Blaxland Glenbrook RSL & Citizens Kennel & Training Club Inc (NSW)

Date of Show : 5-Mar-2017 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr Robert Harbin (NSW)

Best in Show & Open in Show: Dachshund (Long Haired)
Aust Sup Ch Charlmagne Jimmy Choo (AI) (S L Bennett)
Runner Up in Show & Aust Bred in Show: Border Collie
Aust Sup Ch Syryne Solar Eclipse HT (Shiralee Fossey)
Minor in Show: Australian Silky Terrier
Aust Ch Balkana Fire and Ice (J W Camac / Scales / Johnston)
Puppy in Show: St Bernard
Aust Ch Methusela Bedazzled Jewel (Matina Butcher)
Junior in Show: Norwegian Elkhound
Graabine Little Bit O Chilli (G Markotany)
Intermediate in Show: Labrador Retriever
Terracarol Timeless Trend (Glen Vernon)

Baby SweepStakes - 2nd Place: Border Collie
Kerensa Encore (AI) (Wendy Atkins)
Baby SweepStakes - 3rd Place: German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
Freevale Rapunzel (M & C Morris)

Puppy SweepStakes - 1st Place: French Bulldog
Aust Ch Warpaint Masquerade (D & L Thorpe / J Daidone)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Bullmastiff
Fynobull Higher Than A Halo (AI) (Mrs M & Mr A O'Callaghan)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Valerie Hutton (NSW)

Runner Up in Group: Italian Greyhound
Am Gr & Aust Ch Gioia Mia's Mouline Rouge at Honore (Imp USA) (S L & M Reeve / J Hardwicke)
Minor in Group: Australian Silky Terrier
Aust Ch Balkana Fire and Ice (J W Camac / Scales / Johnston)
Junior in Group: King Charles Spaniel
Aust Ch Wilsight The Next Move (C Rodrigues)
Intermediate in Group: Griffon Bruxellois
Aust Ch Nouveau Dear Parker (Imp NZ) (Jane Wistuba)

Australian Silky Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Balkana Fire and Ice (J W Camac / Scales / Johnston)

Cavalier King Charles Spaniel
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Elfking Penelope Mouse (S J & K L Axiak)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch El-Toro Kiwi Boy (Imp NZ) (B G Riddell)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch El-Toro Princess Zena (Imp NZ) (B G Riddell)

Griffon Bruxellois
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Nouveau Dear Parker (Imp NZ) (Jane Wistuba)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Beaufox Jemima Puddle Duck (Jane Wistuba)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Raweke Beatrix Potter (Jane Wistuba)

Italian Greyhound
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Am Gr & Aust Ch Gioia Mia's Mouline Rouge at Honore (Imp USA) (S L & M Reeve / J Hardwicke)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Piccino Vicar of Dibley (S L & M Reeve)

King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wilsight Red Alfie (C Rodrigues)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Wilsight The Next Move (C Rodrigues)

Lowchen
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Kilgarrin Hide And Seek (Skye Mawson)

Pekingese
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Notron Beau Geste (Norman Porter & Tony Tau)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Notron Sunshine (Norman Porter & Tony Tau)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Notron Suzy Wong (Norman Porter & Tony Tau)

Pomeranian
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Pomquest Queen Of Dragons (Miss R Walsh)

Yorkshire Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: VRose Fairy Kisses (Ms S Knowles)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr Robert Harbin (NSW)

Best in Group & Open in Group: Fox Terrier (Smooth)
Am / NZ Sup & Aust Sup Ch Hampton Ct Broxden Pinnacle You Cheddar Believe It (Imp NZ) (J & L Rowles/G Whitfield/S Evans)
Minor in Group: Jack Russell Terrier
Robraine Keepin The Dream (Lorraine Freund)
Junior in Group: Bull Terrier
Aust Ch Tenaz Heeze Got Voltage (Rob Aquilina)
Aust Bred in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Sup Ch Ironklad Bark At The Moon (K Oseckas / B Stark)

