Adelaide Plains Kennel & Obedience Dog Club Inc (SA)

Date of Show : 16-Jul-2022 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr Mark Johnston (NSW)   (Total Entry : 352)

Runner Up in Show & Open in Show: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust Sup Ch Wyldchase Startedwith Awhispa (Nick Gouzos)
Baby in Show: Samoyed
Nordicharm Dream On Klaska (Mrs K L O’Riley)
Puppy in Show: Poodle (Standard)
Aust Ch Magicalia Divine By Design (Margie Nottle-Justice & Darcy Clark)
Junior in Show: Chow Chow
Aust Ch Touchofchow Kiss My Dark Side (AI) (Touchofchow Knls)
Aust Bred in Show: Shetland Sheepdog
Aust Ch Shelsian Rocky Road (I R & C E Spangler)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Shetland Sheepdog
Aust & Neut Gr Ch Sharndah U Make My Heart Sing (A Shepherdson / T Walters)
Runner Up Neuter in Show: Lowchen
Aust Ch Rondaglen Summer Breeze (Miss Courtney Tulk)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Ms Donna Morris (NSW)  (Group Entry : 59)

Baby in Group: Australian Silky Terrier
Balkana Molly Malone (James Camac)
Puppy in Group: Chinese Crested Dog
Sherabill Dragon Heart (R J Brown)
Junior in Group: Lowchen
Lowensque The Beat Goes On (Courtney Tulk)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Lowchen
Aust Ch Rondaglen Summer Breeze (Miss Courtney Tulk)

Australian Silky Terrier
Baby of Breed: Balkana Molly Malone (James Camac)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Matmor Cosmopolitan (Vanessa P)

Chihuahua (Long Coat)
Baby of Breed: Houseofchi My Girl Chloe (Mrs L Alonge & Mr B Alonge)

Chihuahua (Smooth Coat)
Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Tibchi Elegant Lexie (P A Welk)
Baby of Breed: Tibchi Blast From The Past (P A Welk)
Minor of Breed: Xtina Kirito (L Stephenson)

Chinese Crested Dog
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Sherabill Dragon Heart (R J Brown)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sherabill Snap Dragon (Julia Brown)

English Toy Terrier (Black and Tan)
Baby of Breed: Aaungara Louise (Ms Karen Keves)

Havanese
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Havasilk jingle bells rock (Mrs Gillian Smith)

Italian Greyhound
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kosmos Le Villi (Mrs C Flattum & Miss A Divola)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Casadirosso Lucciola At Kosmos (Mrs C Flattum & Miss A Divola)
Baby of Breed: Kosmos Argyle Diamond (Mrs C Flattum & Miss A Divola)
Neuter BOB and Neuter Dog CC: Aust Neut Ch Kosmos Pas De Deux (Mrs C Flattum & Miss A Divola)

Lowchen
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Lowensque The Beat Goes On (Courtney Tulk)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Rondaglen Heaven Sent (R W & A Harrison)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Rondaglen Summer Breeze (Miss Courtney Tulk)

Pug
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kirrbuff Always And Forever (Mrs T & Ms A Beavis)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Sebandee Yellow Brick Road (Mrs T & Miss A Beavis)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr Mark Johnston (NSW)  (Group Entry : 40)

Best in Group & Intermediate in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Ch Sashgar Lets B Flamin Honest (Selina Collins & Sandra Potts)
Runner Up in Group & Open in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Sup Ch Anvilhart Pray For The Wicked (Anvilhart Staffords)
Puppy in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Ch Amstafomine Russian Roulette (AI) (Deborah Hughes)
Junior in Group: Skye Terrier
Aust Ch Grawen T Magee (K & S Paine)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Australian Terrier
Neuter Ch Redgundi Dolly Parton (Moira Hicks)
Runner Up Neuter in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust & Neut Ch Anvilhart Ooh La La (Mollie Hartnett)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Amstafomine Russian Roulette (AI) (Deborah Hughes)
Res Dog CC & Junior of Breed: Amstafomine Kentucky Reign (AI) (Deborah Hughes)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Cumalong Sir Roly Poly (Miss Moira Hicks)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Neuter Ch Redgundi Dolly Parton (Moira Hicks)

Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Sirram Wild Witch (Samantha Carter)

Cairn Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Towsytyke Raisin A Riot (Darrell Sharman)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sashgar Lets B Flamin Honest (Selina Collins & Sandra Potts)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sashgar LetMe Dream Your Dream (Selina Collins and Sandra Potts)

