Combined Northern Rivers Kennel Club Inc (NSW)

Date of Show : 8-Nov-2019 (Friday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Ms Monica McCaffery (SA)   (Total Entry : 401)

Best in Show & Open in Show: Welsh Corgi (Pembroke)
Am Ch Triple H Shining Memories (Imp USA) (Gloria Woodward)
Runner Up in Show: Whippet
Isilwane When Doves Cry (Mr A Eales)
Baby in Show: Swedish Vallhund
Barahwolfe Capt James T Kirk (Imp NZ) (Ms J & Ms K Faulkner)
Minor in Show: Pug
Kabova Game Changer (Jenny Whitney)
Puppy in Show: Beagle
Lunars WhenU Wish Upon A Star (Ruth & Jeremy Cook)
Aust Bred in Show: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Kabere Faith Trust N Pixiedust (Mr A Major & Ms D Connolly)
Bred by Exhibitor in Show: Golden Retriever
Aust Ch Bralmico Vintage Genes (De-arne Hargreaves)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Welsh Springer Spaniel
Aust Sup & Neut Ch Ricochez Faleiry Gabrielle (Bruce & Bev Cornish)
Runner Up Neuter in Show: Welsh Springer Spaniel
Aust Ch Neut Ch Ricochez Gerwyn Saffir (AI) (Rachael Arnott)

Baby SweepStakes - 1st Place: Labrador Retriever
Bonnsway Darias Angel (Dianne Travers)
Baby SweepStakes - 2nd Place: Boston Terrier
Bostonwood Ooh La Diamonds (Vikki Tyler)
Baby SweepStakes - 3rd Place: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Almarjo Venus Von Schnitzel (Mark Yardley)

Puppy SweepStakes - 1st Place: Beagle
Lunars WhenU Wish Upon A Star (Ruth & Jeremy Cook)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Shiba Inu
Kortmar Shake It Off (Lyne Browning)

Veteran SweepStakes - 2nd Place: Welsh Springer Spaniel
Aust Sup Ch Ricochez Bedwyr Dyllan (Jenny Hampton)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Ms Monica McCaffery (SA)  (Group Entry : 67)

Runner Up in Group & Minor in Group: Pug
Kabova Game Changer (Jenny Whitney)
Baby in Group: Miniature Pinscher
Yaramanlodge Black Velvet (Margaret Hay)
Junior in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust Ch Wachowa Isabel O'Shea (Mrs Jennifer Watt)
Aust Bred in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Ch Dapsen Theres No Foolin Me (D L Petersen)
Bred by Exhibitor in Group: Papillon
Aust Ch Merikaez Ulysses Queen (Alicia Keast)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Italian Greyhound
Aust Sup & Neut Ch Delco Waterlily (Mrs E Colbert)

Cavalier King Charles Spaniel
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Dapsen Theres No Foolin Me (D L Petersen)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Wachowa Benjamin Brown (Mrs Jennifer Watt)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wachowa Ella Fitzgerald (Mrs Jennifer Watt)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wachowa Queen Of The Desert (Mrs Jennifer Watt)
Baby of Breed: Wachowa Chucky Jones (Mrs Jennifer Watt)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Wachowa Man On A Mission (Mrs Jennifer Watt)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wachowa Isabel O'Shea (Mrs Jennifer Watt)
Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Invalhalla Bark At The Moon (Miss J Wilson/ P & A Schultze)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Wachowa Josie Brown (Mrs Jennifer Watt)
Baby of Breed: Wachowa Tom Sawyer (Mrs Jennifer Watt)
Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Wachowa Susie Carmichael (Mrs Jennifer Watt)

Havanese
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Elmparle Paris Whenit Sizzles (Lorree Cox & Meghan Boole)

Italian Greyhound
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tacozajo light Up The Sky (Ms C Shaw)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tacozajo Primitive Man (Ms F Forbes)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Ch Delco Waterlily (Mrs E Colbert)
R/UP Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust & Neut Ch Kaasha Sugar Daddy (Frances Forbes)

