West Australian Kennel Club Inc (WA)
Date of Show : 23-Mar-2014 (Sunday)
Championship Show
The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.
General Specials
Specials Judge: Mrs Lyn Brand (NSW)
Aust Sup Ch Artizan Vanity Fair (Ms J Ainsworth)
Runner Up in Show & Aust Bred in Show: Dobermann
Aust Ch Vansitar Miss Saigon (DF Kehoe)
Minor in Show: Dalmatian
Brondeal Heaven In Black (Tim Dash)
Puppy in Show: Newfoundland
Aust Ch Happybear Romancing Thstone (Miss N Ryan)
Junior in Show: Lakeland Terrier
Aust Ch Hollylake A Cut Above (Liz Walmsley & Rita Hayes)
Intermediate in Show: Italian Greyhound
Aust Ch Tunamara Sterling Silver (Mark & Jeni Sach)
State Bred in Show: Shetland Sheepdog
Aust Ch Arajento Raising Hell (Mrs K Tonkin)
Open Neuter in Show: Saluki
Neut Ch Baghdad Addicted to Love (Mr C & N Lawton / Mrs P Bockman-Chato)
Group 1 - Toys
Specials Judge : Mr Wayne Burton (NSW)
Aust Ch Tunamara Sterling Silver (Mark & Jeni Sach)
Minor in Group: Lowchen
Aust Ch Dinoambre Its All About Me (Jenny Sayers)
State Bred in Group: Papillon
Aust Gr Ch Amberlindz Regal Robbie (B F Bell)
Open Neuter in Group: Papillon
Aust Neut Ch Sanronpi Cadbury MilkTray CCD DWDFI (Maureen Doohan)
Australian Silky Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Hautchien Top Hat N Tails (Mrs N F Walker)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Hautchien Talk Of The Town (Mrs N F Walker)
Cavalier King Charles Spaniel
Junior of Breed: Trescaval Shez Cracked Th Code (Mal & Julia Logan)
Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: El Toro Surprise At Pelischa (Imp NZ) (P & E Chandler)
R/UP BOB & Minor of Breed: El Toro Born T Be At Pelischa (Imp NZ) (P & E Chandler)
Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch El Toro Fly High At Pelischa (Imp NZ) (P & E Chandler)
Chinese Crested Dog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Mohawk Feather Feet (Miss L E Barnes)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Mohawk Promise Of Gold (Miss L E Barnes)
Neuter BOB: Aust & Neut Ch Mohawk Nessun Dorma (Miss L E Barnes)
Italian Greyhound
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tunamara Sterling Silver (Mark & Jeni Sach)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Kaasha Hot Sticky N Sweet (Mark & Jeni Sach)
Baby of Breed: Tunamara Totally Frosty (Mark & Jeni Sach)
Lowchen
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Dinoambre Its All About Me (Jenny Sayers)
Maltese
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Pender An Image to Treasure (Mrs D de Meillon)
Miniature Pinscher
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Callme Looky Here (Steve Rhodes)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Yalike Just Callme (Steve Rhodes)
Papillon
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Gr Ch Amberlindz Regal Robbie (B F Bell)
Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Sanronpi Cadbury MilkTray CCD DWDFI (Maureen Doohan)
Pekingese
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Aristic As Requested (Aristic Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Aristic Lily Marleen (Aristic Kennels)
Pomeranian
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Arderne Citsira (Aristic Kennels)
Pug
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Toorork Joe King (Deborah & Darryl Barker)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Toorork Saving Grace (Deborah & Darryl Barker)
Baby of Breed: Toorork Texas Black Gold (Joyce Spencer / Deborah & Darryl Barker)
Minor of Breed: Toorork Tailor Made (Deborah & Darryl Barker)
Intermediate of Breed: Aust Ch Toorork Mitchell (Deborah & Darryl Barker)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Toorork Molly Melba (Deborah & Darryl Barker)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Toorork Do Good Donna (Miss T Robert / Deborah & Darryl Barker)
