North of the Harbour All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

Date of Show : 15-Jul-2022 (Friday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Ms Frances Darling (QLD)   (Total Entry : 378)

Best in Show & Intermediate in Show: Foxhound
Foxhunt Winning Is Everything (J/ C & B Bryson)
Runner Up in Show & Open in Show: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Capilet Dnt Feed Afta Midnite (AI) (S Clark)
Minor in Show: American Staffordshire Terrier
Aust Ch Imperiums Let There Be Enuf (AI) (Cassie Caple)
Puppy in Show: Australian Shepherd
Blueamble Matchmaker (A J Lamberton)
Junior in Show: Lhasa Apso
Aust Ch Zaland When The Stars Shine (B Beves and N Estatheo)
Aust Bred in Show: Afghan Hound
Aust Ch Craihall Missionary Man (K Allison/ A Taylor / J/ M & T Craig)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Cocker Spaniel (American)
Aust Neut Gr Ch Boxcrest Courage Under Fire (Yvonne Green)
Runner Up Neuter in Show: Pug
Maskerade Love and Luck (Brooke J Jones)

Baby SweepStakes - 3rd Place: Bull Terrier
Noblelord Ready N Waiting (Mrs S Diack)

Puppy SweepStakes - 1st Place: Australian Shepherd
Blueamble Matchmaker (A J Lamberton)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Finnish Lapphund
Orical All Bets are off (AI) (L Mills)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Schnauzer (Giant)
Treuliebe La Magia Sucede (Sandra Foote)

Veteran SweepStakes - 1st Place: Puli
Aust Ch Rastaz Wild Card (J Gatford & M Fisher-Hoad)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mr Eric Soti (SA)  (Group Entry : 103)

Runner Up in Group: Pomeranian
Am Gr/ Am/ Rus Jr & Blr Jr Ch Dan-Star-Kom Black King (Imp USA) (Denise Leo)
Baby in Group: Griffon Bruxellois
Swedndreams Firefox at Lochtay (K Bell & K Olsson)
Minor in Group: Pug
Sebandee Zorro With A Mask (Colin Seymour)
Junior in Group: Miniature Pinscher
Aust Ch Marniechar Marty McFly (Mrs K J Copeland)
Intermediate in Group: Pug
Aust Ch Maskerade Guess Who (Debra Cummings)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Pug
Maskerade Love and Luck (Brooke J Jones)

Cavalier King Charles Spaniel
Res Dog CC & Puppy of Breed: Coloora Whatever You Heard (Ms R Duffy)

Chihuahua (Long Coat)
Baby of Breed: Jaywynd A Tiny dancer (Jasmine selby)

Chinese Crested Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Jularth the ladys man (Miss S Farish & Mrs J Mcgrath)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Karakush Hips Dont Lie (Miss S Farish & Mrs J Mcgrath)
Baby of Breed: Jularth lady of the night (Mrs J A McGrath)

Griffon Bruxellois
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tzani Giggle McDimples (R J & K A Bell)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (R & K Bell)
Baby of Breed: Swedndreams Firefox at Lochtay (K Bell & K Olsson)
Minor of Breed: Nagpuni Love Is A Game (Terri Odell)

Italian Greyhound
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Piccino Macaroni (S L & M Reeve)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Koatiponi Under Attack (Maddison Ward)
Baby of Breed: Tunamara Ivy Green (Maddison Ward)

Japanese Chin
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Chincasa With An Attitude (Paul Cootes & Nick Skeet)

Miniature Pinscher
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Marniechar Marty McFly (Mrs K J Copeland)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am Gr/ Am/ Rus Jr & Blr Jr Ch Dan-Star-Kom Black King (Imp USA) (Denise Leo)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Pomquest Time After Time (B Abraham & R Walsh)

Pug
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Maskerade Guess Who (Debra Cummings)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Maskerade Miss Americana (Debra Cummings)
Minor of Breed: Sebandee Zorro With A Mask (Colin Seymour)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Maskerade Love and Luck (Brooke J Jones)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Ms Frances Darling (QLD)  (Group Entry : 63)