American Staffordshire Terrier
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Ironklad Bark At The Moon (K Oseckas / B Stark)
Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Newbelle Queen Bey (Mr M Anderson)
Baby of Breed: Aust Ch Pradakka Pure Elegance (AI) (T Talbot)

Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bulroarus Enteyesing (ai) (ROM) (Mr T Wiseman)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tenaz Heeze Got Voltage (Rob Aquilina)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am / NZ Sup & Aust Sup Ch Hampton Ct Broxden Pinnacle You Cheddar Believe It (Imp NZ) (J & L Rowles/G Whitfield/S Evans)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Selwor Stand By Me (Matina Butcher)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Robraine Keepin The Dream (Lorraine Freund)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ozjack Wilson (Bob Purss)
Bitch CC & Puppy of Breed: Robraine Dream Keeper (Mrs L M Freund)
Res Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Bekmar Edith Piaf (Sheryn & Wayne Muir)

Soft Coated Wheaten Terrier
Baby of Breed: Aust Ch Ozwheat Korben Dallas (L A Davis)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr Peter R King (NSW)

Best in Group & Open in Group: Cocker Spaniel (American)
Aust Sup Ch Parkavon Coco-Wears-Chanel (Imp NZ) (Mrs M Hanley)
Runner Up in Group: Labrador Retriever
Aust Sup Ch Bradorla Sculpture Of Ice (Ellis / Vernon)
Baby in Group: German Shorthaired Pointer
Demorz High Society (AI) (Deb Moran)
Puppy in Group: English Springer Spaniel
Ispy Cudgara Fonzirelli (S Barratt)
Junior in Group: Pointer
Rosenfeld Catch A Falling Star (C Fisher/ B & H Clarke / C Lowe)
Intermediate in Group: Labrador Retriever
Terracarol Timeless Trend (Glen Vernon)
Aust Bred in Group: Hungarian Vizsla
Aust Sup Ch Hubertus The Real Deal (AI) (Mrs A Pali / Mr M W & Mrs T E Blaik)

Brittany
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Tobenlee Moves Like Jagger CCD RN ET JC (Samantha Ibbott-Cordi)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tobenlee Chase N Shadows JC (Mrs Samantha Ibbott-Cordi)

Clumber Spaniel
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Showfield Snow White(AI) (S & S Strang)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ashmere Arrow (Ms Amanda Bray & Mrs Julie Burbidge)
Baby of Breed: Aust Ch Braycharm Kindred Spirit (Ms Amanda Bray)
Baby (Dog) of Breed: Aust Ch Braycharm Supernatural (Ms Amanda Bray)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Parkavon Coco-Wears-Chanel (Imp NZ) (Mrs M Hanley)

English Springer Spaniel
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Ispy Cudgara Fonzirelli (S Barratt)
Bitch CC: Ispy Cudgara Prime Suspect (C Camara)
Baby of Breed: Burlishcharm Aggie (Denise Dwyer)
Junior of Breed: Burlishcharm Jairo (Mrs Denise Dwyer)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Demorz American Graffiti (Deb Moran)
Baby of Breed: Demorz High Society (AI) (Deb Moran)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Shtar Seal Of Approval (M J & Mrs P A O'Sheehy)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Goldshoe Peppa (D Casey)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Goldbrior Monsieur Henri (Jane Carpenter)
Baby of Breed: BlueBreeze Grand Divinity (D Casey)

Hungarian Vizsla
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Hubertus The Real Deal (AI) (Mrs A Pali / Mr M W & Mrs T E Blaik)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Hubertus Dream Deal (Mrs A Pali / Mr M W & Mrs T E Blaik)
Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Kenoz Rocks Lady Marmalade (Mr R & Mrs C Austin)
Baby of Breed: Hanafor Lincs Gold (F Harris & B Stading)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bradorla Sculpture Of Ice (Ellis / Vernon)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Terracarol Timeless Trend (Glen Vernon)
Res Dog CC & Junior of Breed: Wynstream Secretary Ov State (AI) (Anne D O'Connor)

