Cowra & District Kennel Club Inc (PM Show) (NSW)

Date of Show : 25-May-2019 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr Myron Arthur (NSW)   (Total Entry : 365)

Best in Show & Open in Show: English Springer Spaniel
Aust Sup Ch Azudance Little Lion Man (Miss M Lauder)
Runner Up in Show: Pomeranian
Aust Sup Ch Delrunda Lord O The Manor (Yvette Rolfe)
Baby in Show: Australian Cattle Dog
Aust Ch Ferona Tru Blu Aussie (Yvette Rolfe)
Minor in Show: Dobermann
Kibali Miss-Shiloh (Imp NZ) (Sandra Mair & Christne Mair)
Puppy in Show: Poodle (Toy)
Sintee Star Dust (D Small/ M Duncan)
Junior in Show: Norwich Terrier
Aust Ch Kivamynk Kathryns Kobby Lad (K Smith & Dr C Day)
Aust Bred in Show: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Ch Tikimi The Power N The Passion (Miss T & Mrs K Perkiss)
Bred by Exhibitor in Show: German Shepherd Dog
Aust Ch Allendell Quite by Chance (Ralphs & Elliott)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Clumber Spaniel
Aust Ch Thaxmead Passion Pop (Imp NZ) (D & F Bartels)
Runner Up Neuter in Show: Akita (Japanese)
Aust Gr Ch FireAndMist Shooting Star (Ms S Lowe)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mr Myron Arthur (NSW)  (Group Entry : 63)

Best in Group & Open in Group: Pomeranian
Aust Sup Ch Delrunda Lord O The Manor (Yvette Rolfe)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Ch Tikimi The Power N The Passion (Miss T & Mrs K Perkiss)
Puppy in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Grandimage honey bunch (Paige Howes)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Pomeranian
Aust & Neut Ch Zeigen Raising The Bar (Mrs C Ryan-Cruz & Mr S Ryan-Cruz)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tikimi The Power N The Passion (Miss T & Mrs K Perkiss)
Bitch CC & Minor of Breed: Kangala Havanna Brown (Kerry Cannon)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mmdivine Snow Queen (Cecilia Dobson)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Grandimage Should Be A Cowboy (Paige Howes & Cecilia Dobson)

Chihuahua (Smooth Coat)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Grandimage honey bunch (Paige Howes)
Baby of Breed: Grandimage sweet Allabama (Paige Howes)

Chinese Crested Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Folkvar Ultimo At Ertae (L & H Gibson / M Sterrett & C Letson)

Italian Greyhound
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Rogojin Kinky Boots (K W & C A Hodge)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Rogojin Fiddle Sticks (Ken & Cheryl Hodge)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Delrunda Lord O The Manor (Yvette Rolfe)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tupishka Teddy Toasted Me (Robyn OKeefe)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Ferona Do I Make You Nervous (Yvette Rolfe)
Minor of Breed: Ferona Destined To Be Famous (Yvette Rolfe)
Puppy (Bitch) of Breed: Pomteddy Tempest In A Teapot (Robyn OKeefe)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Zeigen Raising The Bar (Mrs C Ryan-Cruz & Mr S Ryan-Cruz)

Pug
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Kabova Mad Max (R Wilson & G Smith)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kabova True Lies (Jenny Whitney)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr Neil Curwen (NSW)  (Group Entry : 50)

Best in Group & Open in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Sup Ch Bustabones My Name Is No (S & S Lewis / L & K Kavanagh)
Runner Up in Group & Junior in Group: Norwich Terrier
Aust Ch Kivamynk Kathryns Kobby Lad (K Smith & Dr C Day)
Baby in Group: Bull Terrier (Miniature)
Daminabul Whole Lottalove (Damiano & Katarina Manna)
Minor in Group: Irish Terrier
Setanta of Otago (Imp NZ) (Pam Gerrey)
Puppy in Group: Jack Russell Terrier
Aust Ch Rogojin Luck Of The Irish (K W & C A Hodge)
Intermediate in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Ch HotAsHell Boom Boom Bang (Luke & Melanie Stevens)
Bred by Exhibitor in Group: Tenterfield Terrier
Aust Ch Lachlanpark Man About Town (G & C Coyte)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Cairn Terrier
Aust Ch Duncairn No Angel (K Smith)

American Staffordshire Terrier
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch HotAsHell Boom Boom Bang (Luke & Melanie Stevens)
Baby of Breed: Amdea Royal Guardian (D Blackwell & R Gambino)
Minor of Breed: Hotashell Icing Off The Cake (Luke & Melanie Stevens)

Bull Terrier
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Credem Call Girl (Mrs Sandra Diack)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Credem Luna Light (Mrs Sandra Diack)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cherrypieap werever I May Roam (Damiano & Katarina Manna)
Baby of Breed: Daminabul Whole Lottalove (Damiano & Katarina Manna)

