Belconnen All Breeds Kennel Club Inc (AM) (ACT)

Date of Show : 23-Nov-2013 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Judy Horton (VIC)   (Total Entry : 434)

Best in Show & Open in Show: Akita
Aust Ch Daykeyne Eatin My Cake Too (Tabatha Buckley)
Runner Up in Show & Intermediate in Show: Weimaraner
Can & Aust Supreme Ch Breica's Greydove Walk This Way (Imp CAN) (Peters / Goold / King)
Baby in Show: Golden Retriever
Dykinta Special Vintage (Wendy Atkins)
Minor in Show: Australian Kelpie
Tegoura Always In My Heart (Tegoura Kennels)
Puppy in Show: Shih Tzu
Placky Im Just Divine (Sue Plackett)
Junior in Show: Pointer
Aust Ch Chesterhope Never Ask Why for Daykeyne (Imp NZ) (Tabatha Buckley & Cara O'Neill)
Aust Bred in Show: Golden Retriever
Aust Sup & NZ Ch Dykinta Take A Chance (Wendy Atkins)
Open Neuter in Show: Siberian Husky
Neut Ch Aeukanmanuva Sweet Dream (B & C Yate)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Toni Comerford (NSW)  (Group Entry : 73)

Best in Group & Open in Group: Bichon Frise
Aust Ch Kelzarki Kissing Bandit (Mr L Bradney / Miss P Page & Mr T Tancred)
Runner Up in Group: Pug
Aust Ch Kabova Mr Incredible (J Williams)
Open Neuter in Group: Pug
Aust Ch Clarevale Baggy Green (Jennifer Weber)

Bichon Frise
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kelzarki Kissing Bandit (Mr L Bradney / Miss P Page & Mr T Tancred)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Dalvreck Moondust (Imp UK) (M Chalmers & L Morris)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Chartruese Born To Be Wild (M Chalmers)

Chinese Crested Dog
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Littleheros Mighty Goddess (Georgia Browning)

Havanese
Baby of Breed: Karyme Fool Moon (Gail Ransom)
Minor of Breed: Oleala Daffi Dill (Gail Ransom)

Italian Greyhound
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Berizza in her wildest dreams (Maureen Friend)
R/UP BOB and Dog CC: Xarnego Tophat N Tails (G Sporne & M Ashton-Sporne)
Puppy of Breed: Piccino Lois Lane (Maureen Friend/ S & M Reeve)
Junior of Breed: Giocattolo Diamonde Nero (G Sporne & M Ashton-Sporne)
Open of Breed: Aust Ch Galig Letz Danz (Mr G Sporne and Mrs M Ashton-Sporne)

Papillon
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Guilcroft Laissez Faire (Pamela and Garth Harding)
R/UP BOB & Puppy of Breed: Guilcroft Madame De Anastasia (Pamela and Garth Harding)
Baby of Breed: Guilcroft Nobelessa Yolanda (Pamela and Garth Harding)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Guilcroft For Your Eyes Only (Pamela and Garth Harding)

Pug
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kabova Mr Incredible (J Williams)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Gupalsziv CC Cordelia (Jennifer Weber)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Ch Clarevale Baggy Green (Jennifer Weber)

Yorkshire Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Imayorkie Ace of Hearts (Mrs Marvin Byrnes)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr Keith McCarthy (VIC)  (Group Entry : 42)

Best in Group & Intermediate in Group: Sealyham Terrier
Aust Ch Mererid Who's on First (K McLennan)
Runner Up in Group: West Highland White Terrier
Whitebriar Jilly O The Valley (Michael and Kate Keely)
Baby in Group: Border Terrier
Guilcroft Observe N Report (Pamela and Garth Harding)
Minor in Group: Lakeland Terrier
Sandimorn Born This Way (Mr S Mills and Mr W Mowles)
Puppy in Group: Border Terrier
Aust Ch Chanpema All Eyes On Us (Chanpema Kennels and P Hopkins)
Junior in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Ch Clayco High MTN Rattlin Bones (Mr S P Mills / Mrs T Dennis / Mrs A E Knight)
Open in Group: Jack Russell Terrier
Aust & Jap Ch Mon Amour JP Time After Time (Imp JAP) (Mills/McGhie/Knight/Miichi)
Open Neuter in Group: West Highland White Terrier
Aust Ch Dassin You're So Vain (Barbara Dromgool)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Spalpeen Supa Troppa Ohorrieglen (Mr T and Mrs D Fenton)

Bedlington Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Piperdene Blu Sky Blu (Eileen Clarke)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Piperdene Hell for Leather (Eileen Clarke)