Group 2 - Terriers
Specials Judge : Mr Wayne Burton (NSW)
Aust Ch Hollylake A Cut Above (Liz Walmsley & Rita Hayes)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: West Highland White Terrier
Aust Ch Westmor Kiss and Tell (D Goldsmith / M O'Reilly / S Stewart)
Baby in Group: Lakeland Terrier
Hollylake Walk the Walk (Rita Hayes)
Minor in Group: Soft Coated Wheaten Terrier
Aust Ch Silktrader Strike A Pose (Imp NZ) (Di Swann)
Aust Bred in Group: Cairn Terrier
Aust Ch Towsytyke Sunna Juan Pelota (Mrs S L Baile)
American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Anican Chance Encounter (Anican Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Anican Keep The Faith (Anican Kennels)
Puppy of Breed: Aust Ch Iroq No Limits (Mr S V & Mrs M Green)
Cairn Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Towsytyke Sunna Juan Pelota (Mrs S L Baile)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Highcroft Rare Ruby (Lisa Marwick)
Minor of Breed: Highcroft Diamond Dollar Bill (Lisa Marwick)
Junior of Breed: Highcroft Kilo Joule (Miss Lisa J Marwick)
Intermediate of Breed: Aust Ch Towsytyke Diamonds Inde Ruff (Mrs S L Baile)
Lakeland Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Hollylake A Cut Above (Liz Walmsley & Rita Hayes)
Baby of Breed: Hollylake Walk the Walk (Rita Hayes)
Scottish Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Calanclan Lochmaben (Anrias Knls/P Puklowski)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Anrias The Black Watch (Anrias Knls)
Intermediate of Breed: Anrias Black Solataire (Anrias Kennels)
Soft Coated Wheaten Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Silktrader Strike A Pose (Imp NZ) (Di Swann)
Staffordshire Bull Terrier
Baby of Breed: Akinos The Court Jester (Nina Kesic)
Puppy of Breed: Staffegan Bullet Proof (Jackie Cook)
West Highland White Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Westmor Kiss and Tell (D Goldsmith / M O'Reilly / S Stewart)
Group 3 - Gundogs
Specials Judge : Mrs Sue Sutherland (VIC)
Aust Ch Ralun Flying High (AI) (R M Pierce & Miss N Ryan)
Runner Up in Group & Open in Group: Cocker Spaniel (American)
Aust Sup Ch Staryanks Raindrops On Roses (Paul & Debbie Wilkes)
Minor in Group: Labrador Retriever
Blackboy Diamond In The Snow (Courtsum Kennels)
Puppy in Group: English Springer Spaniel
Aust Ch Rosherville Glowing Ember (Julie & Karen Hiscott)
Intermediate in Group: Labrador Retriever
Tobela Stormy Destiny (C & Mrs J Warren)
Open Neuter in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Guncreek Heracles (Ms M Matthews)
Cocker Spaniel (American)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Staryanks Raindrops On Roses (Paul & Debbie Wilkes)
English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Olbah Only The Beginning (Mrs N J Boekelman)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Rosherville Glowing Ember (Julie & Karen Hiscott)
Flat Coated Retriever
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kellick Song Sung Blue (C Murray)
German Shorthaired Pointer
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Ch Guncreek Heracles (Ms M Matthews)
Golden Retriever
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Ralun Flying High (AI) (R M Pierce & Miss N Ryan)
Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Driftway Imperial Envoy (G Spagnolo & C Warren)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Cladaghring Over The Top (AI) (Courtsum Kennels)
Minor of Breed: Blackboy Diamond In The Snow (Courtsum Kennels)
Intermediate of Breed: Tobela Stormy Destiny (C & Mrs J Warren)
Lagotto Romagnolo
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wispan Amadore (Sue Jackson)
Pointer
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Rhyll Presents for Xmas (Mrs Sylvia Lockwood)
