Bendigo Agricultural Show Society Inc (PM SHOW) (VIC)
Date of Show : 24-Oct-2015 (Saturday)
Championship Show
The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.
General Specials
Specials Judge: Ms Judith Oliver (VIC) (Total Entry : 641)
NZ & Aust Ch Chesterhope Play it Again (D & J O'Neill)
Runner Up in Show: Old English Sheepdog
Am Ch & Aust Sup Ch Bugaboos All Blown Up (Imp USA) (Lorraine Cossart-Walsh & Douglas Johnson)
Minor in Show: Newfoundland
Capebass Made by Design (Mr L & Mrs J Leeder)
Puppy in Show: Airedale Terrier
Oldiron Who's on First (Anne & Ron Sorraghan)
Junior in Show: Jack Russell Terrier
Aust Ch Weisnjac Lets Get Rocked (Weisnjac Kennels)
Aust Bred in Show: Cairn Terrier
Aust Sup Ch Joymont Top of the Town (Cathy SCotton)
Open Neuter in Show: Shetland Sheepdog
Aust Sup & Neut Ch Sharndah Butterfly Kisses (T Walters)
Group 1 - Toys
Specials Judge : Mr G B Browne (VIC) (Group Entry : 109)
Aust Sup Ch Pandanlamo Roly Pudin NPie (Leonie McRae)
Runner Up in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust & Ir Ch Rydellans Kiss The Girls (AN CH 11) (Imp N IRE) (Mrs Allison Rhodes)
Minor in Group: Italian Greyhound
Clovelly Leisure Suit Larry (Clovelly Kennels)
Puppy in Group: Bichon Frise
Monjoie Take A Chance On Me (J & W Hutchison)
Intermediate in Group: Papillon
Aust Ch Basilika Walk The Walk (L & C John)
Aust Bred in Group: English Toy Terrier (Black and Tan)
Aust Ch Yurrugar Lone Star Conquest (Ms P Saunders And Mr G Munro)
Open Neuter in Group: Papillon
Aust Ch Basilika Wicked lady (L & C John)
Bichon Frise
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Monjoie Giorgio Armani (John & Wendy Hutchison)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Monjoie Eugenie Bear (John & Wendy Hutchison)
Puppy of Breed: Monjoie Take A Chance On Me (J & W Hutchison)
Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Edenridge Sweet But Sassy (Jennifer & Stephen Wynn)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Jenawyn Wildfire (Mr S & Mrs J Wynn)
Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Epi Bunny Business (Mahni Brooker)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hollychi Sweet Magnolia (Karen McCabe)
Res Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Sparklchi Fifty Shades of Grey (Mr A Davidson & Mrs S Sparkman)
Puppy of Breed: Valienchi Ivy League (Mahni Brooker)
Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & Ir Ch Rydellans Kiss The Girls (AN CH 11) (Imp N IRE) (Mrs Allison Rhodes)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Reynosa Brandy Kisses (Mrs Allison Rhodes)
Minor of Breed: Hollychi Dare to Dream (Karen McCabe)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Hollychi Lady Antebellum (Karen McCabe)
Chinese Crested Dog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Caddarra Causinacommotion (Les & Hilary Cadan)
English Toy Terrier (Black and Tan)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Yurrugar Dream Come True (Ms P Saunders And Mr G Munro)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Yurrugar Lone Star Conquest (Ms P Saunders And Mr G Munro)
Havanese
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ananda Night Ov The Realm (Mrs Anne Lay & Ms Sarah Lay)
Italian Greyhound
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Clovelly High Asa Kite (Clovelly Kennels)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust ch Tunamara Tres Chic (Leisl Wood)
Res Dog CC & Minor of Breed: Clovelly Leisure Suit Larry (Clovelly Kennels)
Miniature Pinscher
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Droverstorm Freedomrings (Kimberly Berlyn)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Wilooka U Aint Seen Nothn Yet (Mrs Jeanette Fenton)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Fireshon Paso Double (Leisl Wood)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Droverstorm Yello Rose Oftexas (Kimberly Berlyn)
Baby of Breed: Wilooka Shutup N Dance With Me (Mrs Jeanette Fenton)
Aust Bred (Dog) of Breed: Droverstorm Freedom Fighter (Kimberly Berlyn)
Open of Breed: Droverstorm Ten Dollar Pistol (Kimberly Berlyn)
