Wondai A P & I Society (QLD)

Date of Show : 27-Aug-2016 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Judy Horton (VIC)   (Total Entry : 428)

Best in Show & Open in Show: Poodle (Standard)
Aust Sup Ch Picardy Is My Aphrodisiac (Boyd/Foulds)
Baby in Show: Welsh Corgi (Pembroke)
Aberlee A Knights Tale (Gloria Woodward)
Puppy in Show: Hungarian Vizsla
Aust Ch Elettars Super Trouper (D Winch & P Johnson)
Junior in Show: Old English Sheepdog
Aust Ch Perfu Inca Traveller (Tracey & Wayne Weight / Mrs Sue Moore)

Baby SweepStakes - 2nd Place: Border Collie
Trucharm Life on Mars (S & K Leslie)

Puppy SweepStakes - 1st Place: Chihuahua (Long Coat)
Aust Ch Wachowa Armed N Fabulous (Mrs Jennifer Watt)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Synjaz Dream of the Sioux (R Gallaway & L McMaster)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: English Springer Spaniel
Ozdezign Simply Karma (Debbie Adamson)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mr Keith McCarthy (VIC)  (Group Entry : 82)

Best in Group & Aust Bred in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust Sup Ch Wachowa Workn Class Man (Mrs Jennifer Watt)
Baby in Group: Pug
Saxten Golden Legen (Mrs M D & Ms W M Burgess)
Junior in Group: Tibetan Spaniel
Aust Ch Shadowvale Moon Hunter (AI) (P / C & R Stringfellow)
Intermediate in Group: Chihuahua (Long Coat)
Aust Ch Wachowa Angelica Pickles (Mrs Jennifer Watt)

Australian Silky Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Chamshep Just A Princess (Kerry McNamara)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Morganlea English Rose (Mrs C Ross)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Morganlea Starman (Mrs C Ross)
Baby of Breed: Elfking Pick Pocket (Mrs C Ross)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Wachowa Benjamin Brown (Mrs Jennifer Watt)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wachowa Thomas James (Mrs Jennifer Watt)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wachowa Armed N Fabulous (Mrs Jennifer Watt)
Baby of Breed: Wachowa Louie Bedazzled (Mrs Jennifer Watt)
Junior (Dog) of Breed: Supakadu Magic Marvin (Mrs C A Anderson)
Intermediate of Breed: Aust Ch Wachowa Angelica Pickles (Mrs Jennifer Watt)
Intermediate (Dog) of Breed: Supakadu Costa Bundle (Mrs C A Anderson)
Open (Bitch) of Breed: Supakadu Gunadoo Magic (Mrs C A Anderson)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Wachowa Workn Class Man (Mrs Jennifer Watt)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wachowa Man On A Mission (Mrs Jennifer Watt)
Bitch CC: Aust Ch Wachowa Kimi Finster (Mrs Jennifer Watt)
Res Bitch CC: Supakadu Lulu Chic (Mrs C A Anderson)
Baby of Breed: Wachowa Who's That Girl (Mrs J Watt)
Minor of Breed: Supakadu Homegrown Kid (Mrs C A Anderson)
Aust Bred (Bitch) of Breed: Supakadu Cheza Lady (Mrs C A Anderson)

Griffon Bruxellois
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Tzani Zoe Zimmer (Bell/ Mills & Norman)

Lowchen
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Darkrai Thru Thelookinglass (Mr J Powell & Mrs C Ireland)

Papillon
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Goodvibes Blue By You (Mr W & Ms J Stewart-Cook)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Goodvibes Dance To The Rhythm (J & W Stewart-Cook)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sailoz Tap Dancer (K Lewis/ J & W Stewart-Cook)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Goodvibes Girls Got Rhythm (J & W Stewart-Cook)
Baby of Breed: Sailoz Angels On The Moon (J & W Stewart-Cook)

Pomeranian
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Pomquest Uno U Want Me (Penny Driver)
Bitch CC & Minor of Breed: Dreamforever Twist Of Toffee (Penny Driver)

Pug
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Pickapug Dark Warrior (Mrs B Sorensen & Mrs T Ohl)
Baby of Breed: Saxten Golden Legen (Mrs M D & Ms W M Burgess)
Puppy of Breed: Wannabeluvby Latoya (Mrs M D & Ms W M Burgess)

Tibetan Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Shadowvale Moon Hunter (AI) (P / C & R Stringfellow)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Shadowvale Arctic Lights (P C & R Stringfellow)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Sandra McMahon (NSW)  (Group Entry : 73)

