Riverina District All Breeds Kennel Club (NSW)

Date of Show : 26-Jun-2021 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr Edward Pickering (NSW)   (Total Entry : 419)

Best in Show & Aust Bred in Show: Pointer
Aust Sup Ch Tyeanbo Take Another Look (G Munro)
Runner Up in Show & State Bred in Show: Shetland Sheepdog
Aust Ch Hartly Crystal Clear (Cathryn Murdoch & Nicole Pearson)
Minor in Show: Schipperke
Aust Ch Monterrez Ironman At Barragan (Graham Cruse & Neil Curwen)
Puppy in Show: Pug
Kabova Blame It On The Boogie (Jenny Whitney)
Junior in Show: Akita
Aust Ch Monarkin One Step Ahead (Mike Higgins)
Intermediate in Show: Bull Terrier (Miniature)
Aust Ch Bullacktiv Stop On Red (ROM) (Hayden Pinker/ Nikki/ Paulene & Anthony Zullo)
Open in Show: Italian Greyhound
Aust Sup Ch Oakway Reign Ov Fame (Mrs Maureen Friend)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Brittany
Aust Gr & Neut Ch Tobenlee Moves Like Jagger CD RA JD ET JC TKS (Samantha Ibbott-Cordi)
Runner Up Neuter in Show: Dachshund (Miniature Long Haired)
Aust Gr Ch Dybo Bailey Of Bridlington RA (Sandra Taylor)

Baby SweepStakes - 3rd Place: Mastiff
Charvannah Street Outlaw (Lee & Anne-Maree Docherty)

Puppy SweepStakes - 1st Place: Bull Terrier (Miniature)
Daminabul High Octane (K Manna/ D Manna/ L Fleming/ M Clark)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Bichon Frise
Monjoie Miss Sunshine (Dr A Dynon)

Veteran SweepStakes - 3rd Place: Greyhound
Aust Neut Gr Ch Kaotic Will JC (Janet Ramsay)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mr Edward Hardwicke (NSW)  (Group Entry : 65)

Best in Group & Open in Group: Italian Greyhound
Aust Sup Ch Oakway Reign Ov Fame (Mrs Maureen Friend)
Runner Up in Group: Havanese
CIB & Aust Gr Ch Karyme Peloton (Tracy Stewart)
Minor in Group: Bichon Frise
Monjoie Miss Sunshine (Dr A Dynon)
Puppy in Group: Pug
Kabova Blame It On The Boogie (Jenny Whitney)
Junior in Group: Maltese
Aust Ch Soyeux Imagine (Cristina Goodman)
Runner Up Neuter in Group: Papillon
Aust & Neut Ch Guilcroft Call Me Miss Kaci J (Mrs P & G Harding)

Bichon Frise
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Monjoie Miss Sunshine (Dr A Dynon)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch & Aust Sup Ch Tikimi Smooth Criminal (Miss T & Mrs K Perkiss)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ertae Royal Chalice (Melinda Sterrett & Cara Letson)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Ertae Ava Attitude (Sue Arthur)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Darcels D Gunslinging Gal (Cecilia Dobson)
Baby of Breed: Darcels Back in black (Cecilia Dobson)

Chinese Crested Dog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Ertae Velvet Vixen (M Sterrett)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sherabill Oxford Laser Strike (Mrs P & G Harding)
Baby of Breed: Ertae Paddlepop (Melinda Sterrett)
Minor of Breed: Guilcroft Jacinta Blushes Pink (Pamela & Garth Harding)

Havanese
BOB, Bitch CC & Open of Breed: CIB & Aust Gr Ch Karyme Peloton (Tracy Stewart)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Karyme Funky Spaceman (Gail Ransom)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Karyme Do I Dare (Gail Ransom & Jenny Whitney)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Karyme Queen of Oz (T Stewart)
Minor of Breed: Karyme Xtraordinary Moon (Gail Ransom)
Aust Bred (Bitch) of Breed: Karyme Queen of the Galaxy (Gail Ransom)

