Morisset-Lake Macquarie Dist Agricultural Association Inc (NSW)

Date of Show : 11-Feb-2018 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Kim Haddon (QLD)   (Total Entry : 452)

Best in Show & Open in Show: English Springer Spaniel
Aust Sup Ch Reibey World Premiere (AI) (S Lancaster & G Render)
Runner Up in Show & Aust Bred in Show: Newfoundland
Aust Sup Ch Newfcastle Warrior Paint (Nagle/Durell)
Minor in Show: Tibetan Terrier
Gengala Get Used To It (Louise Hickie)
Puppy in Show: Cocker Spaniel (American)
Aust Ch Jettz Whos That Girl (Victoria Masterfield & Rebecca Pandelis)
Junior in Show: Keeshond
Aust Sup Ch Hunkeedori Heeerrreees Jonnie (Katrina Santas)
Intermediate in Show: Rhodesian Ridgeback
Aust Gr Ch Ballahond Oceans Bilu ET (Sandra Bell)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Finnish Lapphund
Aust & Neut Ch Snofyre Alluring Arya RN (A Townsend)
Runner Up Neuter in Show: American Staffordshire Terrier
Aust & Neut Ch Newbelle Live Wire JC (T Talbot)

Baby SweepStakes - 2nd Place: Labrador Retriever
Aliasa Alota Perfection (Aarabells Labradors)

Puppy SweepStakes - 1st Place: Xoloitzcuintle (Standard)
Aust Ch Wazzat Feva (J Z Dinis)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Samoyed
Apolar Cheeky Little Diva (Julie Wales)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Cocker Spaniel (American)
Aust Ch Jettz Whos That Girl (Victoria Masterfield & Rebecca Pandelis)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Kim Haddon (QLD)  (Group Entry : 103)

Best in Group & Open in Group: Pekingese
Aust Ch Takeshi One in a Million (Imp MYS) (J Nash & M Magnayon)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Maltese
Aust Gr Ch Marblanc Touch The Stars (Mary Atkinson)
Minor in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Invalhalla Onefinga sahloot (P & A Schultze)
Junior in Group: Miniature Pinscher
Aust Ch Minelphi Forever Yours (Errolynne Cross & Phillip Cross)
Intermediate in Group: Griffon Bruxellois
Nevaending Love Potion (Jannelle Ttemenheere)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Ch Leisureview Ellynblount (Susan Potter)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Edenridge Blaze Of Glory (Ms C Darwen)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Belljari After the Sun (Belinda Wright)
Baby of Breed: Blakesleigh Broadway Starlet (Susan Potter)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Leisureview Ellynblount (Susan Potter)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cheekychi I will Dazzle you (T Wright)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Cheekychi Here Comes Trouble (T Wright)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust & NZ Ch Salinacruz Cruzin On (Imp NZ) (P Schultze)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Invalhalla Onefinga sahloot (P & A Schultze)

Chinese Crested Dog
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Chinois Twist Of Fate (P & A Schultze)

Griffon Bruxellois
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Nevaending Love Potion (Jannelle Ttemenheere)
Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Nagpuni Midnight Mischief (Terri Odell)
Baby of Breed: Nevaending Louisianna Magic (Jannelle Tremenheere)
Junior of Breed: Aust Ch Nagpuni In The Midnight Hour (Terri Odell)

King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wilsight The Next Move (C Rodrigues)
Baby of Breed: Wilsight Red Loki (C Rodrigues)

Maltese
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Marblanc Touch The Stars (Mary Atkinson)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Erintoi My Magic Dream (J L Sheppard)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Erintoi Magics Final Finn (John L Sheppard)

Miniature Pinscher
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Minelphi Forever Yours (Errolynne Cross & Phillip Cross)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Minelphi I am on Fire (Errolynne Cross and Phillip Cross)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Minelphi Dance All Night (Errolynne Cross & Phillip Cross)