Cairn Terrier
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Duncairn No Angel (K Smith)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Ecirp Requiem (R and K A Price)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Tamard One For Th Road (E & Mrs B A Wyatt)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Waitapu Set To Impress (E & Mrs B Wyatt)
Baby of Breed: Triplefun First Impression (J & V Morriss)

Irish Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Setanta of Otago (Imp NZ) (Pam Gerrey)

Jack Russell Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Rogojin Luck Of The Irish (K W & C A Hodge)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Rogojin Jack Irish (Ken & Cheryl Hodge)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rogojin Pandamonium (K W & C A Hodge)

Norwich Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kivamynk Kathryns Kobby Lad (K Smith & Dr C Day)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kivamynk Beautiful Bridget (Dr Carla Day)

Scottish Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Shortblak Like a Prayer (Stacey Sullivan/ K & M Farrugia)

Skye Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch SkyesDLimit Reign of Terrier (Letisha Pelchen)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bustabones My Name Is No (S & S Lewis / L & K Kavanagh)

Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Skalawag Just Made To Measure (J & V Morriss)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Lachlanpark Brown Eyed Girl (Geoffrey & Cheryl Coyte)
Res Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Lachlanpark Man Oh Man (Geoffrey & Cheryl Coyte)
Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Lachlanpark Man About Town (G & C Coyte)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Atenta Tommy Teeko (R Gambino)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Elaine Knox (NSW)  (Group Entry : 56)

Best in Group & Open in Group: English Springer Spaniel
Aust Sup Ch Azudance Little Lion Man (Miss M Lauder)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Cocker Spaniel (American)
Aust Ch Jettz Whos That Girl (Victoria Masterfield & Rebecca Pandelis)
Minor in Group: Field Spaniel
Spanfield Follow My Lead (M Perry & B Ray)
Puppy in Group: Cocker Spaniel
Tarrendayle Kiss And Tell (Toni Dennis)
Junior in Group: Field Spaniel
Aust Ch Dawnus Thats My Bear (Miss S Betts & Mrs B Ray)
Bred by Exhibitor in Group: Cocker Spaniel
Aust Ch Occuli Brockit Lad (D J & D C Mahoney)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Clumber Spaniel
Aust Ch Thaxmead Passion Pop (Imp NZ) (D & F Bartels)
Runner Up Neuter in Group: English Springer Spaniel
Aust & Neut Ch Calvdale Smooth Criminal (Imp UK) (S & E Raine / Glass / L & K Brown)

Chesapeake Bay Retriever
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kabova Tru Calling (J Whitney)

Clumber Spaniel
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Thaxmead Passion Pop (Imp NZ) (D & F Bartels)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Occuli Brockit Lad (D J & D C Mahoney)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Tarrendayle Kiss And Tell (Toni Dennis)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Highglee Celtic Mistry (D J & D C Mahoney)
Minor of Breed: Neberden Riders on the Storm (Mr J/ Mrs K & Miss K Neiberding)
Junior of Breed: Bolwarra Artful Dodger (K Neiberding)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Jettz Whos That Girl (Victoria Masterfield & Rebecca Pandelis)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Azudance Little Lion Man (Miss M Lauder)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Fraelighte Frozen To Touch (AI) (Mr R & Mrs Y Lauder)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Calvdale Smooth Criminal (Imp UK) (S & E Raine / Glass / L & K Brown)

Field Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Dawnus Thats My Bear (Miss S Betts & Mrs B Ray)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Spanfield Follow My Lead (M Perry & B Ray)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Smackpoint Ride The Lightning (S Mackinnon)
Baby of Breed: Smackpoint Cold Raider (AI) (Sheridan Mackinnon)

Labrador Retriever
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Tapua Dream Big (Mr P Levett & Ms P Gill)

Nova Scotia Duck Tolling Retriever
BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Aprilraine Fox Spirit (K Lynch & T Kropman)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Aprilraine Ginger Ninja (Therese Kropman)
Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Aprilraine Fantastic Mr Fox (Therese Kropman)
Res Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Aprilraine Cool Hand Luke (AI) (K Lynch & T Kropman)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Featherdale Welsh Dragon (Kay Fallowfield & Jon Endycott)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Featherdale Celtic Goddess (AI) (Kay Fallowfield & Jon Endycott)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Jessica Reilly (QLD) (Group Entry : 44)