Italian Greyhound
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Oakway Reign Ov Fame (Mrs Maureen Friend)

Maltese
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Soyeux Imagine (Cristina Goodman)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Soyeux Diamonds in the sky (Cristina Goodman)
Baby of Breed: Angelofwhite Smooth Operator At Soyeux (Cristina Goodman)

Papillon
R/UP Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust & Neut Ch Guilcroft Call Me Miss Kaci J (Mrs P & G Harding)

Pug
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Kabova Stand My Ground (J Whitney)
Puppy of Breed: Kabova Blame It On The Boogie (Jenny Whitney)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Janelle Mannell (QLD)  (Group Entry : 48)

Best in Group & Intermediate in Group: Bull Terrier (Miniature)
Aust Ch Bullacktiv Stop On Red (ROM) (Hayden Pinker/ Nikki/ Paulene & Anthony Zullo)
Runner Up in Group & Open in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Grayleigh Just Wing N It (Grayleigh Staffords)
Baby in Group: Border Terrier
Guilcroft Klassique Krystelle (Pamela & Garth Harding)
Minor in Group: Cairn Terrier
Manetlan No Permit Required At Barragan (Neil Curwen)
Puppy in Group: Bull Terrier (Miniature)
Daminabul High Octane (K Manna/ D Manna/ L Fleming/ M Clark)
Junior in Group: Jack Russell Terrier
Wildenfox Waltzing Grace (Ms R Menzies)
State Bred in Group: Staffordshire Bull Terrier
Capilet Dnt Feed Afta Midnite (AI) (S Clark)
Aust Bred in Group: Jack Russell Terrier
Aust Ch Covejack Seaside Dreams (Jayne Hawkins)

Airedale Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Clydebrook Gaelic Star (Robert Brooks)

Border Terrier
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Guilcroft Early At The Croft (Mrs P & G Harding)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Guilcroft Izzabella Ringing (Pamela & Garth Harding)
Baby of Breed: Guilcroft Klassique Krystelle (Pamela & Garth Harding)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bullacktiv Stop On Red (ROM) (Hayden Pinker/ Nikki/ Paulene & Anthony Zullo)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Daminabul High Octane (K Manna/ D Manna/ L Fleming/ M Clark)

Cairn Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Joymont Money Talks (Kathryn Smith)
Minor of Breed: Manetlan No Permit Required At Barragan (Neil Curwen)

Irish Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shannawonna Man Of My Dreams (AI) (Ruth Elkner)

Jack Russell Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Covejack Seaside Dreams (Jayne Hawkins)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lemosa Prince Harry (Ms R Menzies)
Junior of Breed: Wildenfox Waltzing Grace (Ms R Menzies)

Lakeland Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Upinair The Trooper (Robert Brooks)

Norwich Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Kivamynk Jacksons Lad (Dr Carla Day)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Kivamynk Kathryns Kobby Lad (K Smith & Dr C Day)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Grayleigh Just Wing N It (Grayleigh Staffords)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Zeracious Sudden Impact (Ms Leighanne Reid)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Wildbunch Cosmic Rumble (I & L Stanley)
Minor of Breed: Zeracious Changethegame (Ms L Reid & Mrs M Coetzer)
State Bred of Breed: Capilet Dnt Feed Afta Midnite (AI) (S Clark)

Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lachlanpark Man Oh Man (Geoffrey & Cheryl Coyte)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Lachlanpark Brown Eyed Girl (Geoffrey & Cheryl Coyte)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Rebecca Preece-Pickering (NSW)  (Group Entry : 87)