Open Neuter of Breed: Aust Ch Khanrae Texas Supermodel (Kimberly Berlyn)
Papillon
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Basilika Walk The Walk (L & C John)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Basileus Uptown Girl (Ms C John)
Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Basilika How U Doin (L & C John)
Minor of Breed: Pinklee Mystic Camelot (Ms M Sarif)
Open of Breed: Basilika Dare to Dream (L & C John)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Ch Basilika Wicked lady (L & C John)
Pug
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Pandanlamo Roly Pudin NPie (Leonie McRae)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Kangala Waltzing Matilda (J C Wild)
Yorkshire Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: VRose Cloth Of Gold (Steven Reid)
Group 2 - Terriers
Specials Judge : Mr Mathew Morse (VIC) (Group Entry : 93)
Oldiron Who's on First (Anne & Ron Sorraghan)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Cairn Terrier
Aust Sup Ch Joymont Top of the Town (Cathy SCotton)
Baby in Group: Skye Terrier
Spalas Olivia Grace (J Griffiths)
Minor in Group: Cairn Terrier
Joymont April Love (Cathy Scotton)
Junior in Group: Jack Russell Terrier
Aust Ch Weisnjac Lets Get Rocked (Weisnjac Kennels)
Intermediate in Group: Scottish Terrier
Aust Ch Dunscaith Aye Endeavour O'Skye (Jill R McDonald)
Open in Group: Staffordshire Bull Terrier
Neworder ThundaBoltn Lightening (Mrs B & Miss K Marsh)
Open Neuter in Group: Staffordshire Bull Terrier
Lowryder Escape The Fate (Mrs A Swift)
Airedale Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Oldiron Who's on First (Anne & Ron Sorraghan)
American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Rythmnblu Lil Hawaiian Kuma (AI) (Mr L Dowdell & Ms S Cummings)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Rythmnblu No Fluff N Stuff (AI) (Mr L & Mrs S Dowdell / Mrs B Taylor)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: T Ch Zforce Rock Ina Frock (Mrs Lisa Staszek)
Australian Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Taufield Dream Edition (Mrs Leanne Bywater)
Bull Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Semajon Son of Bruce (Alison Sutcliffe)
R/UP BOB & Res Dog CC: Proicutta White Knight (AI) (Mr G & Mrs C Moran)
Cairn Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Joymont Top of the Town (Cathy SCotton)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Joymont April Love (Cathy Scotton)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Joymont Sugar and Spice (Cathy Scotton)
Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Triplefun Noble Vision (J & V Morriss / R Price)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Triplefun Our Destiny (J & V Morriss / R Price)
Jack Russell Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Weisnjac Shoot To Thrill (Weisnjac Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Weisnjac Lets Get Rocked (Weisnjac Kennels)
Baby of Breed: Whatajack Amazing Grace (S Cadan & D Hippisley)
Scottish Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Dunscaith Aye Endeavour O'Skye (Jill R McDonald)
Skye Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Nzskye Aim For The Skye (Imp NZ) (Ms Julie Griffiths)
Dog CC & Minor of Breed: Jumipa Shoot Ur Arrow To Me (Julie Griffiths)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Jumipa Buster Valentine (J Griffiths/D Griffiths/M Knox)
Baby of Breed: Spalas Olivia Grace (J Griffiths)
Soft Coated Wheaten Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Saphyr New Beginnings (Margaret Gray)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Larnook Bea Tricks (Dr Monica O'Kelly)
Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Saphyr A New Rule (M A Gray)
Res Dog CC: Larnook Bilbo Baggins (Dr Monica O'Kelly)
Baby of Breed: Larnook Celtic Gold (Dr Monica O'Kelly)
Intermediate of Breed: Aust Ch Larnook Zillion Dollar Babe (Carolyn Curnow)
Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Neworder ThundaBoltn Lightening (Mrs B & Miss K Marsh)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Neworder Beat My Drum (Mrs B & Miss K Marsh)
