Canine Fund Raisers (WA)

Date of Show : 26-Jan-2013 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr Michael Camac (SA)

Best in Show & Open in Show: Pekingese
Aust Sup Ch Nasarr Jag Mark Tu (Aristic Kennels)
Runner Up in Show: Cocker Spaniel (American)
Aust Sup Ch Staryanks Sweet Home Alabama (K / J & P Hopkins / P & D Wilkes)
Minor in Show: Gordon Setter
Aust Ch Deveron Another Thing Coming (Dr L Beer & Mr M Norton)
Junior in Show: Golden Retriever
Aust Ch Chaleur Fine Print (Mrs R Thompson & J Vaughan-Davies)
State Bred in Show: Collie (Rough)
Aust Gr Ch Yambari Forluv Not Money (Heather Hawkins)
Aust Bred in Show: Gordon Setter
Aust Sup Ch Deveron Amazingly Easy (AI) (Dr L Beer / M Norton / Miss M Briggs)
Open Neuter in Show: Alaskan Malamute
Honidakota Da Boss (Narelle Adams)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mr Ashley Reid (VIC)

Best in Group & Open in Group: Pekingese
Aust Sup Ch Nasarr Jag Mark Tu (Aristic Kennels)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Chihuahua (Long Coat)
NZ & Aust Sup Ch El Toro Chips Off Old Block (Imp NZ) (P & E Chandler)
Baby in Group: Australian Silky Terrier
Karlyermai Keep The Faith (Karlyermai Knls)
Puppy in Group: Australian Silky Terrier
Aust Ch Karlyermai Dolly Dunit (Karlyermai Kennels)
Open Neuter in Group: Chinese Crested Dog
Aust & Neut Ch Mohawk Nessun Dorma (Miss L E Barnes)

Australian Silky Terrier
BOB and Dog CC: Aust Gr Ch Karlyermai Rogue Trader (Karlyermai Kennels)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Karlyermai Grace N Favour (Karlyermai Kennels)
Baby of Breed: Karlyermai Keep The Faith (Karlyermai Knls)
Puppy of Breed: Aust Ch Karlyermai Dolly Dunit (Karlyermai Kennels)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ & Aust Sup Ch El Toro Chips Off Old Block (Imp NZ) (P & E Chandler)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch El Toro Trixie Belle (Imp NZ) (P & E Chandler)
Minor of Breed: Aztecian Amun Ra (Kellie Field)

Chihuahua (Smooth Coat)
Baby of Breed: Norpeti Justa Littlebit Spicy (I L Crockford)
Intermediate of Breed: Norpeti Little Candyman (I L Crockford)
State Bred of Breed: Norpeti Jacinta Rose (Ivy L Crockford)

Chinese Crested Dog
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Meezah Born Undra Lucky Star (Fiona Riley)
Dog CC: Aust Ch Mohawk Promise Of Gold (Miss L E Barnes)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Mohawk Nessun Dorma (Miss L E Barnes)

Italian Greyhound
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Tunamara Sugar Maple (C Scott)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tunamara Zamiel (C Scott)
Baby of Breed: Tunamara Gunslinger (Mrs C Scott)
Aust Bred of Breed: Tunamara Charlotte Bronte (C Scott)

Maltese
Baby of Breed: Aust Ch Pender Gives Me Goosebumps (Kym Prendergast)

Miniature Pinscher
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Callme In Control (Steve Rhodes)
Minor of Breed: Callme In Charge (Steve Rhodes)

Papillon
BOB, Dog CC & Open of Breed: Amberlindz Regal Robbie (B F Bell)
R/UP BOB & Bitch CC: Amberlindz Eloise (Brian Bell)
Junior of Breed: Anjophy Riley (Brian Bell)

Pekingese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Nasarr Jag Mark Tu (Aristic Kennels)

Pomeranian
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aventura Cha Cha (Aventura Kennels)
Puppy of Breed: Aristic Backstreet Ballerina (Aristic Kennels)
Intermediate of Breed: Aust Ch Aventura Please Explain (Aventura Kennels)
State Bred of Breed: Aust Ch Aventura Chaisin Dreams (Aventura Kennels)

