Southern Districts Kennel & Obedience Dog Club (SA)

Date of Show : 12-Apr-2014 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Lynette Brown (NSW)

Best in Show & Open in Show: British Bulldog
Aust Sup Ch Bullyack Muskateller (M & B Ackland)
Runner Up in Show & Junior in Show: Afghan Hound
Aust Ch Tahkira Who Needs A Halo (B Ferguson)
Baby in Show: German Shorthaired Pointer
Heiderst Walk The Line (Heiderst Kennels)
Minor in Show: Bull Terrier (Miniature)
Veroli White Russian (AI) (P Haseldine)
Intermediate in Show: Pyrenean Mountain Dog
Aust Sup Ch Euzkadi Hear The Drums (Michael and Julie Ross)
Aust Bred in Show: Lhasa Apso
Aust Sup Ch Amesen Parti Till U Drop (J Longmire & M Camac)
Open Neuter in Show: Basenji
Aust Sup & Neut Ch Tamsala Mitena Magic (Jess Walker)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Ms Judith Oliver (VIC)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Bichon Frise
Aust Ch Pinefield Walk On The Wild Side (Mr J R & Mrs C Kellow)
Open Neuter in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Mayjoehaven Pepi (Karen Tucker)

Bichon Frise
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Pinefield Walk On The Wild Side (Mr J R & Mrs C Kellow)

Chihuahua (Smooth Coat)
Open Neuter of Breed: Mayjoehaven Pepi (Karen Tucker)

Chinese Crested Dog
Baby of Breed: Aust Ch Glanore Storm Breaker (Christine Faint)
Intermediate of Breed: Glanore Perfect Storm (Christine Faint)

English Toy Terrier (Black and Tan)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch X-Pected Dine Mites Dovre (Imp NWY) (R Douglass)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Neverland Miss Vietnam (R Douglass)
Puppy of Breed: Neverland Prince of Norway (R Douglass)

Italian Greyhound
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tunamara Faerie Dae (Daniella Madalinski)

Japanese Chin
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Krystalaine Khan (Chris & Elaine Burdett)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Krystalaine Enya (Chris & Elaine Burdett)

Yorkshire Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Buidhe Dangerous Liaison (E A Eatts)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Jazzuki Isdancin Withme (Mrs A K Brooks)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Robyn Wallis (VIC)

Best in Group & Intermediate in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Ch Anitefire The Main Event (AI) (Christina Tschutura)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Border Terrier
Aust Sup Ch Chanpema Luke Skywalker (C / H & B van Haasteren & Chanpema Kennel)
Minor in Group: Bull Terrier (Miniature)
Veroli White Russian (AI) (P Haseldine)
Junior in Group: Cairn Terrier
Aust Ch Natuska Shout At The Devil (Kerryn Pearson)
Open in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Lynneve Step Aside Boys (Lyndall Hopgood)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Anitefire The Main Event (AI) (Christina Tschutura)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Amstafomine Oo La Lah (Amstafomine Kennels)

Australian Terrier
Baby of Breed: Taufield Golden Bear (Shane Moeller)

Border Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Chanpema Luke Skywalker (C / H & B van Haasteren & Chanpema Kennel)
R/UP BOB & Junior of Breed: Aust Ch Chanpema Imagine (Chanpema Kennels)
Bitch CC: Aust Ch Chanpema All Eyes On Us (Chanpema Kennels)
Puppy of Breed: Aust Ch Stormvale Borda Norty N Nice (Stormvale Kennels)

Bull Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Veroli Benevolent Master (AI) (P Haseldine)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Veroli White Russian (AI) (P Haseldine)

Cairn Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Natuska Shout At The Devil (Kerryn Pearson)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Natuska Love Me Two Times (Thomson and Pearson)
Puppy of Breed: Aust Ch Natuska Peppermint Twist NE (Kerryn Pearson)
Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Natuska A Foreign Affair NE (Kerryn Pearson)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Lynneve Step Aside Boys (Lyndall Hopgood)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Bustabones Thtrubl With Tequila (AI) (Tania Huitema)
Puppy (Bitch) of Breed: Waurstafford Lil Bit Fancy (Danny & Kyra Ricketts)
Junior of Breed: Waurstafford Great Gatsby (K Ricketts & L Scott)
Intermediate of Breed: Aust Ch Ravenswood U Cant Touch This (K Althoff)

Tenterfield Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Gumhaven Rumour Mill (Maureen Schutt)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Gumhaven Chasing Stars (Maureen Schutt)

West Highland White Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Aonais Tons O Trouble (Fiona Mackness)
Bitch CC & Puppy of Breed: Questadore Lady Kenzie (Questadore Kennels)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr Les Bradney (NSW)