Res Dog CC: Aust Ch Koendidda Dragons Breath (Koendidda kennels)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Lionsden A Whole Lot Of Rosie (Mr A W Lyon & Mrs J Lyon)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Lowryder Escape The Fate (Mrs A Swift)
Group 3 - Gundogs
Specials Judge : Ms Judith Oliver (VIC) (Group Entry : 101)
NZ & Aust Ch Chesterhope Play it Again (D & J O'Neill)
Runner Up in Group & Open in Group: English Setter
Aust Sup Ch Bridgewood Mile High (P Harper / D Bowey / B Watt)
Baby in Group: Weimaraner (Long-haired)
Greywei Love Actually (Greywei Kennels)
Minor in Group: Labrador Retriever
Laskelsa Wild Fire (AI) (Laskelsa Labradors)
Puppy in Group: Curly Coated Retriever
Curltriever The Rising Sun (Christine Kelly)
Junior in Group: Pointer
Aust Ch Tyeanbo Magical Charm (Mr D & Mrs SF Crooks / Mr G Munro)
Aust Bred in Group: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Aust Ch Scaraval Monte Carlo Baby DWDFS HTMS (Raylene Laver)
Open Neuter in Group: Golden Retriever
Aust Neut Ch Santamaria Dreamer CD RN (Heather Raditsis)
Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Elspan Carbon Copy (Belinda Petrowsky)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Elspan Ice Warrior (Belinda Petrowsky)
Bitch CC: Aust & NZ Ch Belztone Chanel Five (Ms B Petrowsky)
Minor of Breed: Elspan Legends Of War (Belinda Petrowsky)
Curly Coated Retriever
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Curltriever The Rising Sun (Christine Kelly)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Curltriever You R My Sunshine (Christine Kelly)
Minor of Breed: Curltriever Chocolate Coated (AI) (Curltriever Kennels)
English Setter
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bridgewood Mile High (P Harper / D Bowey / B Watt)
English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Cardhu Love That Man (Jan Waite)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cardhu Flatbush Dreaming (Jan Waite)
Golden Retriever
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Acacian Date With Destiny (Ms Carol Hobbelen)
Puppy of Breed: Acacian Tommy Gun (AI) (Ms Carol Hobbelen)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Santamaria Dreamer CD RN (Heather Raditsis)
Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Laskelsa Special Request (Laskelsa Labradors)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Laskelsa Wild Fire (AI) (Laskelsa Labradors)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Jollab Perazzi (AI) (Mr B & Mrs R Van Maanen)
Puppy of Breed: Laskelsa Shades Of Black (AI) (Laskelsa Labradors)
Aust Bred of Breed: Jollab Winchester (AI) (Ben & Robyn van Maanen)
Nova Scotia Duck Tolling Retriever
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Scaraval Monte Carlo Baby DWDFS HTMS (Raylene Laver)
Pointer
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ & Aust Ch Chesterhope Play it Again (D & J O'Neill)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tyeanbo Magical Charm (Mr D & Mrs SF Crooks / Mr G Munro)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Tyeanbo Look My Way (Mr D & Mrs SF Crooks / Mr G Munro)
Weimaraner
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Bromhund Xtremely Luscious (AI) (Bromhund Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Bromhund Youre So Vain (Bromhund Kennels & Sharon Sabbinti)
Weimaraner (Long-haired)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Sharlani Fudgie Bear ET TD (Verity Adams)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Bromhund Worth The Wait (Bromhund Kennels)
Baby of Breed: Greywei Love Actually (Greywei Kennels)
Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tazlon My New Magician (Mr P & Mrs R Valletta)
Baby of Breed: Maesgwyn Carmen Lucia Ruby (Mr P & Mrs R Valletta)
Group 4 - Hounds
Specials Judge : Ms Pauline Grutzner (VIC) (Group Entry : 68)
Aust Ch Nambala Acopie ET (Imp NZ) (Brent & Gina Stanyon)
Minor in Group: Saluki
Tiana Lucyintheskywithdimonds (Sue Perkins)
Junior in Group: Dachshund (Miniature Wire Haired)
Tinsnips Lets Kite (Ms Claire Gray)