Jack Russell Terrier
Baby of Breed: Bonnyjack Marco Shine (Darrell Sharman)

Skye Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Grawen T Magee (K & S Paine)

Soft Coated Wheaten Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Broomsquires Knockfierna (G & S P Swalling)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Anvilhart Pray For The Wicked (Anvilhart Staffords)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Shadowstaff OnlyGirlInTheWorld (Shadowstaff Kennels)
Minor of Breed: Aust Ch Anvilhart What You Wish For (Anvilhart Kennels)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Anvilhart Ooh La La (Mollie Hartnett)

Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Gumhaven Rockin Rebel (Maureen Schutt)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Gumhaven Crazy Daisy (Gumhaven Kennels)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rubybrae Ollie (Maureen Schutt)
Baby of Breed: Outfox Andi (Maureen Schutt)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Dayna Johnston (NSW)  (Group Entry : 73)

Best in Group & Open in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Sup & Am Ch Vjk-Myst Journey Downunder (Imp USA) (Heiderst Knls/ S Rattle/T Sproule/M Reichmuth)
Runner Up in Group: Pointer
Aust Ch Zensu Truth N Lies (AI) (Mr B & Mrs H Clarke)
Minor in Group: English Springer Spaniel
Truespring U Got It Flaunt It (R Hartnett)
Puppy in Group: Curly Coated Retriever
Dizzyki Shush Romulus (AI) (Dizzyki Kennels)
Junior in Group: English Springer Spaniel
Aust Ch Anvilhart Me Myself And I (Anvilhart Kennels)
Intermediate in Group: Weimaraner
Aust Ch Waldwiese Up The Ante TD (Lois & Claire Richter / Kylie Christison)
Aust Bred in Group: Hungarian Vizsla
Aust Ch Aceweis Pocket Witha Wocket At Heiderst (Aceweis & Heiderst kennels)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Sussex Spaniel
Aust Ch Shevington Bertha (M Mccaffery)

Cocker Spaniel
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Elswood Caledonia (E Zucker)

Curly Coated Retriever
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Dizzyki Shush Octavia (AI) (Dizzyki Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Dizzyki Shush Romulus (AI) (Dizzyki Kennels)

English Springer Spaniel
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Anvilhart Me Myself And I (Anvilhart Kennels)
Bitch CC & Minor of Breed: Truespring U Got It Flaunt It (R Hartnett)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup & Am Ch Vjk-Myst Journey Downunder (Imp USA) (Heiderst Knls/ S Rattle/T Sproule/M Reichmuth)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Heiderst All About The Money (AI) (Heiderst Kennels)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Heiderst No Way Home (Heiderst Kennels)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Heiderst Show Me The Money (AI) (Heiderst Kennels)
Baby of Breed: Heiderst Mocha Madness (Heiderst Kennels)

Golden Retriever
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Brackendell Jillaroo At Montego (Brackendell & Fraser)

Hungarian Vizsla
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Aceweis Kiss The Girls At Heiderst (Aceweis & Heiderst kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Aceweis Pocket Witha Wocket At Heiderst (Aceweis & Heiderst kennels)
Baby of Breed: Aceweis The Havoc Begins At Heiderst (Aceweis & Heiderst Kennels)
Baby (Bitch) of Breed: Aceweis The Riot Begins At Heiderst (Aceweis & Heiderst Kennels)
Puppy of Breed: Zuely Miss Ash (Sharon Deuter)
Intermediate (Dog) of Breed: Erdos Nobodies Fool (Mrs J Wallis / Mrs V & A Marsden)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kirkdell Shining Light (Bev Jones)

Lagotto Romagnolo
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Jayped Queen Of Hearts (Dianne Thomas)

Murray River Retriever
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Barokamurray Beatingroundtbush (Markable Kennels)

Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Zensu Truth N Lies (AI) (Mr B & Mrs H Clarke)
Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Zensu Just Dance (Mr M & Mrs H Clarke)
Baby of Breed: Zensu Free Agent (AI) (Mr B & Mrs H Clarke)

Sussex Spaniel
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Shevington Bertha (M Mccaffery)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Waldwiese Up The Ante TD (Lois & Claire Richter / Kylie Christison)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Waldwiese Point Of No Return (AI) (Waldwiese Kennels)
Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Waldwiese Xplain Yourself (AI) TD (Waldwiese Kennels)
Baby of Breed: Waldwiese Zero Limits (Ashton Brown & Waldwiese)
Minor of Breed: Ghostwind All Eyes On The Fox (Ghostwind Kennels)

