Combined Northern Canine Committee Inc (NSW)

Date of Show : 15-Jan-2017 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Sylvia Gartner (NSW)

Best in Show & Junior in Show: Border Collie
Aust Ch Nahrof Catalyst (L Somers & E Badior)
Runner Up in Show & Open in Show: Italian Greyhound
Am Gr & Aust Ch Gioia Mia's Mouline Rouge at Honore (Imp USA) (S L & M Reeve / J Hardwicke)
Minor in Show: Whippet
Aust Ch Goodwill Soul Deep (Steve & Debbie Albert)
Puppy in Show: Dachshund (Smooth Haired)
Aust Ch Tischamingo Lightning Macqueen (J & F Walker)
Intermediate in Show: Xoloitzcuintle (Standard)
Aust Sup Ch Wazzat Birote (AI) (Jordan Lanser & Jacqi Dinis)
Aust Bred in Show: Samoyed
Aust Ch Kchise Quest Of Love (Ms Sandii Mathers)

Baby SweepStakes - 1st Place: Weimaraner
Ashlaren Paddy The Irishtocrat (AI) (E M Knox)

Puppy SweepStakes - 3rd Place: Alaskan Malamute
Koolrunnings Luna Eclipse (Sheralee & Robin Huckett / Cath Loft)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Ms Pauline Grutzner (VIC)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Havanese
Aust Sup Ch Auskrest Elusive Effect (Philip Williams)
Baby in Group: Italian Greyhound
Aust Ch Piccino Vicar of Dibley (S L & M Reeve)
Minor in Group: Pug
Aust Ch Kabova Last Man Standing (Jenny Williams)
Puppy in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Ch Konavan Proud N Sassy (Sue Donahue)
Open in Group: Italian Greyhound
Am Gr & Aust Ch Gioia Mia's Mouline Rouge at Honore (Imp USA) (S L & M Reeve / J Hardwicke)

Australian Silky Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Balkana She Wears It Well (J W Camac)

Cavalier King Charles Spaniel
Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Cavalierlove Red Hot Rebel (Mrs S Boyce)
Res Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Cavalierlove Pollys Pride (Sue Donahue & Bob Boyce)
Puppy of Breed: Aust Ch Konavan Proud N Sassy (Sue Donahue)
Aust Bred of Breed: Jezzamont Gretchen (Mrs L Oliver)

English Toy Terrier (Black and Tan)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Rosezett Hi Ransom (A Mudd)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Neverland Wings Of An Angel (A Mudd & R Douglass)

Havanese
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Auskrest Elusive Effect (Philip Williams)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Hashki Keeping up Appearances (P Williams)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Hashki RiskyBusiness (P Williams)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Hashki Venus Flytrap (P Williams)
Baby of Breed: Aust Ch Hashki Xception To The Rule (P Williams)
Baby (Dog) of Breed: Aust Ch Hashki Zero The Hero (P Williams)
Open of Breed: Aust Ch Hashki Kant Get Enough (P Williams)

Italian Greyhound
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Am Gr & Aust Ch Gioia Mia's Mouline Rouge at Honore (Imp USA) (S L & M Reeve / J Hardwicke)
Baby of Breed: Aust Ch Piccino Vicar of Dibley (S L & M Reeve)

Lowchen
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kirstarz Puff The Magic Dragon (Miss K Harding & Mr B & Ms C O'Connell)

Maltese
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Erintoi My Magic Dream (J L Sheppard)

Miniature Pinscher
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Panache Time and Tide at Minelphi (Imp NZ) (Errolynne Cross & Phillip Cross)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Minelphi I am on Fire (Errolynne Cross & Phillip Cross)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Minelphi Dance All Night (Errolynne Cross & Phillip Cross)

Papillon
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Kyryndaley Amber Wings (C M Hunt)

Pomeranian
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Chimere TheWickedWitch (S McMahon)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Delrunda The Heck With It (E A Friedman)

Pug
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Leace Little Miss Precious (Kathy Minns)
Baby of Breed: Walthorn Deny Me Not (Alaina Walters)
Baby (Bitch) of Breed: Walthorn Cant Deny Me (Alaina Walters)
Minor of Breed: Aust Ch Kabova Last Man Standing (Jenny Williams)
Minor (Bitch) of Breed: Nulkaba Girl on a Mission (Kathy Gill)
Puppy of Breed: Aust Ch Leace The Devils Cut (AI) (Kathy Minns)
Junior (Dog) of Breed: Walthorn Cant Deny It (P M & A Walters)