Dog CC: Wahrelegende Aristan (Anne Whitehead)
Group 4 - Hounds
Specials Judge : Mrs Lyn Brand (NSW)
Aust Sup Ch Afrikenji Hot August Knight (Miss Joanne Stewart)
Runner Up in Group & Open in Group: Beagle
Aust Ch Sligrachan James Kirk (Sligrachan Kennels)
Baby in Group: Rhodesian Ridgeback
Lionslea Heart On Fire (P J Batten / D & E Kropp)
Minor in Group: Saluki
Alshira Batal Min Thahab (K Marshall/M Manley-Smith/A Langford)
Puppy in Group: Saluki
Crisnick Creme De La Cocoa (Mr / Mrs C & N Lawton)
Junior in Group: Whippet
Aust Ch Ondeen Lakme (Pamela Campbell)
Intermediate in Group: Azawakh
Xanadus Ghazalah (Imp USA) (C Parratt)
State Bred in Group: Saluki
Aust Sup Ch Farousi al Haress (Kay Marshall)
Open Neuter in Group: Saluki
Neut Ch Baghdad Addicted to Love (Mr C & N Lawton / Mrs P Bockman-Chato)
Afghan Hound
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Philbrook Heavens on Fire (B Ferguson)
Puppy of Breed: Aust Ch Khandhu The Beat Goes On (Lynne M Fenwick)
Azawakh
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Xanadus Ghazalah (Imp USA) (C Parratt)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Tahount Idiiyat-Es-Sahel (Imp USA) (C Parratt)
Basenji
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Afrikenji Hot August Knight (Miss Joanne Stewart)
Beagle
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sligrachan James Kirk (Sligrachan Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Sligrachan Beautys Black Pearl (Sligrachan Kennels)
Baby of Breed: Criterion Coreys Contraband (C Herbert)
Junior of Breed: Sligrachan Candy's Caramello (Sligrachan Kennels)
Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Akadaka Enjoy the Musik (Mrs J M Shawcross)
Irish Wolfhound
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Greycroft Tullamore Paddy (Sara Runciman)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Ginara Maeve O'Connacht (Judy Cockram)
Baby of Breed: Ginara Ailionora O'Callaghan (Judy Cockram)
Aust Bred of Breed: Ginara Ruairi O'Cailte (Judy Cockram)
Norwegian Elkhound
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Criterion Vikings Silver Scout (Mrs C Herbert)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Feralas Vikings Foxy Lady (C Herbert)
Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Huntingridge On Safari In Kenya (AI) (Denise Clunn)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Marindy Gypsy Lady (A Gardner)
Baby of Breed: Lionslea Heart On Fire (P J Batten / D & E Kropp)
Minor of Breed: Ngoma Clara Schumann (Mrs M Robins & Mr K Kandiah)
Puppy of Breed: Huntingridge Earth Wind n Fire (AI) (A Gardner/D Brennan)
Saluki
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Farousi al Haress (Kay Marshall)
Baby of Breed: Quanmarra Rhodar (Mrs S Timson & Ms P Dunkley)
Minor of Breed: Alshira Batal Min Thahab (K Marshall/M Manley-Smith/A Langford)
Puppy of Breed: Crisnick Creme De La Cocoa (Mr / Mrs C & N Lawton)
Open Neuter of Breed: Neut Ch Baghdad Addicted to Love (Mr C & N Lawton / Mrs P Bockman-Chato)
Whippet
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Harroway Reflection (Pamela Campbell & Steven Warry)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Harroway Tradition (Pamela Campbell)
Junior of Breed: Aust Ch Ondeen Lakme (Pamela Campbell)
Group 5 - Working Dogs
Specials Judge : Mrs Sue Sutherland (VIC)
Aust Ch Arajento Raising Hell (Mrs K Tonkin)
Runner Up in Group & Open in Group: Collie (Rough)
Aust Ch Burdekin Bottom Of My Heart (T & S Mallia)
Puppy in Group: Shetland Sheepdog
Sunland Set To Impress (Sue Van Dinter)
Open Neuter in Group: Welsh Corgi (Cardigan)
Aust & Neut Ch Cardiwest Bountyovspring (J A & J L Spargo)
Australian Kelpie
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Gr Ch Sandsprite Land Down Under (Mrs S Einam)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sandsprite Anzac Tradition (Sandria Einam)