Wirehaired Slovakian Pointer
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Grausturm Bansheeba Wispa (AI) (Georgie Ray)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Ms Amanda Huggins (NSW) (Group Entry : 30)

Best in Group & Open in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust Sup Ch Wyldchase Startedwith Awhispa (Nick Gouzos)
Baby in Group: Irish Wolfhound
Tirowen Aurelius (Dr F J McEvoy & Mrs A T McEvoy)
Minor in Group: Rhodesian Ridgeback
Shakuru Let Yr Hair Hang Down (AI) (Rebecca Lamb)
Puppy in Group: Afghan Hound
Tahkira Man Of Many Colours (B Ferguson)
Junior in Group: Petit Basset Griffon Vendeen
Aust Ch Mistypoint Sharp Dressed Man (Tracie Edwards)
Aust Bred in Group: Dachshund (Smooth Haired)
Aust Ch Boskahun Rock The Night Away (AI) (Noel McLaren & Glen Murphy)
Runner Up Neuter in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust & Neut Ch Stardayne Its A Richmans World (Gail Wood)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Tahkira Man Of Many Colours (B Ferguson)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Tahkira Danz With The Devil (Ms Tessa Connell)

Borzoi
BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Araparni Arli April (Mrs Jeanette Laughton)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Wyldchase Startedwith Awhispa (Nick Gouzos)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Boarbadger No More I Love You (Nick Gouzos)
Minor of Breed: Nilite One For The Road (Nick Gouzos)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Stardayne Its A Richmans World (Gail Wood)

Dachshund (Smooth Haired)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Boskahun Rock The Night Away (AI) (Noel McLaren & Glen Murphy)

Dachshund (Wire Haired)
Baby of Breed: Cayugaridge Pink Diamond (AI) (Gail Wood)

Irish Wolfhound
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tirowen Octavian (Dr F J McEvoy & Mrs A T McEvoy)
Baby of Breed: Tirowen Aurelius (Dr F J McEvoy & Mrs A T McEvoy)

Petit Basset Griffon Vendeen
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Mistypoint Sharp Dressed Man (Tracie Edwards)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Mistypoint Colour Me Perfect (Ms T L Edwards)
Baby of Breed: Taraikha Re Renaissance Reveur (Alex Heitmann)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Shakuru Let Yr Hair Hang Down (AI) (Rebecca Lamb)
Dog CC & Puppy of Breed: Shakuru Boston Me Around (AI) (Rebecca Lamb)
Res Dog CC & Junior of Breed: Kushika About Time (Kushika Kennels)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr Brad Santas (NSW)  (Group Entry : 71)

Best in Group & Open in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Am Gr & Jap Ch Raintrees Jp Le Nozze Di Figaro (Imp JPN) (Kitty Flynn)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Shetland Sheepdog
Aust Ch Shelsian Rocky Road (I R & C E Spangler)
Puppy in Group: Norwegian Buhund
Blackcombe Brynhild's Protege At Southspirit (Miriam Schiller)
Junior in Group: Briard
Aust Ch Cacharel Symphonie (Ms E Bennett)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Shetland Sheepdog
Aust & Neut Gr Ch Sharndah U Make My Heart Sing (A Shepherdson / T Walters)
Runner Up Neuter in Group: Belgian Shepherd Dog (Malinois)
Aust Neut Ch Chamshep Zorisha (Michelle Holthouse)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Cloverdowns No Mercy Given At Landmaster (R B & C J Redhead)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wazwallaby Our Bit O Paint (T Gardiner)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Landmaster Kiss You All Over (R B & C J Redhead)

Belgian Shepherd Dog (Malinois)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Chamshep Zorisha (Michelle Holthouse)

Border Collie
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Nahrof Icebreaker (Matthew Fisher)
Minor of Breed: Wonaka Witches Britches (Mrs S Skewes)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch / Neut Ch Nahrof Etched in Ice (Mrs K Hansen)

Briard
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Cacharel Symphonie (Ms E Bennett)

Collie (Rough)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Collieston Dark Stranger RN (Sharyn Ely & Val Wilson)
Puppy of Breed: Joshwyn Orange IsThe New Black (Sharyn Ely & Valarie Wilson)

German Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Arkahla Hip To Be Square (Arkahla Kennels)

Norwegian Buhund
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Blackcombe Brynhild's Protege At Southspirit (Miriam Schiller)

