Tuggerah Lakes Kennel & Obedience Club Inc (AM SHOW) (NSW)

Date of Show : 8-Feb-2020 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Valerie Carter (SA)   (Total Entry : 454)

Best in Show & Open in Show: Siberian Husky
Aust Sup Ch Taejaan American Hustle (Rule-Steele/Burton/Turay/Taylor)
Runner Up in Show & Aust Bred in Show: Saluki
Aust Sup Ch Pazada Watabout Last Night (Gary & Patricia Russell)
Baby in Show: Dachshund (Smooth Haired)
Tischamingo Nobody But Me (J & F Walker)
Minor in Show: English Springer Spaniel
Jamandess Pillarless Coupe (Ms R B Woolcock)
Intermediate in Show: Dachshund (Smooth Haired)
Aust Ch Tischamingo Diva By Blood (AI) (J & F Walker)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Australian Shepherd
Aust & Neut Ch Blueamble Take The Stage RA CD ET (Mr J & Mrs A Lamberton)
Runner Up Neuter in Show: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Sup Ch Zeltica San Cristobel (Mrs J Holcombe)

Baby SweepStakes - 1st Place: German Shorthaired Pointer
Germanicus No Time To Die (AI) (Lara Haynes)
Baby SweepStakes - 2nd Place: Affenpinscher
Knightbridge Nighty Night (Robert Clark)
Baby SweepStakes - 3rd Place: Cocker Spaniel
Sandtoys Giveme Sum Sugar (N & S Lane)

Puppy SweepStakes - 1st Place: Finnish Lapphund
Aust Ch Orical New Beginnings (AI) (L Mills)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Japanese Chin
Chincasa With An Attitude (Paul Cootes & Nick Skeet)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Karen Paul (NSW)  (Group Entry : 111)

Baby in Group: Affenpinscher
Knightbridge Nighty Night (Robert Clark)
Puppy in Group: Japanese Chin
Chincasa With An Attitude (Paul Cootes & Nick Skeet)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Sup Ch Zeltica San Cristobel (Mrs J Holcombe)

Affenpinscher
Baby of Breed: Knightbridge Nighty Night (Robert Clark)

Australian Silky Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Balkana Under The Influence (James Camac)
Baby of Breed: Hautchien A Little Bit More (Jane Fisher)

Bichon Frise
R/UP BOB & Res Dog CC: Aust Ch Bellrize Rocky Road (Mrs T & Mr D Baker)

Cavalier King Charles Spaniel
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kaliak Captivation (S J & K L Axiak)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Kaliak Dream On (S J & K L Axiak)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Zeltica San Cristobel (Mrs J Holcombe)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Invalhalla Bark At The Moon (Miss J Wilson/ P & A Schultze)
Baby of Breed: Invalhalla Hot As Mustard (P & A Schultze)

English Toy Terrier (Black and Tan)
BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Rosezett Hi Ransom (A Mudd)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Furnlea Propaganda Princess (Mrs Anita Mudd)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Neverland Rose Royale (Anita Mudd)

Havanese
Baby of Breed: Beljala Game Set And Match (James & Alanna Bell)

Japanese Chin
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Chincasa With An Attitude (Paul Cootes & Nick Skeet)

Miniature Pinscher
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: YaramanLodge Velvet and Lace (Barbara Smith)

Pekingese
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Athalow in Ruby Red Pumps (Mrs T Wright & Mr M Magnayon)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Pomteddy Up In Lights (Mrs J Jones)

Pug
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kabova Eskimo Joe (Craig & Whitney)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kinlou Deja Vu (Kathy Gill)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Joanne Heard (SA)  (Group Entry : 69)

