Tullamore Kennel Club (NSW)

Date of Show : 11-Aug-2013 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Megan Markotany (NSW)   (Total Entry : 461)

Best in Show & Aust Bred in Show: Borzoi
Aust Sup Ch Kenibea Murphys Law (Shannon / Ros & Greg Barden)
Runner Up in Show & Open in Show: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust Ch Nireno Goldfinger (R H & V J Hutton)
Baby in Show: Schipperke
Beadale Little Blak Jedda (Lynette Niemann)
Minor in Show: Shih Tzu
Placky Im Just Divine (Sue Plackett)
Puppy in Show: Pug
Kabova I've Got The Magic (J Williams)
Junior in Show: Cocker Spaniel
Aust Ch Royoni Never Say Never (Royoni Kennels)
Intermediate in Show: Portuguese Water Dog
Aust Ch Arcticpalace Ocean Gem (Craig & Robyn Foster)
Open Neuter in Show: Basenji
Aust Sup & Neut Ch Tamsala Mitena Magic (Jess Walker)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mr Michael Derbyshire (NSW)  (Group Entry : 109)

Best in Group & Open in Group: Pekingese
Aust Sup Ch Frawai Whos The Boss (Julie R Wardell)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Ch Melloway Magnifique (J Egan / J & J Weekes)
Baby in Group: Pomeranian
Ferona Won To Envy At Renoir (Yvette Rolfe)
Minor in Group: Papillon
Guilcroft Madame De Anastasia (Pamela and Garth Harding)
Puppy in Group: Pug
Kabova I've Got The Magic (J Williams)
Intermediate in Group: Yorkshire Terrier
Aust Ch Karojenbe Go With Gusto (G & B Keegan / M & L Shaw)
Open Neuter in Group: Papillon
Aust Neut Ch Guilcroft For Your Eyes Only (Pamela and Garth Harding)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Melloway Magnifique (J Egan / J & J Weekes)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Chalsmae Toralay (Mr A & Mrs J Mae)
Baby of Breed: Dalara WhoRyou (Mrs Marlene West)
Junior of Breed: Cavalierlove Pollys Pleasure (Sue Donahue)
Intermediate of Breed: Ananda Rebel Rouser (Mrs P Dron / Mrs M West)

Havanese
Baby of Breed: Hashki Sherlock Holmes X (Philip Williams)

Maltese
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Marblanc Heavns HollywoodGlama (Mrs M Atkinson)
Baby of Breed: Aust Ch Marblanc Tearsinheaven (Mrs M P Atkinson)

Papillon
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Papunique Go Ahead Make My Day (Mrs J A Moy)
R/UP BOB & Bitch CC: Roseswain Fairy Dust (Janine Moy)
Minor of Breed: Guilcroft Madame De Anastasia (Pamela and Garth Harding)
Puppy of Breed: Guilcroft Manhatten Mastercopy (Pamela and Garth Harding)
Junior of Breed: Guilcroft Laissez Faire (Pamela and Garth Harding)
Open of Breed: Aust Gr Ch Papunique Tigers Wildchild (Janine Moy)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Guilcroft For Your Eyes Only (Pamela and Garth Harding)

Pekingese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Frawai Whos The Boss (Julie R Wardell)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Chriscendo Countdown (Imp NZ) (Y Rolfe)
Bitch CC: Aust Ch Ferona Dress To Impress (IID) (Yvette Rolfe)
Baby of Breed: Ferona Won To Envy At Renoir (Yvette Rolfe)
Minor of Breed: Aust Ch Ferona Won Foxie Lady (Yvette Rolfe)
Puppy of Breed: Aust Ch Ferona Simply Irrisitable (IID) (Yvette Rolfe)

Pug
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kangala Nutty Professor (Colin Seymour)
Puppy of Breed: Kabova I've Got The Magic (J Williams)

Tibetan Spaniel
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Shadowvale A Quiet Roar (Meken Kennels)

Yorkshire Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Karojenbe Go With Gusto (G & B Keegan / M & L Shaw)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Megan Markotany (NSW)  (Group Entry : 54)