Pekingese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Takeshi One in a Million (Imp MYS) (J Nash & M Magnayon)

Pug
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Troycole The Last Samurai (L Johnson & J Dunn)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Dr Vicki Knopke (QLD)  (Group Entry : 46)

Runner Up in Group & Puppy in Group: Norfolk Terrier
Aust Ch Jotruba Last Tango in Halifax (J Nash / E A Hindley)
Baby in Group: Scottish Terrier
Gillecky Faeriebribie (G M Sanders)
Minor in Group: Fox Terrier (Smooth)
Tamard Colour Me Purple (Tamara Mayo-Ramsay)
Aust Bred in Group: Jack Russell Terrier
Aust Gr Ch Joelleigh Diamond Indus Skys (Leesa Musgrove)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: American Staffordshire Terrier
Aust & Neut Ch Newbelle Live Wire JC (T Talbot)

American Staffordshire Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Pradakka Pure Elegance (AI) WPD (T Talbot)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Newbelle ACDC ET JC WWPD (T Talbot)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Pradakka Dark Elegance (AI) (T Talbot & J Kostava)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Newbelle Live Wire JC (T Talbot)

Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Tenaz Shez Daddy's Girl (J & B McGowan)
R/UP BOB & Res Bitch CC: Sugarbaye Shine So Bright (S A & C P Craven)
Baby of Breed: Corajoso Demon Destroyer (G F Field)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Tamard Colour Me Purple (Tamara Mayo-Ramsay)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Joelleigh Diamond Indus Skys (Leesa Musgrove)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Joelleigh Ziggy Stardust (Leesa Musgrove)
Minor of Breed: Aust Ch Joelleigh Diamond Solitaire (Leesa Musgrove)

Norfolk Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Jotruba Last Tango in Halifax (J Nash / E A Hindley)

Scottish Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Gillecky Blak Suede Rose (G M Sanders)
Baby of Breed: Gillecky Faeriebribie (G M Sanders)

Soft Coated Wheaten Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ardgaeithe Ballinbar Magnus (Dr N Smith)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Ardgaeithe Derrydale Dara (Dr N Smith)

Staffordshire Bull Terrier
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Bxact Knock Knock Knock (J Watt & K Roebig)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Ms Teena Sloan (TAS)  (Group Entry : 77)

Best in Group & Open in Group: English Springer Spaniel
Aust Sup Ch Reibey World Premiere (AI) (S Lancaster & G Render)
Runner Up in Group & Junior in Group: Bracco Italiano
Aust Ch Moloscyg Dario (Moloscyg Kennels / J & R MIrto)
Baby in Group: Welsh Springer Spaniel
Mycroft My Billy (S J Brackman)
Minor in Group: Golden Retriever
BlueBreeze Over The Moon (Debra Stubbings)
Puppy in Group: Cocker Spaniel (American)
Aust Ch Jettz Whos That Girl (Victoria Masterfield & Rebecca Pandelis)
Intermediate in Group: Weimaraner
Aust Ch Cruisenif Hot Tricks JC (Amanda Williamson)
Aust Bred in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Sup Ch Germanicus Arko (Lara Haynes)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Cocker Spaniel (American)
Aust Ch Makin Dreams Come True CCD RN (Imp USA) (Rebecca Pandelis & B Goyen)

Bracco Italiano
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Moloscyg Dario (Moloscyg Kennels / J & R MIrto)

