Laidley A & I Society (QLD)

Date of Show : 5-Jul-2019 (Friday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Patricia McLeod (QLD)   (Total Entry : 351)

Runner Up in Show: Whippet
Aust Ch Shawthing Ave Maria (Vicki Shaw)
Baby in Show: Lowchen
Paceaway Dance with Destiny (Ms F E L Darling)
Junior in Show: French Bulldog
Joerana Reach For The Stars (Ms Gaylene King)
Intermediate in Show: Poodle (Toy)
Aust Ch Alang Ice Majic Soldier (Geraldine Myers)
Aust Bred in Show: Samoyed
Aust Ch Snowweb On Parade (Mrs Joan Webb)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Golden Retriever
Dual Ch (RO) Neut Gr / Aust Sup Ch Dykinta Never Ending Story (AI) CD RAE (Miss C Ryan)
Runner Up Neuter in Show: Old English Sheepdog
Aust Ch Waloes Breakfast At Tiffanys (R W & K L Nelligan)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Ms J Mckenzie (South Africa)  (Group Entry : 63)

Best in Group & Open in Group: Italian Greyhound
Aust Ch Oakway Sheer Elegance (Jill Marks)
Baby in Group: Lowchen
Paceaway Dance with Destiny (Ms F E L Darling)
Minor in Group: Lowchen
Jonjas Novak AtPaceaway (Ms F E L Darling)
Puppy in Group: Pug
Kabova Move On Up (Mrs J Whitney)
Runner Up Neuter in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust & Neut Ch Adrahil Ohso Proud (H E J Bright)

Australian Silky Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Quinvale Champagne Cocktail (Debbie Jacques/ B Burrows)

Cavalier King Charles Spaniel
Bitch CC & Junior of Breed: Kahleyvale Rebel Heart (Carol Yates)
Minor of Breed: Blacktree Tangled Up In Blue (A J Kleinitz)
Puppy of Breed: Kahleyvale Transcendence (Carol Yates)

Chihuahua (Long Coat)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Tarquila Georgie Girl (Cheryl Anderson)
Dog CC & Minor of Breed: Moldavia Winning My Way To You (H E J Bright)
Junior (Dog) of Breed: Lahchi Ya Wana Come Playwit Me (Ms V D Garcia)
Aust Bred (Dog) of Breed: Supakadu Costa Bundle (Mrs C A Anderson)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Toyopet Bramvers Look Out Max (H E J Bright)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Supakadu Cheza Lady (Mrs C A Anderson)
Minor of Breed: Supakadu Our Magpie (Cheryl Anderson)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Adrahil Ohso Proud (H E J Bright)

English Toy Terrier (Black and Tan)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Toiresort Mazakean (Ronda J Allen)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & Am Ch Rosewood Last Rebellion (Imp USA) (Ronda Allen)

Italian Greyhound
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Oakway Sheer Elegance (Jill Marks)
Baby of Breed: Oakway Flame Ov Gold (Jill Marks)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Kaasha Sugar Daddy (Frances Forbes)

Japanese Chin
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Pondaroza Tim Two (Mrs D Jacques)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Pondaroza Besuto Himitsu Ni (Mrs D A Jacques)

Lowchen
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Jonjas Novak AtPaceaway (Ms F E L Darling)
Baby of Breed: Paceaway Dance with Destiny (Ms F E L Darling)

Miniature Pinscher
Baby of Breed: Faibel The Showman (Mrs K Jennings)

Pug
Bitch CC & Puppy of Breed: Kabova Move On Up (Mrs J Whitney)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Ms J Mckenzie (South Africa)  (Group Entry : 29)

Best in Group & Aust Bred in Group: Jack Russell Terrier
Aust Sup Ch Classicyds Keepn Up wth The Ks (Jason/ Nadia & Mel Attridge)
Runner Up in Group & Open in Group: Kerry Blue Terrier
Aust Ch Olizure Silhouetto Of A Man (AI) (B & P Oliphant)
Baby in Group: Cairn Terrier
Kiatasee Time Zone (M F Lee)
Puppy in Group: Australian Terrier
Wanora NV (D Schaeller)
Junior in Group: Tenterfield Terrier
Stilwater Jackospades (Mis K Jennings)
Intermediate in Group: Staffordshire Bull Terrier
Zeracious Sudden Impact (Mrs M Coetzer & Ms L Reid)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Bull Terrier (Miniature)
Aust Ch Witchend Wee Havana Dream (Mrs S Roberts)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Staffwild Uptown Funk (K Gordon)