Lowchen
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Paceaway Dance with Destiny (Ms F E L Darling)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Paceaway Bon Chance (BJ & WJ Graham)

Miniature Pinscher
Baby of Breed: Yaramanlodge Black Velvet (Margaret Hay)

Papillon
R/UP BOB, Bitch CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Merikaez Ulysses Queen (Alicia Keast)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Roseswain Chewbaccas Warrior (Janine Moy)
Minor of Breed: Roseswain Heavenly Angel (Janine Moy)

Pug
Dog CC & Minor of Breed: Kabova Game Changer (Jenny Whitney)
Puppy of Breed: Pickapug Aimees legacy (Mrs B Sorenson)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Ms Jeneene Ford (NSW)  (Group Entry : 34)

Best in Group & Intermediate in Group: Kerry Blue Terrier
Aust Ch Tasshot Into The Mystic (Peter & Anna Schultze)
Runner Up in Group & Open in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Kabere Money Where Y A Mouth Iz (Mr A Major & Ms D Connolly)
Baby in Group: Jack Russell Terrier
Belljacks Tuff As Steele (S & K Whyatt)
Minor in Group: Bull Terrier (Miniature)
Witchend Wee Caleesi Fyre (Mrs S Roberts)
Puppy in Group: Australian Terrier
Aronaw Fuel To The Flame (L & A Lobegeiger)
Aust Bred in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Kabere Faith Trust N Pixiedust (Mr A Major & Ms D Connolly)
Bred by Exhibitor in Group: Jack Russell Terrier
Casmara/JR Magnum (Fran Kinnear)

Airedale Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Lovedale All Pure Aire (Julianne & Stuart Thomson)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aronaw Fuel To The Flame (L & A Lobegeiger)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aronaw Your Gunna Be Sorry (L & A Lobegeiger)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Witchend Wee Zelda Hyrule (Liza Mclaughlin)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Witchend Wee Caleesi Fyre (Mrs S Roberts)

Cairn Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Yarrinarra Dark Desire (Ms M Lee)

Jack Russell Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Belljacks Believe In Magic (S & K Whyatt)
Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Casmara/JR Magnum (Fran Kinnear)
Baby of Breed: Belljacks Tuff As Steele (S & K Whyatt)

Kerry Blue Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tasshot Into The Mystic (Peter & Anna Schultze)
Baby of Breed: Balkanablu Queen Of Hearts (P & A Schultze)

Norwich Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Casmara/JR Yindileigh Kiri (Fran Kinnear)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kabere Money Where Y A Mouth Iz (Mr A Major & Ms D Connolly)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kabere Faith Trust N Pixiedust (Mr A Major & Ms D Connolly)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Moonglade Huntress (K Peek)
Baby of Breed: Moonglade Night Calls (K L Peek)
Baby (Bitch) of Breed: Moonglade Unchain My Heart (K Peek)

Tenterfield Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Dzahhli Love and Addiction (M & N Bourke)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Ms Jeneene Ford (NSW)  (Group Entry : 84)

Baby in Group: Labrador Retriever
Bonnsway Darias Angel (Dianne Travers)
Minor in Group: Pointer
Chesterhope Storm of Swords (Imp NZ) (Sandra Luchterhand / Diane O'Neill)
Puppy in Group: Bracco Italiano
Aust Ch Arnkay Teodora (Mrs G Simpson & Mr J Mcgrath / Mr R & Mrs K Logan)
Junior in Group: Golden Retriever
Aust Ch Wysiwyg Kiss My Assassin (A Adamopoulos)
Bred by Exhibitor in Group: Golden Retriever
Aust Ch Bralmico Vintage Genes (De-arne Hargreaves)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Welsh Springer Spaniel
Aust Sup & Neut Ch Ricochez Faleiry Gabrielle (Bruce & Bev Cornish)
Runner Up Neuter in Group: Welsh Springer Spaniel
Aust Ch Neut Ch Ricochez Gerwyn Saffir (AI) (Rachael Arnott)

Bracco Italiano
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Arnkay Teodora (Mrs G Simpson & Mr J Mcgrath / Mr R & Mrs K Logan)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Arnkay Alfonso (Mrs G Simpson & Mr J Mcgrath / Mr R & Mrs K Logan)