Best in Group & Open in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Capilet Dnt Feed Afta Midnite (AI) (S Clark)
Runner Up in Group: Bedlington Terrier
Aust Ch Piperdene Purple Rain (G B & E Wells)
Baby in Group: Bull Terrier
Noblelord Ready N Waiting (Mrs S Diack)
Minor in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Ch Imperiums Let There Be Enuf (AI) (Cassie Caple)
Puppy in Group: West Highland White Terrier
Dassin Locked N Loaded (C Moore & R Mallinder)
Junior in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Ch Pinnacle Easily Suede (Miss A & Mrs S Evans)
Intermediate in Group: Bull Terrier (Miniature)
Aust Sup Ch Bullacktiv Stop On Red (ROM) (Hayden Pinker/ Nikki/ Paulene & Anthony Zullo)
Aust Bred in Group: Norfolk Terrier
Aust Ch Taram Always Bet on Black (K & F Hogan / M Berg)
Runner Up Neuter in Group: Tenterfield Terrier
Aust Neut Ch Demala Lord Of The Rings (Ms H Stokes)

American Hairless Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Lilcracka Relentless Pursuit (N Southam & K Holmes)

American Staffordshire Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Imperiums Let There Be Enuf (AI) (Cassie Caple)
R/UP BOB, Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Newbelle Lets Get Wild (M Anderson)
Junior of Breed: Aust Ch Newbelle Perfect Storm (M Anderson)

Bedlington Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Piperdene Purple Rain (G B & E Wells)

Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Bankabull wildone (Mr J & Mrs B McGowan)
Baby of Breed: Noblelord Ready N Waiting (Mrs S Diack)
Baby (Bitch) of Breed: Noblelord Splendid Enigma (Mrs S Diack)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Bullacktiv Stop On Red (ROM) (Hayden Pinker/ Nikki/ Paulene & Anthony Zullo)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Bluereaper Rags To Riches (Shawn Hargraves)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Chrysaliss Gunpowder And Lace (Natalie Southam)

Cairn Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Joymont The Dark Knight (Cathy Scotton & Donna Robinson)

Fox Terrier (Smooth)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Pinnacle Easily Suede (Miss A & Mrs S Evans)

Kerry Blue Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Balkanablu Cold As Ice (S Ross/ J Camac/ R Watt/ P Schultze/ A Schultze)

Norfolk Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Taram Always Bet on Black (K & F Hogan / M Berg)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Capilet Dnt Feed Afta Midnite (AI) (S Clark)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Sup Ch Zeracious Sudden Impact (Ms Leighanne Reid)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Zeracious Changethegame (Ms L Reid & Mrs M Coetzer)
Intermediate of Breed: Zeracious Fame N Fortune (F & M Coetzer)
Intermediate (Bitch) of Breed: Zeracious Phoenix Warrior (F & M Coetzer)

Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Yarraview Chips n Crackers (D McCosker)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Atenta Candy Kisses (Mr G L & Mrs J A Spears)
Res Dog CC: Yarraview Up in Lights (T Morrison)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Demala Lord Of The Rings (Ms H Stokes)

West Highland White Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Dassin Locked N Loaded (C Moore & R Mallinder)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr Graham Nolan (SA)  (Group Entry : 48)

Best in Group & Junior in Group: Golden Retriever
BlueBreeze Lost In Never Land (Debra Stubbings)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Welsh Springer Spaniel
Aust Sup Ch Goldmaid Mind Games (D & L Meagher)
Minor in Group: Brittany
Kirinbell Hot Ms Fancy Pants (AI) (Samantha Ibbott-Cordi)
Intermediate in Group: Brittany
Aust Ch Kirinbell Absolutely In Love (AI) (Mrs S Ibbott-Cordi & Mrs G Loft)
Open in Group: English Springer Spaniel
Aust Ch Jamandess Watermelon Wine (Robynne Woolcock)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Cocker Spaniel (American)
Aust Neut Gr Ch Boxcrest Courage Under Fire (Yvonne Green)
Runner Up Neuter in Group: Field Spaniel
Aust & Neut Ch Dawnus Always Dare to Dream ET WPD (S Betts)