Australian Terrier
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Wanora NV (D Schaeller)
Baby of Breed: Redgundi Jack O Hearts (Lauren Lobegeiger)

Bull Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Harbec Part Of The Puzzle (C J Thompson)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Witchend Wee Wilsun Pickett (Mrs S Roberts)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Witchend wee Trezzure Trove (Mrs S Roberts)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Witchend Wee Havana Dream (Mrs S Roberts)

Cairn Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Yarrinarra Scout (Maxine Lee)
Baby of Breed: Kiatasee Time Zone (M F Lee)

Jack Russell Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Classicyds Keepn Up wth The Ks (Jason/ Nadia & Mel Attridge)

Kerry Blue Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Olizure Silhouetto Of A Man (AI) (B & P Oliphant)

Sealyham Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Preseli Pistol Packin Mama (Mrs C Calcutt)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Zeracious Sudden Impact (Mrs M Coetzer & Ms L Reid)

Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Stilwater Jackospades (Mis K Jennings)
Baby of Breed: Tappakai Hot Dreams (Mr J & Mrs C Bourke)

West Highland White Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Caspersz Champagne Charlie (A Tohill / C Bowers / D LeBrun)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tarrafern Jazz Is My Style (P & A Tohill)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Patricia McLeod (QLD)  (Group Entry : 60)

Best in Group & Minor in Group: Weimaraner
Ashbolt High Class (AI) TD (Amanda Williamson)
Junior in Group: Labrador Retriever
Aust Ch Driftway Trade Mark (Guy Spagnolo)
Intermediate in Group: Golden Retriever
Aust Ch Wysiwyg SprinkleShineGlimrGold (A Adamopoulos)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Golden Retriever
Dual Ch (RO) Neut Gr / Aust Sup Ch Dykinta Never Ending Story (AI) CD RAE (Miss C Ryan)
Runner Up Neuter in Group: Welsh Springer Spaniel
Aust Sup & Neut Ch Ricochez Faleiry Gabrielle (Bruce & Bev Cornish)

Cocker Spaniel
Aust Bred of Breed: Aust Ch Myshalair Style In Motion (Hilare Yeates)

Curly Coated Retriever
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Gorchest's Pepperiever's Olympism @ Cobbycurl (Imp) (Helen McDonald)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Tealpoint Dances With Diamonds (Heather Reynolds)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tealpoint ExcaliburTheMagician ET JC (Heather Reynolds)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tealpoint Flamenco Dancer (Heather Reynolds)

German Wirehaired Pointer
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Whistlewire Snowy River Rider (Leanne Hall)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Whistlewire Fire And Lace (Leanne Hall)

Golden Retriever
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Wysiwyg Not a Moment Too Moon (A Adamopoulos)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wysiwyg SprinkleShineGlimrGold (A Adamopoulos)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (RO) Neut Gr / Aust Sup Ch Dykinta Never Ending Story (AI) CD RAE (Miss C Ryan)

Gordon Setter
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Latchmere Awaken Thedragon (Karen Gay)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Pintettea Crenise Rosa (G & C Smith)

Hungarian Vizsla
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Gamecall Rhythm Of The Waves RN (Ms K Kettleton)

Irish Red and White Setter
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Tintookie Bourbon And Dry (G O & C A Smith / Tintookie Kennels)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Driftway Trade Mark (Guy Spagnolo)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Driftway Rhythm of the Rain (Guy Spagnolo & Sandra Luchterhand)

Nova Scotia Duck Tolling Retriever
R/UP BOB, Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Tollerpoint Allye Faithful (Ms L Keilour)

Weimaraner
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Ashbolt High Class (AI) TD (Amanda Williamson)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Silberweis Take N It Ezy (Ann Masjakin & John Robinson)

Weimaraner (Long-haired)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Silberweis Walkn Th Big League (LH) (Ann Masjakin & John Robinson)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Ricochez Heulyn Carwyn (Dr B & Mrs B Cornish)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Ricochez Heulyn Cei (Dr B & Mrs B Cornish)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Sarabande Sea of Dreams (AI) (Imp UK) (Bruce & Bev Cornish)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Ch Ricochez Faleiry Gabrielle (Bruce & Bev Cornish)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Ann Charlotte Holman (QLD) (Group Entry : 38)

Best in Group & Open in Group: Whippet
Aust Ch Shawthing Ave Maria (Vicki Shaw)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust Ch Almarjo Twist N Shout (Mark Yardley)
Minor in Group: Afghan Hound
Tianze Diamond In The Rough (Jacky Harnett)
Puppy in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust Ch Almarjo Carol Von Schnitzel (M Yardley)
Aust Bred in Group: Borzoi
Aust Ch Russkimir Grand Illusion (M L Davis)