Best in Group & Aust Bred in Group: Pointer
Aust Sup Ch Tyeanbo Take Another Look (G Munro)
Runner Up in Group & Open in Group: Cocker Spaniel
Aust Sup Ch Bolwarra Strike Alight (Megan Markotany)
Puppy in Group: English Setter
Kybraaron Denine Dozer (M Heritage)
Junior in Group: English Springer Spaniel
Kezzadae Time To Celebrate (Kerry Evans)
Intermediate in Group: Weimaraner
Aust Ch Ashbolt High Class (AI) TD (Amanda Williamson)
State Bred in Group: Brittany
Aust Gr Ch Kirinbell Get Off My Cloud RN ET (Samantha Ibbott-Cordi)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Brittany
Aust Gr & Neut Ch Tobenlee Moves Like Jagger CD RA JD ET JC TKS (Samantha Ibbott-Cordi)
Runner Up Neuter in Group: Labrador Retriever
Dual Ch (RO) Neut Ch Riftintime Bohemian Rhapsody CDX RAE ORA (Anne Walkington)

Brittany
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Gr Ch Kirinbell Get Off My Cloud RN ET (Samantha Ibbott-Cordi)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Kirinbell I Absolutely Love U (AI) (Samantha Ibbott-Cordi)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kirinbell The Girls Got Game (Samantha Ibbott-Cordi)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kirinbell Brown Sugar ET (Samantha Ibbott-Cordi)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Tobenlee Moves Like Jagger CD RA JD ET JC TKS (Samantha Ibbott-Cordi)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bolwarra Strike Alight (Megan Markotany)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Bolwarra Walks Like An Angel (Megan Markotany)
Baby of Breed: Silverblue Shooting Star (Kristy Neiberding)
Intermediate of Breed: Aust Ch Neberden Riders on the Storm (Mr J/ Mrs K & Miss K Neiberding)

English Setter
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Kybraaron Denine Dozer (M Heritage)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Nundialla Fire N Ice (Marlene Cross)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Kezzadae Time To Celebrate (Kerry Evans)
Bitch CC & Minor of Breed: Azucroft Pitch Perfect (Mr R & Mrs Y Lauder / Miss T Perkiss)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust & Neut Ch Ozdezign Pirate of the Sea (Mrs Kerry Evans)

Flat Coated Retriever
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Skyehaven Ticket To Ride (Meaghan O'Shannassy)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Canawindra Storm In A Teacup (Ms Raelene Trimble)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Kobidan Pretty Boy Floyd (J Cattell & S Nichols)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Canawindra Over And Over Again (M J & F L Park)
Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Canawindra Over The Moon (Mrs B & Mr C Walter)
Puppy of Breed: Moruada Paved with Gold (T Taylor & S Wright)
Junior of Breed: Kobidan Victory Lap (Mrs J Cattell & Mrs S Nichols)
Intermediate (Bitch) of Breed: Canawindra Roger Juliet (Raelene Trimble)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Kobidan Kiss N Tell (Mrs S Nichols)

German Wirehaired Pointer
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lovewyre High Voltage (Mrs Kerry Evans)

Golden Retriever
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Naragold Athena (E Clark)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cigwn Blues at Sun Rise (Elizabeth Thomas & Katy Thomas)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (RO) Neut Ch Riftintime Bohemian Rhapsody CDX RAE ORA (Anne Walkington)

Pointer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Tyeanbo Take Another Look (G Munro)

Weimaraner
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ashbolt High Class (AI) TD (Amanda Williamson)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mr Edward Pickering (NSW) (Group Entry : 49)

Runner Up in Group: Norwegian Elkhound
Graabine Credence Barebone (Gabor Markotany)
Minor in Group: Beagle
Brialey Im so Posh (Andrea Coss)
Aust Bred in Group: Afghan Hound
Aust Ch Karakush Hemsworth (Miss N Archer / Mr L & Mrs H Gibson)
Open in Group: Rhodesian Ridgeback
Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Dachshund (Miniature Long Haired)
Aust Gr Ch Dybo Bailey Of Bridlington RA (Sandra Taylor)
Runner Up Neuter in Group: Greyhound
Aust Neut Ch Neales Choice JC (Janet Ramsay)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Karakush Hemsworth (Miss N Archer / Mr L & Mrs H Gibson)

Basset Fauve de Bretagne
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Trisven Hell in Heels (Andrea Coss)