Baby in Group: Tenterfield Terrier
Nudimah Legend of the Outback (David & Mary Holt)
Junior in Group: Bedlington Terrier
Aust Ch Chismene Dance Inya Pants (Mrs C Van Beek)

American Staffordshire Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Ravinboutya TwentyFour Seven ET CA (M Boucher)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wanora La Walkin on Sunshine (Wanora Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Wanora Dreams Come Tru (Wanora Kennels)

Bedlington Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Chismene Dance Inya Pants (Mrs C Van Beek)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Dabews Wee Kenny (Mrs S Roberts)
Baby of Breed: Witchend Wee Quest Amore (Mrs S Roberts)

Cairn Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Yarrinarra Clover Tails (Maxine Lee)
Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Towsytyke Raisin A Ruckus (M Lee)
Baby of Breed: Aust Ch Yarrinarra Kentucky Rancher (Maxine Lee)

Glen of Imaal Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Jennered Finn Mccool (Mr P K & Mrs K L Farthing)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Taufield Queen Of Tara (Kathleen O'Donnell)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Mustangjax Pandamonium (D & K Fitzgerald)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mustangjax Showgirl (D & K Fitzgerald)
Baby of Breed: Mustangjax Queen Bee (D & K Fitzgerald)
Baby (Dog) of Breed: Mustangjax Perfect Storm (D & K Fitzgerald)

Staffordshire Bull Terrier
Bitch CC: Kumbari Liberty And Amity (Annetta Bainbridge)
Baby of Breed: Sommoy Mons Daar (Miss M Gallaway & Mr B Sommerville)

Tenterfield Terrier
Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Nudimah Rising Son (C E & J F Chambers)
Baby of Breed: Nudimah Legend of the Outback (David & Mary Holt)
Baby (Bitch) of Breed: Renaylbysh Sweet Lucy (Robyn Ladlow)

West Highland White Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Maceltic Meara Born In Samhain (Larissa Clifford/ K Maguire/ R Waxman)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Tarrilli Split Decision (Miss K Maguire)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Sandra McMahon (NSW)  (Group Entry : 84)

Best in Group & Puppy in Group: Hungarian Vizsla
Aust Ch Elettars Super Trouper (D Winch & P Johnson)
Minor in Group: Labrador Retriever
Sandwoodlabs Sparkling Goddess (K Wood)
Intermediate in Group: English Springer Spaniel
Aust Ch Ozdezign Dancez With Glitz (Debbie Adamson)
Open in Group: Labrador Retriever
Aust Ch Scolouvalley Beau Noir (Khylie Wood)

English Setter
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Waratah Gunners Mate (Jasinta Chapman)
Baby of Breed: Waratah easter hoping mad (Jasinta Chapman)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ozdezign Dancez With Glitz (Debbie Adamson)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Ozdezign Simply Karma (Debbie Adamson)

German Wirehaired Pointer
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Whistlewire Hot Stuff (Leanne Pooley)
Baby of Breed: Whistlewire Riesling Star (Leanne Pooley)

Gordon Setter
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Deveron Catch The Winter Sun (G & C Smith)

Hungarian Vizsla
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Elettars Super Trouper (D Winch & P Johnson)

Irish Setter
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Yarramo Mighty Quinn (AI) (T & M Norton)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Yarramo Here I Am (T R & M Norton)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Scolouvalley Beau Noir (Khylie Wood)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Scolouvalley Triple X (L & R Henzell)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Wintoppi Merry Madeline (Gail Reilly)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Sandwoodlabs Sparkling Goddess (K Wood)
Baby of Breed: Scolouvalley Tessas Gift (R & L Henzell)
Puppy of Breed: Burrumtravis Dolce Frangelico (Mrs C Wardle & Miss S Riseley)

Lagotto Romagnolo
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wispan Bellisima (R L Flynn)
Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Kebro Dantes Flame (Robynne Flynn)

Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tamard BusterOnth Ute (Mrs S McGrath)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Panoply Love Song (Mrs S McGrath & Miss B Barrs)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Greyghost Rock To The Top (Bev Quinlan)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Weissenberg Rock It at Feldjaeger (AI) (Imp NZ) (Judy Glover)
Res Dog CC & Junior of Breed: Grausturm Ima Rock Legend (Alana Meek)
Minor of Breed: Feldjaeger Shower of Dreams (Judy & Tony Glover)

Weimaraner (Long-haired)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Grausturm Hurryup Charley Bear (Alana Meek)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mycroft Machynlleth (Kathy & Brenton Andrew)
Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Ricochez Gerwyn Terrwyn (AI) (Kathy & Brenton Andrew)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mr Keith McCarthy (VIC) (Group Entry : 45)

