Hills Dog Club Inc (NSW)

Date of Show : 29-Apr-2018 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Sue Bownds (NSW)

Best in Show & Open in Show: Schipperke
Aust Ch Monterrez Superstar (NBT) (G Cruse & N Curwen)
Runner Up in Show: Bernese Mountain Dog
Saracen Hard River (Imp POL) (Mrs L Brand)
Baby in Show: Foxhound
Bellarell Face Of The Hunt (John/ Celeste & Brigette Bryson)
Puppy in Show: Dobermann
Aust Ch Walamara Zero To Infinity at Alldobe (AI) (Imp NZ) (Michelle Cowin)
Junior in Show: Flat Coated Retriever
Aust Ch Almanza Double Action Dark Kiss (Imp SWD) (Peter King)
Intermediate in Show: Australian Cattle Dog
Aust Gr Ch Warrukadli Blue Sapphire (Profs W & K Ballard)
Aust Bred in Show: Golden Retriever
Aust Sup Ch Goldtreve Causin A Storm Atlnr (L K & R G Williams)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Cocker Spaniel
Aust & Neut Ch Showfield True Royalty (S & S Strang)
Runner Up Neuter in Show: Whippet
Zandeena Its Raining Again (K Willis & M Fox)

Baby SweepStakes - 1st Place: Bracco Italiano
Aust Ch Jonz Chillz N Thrillz (Mrs M Ashpole/ G & L Kellett)
Baby SweepStakes - 3rd Place: Chihuahua (Smooth Coat)
Invalhalla In Bloom (P & A Schultze)

Puppy SweepStakes - 1st Place: Yorkshire Terrier
Aust Ch Karojenbe Pop the Corks (Mrs A Burton & Mr W Burton)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Dobermann
Aust Ch Vansitar Fire N Ice (Imp NZ) (Borealis Kennels)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Lagotto Romagnolo
Incavale Ready to Rumble (Jason Cook)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Linley Mineif (NSW)

Best in Group & Open in Group: Lowchen
Aust Sup Ch Kilgarrin There Be Dragons (R & D Bennett/ A Ikin/ D Smith)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Ch Belljari Black Moon Rising (Belinda Wright)
Baby in Group: Lowchen
Triscadec Legend Of The Roar (B G Riddell)
Puppy in Group: Pug
Aust Ch Kangala Upstart (Kerry Cannon)
Junior in Group: Chinese Crested Dog
Aust Ch Blackheath Hooz Gotta Secret (P W & L C Mawson)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust & Neut Ch Kaliak Le Femme (S J & K l Axiak)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Belljari Black Moon Rising (Belinda Wright)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Edenridge Blaze Of Glory (Ms C Darwen)
Puppy of Breed: Edenridge Walking In Memphis (Chris Darwen)
Open of Breed: Kaliak Material Girl (S J & K l Axiak)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Kaliak Le Femme (S J & K l Axiak)

Chihuahua (Long Coat)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch El-Toro Princess Zena (Imp NZ) (B G Riddell)
Baby of Breed: Espero Onceinalifetime (V Morse)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust & NZ Ch Salinacruz Cruzin On (Imp NZ) (P Schultze)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Invalhalla Onefinga sahloot (P & A Schultze)
Baby of Breed: Invalhalla In Bloom (P & A Schultze)

Chinese Crested Dog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Blackheath Hooz Gotta Secret (P W & L C Mawson)

Griffon Bruxellois
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Nagpuni Secret Agent RN (Terri Odell)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Nagpuni Shaken Not Stirred (Terri Odell)
Junior of Breed: Aust Ch Nagpuni In The Midnight Hour (Terri Odell)

Italian Greyhound
Neuter BOB & Neuter Bitch CC: Aust Sup & Neut Ch Berizza Every Breath U Take (Anu K Lummevaara)

King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wilsight The Next Move (C Rodrigues)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Wilsight Red Alfie (C Rodrigues)
Minor of Breed: Wilsight Red Loki (C Rodrigues)

Lowchen
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Kilgarrin There Be Dragons (R & D Bennett/ A Ikin/ D Smith)
Baby of Breed: Triscadec Legend Of The Roar (B G Riddell)

Pomeranian
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Posmo Grace of arms (Sonia wilkinson)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Posmo Im A Little Star (Sonia wilkinson)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Pomquest wonderful world (Mrs S Wilkinson / Mr B & Mrs S Abraham)