Puppy of Breed: Aust Ch Sandsprite Maybe I'm A Natural (Sandria Einam)
Junior of Breed: Aust Ch Sandsprite Maybe A Conquest (K & K Stephens)
Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Mysql All For The Legend (L R Irvine)
Collie (Rough)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Burdekin Bottom Of My Heart (T & S Mallia)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Burdekin Bob The Builder (Sue & Tony Mallia)
Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Theldaroy Call Me Mister (Erica Short)
German Shepherd Dog
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Jentol Dollars Yalk (J E Boekelman)
Old English Sheepdog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Perfu Lady Bobkin (Cherie van der Merwe & Sue Moore)
Shetland Sheepdog
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Arajento Raising Hell (Mrs K Tonkin)
Baby of Breed: Lurikeen Man On Fire (Ms J Harris & Miss A Stanton)
Minor of Breed: Arajento Applause A Plenty (Mrs K Tonkin)
Puppy of Breed: Sunland Set To Impress (Sue Van Dinter)
Aust Bred of Breed: Lurikeen Talk Norti To Me (Ms J Harris)
Tatra Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Radunia Gwiazda Podhala (Imp POL) (Noela Roberts)
Baby of Breed: Ravenzbear Absinthe Teal (AI) (Mrs N Roberts)
Welsh Corgi (Cardigan)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Cardiwest Joys Bounty (J A & J L Spargo)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Cardiwest Humdinger (J A & J L Spargo)
Baby of Breed: Cardiwest Lindy Lou (Jim & Lynn Spargo)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Cardiwest Bountyovspring (J A & J L Spargo)
Group 6 - Utility Dogs
Specials Judge : Mrs Lyn Brand (NSW)
Aust Ch Vansitar Miss Saigon (DF Kehoe)
Baby in Group: Bernese Mountain Dog
Zollikon Busy Being Fabulous (E Sankey)
Puppy in Group: Newfoundland
Aust Ch Happybear Romancing Thstone (Miss N Ryan)
Junior in Group: Bernese Mountain Dog
Aust Ch Sennen Candy Floss (AI) (D J & Mrs G F May)
Open in Group: Bernese Mountain Dog
Aust Ch Sennen My Fair Lady (D J & Mrs G F May)
Open Neuter in Group: Dobermann
Aust & Neut Ch Sunniva Days Like This CCD ET (Mrs R & Mr P Smyth)
Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Blitzems Breaking New Ground (J Grieve / K & D Daly)
Puppy of Breed: Annakpok It's About Time (AI) (Narelle Adams)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Honidakota Da Boss (Narelle Adams)
Bernese Mountain Dog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Sennen My Fair Lady (D J & Mrs G F May)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Sennen Running Bear (David & Gail May / Noela Roberts)
Baby of Breed: Zollikon Busy Being Fabulous (E Sankey)
Puppy of Breed: Aust Ch Ausblaze Crystal Maiden (D J & Mrs G F May)
Junior of Breed: Aust Ch Sennen Candy Floss (AI) (D J & Mrs G F May)
Bullmastiff
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Bullarmour Touch of Class (Steve Meyerkort)
Baby of Breed: Nightquest Summer Fiesta (Mr S Meyerkort/Mrs M Edwards)
Dobermann
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Vansitar Miss Saigon (DF Kehoe)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Vansitar South Pacific (D F Kehoe)
Baby of Breed: Aust Ch Parima Ghost Rider At Bravadobe (AI) (Imp NZ) (Bravadobe Dobermanns)
Junior of Breed: Copperdobe Take A Stand (Imp NZ) (Valkyrian Dobermanns / Mrs J De Reeper & J Hovell)
Junior (Bitch) of Breed: Bravadobe Take A Good Look (Bravadobe Dobermanns)
Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Bravadobe In The Name Of Kaos ET (Bravadobe Dobermanns)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Sunniva Days Like This CCD ET (Mrs R & Mr P Smyth)
Dogue de Bordeaux
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Allegreto Tabathas Mufasa (Tabatha Holmes)