Best in Group & Open in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Sup Ch Arosa UR A Class Act (Imp NZ) (Heiderst & M Reichmuth)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Weimaraner (Long-haired)
Aust Sup & Dual Ch (T) Waldwiese Y Would You TSD (Waldwiese Knls)
Baby in Group: German Shorthaired Pointer
Heiderst Walk The Line (Heiderst Kennels)
Minor in Group: Golden Retriever
Aurumgold Electric Dreams (Karenne Wood)
Junior in Group: Flat Coated Retriever
Aust Ch Skyehaven All About Me (Tina Corbell)
Intermediate in Group: Weimaraner
Aust Ch Waldwieze Dirty Lil Secret (Imp NZ) (Waldwiese Kennels)

Cocker Spaniel
Baby of Breed: Wysiwyg Breezn Thru Texan Law (Mrs Lyn Mellett)
Open of Breed: Aust Ch Canyonn Classic Star (Imp UK) (Lyn Mellett)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Azel Always Bet On The Black (John / Valerie and Erin Carter)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Azel La Chienne Noire (John / Valerie & Erin Carter)

Curly Coated Retriever
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dizzyki BC Spinning Wheel (Dizzyki Kennels)

English Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Taraikha Tippi Hedren (Mrs Alex Heitmann)
Dog CC & Junior of Breed: Sailema Crusader Rider (Imp NZ) (Miss Surabhi Heitmann)
Baby of Breed: Silvasouth Saxon Criminal (AI) (Mrs J Williams & Mrs K Callery)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Silvasouth Ima Flashman CCD (Mrs J Williams)

Flat Coated Retriever
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Bushman Power To Shine (Kirstin Gurner & Tina Corbell)
R/UP BOB & Junior of Breed: Aust Ch Skyehaven All About Me (Tina Corbell)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Fetchitup Man Of The Hour (Tina Corbell)
Intermediate of Breed: Sherepoint Moonraker (Jean and Ross Bryant)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Arosa UR A Class Act (Imp NZ) (Heiderst & M Reichmuth)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Heiderst Sailor Moon (Heiderst Kennels)
Baby of Breed: Heiderst Walk The Line (Heiderst Kennels)
Minor of Breed: Heiderst Total Ecipse Otheart (Heiderst Kennels)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Baradav Law N Order (AI) (Mr D M & Mrs B A Joseph)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Haydengold One Step Ahead (Cate Williams)
Minor of Breed: Aurumgold Electric Dreams (Karenne Wood)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Baradav Noble Affair (AI) (Barb & David Joseph)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Fantango Silver Belle CCD CD (Karenne Wood)

Hungarian Vizsla
R/UP BOB & Puppy of Breed: Heiderst Captain America (AI) (Aceweis & Heiderst Kennels / K Barnett)

Irish Water Spaniel
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust & Am Ch Whistlestop Mine To Keep At Tirriki (Imp USA) (C P / H R & B N van Haasteren)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Waldwieze Dirty Lil Secret (Imp NZ) (Waldwiese Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Waldwieze Game Keepa At Poshvwei (Imp NZ) CCD RN (J Hughes)
Puppy of Breed: Aceweis Secret Fixation (Aceweis Kennels)
Open of Breed: Aust Ch Waldwieze Don't Ask Why (Imp NZ) (Waldwiese Kennels)

Weimaraner (Long-haired)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup & Dual Ch (T) Waldwiese Y Would You TSD (Waldwiese Knls)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mr Tony Kyman (VIC)

Best in Group & Junior in Group: Afghan Hound
Aust Ch Tahkira Who Needs A Halo (B Ferguson)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Basset Hound
Aust Ch Beauchasseur The Coachman (Chris Lawrence)
Baby in Group: Afghan Hound
Cadiz Gold Rush (Christine Faint)
Open in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust Sup Ch Stardayne Flight Command (Mrs V Tapp)
Open Neuter in Group: Basenji
Aust Sup & Neut Ch Tamsala Mitena Magic (Jess Walker)

Afghan Hound
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tahkira Who Needs A Halo (B Ferguson)
Baby of Breed: Cadiz Gold Rush (Christine Faint)

Basenji
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Ch Tamsala Mitena Magic (Jess Walker)

Basset Fauve de Bretagne
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Arendt Baileys Irish Cream (Heather A Budd)
Baby of Breed: Arendt New Tricks (Heather A Budd)

Basset Hound
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Beauchasseur The Coachman (Chris Lawrence)