Pug
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Leace The Devils Cut (AI) (Kathy Minns)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kangala Upstart (Kerry Cannon)
Res Bitch CC: Aust Ch Sebandee Elle BlkPherson (Colin Seymour)
Baby of Breed: Sebandee Halle Blackberry (Colin Seymour)

Russian Toy (Long Haired)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Benboochka Count Alucard (Mr Don and Mrs Lyn Hunter)

Yorkshire Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Karojenbe Pop the Corks (Mrs A Burton & Mr W Burton)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr Wayne Lewis (NSW)

Best in Group & Intermediate in Group: Lakeland Terrier
Aust Ch Sandimorn So What (Warren Mowles)
Baby in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Ch Selwor Sweet Victory (Imp NZ) (J & L Rowles)
Minor in Group: Bull Terrier
Corajoso Demon Destroyer (G F Field)
Puppy in Group: Bull Terrier (Miniature)
Schardale Sir Angelo (AI) (M J Schafer)
Junior in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Sup Ch Pinnacle Me Myself And Eye (Imp NZ) (S & A Evans)
Open in Group: Bull Terrier
Aust Sup Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Australian Terrier
Neut Ch / Aust Ch Spalpeen Missy Higgins (Karen Simpson)
Runner Up Neuter in Group: Bull Terrier (Miniature)
Aust Ch. Neuter Ch Schardale Miss Kitty (M J Schafer)

American Staffordshire Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Redplatium Queen Of Peace (AI) (Miss H Manihera & Mr G Hourigan)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cliftop Blue Rebel (K Heald / K Simpson / S Gilkison)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Neut Ch / Aust Ch Spalpeen Missy Higgins (Karen Simpson)

Bull Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Corajoso Demon Destroyer (G F Field)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Schardale Sir Angelo (AI) (M J Schafer)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch. Neuter Ch Schardale Miss Kitty (M J Schafer)

Cairn Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Monterrez Natural Blonde At Barragan (N Curwen)

Fox Terrier (Smooth)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Sup Ch Pinnacle Me Myself And Eye (Imp NZ) (S & A Evans)
Baby of Breed: Aust Ch Selwor Sweet Victory (Imp NZ) (J & L Rowles)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Ozjack Flash in the pan (Bob Purss)

Kerry Blue Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Regenstauf If The Boot Fits (Imp NZ) (Regenstauf Kennels)

Lakeland Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sandimorn So What (Warren Mowles)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Warpitt Its So Easy (AI) (Tracy & Wayne Murphy)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Grc Ch Staff Diamond Kassia (Imp GRC) (Anthony Orley)
Res Dog CC & Minor of Breed: Lilrock Da Rhaegal Targaryen (AI) (S Clark/K Coulson)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Solostar Dirty Dancing (Anthony Orley)
Baby of Breed: Joden Own Tha Space (Kim Sammut)
Aust Bred of Breed: Stafforce My Sharona (Kim Sammut)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr Raymond Barratt (NSW)

Best in Group & Aust Bred in Group: Golden Retriever
Aust Sup Ch Goldtreve Causin A Storm Atlnr (L K & R G Williams)
Runner Up in Group & Open in Group: Cocker Spaniel
Aust Ch Bolwarra Strike Alight (Megan Markotany)
Baby in Group: Field Spaniel
Aust Ch Dawnus Bear Force One (S Betts)
Junior in Group: Flat Coated Retriever
Aust Ch Almanza Double Action Dark Kiss (Imp SWD) (Peter King)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Cocker Spaniel
Aust & Neut Ch Showfield True Royalty (S & S Strang)

Bracco Italiano
Baby of Breed: Aust Ch Jonz Chillz N Thrillz (Mrs M Ashpole/ G & L Kellett)

Clumber Spaniel
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Showfield Snow Angel (AI) (S & S Strang)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bolwarra Strike Alight (Megan Markotany)
Junior of Breed: Aust Ch Bencleuch Braw Balach (Imp UK) (Nicole Lane)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Showfield True Royalty (S & S Strang)

Field Spaniel
Baby of Breed: Aust Ch Dawnus Bear Force One (S Betts)

Flat Coated Retriever
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Almanza Double Action Dark Kiss (Imp SWD) (Peter King)

Golden Retriever
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Goldtreve Causin A Storm Atlnr (L K & R G Williams)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Piarki Winstons Golden Ticket (Rachael Ohlrich)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Lindiant Exceed And Excel (Mrs A Scott)

Lagotto Romagnolo
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Incavale Roadshow (Nolan)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Incavale Devil Wears Prada (Jade Morse-Roberts)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Incavale Ready to Rumble (Jason Cook)