Best in Group & Open in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Sup Ch Selwor Secret Package (Imp NZ) (J & L Rowles)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Kerry Blue Terrier
Aust Sup Ch Legeartis Carte Blanche (Imp NZ) (Mrs Rhonda Dearnaley)
Baby in Group: Jack Russell Terrier
WhataJack Raven (Garry Butler)
Minor in Group: Fox Terrier (Smooth)
Selwor Straight Sets (J Rowles)
Puppy in Group: Bull Terrier (Miniature)
Llubinim chick chick boom at bullytiger (N hughes)
Junior in Group: Bull Terrier
Aust Ch Bankabull Heartbreaker (Mr J & Mrs B Mcgowan)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Ch Santop Whos That Girl (S & S Norman)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Quatroniko Maximum Turbulance (S Linek)
Bitch CC & Puppy of Breed: Adoralink Sheza Peach (S Linek)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup & Am Ch Temora Remember Me (Imp USA) (Leanne & Allen Boote)

Bedlington Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Jww-16/Jrus/Jhung/Jbely & Aust Sup Ch L'end Show Maybach Ace For Your Game (Imp RUS) (Eileen Clarke)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Jww-18/Jlatch/Jrusch/Jhungch/Jbelych L'End Show Ma Vie (Imp RUS) (Eileen Clarke)

Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bankabull Heartbreaker (Mr J & Mrs B Mcgowan)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Bankabull Bobby Mcgee (Mr J & B McGowan)
Baby of Breed: Ponderra Sheez Got The Look (Ponderra Kennels)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Llubinim chick chick boom at bullytiger (N hughes)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aus Ch Chrysaliss House Of Wolves (Natalie Southam)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Chrysaliss Flirtatious Miss (Natalie Southam)

Cairn Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Joymont Spice It Up (Mrs C Scotton & Miss T Hobson)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Selwor Secret Package (Imp NZ) (J & L Rowles)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Selwor Sweet Victory (Imp NZ) (J & L Rowles)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Selwor Storm Trooper (J Rowles)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Selwor Straight Sets (J Rowles)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Santop Whos That Girl (S & S Norman)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Rhaegal Wolfman Jack (Miss Samantha A King)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch WhataJack Fire Storm (Garry Butler)
Bitch CC & Puppy of Breed: WhataJack just Dreaming (Garry Butler)
Baby of Breed: WhataJack Raven (Garry Butler)

Kerry Blue Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Legeartis Carte Blanche (Imp NZ) (Mrs Rhonda Dearnaley)

Soft Coated Wheaten Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Ardgaeithe I Mauve (Nikki Smith)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Ardgaeithe Derrydale Dara (Dr N Smith)
Dog CC & Junior of Breed: Ardgaeithe Jubelwind Teddy (NIkki Smith)

Tenterfield Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Demala the chosen one (Miss D Macfadyen)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Intermediate Neuter of Breed: Demala Lord of the Rings (Hellen Stokes)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Coral Gray (SA)  (Group Entry : 72)

Best in Group & Aust Bred in Group: Welsh Springer Spaniel
Aust Ch Esspree Moon light Rendezvous (Julie & Karen Hiscott)
Runner Up in Group & Junior in Group: Cocker Spaniel
Aust Ch Sandtoys In Overdrive (N & S Lane)
Baby in Group: Labrador Retriever
Aliasa Kingdom Of Fire (Aliasa Labradors)
Minor in Group: English Springer Spaniel
Jamandess Pillarless Coupe (Ms R B Woolcock)
Puppy in Group: Clumber Spaniel
Aust Ch Showfield Snow King (AI) (S & S Strang)
Intermediate in Group: Lagotto Romagnolo
Aust Ch Incavale Tiffany and Co (Jade Morse-Roberts)
Runner Up Neuter in Group: Weimaraner
Aust & Neut Ch Cruisenif Hot Chilli Peppers CCD RN (J Davies)
Open Neuter in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Gr Ch Germanicus Andromeda (Lara Haynes)

Brittany
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kirinbell Brown Sugar ET (Samantha Ibbott-Cordi)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kirinbell Get Off My Cloud ET (Samantha Ibbott-Cordi)
Res Dog CC & Minor of Breed: Kirinbell Chase N The Dragon (Mary Webster)

