Murray Valley Kennel Club (NSW)

Date of Show : 2-Jun-2024 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Ms Karen McIntyre (New Zealand)   (Total Entry : 319)

Best in Show & Junior in Show: Dobermann
Aust Ch Cabochon Toot Your Own Horn (Lynne Harwood)
Runner Up in Show & Open in Show: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Canawindra Over The Moon (Mrs B & Mr C Walter)
Baby in Show: Whippet
Taejaan Good Girl Gone Bad (N Rule Steele & M Burton & A Taylor & S Turay)
Minor in Show: Havanese
Ellourapark Majik Touch (Mre C Millman)
Intermediate in Show: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust Ch Dawco Evening Light (AI) (Mr David P Dawes)
Aust Bred in Show: Collie (Rough)
Aust Ch Mirriyuula Illusion By Design (AI) (T & A Jenkins)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Japanese Spitz
Aust Gr Ch Neut Ch Daesdaemar My Fair Lady (Ms Jane H Buckland)
Runner Up Neuter in Show: German Shorthaired Pointer
Aust Neut Ch Canawindra Sky High (M J & F L Park)

Baby SweepStakes - 1st Place: Italian Greyhound
Piccino Undercover Agent (S Reeve & T Clift & B St George)
Baby SweepStakes - 2nd Place: Golden Retriever
Soshyl Road To The Isles (Robert McNab)

Puppy SweepStakes - 1st Place: Boxer
Bocsavil Zabeel (M & J Carey)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Poodle (Standard)
Capanash Stars Dark Desire (Caroline Sharpe)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Chinese Crested Dog
Aust Ch Ertae Figjam N Icecream (Mrs M Heritage & Ms M Sterrett)

Veteran SweepStakes - 2nd Place: Shetland Sheepdog
Aust Sup Ch Sheldow Charlie Brown (T Walters)
Veteran SweepStakes - 3rd Place: Staffordshire Bull Terrier
Aust Gr Ch Neut Ch Handpikd Queen Of Diamonds (Mrs A Dean & Mr G Bator)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mr William Smith (QLD)  (Group Entry : 34)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Bichon Frise
Aust Ch Monjoie Miss Sunshine (Dr A Dynon)
Baby in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Darcels Whiteline Diva (Cecilia Dobson)
Minor in Group: Havanese
Ellourapark Majik Touch (Mre C Millman)
Puppy in Group: Chinese Crested Dog
Aust Ch Ertae Figjam N Icecream (Mrs M Heritage & Ms M Sterrett)
Runner Up Neuter in Group: Bichon Frise
Aust & Neut Ch Monjoie Jay Cool Bear (Dr A Dynon)

Bichon Frise
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Monjoie Miss Sunshine (Dr A Dynon)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Monjoie Jay Cool Bear (Dr A Dynon)

Chihuahua (Long Coat)
Baby of Breed: Darcels Costa Pretty Penny (Cecilia Dobson)

Chihuahua (Smooth Coat)
Baby of Breed: Darcels Whiteline Diva (Cecilia Dobson)

Chinese Crested Dog
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Ertae Figjam N Icecream (Mrs M Heritage & Ms M Sterrett)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Guilcroft Violin Sonata (Pamela and Garth Harding)
Res Dog CC & Minor of Breed: Guilcroft Vanilla Fudge (Pamela and Garth Harding)

Griffon Bruxellois
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Kango Foxy Roxy (G Inifer)

Havanese
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Ellourapark Majik Touch (Mre C Millman)

Italian Greyhound
Baby of Breed: Piccino Undercover Agent (S Reeve & T Clift & B St George)

Japanese Chin
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Alwood Ashika (Alwood Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Alwood Jarai (Alwood Kennels)
Baby of Breed: Alwood Himarni (Himarni)

Maltese
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Soyeux Giggle At The Gossip (Cristina Goodman)

Tibetan Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Palmshell Seal O Approval (M Obrien)
Baby of Breed: Palmshell Domino (C M Marsh)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Prof Brian Corbitt (NSW)  (Group Entry : 38)