Tibetan Spaniel
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Acaciahill Im Just Fetching (Julie & Sharna Barnett)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Narelle Hammond (NSW)

Best in Group & Puppy in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Ch Firezan Two Stroke (Annette Bowe)
Baby in Group: Jack Russell Terrier
Aust Ch Joelleigh Millennium Star (Leesa Musgrove)
Aust Bred in Group: Jack Russell Terrier
Aust Ch Joelleigh Diamonds R Forever (Leesa Musgrove)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Redplatinum Let There Be Rock (AI) (Cassie Caple)

Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bulroarus Enteyesing (ai) (ROM) (Mr T Wiseman)
Dog CC: Aust Ch Tenaz Heeze Got Voltage (Rob Aquilina)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Tenaz Doin Her Stuff (Mr J & Mrs B McGowan)
Junior of Breed: Aust Ch Bulrrush Jaffa Java (G F Field)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Firezan Two Stroke (Annette Bowe)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Santop Whispering Jack (Scott & Sharon Norman)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Santop Lady Madonna (Scott & Sharon Norman)
Baby of Breed: Autst Ch Riverlands Ramblin Rose (S McMahon)

Jack Russell Terrier
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Joelleigh Diamonds R Forever (Leesa Musgrove)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Covejack The Duke (Jayne Hawkins)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Joelleigh Lesedi La Rona (Leesa Musgrove)
Baby of Breed: Aust Ch Joelleigh Millennium Star (Leesa Musgrove)
Baby (Bitch) of Breed: Joelleigh Diamond Kisses (Leesa Musgrove)
Minor of Breed: Aust Ch Joelleigh Perfect Clarity (Leesa Musgrove)

Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Silvieras Rattle and Hum (Lesley Ratcliff)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Atenta Band Of Light (Mrs K Kennedy)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr Ken Hammond AFSM (NSW)

Best in Group & Open in Group: Labrador Retriever
Aust Sup Ch Bradorla Sculpture Of Ice (Ellis / Vernon)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Welsh Springer Spaniel
Aust Sup Ch Goldmaid Dangerous Player (AI) (D L & L Meagher)
Baby in Group: Weimaraner
Ashlaren Paddy The Irishtocrat (AI) (E M Knox)
Minor in Group: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Aust ch Tarshona Touch of Class (Mrs K & Miss C Walker)
Puppy in Group: Weimaraner
Ashlaren Signature Vintage (AI) (N & B Turner / E Knox)
Junior in Group: Chesapeake Bay Retriever
Aust Ch Kabova Dances With Wolves (J Williams)
Aust Bred in Group: Golden Retriever
Aust Ch Dykinta Brandee Alexander (Wendy Atkins)

Chesapeake Bay Retriever
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kabova Dances With Wolves (J Williams)

Cocker Spaniel
Baby of Breed: Feenix Mine Justgot Beta (M Rochester)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Deferlee Kiwi Express (R W & L Corbett)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Rosherville Lady in Red (Robynne Woolcock)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Jamandess BigBlock Bear (Melissa Cooper)
Baby of Breed: Jamandess Smartatntheaverage (Melissa Cooper)

Golden Retriever
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Goldtreve Causin A Storm Atlnr (L K & R G Williams)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Dykinta Brandee Alexander (Wendy Atkins)
Puppy of Breed: Aust Ch Dykinta Super Nova (Wendy Atkins)
Junior of Breed: Aust Ch Dykinta Just A Duchess (Wendy Atkins)

Hungarian Vizsla
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Kenoz Rocks Lady Marmalade (Mr R & Mrs C Austin)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bradorla Sculpture Of Ice (Ellis / Vernon)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Terracarol Timeless Trend (Glen Vernon)

Nova Scotia Duck Tolling Retriever
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust ch Tarshona Touch of Class (Mrs K & Miss C Walker)

Weimaraner
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Ashlaren Signature Vintage (AI) (N & B Turner / E Knox)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Ashlaren A Touch Of Vintage (AI) (N & B Turner)
Baby of Breed: Ashlaren Paddy The Irishtocrat (AI) (E M Knox)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Goldmaid Dangerous Player (AI) (D L & L Meagher)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Goldmaid Game On (AI) (D L & L Meagher)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Judy Horton (VIC)