Beagle
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Brialey Im so Posh (Andrea Coss)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Tirrike Blue Marguerite (Andrea Coss)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Mitteldac Smooth Criminal (Mrs S Taylor)
Baby of Breed: Nicholyev Killer Queen (Mrs Sandra Taylor & Ms S Kelly)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Dybo Bailey Of Bridlington RA (Sandra Taylor)

Dachshund (Smooth Haired)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Tischamingo Life Isa Highway (J & F Walker)

Greyhound
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Neales Choice JC (Janet Ramsay)
R/UP Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Neut Ch You Can Dance SC (Janet Ramsay)

Irish Wolfhound
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Wulfgar Fletch Full Throttle (AI) (Mr R & Mrs M South)

Norwegian Elkhound
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Graabine Credence Barebone (Gabor Markotany)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Juzrival Eye Kandy (S Fletcher/ L Fletcher & A Barter)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Janelle Mannell (QLD)  (Group Entry : 70)

Best in Group & State Bred in Group: Shetland Sheepdog
Aust Ch Hartly Crystal Clear (Cathryn Murdoch & Nicole Pearson)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Border Collie
Milangimbi Chantilly Lace (D Miller)
Baby in Group: Finnish Lapphund
Snofyre Xotic Kaos (G Richards & C Fitzgerald)
Minor in Group: Welsh Corgi (Cardigan)
Souvigny Solo (AI) (Mr L D & Mrs D M Milthorpe)
Junior in Group: Border Collie
Milangimbi Copperhead Road (D Miller)
Intermediate in Group: Australian Cattle Dog
Aust Ch Carrawarn Royalreload (Mrs J James)
Open in Group: Briard
Aust Ch Narbrisse Ophira (Kim Kucera)
Open Neuter in Group: Shetland Sheepdog
Aust Sup & Neut Ch Hartly Deep Impact (N Pearson)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Carrawarn Royalreload (Mrs J James)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Cloverdowns Red Alert (J James)

Border Collie
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Milangimbi Chantilly Lace (D Miller)
Dog CC & Junior of Breed: Milangimbi Copperhead Road (D Miller)
Junior (Bitch) of Breed: Glenbala Royal Leap of Fun (Ms R Menzies)
Intermediate of Breed: Milangimbi Mad About Diamonds (Ethan James)

Briard
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Narbrisse Ophira (Kim Kucera)

Collie (Rough)
Baby of Breed: Triblu Morning Light (Tracy Rosenkranz)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Snofyre OMG Oh What Kaos (G Richards & C Fitzgerald)
Baby of Breed: Snofyre Xotic Kaos (G Richards & C Fitzgerald)

Shetland Sheepdog
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Hartly Crystal Clear (Cathryn Murdoch & Nicole Pearson)
Baby of Breed: Hartly Big Bang (N Pearson)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Ch Hartly Deep Impact (N Pearson)

Welsh Corgi (Cardigan)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Souvigny Solo (AI) (Mr L D & Mrs D M Milthorpe)

White Swiss Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Ublong Eyma Diva (Shae Mortimer)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr Edward Pickering (NSW)  (Group Entry : 52)

Best in Group & Open in Group: Dobermann
Aust Sup Ch Copperdobe Rayz A Riot (AI) (Imp NZ) (J Hovell)
Runner Up in Group & Junior in Group: Akita
Aust Ch Monarkin One Step Ahead (Mike Higgins)
Minor in Group: Siberian Husky
WolfGirl Winter Storm (L Opbroek & N Tetley)
Puppy in Group: Schnauzer (Miniature)
Colebrook Just Call Me Pink (R & N Inglis)
Intermediate in Group: Dobermann
Aust Sup Ch Copperdobe Pitcha Perfect (AI) (Imp NZ) (Julie Hovell)
State Bred in Group: Cane Corso
Aus Ch Kylasha Turn it up (Nicole Tetley)
Aust Bred in Group: Boxer
Aust Ch Boxberry Real Gone Kid (AI) (Mr D W Halliday)

