Harden Murrumburrah Kennel Club (NSW)

Date of Show : 26-Jul-2019 (Friday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs D Clark (New Zealand)

Best in Show & Intermediate in Show: Dachshund (Miniature Long Haired)
Aust Sup Ch Dachchimac Fast n Furious (Linda Stevens)
Runner Up in Show & Puppy in Show: Dobermann
Ikons New Sensation (Imp NZ) (D Filipovic)
Baby in Show: Siberian Husky
Aeukanmanuva Hot As Bro (C Yate)
Minor in Show: Keeshond
Rymiska Duchess (R/ M & T Parker)
Junior in Show: Borzoi
Aust Ch Psovaya Bewitched (K A Olsson)
Aust Bred in Show: Chinese Crested Dog
Aust Sup Ch Ertae Leather N Lace (Melinda Sterrett)
Open in Show: Poodle (Miniature)
Aust Sup & NZ Ch Showcase Major Edition (Imp NZ) (Miss T Perkiss)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Samoyed
Aust Gr & Neut Ch Airebis Kissed by Moonlite RN (K / G & J Hughes)
Runner Up Neuter in Show: Pug
Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)

Baby SweepStakes - 2nd Place: Shiba Inu
Kortmar StellaGotHerGrooveBack (Lyne Browning)
Baby SweepStakes - 3rd Place: Labrador Retriever
Cigwn Blues at Sun Rise (Elizabeth Thomas & Katy Thomas)

Puppy SweepStakes - 1st Place: Keeshond
Rymiska Duchess (R/ M & T Parker)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Skye Terrier
Grawen Rising Sun (Mr G A & Mrs W Moody)

Veteran SweepStakes - 2nd Place: Bearded Collie
Aust Sup Ch Stylwise Dizzee Rascal HT (Jessica Buckley)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Colleen Stoate (VIC)

Best in Group & Open in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Matmor Socialite (M Morse & W Henderson)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Italian Greyhound
Aust Ch Rogojin Fiddle Sticks (Ken & Cheryl Hodge)
Baby in Group: Pug
Sharlea Leilani (Sharon Jeffries)
Junior in Group: Pomeranian
Ferona Be Still My Heart (Yvette Rolfe)
Aust Bred in Group: Chinese Crested Dog
Aust Sup Ch Ertae Leather N Lace (Melinda Sterrett)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Pug
Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)
Runner Up Neuter in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Ch Cavalierlove Shooting Star (Mrs S G Boyce)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Matmor Socialite (M Morse & W Henderson)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Matmor Society Heir (M Morse & W Henderson)
Baby of Breed: Alexabelle Fables In The Woods (Mrs S G Boyce)
Minor of Breed: Alexabelle Dream Catcher (S Boyce)
Puppy of Breed: Aust Ch Ertae Royal Chalice (Melinda Sterrett & Cara Letson)
Junior of Breed: Suebeau Cool Design (S Arthur)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Cavalierlove Shooting Star (Mrs S G Boyce)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Grandimage Should Be A Cowboy (Paige Howes & Cecilia Dobson)
Baby of Breed: Dreistleigh Burning Desire (Mrs C G Dobson)

Chinese Crested Dog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Ertae Leather N Lace (Melinda Sterrett)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Ertae Step Aside Iv Arrived (Melinda Sterrett)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Chinacrest Red Rocket (Mrs D Neumann)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Ertae Satin And Black Lace (Melinda Sterrett)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Dosangeles Strange Brew (Mrs Deborah Neumann)

Italian Greyhound
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Rogojin Fiddle Sticks (Ken & Cheryl Hodge)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Rogojin Kinky Boots (K W & C A Hodge)

Maltese
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Soyeux Star Legend (Cristina Goodman)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Soyeux Prince of the Universe (Cristina Goodman)
Bitch CC & Puppy of Breed: Soyeux Petticoats N Lace (Cristina Goodman)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Delrunda Lord O The Manor (Yvette Rolfe)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Ferona Do I Make You Nervous (Yvette Rolfe)
Baby of Breed: Ferona Say U Luvme At Zippos (Yvette Rolfe)
Puppy of Breed: Pomteddy Tempest In A Teapot (Robyn OKeefe)
Junior of Breed: Ferona Be Still My Heart (Yvette Rolfe)
Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Tupishka Teddy Toasted Me (Robyn OKeefe)

Pug
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sharlea Kingston Town (Sharon Jeffries)
Bitch CC & Junior of Breed: Prettipaws Josie nth Pussycats (AI) (Janene Poynton)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Kabova Bet On The Black (R Holtkamp)
Baby of Breed: Sharlea Leilani (Sharon Jeffries)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)

Tibetan Spaniel
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Barrajy Party Playboy (Lyn Jones)
R/UP BOB & Bitch CC: Tamard Gift Of Luv (Mr E & Mrs B Wyatt)
Baby of Breed: Tuscamada Love In The Shadows (Mr E & Mrs B Wyatt)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Shelley Walker (New Zealand)