Border Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Chanpema Roll The Dice (Chanpema Kennels)
Baby of Breed: Guilcroft Observe N Report (Pamela and Garth Harding)
Puppy of Breed: Aust Ch Chanpema All Eyes On Us (Chanpema Kennels and P Hopkins)

Cairn Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Emeraldcity Burley Griffin (Mr P Miller & Ms G Loft)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Clayco High MTN Rattlin Bones (Mr S P Mills / Mrs T Dennis / Mrs A E Knight)
Bitch CC & Puppy of Breed: Clayco Garden Designon HighMtn (S / K / B & M Mills / A Knight)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & Jap Ch Mon Amour JP Time After Time (Imp JAP) (Mills/McGhie/Knight/Miichi)
R/UP BOB & Minor of Breed: Joelleigh Hidden Treasure (Leesa Musgrove)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Joelleigh Darya Ye Noor (Leesa Musgrove)

Lakeland Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Sandimorn Born This Way (Mr S Mills and Mr W Mowles)

Scottish Terrier
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Juscot Show Me The Money (Imp NZ) (J Stapleton/ J Sargent/ M & D Barnett)

Sealyham Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mererid Who's on First (K McLennan)

Soft Coated Wheaten Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Larnook Victorian Secret (Dr N Rowley & Dr M O'Kelly)

Staffordshire Bull Terrier
Bitch CC: Aust Ch Numoon Devils Romance (K Snerling)

West Highland White Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Whitebriar Jilly O The Valley (Michael and Kate Keely)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Caspersz Chaos in the Night (Michael and Kate Keely / Debbie Le Brun)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Ch Dassin You're So Vain (Barbara Dromgool)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr John Sheppard (NSW)  (Group Entry : 60)

Best in Group & Intermediate in Group: Weimaraner
Can & Aust Supreme Ch Breica's Greydove Walk This Way (Imp CAN) (Peters / Goold / King)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Cocker Spaniel (American)
Staryanks Hall Of Fame (K / J & P Hopkins / P & D Wilkes)
Baby in Group: Golden Retriever
Dykinta Special Vintage (Wendy Atkins)
Minor in Group: Cocker Spaniel
Bellebriar Time Share (Kingston/Hatherly/O'Keefe)
Junior in Group: Pointer
Aust Ch Chesterhope Never Ask Why for Daykeyne (Imp NZ) (Tabatha Buckley & Cara O'Neill)
Aust Bred in Group: Golden Retriever
Aust Sup & NZ Ch Dykinta Take A Chance (Wendy Atkins)
Open in Group: Cocker Spaniel
Aust & Am Ch Dawnglow It Shouldn't Be Legal (Imp USA) (Toni Dennis)
Open Neuter in Group: German Wirehaired Pointer
Aust & NZ Ch Gemanus Go Get Your Gun for Hotwyr (Imp UK) (Dempster/Bank)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & Am Ch Dawnglow It Shouldn't Be Legal (Imp USA) (Toni Dennis)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Bellebriar Time Share (Kingston/Hatherly/O'Keefe)
Puppy of Breed: Ryangaye Party N Soul (G and F Quinlan)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Staryanks Hall Of Fame (K / J & P Hopkins / P & D Wilkes)
R/UP BOB & Junior of Breed: Aust Ch Highgatte Ima Believer (M & D Barnett / J Stapleton)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Amdak Evil Intentions (M & D Barnett)
Minor of Breed: Landmark Fly Me To The Moon (Suzana Styles)

English Setter
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Eireannmada Corpus Christi (Dee Jones & Greg Browne)
Dog CC & Intermediate of Breed: Fairray Quarterback (Imp ITY) (Marlene Cross)

Flat Coated Retriever
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Skyehaven All Guns Blazing (M O'Shannassy / T Corbell)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Edelhof Aim Trak for Beretta (Jo Roberts)

German Wirehaired Pointer
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Hotwyr Baby It's You (Imp NZ) (Ms Rae Bank)
Dog CC & Junior of Breed: Hotwyr Big Bang Theory (AI) (Dempster & Bank)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust & NZ Ch Gemanus Go Get Your Gun for Hotwyr (Imp UK) (Dempster/Bank)

Golden Retriever
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup & NZ Ch Dykinta Take A Chance (Wendy Atkins)
Baby of Breed: Dykinta Special Vintage (Wendy Atkins)
Puppy of Breed: Goldbrior Be It In Fine Style (N Kay and L Olsen)
Junior of Breed: Aust Ch Dykinta Spring Loaded (Wendy Atkins)

Labrador Retriever
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Riftintime Midnight Maple (Trevor & Michelle Ament)

Pointer
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Chesterhope Never Ask Why for Daykeyne (Imp NZ) (Tabatha Buckley & Cara O'Neill)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Daykeyne Me Me Me (Tabatha Buckley)