Dachshund (Long Haired)
Baby of Breed: Frieden Against The Odds (Mrs C A Tonkin)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Stardayne Flight Command (Mrs V Tapp)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Aust Ch Stardayne Flying To Rio (Mrs V Tapp)
Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Stardayne Lovem And Leavem (Mrs V Tapp)

Harrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fellhunters Cant Touch This (P & F Danaher)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Fellhunters Proud Mary (Quiniva Kennels)
Baby of Breed: Aust Ch Fellhunters On The Scent (P & F Danaher)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Shakuru Hurt So Good (Rebecca Lamb)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shakuru Do U C What I C (Rebecca Lamb)
Baby of Breed: Inzara Bourne Supremacy (L Roberts & Inzara Kennels)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Neut Ch Mikozi Tell 'Em They're Dreamin (Mrs T Jones / V Macgill)

Whippet
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Elmaro Chemical Heart (R & D Jolly)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Hydale Masquerade (Sue Holtham)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr Thomas Tancred (NSW)

Best in Group & Aust Bred in Group: Welsh Corgi (Cardigan)
Aust Ch Afonwen Luvs Two Win (Afonwen Kennels)
Junior in Group: Shetland Sheepdog
Shelsian The Wanderer (B & D Musolino / I & C Spangler)
Intermediate in Group: Australian Kelpie
Aust Ch Glendari Inca Rose (E J Delaporte)

Australian Kelpie
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Glendari Inca Rose (E J Delaporte)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Glendari The Tar Boy (E J Delaporte)
Puppy of Breed: Aust Ch Glendari The Black Witch (E J Delaporte)

Australian Shepherd
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Sutter's Speechless (Imp NZ) (Mrs Sarah McInerney/ Miss Lindy Dawkins)
Baby of Breed: Aust Ch Thistledust Blue Suede Shoes (Ms K Davis/S McInerney)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Dual Ch(T) Neut Ch Shartooz Tale Ov Love PT (J A Miller & S J Baillie)

Border Collie
Baby of Breed: Tookurra Flight Ov Love (Di Pudney)

Collie (Rough)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Brooklynson Gladys Nite (Imp UK) (Mr S & Mrs M Almond)
Junior of Breed: Aust Ch Joshwyn Wicked Fantasy (Sharyn Ely & Val Wilson)
Intermediate of Breed: Aust Ch Derloch The Sandman (M & J Ryan)

Collie (Smooth)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Robgai Last Tango in Paris (Mr S & Mrs M Almond)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Damonte Bear Essentials (Damonte Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Kelinpark Eenie Meenie (Damonte Kennels)
Puppy of Breed: Aust Ch Khayem Magische (Damonte Kennels)

Old English Sheepdog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Grastone Mrs Charlington (Ian and Wendy Hage)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Gr Ch Abbotthall Royal Rascal (Imp NZ) (B & K Baxter)

Shetland Sheepdog
Dog CC: Aust Ch Shelkeys Banner Of Love (N & C Bartholomew)
Puppy of Breed: Rimini Divine Design (Brian Turner)
Junior of Breed: Shelsian The Wanderer (B & D Musolino / I & C Spangler)
Intermediate of Breed: Aust Ch Rimini Wild Colonial Boy (Brian Turner)

Welsh Corgi (Cardigan)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Afonwen Luvs Two Win (Afonwen Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Afonwen Luvs Two Dance (Afonwen Kennels)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Janice Campbell (VIC)

Best in Group & Open in Group: Akita
Aust Sup Ch Daykeyne Stop Looking Im Here (Jassie van der Kolk & Tabatha Buckley)
Runner Up in Group: Schnauzer (Giant)
Aust Sup Ch Volition Jackeroo (Foote / Helps / Slattery)
Baby in Group: Dobermann
Ikons Drogon (Imp NZ) (Sheryle Pike)
Minor in Group: Siberian Husky
Aust Ch Romeka Take That (David Harrop)
Puppy in Group: Samoyed
Aust Ch Eskydon League Of Shadows (Tahnee Dendy and Janet Dunbar)
Junior in Group: Rottweiler
Alchemy Tom Thumb (Alchemy Kennels)
Intermediate in Group: Pyrenean Mountain Dog
Aust Sup Ch Euzkadi Hear The Drums (Michael and Julie Ross)
Open Neuter in Group: Shiba Inu
Aust & Neut Ch Aaczar Midnight Glow (T Jones)

Akita
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Daykeyne Stop Looking Im Here (Jassie van der Kolk & Tabatha Buckley)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Shokuma Razzle Dazzle (Mr D Klingberg / Miss W Osborn)