Pointer
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Rosenfeld Catch A Falling Star (C Fisher/ B & H Clarke / C Lowe)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Talfryn Colorado Dream (L J Butler)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ashlaren We Will Rock You (S Norbury & E M Knox)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Deborah Harbin (NSW)

Best in Group & Open in Group: Dachshund (Long Haired)
Aust Sup Ch Charlmagne Jimmy Choo (AI) (S L Bennett)
Runner Up in Group: Afghan Hound
Aust Sup Ch Aboukir Toughen Up (Day/ Sinclair & Johansen)
Baby in Group: Afghan Hound
Aust Ch Tahkira Steel Doll (AI) (Day / Sinclair / Murdoch / Faint)
Minor in Group: Basenji
Xalmes Shake It Up Sister (AI) (M Darr)
Puppy in Group: Basenji
Aust Sup Ch Zandeena Getn My Game On (Jodie Delacourt & Millissa Fox)
Junior in Group: Norwegian Elkhound
Graabine Little Bit O Chilli (G Markotany)
Intermediate in Group: Whippet
Aust Ch Mistraka Holly Holm (Mistraka Knls)
Aust Bred in Group: Petit Basset Griffon Vendeen
Aust Sup Ch Goldtreve Reymundo (Beryl & Jo Hession)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Aboukir Toughen Up (Day/ Sinclair & Johansen)
Baby of Breed: Aust Ch Tahkira Steel Doll (AI) (Day / Sinclair / Murdoch / Faint)

Basenji
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Sup Ch Zandeena Getn My Game On (Jodie Delacourt & Millissa Fox)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Xalmes Shake It Up Sister (AI) (M Darr)

Basset Hound
Baby of Breed: Earlingford Miss Tulip (Mrs M Butcher)

Dachshund (Long Haired)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Charlmagne Jimmy Choo (AI) (S L Bennett)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Charlmagne Paint It Black (S L Bennett)
Bitch CC: Aust Ch Charlmagne Angie (S L Bennett)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Stardayne Nothin Butahound Dog (Janice Sharp)
Res Bitch CC: Aust Ch Stardayne Coat of Many Colours (Janice Sharp)

Dachshund (Miniature Wire Haired)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Tarrangower Tiburtini (Douglas McKay)
R/UP BOB, Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Aust Ch Tarrangower Tibberoo (Rev Gillian Tompkins)

Greyhound
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Brantarby Historys Paige JC (Claire Needham)

Norwegian Elkhound
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Graabine Little Bit O Chilli (G Markotany)

Petit Basset Griffon Vendeen
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Goldtreve Reymundo (Beryl & Jo Hession)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust & Jnr Cro Ch Kan Trace Born To Be A Rock Star (Imp CRO) (Beryl & Jo Hession)

Whippet
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mistraka Holly Holm (Mistraka Knls)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Mistraka Daisy Lang (Mistraka Knls)
Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Mistraka Muhammad Ali (Mistraka Knls)
Baby of Breed: Merrirose Sweeten The Deal (R Kelly & K Carroll)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Diane Banks (NSW)

Best in Group & Aust Bred in Group: Border Collie
Aust Sup Ch Syryne Solar Eclipse HT (Shiralee Fossey)
Runner Up in Group: Finnish Lapphund
Aust Ch Theldaroy Suklaa Crispello (K Sergiacomi)
Baby in Group: Shetland Sheepdog
Brashelle Do U C What I C (Mrs Allison L Begnell)
Junior in Group: Australian Cattle Dog
Aust Ch Warrukadli Blue Sapphire (Profs W & K Ballard)
Intermediate in Group: Shetland Sheepdog
Aust Ch Sheldow Charlie Brown (Sharndah Knls)
Open in Group: Australian Shepherd
Aust Ch Sutter Soldier Boy (Imp NZ) (Mr P & Mrs L Kiely / Ms N Pelletier)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Avonpark Just Cruizin (Sue Ford / K Fisher)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Warrukadli Blue Sapphire (Profs W & K Ballard)
Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Nuwarra Strike A Light (Sue & Ian Ford)
Res Bitch CC: Aust Ch Nuwarra Pretti Chikhi (Sue & Ian Ford)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sutter Soldier Boy (Imp NZ) (Mr P & Mrs L Kiely / Ms N Pelletier)