Baby in Group: Border Terrier
Guilcroft Who Is Henry Higgins (Mrs P and Mr G Harding)
Minor in Group: Tenterfield Terrier
Jaksonhills Talk To The Hand (Ms D Heath)
Junior in Group: Tenterfield Terrier
Aust Ch Jaksonhills Cry Me A River (D J Heath)
Intermediate in Group: Border Terrier
Aust Sup Ch Guilcroft Pay It Forward (Pamela & Garth Harding)
Open in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Handpikd Miss Bombay (A Dean & G Bator)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Manchester Terrier
Aust Neut Gr Ch Dixiedaly Savvy Gal CD RA (Janet Palmer)
Runner Up Neuter in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Gr Ch Neut Ch Handpikd Queen Of Diamonds (Mrs A Dean & Mr G Bator)

American Staffordshire Terrier
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Dinamyte Flame of Beauty (Jodie McKay & Cindy Oldfield)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kylott Waiirri (Mrs K & Mr S Boulter)

Border Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Guilcroft Pay It Forward (Pamela & Garth Harding)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Guilcroft Ma Belle Amie (Pamela & Garth Harding)
Baby of Breed: Guilcroft Who Is Henry Higgins (Mrs P and Mr G Harding)
Baby (Bitch) of Breed: Guilcroft Which Witch Is Which (Mrs P and Mr G Harding)

Manchester Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Rosemerta The Fynal Echo (Janet Palmer)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Gr Ch Dixiedaly Savvy Gal CD RA (Janet Palmer)

Staffordshire Bull Terrier
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Handpikd Miss Bombay (A Dean & G Bator)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Neut Ch Handpikd Queen Of Diamonds (Mrs A Dean & Mr G Bator)

Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Jaksonhills Cry Me A River (D J Heath)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Jaksonhills Talk To The Hand (Ms D Heath)
Bitch CC & Puppy of Breed: Jaksonhills Talkin Bout Me (D J Heath)
Res Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Jaksonhills Small Talk (D J Heath)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Ms Karen McIntyre (New Zealand)  (Group Entry : 80)

Best in Group & Open in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Canawindra Over The Moon (Mrs B & Mr C Walter)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Irish Setter
Aust Ch Eireannmada Out and About at Tullane (C Paine & G Browne)
Baby in Group: English Springer Spaniel
Kezzadae Titans Force Of One (Kerry Evans)
Minor in Group: German Shorthaired Pointer
Milangimbi Walking On Eyre (D Miller)
Puppy in Group: Labrador Retriever
Terracarol London Calling (Mr G Vernon & Mrs A Hamilton & Miss M Smith)
Junior in Group: English Springer Spaniel
Springdax Dancing In The Dark (Jessica Johinke)
Aust Bred in Group: Pointer
Aust Ch Lakewinds Makers Mark (Mr T Atkinson & Miss J Jolly)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Neut Ch Canawindra Sky High (M J & F L Park)
Runner Up Neuter in Group: English Springer Spaniel
Aust Neut Ch Rosdukervill Penny Lane (Jessica Johinke)

Clumber Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch KeltonHill Carry On Appintiki (Mr B & Mrs M Lennon)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Appintiki Puddington (Mr B & Mrs M Lennon)

Cocker Spaniel
Baby of Breed: Kalleo One Man Band (C McLennan)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Kezzadae Jedi Master Magik (AI) (Jessica Johinke)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Wytcher B Starbright (Robert & Wendy Stobbie)
Res Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Kezzadae Time To Celebrate (Kerry Evans)
Baby of Breed: Kezzadae Titans Force Of One (Kerry Evans)
Baby (Bitch) of Breed: Springdax Grace Aguilar (Jessica Johinke)
Junior of Breed: Springdax Dancing In The Dark (Jessica Johinke)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Rosdukervill Penny Lane (Jessica Johinke)