Alaskan Malamute
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Kataku Mystical Charm (G R & L J Martin / S Turner)
Baby of Breed: Iglignaq Souffle Girl (T Jones)
Minor of Breed: Ikkuma Solos Code Red (T Jones)
Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Malpac Sparkling Glory (Maddy Nyp)

Bullmastiff
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bullmighty Yucanleave Ur Haton (B Dawson)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Bullmighty Brown Sugar (Becci Dawson)

Dobermann
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Copperdobe Style Vixen (Imp NZ) (J Matthews & J Hovell)
Baby of Breed: Ikons Drogon (Imp NZ) (Sheryle Pike)

Mastiff
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Toramis First and Foremost (P & J Buckley)

Pyrenean Mountain Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Euzkadi Hear The Drums (Michael and Julie Ross)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am & Aust Ch Tonopah Low von Boylan CD RN (Imp USA) (Dr R Crouch / Mr W & Mrs J Grundy)
R/UP BOB: Aust Sup Ch Alchemy War Pigs (Alchemy Kennels and B Palmer)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Schwartzhund Gretl (N K Hann)
Junior of Breed: Alchemy Tom Thumb (Alchemy Kennels)
Aust Bred of Breed: Schwartzhund Freidrich (N K Hann)

Samoyed
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Eskydon League Of Shadows (Tahnee Dendy and Janet Dunbar)
Puppy (Bitch) of Breed: Aust Ch Eskydon Ghost Whisperer (Janet Dunbar and Tahnee Dendy)
Intermediate of Breed: Eskydon Diamonds In The Sky (AI) (Janet Dunbar and Tahnee Dendy)

Schnauzer (Giant)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Volition Jackeroo (Foote / Helps / Slattery)

Shiba Inu
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Maharg Natsu Daikoku (AI) (Heather Perrett)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Maharg Natsu Kuroyuri (Mrs H Perrett)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Aaczar Midnight Glow (T Jones)

Siberian Husky
Minor of Breed: Aust Ch Romeka Take That (David Harrop)

St Bernard
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tai Yuan Beamzstar Sassy (Imp NZ) (M & J Ross)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Lynette Brown (NSW)

Best in Group & Open in Group: British Bulldog
Aust Sup Ch Bullyack Muskateller (M & B Ackland)
Runner Up in Group: Lhasa Apso
Aust Sup Ch Chethang Nathaniel (Imp UK) (P & K York / J Longmire & M Camac)
Baby in Group: British Bulldog
Preciousbull UK Pomie Kiss (Cherie Terry)
Puppy in Group: Poodle (Standard)
Kirada DJ Fontana (Jacqui McLeay)
Junior in Group: Schipperke
Aust Ch Beadale Little Blak Jedda (Lynette Niemann)
Intermediate in Group: Boston Terrier
Aust Ch Dimadal Time Lord (Dimadal Knls)
Aust Bred in Group: Lhasa Apso
Aust Sup Ch Amesen Parti Till U Drop (J Longmire & M Camac)

Boston Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Dimadal Time Lord (Dimadal Knls)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bullyack Muskateller (M & B Ackland)
R/UP BOB & Junior of Breed: Aust Ch Bullyack The Don (Bullyack Kennels)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bullyack Kssd Byn Angel (M & B Ackland)
Baby of Breed: Preciousbull UK Pomie Kiss (Cherie Terry)
Puppy (Bitch) of Breed: Preciousbull Kiss My Tookus (Cherie Terry)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Embolden Illusionist (Cherie Terry)

French Bulldog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Thunder Road Cherie Duchess (Imp SWD) (K & M Stansfield)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Koziam Dawns Lil Krakr (AI) (K & M Stansfield)

Keeshond
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Karenda Fame N Fortunes Mine (Chris and Tahnee Spear)
R/UP BOB & Puppy of Breed: Aust Ch Nawtikees Riders On The Storm (Christine & Tahnee Spear)

Lhasa Apso
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Chethang Nathaniel (Imp UK) (P & K York / J Longmire & M Camac)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Amesen Parti Till U Drop (J Longmire & M Camac)

Poodle (Standard)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Kirada DJ Fontana (Jacqui McLeay)
Baby of Breed: Quiniva Black Diamond (Quiniva Kennels)

Schipperke
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Beadale Little Captain (Mr Barry Tyrrell)
R/UP BOB & Junior of Breed: Aust Ch Beadale Little Blak Jedda (Lynette Niemann)

Shar Pei
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Miniatura Plays the Game (Mr W & Mrs J Walloscheck)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Sharboop Yendors Gift (Mr W & Mrs J Walloscheck)