Intermediate in Group: Azawakh
Aust Ch Jumadabey Ovarzazate (Ms Debra Huon)
Azawakh
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Jumadabey Ovarzazate (Ms Debra Huon)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Wakili Ak Ilaman (Imp ESP) (Ms D Huon)
Basenji
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Karamo Eloli (A & C Curnick)
R/UP BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Karamo Dancing Leopard (A & C Curnick)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bkela Kobi Askari (D Lindqvist & M Calderwood)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bkela Meeam Mali (D Lindqvist & M Calderwood)
Baby of Breed: Obsidion Flight Of Thepheonix (Natalie Notting)
Open of Breed: Aust Ch Nonaym Watchthecover (Natalie Notting)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Fayrelyn Legend of Afrika (Natalie Notting)
Dachshund (Miniature Wire Haired)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Tinsnips Lets Kite (Ms Claire Gray)
Foxhound
Baby of Breed: Foxgully Patchwork Pansy (K J & K E Austin)
Pharaoh Hound
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Oldehoves Gracious Gaya (Imp NLD) (Colin Sarantis)
R/UP BOB & Res Bitch CC: Aust Ch Pharaoz Photo Finish (Adam Daly)
Dog CC: Sleykh Gold Digger (AI) (Adam Daly)
Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Nambala Acopie ET (Imp NZ) (Brent & Gina Stanyon)
Saluki
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Tiana Tri And Stop Me (Sue Perkins)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Tiana Lucyintheskywithdimonds (Sue Perkins)
Whippet
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ibiza Speculating My Valentina (Colin Sarantis)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Ibiza Speculating My Valentino (Colin Sarantis)
Group 5 - Working Dogs
Specials Judge : Mr James Camac (VIC) (Group Entry : 73)
Am Ch & Aust Sup Ch Bugaboos All Blown Up (Imp USA) (Lorraine Cossart-Walsh & Douglas Johnson)
Puppy in Group: Shetland Sheepdog
Sheldow Charlie Brown (Sharndah Knls)
Junior in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Pemvale Mary Poppins (Mr J & Mrs R Lomax)
Open Neuter in Group: Shetland Sheepdog
Aust Sup & Neut Ch Sharndah Butterfly Kisses (T Walters)
Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Nerralee Silver Surfer (W & L Greasley)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Devonview Holly (W & L Greasley)
Baby of Breed: Gesdahheelers Red To The Rim (Mr A & Mrs R Spargo)
Bearded Collie
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Abmaci Star Gazer (C & C Evans)
Border Collie
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Merrinda Who's That Girl (Lyn Allshorn)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Merrinda Mercury On The Rise (Lyn Allshorn)
German Shepherd Dog
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Ramara Totally Trashed (Nicole Ainley)
Old English Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am Ch & Aust Sup Ch Bugaboos All Blown Up (Imp USA) (Lorraine Cossart-Walsh & Douglas Johnson)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Perfu You Raise Me Up (Mr M & Mrs K Wood / Mrs S Moore)
Shetland Sheepdog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sharndah U Make My Heart Sing (Sharndah Knls)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sharndah Th Swanky Yank (Sharndah Knls)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Sheldow Charlie Brown (Sharndah Knls)
Intermediate of Breed: Aust Ch Korbrae Summer Sunrise (Kathy Blair)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Ch Sharndah Butterfly Kisses (T Walters)
Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Pemvale Mary Poppins (Mr J & Mrs R Lomax)
Group 6 - Utility Dogs
Specials Judge : Miss Carryn Birch (VIC) (Group Entry : 95)
Kesdar Crackling Rose (Jennifer Davis & Helen Keele)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Schnauzer (Miniature)
Aust Ch Dabinette Special Agent Gibbs (Denise Hocking)
Minor in Group: Newfoundland
Capebass Made by Design (Mr L & Mrs J Leeder)
Puppy in Group: Mastiff
Marstenmoor Hot Summer Knight (P & G Simmonds)