Best in Group & Aust Bred in Group: Parson Russell Terrier
Aust Ch Jacklands Dallas (Dalsue Kennels)
Runner Up in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Sofasogood Edge of Darkness (Ms Elisa Scala)
Baby in Group: Jack Russell Terrier
Brenwick Splash of Mot (Robyn Taylor)
Minor in Group: Jack Russell Terrier
Covejack Sea Sprite (Jayne Hawkins)
Puppy in Group: Jack Russell Terrier
Covejack Surfy Chick (Jayne Hawkins)
Junior in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Ch Riverlands Mr Brownstone (Kelly Hooper)
Open in Group: Border Terrier
Aust Sup Ch Chanpema Royal Flush (Chanpema Kennels)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: RufDiamonz Shake Rattle n Roll (Rufdiamonz/Ingram)

Border Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Chanpema Royal Flush (Chanpema Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Chanpema All Eyes On Us (Chanpema Kennels and P Hopkins)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Riverlands Mr Brownstone (Kelly Hooper)
Baby of Breed: Emelpee Believe In Me (Kelly Hooper)
Minor of Breed: Aust Ch Emelpee Electric Blue (Kelly Hooper)
Puppy of Breed: Clayco High Mtn Riverland (Kelly Hooper)

Irish Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Merrymac Tradewind (Imp SWD) (P Gerrey)

Jack Russell Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Covejack Sea Sprite (Jayne Hawkins)
R/UP BOB & Puppy of Breed: Covejack Surfy Chick (Jayne Hawkins)
Dog CC: Aust Ch Toucansto Rascale Cando (L Burt / G Butler & R Taylor)
Baby of Breed: Brenwick Splash of Mot (Robyn Taylor)
Junior of Breed: Waiseley Rebelious Leah (Mrs S Hooper)
Aust Bred of Breed: Waiseley Shades of Rebel (S Hooper)

Norfolk Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Amfolk Call of the wild (Rob & Rebecca Triffitt)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Amfolk Bronte (Mr & Mrs R Triffitt)
Open of Breed: Amfolk Carma (Mr & Mrs R Triffitt)

Parson Russell Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Jacklands Dallas (Dalsue Kennels)

Skye Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Nzskye Aim For The Skye (Imp NZ) (Ms Julie Griffiths)

Soft Coated Wheaten Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Betandy Modesty (Mrs L Pezely)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sofasogood Edge of Darkness (Ms Elisa Scala)
Puppy of Breed: Jaybeecee Reign of Terror (Ms Elisa Scala)
Junior of Breed: Jaybeecee Whataneiffel (Kylie Smallwood)

Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Atenta Christmas Cracker (Mrs L Pezely)
R/UP BOB and Dog CC: Orgamadra River Song (Mrs L Pezely)
Baby of Breed: Atenta Rum Truffel (Mrs L Pezely)

West Highland White Terrier
Dog CC & Minor of Breed: Golspey Baxters Plaid (imp NZ) (Mrs Lorraine Shaw)
Baby of Breed: Dassin Calling The Shots (P Gerrey)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Megan Markotany (NSW)  (Group Entry : 80)

Best in Group & Junior in Group: Cocker Spaniel
Aust Ch Royoni Never Say Never (Royoni Kennels)
Runner Up in Group & Open in Group: Golden Retriever
Aust Gr Ch Dykinta Devine Right (Debra Stubbings)
Minor in Group: Pointer
Tarlorise Jessica Dotti (S Brown / G Smith & Silvagun Pointers)
Puppy in Group: Welsh Springer Spaniel
Aust Ch Goldmaid Everybody Duck (D L Meagher)
Intermediate in Group: English Springer Spaniel
Aust Ch Deferlee Matilda Blue (R & L Corbett)
Aust Bred in Group: Welsh Springer Spaniel
Aust Sup Ch Goldmaid Red Rocket (Debbie Meagher)
Open Neuter in Group: Pointer
Aust Ch Tukeglen Totally Hot (Chris flood)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Royoni Never Say Never (Royoni Kennels)
Baby of Breed: Royoni Watch Out I've Arrived (Royoni Kennels)