Pug
BOB, Dog CC & Open of Breed: Claripugs Mathematician (Imp UK) (Ms V Hamilton)
Baby of Breed: Toorork Scott Free (Deborah & Darryl Barker)
Minor of Breed: Toorork Mitchell (Deborah & Darryl Barker)
Junior of Breed: Ruuicha Taco Belle (Imp UK) (W Era)
Intermediate of Breed: Kabova Just A Dream (Ben Era)

Tibetan Spaniel
BOB and Dog CC: Aust & NZ Ch Barrajy Call Me Trouble (Mrs Judy Russell)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust & NZ Ch Sydjude Miss Cee (Mrs Judy Russell)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Catherine Scotton (VIC)

Best in Group & Intermediate in Group: Lakeland Terrier
Aust Ch Kineta Gossip Girl (Eva A Fekete)
Runner Up in Group & Open in Group: Staffordshire Bull Terrier
Akinos Zeus De Man (N Kesic)
Puppy in Group: Cairn Terrier
Highcroft Jewell In The Crown (Miss Lisa J Marwick)
Junior in Group: Staffordshire Bull Terrier
Westrova Stoic Makers Mark (Frances J Strover)

American Staffordshire Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Iroq Ark Angel (Mr S V & Mrs M Green)
Baby of Breed: Aust Ch Iroq In Harmony (Mr S V & Mrs M Green)

Cairn Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Highcroft Jewell In The Crown (Miss Lisa J Marwick)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Highcroft Smashing RockStar (Lisa Marwick)
Baby of Breed: Towsytyke Beano In Reno (Mrs S L Baile)
Intermediate of Breed: Aust Ch Highcroft Rare Ruby (Lisa Marwick)

Jack Russell Terrier
R/UP BOB & Junior of Breed: Aust Ch Hollybrook Casper Jack (Imp NZ) (Vicki White)
Bitch CC: Aust Ch Battlestar Truly Madly Deeply (V White)

Lakeland Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kineta Gossip Girl (Eva A Fekete)
Baby of Breed: Aust Ch Hollylake A Cut Above (Liz Walmsley & Rita Hayes)
Minor of Breed: Hollylake Black Bird (Rita Hayes)

Scottish Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Juscot Classic Adventure (Imp NZ) (Piobmhor Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Piobmhor Agnes McAngus (Piobmhor Kennels)
Intermediate of Breed: Piobmhor Mary McLary (Piobmhor Kennels)

Soft Coated Wheaten Terrier
Baby of Breed: Aust Ch Larnook Wise Wizard Of The West (D Sue)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Akinos Zeus De Man (N Kesic)
Junior of Breed: Westrova Stoic Makers Mark (Frances J Strover)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Dianne Lee (VIC)

Best in Group & Open in Group: Cocker Spaniel (American)
Aust Sup Ch Staryanks Sweet Home Alabama (K / J & P Hopkins / P & D Wilkes)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Gordon Setter
Aust Sup Ch Deveron Amazingly Easy (AI) (Dr L Beer / M Norton / Miss M Briggs)
Minor in Group: Gordon Setter
Aust Ch Deveron Another Thing Coming (Dr L Beer & Mr M Norton)
Junior in Group: Golden Retriever
Aust Ch Chaleur Fine Print (Mrs R Thompson & J Vaughan-Davies)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Staryanks Sweet Home Alabama (K / J & P Hopkins / P & D Wilkes)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Sup Ch Light Dream's Copacabana (Imp SWD) (Paul & Debbie Wilkes)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sabu In A Black Tuxedo (N J Boekelman)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Kobidan Evolution (AI) (Mrs J N Cattell / Mrs V Brennan)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Sup Ch Kobidan Endeavour (AI) (Mrs J N Cattell)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Chaleur Fine Print (Mrs R Thompson & J Vaughan-Davies)