Border Collie
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Syryne Solar Eclipse HT (Shiralee Fossey)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Mahteek Summer Lovin (Brooke Taylor)
Bitch CC & Junior of Breed: Bordalace Diamonds R Forever (B J Fowler)
Baby of Breed: Kerensa Encore (AI) (Wendy Atkins)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Theldaroy Suklaa Crispello (K Sergiacomi)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Caleebra Diamond Empress (K Sergiacomi)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Armahani Iolite Ihana (AI) JC (M Gurney & J Lincoln)

German Shepherd Dog
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Freevale Pink With Envy (M & C Morris)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Freevale Groovy Kinda Love (Donna M'Gee)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Freevale Double The Love (Debbie Martin)
Baby of Breed: Freevale Rapunzel (M & C Morris)

Polish Lowland Sheepdog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mirriyuula Heffalump n Woozels (A Hicking)

Shetland Sheepdog
Baby of Breed: Brashelle Do U C What I C (Mrs Allison L Begnell)
Intermediate of Breed: Aust Ch Sheldow Charlie Brown (Sharndah Knls)

White Swiss Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Eishund Cease Fire (J Cummings / Gail Ingersoll & Angela Sneddon)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Peta Weber (NSW)

Best in Group & Aust Bred in Group: Newfoundland
Aust Sup Ch Newfcastle Warrior Paint (Nagle/Durell)
Runner Up in Group & Junior in Group: Bullmastiff
Gameguard Enter Sandman (AI) (Turner / Sparham / O'Rouke)
Baby in Group: Rottweiler
Ch Inselstaat Van Ish (AI) (Miss S Gordon)
Minor in Group: Akita
Aust Ch Ashdimond Black Knight (Miss Sheren Salehi & M Emam)
Puppy in Group: St Bernard
Aust Ch Methusela Bedazzled Jewel (Matina Butcher)
Intermediate in Group: Rottweiler
Aust Ch Emerey Captain America (D Borg & M Krueger)

Akita
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Oceanbreeze Raiz Yr Glass (Mr D R Atherden)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Ashdimond Black Knight (Miss Sheren Salehi & M Emam)

Akita (Japanese)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Kantou Edomaru Go Kodaira Takanodai (Imp JPN) (A Hartshorn)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Shinkon No Aiko Go (Shinkon Kensha)
Baby of Breed: FireAndMist Winter Is Coming (D J Co & A Hartshorn)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Amigo Von der Bernessehof (Imp) (Robyn Keen)

Boxer
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Valeska Nicely Wrapped (Imp NZ) (Sylvia Choca)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Valeska Big Easy (Imp NZ) (Sylvia Choca)

Bullmastiff
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Gameguard Enter Sandman (AI) (Turner / Sparham / O'Rouke)
Res Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Fynobull Dark Side Of Thmoon (AI) (Mrs M & Mr A O'Callaghan)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Fynobull Higher Than A Halo (AI) (Mrs M & Mr A O'Callaghan)

Leonberger
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Konigslair Jubilee (Emma Vandermeel)

Neapolitan Mastiff
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Omaggio Carrevaggio (Rochelle Andrews)

Newfoundland
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Newfcastle Warrior Paint (Nagle/Durell)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Newfcastle My Muse (R Nagle & H Durell)