Cocker Spaniel (American)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Jettz Whos That Girl (Victoria Masterfield & Rebecca Pandelis)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Makin Dreams Come True CCD RN (Imp USA) (Rebecca Pandelis & B Goyen)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Reibey World Premiere (AI) (S Lancaster & G Render)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Reibey Wind Beneath My Wings (S Lancaster & G Render)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Germanicus Arko (Lara Haynes)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Germanicus Famous Last Words (Lara Haynes)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Germanicus Andromeda (Lara Haynes)
Puppy of Breed: Aust Ch Tarlorise Jax Aces High (Mrs J M & Miss S M Barnett)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch BlueBreeze Hero Of Never Land (Debra Stubbings)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Dykinta Brandee Alexander (Wendy Atkins)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Dykinta Super Nova (Wendy Atkins)
Res Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch BlueBreeze On Cloud Nine (Debra Stubbings)
Minor of Breed: BlueBreeze Over The Moon (Debra Stubbings)
Junior of Breed: Aust Ch BlueBreeze Devine Intervention (Debra Stubbings)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Bonnsway Ace Of Hearts (Angela Williams)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Goldychocs Follow My Lead (AI) CCD RN (Kate Hutchison)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Goldychocs Mr McCafferty (Kate Hutchison)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Goldychocs Such A Catch (Kate Hutchison)
Baby of Breed: Aliasa Alota Perfection (Aarabells Labradors)
Minor (Dog) of Breed: Reechance Black Tie Perfect (AI) (Ms D E Travers)

Lagotto Romagnolo
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Incavale Roadshow (Nolan)

Nova Scotia Duck Tolling Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Tarshona Cruise Control ET (Mrs K & Miss C Walker)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tarshona Touch of Class ET (Mrs K & Miss C Walker)
Baby of Breed: Aust Ch Tarshona Made You Look (Mrs K & Miss C Walker)

Pointer
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch HiPoint The Heretic (J & R Mirto)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Admirana Pretty In Pink (J & R Mirto)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cruisenif Hot Tricks JC (Amanda Williamson)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Ashbolt Ark Royal RN TD ET (Amanda Williamson)
Junior of Breed: Aust Ch Griswold Vienna Waltz (AI) (Jodie Fogarty)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Mycroft Marlowe (Sylvia Brackman)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mycroft Must Be Summer (Sylvia Brackman)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust & NZ Ch Afonderi Armed N Red E (Imp NZ) (S Brackman/J McBurney/N Ryan)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Featherdale Celtic Goddess (AI) (Kay Fallowfield & Jon Endycott)
Baby of Breed: Mycroft My Billy (S J Brackman)
Junior of Breed: Aust Ch Featherdale Dragons Knight (Kay Fallowfield & Jon Endycott)



Group 4 - Hounds

Specials Judge : Dr Vicki Knopke (QLD) (Group Entry : 45)

Best in Group & Open in Group: Afghan Hound
Aust Ch Tahkira Firestorm (Ms K Allison & Mrs A Taylor)
Minor in Group: Basenji
Aust Ch Remwin Nevergonnabreakmystride (Ms A Lummera & Mrs L Hughes)
Puppy in Group: Beagle
Beaglyn Dark Angel (AI) (Miss M L James)
Intermediate in Group: Rhodesian Ridgeback
Aust Gr Ch Ballahond Oceans Bilu ET (Sandra Bell)
Aust Bred in Group: Dachshund (Long Haired)
Aust Ch Maralya Ima Master Piece Too (K Nilsen)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Rhodesian Ridgeback
Aust Sup & Neut Gr Ch Ballahond Moola Bayou CD RA ET (Sandra Bell)
Runner Up Neuter in Group: Basenji
Aust Gr Ch Remwin Littlebitof Cheek (Lyn Hughes)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tahkira Firestorm (Ms K Allison & Mrs A Taylor)

Basenji
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Lomar Hat Trick (Mr J Lanser)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Remwin Nevergonnabreakmystride (Ms A Lummera & Mrs L Hughes)
Intermediate of Breed: Aust Ch Eurabbie Katos (Mrs Leanne Cooper)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Remwin Littlebitof Cheek (Lyn Hughes)

Beagle
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ulradi's Worldwide Traveller (Imp) (Sanne Palmbak DeAngelis)
Puppy of Breed: Beaglyn Dark Angel (AI) (Miss M L James)