Best in Group & Bred by Exhibitor in Group: Petit Basset Griffon Vendeen
Aust Ch Azucroft Dom Perignon (Mr & Mrs R Lauder / Miss M Lauder)
Runner Up in Group & Open in Group: Basenji
Aust Sup Ch Zandeena Getn My Game On (Jodie Delacourt & Craig Hatzikiriakos)
Baby in Group: Beagle
Brialey Frozen In Time (AI) (Andrea Coss)
Minor in Group: Saluki
Padtheway Turandot (Ms W Downing/ Ms H Spence/ Mr N Strathdee)
Junior in Group: Beagle
Aust Ch Brialey Lil Bit Ice Maiden (AI) (Andrea Coss)

Afghan Hound
Baby of Breed: Karakush Old Boots New Dirt (Leigh & Helen Gibson)

Basenji
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Zandeena Getn My Game On (Jodie Delacourt & Craig Hatzikiriakos)

Basset Hound
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Lachambre Moonshine Moet (Miss J & Miss A J O'Flynn)

Beagle
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Brialey Lil Bit Ice Maiden (AI) (Andrea Coss)
Baby of Breed: Brialey Frozen In Time (AI) (Andrea Coss)

Borzoi
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Psovaya Bewitched (K A Olsson)

Greyhound
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Gr Ch Kaotic Will JC (Janet Ramsay)
R/UP Neuter BOB & Res Neuter Dog CC: Aust Neut Ch Neales Choice JC (Janet Ramsay)

Irish Wolfhound
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch MacLaomainn Autumn Rain (Rona Moss)

Petit Basset Griffon Vendeen
BOB, Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Azucroft Dom Perignon (Mr & Mrs R Lauder / Miss M Lauder)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Azucroft Hocus Pocus (Mr R & Mrs Y Lauder)

Saluki
Res Bitch CC & Minor of Breed: Padtheway Turandot (Ms W Downing/ Ms H Spence/ Mr N Strathdee)

Whippet
R/UP Neuter BOB & Res Neuter Dog CC: Aust Neut Ch Adstaff Red Emperor ET JC (Janet Ramsay)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr George Gaut (VIC)  (Group Entry : 66)

Best in Group & Open in Group: Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
Aust Sup Ch Beljekali I Go Where Hugo (J Fynmore)
Runner Up in Group: Shetland Sheepdog
Aust Sup Ch Shelbrae So Its Me Me Me (Shelbrae Kennels)
Baby in Group: Australian Cattle Dog
Aust Ch Ferona Tru Blu Aussie (Yvette Rolfe)
Puppy in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust Ch Becassmic Seek and Destroy (Renay Grace)
Junior in Group: Border Collie
Libertybrook Stir of Echoes (Therese Kropman)
Intermediate in Group: Border Collie
Aust Ch Kellagem Somthn Inthway Shmovs (Brooke Taylor)
Aust Bred in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust Gr Ch Coondarby Give Me Your Heart (A L & B G Lewis)
Bred by Exhibitor in Group: German Shepherd Dog
Aust Ch Allendell Quite by Chance (Ralphs & Elliott)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Finnish Lapphund
Aust & Neut Ch Caleebra Armani Acqua RA JC (J Johnson)

Australian Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ferona Th Devil Woman (Amy Curran & Yvette Rolfe)
Dog CC & Junior of Breed: Melcathra Ace High (J Worboyes)
Baby of Breed: Aust Ch Ferona Tru Blu Aussie (Yvette Rolfe)
Minor of Breed: Ferona Lonesome Cowgirl (S & A Curran)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sharam First Impressions (Cathy Nugent & Sarah Male)
Baby of Breed: Crystaleye Dark N Stormy (Cathy Nugent)

Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Beljekali I Go Where Hugo (J Fynmore)

Border Collie
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kellagem Somthn Inthway Shmovs (Brooke Taylor)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Libertybrook Stir of Echoes (Therese Kropman)

Collie (Rough)
Baby of Breed: Mirriyuula Black Guiness (P Vivian & G Fitzallen)

Collie (Smooth)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Collegiate Arrosa Star (J Dally/ R Ford/ A & M Goodman)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Snofyre Legend of Tomorrow (AI) (Chrissy Fitzgerald)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Snofyre Dutch Dominator (AI) (C Fitzgerald)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Snofyre Fortune Favrs th Brave (Chrissy Fitzgerald)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Caleebra Armani Acqua RA JC (J Johnson)

German Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Allendell Quite by Chance (Ralphs & Elliott)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Allendell Runs On Rum (Murray Rolfe)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Allendell Make My Day (Dale Elliott & Rhonda Ralphs)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Hillmagic Purple Haze (E Bevk & R Koerber)

Shetland Sheepdog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Shelbrae So Its Me Me Me (Shelbrae Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Shelbrae So Its Just Me (Shelbrae Kennels)