Gordon Setter
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Deveron Amazingly Easy (AI) (Dr L Beer / M Norton / Miss M Briggs)
R/UP BOB & Minor of Breed: Aust Ch Deveron Another Thing Coming (Dr L Beer & Mr M Norton)

Lagotto Romagnolo
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Wispan Amadore (Sue Jackson)

Pointer
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Rhyll Valuta (Mrs Sylvia Lockwood)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Rhyll Presents for Xmas (Mrs Sylvia Lockwood)

Weimaraner
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Silberschon Silver Star (Fay Ferguson)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Goldmaid Perfect Storm (Julie & David Hiscott)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Danielle Dryburgh (NSW)

Best in Group & Junior in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust Ch Millewa Gold Lotto (Miss Ashleigh Ginich)
Runner Up in Group & Open in Group: Whippet
Aust Sup Ch Arjai Almost Criminal (Jo Kramer)
Baby in Group: Irish Wolfhound
Wulfgar Devonah (AI) (Gail Graham)
Minor in Group: Norwegian Elkhound
Aust Ch Feralas Vikings Foxy Lady (C Herbert)
Intermediate in Group: Beagle
Sligrachan Tillys Ona Winnah (Sligrachan Kennels)
Open Neuter in Group: Rhodesian Ridgeback
Aust & Neut Ch Lalapanzi Veldt King CD RN HTM.N DWDF.I (Wendy Monks)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Suliman Making Waves (Lynne Marie Fenwick)
Baby of Breed: Calahorra Flying Numbat (S Timson)
Junior of Breed: Calahorra Vienna Boys Choir (Sheila Timson)

Basenji
BOB and Dog CC: Aust Gr Ch Afrikenji Hot August Knight (Miss Joanne Stewart)
Puppy of Breed: Aust Ch Afrikenji Sapphire Moon (Mr D & Mrs H Veless / Miss J Stewart)

Beagle
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Houndmaster Lil Bit Finnish (Mrs S G Freshwater)
R/UP BOB & Intermediate of Breed: Sligrachan Tillys Ona Winnah (Sligrachan Kennels)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sligrachan James Kirk (Sligrachan Kennels)
Junior of Breed: Sligrachan Butters Bonnie Jean (Sligrachan Kennels)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Dacshoe Red Slipper (Mrs Joan M Shawcross)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Millewa Gold Lotto (Miss Ashleigh Ginich)

Irish Wolfhound
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Greycroft Tullamore Paddy (Sara Runciman)
Baby of Breed: Wulfgar Devonah (AI) (Gail Graham)

Norwegian Elkhound
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Criterion Vikings Dallas (Mrs C Herbert)
R/UP BOB & Junior of Breed: Aust Ch Criterion Vikings Silver Scout (Mrs C Herbert)
Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Feralas Vikings Foxy Lady (C Herbert)
State Bred of Breed: Aust Ch Criterion Vikings Silver Vixen (Mrs C Herbert)

Rhodesian Ridgeback
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Lalapanzi Veldt King CD RN HTM.N DWDF.I (Wendy Monks)

Saluki
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Farousi al Haress (Kay Marshall)
Junior of Breed: Baghdad Don't Stop Me Now (Mr C & N Lawton / P Bockman-Chato / M Keast)

Whippet
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Arjai Almost Criminal (Jo Kramer)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr Michael Camac (SA)

Best in Group & Open in Group: Collie (Rough)
Aust Sup Ch Burdekin Bob The Builder (Sue & Tony Mallia)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Shetland Sheepdog
Aust Ch Kismet So Uwant Tsee Th Wizard (Heather Hawkins)
Baby in Group: Shetland Sheepdog
Sheltastic Dark Shadow (M Edmondson & M Howe)
Puppy in Group: Australian Kelpie
Aust Ch Sandsprite Anzac Tradition (Sandria Einam)
Junior in Group: Puli
Aust Ch Cordmaker Mister Blue Sky (Sue Huebner / Penny Kelly / Jackie Beaudoin)
State Bred in Group: Collie (Rough)
Aust Gr Ch Yambari Forluv Not Money (Heather Hawkins)