Weimaraner
Baby of Breed: Talfryn Truly Exciting (AI) (L J Butler)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Featherdale Welsh Dragon (Kay Fallowfield & Jon Endycott)
Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Featherdale Celtic Goddess (AI) (Kay Fallowfield & Jon Endycott)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Cathy Smith (NSW)

Baby in Group: Foxhound
Bellarell Face Of The Hunt (John/ Celeste & Brigette Bryson)
Open in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust Ch Stardayne Nothin Butahound Dog (Janice Sharp)
Runner Up Neuter in Group: Basenji
Aust Gr Ch Remwin Littlebitof Cheek (Lyn Hughes)

Basenji
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Remwin Itsallaboutme (Lyn Hughes)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Remwin Littlebitof Cheek (Lyn Hughes)

Basset Hound
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Bontarnie Oscar (B K & C O'Hagan)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Trutori Control To Major Tom (S Harloff)
Baby of Breed: Mittledac Flying High (AI) (S Harloff)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Stardayne Nothin Butahound Dog (Janice Sharp)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual & Neut Gr Ch Stardayne Royal Emperor (Janice Sharp)

Dachshund (Miniature Wire Haired)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Fayrewyre Columba of Iona (Mr D McKay / Dr M Davidson & Ms L Dunn)

Foxhound
Baby of Breed: Bellarell Face Of The Hunt (John/ Celeste & Brigette Bryson)

Petit Basset Griffon Vendeen
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Hrv jr & Aust Ch Kan Trace Born To Be A Rockstar (Imp CRO) (Beryl & Jo Hession)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Goldtreve Rock A Hula Baby (The Hessions)

Portuguese Podengo (Small Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Zurk Francis (Lyndsay Kruse)

Rhodesian Ridgeback
Baby of Breed: Elangeni Disturbing The Peace (AI) (D/ L & E Friedland)

Saluki
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Pazada What Goes Around (L Sharpin)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Miss Alison Cowin (NSW)

Best in Group & Intermediate in Group: Australian Cattle Dog
Aust Gr Ch Warrukadli Blue Sapphire (Profs W & K Ballard)
Runner Up in Group & Open in Group: Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
Hj Ch & Aust Ch Qila De La Terre Sauvage HT (Imp HUN) (Tanyia Tuckey & Lynda Trotter)
Baby in Group: Australian Cattle Dog
Nuwarra Flying High (Sue & Ian Ford)
Puppy in Group: Australian Kelpie
Aust Ch Ashem Princess Diana (Leanne Hagarty)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Australian Kelpie
Aust Ch & Neut Gr Ch Ashem Mallee Boy (E & L Hagarty)
Runner Up Neuter in Group: Australian Shepherd
Aust & Neut Gr Ch Kinbrace Take Your Best Shot RN ADX JDX GD SD SPD ET (Imp NZ) (S Betts)

Australian Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Warrukadli Blue Sapphire (Profs W & K Ballard)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Avonpark Just Cruizin (Sue Ford / K Fisher)
Baby of Breed: Nuwarra Flying High (Sue & Ian Ford)

Australian Kelpie
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Ashem Princess Diana (Leanne Hagarty)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch & Neut Gr Ch Ashem Mallee Boy (E & L Hagarty)

Australian Shepherd
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Gr Ch Kinbrace Take Your Best Shot RN ADX JDX GD SD SPD ET (Imp NZ) (S Betts)

Bearded Collie
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Keiramyst Mi Sweet Magnolia (L Brandt)

Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Hj Ch & Aust Ch Qila De La Terre Sauvage HT (Imp HUN) (Tanyia Tuckey & Lynda Trotter)

Border Collie
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Allclarity Lets Jazz It Up (AI) CD RE (Carol Domsalla)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Kellagem Somthn Inthway Shmovs (Brooke Taylor)
Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Mahteek Summer Lovin (Brooke Taylor)
Minor of Breed: Quinora Tell Me More (Carole Hately)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Quinora Lennox Vision (Carole Hately)

Briard
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tiahart Monsieur Merlot (Mr D & Mrs J M Bartley)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tiahart Kikidee (D & J M Bartley)

Finnish Lapphund
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Orical Kirsi Of Jove (AI) (L Mills & K Long)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Orical Juhaofarcadia (AI) ET WPD (L Mills & T Richardson)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Snofyre Kreating Kaos (Mr S Larielle-Barclay / Mr C Rogan / Ms C Fitzgerald)
Baby of Breed: Caleebra Calamity Jane (AI) (L Sundstrom)
Intermediate of Breed: Snofyre Hear Me Roar (Mr S Larielle-Barclay / Mr C Rogan / Ms C Fitzgerald)