Old English Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Hartwyn Pageants Royal Encore (AI) (W Hage & P A Hartwell)
Puppy of Breed: Olensha Jumping for Joy with Snodragon (AI) (DM Findlay & SJ Caracoussis)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shelsian Rocky Road (I R & C E Spangler)
Baby of Breed: Shelsian Just One Look (I R & C E Spangler)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Gr Ch Sharndah U Make My Heart Sing (A Shepherdson / T Walters)
R/UP Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust Neut Ch Rimini The Lone Ranger (Mrs J E Hall)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am Gr & Jap Ch Raintrees Jp Le Nozze Di Figaro (Imp JPN) (Kitty Flynn)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Jean Butterfield (SA)  (Group Entry : 32)

Best in Group & Intermediate in Group: Samoyed
Aust Ch Kalaska Fridays Partyboy (Mrs D Klaaysen / Mr J Beard / Mrs K O'Riley)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Siberian Husky
Aust Gr Ch Asryn Technical Knockout (A Wittenberg & K Bryant)
Baby in Group: Samoyed
Nordicharm Dream On Klaska (Mrs K L O’Riley)
Puppy in Group: Alaskan Malamute
Maiitsho A Wise Bear Once Said (Mel Nelson)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Alaskan Malamute
Aust & Neut Ch Maiitsho Survive Da Wildice (Tori Haynes)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Maiitsho A Wise Bear Once Said (Mel Nelson)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Maiitsho Queen Senyah (Tori Haynes & Dianne Brown)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Maiitsho Survive Da Wildice (Tori Haynes)

Dobermann
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Walamara Zero Secrets (AI) (Imp NZ) (Kalora Kennels)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Walamara Lectrik Dream (Kalora Kennels)

Dogue de Bordeaux
Baby of Breed: Nanmas Esme (AI) (K Lawn & D Johnston)

German Pinscher
BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Aust Ch Lemanko A Queen In Heaven (Gill Harding & Richard Paunovic)

Leonberger
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Glamourford The Enforcer (Miss Bethany Bieleny, Mr Jack Barnett)

Newfoundland
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Amblebrook Once Upon a Time (A & L Buitenhuis / L & R Chapman-Steven)

Samoyed
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kalaska Fridays Partyboy (Mrs D Klaaysen / Mr J Beard / Mrs K O'Riley)
Baby of Breed: Nordicharm Dream On Klaska (Mrs K L O’Riley)

Schnauzer (Miniature)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Koobalies Whisper My Name (Julie Chapman)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Asryn Technical Knockout (A Wittenberg & K Bryant)

Tibetan Mastiff
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Bushsong Tacojade Candy Floss (Greg Green)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Ms Amanda Huggins (NSW)  (Group Entry : 47)

Best in Group & Junior in Group: Chow Chow
Aust Ch Touchofchow Kiss My Dark Side (AI) (Touchofchow Knls)
Runner Up in Group & Open in Group: Lhasa Apso
Aust Sup Ch Amesen Skyfall (AI) (Amesen Kennels)
Minor in Group: Lhasa Apso
Amesen One for the Road (Amesen Kennels)
Puppy in Group: Poodle (Standard)
Aust Ch Magicalia Divine By Design (Margie Nottle-Justice & Darcy Clark)
Aust Bred in Group: Keeshond
Aust Ch Hunkeedori Doimakeu Horne Babe (M Sawley & K Santas)

Boston Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hygamble Sookie Stackhouse (R Sheridan-McVicar)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hygamble Sergeant At Arms (Ms T Huitema & Mrs R Sheridan-McVicar)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bullyack Bitter Truth (Bullyack Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Bratrice Lady Bella (Mrs S Phegan)

Chow Chow
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Touchofchow Kiss My Dark Side (AI) (Touchofchow Knls)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Chowleigh Touch of Class (Touchofchow Knls)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Paceaway What Lies Ahead (A Janonis & C Franceschini)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Dalhayvin Mistletoe Mischief (A & J Janonis/ C Franceschini/ L Edmonds)

French Bulldog
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Vonasche Monsters Reloaded (Ms J Kelly & Mrs N Wallis)
Baby (Dog) of Breed: Brindlelicus Talk To Me Goose (N Oldfield)

Keeshond
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hunkeedori Doimakeu Horne Babe (M Sawley & K Santas)

Lhasa Apso
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Amesen Skyfall (AI) (Amesen Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Amesen One for the Road (Amesen Kennels)

Poodle (Standard)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Magicalia Divine By Design (Margie Nottle-Justice & Darcy Clark)

Poodle (Toy)
Baby of Breed: Avonti Cue The Confetti (J Short & A Heyburn)

Schipperke
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Beadale Dancing With The Stars (Lynette Niemann)