Flat Coated Retriever
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Skyehaven Devil At Play (Meaghan O'Shannassy)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Canawindra Over The Moon (Mrs B & Mr C Walter)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Canawindra Sky Line (M J & F L Park)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Canawindra Full Steam Ahead (M J & F L Park)
Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Canawindra Home And Away (Mr M & Mrs F Park)
Minor of Breed: Milangimbi Walking On Eyre (D Miller)
Junior of Breed: Canawindra Full Tilt (M J & F L Park)
Intermediate of Breed: Aust Ch Canawindra High Tea (Ms Raelene Trimble)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Canawindra Sky High (M J & F L Park)
R/UP Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Canawindra Roger Juliet (Raelene Trimble)
Reserve Neuter Bitch CC: Canawindra Ready When Ur (Raelene Trimble)

German Wirehaired Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Lovewyre High Voltage (Mrs Kerry Evans)

Golden Retriever
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Serasigold Alexa On The Strand (Donna Ryan)
Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Soshyl The Lion Sleeps Tonight (Robert McNab)
Baby of Breed: Soshyl Road To The Isles (Robert McNab)

Hungarian Vizsla
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bushgold Dawns Southrn Aurora (Pauline Rudd)

Irish Setter
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Eireannmada Out and About at Tullane (C Paine & G Browne)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Eireannmada How Bout I Play at Tullane (C Paine & G Browne)

Labrador Retriever
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aralyen Presidential Campaign (Vernon / Smith)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Terracarol London Calling (Mr G Vernon & Mrs A Hamilton & Miss M Smith)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Catraz The Editorial (B & M Lennon)

Pointer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lakewinds Makers Mark (Mr T Atkinson & Miss J Jolly)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kadma Worth Th Trouble At Ashbolt (AI) (Amanda Williamson)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bryndoain GI Joe (Imp NZ) (Angela Henderson)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Daioni Orion (AI) (Angela Henderson)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Daioni Crackerbox Palace (Angela Henderson)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Prof Brian Corbitt (NSW) (Group Entry : 32)

Best in Group & Junior in Group: Saluki
Aust Ch Itsozi A Jewel To Have (M Eather/W Harbutt/ C & G Arkell)
Runner Up in Group: Rhodesian Ridgeback
Aust Ch Juzrival Phunk Q Up (Addam Barter & Lee Fletcher)
Baby in Group: Whippet
Taejaan Good Girl Gone Bad (N Rule Steele & M Burton & A Taylor & S Turay)
Puppy in Group: Dachshund (Wire Haired)
Aust Ch Szamor Tom Collins At Cayugaridge (AI) (Imp NZ) (Leslie A Weston)
Aust Bred in Group: Beagle
Aust Ch Devma Time Traveller (AI) (Ms S Hutcheson & R Triffitt)
Runner Up Neuter in Group: Basset Hound
Aust Ch Cayugaridge Dolly (Leslie A Weston)

Basset Hound
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cayugaridge Curacao (AI) (Dr L A Weston)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cayugaridge Chartreuse (AI) (Dr L A Weston)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Cayugaridge Dolly (Leslie A Weston)

Beagle
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Devma Time Traveller (AI) (Ms S Hutcheson & R Triffitt)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Harclomad Coco Archiesdotter (Tony Maddern)

Dachshund (Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Nicholyev Speak Of The Devil (Mrs S Kelly & Mr J Bower)

Dachshund (Wire Haired)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Szamor Tom Collins At Cayugaridge (AI) (Imp NZ) (Leslie A Weston)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Cayugaridge Versace (AI) (Leslie A Weston)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Cayugaridge Cotton Kandy (Leslie A Weston)

Irish Wolfhound
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tirowen Cynder (AI) (Rona Moss)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Maclaomainn Eli (Rona Moss & Donna Townsend)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Tirowen Aurora (Mrs Rona Moss)