Australian Kelpie
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sandsprite Land Down Under (Mrs S Einam)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Sandsprite Anzac Tradition (Sandria Einam)
Junior of Breed: Aust Ch Wingdari Drovers Dancer (Marie Colyer & Sarina Laurin)

Collie (Rough)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Burdekin Bob The Builder (Sue & Tony Mallia)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Gr Ch Yambari Sweet Revenge (Heather Hawkins)
State Bred of Breed: Aust Gr Ch Yambari Forluv Not Money (Heather Hawkins)

Collie (Smooth)
Baby of Breed: Aust Ch Schiehallion Its Showtime (S & T Mallia)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Theldaroy Call Me Mister (Erica Short)
R/UP BOB & State Bred of Breed: Aust Ch Mirawee Powers That Be (Mrs L Valentine Vagg / Mrs B & Ms S Laurin)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Ch Theldaroy Theway Todream CCD (Mrs B & Miss SE Laurin)

Old English Sheepdog
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cobbity Shake Rattle And Roll (Helen Boudewyns)

Puli
Junior of Breed: Aust Ch Cordmaker Mister Blue Sky (Sue Huebner / Penny Kelly / Jackie Beaudoin)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kismet So Uwant Tsee Th Wizard (Heather Hawkins)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Sup Ch Lurikeen Turn Up Th Heat (Miss Ashlea Stanton)
Baby of Breed: Sheltastic Dark Shadow (M Edmondson & M Howe)
Minor of Breed: Nightwood Mr Fancy Pants (Ms D Simpson)
Junior of Breed: Sharndah Butterfly Ruby Kisses (Heather Hawkins)

Welsh Corgi (Cardigan)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Cardiwest Humdinger (J A & J L Spargo)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Ch Cardiwest Bountyovspring (J A & J L Spargo)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Westend Dockers Dream (S M Lippiatt)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr John Rice (SA)

Best in Group & Aust Bred in Group: Siberian Husky
Aust Ch Taejaan Supernatural (M Waterhouse & NJ Rule-Steel)
Runner Up in Group & State Bred in Group: Dobermann
Aust Ch Bravadobe Would I Lie To You (Bravadobe Dobermanns)
Baby in Group: Rottweiler
Diziz Bismarcks Dream (M & J Graham)
Minor in Group: Bullmastiff
Aust Ch Paradigm Tryall (AI) (Steve Allen)
Puppy in Group: Samoyed
Kimchatka Baileys On Ice (P W & R G A Primrose)
Junior in Group: Akita
Aust Ch Cooltre Storm Front (AI) (Mr C & Mrs K Baughen)
Open in Group: Dobermann
Aust Sup Ch Bravadobe Pure Anarchy (AI) ET WAC (Bravadobe Dobermanns & Jason Wildman)
Open Neuter in Group: Alaskan Malamute
Honidakota Da Boss (Narelle Adams)

Akita
Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Cooltre Storm Front (AI) (Mr C & Mrs K Baughen)

Alaskan Malamute
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wolfproud Minasota (Jenn Lawrence)
R/UP BOB & Open of Breed: Aust Ch Wolfproud Philadelphea (Jenn Lawrence)
Dog CC: Aust Ch Wolfproud Austin (Jenn Lawrence)
Minor of Breed: Wolfproud Carson (Jenn Lawrence)
Junior of Breed: Icepaws Dancin Wyld Fyre (Narelle Adams)
State Bred of Breed: Aust Ch Wolfproud Tallahassee (Jenn Lawrence)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Honidakota Da Boss (Narelle Adams)

Bernese Mountain Dog
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Sennen Bad to the Bone (D J & Mrs G F May / R E Jackson)
Junior of Breed: Aust Ch Zollikon Foreign Liaison (M Hondema & E Sankey)

Bullmastiff
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Zealousbull Terminator (Steve Allen)
R/UP BOB & Junior of Breed: Darquotch Ben Nevis (AI) (Carol Waterhouse)
Baby of Breed: Banobrae Cerevisi (Doug & Lesley Thomas)
Minor of Breed: Aust Ch Paradigm Tryall (AI) (Steve Allen)

