Riverina District All Breeds Kennel Club (NSW)

Date of Show : 30-Jun-2019 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Helen Beasley (NSW)

Best in Show & Open in Show: Great Dane
Aust Sup Ch Swayd Fire When Ready (Kerry McKinnon & Kathy Smith)
Baby in Show: Beagle
Brialey Designed By Time (AI) (B E & L A Childs)
Minor in Show: Bearded Collie
Stylwise No Apologies (Jessica Buckley)
Puppy in Show: Borzoi
Aust Ch Psovaya Bewitched (K A Olsson)
Junior in Show: English Springer Spaniel
Aust Ch Reibey Great Southern Land (AI) (S Lancaster & G Render)
Intermediate in Show: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Sup Ch Matmor In the Society Pages (Steve Wraith)
State Bred in Show: Cairn Terrier
Aust Sup Ch Emeraldcity Ricky Ponting (Ms G Loft & Mr P Miller)
Aust Bred in Show: Cocker Spaniel
Aust Gr Ch Ashmere Arrow (Ms Amanda Bray & Mrs Julie Burbidge)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: English Springer Spaniel
Aust Sup Ch Rowemaris Reach for the Stars (R & W Stobbie)
Runner Up Neuter in Show: German Spitz (Mittel)
Aust Neut Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)

Baby SweepStakes - 2nd Place: Bull Terrier (Miniature)
Daminabul Whole Lottalove (Damiano & Katarina Manna)

Puppy SweepStakes - 2nd Place: English Setter
Nundialla Design By Fire (Marlene Cross)

Veteran SweepStakes - 1st Place: Bearded Collie
Aust Sup Ch Stylwise Dizzee Rascal HT (Jessica Buckley)
Veteran SweepStakes - 2nd Place: English Springer Spaniel
Aust Sup Ch Rowemaris Reach for the Stars (R & W Stobbie)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mr Douglas Sidebottom (ACT)

Best in Group & Open in Group: Pug
Aust Gr Ch Yarrowfell Deck the Halls (Lt Col/ Mrs/ Mr T/ Miss P Hurst)
Runner Up in Group & State Bred in Group: Pug
Aust Ch Kabova True Lies (Jenny Whitney)
Puppy in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Ch Ertae Royal Chalice (Melinda Sterrett & Cara Letson)
Junior in Group: Havanese
Aust Ch Beljala Bite My Dust (P Williams)
Intermediate in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Sup Ch Matmor In the Society Pages (Steve Wraith)
Aust Bred in Group: Chinese Crested Dog
Aust Sup Ch Ertae Leather N Lace (Melinda Sterrett)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Pug
Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)
Runner Up Neuter in Group: Chinese Crested Dog
Aust Ch Dosangeles Strange Brew (Mrs Deborah Neumann)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Matmor In the Society Pages (Steve Wraith)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Chevalove Royal Soverign (Cara Letson)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Ertae Royal Chalice (Melinda Sterrett & Cara Letson)
Baby of Breed: Matmor Trade Secret (Steve Wraith)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Grandimage Should Be A Cowboy (Paige Howes & Cecilia Dobson)

Chinese Crested Dog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Ertae Leather N Lace (Melinda Sterrett)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Chinacrest Red Rocket (Mrs D Neumann)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Sherabill Oxford Laser Strike (Mrs P & G Harding)
Minor of Breed: Ertae Blushing To The Croft (Mrs P & G Harding)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Dosangeles Strange Brew (Mrs Deborah Neumann)

Havanese
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr & Int Ch Karyme Peloton (Tracy Stewart)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Beljala Bite My Dust (P Williams)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Karyme Funky Spaceman (Gail Ransom)
Baby of Breed: Karyme Jewel In The Crown (Gail Ransom)
Minor of Breed: Karyme I Love Trouble (P Hurst)
State Bred of Breed: Aust Ch Karyme Do I Dare (Gail Ransom & Jenny Whitney)

Italian Greyhound
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rogojin Kinky Boots (K W & C A Hodge)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Rogojin Fiddle Sticks (Ken & Cheryl Hodge)