Cocker Spaniel (American)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Staryanks Sweet Home Alabama (K / J & P Hopkins / P & D Wilkes)
Minor of Breed: Staryanks Hall Of Fame (K / J & P Hopkins / P & D Wilkes)

English Setter
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Graylors Buster Jones (Rikki Touzell)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Graylors Lisa Lotto (Julie Touzell)

English Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Reibey Blue Birds Fly (AI) (R & L Corbett)
R/UP BOB & Intermediate of Breed: Aust Ch Deferlee Matilda Blue (R & L Corbett)
Junior of Breed: Azucroft Mickie James (Rikki Touzell)

Flat Coated Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hawksdale Lasting Impression (Gillian Holmes)
Baby of Breed: Hawksdale Positive Whisper (Ms G L Holmes)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am / Can & Aust Ch Hunterspride The Canadian Way (Imp CAN) (Moruada Kennels)
Puppy of Breed: Silvagun Matinee Idol (Dianna & Brian Wannell)
Junior of Breed: Aust Ch Trupoint Bend It Like Beckham (R W & L Corbett)

Golden Retriever
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Dykinta Devine Right (Debra Stubbings)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: BlueBreeze Legend of Saltire (Debra Stubbings)
Baby of Breed: Harvikgold Amberr Gllow (Mrs A M Smith)

Hungarian Vizsla
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Erdos Sparks Fly (B H Mitchell)

Labrador Retriever
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Degel Jazz In The Night (Mrs A M Smith)

Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & Am Ch Hipoint Devious Child Of Sgurr (Imp NZ) (J & R Mirto)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Tarlorise Jessica Dotti (S Brown / G Smith & Silvagun Pointers)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Ch Tukeglen Totally Hot (Chris flood)

Weimaraner
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Ghostwind Smokein Suprise (AI) (Casey Morrison)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Goldmaid Red Rocket (Debbie Meagher)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Goldmaid Everybody Duck (D L Meagher)
Baby of Breed: Lornelane Not Rocket Science (D & L Meagher)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Megan Markotany (NSW) (Group Entry : 38)

Best in Group & Aust Bred in Group: Borzoi
Aust Sup Ch Kenibea Murphys Law (Shannon / Ros & Greg Barden)
Minor in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Yarridacky krisand king (J & M Craig / R & J Matwijow)
Junior in Group: Basenji
Aust Ch Zanzipow Poker Face Earnest (Jennifer Power)
Intermediate in Group: Rhodesian Ridgeback
Aust Ch Nkazimlo Designer Copy (Mrs S Temlett)
Open Neuter in Group: Basenji
Aust Sup & Neut Ch Tamsala Mitena Magic (Jess Walker)

Basenji
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Zanzipow Poker Face Earnest (Jennifer Power)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Ch Tamsala Mitena Magic (Jess Walker)

Borzoi
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Kenibea Murphys Law (Shannon / Ros & Greg Barden)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Tikal Lilly Marlane (Beverley Halloran)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Yarridacky krisand king (J & M Craig / R & J Matwijow)
Junior of Breed: Tikal Tamarisk (Beverley Halloran)

Irish Wolfhound
R/UP BOB & Intermediate of Breed: Aust Ch Wulfgar Aghamore (Paul Galvin)

Norwegian Elkhound
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Feralas Cindia (B & C Monckton)
Junior of Breed: Aust Ch Feralas Royal By Design (C & B Monckton)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Feralas Royal Gossip (B & C Monckton)

Pharaoh Hound
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lahej SupaNova (AI) (Belinda Mitchell)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Nkazimlo Designer Copy (Mrs S Temlett)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Nkazimlo Carbon Copy (Mrs S Temlett)
Minor of Breed: Macumazahn Coz I Can (Mrs S Temlett)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr Michael Derbyshire (NSW)  (Group Entry : 87)

