The Lake District Canine Club (NSW)

Date of Show : 8-Apr-2018 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Dianne Besoff JP (NSW)   (Total Entry : 370)

Best in Show & Open in Show: Tibetan Terrier
Am/ Am Gr & Aust Ch Ecco Domani's The Guardian Of Destiny (Imp USA) (Miss L M Hickie)
Runner Up in Show & Junior in Show: Cocker Spaniel
Aust Ch Bencleuch Braw Balach (Imp UK) (Nicole Lane)
Baby in Show: Bernese Mountain Dog
Azzabern Oops A Daisy (Mr M & Mrs B Eslick)
Puppy in Show: Fox Terrier (Smooth)
Riverlands Repetition (Sandra McMahon)
Aust Bred in Show: Italian Greyhound
Aust Sup Ch Berizza Storybook Romance (Anu K Lummevaara)

Baby SweepStakes - 1st Place: Japanese Spitz
Aust Ch Daesdaemar Rewrite The Stars (Amanda Huggins)
Baby SweepStakes - 2nd Place: Bernese Mountain Dog
Azzabern Oops A Daisy (Mr M & Mrs B Eslick)

Puppy SweepStakes - 1st Place: French Bulldog
Bubbasbest Miss Keida (Mrs Jennifer & Miss Jordan Fitzgerald)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Schnauzer (Giant)
Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Paula Bockman-Chato (NSW)  (Group Entry : 91)

Best in Group & Aust Bred in Group: Italian Greyhound
Aust Sup Ch Berizza Storybook Romance (Anu K Lummevaara)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Russian Toy (Long Haired)
Aust Ch Benboochka Count Alucard (Mr Don and Mrs Lyn Hunter)
Baby in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Invalhalla In Bloom (P & A Schultze)
Minor in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Merseyport Celtic Honey (Belinda Wright)
Junior in Group: Miniature Pinscher
Aust Ch Minelphi Forever Yours (Errolynne Cross & Phillip Cross)

Australian Silky Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Rosedale Aussie Legend (Mrs L Mineif)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Rosedale Fidelity (Mrs L Mineif)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Rosedale Friendly Persuasion (Mrs L V Meneif)

Bichon Frise
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am Gr Ch Brereton's Rise and Shine (Imp USA) (Mrs T L Baker)

Cavalier King Charles Spaniel
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Merseyport Celtic Honey (Belinda Wright)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Edenridge Walking In Memphis (Chris Darwen)
Baby of Breed: Chevalove Lighting Jack (K & M Munro)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust & NZ Ch Salinacruz Cruzin On (Imp NZ) (P Schultze)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Invalhalla Onefinga sahloot (P & A Schultze)
Baby of Breed: Invalhalla In Bloom (P & A Schultze)

Havanese
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Hashki Keeping up Appearances (P Williams)
Baby of Breed: Auskrest Got my Mojo (Sandra McMahon)

Italian Greyhound
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Berizza Storybook Romance (Anu K Lummevaara)

Lowchen
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Darkrai Heart for a Tinman (Mr J Powell)
Baby of Breed: Darkrai Illegal Harmonies (Mr J Powell)

Maltese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Erintoi My Magic Dream (J L Sheppard)

Miniature Pinscher
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Minelphi Forever Yours (Errolynne Cross & Phillip Cross)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Minelphi I am on Fire (Errolynne Cross and Phillip Cross)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Panache Time and Tide at Minelphi (imp NZ) (Errolynne Cross & Phillip Cross)
Baby of Breed: Aust Ch Minelphi I Just Wanna Love U (Errolynne Cross & Phillip Cross)

Pekingese
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Waaini Fancy Knickers (Mrs J Jones)

Pomeranian
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Roxypoms Sasha (Mrs J Jones)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Chimere TheWickedWitch (S McMahon)
Puppy of Breed: Soltaysha Sunnydale Drusilla (Mrs J Jones)

Pug
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Leace The Devils Cut (AI) (Kathy Minns)
Minor of Breed: Kinlou Exit Stategy (Kathy Gill)