Clumber Spaniel
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Showfield Snow King (AI) (S & S Strang)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Showfield White as Snow (AI) (S & S Strang)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Sandtoys In Overdrive (N & S Lane)
Baby of Breed: Sandtoys Giveme Sum Sugar (N & S Lane)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Deferlee Kiwi Express (Corbett & Stockham)
Res Dog CC & Open of Breed: Sunford Red Letter Day (Robynne Woolcock)
Minor of Breed: Jamandess Pillarless Coupe (Ms R B Woolcock)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Germanicus Edge of Reason (AI) (Lara Haynes)
Baby of Breed: Germanicus No Time To Die (AI) (Lara Haynes)
Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Germanicus Andromeda (Lara Haynes)

Golden Retriever
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Dykinta Spirit Dancer (Wendy Atkins)
Baby of Breed: Dykinta Amos Hart (Wendy Atkins)

Hungarian Vizsla
R/UP BOB & Bitch CC: Metropolis Memorial JoieDeVivre (Robyn Hanney)
Baby of Breed: Vercain special edition (K White & J Fogarty)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Bonnsway Perfect Sculpture (Dianne Travers)
Bitch CC & Open of Breed: Eraky Isnt It Ironic (Jude Tankard)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Bonnsway Darias Angel (Dianne Travers)
Baby of Breed: Aliasa Kingdom Of Fire (Aliasa Labradors)

Lagotto Romagnolo
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Incavale Tiffany and Co (Jade Morse-Roberts)

Nova Scotia Duck Tolling Retriever
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tarshona Made You Look (Mrs K & Miss C Walker)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Griswold Vienna Waltz (AI) (Jodie Fogarty)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Cruisenif Hot Chilli Peppers CCD RN (J Davies)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Esspree Moon light Rendezvous (Julie & Karen Hiscott)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Ms Diane Cuthbert (SA) (Group Entry : 62)

Best in Group & Aust Bred in Group: Saluki
Aust Sup Ch Pazada Watabout Last Night (Gary & Patricia Russell)
Runner Up in Group & Minor in Group: Basenji
Remwin Time Trilogy (L Hughes)
Baby in Group: Dachshund (Smooth Haired)
Tischamingo Nobody But Me (J & F Walker)
Puppy in Group: Portuguese Podengo (Small Smooth Haired)
Aust Ch Ballahond Rosado Dawn (Sandra Bell)
Junior in Group: Rhodesian Ridgeback
Aust Ch Ballahond Sager Lakes (Sandra Bell)
Intermediate in Group: Dachshund (Smooth Haired)
Aust Ch Tischamingo Diva By Blood (AI) (J & F Walker)
Open in Group: Saluki
Aust Ch Pazada Reflections (G & P Russell)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Pharaoh Hound
Aust & Neut Ch Kinghunta Born Ruler JC (Ms N Burton & Mr D Addems)
Runner Up Neuter in Group: Basenji
Aust Gr Ch Remwin Cheeky Liasons (Lyn Hughes)

Azawakh
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Jumadabey Query (Rachael Taylor & Debra Huon)

Basenji
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Remwin Time Trilogy (L Hughes)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Remwin Wrinkle in Time (L Hughes)
Res Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Xalmes Man Of Colours (AI) (M Darr)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Xalmes Shake It Up Sister (AI) (M Darr)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Remwin Cheeky Liasons (Lyn Hughes)

Beagle
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Baldev I Dream of Lucy (S Linek)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Baby of Breed: Nerricky Princess Lilly (N Gilfillan)

Dachshund (Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tischamingo Diva By Blood (AI) (J & F Walker)
Baby of Breed: Tischamingo Nobody But Me (J & F Walker)

Norwegian Elkhound
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Feralas Mrs Doubtfire (Miss C & Ms B Monckton)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Feralas Compared To What (C & B Monckton)

Pharaoh Hound
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Pennhari A Matter Of Time (D & N Addems / Burton)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Kinghunta Born Ruler JC (Ms N Burton & Mr D Addems)