Best in Group & Open in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust Ch Nireno Goldfinger (R H & V J Hutton)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Finnish Lapphund
Aust Ch Ausvarg Dragonvalcore (Mrs C Howard)
Minor in Group: Shetland Sheepdog
Aust Ch Louanda What About Me (Shelbrae Kennels)
Junior in Group: German Shepherd Dog
Aust Ch Allendell Larger Than Life (Rhonda Ralphs)

Australian Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust SupGr Ch Pureheel Royal Indulgenc ET (Robyn & Alan Spargo)
Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Melcathra King Ofthmountain (S Nicholas)
Minor of Breed: Pureheel Royal Marshall (A & R Spargo)
Junior of Breed: Welbeblue Blue Cavier (Stephen Nicholas)

Australian Kelpie
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Wingdari Man From Snowy River (Marie Colyer / C & R Foster)

Australian Shepherd
Baby of Breed: Dykinta Sea Shepherd (L Meagher)

Border Collie
Baby of Breed: Bordadream Crystal Sensation (Miss M West)
Junior of Breed: Clan-Abby NZ Royal Tully (Imp NZ) (Susan Morris & J Vos Butler)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Neut Ch Langtry harry Potter (Susan Morris)

Collie (Rough)
Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Ferona Won Hell ava Impact (Yvette Rolfe)
Puppy of Breed: Aust Ch Ferona Dreams Come True (Yvette Rolfe)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ausvarg Dragonvalcore (Mrs C Howard)

German Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aldaina Chrome Red (Casey Morrison)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Allendell Larger Than Life (Rhonda Ralphs)
Minor of Breed: Aust Ch Allendell Mischief Maker (Mrs R Ralphs)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Rimerini Always N Forever (Megan Porter)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Sundaneka True Blue (K Eaton & G/K Stevenson)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Louanda What About Me (Shelbrae Kennels)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Nireno Goldfinger (R H & V J Hutton)
Minor of Breed: Aust Ch Bojojamile Been Worth The Wait (R H & V J Hutton)
Puppy of Breed: Aust Ch Bojojamile Beam of Sunshine (R H & V J Hutton)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Elaine Knox (NSW)  (Group Entry : 45)

Best in Group & Junior in Group: Siberian Husky
Aeukanmanuva Mystery Girl (B & C Yate / A Becconsall & K Fisher)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Portuguese Water Dog
Aust Ch Arcticpalace Ocean Gem (Craig & Robyn Foster)
Baby in Group: Siberian Husky
Arcticpalace Snow Vroom Vroom (C & R Foster)
Minor in Group: Schnauzer (Miniature)
Alstar She Is A Showgirl (R & Mrs L Parsons)
Puppy in Group: Samoyed
Airebis Dancing in the Moonlite (Dylan James / K / J & G Hughes)
Aust Bred in Group: Rottweiler
Aust Ch Rotteln Fire Starter (Lee Fletcher)
Open Neuter in Group: Portuguese Water Dog
Aust Gr Ch Arcticpalace Offshore Duchess (C & R Foster)

Akita (Japanese)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch FireAndMist Shooting Star (Ms S Lowe)

Boxer
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Craihall look at me (John and Melissa Craig)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Craihall Dressed In Red (John and Melissa Craig)
Minor of Breed: Craihall New Beginings (J and M Craig)

Bullmastiff
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Brinkybull Like a Hurricane (M & L McAllister/S Brinkworth)
Baby of Breed: Brinkybull Janis Joplin (Mr S Brinkworth)

Cane Corso
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Defraitas Guyana (Sean Defeitas)

Portuguese Water Dog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Arcticpalace Ocean Gem (Craig & Robyn Foster)
Minor of Breed: Arcticpalace Waltzing Waves (C & R Foster)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Arcticpalace Offshore Duchess (C & R Foster)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rotteln Fire Starter (Lee Fletcher)