Maltese
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Soyeux Star Legend (Cristina Goodman)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Soyeux Petticoats N Lace (Cristina Goodman)

Papillon
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wyngay Gift of an Angel (G D Whiley)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Le-Petit Bonheir De Costalina (Imp BEL) (G D Whiley)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Toysfus Our China Doll (G D Whiley)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tupishka Teddy Toasted Me (Robyn OKeefe)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Ferona Bellezza Mediterranea (Yvette Rolfe)
Baby of Breed: Ferona Say U Luvme At Zippos (Yvette Rolfe)
Junior of Breed: Ferona Be Still My Heart (Yvette Rolfe)

Pug
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Yarrowfell Deck the Halls (Lt Col/ Mrs/ Mr T/ Miss P Hurst)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Kabova True Lies (Jenny Whitney)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr Douglas Sidebottom (ACT)

Best in Group & State Bred in Group: Cairn Terrier
Aust Sup Ch Emeraldcity Ricky Ponting (Ms G Loft & Mr P Miller)
Runner Up in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Seighford Luna Lovedog (Dr D & Mrs F Lowe)
Baby in Group: Border Terrier
Guilcroft Fifty Shades Of Blue (Mrs P & G Harding)
Minor in Group: American Staffordshire Terrier
Hotashell Icing Off The Cake (Luke & Melanie Stevens)
Puppy in Group: Jack Russell Terrier
Rogojin Luck Of The Irish (K W & C A Hodge)
Aust Bred in Group: Manchester Terrier
Aust Ch Rosemerta Chyna Black (Janet Palmer)
Open in Group: Jack Russell Terrier
Aust Ch Rogojin Pandamonium (K W & C A Hodge)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Scottish Terrier
Aust & Neut Ch Robscott Spun Black (Robyn Dryden)
Runner Up Neuter in Group: Manchester Terrier
Aust & Neut Ch Dixiedaly Savvy Gal CD RA (Janet Palmer)

American Staffordshire Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Hotashell Icing Off The Cake (Luke & Melanie Stevens)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch HotAsHell Boom Boom Bang (Luke & Melanie Stevens)

Border Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Guilcroft Dame Alice of Dibley (Mrs P & G Harding)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Guilcroft Early At The Croft (Mrs P & G Harding)
Baby of Breed: Guilcroft Fifty Shades Of Blue (Mrs P & G Harding)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cherrypieap werever I May Roam (Damiano & Katarina Manna)
Baby of Breed: Daminabul Whole Lottalove (Damiano & Katarina Manna)

Cairn Terrier
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Emeraldcity Ricky Ponting (Ms G Loft & Mr P Miller)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Abbeycairn Hermione Granger (G Loft & P Miller)

Fox Terrier (Smooth)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Ecirp Paparazzi's Heir (Ms Robyn Price)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ecirp Requiem (R and K A Price)

Jack Russell Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Rogojin Luck Of The Irish (K W & C A Hodge)
Res Dog CC & Minor of Breed: Rogojin Jack Irish (Ken & Cheryl Hodge)
Open of Breed: Aust Ch Rogojin Pandamonium (K W & C A Hodge)

Kerry Blue Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Legeartis Carte Blanche (Imp NZ) (Mrs Rhonda Dearnaley)

Manchester Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rosemerta Chyna Black (Janet Palmer)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Dixiedaly Savvy Gal CD RA (Janet Palmer)

Scottish Terrier
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Robscott Spun Black (Robyn Dryden)

Skye Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Grawen Rising Sun (Mr G A & Mrs W Moody)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Seighford Luna Lovedog (Dr D & Mrs F Lowe)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr Roger Ellis (NSW)