Portuguese Podengo (Small Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Ballahond Rosado Dawn (Sandra Bell)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Juzrival Bett She Will (A Barter/ L Fletcher/ J Rae/ D Hasiuk)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Ballahond Sager Lakes (Sandra Bell)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Ballahond Oceans Bilu ET (Sandra Bell)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Juzrival D Double Dare (A Barter/ L Fletcher/ J Rae/ D Hasiuk)

Saluki
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Pazada Watabout Last Night (Gary & Patricia Russell)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Pazada Reflections (G & P Russell)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr Guy Spagnolo (NSW)  (Group Entry : 49)

Best in Group & Open in Group: Australian Shepherd
GBZ /PRT Jr / Aust Sup Ch Seventy Seven Cherished Desire Multi Ch (Imp PRT) (Paulene Andrews)
Runner Up in Group & Junior in Group: Australian Kelpie
Tyrilebee Braveheart (Mrs J Lambourne)
Minor in Group: Finnish Lapphund
Aust Ch Orical New Beginnings (AI) (L Mills)
Puppy in Group: Finnish Lapphund
Furballs Salla Lumienkeli (Furballs Kennels)
Intermediate in Group: Welsh Corgi (Cardigan)
Aust Ch Dorwyn Meant To Be (Mrs J I Morris / Miss J Stapleton)
Aust Bred in Group: Shetland Sheepdog
Aust Ch Beauideal Turn On The Charm (R Anderson)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Australian Shepherd
Aust & Neut Ch Blueamble Take The Stage RA CD ET (Mr J & Mrs A Lamberton)

Australian Kelpie
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Tyrilebee Braveheart (Mrs J Lambourne)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Callicoma Mojo (Robin Oliver)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Callicoma Sheer Bliss (AI) RN AD JDX GD SD (Mrs R Oliver)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Open of Breed: GBZ /PRT Jr / Aust Sup Ch Seventy Seven Cherished Desire Multi Ch (Imp PRT) (Paulene Andrews)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Goldmaid Spectacular Bid (D & L Meagher)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Goldmaid What R The Odds (D & L Meagher)
Junior of Breed: Blueamble Back in Black (Mr J & Mrs A Lamberton)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Blueamble Take The Stage RA CD ET (Mr J & Mrs A Lamberton)

Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Arrynmist Kaskade (Rob & Ann Ryan)

Border Collie
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Quinora Tell Me More (Carole Hately)
Neuter BOB & Neuter Bitch CC: Aust Neut Ch Quinora Lennox Vision RN ET (Carole Hately)

Finnish Lapphund
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Orical New Beginnings (AI) (L Mills)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Orical Kasper of Vantaa (M Sarkar)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Furballs Salla Lumienkeli (Furballs Kennels)

German Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Garsova Kiri JC (Garsova Kennels)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Beauideal Turn On The Charm (R Anderson)

Welsh Corgi (Cardigan)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Dorwyn Meant To Be (Mrs J I Morris / Miss J Stapleton)

White Swiss Shepherd Dog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Silversuisse Justin Time (AI) (C & S Harris / Ms H Scott)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Silversuisse Dragons Serenity (AI) JC RAE RM (TK S) ET WPD HTM N DWDF S (C & S Harris / H Scott / R & M Herba)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Silversuisse Iron Essence RN (R & M Herba / C & S Harris / Ms H Scott)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Valerie Carter (SA)  (Group Entry : 40)

Best in Group & Open in Group: Siberian Husky
Aust Sup Ch Taejaan American Hustle (Rule-Steele/Burton/Turay/Taylor)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Samoyed
Aust Ch Kchise Southern Belle (AI) (Mrs S Neil)
Baby in Group: Schnauzer
Swashbuckle Joanna Lumley (AI) (G Knight & S Gani)
Minor in Group: Dobermann
Indpac Cracklin Rosie (AI) (M B Hart)

Akita
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Miskas The Marvelous One (Monica A Vaughan)