Open in Group: Bernese Mountain Dog
Aust Ch Bernation Niko (K O'Bryan & F Broome)
Open Neuter in Group: Rottweiler
Aust & Neut Ch Stolzsein Candy Coated Kisses (S Bradley)
Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bernation Niko (K O'Bryan & F Broome)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Ch Switzkiss Believe It Or Not (Ms M Clark)
Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Ch Montreaux Secret Liason (H Potter)
Boxer
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Kesdar Crackling Rose (Jennifer Davis & Helen Keele)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tyeanbo Doing The Time Walk (D & S F Crooks / G Munro)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kesdar Red Hot Rumour (Jennifer Davis & Helen Keele)
Minor of Breed: Tyeanbo Say What You Like (D & S F Crooks / G Munro)
Puppy of Breed: Tyeanbo Tara On Target (D & SF Crooks / G Munro)
Dobermann
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Ikons Devils Candy (Imp NZ) (Daniel Filipovic)
Dogue de Bordeaux
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Linlea Indi Rose (D Emery)
Leonberger
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Leokings Picture Perfect (Imp IRL) (Graham & Lyndsay Clarke)
Mastiff
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Marstenmoor Hot Summer Knight (P & G Simmonds)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Marstenmoor Secret Rendezvous (P & G Simmonds)
Newfoundland
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Capebass Solitary Spark (Mr L & Mrs J Leeder)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Capebass Made by Design (Mr L & Mrs J Leeder)
Rottweiler
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Paratus Corporal Yumbo (Mary Rosewarne)
Res Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Stolzsein Livin On The Edge (Samantha Bradley)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Stolzsein Candy Coated Kisses (S Bradley)
Russian Black Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Yarrawon Prinz (Joanna Starling)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Medvezhya Staya Ekaterina Velikaya (Imp RUS) (Joanna Starling)
Schnauzer (Miniature)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Dabinette Special Agent Gibbs (Denise Hocking)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Dabinette Thief Of Hearts (Jan Reeves)
Group 7 - Non-Sporting Dogs
Specials Judge : Mr Wayne Lewis (NSW) (Group Entry : 102)
Dynabull Jasper (Mrs V Bennetts & Mr P Vella)
Open in Group: British Bulldog
Aust Ch Bullybabe My Frankie Junior (Brendan Bourke)
Open Neuter in Group: Dalmatian
Aust & Neut Ch Coastdal Princess Lilly Rose (Melissa O'brien)
Boston Terrier
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Bostonwood O Wata Gale Suzy (Bostonwood Kennels)
British Bulldog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Bullybabe My Frankie Junior (Brendan Bourke)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Lorabull Mister Mistoffelees (Miss L Barnes)
Baby of Breed: Lorabull Mercyful Fate (L Barnes)
Dalmatian
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Underfoot Devil In Disguise (R & T Williams)
Dog CC & Minor of Breed: Underfoot Heart of Champions (R & T Williams)
Minor (Bitch) of Breed: Paceaway Wingz O Gold (Jenni O'Connor)
Puppy of Breed: Paceaway Heven Sent (Jenni OConnor)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Coastdal Princess Lilly Rose (Melissa O'brien)
Keeshond
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Kahnhond City Of Angels (David & Denise Wall)
Baby of Breed: Kahnhond Southern Saphire (David & Denise Wall)
Lhasa Apso
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Dynabull Jasper (Mrs V Bennetts & Mr P Vella)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Bovais Tuppence (R & Mrs V Bennetts)
Bitch CC: Rimpoche Well So Su Me (R & Mrs V Bennetts)
Minor of Breed: Rimpohe Golden Sage (R & Mrs V Bennetts)
Schipperke
Baby of Breed: Bateauchien Bazinga (Rebecca Bentley)
Shih Tzu
Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Tzuyuan Fire And Ice (Lisa Woolley)