Weimaraner
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Can & Aust Supreme Ch Breica's Greydove Walk This Way (Imp CAN) (Peters / Goold / King)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Greydove Surfin' Malibu (Peters / Goold / King)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Featherdale Fearless Fighter (Jon Endycott)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Mycroft Mountain Dell (Kay Fallowfield)
Baby of Breed: Featherdale Knights Kiss (Jon Endycott)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Judy Horton (VIC) (Group Entry : 62)

Best in Group & Open in Group: Deerhound
Aust Sup Ch Bhealaich Gotta Luv Me (Melanie Buckley)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Rhodesian Ridgeback
Aust Sup Ch Kysaridge Cevarda Jupiter RN ET (Helen Mosslar)
Baby in Group: Beagle
Bayhound The Boy From Oz (Paul Orman)
Puppy in Group: Beagle
Bayhound Carols In The Park (Paul Orman)
Junior in Group: Beagle
Aust Ch Sarangrave Smoke N Daggers (Imp NZ) (Robert J R Lucas)
Intermediate in Group: Afghan Hound
Aust Ch Karakush Black Gold Texas Tea (L & H Gibson / L Kavanagh)

Afghan Hound
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Karakush Black Gold Texas Tea (L & H Gibson / L Kavanagh)

Beagle
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Sarangrave Smoke N Daggers (Imp NZ) (Robert J R Lucas)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bayhound True Blue (Paul Orman)
Baby of Breed: Bayhound The Boy From Oz (Paul Orman)
Puppy of Breed: Bayhound Carols In The Park (Paul Orman)

Dachshund (Long Haired)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Briarmist Guns N Roses (A I & P M McMaster)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Wadadaky Athena By The Sea (A I & P M McMaster)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Briala Frank N Fearless (Linda Stevens)
Baby of Breed: Dachchimac Medusas Revenge (A I & P M McMaster)
Minor of Breed: Dachchimac War Of Ares (A I & P M McMAster)
Junior of Breed: Aust Ch Briala Bourne Supemacy (L Stevens)

Deerhound
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bhealaich Gotta Luv Me (Melanie Buckley)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Fyrth Herding Cats (Ms M Buckley)

Irish Wolfhound
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Ornumflow Tahnee Lady (Rona Moss/Sylvia Munro)

Pharaoh Hound
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Lahej SupaNova (AI) (Belinda Mitchell)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Kysaridge Cevarda Jupiter RN ET (Helen Mosslar)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Isilwane Keeper Of The Flame (Lisa Barrenger)

Whippet
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Bonnymead Ianthe (Lisa Barrenger)
R/UP BOB and Dog CC: Isilwane Blow My Whistle (Lisa Barrenger)
Junior of Breed: Bonnymead Iolanda (Lisa Barrenger)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr John Comerford (NSW)  (Group Entry : 75)

Runner Up in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust Sup Ch Merthyr Wanda Be Aiming High (Imp NZ) (Mr D P Dawes)
Baby in Group: Australian Shepherd
Aolani's Maisilva Sonic Boom (Imp USA) (Donna Puttock and Lisa Willis)
Minor in Group: Australian Kelpie
Tegoura Always In My Heart (Tegoura Kennels)
Puppy in Group: German Shepherd Dog
Aust Ch Allendell Mischief Maker (Mrs R Ralphs)
Junior in Group: Collie (Rough)
Tyronelea Gonewith Thewind (Belinda Hales)
Aust Bred in Group: Bearded Collie
Aust Sup Ch Stylwise Dizzee Rascal HT (Jessica Buckley)
Open Neuter in Group: Australian Shepherd
Aust Ch Sugargum ArtofConspiracy (Ros Fraser)

Australian Kelpie
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tegoura Toblerone (Tegoura Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Tinaru Penny Arcade (T Dixon)
Minor of Breed: Tegoura Always In My Heart (Tegoura Kennels)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Blueamble My Toyboy is Black (A & J Lamberton)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ukulunga Set The Scene Alight (Imp NZ) (Hessenberger/Oakey)
Baby of Breed: Aolani's Maisilva Sonic Boom (Imp USA) (Donna Puttock and Lisa Willis)
Puppy of Breed: Dykinta Sea Patrol (Ros Fraser)
Junior of Breed: Aust Ch Aolani's Mai Silva Treasure (Imp USA) (Donna Puttock and Lisa Willis)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Ch Sugargum ArtofConspiracy (Ros Fraser)

Bearded Collie
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Stylwise Dizzee Rascal HT (Jessica Buckley)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Stylwise Magnum JD AD (Lucy Jesiolowski)

Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rerifar Serendipity (Fay Philp)