Boxer
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Valeska Nicely Wrapped (Imp NZ) (Sylvia Choca)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Boxcrest Absolute Magic (E V Gordon - Pandelis)

Dobermann
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Vansitar Fire N Ice (Imp NZ) (Borealis Kennels)
Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Indpac Fun In The Sun (Scott & Sharon Norman)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Indpac Cracklin Rosie (AI) (M B Hart)

Leonberger
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Leonoco Tuckers Daughter (Ms H Floyd & Mrs A Dobson)

Neapolitan Mastiff
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Omaggio Firmino (Rochelle Andrews)

Samoyed
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kchise Southern Belle (AI) (Mrs S Neil)

Schnauzer
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Swashbuckle Helen Mirren (AI) (G & S Knight / Gani)
Baby of Breed: Swashbuckle Joanna Lumley (AI) (G Knight & S Gani)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Taejaan American Hustle (Rule-Steele/Burton/Turay/Taylor)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Taejaan Storm Ina Tea Cup (N J Rule-Steele)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Ms Jeneene Ford (NSW)  (Group Entry : 51)

Best in Group & Open in Group: French Bulldog
Aust Ch Daccord Master Yoda (M A Rosser & E L Davidson)
Runner Up in Group: Keeshond
CIB & Aust Sup Ch Hunkeedori Heeerrreees Jonnie (Katrina Santas)
Baby in Group: Lhasa Apso
Zaland Bourne Legacy (B Beves & N Estatheo)
Minor in Group: Lhasa Apso
Zaland Black Is The New Gold (B Beves & N Estatheo)
Puppy in Group: Boston Terrier
Loualli Hot Vegas Nights (Ms T Hobson)
Junior in Group: Schipperke
Tulang Simplysweetasthunda (L & B James / Mulcahy)
Intermediate in Group: Japanese Spitz
Aust Ch Daesdaemar Rewrite the Future at Nailah (Denise M Sylvester)
Aust Bred in Group: Shar Pei
Aust Gr Ch SharpeiLodge Final Edition (Kim Markham)

Boston Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Loualli Hot Vegas Nights (Ms T Hobson)

Dalmatian
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Paceaway Eye Liner (F E L Darling)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Daccord Master Yoda (M A Rosser & E L Davidson)
Intermediate of Breed: Aust Ch Tricibwthyn Llan Ceidrych (Mrs J L Fitzgerald & Mr R A Parry)

Great Dane
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Aldridge Ginger Bread (AI) (M Bradburn & D Selden)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Underane Ishara (AI) (Sheree Lindeman/Rhonda Harvey)
Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Underane In Gold (AI) (Sheree Lindeman)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Stordansk Jupiter ov Ganymede (Sheree Lindeman)

Japanese Spitz
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Daesdaemar Dancing Queen (Denise M Sylvester)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Daesdaemar Rewrite the Future at Nailah (Denise M Sylvester)

Keeshond
BOB, Dog CC & Open of Breed: CIB & Aust Sup Ch Hunkeedori Heeerrreees Jonnie (Katrina Santas)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Hunkeedori Quirki Kinda Gal (Katrina Santas)
Baby of Breed: Hunkeedori Short Back N Sides (AI) (Katrina Santas)

Lhasa Apso
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Zaland Forensics Abby Sciuto (Belinda Beves & Nina Estatheo)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Zaland Black Is The New Gold (B Beves & N Estatheo)
Baby of Breed: Zaland Bourne Legacy (B Beves & N Estatheo)

Schipperke
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Tulang Simplysweetasthunda (L & B James / Mulcahy)
Baby of Breed: Tulang Caspa Tells Tails (L & B James Mulcahy)

Shar Pei
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch SharpeiLodge Final Edition (Kim Markham)

Shih Tzu
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Erintoi Artic Diamond (John Sheppard)

Xoloitzcuintle (Intermediate)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Wazzat Juanxolo (T Scheiner & J Z Dinis)