Best in Group & Open in Group: Borzoi
Aust Gr Ch Russkimir Phantom Shadows (Margaret Davis)
Runner Up in Group: Whippet
Aust Ch Shalique Ive Got You Babe (Mrs N A O'Neill)
Baby in Group: Whippet
Alarves Bring Your Huney Home (J Mckernan)
Minor in Group: Dachshund (Miniature Long Haired)
Chipal The Breeze in Motion (L Dorr/ J Meharry)
Puppy in Group: Dachshund (Miniature Long Haired)
Chipal The Summer Breeze (L Dorr/J Meharry)
Junior in Group: Afghan Hound
Aust Ch Bayan Norse Maiden (AI) (D C & C A McGreevy)
Intermediate in Group: Foxhound
Aust Ch Foxhunt Epitome (Mrs N O'Neill/ Mrs C/Miss B & Mr J Bryson)
Aust Bred in Group: Basenji
Aust Ch Kanibaru Glowing Ember (Robyn Thompson)

Afghan Hound
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bayan Norse Maiden (AI) (D C & C A McGreevy)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Bayan Ragnarok (AI) (D C & C A McGreevy)

Basenji
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kanibaru Glowing Ember (Robyn Thompson)

Borzoi
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Russkimir Phantom Shadows (Margaret Davis)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Russkimir Vodka Breeze (H McIvor)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Sashayaway Shante' You Stay (S Bennett & B Green)
Puppy of Breed: Sashayaway Valentine Del Rose (S Bennett & B Green)

Dachshund (Long Haired)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Briarmist Foo Fighter (Jim & Lyndall Black / Robert & Chloe Armatys)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Chipal En Sea Eye Ess (L Dorr / J Meharry)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Chipal The Summer Breeze (L Dorr/J Meharry)
Dog CC & Minor of Breed: Chipal The Breeze in Motion (L Dorr/ J Meharry)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kajmytt Sir Wreginald (Ms J V Thomas)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Bitch CC & Minor of Breed: Synjaz Dream of the Sioux (R Gallaway & L McMaster)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Synjaz Chasin The Dream (Synjaz Kennels)

Foxhound
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Foxhunt Epitome (Mrs N O'Neill/ Mrs C/Miss B & Mr J Bryson)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Bellarell Newline Lacey Face (Mrs N A O'Neill)

Whippet
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Shalique Ive Got You Babe (Mrs N A O'Neill)
Dog CC & Puppy of Breed: Aslan Just Do It (Annetta Bainbridge)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bellarell My Lord Muldoon (Mrs N O'Neill)
Baby of Breed: Alarves Bring Your Huney Home (J Mckernan)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Judy Horton (VIC)  (Group Entry : 69)

Best in Group & Junior in Group: Old English Sheepdog
Aust Ch Perfu Inca Traveller (Tracey & Wayne Weight / Mrs Sue Moore)
Runner Up in Group: Border Collie
Trumagik A Flash Of Tartan (Noel & Maureen Kay)
Baby in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Aberlee A Knights Tale (Gloria Woodward)
Minor in Group: Collie (Rough)
Aust Ch Fairenvy Fudge Im Black (Angela Findlay)
Puppy in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Cuuchin Sophia Loren (Joyce Wheeler)
Aust Bred in Group: German Shepherd Dog
Aust Sup Ch Freevale Sky Lark ET (LaGuardia Kennels)
Open in Group: Australian Cattle Dog
Aust Gr Ch Kelprin Heez Just Grand (M Powell)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Kelprin Heez Just Grand (M Powell)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Waykrest Mirror Magic (Wayne Carter)
Junior of Breed: Aust Ch Waykrest Short Fuse (Waykrest Kennels)

Australian Kelpie
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kinjarra Rusty Joe Of Fire (S & K Whyatt)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kinjarra Rahne As Lace (S & K Whyatt)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Ochaye I Am Prime (T Thomas & B West)
Baby of Breed: Wlkabout Storm Cloud (J & S Ford)

Belgian Shepherd Dog (Malinois)
Baby of Breed: Chamshep Fairlie (Kerry McNamara)

Border Collie
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Trumagik A Flash Of Tartan (Noel & Maureen Kay)
Baby of Breed: Trucharm Life on Mars (S & K Leslie)
Aust Bred of Breed: Trucharm Its Not Rocket Science (S & K Leslie)

Collie (Rough)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Fairenvy Fudge Im Black (Angela Findlay)