Dachshund (Long Haired)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Maralya Monach Of The Glen (Mr B P Glanford)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Maralya Ima Master Piece Too (K Nilsen)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Midaka Where Is Wally (Jemma Gledhill)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Maralya Chocolat Eclare (Jemma Gledhill)
Baby of Breed: Kajmytt Classic Hunter (Mrs K L Glanford)
Baby (Bitch) of Breed: Midaka Nina Ivy (K L Glanford)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Berghutte Tiger Lilly (Nerida Gilfillan)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lowender Candis Cayne (Paul F P Bevins)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Gersndach Raphael (Nerida Gilfillan)

Portuguese Podengo (Small Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Ballahond Seda Cascade (Sandra Bell)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Ballahond Oceans Bilu ET (Sandra Bell)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Ballahond White Satin Bay CCD RA ET (Sandra Bell)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Gr Ch Ballahond Moola Bayou CD RA ET (Sandra Bell)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Ms Teena Sloan (TAS)  (Group Entry : 63)

Best in Group & Aust Bred in Group: Puli
Am Silver Gr Ch / Aust Sup Ch Cordmaker Mister Blue Sky (Sue Huebner and Penny Kelly)
Junior in Group: Australian Shepherd
Aust Ch Blueamble Putyour Red Dress On (A & J Lamberton / D & V Collins)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Finnish Lapphund
Aust & Neut Ch Snofyre Alluring Arya RN (A Townsend)
Runner Up Neuter in Group: German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
Aust Ch Abbotsmoor Molly (IID) (Geraldine Myers)

Australian Cattle Dog
Bitch CC & Minor of Breed: Willowpark Tequila Sunrise (R & S Stapley)

Australian Kelpie
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Dalalyn Outback Romance (Mrs Lee-Anne McLean)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Dykinta Sea Shepherd (L Meagher)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Blueamble Putyour Red Dress On (A & J Lamberton / D & V Collins)

Collie (Rough)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Shanelg Finders Keepers (A & L Cochrane / W Shipman)

Finnish Lapphund
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Snofyre Dutch Dynasty (AI) (Sally Townsend & Chrissy Fitzgerald)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Snofyre Iconic Comet (Chrissy Fitzgerald)
Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Lapinlumon Velho (Imp DMK) (C Fitzgerald/ C & R Seare / M & T Brady)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Snofyre Alluring Arya RN (A Townsend)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
Neuter BOB & Neuter Bitch CC: Aust Ch Abbotsmoor Molly (IID) (Geraldine Myers)

Puli
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Am Silver Gr Ch / Aust Sup Ch Cordmaker Mister Blue Sky (Sue Huebner and Penny Kelly)



Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Miss Rosemary Green (QLD)  (Group Entry : 50)

Best in Group & Aust Bred in Group: Newfoundland
Aust Sup Ch Newfcastle Warrior Paint (Nagle/Durell)
Runner Up in Group & Junior in Group: Boxer
Aust Ch Chizack Private Idaho (AI) (Imp NZ) (Andrew Hobday & Katrina Santas)
Baby in Group: Rottweiler
Rotteln Libbi Hot Pants (Mrs S T & L Fletcher)
Puppy in Group: Schnauzer (Giant)
Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)
Intermediate in Group: Siberian Husky
Aust Ch Mikulov This Is Now JC RN ET WWPD (Richard & Mara Herba)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Siberian Husky
Aust & Neut Ch Mikulov Jingle All The Way RN ET DWDF S HTM S JC WWPD WPD (Richard & Mara Herba)

Akita (Japanese)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Fireandmist Soaring Heart (Mr J Co & Mr A Hartshorn)

Boxer
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Chizack Private Idaho (AI) (Imp NZ) (Andrew Hobday & Katrina Santas)

Dobermann
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Indpac Regal Spirit (M Hart)

