Shartooz Navy Seal RN (Graeme & Helen Simpson / Sharyn Baillie)

Bearded Collie
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Lokynnda Captain Jack Harkness (Lynda Webb)

Border Collie
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Cambrae Hit The Jackpot (Alexa McKenzie)

Briard
BOB, Dog CC & Open of Breed: UK Ch & Aust Sup Ch Fostebrie Divine Edition JW ShCM (Imp UK) (Ms E Bennett)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Narbrisse Marvellous Creation (Ms E Bennett)
Baby of Breed: Narbrisse One To Remember (Ms E Bennett)

Collie (Rough)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Derloch Pleasure Seeker (M / J & D Ryan)
R/UP BOB: Breagha Majestic Royale (Wendy Vidugiris)

German Shepherd Dog
Res Dog CC: Aust Ch Karraine Chasin Success(AI) (Mr K W & Mrs P Eaves-tennant)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Wildhertz Lets Dream Big (J & L Phillis / C Beckett)
Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Eroica Erotic Erik (J Phillis & L McIntosh)

Norwegian Buhund
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kimura's Viking (Imp Norway) (Ms C Russell & Mr A Catt)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Delaroche Freyja Of The Vinar (Caroline Russell & Andrew Catt)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Delaroche Fjotunn (Caroline Russell & Andrew Catt)

Old English Sheepdog
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Whitefall Gentlemen Never Tell (AI) (A & C Finlay)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Whitefall Champagne Waltz (AI) (C & A Finlay)

Shetland Sheepdog
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rimini Nevada (B Turner)
Baby of Breed: Shelkeys Struck Bi Thunder (Mrs L J Schwier)
Intermediate (Dog) of Breed: Rimini The Lone Ranger (Mrs J E Hall & Mr B K Turner)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Rimini Mustang Sally (Brian Turner)

Welsh Corgi (Cardigan)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kalora Quality Control (AI) (Kalora Kennels)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Harrisbay Dreams On The Bray (Mr G & Mrs H Simpson)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr Robert Lucas (NSW)

Best in Group & Aust Bred in Group: Alaskan Malamute
Aust Sup Ch Kaviqsaaq From Russia With Luv (AI) (Kaviqsaaq Knls)
Runner Up in Group & Open in Group: Siberian Husky
Aust Sup / Am & Can Ch Anuniaq Lithium (BEL) (Imp CAN) (Rodney J Connelly)
Minor in Group: Siberian Husky
Romeka Heavy Entertainmentshow (Master Heath Rayner)
Puppy in Group: Rottweiler
Aust Ch Khingsahl Patriot Games (W & J Grundy)
Junior in Group: Dobermann
Aust Ch Preshusflick Killer Queen (Mrs D Heinze)
Intermediate in Group: Dobermann
Aust Ch Walamara Xtreme-Force (Imp NZ) (Kalora Kennels)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Kaviqsaaq From Russia With Luv (AI) (Kaviqsaaq Knls)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Tuvaaqan Kamau Ilannaq (Don & Moyra Battersby)

Bullmastiff
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Beachlane Red Wolf (Vicki Brzezniak)

Dobermann
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Walamara Xtreme-Force (Imp NZ) (Kalora Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Walamara Zero Secrets (AI) (Imp NZ) (Kalora Kennels)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Preshusflick Killer Queen (Mrs D Heinze)

Estrela Mountain Dog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Asterel Koala Bear at Toramis (Imp UK) (P & J Buckley)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Khingsahl Patriot Games (W & J Grundy)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup / Am & Can Ch Anuniaq Lithium (BEL) (Imp CAN) (Rodney J Connelly)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aeukanmanuva Theforceawakens (J & C Aranyos)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Desaran Titanium Secret (Sharon Heys)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Icepower Checkmate (D L Byles)
Minor of Breed: Romeka Heavy Entertainmentshow (Master Heath Rayner)
Aust Bred of Breed: Riversrun Ascending to Glory (J & C Aranyos)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Joan Bray (NSW)

Best in Group & Open in Group: British Bulldog
Aust Ch Mattbridge Sjaak Majestueux (AI) (Imp NZ) (Tony Linardis)
Baby in Group: British Bulldog
Aust Ch Preciousbull UK Pomie Jack (Cherie Terry)
Minor in Group: Great Dane
Aust Ch Olympasdanes Hear The Thunder (Miss Shontelle Davies)
Puppy in Group: Shih Tzu
Aust Ch Killilan It's Judgement Day (Barrie Gardiner)
Junior in Group: French Bulldog
Beautaureau Toujours Le Joker (AI) (Cherie Terry)
Aust Bred in Group: British Bulldog
Aust Ch Preciousbull UK Pomie Lad (Cherie Terry)

Boston Terrier
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Merryjay Bostn Soda Pop (R Kemp & S Campain)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Mattbridge Sjaak Majestueux (AI) (Imp NZ) (Tony Linardis)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Preciousbull UK Pomie Lad (Cherie Terry)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Preciousbull UK Pomie Kiss (Cherie Terry)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Leobull Queen Victoria (Tony Linardis)
Baby of Breed: Aust Ch Preciousbull UK Pomie Jack (Cherie Terry)

Chow Chow
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Chowleigh Touch of Class (Touchofchow Knls)
Baby of Breed: Aust Ch Touchofchow Street Of Dreamz (Touchofchow Knls)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Paceaway Casino Royale (Kerryn Harvey & Kyra Ricketts)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Paceaway Coffee Beanz (Ms Kerryn Harvey)

French Bulldog
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Beautaureau Toujours Le Joker (AI) (Cherie Terry)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Beautaureau Embrasse Mon Toosh (Cherie Terry)
Res Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Aust Ch Beautaureau Dans Le Dragon (Fiona Kearney)
Baby of Breed: Beautaureau Smilin Asassin (Fiona Kearney)
Puppy of Breed: Reyserlea Django (Mr J & Mrs P Reynolds)

Great Dane
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Olympasdanes Hear The Thunder (Miss Shontelle Davies)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Danelyne Once Upon A Dream (Miss Shontelle Davies)

Keeshond
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Caspakees General Lee (Mrs M Sawley)

Shar Pei
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Sharboop Mayb Shes Born Withit (Mr W & Mrs J Walloscheck)
R/UP BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Miniatura Break Of Day (Rodney J Connelly / Tracey Walker)
Baby of Breed: Sharboop The Lilac Prince (W & J Walloscheck)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Killilan It's Judgement Day (Barrie Gardiner)

Xoloitzcuintle (Standard)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Amorenekid Toloache (Toula Cameron)