Russian Toy (Long Haired)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Benboochka Count Alucard (Mr Don and Mrs Lyn Hunter)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Linda Martin (NSW)  (Group Entry : 38)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Australian Terrier
Am Ch Temora Remember Me (Imp USA) (Leanne & Allen Boote)
Minor in Group: Bull Terrier
Corajoso Demon Destroyer (G F Field)
Puppy in Group: Fox Terrier (Smooth)
Riverlands Repetition (Sandra McMahon)
Junior in Group: Bull Terrier
Tenaz Shez Daddy's Girl (J & B McGowan)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Cierrasedge Crown Prince (AI) (G & V Ling)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cierrasedge Platinum Princess (G & V Ling)
Baby of Breed: Cierrasedge Thepromisedprince (G & V Ling)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Am Ch Temora Remember Me (Imp USA) (Leanne & Allen Boote)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Irrawang Kiss My Fancy Pants (A & L Boote)

Bull Terrier
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Tenaz Shez Daddy's Girl (J & B McGowan)
Res Dog CC & Minor of Breed: Corajoso Demon Destroyer (G F Field)

Bull Terrier (Miniature)
Baby of Breed: Shadbraye Twenty Four K Gold at Chrysaliss (Natalie Southam)

Cairn Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Collessie Countrystar Cody (Jude Costello)
Baby of Breed: Collessie Flying Circus (Jude Costello)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Riverlands Repetition (Sandra McMahon)

Jack Russell Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Covejack Crystal Cylinder (Jayne Hawkins)
R/UP BOB: Toucansto Eye On You (Mr L Burt)

Scottish Terrier
Bitch CC & Minor of Breed: Gillecky Faeriebribie (G M Sanders)

Staffordshire Bull Terrier
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Stafforce My Sharona (Kim Sammut)
Baby of Breed: Joden Own Tha Space (Kim Sammut)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr Brett Thompson (NSW)  (Group Entry : 54)

Best in Group & Junior in Group: Cocker Spaniel
Aust Ch Bencleuch Braw Balach (Imp UK) (Nicole Lane)
Runner Up in Group & Open in Group: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Aust Sup Ch Tarshona Cruise Control ET (Mrs K & Miss C Walker)
Minor in Group: Weimaraner
Lukedom Point Me To The Party (Studholme / Lawler / Grech)
Puppy in Group: Lagotto Romagnolo
Incavale Roadshow (Nolan)
Aust Bred in Group: Golden Retriever
Aust Gr Ch Goldtreve Causin A Storm Atlnr (L K & R G Williams)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Bencleuch Braw Balach (Imp UK) (Nicole Lane)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Sunford Red Letter Day (Robynne Woolcock)

Flat Coated Retriever
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Blacqlabel Firstedition (Ms G L Holmes)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Hawksdale Positive Whisper (Gillian Holmes)
Baby of Breed: Blacqlabel Sviar Im Blacq (Ms G L Holmes)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Germanicus Andromeda (Lara Haynes)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Germanicus Arko (Lara Haynes)

Golden Retriever
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Goldtreve Causin A Storm Atlnr (L K & R G Williams)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Dykinta Brandee Alexander (Wendy Atkins)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Dykinta Grand Marnier (AI) (Wendy Atkins)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Bonnsway Ace Of Hearts (Angela Williams)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Goldychocs Follow My Lead (AI) CCD RN (Kate Hutchison)
Minor of Breed: Aliasa Alota Perfection (Aarabells Labradors)
Puppy of Breed: Aust Ch Aarabells Black Duchess (Aliasa Labradors)

Lagotto Romagnolo
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Incavale Roadshow (Nolan)

Nova Scotia Duck Tolling Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Tarshona Cruise Control ET (Mrs K & Miss C Walker)
Baby of Breed: Aust Ch Tarshona Made You Look (Mrs K & Miss C Walker)

Weimaraner
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Ashbolt Ark Royal RN TD ET (Amanda Williamson)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Lukedom Let's Go Party (AI) (Studholme / Lawler / Grech)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cruisenif Hot Chilli Peppers CCD RN (J Davies)
Minor of Breed: Lukedom Point Me To The Party (Studholme / Lawler / Grech)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Goldmaid Dangerous Player (AI) (D L & L Meagher)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Goldmaid Game On (AI) (D L & L Meagher)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Ros Barden (NSW) (Group Entry : 41)

Best in Group & Junior in Group: Dachshund (Smooth Haired)
Aust Ch Nicholyev Russian Gold (AI) (S Kelly & J Bower)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Portuguese Podengo (Small Smooth Haired)
Aust Gr Ch Zurk Franklin (Miss Linda Gibbons)
Puppy in Group: Basenji
Aust Ch Remwin Nevergonnabreakmystride (Ms A Lummera & Mrs L Hughes)
Intermediate in Group: Rhodesian Ridgeback
Aust Gr Ch Ballahond Oceans Bilu ET (Sandra Bell)