Maremma Sheepdog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch SPACCONE (Imp Ita) (Carolyn McLean)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Hartly How About Me (Nicole Pearson)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr Brad Santas (NSW)

Best in Group & Open in Group: Bernese Mountain Dog
Saracen Hard River (Imp POL) (Mrs L Brand)
Runner Up in Group: Schnauzer (Miniature)
Aust Sup Ch Colebrook Champagne Cocktail (R & N Inglis)
Minor in Group: Dobermann
Aust Ch Vansitar Fire N Ice (Imp NZ) (Borealis Kennels)
Puppy in Group: Dobermann
Aust Ch Walamara Zero To Infinity at Alldobe (AI) (Imp NZ) (Michelle Cowin)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Bernese Mountain Dog
Aust & Neut Ch Zanzebern Winter Wonderland (Robyn Keen)

Akita (Japanese)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Toukon Kiyotatsu Katanna (Jim Ongkengco)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Saracen Hard River (Imp POL) (Mrs L Brand)
Res Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Branbern Leonardo (Robyn Milne)
Res Bitch CC: Aust Ch Branbern Secret Treasure (Robyn Milne)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Zanzebern Winter Wonderland (Robyn Keen)

Dobermann
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Walamara Zero To Infinity at Alldobe (AI) (Imp NZ) (Michelle Cowin)
Res Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Vansitar Fire N Ice (Imp NZ) (Borealis Kennels)
Junior of Breed: Copperdobe Raise Your Glass (Imp NZ) (Raquel Fitzgerald)

Leonberger
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Konigslair Jubilee (Emma Vandermeel)

Rottweiler
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Hardrada Bobby's Girl (Imp NZ) (Borealis Kennels)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Colebrook Champagne Cocktail (R & N Inglis)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Colebrook Moonshine (R & N Inglis)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Robyn Nagle (NSW)

Best in Group & Open in Group: Schipperke
Aust Ch Monterrez Superstar (NBT) (G Cruse & N Curwen)
Runner Up in Group: Lhasa Apso
Aust Ch Amesen Tatiana Romanova (Amesen Kennels)
Baby in Group: Japanese Spitz
Aust Ch Daesdaemar Rewrite The Stars (Amanda Huggins)
Minor in Group: Poodle (Toy)
Schau Oh Yes (B J Biggs)
Junior in Group: Xoloitzcuintle (Standard)
Aust Ch Wazzat Feva (J Z Dinis)
Aust Bred in Group: Japanese Spitz
Aust Ch Tenkashiro Sylver Gold N Topaz (Denise M Sylvester)
Runner Up Neuter in Group: Japanese Spitz
Aust & Neut Ch Kimyata Playing For Keeps (Katie Watson)

Boston Terrier
Dog CC: Am Gch Kens Fancy Meeting You Here (Imp USA) (Mrs G Askew & Ms D M Arnold)
Baby of Breed: Rhodepark Sweetness To A Point (J M Vassallo & R Davies)

Chow Chow
Baby of Breed: Kuteaz Playboys Bundy Bear (David & Susie Simpson)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Telde Magical Rupert Murdog (Matthew Dunscombe)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Warpaint Masquerade (D & L Thorpe / J Daidone)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Warpaint Gold Dust Woman (D & L Thorpe / J Daidone)

Great Dane
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Stordansk Supernatural (Julie Hyde)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tenkashiro Sylver Gold N Topaz (Denise M Sylvester)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Daesdaemar Dancing Queen (Denise M Sylvester)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Shanspitz Perfect Double Act (K Watson / D & S Watherston)
Baby of Breed: Aust Ch Daesdaemar Rewrite The Stars (Amanda Huggins)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Kimyata Playing For Keeps (Katie Watson)

Lhasa Apso
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Amesen Tatiana Romanova (Amesen Kennels)
Minor of Breed: Sooquan Sweet Dreams (L & M Foster / K Peacock & B Toomey)

Poodle (Toy)
Minor of Breed: Schau Oh Yes (B J Biggs)

Schipperke
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Monterrez Superstar (NBT) (G Cruse & N Curwen)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Beltzu Made To Order (Belinda Heersema)

Xoloitzcuintle (Standard)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wazzat Feva (J Z Dinis)