Pharaoh Hound
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Pennhari Order Of The Dragon (B & M Lennon)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Juzrival Phunk Q Up (Addam Barter & Lee Fletcher)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Juzrival Eye Kandy (S Fletcher / L Fletcher & A Barter)
Baby of Breed: Juzrival Ripper Rita (Addam Barter and Lee Fletcher)
Baby (Dog) of Breed: Juzrival Rave Review (Addam Barter and Lee Fletcher)

Saluki
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Itsozi A Jewel To Have (M Eather/W Harbutt/ C & G Arkell)

Whippet
Baby of Breed: Taejaan Good Girl Gone Bad (N Rule Steele & M Burton & A Taylor & S Turay)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr Stephen Meredith (New Zealand)  (Group Entry : 54)

Best in Group & Aust Bred in Group: Collie (Rough)
Aust Ch Mirriyuula Illusion By Design (AI) (T & A Jenkins)
Runner Up in Group & Junior in Group: Australian Shepherd
Amerahnn Thunderstruck (Tara Collins)
Baby in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Samiha Love Walks Into Robrych (W & B Downie)
Minor in Group: German Shepherd Dog
Freevale Dynamite (M & C Morris / L & Y Hornsey)
Puppy in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust Ch Dawco Under The Moonlight (AI) (Mr David P Dawes)
Intermediate in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust Ch Dawco Evening Light (AI) (Mr David P Dawes)
Open in Group: Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
Aust Gr Ch Beljekali Harvest Moon HT (L Pratt / C & J Fynmore)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Shetland Sheepdog
Aust Sup Ch Sheldow Charlie Brown (T Walters)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Waykrest Scud Missile (Mr A & Mrs R Spargo)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Brooksvale Lyric (Mrs K and Mr S Boulter)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Amerahnn Thunderstruck (Tara Collins)

Australian Stumpy Tail Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bobtailz Dixie Moon (Karen Hillas)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Cumbydene Heartbreaker (Robert Brooks and Karen Hillas)

Bearded Collie
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Keiramyst Mi Sweet Magnolia (Lynda Brandt)

Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Beljekali Harvest Moon HT (L Pratt / C & J Fynmore)

Border Collie
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Steadfast Sugar Coated Lies (Ms Gaye McKiernan)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Steadfast Risk It For Th Biskit (Ms Gaye McKiernan)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Steadfast Time For A Rude Shock (Ms Gaye McKiernan)
Baby of Breed: Steadfast Chocoholic (Ms Gaye McKiernan)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Milangimbi New Year Resolution (D Miller)

Collie (Rough)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mirriyuula Illusion By Design (AI) (T & A Jenkins)

Collie (Smooth)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Jedford Reach for the Sky (Coral Moffat)

German Shepherd Dog
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Freevale Dynamite (M & C Morris / L & Y Hornsey)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Allendell Touch Of Class (L & YM Hornsey)

Shetland Sheepdog
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Hartly Shine Like That (Nicole Pearson)
Baby of Breed: Sharndah Fanci That (Sharndah Kennels)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Sheldow Charlie Brown (T Walters)

Welsh Corgi (Cardigan)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Bethwyn Misty Memories (Bethwyn Kennels)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Dawco Evening Light (AI) (Mr David P Dawes)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dawco Under The Moonlight (AI) (Mr David P Dawes)
Baby of Breed: Samiha Love Walks Into Robrych (W & B Downie)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr Stephen Meredith (New Zealand)  (Group Entry : 38)

Best in Group & Junior in Group: Dobermann
Aust Ch Cabochon Toot Your Own Horn (Lynne Harwood)
Baby in Group: Boxer
Boxberry The Heat Is On (Ms N Tetley & Miss L Opbroek)
Minor in Group: Dobermann
Cabochon Snap Crackle and Pop (Lynne Harwood)
Puppy in Group: German Pinscher
Aust Ch Kaitler Let Them Eat Cake (Michele Beyer & Charlotte Manton)
Aust Bred in Group: Schnauzer
CIB Aust Gr Ch Regenstauf Master of Mayhem (Susanne Ansell)
Open in Group: Boxer
Aust Ch Bocsavil Tallyho (M & J Carey)
Runner Up Neuter in Group: Boxer
Aust Ch Boxberry Hot Chickie Babe (Tetley & Opbroek)