Brittany
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kirinbell Absolutely In Love (AI) (Mrs S Ibbott-Cordi & Mrs G Loft)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kirinbell Lil Miss Hot Mess (AI) (Samantha Ibbott-Cordi)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kirinbell Brown Sugar ET (Samantha Ibbott-Cordi)
Minor of Breed: Kirinbell Hot Ms Fancy Pants (AI) (Samantha Ibbott-Cordi)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Sandtoys Rockett Man (Mrs T Peacock / Ms N Lane & Mrs S Lane)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Azel Playing The Odds (Rebecca Pandelis)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Boxcrest American Sass (Mrs E V Gordon-Pandelis & Miss R Pandelis)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Gr Ch Boxcrest Courage Under Fire (Yvonne Green)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Jamandess Pillarless Coupe (Ms R B Woolcock)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Jamandess Watermelon Wine (Robynne Woolcock)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Jamandess All About Quality (Ms R B Woolcock)

Field Spaniel
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Dawnus Zero Fox Given (S Betts)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Dawnus Always Dare to Dream ET WPD (S Betts)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Germanicus Pretty in Pink (Lara Haynes)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Heiderst Flash the Cash (AI) (Lara Haynes & Heiderst kennels)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Germanicus Top Secret Girl (Lara Haynes)
Baby of Breed: Germanicus Undercover Angel (Ai) (Lara Haynes)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Junior of Breed: BlueBreeze Lost In Never Land (Debra Stubbings)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: BlueBreeze The Mikado (AI) (Debra Stubbings)
Res Bitch CC & Minor of Breed: BlueBreeze Pearls Of Wisdom (Debra Stubbings)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Goldmaid Mind Games (D & L Meagher)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mr Michael Looby (VIC) (Group Entry : 26)

Best in Group & Intermediate in Group: Foxhound
Foxhunt Winning Is Everything (J/ C & B Bryson)
Runner Up in Group & Junior in Group: Petit Basset Griffon Vendeen
Aust Ch Goldtreve PB Donít Stop Me Now (F / B & Ms J Hession / R Clout)
Baby in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Nerricky Bobin Sweet Nellie (Nerida Gilfillan)
Minor in Group: Dachshund (Long Haired)
Dachyclan Don Aberdean (Miss T Kelly & Miss E Graham)
Aust Bred in Group: Afghan Hound
Aust Ch Craihall Missionary Man (K Allison/ A Taylor / J/ M & T Craig)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Craihall Missionary Man (K Allison/ A Taylor / J/ M & T Craig)

Dachshund (Long Haired)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Dachyclan Tyrone of Bridee (E Graham & T Kelly)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Dachyclan Don Aberdean (Miss T Kelly & Miss E Graham)
Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Dachyclan Ainsley of Francene (Miss T Kelly & Miss E Graham)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Cahluia Red Baron (Carla and Bob Lewis)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Nicholyev Spitting The Dummy (Mrs S Kelly & Mr J Bower)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Zuridachs First Kisses (Joann Linton)
Junior of Breed: Zuridachs Desert Queen (Joann Linton)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Nerricky Bobin Joey (Nerida Gilfillan)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Nerricky Manning Skylah (Nerida Gilfillan)
Baby of Breed: Nerricky Bobin Sweet Nellie (Nerida Gilfillan)

Deerhound
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Eilrig Tanzanite at Lainnir (AI) (Sandra Waugh)

Foxhound
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Foxhunt Winning Is Everything (J/ C & B Bryson)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Foxhunt Not Your Average (J/ C & B Bryson)

Irish Wolfhound
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Maclaomainn Derrys Dream (Mr Aaron Brooker & Mrs Rona Moss)

Petit Basset Griffon Vendeen
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Goldtreve PB Donít Stop Me Now (F / B & Ms J Hession / R Clout)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Barbara Marsh (VIC)  (Group Entry : 73)