Brittany
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Tobenlee C U Make Me Stutter (Paul & Tiena Palin)

Clumber Spaniel
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Westobri Our Man In The Moon (J Faber)

Cocker Spaniel
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bifield Pull The Strings (Geoff Kill)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Bifield Meant To Be (Geoff Kill)
Baby (Dog) of Breed: Benspan Free Spirit (Mr W & Mrs L Vickery)

English Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Ozdezign One Love (Judith West)
R/UP BOB & Res Bitch CC: Larona Skyping From A Distance (Rachael Arnott)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Larona Wing And A Prayer (Rachael Arnott)

Golden Retriever
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wysiwyg Kiss My Assassin (A Adamopoulos)
R/UP BOB, Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Bralmico Vintage Genes (De-arne Hargreaves)

Irish Setter
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Eireannmada Nina Ricci (Gary Ward & Greg Browne)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Eireannmada Versace (Greg Browne & Lorraine Sanney)

Labrador Retriever
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Bonnsway Perfect Sculpture (Dianne Travers)
Baby of Breed: Bonnsway Darias Angel (Dianne Travers)

Lagotto Romagnolo
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: AmiciLeale Nutella Biscotto (Trish Harris)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Wispan Ilgiorgio Vago at Faondein (David Barnes)

Nova Scotia Duck Tolling Retriever
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Rivafire Pandoras Box (Julie Robinson)
Baby of Breed: Addatoll Hugo Boss (AI) (Julie Robinson)

Pointer
Dog CC & Minor of Breed: Chesterhope Storm of Swords (Imp NZ) (Sandra Luchterhand / Diane O'Neill)

Weimaraner
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Ashlaren Bring Out The Bundy (Mrs E M Knox)

Weimaraner (Long-haired)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Silberweis Walkn Th Big League (LH) (Ann Masjakin & John Robinson)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Silberweis In The Ivy League (LH) (Ann Masjakin & John Robinson)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Sarabande Sea of Dreams (AI) (Imp UK) (Bruce & Bev Cornish)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Ricochez Heulyn Cei (Dr B & Mrs B Cornish)
Res Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Ricochez Heulyn Carwyn (Dr B & Mrs B Cornish)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Ch Ricochez Faleiry Gabrielle (Bruce & Bev Cornish)
R/UP Neuter BOB & Res Neuter Bitch CC: Aust Ch Neut Ch Ricochez Gerwyn Saffir (AI) (Rachael Arnott)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Ms Monica McCaffery (SA) (Group Entry : 61)

Best in Group & Open in Group: Whippet
Isilwane When Doves Cry (Mr A Eales)
Baby in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Almarjo Kiwi Von Schnitzel (M Yardley)
Minor in Group: Beagle
Lunars Hello T R O U B L E (Le & Helen Gibson / Ruth & Jeremy Cook)
Puppy in Group: Beagle
Lunars WhenU Wish Upon A Star (Ruth & Jeremy Cook)
Junior in Group: Rhodesian Ridgeback
Valeighunter Superbia (B Speechly & D Mitchell)
Intermediate in Group: Pharaoh Hound
Aust Ch Pennhari Forever In A Day (Ms J Inglis/ Miss M Verrall)
Aust Bred in Group: Basset Hound
Aust Ch Landwell Buster (Mrs R Bing)
Bred by Exhibitor in Group: Afghan Hound
Aust Ch Tianze Diamond In The Rough (Jacky Harnett)

Afghan Hound
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tianze Jewel Inthe Crown (Jacky Harnett)
R/UP BOB, Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Tianze Diamond In The Rough (Jacky Harnett)

Basenji
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Zandeena Dont Try and Stop Me (Chloe Keast)
Baby of Breed: Zandeena U Can Talk To Da Tail (M Fox)

Basset Hound
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Landwell Buster (Mrs R Bing)

Beagle
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Lunars Hello T R O U B L E (Le & Helen Gibson / Ruth & Jeremy Cook)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Lunars WhenU Wish Upon A Star (Ruth & Jeremy Cook)