Best in Group & Aust Bred in Group: Cocker Spaniel
Aust Gr Ch Ashmere Arrow (Ms Amanda Bray & Mrs Julie Burbidge)
Runner Up in Group & Junior in Group: English Springer Spaniel
Aust Ch Reibey Great Southern Land (AI) (S Lancaster & G Render)
Baby in Group: Labrador Retriever
Cigwn Blues at Sun Rise (Elizabeth Thomas & Katy Thomas)
Minor in Group: Cocker Spaniel
Kingsway Act The Part (M K Kingston)
Puppy in Group: English Setter
Nundialla Fire N Ice (Marlene Cross)
State Bred in Group: Cocker Spaniel
Aust Ch Occuli Midnight Blues (Janna Wayenberg)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: English Springer Spaniel
Aust Sup Ch Rowemaris Reach for the Stars (R & W Stobbie)
Runner Up Neuter in Group: Labrador Retriever
Aust CH & Aust Neut CH Jollab Winchester (AI) (Ben & Robyn van Maanen)

Chesapeake Bay Retriever
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Kabova Tru Calling (J Whitney)

Clumber Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Keltonhill Bear Necessaties (B & M Lennon / T Wayenberg)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Ashmere Arrow (Ms Amanda Bray & Mrs Julie Burbidge)
Bitch CC & Minor of Breed: Kingsway Act The Part (M K Kingston)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Occuli Midnight Blues (Janna Wayenberg)
Intermediate of Breed: Aust Ch Occuli Distinctive Look (Gerda Wayenberg)

Cocker Spaniel (American)
Baby of Breed: Ltrend Spread The Word (M & D Barnett / M Cross)

English Setter
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Lucksheray Design Dandy To Fairray (Imp ITY) (M Cross)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Nundialla Fire N Ice (Marlene Cross)
Res Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Nundialla Design By Fire (Marlene Cross)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Yarravalees Elegante (M Cross)
Baby of Breed: FirePlay Golddusted (N Schryver)
Intermediate of Breed: Fairray keep on laughing (Imp ITY) (J Brockman/ M Cross)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Nundialla The Princess In Me (Marlene Cross)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Reibey Great Southern Land (AI) (S Lancaster & G Render)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Reibey Premiere Downunder (AI) (S Lancaster & G Render)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Rowemaris Reach for the Stars (R & W Stobbie)

Field Spaniel
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Spanfield Follow My Lead (M Perry & B Ray)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Moruada California Gold (Mrs S H Wright)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: PointGold Masikeen (Kayla Hincksman)
Baby of Breed: Heiderst Dressed In Chanel (AI) (Silvagun)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Martygold Bollinger (Mrs Coleen Stirton)

Hungarian Vizsla
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bushgold Peelii Adonis (Mrs P Rudd)

Labrador Retriever
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Devinelea Jive Talking (Ben & Robyn van Maanen)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Blackhills Eternal Sun for Cigwn (Imp NZ) (E Thomas & K Thomas)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Devinelea Maleficent (AI) (Ben & Robyn van Maanen)
Baby of Breed: Cigwn Blues at Sun Rise (Elizabeth Thomas & Katy Thomas)
Neuter BOB and Neuter Dog CC: Aust CH & Aust Neut CH Jollab Winchester (AI) (Ben & Robyn van Maanen)

Nova Scotia Duck Tolling Retriever
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Glenmave Indiana Storm (R L Shaw)

Pointer
Baby of Breed: Silvagun Stormy Nights (Silvagun)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Helen Beasley (NSW)

Best in Group & Junior in Group: Afghan Hound
Aust Ch Tahkira Manhatten Moccha (Miss E Bray)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Borzoi
Aust Ch Psovaya Bewitched (K A Olsson)
Baby in Group: Beagle
Brialey Designed By Time (AI) (B E & L A Childs)
Minor in Group: Basset Hound
Earlingford Howz That (AI) (John Bink)
Intermediate in Group: Irish Wolfhound
Aust Gr Ch MacLaomainn Brigitte Je Taime (AI) (Mrs R Moss)
Aust Bred in Group: Beagle
Brialey Lil Bit Ice Dancer (B E & L A Childs)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Whippet
Aust Gr & Neut Ch Isilwane King of The Plains (Louise Foldi)
Runner Up Neuter in Group: Greyhound
Aust Neut Gr Ch Kaotic Will JC (Janet Ramsay)

Afghan Hound
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tahkira Manhatten Moccha (Miss E Bray)
Baby of Breed: Karakush Hemsworth (Miss N Archer / Mr L & Mrs H Gibson)