Bernese Mountain Dog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Montreaux Queen of Hearts (Ms S Wallis)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Montreaux Colors Of The Wind (Ms S Wallis)

Boxer
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Bocsavil Tallyho (M & J Carey)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Bocsavil You Betcha (M & J Carey)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bocsavil Wicked Wizard (M & J Carey)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Bocsavil Zabeel (M & J Carey)
Baby of Breed: Boxberry The Heat Is On (Ms N Tetley & Miss L Opbroek)
Minor of Breed: Bocsavil Zanyatta (M & J Carey)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Boxberry Hot Chickie Babe (Tetley & Opbroek)

Dobermann
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Cabochon Toot Your Own Horn (Lynne Harwood)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Cabochon Snap Crackle and Pop (Lynne Harwood)

German Pinscher
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kaitler Playing With Fire (Lesley King / Michele Beyer / Charlotte Manton)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kaitler Let Them Eat Cake (Michele Beyer & Charlotte Manton)

Schnauzer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: CIB Aust Gr Ch Regenstauf Master of Mayhem (Susanne Ansell)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Regenstauf legacy lest we forget (A & D Porta)

Shiba Inu
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Kortmar Marvelous Mrs Maisel (Lyne Browning & Sarah Jones)

Siberian Husky
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aeukanmanuva Fire Storm (B W & C J Yate)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mr William Smith (QLD)  (Group Entry : 43)

Best in Group & Aust Bred in Group: Poodle (Toy)
Aust Ch Fleurlee Lady Lucinda (Mrs J Seiter & Mrs Beverley Gleeson)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Great Dane
Aust Ch Bocsavil Oils Aint Oils (AI) (M Stubbs)
Minor in Group: Shih Tzu
Beltzu Keepin The Dream Alive (Belinda Heersema)
Puppy in Group: Xoloitzcuintle (Miniature)
Ozxolo Xochime Nudee (D Neumann & E Grewal)
Open in Group: Dalmatian
Aust Ch Varewell Black Shamrock ET (S & B Barr)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Japanese Spitz
Aust Gr Ch Neut Ch Daesdaemar My Fair Lady (Ms Jane H Buckland)
Runner Up Neuter in Group: Dalmatian
Aust Ch Neut Ch Thunderspot Flash of Silver (Melissa O'Brien)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Bullmajesty Tino (Ms R Triffitt)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Varewell Black Shamrock ET (S & B Barr)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Thunderspot Flame Tongue (M Obrien)
Minor of Breed: Thunderspot Darkness To Light (M Obrien)
Puppy of Breed: Thunderspot Hungry Like A Wolf (M Obrien)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Thunderspot Flash of Silver (Melissa O'Brien)

German Spitz (Klein)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Borasus Beautiful Gem (Renae Moritz)

German Spitz (Mittel)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Borasus Winner Takes It All (Renae Moritz)

Great Dane
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bocsavil Oils Aint Oils (AI) (M Stubbs)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Puddleducky Starry Night JC (Jane Buckland)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Puddleducky Zephyr JC (Jane Buckland)
Baby of Breed: Puddleducky Last Embrace (Jane Buckland)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Neut Ch Daesdaemar My Fair Lady (Ms Jane H Buckland)

Poodle (Standard)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Capanash Dark Starry Night (Caroline Sharpe)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Capanash Stars Dark Desire (Caroline Sharpe)

Poodle (Toy)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Fleurlee Lady Lucinda (Mrs J Seiter & Mrs Beverley Gleeson)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Beltzu Keepin The Dream Alive (Belinda Heersema)

Xoloitzcuintle (Miniature)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ozxolo Xochime Nudee (D Neumann & E Grewal)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch OzXolo Xochime Echtacka (Mrs D Neumann & Mrs E Grewal)