Samoyed
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Airebis Dancing in the Moonlite (Dylan James / K / J & G Hughes)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Airebis What Dreams R Made Of (Kellie / Judy & Graham Hughes)
Minor of Breed: Airebis Dancing in the Summer Rain (Kellie / Judy & Graham Hughes)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Snowbrook Dream Of Genie (Graham / Judy & Kellie Hughes)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Alstar She Is A Showgirl (R & Mrs L Parsons)
R/UP BOB and Dog CC: Alstar High Distinction (R & Mrs L Parsons)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aeukanmanuva Mystery Girl (B & C Yate / A Becconsall & K Fisher)
Dog CC: Aust Sup Ch Mikulov Full Metal Jacket ET (Richard & Mara Herba)
Baby of Breed: Arcticpalace Snow Vroom Vroom (C & R Foster)

St Bernard
Baby of Breed: Tai Yuan Keep In Touch (Imp NZ) (Mandy Passmore)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Elaine Knox (NSW)  (Group Entry : 48)

Best in Group & Aust Bred in Group: Shih Tzu
Aust Ch Placky Oh So Dreamy (S J Plackett)
Runner Up in Group & Open in Group: Poodle (Miniature)
Aust & NZ Gr Ch Westpriors Black Giorgio (K /J & P Hopkins / J & C Missen)
Baby in Group: Schipperke
Beadale Little Blak Jedda (Lynette Niemann)
Minor in Group: Shih Tzu
Placky Im Just Divine (Sue Plackett)
Puppy in Group: Poodle (Miniature)
Kateisha On The Same Paige (Imp NZ) (K /J &P Hopkins)
Junior in Group: Lhasa Apso
Aust Ch Amesen Gold Class (Mr Michael Camac & Mrs Jenny Longmire)
Intermediate in Group: Shih Tzu
Aust Ch Placky OMG Im Just So It (Sue Plackett)
Open Neuter in Group: Keeshond
Aust & Neut Ch Nederhund Polaris RN (S & B Barr)

Chow Chow
Baby of Breed: Chowzen I Ching (Chris Flood)

Dalmatian
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Trudals Absolutely Fabulous ET (S & B Barr)
Baby of Breed: Dalsue Th Black Tyga at Dalbas (A Lenne)
Minor of Breed: Lendalbas Gold Tygalily (Anne Lenne)

German Spitz (Klein)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Diamondpark Ark Royal (IID) (Lynne Wilson)
R/UP BOB: Aust Ch Diamondpark Angelique (IID) (Lynne Wilson)
Intermediate of Breed: DiamondPark Beau Joker (Lynne Wilson)
Open of Breed: Aust Ch Diamondpark Allawa Express (IID) (Lynne Wilson)

German Spitz (Mittel)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Anduz Gunna B Good (John Cordon)

Great Dane
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Darkat Asti Riccadonna (Kathy Smith & Darren Ripper)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Darkat Achtung Baby (Kathy Smith & Darren Ripper)

Keeshond
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Hunkeedori Flyin High (Katrina Santas / Stuart & Bev Barr)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Nederhund Polaris RN (S & B Barr)

Lhasa Apso
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Amesen Gold Class (Mr Michael Camac & Mrs Jenny Longmire)

Poodle (Miniature)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & NZ Gr Ch Westpriors Black Giorgio (K /J & P Hopkins / J & C Missen)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kateisha On The Same Paige (Imp NZ) (K /J &P Hopkins)

Schipperke
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Hapipet AllThatYouDream RN ET (Hapipet Kennels)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Gr Ch Beadale Tia Marria (Beadale Kennels)
Baby of Breed: Beadale Little Blak Jedda (Lynette Niemann)
Junior of Breed: Hapipet Radio Waves (Hapipet Kennels)
Intermediate of Breed: Aust Ch Beadale High Flyer (AI) (Hapipet Kennels)
Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Beadale U Son Ova Gun (Barbara Balaam)

Shih Tzu
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Placky Oh So Dreamy (S J Plackett)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Placky OMG Im Just So It (Sue Plackett)
Minor of Breed: Placky Im Just Divine (Sue Plackett)
Junior of Breed: Aust Ch Placky Both Guns Loaded (Sue Plackett)