Afghan Hound
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Calahorra Ava Gardner (Jacky Harnett)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Tianze Diamond In The Rough (Jacky Harnett)
Puppy of Breed: Lijolba Loves To Spice It Up (AI) (Heidi McKay)

Borzoi
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Russkimir Grand Illusion (M L Davis)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Almarjo Twist N Shout (Mark Yardley)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Almarjo Carol Von Schnitzel (M Yardley)

Greyhound
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Xilone Incognito (Heidi McKay)

Irish Wolfhound
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wulfgar Kerrigan (AI) (J & S Donaldson / S Gendle)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Dongunya Ionah (J A & S W Donaldson)

Saluki
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Iftikar Aladdinsane (Sarah Speed)

Whippet
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Shawthing Ave Maria (Vicki Shaw)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr Edward Ryder (QLD)  (Group Entry : 55)

Best in Group & Intermediate in Group: Puli
Aust Ch Cordmaker Giro Giro Tondo (AI) (M & K Stone/ S Huebner & P Kelly)
Minor in Group: Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
Aust Ch Mirribandi Hadrian (Kathryn Winton)
Puppy in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Cuuchin Midnight Serenade (Joyce Wheeler)
Junior in Group: Welsh Corgi (Cardigan)
Turid Luna Inthesky (AI) (Julene Brady)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Old English Sheepdog
Aust Ch Waloes Breakfast At Tiffanys (R W & K L Nelligan)
Runner Up Neuter in Group: Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
Aust Neut Gr Ch Mirribandi Viceroy Odin PT (R & S Hansen)

Australian Kelpie
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Kinjarra Jezzabell (Mr B Bowles & Miss R McGill)

Australian Shepherd
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kytui Warrior Princess (A Lally)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wlkabout Dazzling Blu Eyes RN (Ms A Lally)

Australian Stumpy Tail Cattle Dog
Baby of Breed: Karte Mighty Redman (Cathy Buckley)

Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Mirribandi Hadrian (Kathryn Winton)

Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Mirribandi Shampagne On Ice (AI) ET HSAs (Mrs K Winton)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Gr Ch Mirribandi Viceroy Odin PT (R & S Hansen)

Border Collie
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Allclarity California Sparkle (Reegan Bevan)
Baby of Breed: Trucharm State of The Union AI (Stuart and Kylie Leslie)
Junior of Breed: Baramewe Time Of Your Life (Michelle Pollitt & Gary Ward)

Briard
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Narbrisse Miss Congeniality HT (C & A Mitchell)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Cacharel Over The Limit (C & A Mitchell)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Ouvea Margo de la Manoliere (Imp FRANCE) (C & A Mitchell)

Collie (Rough)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fairenvy DeanAmbrose N Silva (Angela Sime)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Highclere Gone With The Wind (Cecilie Kemp)

Finnish Lapphund
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Cockatoopark Cozi Up To Me (B Bowles & R McGill)

German Shepherd Dog
Aust Bred (Bitch) of Breed: Garsova Kiri (Garsova Kennels)

Old English Sheepdog
Baby of Breed: Tootone Out Of The Ordinary (R W & K L Nelligan)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Waloes Breakfast At Tiffanys (R W & K L Nelligan)

Puli
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cordmaker Giro Giro Tondo (AI) (M & K Stone/ S Huebner & P Kelly)

Shetland Sheepdog
Res Bitch CC & Junior of Breed: Inneslake Vanity Fair (Miss Denise Yates/ Mr D Hedge & Mrs D Hedge)

Welsh Corgi (Cardigan)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Turid Luna Inthesky (AI) (Julene Brady)

Welsh Corgi (Pembroke)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Cuuchin Midnight Serenade (Joyce Wheeler)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Ann Charlotte Holman (QLD)  (Group Entry : 55)