Best in Group & Open in Group: Beagle
Aust Ch Fudeta Christmas Carol (Mr J Lanser / Mr L & Mrs H GIbson)
Runner Up in Group & Minor in Group: Whippet
Aust Ch Goodwill Soul Deep (Steve & Debbie Albert)
Puppy in Group: Dachshund (Smooth Haired)
Aust Ch Tischamingo Lightning Macqueen (J & F Walker)
Intermediate in Group: Rhodesian Ridgeback
Aust Ch Ballahond Oceans Bilu (Sandra Bell)
Aust Bred in Group: Saluki
Aust Sup Ch Crisnick Creme De La Cocoa (C & N Lawton)

Basenji
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Remwin Itsallaboutme (Lyn Hughes)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Sup Ch Lomar Hat Trick (Mr J Lanser)
Res Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Xalmes Man Of Colours (AI) (M Darr)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Xalmes Shake It Up Sister (AI) (M Darr)

Basset Hound
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Yarramba Head Over Heals (W & G Tape)

Beagle
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Fudeta Christmas Carol (Mr J Lanser / Mr L & Mrs H GIbson)
R/UP BOB and Dog CC: Caermyrddin Prsistence Omemory (S & K Nelson)

Dachshund (Long Haired)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Maralya Monach Of The Glen (Mr B P Glanford)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Adadach Gold Digger (Laraine Wasson)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Adadach Luv Lust N Lies (Laraine Wasson)

Dachshund (Miniature Wire Haired)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Tarrangower Tibberoo (Rev Gillian Tompkins)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Uglee Aphroditi (Rev Gillian Tompkins)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Uglee Tzarina (Rev Gillian Tompkins)

Dachshund (Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Tischamingo Lightning Macqueen (J & F Walker)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Sup Ch Tischamingo Tahitian Black (AI) (J & F Walker)

Greyhound
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Brantarby Historys Paige JC (Claire Needham)

Pharaoh Hound
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup/ Est/ Est Junior Ch Caletto Fly High (Imp EST) (Mr R Besoff / M Viirsalu / Mrs D Besoff)

Portuguese Podengo (Small Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Zurk Franklin (Miss Linda Gibbons)
Baby of Breed: Zurk Jamie (Mr L R Kruse)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ballahond Oceans Bilu (Sandra Bell)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ballahond Tarn Bilu RN (Sandra Bell)

Saluki
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Crisnick Creme De La Cocoa (C & N Lawton)

Whippet
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Goodwill Soul Deep (Steve & Debbie Albert)
Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Aust Ch Goodwill Lets Get It On (Steve & Debbie Albert)
Puppy of Breed: Aust Ch Goodwill Just Like Fire (Steve & Debbie Albert)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Sylvia Gartner (NSW)

Best in Group & Junior in Group: Border Collie
Aust Ch Nahrof Catalyst (L Somers & E Badior)
Runner Up in Group & Open in Group: German Shepherd Dog
Aust Ch Babanga Make My Day (Keira York & Peter Asquith / Paul & Kay York)
Minor in Group: Australian Kelpie
Aust Ch Qdos Hard Yakka (J Lambourne/K Hicks)
Puppy in Group: German Shepherd Dog
Lago Giotto (Casey Morrison)

Australian Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Am Gr & Aust Gr Ch Warrukadli Farr Rising (Prof Bill Ballard)

Australian Kelpie
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tegoura Tomodachi (Casey Morrison)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Qdos Hard Yakka (J Lambourne/K Hicks)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sutter Someone Of Interest (AI) (Imp NZ) (Brooke Turner / Glenn Sparham / Nancy Pelletier)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Sarbinma Chokerrerouge CCD RN (D Whyburn)
Baby of Breed: Goldmaid Designer Label (D L & L Meagher)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Delchoksky Littleraven (Delwyn Whyburn)

Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Teangibelge Cortez CD RAE RM (T Harber)

Border Collie
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Nahrof Catalyst (L Somers & E Badior)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Waminda Jewel of the Nile (J Lambourne/K Hicks)

Collie (Rough)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Baledda Shades Of Autum (A & L Cocharane)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Baledda The Timelord (A & L Cochrane)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Dwyfor UKko (AI) (R & F Holtkamp)
Baby of Breed: Snofyre Here Comes the Thunder (AI) (M Harrington & C Fitzgerald)