Best in Group & Puppy in Group: Australian Shepherd
Blueamble Matchmaker (A J Lamberton)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Puli
Aust Ch Rastaz Wild Card (J Gatford & M Fisher-Hoad)
Minor in Group: Bearded Collie
Edinglen Stars Beneath My Feet (M Lincoln & J Lyons)
Junior in Group: Border Collie
Aust Ch Neecabe Lucks A Fortune (Ryan Keys)
Intermediate in Group: Old English Sheepdog
Aust Ch Woolebull Wollemi At Snodragon (S & M Sanger / P & S Hinks)
Open in Group: Border Collie
Neecabe Law n Order (Sharon Hannigan)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: White Swiss Shepherd Dog
Aust Gr & Neut Ch Silversuisse Dragons Serenity (AI) CCD RAE RM TK S ET CA WPD HTM N HTM I DWDF S FSN (C & S Harris / H Scott / Mrs M Herba)
Runner Up Neuter in Group: Australian Cattle Dog
Aust Gr Ch Pureheel Royal Mojo (Sue & Ian Ford)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Amasterpiece Above And Beeyond (Vince & Joyce Muscat)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Amasterpiece Bartys Number One (Vince & Joyce Muscat)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Nuwarra Pretti Amazinglee (Sue & Ian Ford)
Intermediate of Breed: Nuwarra Pure Magic (Sue & Ian Ford)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Pureheel Royal Mojo (Sue & Ian Ford)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Blueamble Matchmaker (A J Lamberton)
Baby of Breed: Delchoksky A Secret To Reflect (D Whyburn)
Minor of Breed: Goldmaid Graffiti Mark (AI) (D & L Meagher)
Intermediate of Breed: Delchoksky After The Storm (T Adam / D Whyburn)

Australian Stumpy Tail Cattle Dog
Baby of Breed: Cumbydene Hillbilly Trix (Mrs R Metcalfe)

Bearded Collie
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Edinglen Little Miss Sparkle (AI) (Michele Lincoln & Julie Lyons)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Edinglen Stars Beneath My Feet (M Lincoln & J Lyons)

Border Collie
BOB, Dog CC & Open of Breed: Neecabe Law n Order (Sharon Hannigan)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Neecabe Lucks A Fortune (Ryan Keys)
Baby of Breed: Neecabe Hold Your Breath (S L Hannigan)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Open of Breed: CIB & Aust Sup Ch Taigakoira Tahtien Valo (AI) (Ms H Lim)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Hueze Born To Sparkle (Miss H Lim)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Orical All Bets are off (AI) (L Mills)

German Shepherd Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Brashawin Empire Strikes Back (Mr B & Mrs S Winkler / J Broadbent)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Brashawin Galadriels Gift (Brashawin Kennels)
Baby of Breed: Brashawin Hell Hath No Fury (Mr B & Mrs S Winkler/ Mrs S & Mr R Madsen)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Cinderhof Chaanel (R Tulloch)

Old English Sheepdog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Woolebull Wollemi At Snodragon (S & M Sanger / P & S Hinks)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Woolebull Up Holding the Law (M Greguric)

Puli
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rastaz Wild Card (J Gatford & M Fisher-Hoad)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Beauideal Playing It Cool (Judy Docksey)
R/UP BOB & Res Dog CC: Aust Ch Sharndah Its Time To Party (Yvonne & La Raine)
Bitch CC & Puppy of Breed: Beauideal Love In The Dark (Judy Docksey)
Baby of Breed: Herdsman Zestie (Diann Marquette)
Minor of Breed: Beauideal Fancy Free (Judy Docksey)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch M-azn Home Sweet Home (Imp USA) (Mrs L Bettison / Mr D Dawes / Mrs R Smith)
Baby of Breed: Dawco The Prohibition At Aziah (AI) (Mrs Liana Bettison)

White Swiss Shepherd Dog
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Silversuisse Dragons Serenity (AI) CCD RAE RM TK S ET CA WPD HTM N HTM I DWDF S FSN (C & S Harris / H Scott / Mrs M Herba)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr Geoffrey Maudlen (SA)  (Group Entry : 22)