Best in Group & Aust Bred in Group: Samoyed
Aust Ch Snowweb On Parade (Mrs Joan Webb)
Runner Up in Group & Open in Group: Bernese Mountain Dog
Aust Ch Rhythm 'N Blues Del Molinasco (Imp) (A Rogers)
Baby in Group: Shiba Inu
Wolfworx Geisha Girl (A R Craze & J M Wheeler)
Minor in Group: Bernese Mountain Dog
OakieBern Anima Ribelle (AI) (Ann Maree Rogers)
Puppy in Group: Dobermann
Aust Ch Copperdobe Rayz A Riot (AI) (Imp NZ) (J Hovell)
Junior in Group: Shiba Inu
Wolfworx Utsukushi Kuma (A R Craze & J M Wheeler)
Intermediate in Group: Dogue de Bordeaux
Aust Ch Bordogue Coco Lyon (P & R Gibson)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Schnauzer (Miniature)
Aust Neut Ch Qwicthrill Sassy Rose (Miss Eloise Head)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Rhythm 'N Blues Del Molinasco (Imp) (A Rogers)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Zollikon I Gotta Feeling (Ann Maree Rogers)
Res Bitch CC & Minor of Breed: OakieBern Anima Ribelle (AI) (Ann Maree Rogers)
Baby of Breed: Polishdream Devine Diavel (Andrea Wilkinson)
Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Polishdream Purple Rain (Andrea Wilkinson)

Boxer
Baby of Breed: Hogwartz Lady Of Winterfell (Mr S Bryant)

Bullmastiff
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Stennaroo Ava Good Weekend (Mr B & Mrs M Stennings)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Stennaroo Baines All Rounder (Mr B & Mrs M Stennings)
Baby of Breed: Waterlea Stormy Weather at Salieri (Imp NZ) (M & V Yates / W Mills)

Dobermann
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Copperdobe Pitcha Perfect (AI) (Imp NZ) (Julie Hovell)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Copperdobe Rayz A Riot (AI) (Imp NZ) (J Hovell)

Dogue de Bordeaux
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bordogue Coco Lyon (P & R Gibson)
R/UP BOB & Junior of Breed: Bulladulla Indiana Jolie (AI) (Tracy Lamb)
Dog CC & Minor of Breed: Moloscyg Lil Krackers (Tracy Lamb & Moloscyg Kennels)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Moloscyg Maraken Angel (Tracy Lamb)

Rottweiler
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Vonzennith Fee Dutchess (L Madeley)
Baby (Dog) of Breed: Ebonhaus Razzle Dazzle (Ian & Deborah McLean)

Samoyed
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Snowweb On Parade (Mrs Joan Webb)

Schnauzer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Doenitz Storm Chaser (Mrs J Dale & Mr A Dale)

Schnauzer (Miniature)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Babetal Long Time Coming (AI) (Caroline & Eddie Lindenberg)
Res Dog CC: Babetal Life Of Brian (AI) (T E & C R Lindenberg)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Qwicthrill Sassy Rose (Miss Eloise Head)

Shiba Inu
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Wolfworx Utsukushi Kuma (A R Craze & J M Wheeler)
Baby of Breed: Wolfworx Geisha Girl (A R Craze & J M Wheeler)

St Bernard
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Draycan Olena Pure Vengence (Draycan Kennels)
Baby of Breed: Draycan Miss America (Draycan Kennels)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Patricia McLeod (QLD)  (Group Entry : 51)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Poodle (Toy)
Aust Ch Alang Ice Majic Soldier (Geraldine Myers)
Minor in Group: Dalmatian
Paceaway Coach in Hand (AI) (Ms F E L Darling)
Junior in Group: French Bulldog
Joerana Reach For The Stars (Ms Gaylene King)
Aust Bred in Group: Shih Tzu
Aust Ch Oeshih Playin The Game (J Brown/M Moore/D Dallinger)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Schipperke
Aust Gr Ch Pandec Free Spirit (Tania McAlister)
Runner Up Neuter in Group: Poodle (Miniature)
Aust & Neut Ch Bienaime Viva Las Vegas (S & L Darling)

Dalmatian
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Paceaway Coach in Hand (AI) (Ms F E L Darling)
Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Paceaway Coach Master (AI) (Fran Darling)

French Bulldog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Joerana Reach For The Stars (Ms Gaylene King)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Joerana Hot N Sassy (Ms G J King)

Japanese Spitz
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Belzbentley Midnight Express (Tracy Gaff)
Neuter BOB and Neuter Dog CC: Aust Neut Ch Daesdaemar Wildest Dreams (Tracy Gaff)

Poodle (Miniature)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bienaime Glorfindel CCD RN (S & L Darling)
Baby of Breed: Bienaime Ohmy Duchess (S & L Darling)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Bienaime Viva Las Vegas (S & L Darling)

Poodle (Toy)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Alang Ice Majic Soldier (Geraldine Myers)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Alang Ice Majic Princess (Geraldine Myers)

Schipperke
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Exmoor Raven Magic (Imp NZ) (Mrs Tania McAlister)
Baby of Breed: Tanzapaw Classic Example (Mrs Tania McAlister)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Pandec Free Spirit (Tania McAlister)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Oeshih Playin The Game (J Brown/M Moore/D Dallinger)