German Pinscher
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Piratepoint Helmi Aarre (IID) (Miss C Mainey)
Baby of Breed: Masterkarn Made By Design (Caroline Mainey)

Newfoundland
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Newfcastle Warrior Paint (Nagle/Durell)

Portuguese Water Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Arcticpalace Sailor Man (C Mainey / Mrs R & Mr C Foster)

Rottweiler
Baby of Breed: Rotteln Libbi Hot Pants (Mrs S T & L Fletcher)

Samoyed
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Apolar Cheeky Little Diva (Julie Wales)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Yerevan Designed With Amour (Mrs T Pittman)

Schnauzer
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Montkhan Classic Calypso (K Burge)

Schnauzer (Giant)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mikulov This Is Now JC RN ET WWPD (Richard & Mara Herba)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Mikulov Jingle All The Way RN ET DWDF S HTM S JC WWPD WPD (Richard & Mara Herba)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Miss Rosemary Green (QLD)  (Group Entry : 68)

Best in Group & Junior in Group: Keeshond
Aust Sup Ch Hunkeedori Heeerrreees Jonnie (Katrina Santas)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: French Bulldog
Aust Ch Warpaint Masquerade (D & L Thorpe / J Daidone)
Baby in Group: Shih Tzu
Erintoi Love At First Sight (John Sheppard)
Minor in Group: Tibetan Terrier
Gengala Get Used To It (Louise Hickie)
Puppy in Group: Shar Pei
Aust Ch SharpeiLodge Final Edition (Kim Markham)
Intermediate in Group: Xoloitzcuintle (Standard)
Aust Sup Ch Wazzat Birote (AI) (Jordan Lanser & Jacqi Dinis)
Open in Group: Boston Terrier
Aust Gr Ch Zareba Struts Like A Showgirl (Deby Norquay & Amy Corbett)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Japanese Spitz
Aust & Neut Ch Morioka Taosenichi Sonato (Vicki Livingstone)

Boston Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Zareba Struts Like A Showgirl (Deby Norquay & Amy Corbett)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Gr Ch Zareba Paparazzi (D Norquay & A Corbett)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Underfoot Kiss And Tell (Miss S Lovett-Laverty)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Ottatella Moorish Idol (Julie & Sharna Barnett)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Warpaint Masquerade (D & L Thorpe / J Daidone)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Warpaint Gold Dust Woman (D & L Thorpe / J Daidone)

Great Dane
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Eleganser Beloved Beech (K Loseby & A Bjornerem)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Danestorm Mystic Magic (N Armengou / W & L Hamaty)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tenkashiro Sylver Gold N Topaz (Denise M Sylvester)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Daesdaemar Dancing Queen (Denise M Sylvester)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Morioka Taosenichi Sonato (Vicki Livingstone)

Keeshond
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Sup Ch Hunkeedori Heeerrreees Jonnie (Katrina Santas)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hunkeedori Ta Daaaaaaahhhhhhh (Katrina Santas)

Lhasa Apso
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Zaland Bourne Supremacy (B Beves & N Estatheo)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Zaland Forensics Abby Sciuto (Belinda Beves & Nina Estatheo)

Poodle (Toy)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Alang Ice Majic Princess (Geraldine Myers)
Baby of Breed: Alang Ice Majic Soldier (Geraldine Myers)

Schipperke
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Monterrez Star Quality (Mr Graham Cruse)

Shar Pei
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch SharpeiLodge Final Edition (Kim Markham)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Beltzu Made To Order (Belinda Heersema)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Alchez Sign'd Seal'd Deliver'd (Imp UK) (Belinda Heersema)
Baby of Breed: Erintoi Love At First Sight (John Sheppard)

Tibetan Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Gengala Get Used To It (Louise Hickie)

Xoloitzcuintle (Standard)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Wazzat Birote (AI) (Jordan Lanser & Jacqi Dinis)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Wazzat Feva (J Z Dinis)