Borzoi
BOB, Bitch CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Russkimir Grand Designs JC (M L Davis)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Gr Ch Splendak First Chapter (B K & Y J Shaw)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Maharlikah Tru Succesor (B K & Y J Shaw)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Almarjo Carol Von Schnitzel (M Yardley)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Almarjo Oliver Twist (Mark Yardley)
Res Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Sup Ch Almarjo Twist N Shout (Mark Yardley)
Baby of Breed: Almarjo Kiwi Von Schnitzel (M Yardley)
Minor of Breed: Aquadachs Gg The Glamorous (Sarah Jones)

Dachshund (Smooth Haired)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Adbesare Green Grass of Texas (Catherina Wardle/Sarah Wheatley)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Adbesare Firecracker (Sarah Wheatley)

Pharaoh Hound
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Pennhari Forever In A Day (Ms J Inglis/ Miss M Verrall)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Valeighunter Superbia (B Speechly & D Mitchell)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Valeighunter Halo on Monday (AI) (Denise Mitchell)
Baby of Breed: Valeighunter Electra (D Mitchell)

Saluki
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Naadirah Lulu Al Shideh (Ms R Jewels)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Naadirah Al Azim (D T Bowman)

Whippet
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Isilwane When Doves Cry (Mr A Eales)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Ms Susan Packer (SA)  (Group Entry : 51)

Best in Group & Open in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Am Ch Triple H Shining Memories (Imp USA) (Gloria Woodward)
Runner Up in Group & Bred by Exhibitor in Group: Australian Kelpie
Aust Sup Ch Belljacks Just Foolin Around (S & K Whyatt)
Baby in Group: Swedish Vallhund
Barahwolfe Capt James T Kirk (Imp NZ) (Ms J & Ms K Faulkner)
Minor in Group: Australian Kelpie
Aust Ch Tyrilebee Wild At Heart (S & K Whyatt)
Puppy in Group: Border Collie
Nahrof Thief In The House (Tracie Thompson)
Junior in Group: Border Collie
Wynnlake Whip It Good (Angela Sime)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: German Shepherd Dog
Thunderbolt Sirocco TD CCD RN (B & D Tatham)

Australian Kelpie
BOB, Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Sup Ch Belljacks Just Foolin Around (S & K Whyatt)
Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Tyrilebee Wild At Heart (S & K Whyatt)

Australian Shepherd
Baby of Breed: Kytui Talk Of The Town (A Lally)

Australian Stumpy Tail Cattle Dog
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Karte Mighty Redman (Cathy Buckley)

Border Collie
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Wynnlake Whip It Good (Angela Sime)
Bitch CC & Puppy of Breed: Nahrof Thief In The House (Tracie Thompson)

Collie (Rough)
BOB, Bitch CC & Bred by Exhibitor of Breed: Fairenvy Boss N Hug Connection (Angela Sime)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kiehtova Amour Artur (B Bowles & R McGill)
R/UP BOB, Bitch CC & Bred by Exhibitor of Breed: Cockatoopark Cozi Up To Me (B Bowles & R McGill)
Baby of Breed: Caleebra Summer Loving (AI) (B Bowles & R McGill)

German Shepherd Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Debbar Icarus (Mrs Muriel Lewin)
Baby of Breed: Cinderhof Tullii (L Lynch/ J Cathie/ B & D Tatham)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Thunderbolt Sirocco TD CCD RN (B & D Tatham)

Swedish Vallhund
Baby of Breed: Barahwolfe Capt James T Kirk (Imp NZ) (Ms J & Ms K Faulkner)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Am Ch Triple H Shining Memories (Imp USA) (Gloria Woodward)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Antudor Colorme King Benson (S Kilby)