Border Collie
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Tehya Destiny All Over (T Bailey)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Tehya Destiny All Told (Tehya Border Collies)
Minor of Breed: Tehya Destinys Chasing Stars (AI) (Tehya Border Collies)

Collie (Rough)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tyronelea Moonglow (Belinda Hales)
Junior of Breed: Tyronelea Gonewith Thewind (Belinda Hales)

German Shepherd Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Allendell Larger Than Life (Rhonda Ralphs)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Allendell Mischief Maker (Mrs R Ralphs)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Merthyr Wanda Be Aiming High (Imp NZ) (Mr D P Dawes)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Merthyr Wanda Be A Piper (Imp NZ) (Mr D P Dawes)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr Keith McCarthy (VIC)  (Group Entry : 62)

Best in Group & Open in Group: Akita
Aust Ch Daykeyne Eatin My Cake Too (Tabatha Buckley)
Minor in Group: Siberian Husky
Mikulov It Begins Again (B & C Yate)
Aust Bred in Group: Akita
Aust Sup Ch Daykeyne Save Your Breath (Tabatha Buckley)
Open Neuter in Group: Siberian Husky
Neut Ch Aeukanmanuva Sweet Dream (B & C Yate)

Akita
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Daykeyne Eatin My Cake Too (Tabatha Buckley)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Daykeyne Save Your Breath (Tabatha Buckley)

Bernese Mountain Dog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Zanzebern Pass The Prize (Michael Eslick)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Von Der Bernessehof Amadeus (Imp CZE) (Michael Eslick)
Minor of Breed: Azzabern Grand Wizard (Mr M & Mrs B Eslick)

Dobermann
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Copperdobe Style In The City (Imp NZ) (L Cameron / B Tindall / J Hovell)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Ultimatedobe StarDemon (S Morrison)

Samoyed
R/UP BOB: Apolar Nordic King OSky Forger (S Samuelsson)
Minor of Breed: Apolar Within Temptation (S Samuelsson)
Neuter BOB: Snerzok the Contessa (Nikki Morris)

Schnauzer
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Doenitz Right Hand Man (M Lees & M Lyons)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Grossbotwar Hallelujah Chorus (M Lees & M Lyons)
Baby of Breed: Irish in Disguise (Mariette Lees and Mark Lyons)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Colebrook Come In Spinner (R & N E Inglis)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Colebrook Heads Or Tails (R & N E Inglis)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & NZ Ch Aeukanmanuva Your The Boss (G Speeden / B & C Yate)
Minor of Breed: Mikulov It Begins Again (B & C Yate)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Neut Ch Aeukanmanuva Sweet Dream (B & C Yate)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Judy Horton (VIC)  (Group Entry : 60)

Best in Group & Open in Group: Poodle (Miniature)
Aust & NZ Gr Ch Westpriors Black Giorgio (K /J & P Hopkins / J & C Missen)
Minor in Group: Dalmatian
Aust Ch Amoeluce Heres Looking At You (S & B Barr)
Puppy in Group: Shih Tzu
Placky Im Just Divine (Sue Plackett)
Aust Bred in Group: French Bulldog
Aust Gr Ch Emorette Miss Eadee (K McAndrew)
Open Neuter in Group: German Spitz (Mittel)
Aust Ch Mediavalage Cast a Spell (Jill Fowler)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Eddybul Mr Crown Prosecutor (Laurie Edwards)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Eddybul Hells Bells (Laurie Edwards)

Dalmatian
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Amoeluce Heres Looking At You (S & B Barr)

French Bulldog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Emorette Miss Eadee (K McAndrew)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Boudin Woop De Woop (Kristy Cassidy)
Baby of Breed: Lecarbul la petite mystique (Kristy Cassidy)

German Spitz (Mittel)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Nueboree Snow Fox (Jill Fowler)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kafe Indulgence (Ruth Scott)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Ch Mediavalage Cast a Spell (Jill Fowler)

Japanese Spitz
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mannerking Wine And Roses (Debbie King)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Mannerking Read All About It (Debbie King)
Puppy of Breed: Mannerking Mystical Things (Debbie King)

Keeshond
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Hunkeedori Flyin High (Katrina Santas / Stuart & Bev Barr)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Nederhund Polaris RN (S & B Barr)

Poodle (Miniature)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & NZ Gr Ch Westpriors Black Giorgio (K /J & P Hopkins / J & C Missen)
Minor of Breed: Jenuin Queen Ofthrones (Anne Copeland)

Poodle (Toy)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kylace Ringside Gossip (K Gallimore)

Shih Tzu
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Placky Oh So Dreamy (S J Plackett)
R/UP BOB & Puppy of Breed: Placky Im Just Divine (Sue Plackett)
Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Placky Both Guns Loaded (Sue Plackett)