Runner Up in Group: Dobermann
Aust Supreme Ch Vansitar Black and Gold (Imp NZ) (E Bell & Vansitar Kennels)
Minor in Group: Siberian Husky
Taejaan Second Time Around at Sandtoys (N & S Lane/ K Willis/ M Rule-Steele & M Burton)
Puppy in Group: Siberian Husky
Articpride Champagne N Whiskey (Mr R & Mrs B LLoyd)
Junior in Group: Dobermann
Aust Ch Ikons Hell Raiser (John/ Celeste & Brigette Bryson)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Southrnwolf's Oh God Of Hosts (S Presland & T Parker)

Dobermann
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Supreme Ch Vansitar Black and Gold (Imp NZ) (E Bell & Vansitar Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Ikons Hell Raiser (John/ Celeste & Brigette Bryson)

Schnauzer (Giant)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Treuliebe La Magia Sucede (Sandra Foote)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Articpride Champagne N Whiskey (Mr R & Mrs B LLoyd)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Articpride Tennesse Whiskey (Mr R & Mrs B LLoyd)
Res Dog CC & Minor of Breed: Taejaan Second Time Around at Sandtoys (N & S Lane/ K Willis/ M Rule-Steele & M Burton)

St Bernard
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Koolandra Round Here Buzz (Ms Ally Turnbull)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Lynn Harrison (SA)  (Group Entry : 43)

Best in Group & Aust Bred in Group: Lhasa Apso
Aust Gr Ch Zaland Bourne Legacy (B Beves & N Estatheo)
Runner Up in Group & Open in Group: Lhasa Apso
Aust Sup Ch Amesen Knick Knack Whack (Amesen Kennels)
Baby in Group: Boston Terrier
Strongstorm True Romance (L & K Kavanagh)
Minor in Group: Xoloitzcuintle (Miniature)
Aust Ch Wazzat Raro Raina (Mrs K Mackay & Mrs J Dinis)
Puppy in Group: Boston Terrier
Aust Ch Strongstorm Locked N Loaded (AI) (L & K Kavanagh)
Junior in Group: Lhasa Apso
Aust Ch Zaland When The Stars Shine (B Beves and N Estatheo)
Intermediate in Group: Japanese Spitz
Aust Ch Daesdaemar Sylver Stars (Denise Sylvester)
Runner Up Neuter in Group: Schipperke
Aust Gr & Neut Ch Monterrez Star Quality (B Beves & N Estatheo)

Boston Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Strongstorm Locked N Loaded (AI) (L & K Kavanagh)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Zareba House Of Gucci (Mrs E & Miss M Tomlinson)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Zareba Floats Like A Butterfly (E & M Tomlinson)
Res Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Zareba Covergirl (Mrs E & Miss M Tomlinson)
Baby of Breed: Strongstorm True Romance (L & K Kavanagh)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Britishextra the Irishman (C & H Smith / G Edmunds)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Bullmajesty Lockdown (H & C Smith)

Great Dane
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Underane In Gold (AI) (Sheree Lindeman)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Underane Ishara (AI) (Sheree Lindeman)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Daesdaemar Sylver Stars (Denise Sylvester)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Daesdaemar Rewrite the Future at Nailah (Denise M Sylvester)
Bitch CC & Puppy of Breed: Tenkashiro Sylver Anastasia (AI) (Denise Sylvester)

Keeshond
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Rymiska Great Balls Of Fire (Ray/ Marilyn & Tracey Parker)
Bitch CC & Junior of Breed: Rymiska Viva Las Vegas (R, M & T Parker)
Baby of Breed: Rymiska All Eyes On Me (R/ M & T Parker)

Lhasa Apso
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Zaland Bourne Legacy (B Beves & N Estatheo)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Amesen Knick Knack Whack (Amesen Kennels)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Zaland When The Stars Shine (B Beves and N Estatheo)

Poodle (Toy)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Schau The Blacklist (Mrs C Rouland)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Toyred Nala (Mrs C Rouland)

Schipperke
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Monterrez Star Quality (B Beves & N Estatheo)

Xoloitzcuintle (Miniature)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Wazzat Raro Raina (Mrs K Mackay & Mrs J Dinis)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Amico Antico Illarion (Imp RUS) (Mrs K Mackay / Mrs L Lanser / Mrs J Dinis)

Xoloitzcuintle (Standard)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wazzat Ofelia (J Dinis & L Lanser)