White Swiss Shepherd Dog
Baby of Breed: Ublong Nunya Bizness (Susan Hampton)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Ms Susan Packer (SA)  (Group Entry : 48)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Portuguese Water Dog
Aust Sup Ch Abwaj Our River Runs Deep (Audrey & John Best)
Minor in Group: Shiba Inu
Kortmar Shake It Off (Lyne Browning)
Puppy in Group: Bullmastiff
Waterlea Stormy Weather at Salieri (Imp NZ) (M & V Yates / W Mills)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Schnauzer (Miniature)
Aust Neut Ch Qwicthrill Sassy Rose (Miss Eloise Head)

Boxer
Baby of Breed: Jetboom Point Of Interest (AI) (Miss L Mclaughlin)

Bullmastiff
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bullarmour Rowdy Hoodlum (T & K Kelly)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Waterlea Stormy Weather at Salieri (Imp NZ) (M & V Yates / W Mills)

Dogue de Bordeaux
BOB, Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Bordogue Jordan (Keith & Kylie Reid)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bordogue Darci (Keith & Kylie Reid)

Portuguese Water Dog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Abwaj Our River Runs Deep (Audrey & John Best)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Abwaj Voyage Salutemidnitelady (Audrey & John Best)

Rottweiler
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Kurrirott Willa (D Rodgers)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Hammersmark Razer Edge (Mr J M & Mrs V A Leigh)
Baby of Breed: Khingsahl Leader Of The Pack (Shaun Oldbury)

Schnauzer (Miniature)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Qwicthrill Sassy Rose (Miss Eloise Head)

Shiba Inu
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Kortmar Shake It Off (Lyne Browning)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kortmar Humphrey B Bear (Sarah Jones)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Ms Susan Packer (SA)  (Group Entry : 56)

Best in Group & Junior in Group: Dalmatian
Paceaway Summer Reigns (Michelle Little)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Poodle (Standard)
Aust Ch Jurado Rocket Man For Wazky (K Ritter/ E Maitland)
Baby in Group: Poodle (Toy)
Moncherrie Armani (Mrs S E Mears)
Puppy in Group: Japanese Spitz
Mannerking Secret to Success (J Faulkner)
Aust Bred in Group: Great Dane
Aust Ch Eleganser Does Dallas (Alexandra Proudfoot)
Bred by Exhibitor in Group: Japanese Spitz
Aust Gr Ch Hawkesmill Rio Going For Gold (Barbara Winch)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Japanese Spitz
Aust Neut Ch Daesdaemar Wildest Dreams (Tracy Gaff)
Runner Up Neuter in Group: Poodle (Miniature)
Aust & Neut Gr Ch Bienaime Viva Las Vegas (S & L Darling)

Boston Terrier
Baby of Breed: Bostonwood Ooh La Diamonds (Vikki Tyler)

Dalmatian
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Paceaway Summer Reigns (Michelle Little)
Baby of Breed: Paceaway Eye Candy (Ms F E L Darling)

French Bulldog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Moonglade Ussr Konfidential (K L Peek)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Gold-Serra Mariachi (Imp HUN) (K L Peek)

German Spitz (Mittel)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mediaevalage Gemma's Delight (S Heath/ J & M Fields)

Great Dane
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Eleganser Does Dallas (Alexandra Proudfoot)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Danefred Kaotic Memories (Olivia Vansleve)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Mannerking Secret to Success (J Faulkner)
R/UP BOB, Res Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Gr Ch Hawkesmill Rio Going For Gold (Barbara Winch)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Daesdaemar Wildest Dreams (Tracy Gaff)

Poodle (Miniature)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bienaime Glorfindel CCD RA (S & L Darling)
R/UP BOB, Bitch CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Morpaudl Dezigned N Zilva (P Morgan)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Bienaime Ohmy Duchess (S & L Darling)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Gr Ch Bienaime Viva Las Vegas (S & L Darling)

Poodle (Standard)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Jurado Rocket Man For Wazky (K Ritter/ E Maitland)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Brilliante Aristka Baleta (Mrs M Carr)
Bitch CC & Minor of Breed: Wazky Signed and Sealed (Tracy Evans)

Poodle (Toy)
R/UP BOB, Bitch CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Adithe Cilla Black (Miss J A McRobie)
Baby of Breed: Moncherrie Armani (Mrs S E Mears)