Swedish Vallhund
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Trendam So Bad (Mrs A J / Miss S J Smith & Mrs C Nugent)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Coondarby Give Me Your Heart (A L & B G Lewis)
Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Becassmic Seek and Destroy (Renay Grace)
Baby of Breed: Nireno Wicked Whispers (C McGregor)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr David Smith (NSW)  (Group Entry : 38)

Best in Group & Junior in Group: Dobermann
Aust Ch Copperdobe Life Of The Party (Imp NZ) (A Mundy & D Woods)
Runner Up in Group: Siberian Husky
Aust Ch Aeukanmanuva Any Win Will Do (C YATE)
Baby in Group: Siberian Husky
Aeukanmanuva Hot As Bro (C Yate)
Minor in Group: Dobermann
Kibali Miss-Shiloh (Imp NZ) (Sandra Mair & Christne Mair)
Intermediate in Group: Boxer
Ludgina Sweet Sensation (Ms J Wilson & J Hodgins)
Aust Bred in Group: Schnauzer (Miniature)
Aust Gr Ch Alstar She Is A Showgirl (R & Mrs L Parsons)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Akita (Japanese)
Aust Gr Ch FireAndMist Shooting Star (Ms S Lowe)

Akita (Japanese)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch FireAndMist Shooting Star (Ms S Lowe)

Boxer
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Boxcrest Absolute Magic (E V Gordon - Pandelis)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Ludgina Sweet Sensation (Ms J Wilson & J Hodgins)

Bullmastiff
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Brinkybull Lagertha (S Brinkworth)

Dobermann
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Copperdobe Life Of The Party (Imp NZ) (A Mundy & D Woods)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Kibali Miss-Shiloh (Imp NZ) (Sandra Mair & Christne Mair)

German Pinscher
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Angelsun Power Pack (Mr J R & Mrs B Y Levy)

Samoyed
Res Dog CC: Aust Ch Kalaska Soda Licious (Helen Calderwood/Kristine O'Reilly)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Alstar Starman (R & Mrs L Parsons)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Alstar She Is A Showgirl (R & Mrs L Parsons)
Res Bitch CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Alstar Liberty (R & Mrs L Parsons)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Aeukanmanuva Any Win Will Do (C YATE)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Sup Ch Aeukanmanuva Boy IM Hot (Caroline Yate)
Baby of Breed: Aeukanmanuva Hot As Bro (C Yate)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mr Wayne Burton (NSW)  (Group Entry : 48)

Runner Up in Group & Junior in Group: Poodle (Miniature)
Aust Ch Showcase All Guns Blazin' (Imp NZ) (Miss T & Mrs K Perkiss)
Baby in Group: French Bulldog
Krusayd French Valdric (Megan Cox & Gary Boardman)
Minor in Group: Dalmatian
Paceaway Coach Man (AI) (Craig Hatzikirakos)
Puppy in Group: Poodle (Toy)
Sintee Star Dust (D Small/ M Duncan)
Aust Bred in Group: Keeshond
Aust Ch Rymiska Howzat (T Parker)
Bred by Exhibitor in Group: Poodle (Toy)
Aust Ch Alang Ice Majic Soldier (Geraldine Myers)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Poodle (Toy)
Aust Neut Ch Sweetooth Music Ofthe Night (L M Boyd)

Boston Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Exaltare You Dont Own Me (AI) (Mr A J Phelan & Miss J M Young)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Princibull Can't Fight Fate Uno (Mr R Lang)
Baby of Breed: Princibull Keep Ur Eyes On Me (Mr R Lang)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Paceaway Coach Man (AI) (Craig Hatzikirakos)
R/UP BOB & Res Dog CC: Paceaway Summer Rises (Mrs P & Ms L Dyer)
Bitch CC & Puppy of Breed: Paceaway Enchanted (Mrs P & Ms L Dyer)

French Bulldog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Jonhah Molly Taylor (Sheridan Ledger & Dean Paine)
Baby of Breed: Krusayd French Valdric (Megan Cox & Gary Boardman)

German Spitz (Klein)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Diamondpark Angelique (IID) (Lynne Wilson)

Keeshond
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rymiska Howzat (T Parker)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Rymiska Queen Of Hearts (R,M & T Parker)

Lhasa Apso
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Sooquan Senklias Tsomo (Ms L F Stone)

Poodle (Miniature)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Showcase All Guns Blazin' (Imp NZ) (Miss T & Mrs K Perkiss)

Poodle (Toy)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Sintee Star Dust (D Small/ M Duncan)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Alang Ice Majic Princess (Geraldine Myers)
Res Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Alang Ice Majic Soldier (Geraldine Myers)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Poodleacre Sweet Aretha (Ms L F Stone)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Sweetooth Music Ofthe Night (L M Boyd)

Shar Pei
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sharboop Beauty Lies Within (AI) (W & J Walloscheck)