Basenji
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Xalmes Shake It Up Sister (AI) (M Darr)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Remwin Nevergonnabreakmystride (Ms A Lummera & Mrs L Hughes)
Dog CC & Intermediate of Breed: Xalmes Man Of Colours (AI) (M Darr)

Dachshund (Long Haired)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Laurieton Follow That Dream (AI) (Karen Smith)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Belthazor In The Limelight (Miss K Smith & Mrs J Clarke)
Baby of Breed: Dachyclan Fergus of Carmelina (Miss E V Graham)

Dachshund (Miniature Long Haired)
Baby of Breed: Nicholyev Deadshot (Mrs S Kelly & Mr J Bower)

Dachshund (Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Nicholyev Russian Gold (AI) (S Kelly & J Bower)

Portuguese Podengo (Small Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Zurk Franklin (Miss Linda Gibbons)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Ballahond Seda Cascade (Sandra Bell)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Ballahond Oceans Bilu ET (Sandra Bell)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Ballahond White Satin Bay CCD RA ET (Sandra Bell)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr Edward Pickering (NSW)  (Group Entry : 60)

Best in Group & Open in Group: Old English Sheepdog
Aust & Am Ch Tana's Chunky Monkey at Dezignerz (Imp USA) (F Fearon-Zammit /R Zammit /B Vessel-Dodds /K Krumpe/ F Methelis//J&K M)
Runner Up in Group: Border Collie
Aust Sup Ch Nahrof Catalyst ET (L Somers & E Badior)
Baby in Group: Old English Sheepdog
Aust Ch Dezignerz Americian Patriot (F Fearon-Zammit / R Zammit/ J & K McLean)
Puppy in Group: Australian Cattle Dog
Willowpark Tequila Sunrise (R & S Stapley)
Junior in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust Ch Bojojamile Brush of Sunlight (Mr R H & V J Hutton)

Australian Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Warrukadli Blue Sapphire (Profs W & K Ballard)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Willowpark Tequila Sunrise (R & S Stapley)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Maisilva Funky Cole Medina (AI) (L Willis)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Blueamble Putyour Red Dress On (A & J Lamberton / D & V Collins)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Delchoksky The Electra (Delwyn Whyburn)

Border Collie
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Nahrof Catalyst ET (L Somers & E Badior)

Finnish Lapphund
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Orical Kirsi Of Jove (AI) (L Mills & K Long)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Snofyre Jewell in the Crown (Miss K Shanks & Ms C Fitzgerald)
Baby of Breed: Snofyre Legend of Tomorrow (AI) (Chrissy Fitzgerald)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
Minor of Breed: Lindenelm Fancy Tickled Pink (J Kenny & C Bird)

Old English Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & Am Ch Tana's Chunky Monkey at Dezignerz (Imp USA) (F Fearon-Zammit /R Zammit /B Vessel-Dodds /K Krumpe/ F Methelis//J&K M)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Dezignerz Monkey Business (F Fearon-Zammit & R Zammit/ J & K McLean)
Baby of Breed: Aust Ch Dezignerz Americian Patriot (F Fearon-Zammit / R Zammit/ J & K McLean)
Baby (Bitch) of Breed: Dezignerz American Pie (F Fearon-Zammit & R Zammit/ J & K McLean)

Polish Lowland Sheepdog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mirriyuula Heffalump n Woozels (A Hicking)

Shetland Sheepdog
Baby of Breed: Beauideal Ice Princess (AI) (J L Docksey)

Welsh Corgi (Pembroke)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bojojamile Brush of Sunlight (Mr R H & V J Hutton)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Rebecca Preece-Pickering (NSW)  (Group Entry : 32)

Best in Group & Open in Group: Newfoundland
Aust Sup Ch Newfcastle Warrior Paint (Nagle/Durell)
Runner Up in Group: Siberian Husky
Aust Sup Ch Taejaan American Hustle (Rule-Steele/Burton/Turay/Taylor)
Baby in Group: Bernese Mountain Dog
Azzabern Oops A Daisy (Mr M & Mrs B Eslick)
Minor in Group: Bernese Mountain Dog
Azzabern Lover Boy (Mr M & Mrs B Eslick)
Puppy in Group: Schnauzer (Giant)
Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)
Intermediate in Group: Newfoundland
Aust Ch Newfcastle My Muse (R Nagle & H Durell)
Aust Bred in Group: Dobermann
Aust Ch Indpac Regal Spirit (M Hart)