Basset Hound
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Ammidan Cc Starbuck (John Bink)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Earlingford Howz That (AI) (John Bink)

Beagle
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Brialey Lil Bit Ice Dancer (B E & L A Childs)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Brialey Lil Bit Ice Maiden (AI) (Andrea Coss)
Baby of Breed: Brialey Designed By Time (AI) (B E & L A Childs)

Borzoi
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Psovaya Bewitched (K A Olsson)

Greyhound
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Gr Ch Kaotic Will JC (Janet Ramsay)
R/UP Neuter BOB & Neuter Bitch CC: Aust Neut Ch You Can Dance JC (Janet Ramsay)

Irish Wolfhound
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch MacLaomainn Brigitte Je Taime (AI) (Mrs R Moss)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Juzrival Didit For The Nookie (A Barter & L Fletcher)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Juzrival Daddys Disco Diva (A Barter & L Fletcher)

Saluki
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Padtheway Turandot (Ms W Downing/ Ms H Spence/ Mr N Strathdee)

Whippet
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Taejaan The Sounds Of Silence (M Eather / W Harbutt / N Rule Steele)
Dog CC: Aust Ch Argowan A Call to Arms (Louise Foldi)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Isilwane King of The Plains (Louise Foldi)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Nellie Abela (NSW)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Collie (Rough)
Aust Ch Swinbrad Ring Side Gossip (V & D Morris)
Minor in Group: Bearded Collie
Stylwise No Apologies (Jessica Buckley)
Puppy in Group: Collie (Rough)
Swinbrad Game Breaker (V & D Morris)
Junior in Group: Shetland Sheepdog
Hartly Jewel Of Fire (Christine Klempel/ Nicole Pearson)
Intermediate in Group: German Shepherd Dog
Aust Sup Ch Allendell Runs On Rum (Murray Rolfe)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Ferona Tru Blu Aussie (Yvette Rolfe)

Australian Kelpie
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Morkerbook Saffire Night (Jan Scholtz)
Baby of Breed: Tegoura Raining In My Heart (M Cross)

Australian Shepherd
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lanbart Black On Ice (AI) (Hessenberger /Oakey)
Puppy of Breed: Ukulunga Moment In Time (Imp NZ) (Hessenberger / Oakey)

Bearded Collie
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Stylwise No Apologies (Jessica Buckley)

Collie (Rough)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Swinbrad Ring Side Gossip (V & D Morris)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Swinbrad Invisible Touch (V & D Morris)
Dog CC & Puppy of Breed: Swinbrad Game Breaker (V & D Morris)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Snofyre Iconic Adventure JC (J Richards & C Fitzgerald)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Korpi Ladyarabellamountain (Miss N Archer)

German Shepherd Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Allendell Runs On Rum (Murray Rolfe)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Hillmagic Purple Haze (E Bevk & R Koerber)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hillmagic Platnum Rain (Mrs E Bevk & Ms R Koerber)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hartly How About That (Nicole Pearson)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Lyndream Imperial Moet (Lyn Pearson)
Bitch CC & Junior of Breed: Hartly Jewel Of Fire (Christine Klempel/ Nicole Pearson)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Coondarby Give Me Your Heart (A L & B G Lewis)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Samiha Friday On My Mind (Miss S & Mr G Chick)
Dog CC & Puppy of Breed: Purdella Double Sequel (NBT) (P M & G A Grant)
Res Dog CC: Aust Ch Becassmic Seek and Destroy (Renay Grace)
Baby of Breed: Breconmohr Southern Belle (Renay Grace)
Junior of Breed: Becassmic Girls Got Rhythm (Renay Grace)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Nellie Abela (NSW)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Alaskan Malamute
Iceriva Neva Reine (Jessica Weldon & Sue White)
Baby in Group: Bullmastiff
Banobrae Circles of Hell (AI) (Gregory Barber)
Puppy in Group: Siberian Husky
Aeukanmanuva Love The Win (Mrs C Yates)
Junior in Group: Samoyed
Aust Ch Airebis My One True Love (Kellie/ Judy & Graham Hughes)
State Bred in Group: Boxer
Boxberry Cut The Mustard (AI) DMN (Ms N Tetley)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Samoyed
Aust Gr Ch Airebis Kissed by Moonlite RN (K / G & J Hughes)
Runner Up Neuter in Group: Shiba Inu
Aust Neut Ch Yukan Tukushima Go Fuyu (Vernita Collins)