Newfoundland
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Happybear Romancing Thstone (Miss N Ryan)
Rottweiler
Bitch CC: Primarch Victoria (Mr M Richmond & Ms K Richardson)
Baby of Breed: Meldonya Freya Asmara (Sharon Gossage)
Puppy (Dog) of Breed: Zammia Heavy Duty (Sharon Gossage/ Joe Zappulla/ R Flammia)
Samoyed
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Lealsam Take On The World (Imp NZ) (Mrs Judy Russell)
Siberian Husky
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Ch Aarak Seppala Wolf (Mrs M Patterson)
Group 7 - Non-Sporting Dogs
Specials Judge : Mr John Lowbridge (NSW)
Aust Sup Ch Artizan Vanity Fair (Ms J Ainsworth)
Runner Up in Group & Junior in Group: Lhasa Apso
Kailasa Empire Of The Sun (Kerrie Mansell)
Baby in Group: Shar Pei
Tubeez Razzle Dazzle Showpiece (Mr R G & K M Abell)
Minor in Group: Dalmatian
Brondeal Heaven In Black (Tim Dash)
State Bred in Group: French Bulldog
Aust Ch Sylvenus Whats Not To Like (G & O Meyer)
Aust Bred in Group: Shar Pei
Aust Sup Ch Taracin Full Monty (T & S Mallia)
Open Neuter in Group: Poodle (Miniature)
Aust Ch Hillani Shimmerin Dymond (Mark & Jeni Sach)
British Bulldog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bratrice Set Sail (G & O Meyer)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Greybull Why Not (G & Mrs O Meyer)
Minor of Breed: Stonewall Mischievious Miss (Imp NZ) (Todd & Stacey)
Dalmatian
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Pampard Pride N Prejudice (Mr T Dash / Mr / Mrs J & Mr I Marshall)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Paceaway X Rating (T & S Mallia / F Darling)
Minor of Breed: Brondeal Heaven In Black (Tim Dash)
Minor (Dog) of Breed: Brondeal Black Sabbath (Tim Dash)
French Bulldog
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Sylvenus Whats Not To Like (G & O Meyer)
R/UP BOB & Open of Breed: Aust Ch EarsRup Call Me Elmo (Lynne Hudson)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch EarsRup Miss Elly May (Lynne Hudson)
Baby of Breed: Monamorcheri Amore' Ov Normandy (Sue Millar)
Intermediate of Breed: Aust Ch EarsRup Black Pearl (S & L Hudson)
Japanese Spitz
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Tomidachi Okusama Cho Cho (Noellene Thornett)
Baby of Breed: Mannerking Jaymz (Noellene Thornett)
State Bred of Breed: Aust Ch Tomidachi Noboru Taiyo (N Thornett)
Keeshond
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Leifhond All Eyes On Excelsior (Mrs M Holland)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Leifhond Focus On Mietta (Mrs M Holland)
Lhasa Apso
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Kailasa Empire Of The Sun (Kerrie Mansell)
Poodle (Miniature)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Hillani Dickens Hes Gone Again (AI) (Hillani Kennels)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Ch Hillani Shimmerin Dymond (Mark & Jeni Sach)
Poodle (Standard)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Artizan Vanity Fair (Ms J Ainsworth)
Shar Pei
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Taracin Full Monty (T & S Mallia)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Eliterolys Ghosts And Demons (P Barrett)
Baby of Breed: Tubeez Razzle Dazzle Showpiece (Mr R G & K M Abell)
Shih Tzu
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tzuyuan Bodacious On Fire (Sharon Murray)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Tzunami Celestial Realm (Mrs L M Rattray)
Baby of Breed: Tzunami Ace Of Spades (Ms Lesley Rattray)
Tibetan Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Yangsang Dhangpo Alig (Mrs S Y Langford)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Gengala Red Hot Ruby (Mrs SY Langford)
Xoloitzcuintle (Intermediate)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aus Ch Local Heros Filipa (Imp NOR) (Jacqi Dinis)