German Shepherd Dog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Freevale Sky Lark ET (LaGuardia Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Crossfire Guarding My Angel (Judith & Irene Hayton)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Avahlee Girls Keep Secrets ET RN (Judith & Irene Hayton / Danni Mayne)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Volscaro Summer Thunder (Judith & Irene Hayton)

Maremma Sheepdog
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Scintilli Tommaso (Robyn Thompson)

Old English Sheepdog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Perfu Inca Traveller (Tracey & Wayne Weight / Mrs Sue Moore)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Perfu Sun Dancer (Tracey & Wayne Weight)

Shetland Sheepdog
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Jaemist Midsummer Nights Dream (Mr T N & Mrs R G Ray)

Swedish Vallhund
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Trendam Magic Man (Ms A J Smith)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Aberlee Bubbling Sugar (Gloria Woodward)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Cuuchin Sophia Loren (Joyce Wheeler)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Antudor Dream Police (S J Smith & D Neilson)
Baby of Breed: Aberlee A Knights Tale (Gloria Woodward)

White Swiss Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Pandorras Mountain-Creek (Imp NZ) (Richard Clarke)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Eishund Man On The Prowl (Richard Clarke)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Judy Horton (VIC)  (Group Entry : 39)

Baby in Group: Shiba Inu
Kortmar Simply Sumo (Betty Sellick)
Puppy in Group: Samoyed
Lunasea Money Up In Flames (Helen Chen & Nicole Tindale)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Vevey Fight Fire with Fire (A Rogers/L Thomson)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Zollikon I Gotta Feeling (A Rogers/E Sankey)

Boxer
Junior (Bitch) of Breed: Onlyskyhigh Gimme A Pash (Ashlee Richardson)
Aust Bred (Dog) of Breed: Tirbolead blazing aces (Ashlee Richardsin)

Bullmastiff
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Malabek Debonnaire (Imp NZ) (Mr Barrie & Mrs Maria Stennings)
Minor of Breed: Stennaroo Takin A Chance (Mr Barrie & Mrs Maria Stennings)

Russian Black Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Tvorimir Counter Attack (K Dawson)

Samoyed
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Lunasea Money Up In Flames (Helen Chen & Nicole Tindale)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aspenbeauty Ethereal Firelight (Mr M Clifford & Miss Y McDonald)

Schnauzer (Miniature)
R/UP BOB & Bitch CC: Babetal Silver Scarlett (T E & C R Lindenberg)
Res Bitch CC: Babetal Black Jade (T E & C R Lindenberg)

Shiba Inu
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Wolfworx Hitoshi Kumakichi (Alan Craze & Joyce Wheeler)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Wolfworx Mimi Sachiko (A R Craze & J M Wheeler)
Baby of Breed: Kortmar Simply Sumo (Betty Sellick)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Bluemooska Whos Ya Daddy (M Schelbach)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Bluemooska Sometin Special (M Schelbach)

St Bernard
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Casperscove Franklin (Sandi Paull)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Casperscove Harpers Bazaar (AI) (Jamie & Tracy Clapham)
Baby of Breed: Methusela Tucked Away (Stacy Guilfoyle)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Roslyn Seare (QLD)  (Group Entry : 36)

Best in Group & Open in Group: Poodle (Standard)
Aust Sup Ch Picardy Is My Aphrodisiac (Boyd/Foulds)
Runner Up in Group: Schipperke
Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
Baby in Group: Poodle (Standard)
Wazky Myrcella (K Ritter)
Minor in Group: Poodle (Standard)
Aust Ch Tvorimir Desire Of Fire (K Flouskos & M Mason)
Intermediate in Group: Schipperke
Aust Ch Pandec Midnite Storm (Mr P & Mrs D Comrie)
Aust Bred in Group: Keeshond
Aust Sup Ch Keez Keep Em Talkin (P & M Hickey / E Hickey & R Stewart)

Dalmatian
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Whytewood Mr Darcys Ozi Gold (AI) (Michelle Little)

Great Dane
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Riesenhaft The Time Traveller (AI) (Philip and Michelle Hickey)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Syide Rider On The Storm (Mrs Barbara A Winch)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hawkesmill Fleur de Lis (Barbara Winch)

Keeshond
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Keez Keep Em Talkin (P & M Hickey / E Hickey & R Stewart)

Poodle (Standard)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Picardy Is My Aphrodisiac (Boyd/Foulds)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Picardy Poetry In Motion (Shenara Moon & Lorraine Boyd)
Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Tvorimir Desire Of Fire (K Flouskos & M Mason)
Baby of Breed: Wazky Myrcella (K Ritter)

Schipperke
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Pandec Midnite Storm (Mr P & Mrs D Comrie)