Alaskan Malamute
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Iceriva Neva Reine (Jessica Weldon & Sue White)

Boxer
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Boxberry Real Gone Kid (AI) (Mr D W Halliday)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Boxberry Dont Eat The Car (Ms N Tetley)
Res Dog CC & State Bred of Breed: Boxberry Cut The Mustard (AI) DMN (Ms N Tetley)
Res Bitch CC & Open of Breed: Boxberry La Chica Bella (Mr D W Halliday & Mrs S J Badman)
Baby of Breed: Boxberry Hot Chickie Babe CC DMN (Ms N Tetley & Ms L Opbroek)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Boxberry When I Grow Up (Mr D W Halliday & Mrs S J Badman)

Bullmastiff
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Banobrae Hell or High Water (G & P Barber / J Karena)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Banobrae Southern Star (G & P Barber)
Baby of Breed: Banobrae Circles of Hell (AI) (Gregory Barber)

Dobermann
Minor of Breed: Preshusflick Born To Love You (J Woolley)

German Pinscher
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Angelsun Power Pack (Mr J R & Mrs B Y Levy)

Samoyed
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Airebis My One True Love (Kellie/ Judy & Graham Hughes)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Airebis Kissed by Moonlite RN (K / G & J Hughes)

Shiba Inu
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Yukan Nara No Ko (Anna-Lee)
Neuter BOB and Neuter Dog CC: Aust Neut Ch Yukan Tukushima Go Fuyu (Vernita Collins)

Siberian Husky
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aeukanmanuva Love The Win (Mrs C Yates)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Helen Beasley (NSW)

Best in Group & Open in Group: Great Dane
Aust Sup Ch Swayd Fire When Ready (Kerry McKinnon & Kathy Smith)
Runner Up in Group & Junior in Group: Keeshond
Aust Ch Kahnhond Latest Edition (Brad Santas)
Baby in Group: Japanese Spitz
Belzbentley Wild Card (Rebecca Bentley)
Minor in Group: Japanese Spitz
Mannerking Kisses For Me (Debbie King)
Puppy in Group: British Bulldog
Aust Ch Eddybul Mr Know It All (Laurie Edwards)
Intermediate in Group: Japanese Spitz
Aust Gr Ch Belzbentley Welcome to Bedrock (Rebecca Bentley)
Aust Bred in Group: Schipperke
Aust Gr Ch Bateauchien Bazinga (Rebecca Bentley)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: German Spitz (Mittel)
Aust Neut Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)

British Bulldog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Eddybul New Sensation (L Edwards)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Eddybul Mr Know It All (Laurie Edwards)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Eddybul Poker Face (Laurie Edwards)

German Spitz (Klein)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Ferona Satin N Lace (Yvette Rolfe)

German Spitz (Mittel)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)

Great Dane
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Swayd Fire When Ready (Kerry McKinnon & Kathy Smith)

Japanese Spitz
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Mannerking Kisses For Me (Debbie King)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Mannerking Crown Prince (T A Glawson)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Senioritas Happy Is My Motto (Vicki Livingstone)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Daesdaemar A Million Dreams (Vicki Livingstone)
Baby of Breed: Belzbentley Wild Card (Rebecca Bentley)
Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Belzbentley Welcome to Bedrock (Rebecca Bentley)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Gr Ch Morioka Taosenichi Sonato (Vicki Livingstone)

Keeshond
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kahnhond Latest Edition (Brad Santas)

Poodle (Standard)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Quiniva Savannah Rose (Quiniva Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Quiniva Putt N On The Ritz (Quiniva Kennels)

Schipperke
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Bateauchien Bazinga (Rebecca Bentley)

Xoloitzcuintle (Miniature)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Amorenekid Stark Naked (Deborah Neumann & Toula Cameron)