Akita (Japanese)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Fireandmist Soaring Heart (Mr J Co & Mr A Hartshorn)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Saracen Hard River (Imp POL) (Mrs L Brand)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Jonali Vom durrbachler Wald (Imp NLD) (Mr M Eslick)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Azzabern Dam Good Choice (Mr M & Mrs B Eslick)
Baby of Breed: Azzabern Oops A Daisy (Mr M & Mrs B Eslick)
Minor of Breed: Azzabern Lover Boy (Mr M & Mrs B Eslick)

Dobermann
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Indpac Regal Spirit (M Hart)

Neapolitan Mastiff
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Inizio Xcelance (Bruce Hutchison)

Newfoundland
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Newfcastle Warrior Paint (Nagle/Durell)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Newfcastle My Muse (R Nagle & H Durell)

Portuguese Water Dog
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Arcticpalace Oceans Twelve (C & R Foster / N Estatheo)

Schnauzer (Giant)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ebshine Daringly Debonair (Veeni Craig)
Minor of Breed: Ebshine Good Will Hunting (Mrs D Cooper)

Shiba Inu
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Darshiva Grand Voyage (M Kearney/ R & L Seare)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Taejaan American Hustle (Rule-Steele/Burton/Turay/Taylor)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Arcticpalace Angelic Krystal (Mr C & Mrs R Foster)
Res Dog CC & Minor of Breed: Arcticpalace Eye Of The Tiger (Mr C & Mrs R Foster)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Dianne Wright (NSW)  (Group Entry : 54)

Best in Group & Open in Group: Tibetan Terrier
Am/ Am Gr & Aust Ch Ecco Domani's The Guardian Of Destiny (Imp USA) (Miss L M Hickie)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Dalmatian
Telde The First Cool Harmony (AI) (R / M & P Young)
Baby in Group: Japanese Spitz
Aust Ch Daesdaemar Rewrite The Stars (Amanda Huggins)
Puppy in Group: Poodle (Toy)
Aust Ch Zillara AboutTime (Mrs D Ward)
Junior in Group: Keeshond
Aust Sup Ch Hunkeedori Heeerrreees Jonnie (Katrina Santas)
Aust Bred in Group: Poodle (Standard)
Aust Ch Bouffant Call The Papparazzi (AI) (Deborah Saunders)

Boston Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bostonwood Drop Dead Gorjess (Vikki Tyler)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kerden Bet Ya Sweet Bippy I Do (Mrs Vikki Tyler)
Baby (Bitch) of Breed: Bostonwood Ooh La la (Mrs Vikki Tyler)

British Bulldog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Hullabullula Lady Emelyn (AI) (A MacKinlay)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Unforgetabul Sargent Pepper (M & G Hartman)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Telde The First Cool Harmony (AI) (R / M & P Young)
Bitch CC & Puppy of Breed: Dumbledeer Daring Harmony (R / M & P Young)

French Bulldog
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Bubbasbest Miss Keida (Mrs Jennifer & Miss Jordan Fitzgerald)

German Spitz (Mittel)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Borndownunda Im A Party Boy (G Folli)

Great Dane
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Eleganser Beloved Beech (K Loseby & A Bjornerem)

Japanese Spitz
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Daesdaemar Call Me Queen Bee (Amanda J Huggins)
Baby of Breed: Aust Ch Daesdaemar Rewrite The Stars (Amanda Huggins)

Keeshond
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Sup Ch Hunkeedori Heeerrreees Jonnie (Katrina Santas)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hunkeedori Ta Daaaaaaahhhhhhh (Katrina Santas)

Poodle (Miniature)
Baby of Breed: Aust Ch Darellsig U Got What It Takes (Danielle Small)

Poodle (Standard)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bouffant Call The Papparazzi (AI) (Deborah Saunders)

Poodle (Toy)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Zillara AboutTime (Mrs D Ward)

Shar Pei
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch SharpeiLodge Final Edition (Kim Markham)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Beltzu Made To Order (Belinda Heersema)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Alchez Sign'd Seal'd Deliver'd (Imp UK) (Belinda Heersema)

Tibetan Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am/ Am Gr & Aust Ch Ecco Domani's The Guardian Of Destiny (Imp USA) (Miss L M Hickie)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Gengala Get Used To It (Louise Hickie)