German Shepherd Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Babanga Make My Day (Keira York & Peter Asquith / Paul & Kay York)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Lago Giotto (Casey Morrison)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tyrilebee Making Memories (Casey Morrison)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Babanga Mr Anderson (Paul & Kay York / Candice Craig)
Baby of Breed: Rimerini Enchanted Beauty (Megan Porter)

Puli
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rastaz Social Butterfly (M Fisher-Hoad)

Welsh Corgi (Cardigan)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Dwyfor Wizard (R & F Holtkamp)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Llandwyn All That Jazz (AI) (R & F Holtkamp)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Bojojamile Bit of a Cracker (AI) (Mr R H & Mrs V J Hutton)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr Jim Black (ACT)

Best in Group & Open in Group: Tibetan Mastiff
Aust Sup Ch Shanti Soul Beastly On Bundy (K Hay/ T Richardson/ E & A Esad)
Runner Up in Group: Dobermann
Aust Sup Ch Carridene Mr Mayhem (Imp NZ) (Mrs M Cusack)
Intermediate in Group: Boxer
Aust Ch Kadence luv It At Kirravindee (AI) (Imp NZ) (Brad & Dee Lawson)
Aust Bred in Group: Samoyed
Aust Ch Kchise Quest Of Love (Ms Sandii Mathers)

Akita
R/UP BOB, Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Aust Ch Ashdimond Black Knight (Miss Sheren Salehi & M Emam)

Akita (Japanese)
Baby of Breed: FireAndMist Winter Is Coming (D J Co & A Hartshorn)

Alaskan Malamute
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Koolrunnings Luna Eclipse (Sheralee & Robin Huckett / Cath Loft)

Boxer
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kadence luv It At Kirravindee (AI) (Imp NZ) (Brad & Dee Lawson)

Dobermann
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Carridene Mr Mayhem (Imp NZ) (Mrs M Cusack)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Carridene Sugar Pie (Imp NZ) (M Cusack)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Fireax Rhythm of Love (Ms P Robson / Miss E Pieton)

Neapolitan Mastiff
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Magnufi Paloma (Bruce Hutchison)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Omaggio Carrevaggio (Rochelle Andrews)

Samoyed
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kchise Quest Of Love (Ms Sandii Mathers)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kchise Vision Of Love (Ms Sandii Mathers)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Schonhardt Time For A Kit Kat (D Lawson)

Tibetan Mastiff
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Shanti Soul Beastly On Bundy (K Hay/ T Richardson/ E & A Esad)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mr Andrew J Burt (VIC)

Best in Group & Aust Bred in Group: Keeshond
Aust Ch Rymiska Howzat (T Parker)
Runner Up in Group: Dalmatian
Aust Sup Ch Paceaway Xpensive Liason (F Darling / G Vernon / R & D Besoff)
Minor in Group: Great Dane
Aust Ch Aldridge Jackie Wilson (AI) (Mark Bradburn & Debbie Selden)
Puppy in Group: Great Dane
Aust Ch Aldridge Crazy Love (AI) (Mark Bradburn & Debbie Selden)
Intermediate in Group: Xoloitzcuintle (Standard)
Aust Sup Ch Wazzat Birote (AI) (Jordan Lanser & Jacqi Dinis)

Boston Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Zareba Struts Like A Showgirl (Deby Norquay & Amy Corbett)
Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Zareba Justis Prevails (Gail Moxey)

British Bulldog
Baby of Breed: Aust Ch Rienbo Cookies N Cream (Tracy Klaack)

Dalmatian
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Paceaway Xpensive Liason (F Darling / G Vernon / R & D Besoff)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Telde Magical Rupert Murdog (Matthew Dunscombe)
Baby of Breed: Ottatella Moorish Idol (Julie & Sharna Barnett)

Great Dane
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Aldridge Crazy Love (AI) (Mark Bradburn & Debbie Selden)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Eleganser Beloved Beech (K Loseby & A Bjornerem)
Res Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Aldridge Jackie Wilson (AI) (Mark Bradburn & Debbie Selden)

Keeshond
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rymiska Howzat (T Parker)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Hunkeedori Walk Onth Wild Side (Katrina Santas)
Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Karrikees Zilva Dancing Queen (T Parker)

Lhasa Apso
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Zaland special agent Ziva David (Mr B & Mrs L Pepperall)

Schipperke
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Pandec Midnite Storm (Mr P & Mrs D Comrie)

Xoloitzcuintle (Standard)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Wazzat Birote (AI) (Jordan Lanser & Jacqi Dinis)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wazzat Centzontle (AI) (Jacqi Dinis)