Akita
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Monarkin One Step Ahead (Mike Higgins)

Boxer
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Boxberry Xanthous (Mr D W Halliday)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Boxberry Real Gone Kid (AI) (Mr D W Halliday)
Res Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Boxberry Surfing Legend (Mr D W Halliday)
Open of Breed: Aust Ch Boxberry Dont Eat The Car (Ms N Tetley)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Boxberry When I Grow Up (Mr D W Halliday & Mrs S J Badman)

Cane Corso
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aus Ch Kylasha Turn it up (Nicole Tetley)

Dobermann
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Copperdobe Rayz A Riot (AI) (Imp NZ) (J Hovell)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Vansitar Annie Oakley (AI) (Imp NZ) (Vansitar Dobermanns)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Copperdobe Pitcha Perfect (AI) (Imp NZ) (Julie Hovell)

German Pinscher
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kaitler Tequila With Daveren (Michele Beyer)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kaitler Flamenco With Daveren (IID) (Shana Lennox)

Mastiff
Baby of Breed: Charvannah Street Outlaw (Lee & Anne-Maree Docherty)

Schnauzer
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Grossbotwar Uptown Girl (M Lees & M Lyons)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Swashbuckle Tango Lees Lyons (M Lees & M Lyons)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Colebrook Hot Trublu Aussie (R & N Inglis)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Colebrook Just Call Me Pink (R & N Inglis)

Shiba Inu
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kortmar Dogs Days Are Over (Lyne Browning)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Minor of Breed: WolfGirl Winter Storm (L Opbroek & N Tetley)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Rebecca Preece-Pickering (NSW)  (Group Entry : 48)

Best in Group & Open in Group: Poodle (Miniature)
Aust Ch Showcase All Guns Blazin' (Imp NZ) (Miss T & Mrs K Perkiss)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Great Dane
Aust Ch Chelshar Mr Bojangles (AI) (Christina Mascord)
Baby in Group: Schipperke
Monterrez Kind Of Special At Barragan(NBT) (Graham Cruse & Neil Curwen)
Minor in Group: Schipperke
Aust Ch Monterrez Ironman At Barragan (Graham Cruse & Neil Curwen)
Puppy in Group: Poodle (Toy)
Aust Ch Sintee Will U Be My Valentine (Sintee Kennels)
Junior in Group: Schipperke
Monterrez First Wave (Graham Cruse)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Poodle (Standard)
Aust Ch Marlau Quinava (Quiniva Kennels)
Runner Up Neuter in Group: Japanese Spitz
Aust & Neut Ch Mannerking Mystical Dreams (Debbie King)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Jegarbul secret agent (Kristy R Cassidy)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Meralla Fashion Icon (Jenni Bill)
Puppy of Breed: Jegarbul The Last Dandelion (Kristy R Cassidy)

Great Dane
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Chelshar Mr Bojangles (AI) (Christina Mascord)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Belzbentley Diamond Dog Dancer (J James)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Mannerking Mystical Dreams (Debbie King)

Poodle (Miniature)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Showcase All Guns Blazin' (Imp NZ) (Miss T & Mrs K Perkiss)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Rozevue The Dark Lady (Quiniva Kennels)

Poodle (Standard)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Marlau Quinava (Quiniva Kennels)

Poodle (Toy)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sintee Saucy Abby (Sintee Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Sintee Will U Be My Valentine (Sintee Kennels)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Sintee Talknabout A Sinner (Sintee Kennels)

Schipperke
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Monterrez Ironman At Barragan (Graham Cruse & Neil Curwen)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Monterrez First Wave (Graham Cruse)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Monterrez Epicentre (G Cruse)
Baby of Breed: Monterrez Kind Of Special At Barragan(NBT) (Graham Cruse & Neil Curwen)

Tibetan Terrier
Baby of Breed: Gengala Critics Choice (Miss L Hickie / Mr R Barter & Mrs Y Barter)