Portuguese Water Dog
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Arcticpalace Sailor Man (C Mainey / Mrs R & Mr C Foster)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Emerey Captain America (D Borg & M Krueger)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Hardrada Bobby's Girl (Imp NZ) (Borealis Kennels / I & S Geddes-Cook)
Baby of Breed: Ch Inselstaat Van Ish (AI) (Miss S Gordon)

Schnauzer
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Grossbotwar Nothin like A Dame (M Lyons & M Lees)
Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Asyut Any Tick Oth Clock (S M Ansell)

Schnauzer (Miniature)
Bitch CC & Junior of Breed: Schonhardt Tango Loves To Tango (IID ARG) (Mr A Mcilrath)
Baby of Breed: Koobalies Life Is A Circus (Angus McILRath)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Canyonlands Navajo Sunrise (AI) (Mrs Amanda Becconsall)

St Bernard
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Methusela Bedazzled Jewel (Matina Butcher)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Miss Pam Young (NSW)

Best in Group & Open in Group: Chow Chow
Aust Ch Cross B's American Playboy (AI) (Imp USA) (David & Susie Simpson)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Great Dane
Aust Ch Stordansk Supernatural (Julie Hyde)
Baby in Group: Boston Terrier
Zareba Uptown Funk (Norquay & Corbett)
Minor in Group: French Bulldog
Aust Ch Warpaint Masquerade (D & L Thorpe / J Daidone)
Puppy in Group: Great Dane
Aldridge Oliver Twist (AI) (Christina Mascord)
Junior in Group: Japanese Spitz
Aust Sup Ch Daesdaemar Rebel Rebel (Amanda Huggins)
Intermediate in Group: Boston Terrier
Aust Ch Zareba Struts Like A Showgirl (Deby Norquay & Amy Corbett)

Boston Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Zareba Struts Like A Showgirl (Deby Norquay & Amy Corbett)
Baby of Breed: Zareba Uptown Funk (Norquay & Corbett)

British Bulldog
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Beeman Sassy Sexy Wiggle (Mr S Hurford & Miss K Todd)

Chow Chow
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Cross B's American Playboy (AI) (Imp USA) (David & Susie Simpson)
Baby of Breed: Kuteaz Shuga Rush (David & Susie Simpson)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Telde Magical Rupert Murdog (Matthew Dunscombe)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Adstaff Black Velvet (Hayley Stubberfield)
Baby (Dog) of Breed: GypsieMagic Arrow (Hayley Stubberfield)

French Bulldog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Daccord Enchantresse (M A Rosser & E L Davidson)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Warpaint Masquerade (D & L Thorpe / J Daidone)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Warpaint Belle Soleil Noir (AI) (Thorpe & Daidone)

German Spitz (Mittel)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ryfrost Top Ace (E & R Ryan)
Baby of Breed: Vonleenard To The Moon N Back (Diane Russell)

Great Dane
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Stordansk Supernatural (Julie Hyde)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aldridge Oliver Twist (AI) (Christina Mascord)
Baby of Breed: Danestorm Magikal Silohette (W & L Hamaty)
Baby (Dog) of Breed: Aust Ch Danestorm Magicians Neva Tell (W & L Hamaty)
Intermediate of Breed: Aust Ch Saphiredanes Issis Arora (AI) (Nuria Armengou Aparicio)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Sup Ch Daesdaemar Rebel Rebel (Amanda Huggins)

Keeshond
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Hunkeedori Kant Take Myeyezoffu (Katrina Santas)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Calivale Katch Me If U Kan ET (Katrina L Santas & Brett A Thompson)
Baby of Breed: Rymiska The Great Gatsby (Rhiannon Walsh & Tracey Parker)

Lhasa Apso
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Neokarma Fonda Boys (P Brown & P King)
Puppy of Breed: Aust Ch Zaland Bourne Supremacy (B Beves & N Estatheo)

Poodle (Toy)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Alang Ice Majic Princess (Geraldine Myers)