Dobermann
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Bravadobe Would I Lie To You (Bravadobe Dobermanns)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bravadobe Pure Anarchy (AI) ET WAC (Bravadobe Dobermanns & Jason Wildman)
Minor of Breed: Bravadobe In The Name Of Kaos (Bravadobe Dobermanns)
Puppy of Breed: Faishar all the Right Moves (Valkyrian Dobermanns & Mrs O McMeekin)

Dogue de Bordeaux
Baby of Breed: Taureauxroug Naughty Alice (J Vitler & B Irwin)

Rottweiler
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Gelderland Endless Rumours ET (Mrs Carla van Verseveld)
R/UP BOB & Junior of Breed: Gelderland Person Of Interest (Mrs Carla van Verseveld)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Gelderland Lots Of Whispers (Mrs Carla van Verseveld)
Baby of Breed: Diziz Bismarcks Dream (M & J Graham)
Puppy of Breed: Diziz A Rumour To Envy (M & J Graham)

Samoyed
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Kimchatka Baileys On Ice (P W & R G A Primrose)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Taejaan Supernatural (M Waterhouse & NJ Rule-Steel)

St Bernard
BOB and Dog CC: Aust Ch DeSaix Kodak Moment (DeSaix Kennels)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Patrice Johansen (QLD)

Best in Group & State Bred in Group: Tibetan Terrier
Aust Ch Yangsang Dhangpo Alig (Mrs S Y Langford)
Runner Up in Group & Open in Group: Keeshond
Aust Ch Beauwood Orlando (C A Wood)
Minor in Group: Dalmatian
Paceaway X Rating (T & S Mallia / F Darling)
Junior in Group: Shar Pei
Eliterolys Simpply Stunning (T & S Mallia)
Open Neuter in Group: Shar Pei
Aust Ch Peiard ICU Droolin (Penny Kelly)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Britbull Bart Iggins (Ken and Sandra Winter)

Chow Chow
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Sherae Gizmo Bertin Blacksuede (Heidemarie Maas)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Paceaway Kiwi Konexon (IID) (F Darling / T & S Mallia)
Bitch CC & Minor of Breed: Paceaway X Rating (T & S Mallia / F Darling)

French Bulldog
Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Earsrup Hot To Trot (Ms Jacqueline Mesure)

Keeshond
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Beauwood Orlando (C A Wood)
Bitch CC: Aust Ch Calivale Belly Dancer (Mrs C A Wood)
Minor of Breed: Beauwood Quinevere (Mrs C A Wood)

Lhasa Apso
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Kailasa Affair Oth Heart (Kerrie Mansell)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kailasa Wish Upon A Star (AI) (Kerrie Mansell)

Poodle (Standard)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Artizan Man About Town (Ms J Ainsworth)
Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Artizan Vanity Fair (Ms J Ainsworth)
Minor of Breed: Sylvenus Measure The Moment (AI) (Sylvenus Kennels)
Puppy of Breed: Sylvenus Secrets That Skyrocket (AI) (Sylvenus Kennels)

Poodle (Toy)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hoku High Voltage (Hoku Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Montaires Shes Outa Control (Mrs A E M Howell)
Baby of Breed: Firezeye Tequila Sunrise (Miss V Baxter)

Schipperke
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Beadale Big Bad John (Barbara Woolhead)

Shar Pei
BOB and Dog CC: Aust Sup Ch Deakie Despicable Me (Imp UK) (Tony & Sue Mallia)
Bitch CC: Aust Gr Ch Taracin Hit The Target (Tony & Sue Mallia)
Baby of Breed: Eliterolys Diamonds R Forever (Tony & Sue Mallia)
Junior of Breed: Eliterolys Simpply Stunning (T & S Mallia)
Open Neuter of Breed: Aust Ch Peiard ICU Droolin (Penny Kelly)

Tibetan Terrier
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Yangsang Dhangpo Alig (Mrs S Y Langford)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Aryed Vah Vah Voom (P W & Mrs R G Primrose)