Best in Group & Open in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Sup Ch Bustabones My Name Is No (S & S Lewis / L & K Kavanagh)
Minor in Group: Skye Terrier
Grawen Rising Sun (Mr G A & Mrs W Moody)
Junior in Group: Border Terrier
Guilcroft Early At The Croft (Mrs P & G Harding)
Intermediate in Group: Kerry Blue Terrier
Aust Ch Legeartis Carte Blanche (Imp NZ) (Mrs Rhonda Dearnaley)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Manchester Terrier
Aust & Neut Ch Dixiedaly Savvy Gal CD RA (Janet Palmer)

Border Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Guilcroft Early At The Croft (Mrs P & G Harding)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Guilcroft Dame Alice of Dibley (Mrs P & G Harding)
Baby of Breed: Guilcroft Gentleman Never Tell (Mrs P & G Harding)

Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Corajoso Advocates Enigma (Ms C Shields)

Jack Russell Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Rogojin Pandamonium (K W & C A Hodge)
Minor of Breed: Aust Ch Rogojin Jack Irish (Ken & Cheryl Hodge)
Puppy of Breed: Aust Ch Rogojin Luck Of The Irish (K W & C A Hodge)

Kerry Blue Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Legeartis Carte Blanche (Imp NZ) (Mrs Rhonda Dearnaley)

Manchester Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Dixiedaly True Heart (Val Adams)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rosemerta Chyna Black (Janet Palmer)
Baby of Breed: Rosemerta Autumn Jazz (Janet Palmer)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Dixiedaly Savvy Gal CD RA (Janet Palmer)

Skye Terrier
Res Dog CC & Minor of Breed: Grawen Rising Sun (Mr G A & Mrs W Moody)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bustabones My Name Is No (S & S Lewis / L & K Kavanagh)
Puppy of Breed: Ourtribe Let Ur Hair Down (James Watt)

Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Skalawag Just Made To Measure (J & V Morriss)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr N Clark (New Zealand)

Best in Group & Open in Group: Pointer
Aust Sup Ch Chesterhope Blow Your Mind (Imp NZ) (N Pearson / D O'Neill / Paige O'Neill)
Runner Up in Group & Junior in Group: English Springer Spaniel
Ozdezign Painted Feather (Kerry Evans)
Minor in Group: Cocker Spaniel (American)
Staryanks Stars Fell On Alabama (Mr P M & Mrs D R Wilkes/ Miss P Hopkins & Mr M Clarke)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: English Springer Spaniel
Aust & Neut Ch Ozdezign Pirate of the Sea (Mrs Kerry Evans)
Runner Up Neuter in Group: English Setter
Aust Gr Ch Nundialla The Princess In Me (Marlene Cross)

Chesapeake Bay Retriever
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kabova Water Man (AI) (R Holtkamp)

Cocker Spaniel
Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Occuli Sin To Win (D J & D C Mahoney)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Staryanks Stars Fell On Alabama (Mr P M & Mrs D R Wilkes/ Miss P Hopkins & Mr M Clarke)
Baby of Breed: Ltrend Spread The Word (M & D Barnett / M Cross)

English Setter
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kybraaron Limited Edition (M Heritage & D Tuckwell)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sevenoaks Canadian Spirit (Imp CAN) (Megan Heritage)
Puppy of Breed: Nundialla Design By Fire (Marlene Cross)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Nundialla The Princess In Me (Marlene Cross)

English Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Ozdezign Painted Feather (Kerry Evans)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Ozdezign Pirate of the Sea (Mrs Kerry Evans)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Smackpoint Cold Raider (AI) (Sheridan Mackinnon)
Bitch CC & Minor of Breed: Heiderst Dressed In Chanel (AI) (Silvagun)

German Wirehaired Pointer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Lovewyre Diamond Jack (Gary & Liz Lovell)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Lovewyre Don't Need Diamonds (Gary & Liz Lovell)

Hungarian Vizsla
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bushgold Peelii Adonis (Mrs P Rudd)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Blackhills Eternal Sun for Cigwn (Imp NZ) (E Thomas & K Thomas)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Riftintime Bohemian Rhapsody CDX RAE RM ORA (Anne Walkington)

Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Chesterhope Blow Your Mind (Imp NZ) (N Pearson / D O'Neill / Paige O'Neill)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Silvagun Stormy Nights (Silvagun)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Bromhund Cornelia (Greywei Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Greywei Fire Cracker (Greywei Kennels)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Greywei Play with Fire (Greywei Kennels)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Shelley Walker (New Zealand)

Best in Group & Intermediate in Group: Dachshund (Miniature Long Haired)
Aust Sup Ch Dachchimac Fast n Furious (Linda Stevens)
Runner Up in Group & Junior in Group: Borzoi
Aust Ch Psovaya Bewitched (K A Olsson)
Baby in Group: Grand Basset Griffon Vendeen
Laserre Alexandre (A Coss & J Quinn)
Puppy in Group: Whippet
Aust Ch Taejaan The Sounds Of Silence (M Eather / W Harbutt / N Rule Steele)
Aust Bred in Group: Irish Wolfhound
Aust Gr Ch MacLaomainn Brigitte Je Taime (AI) (Mrs R Moss)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Whippet
Aust Neut Ch Adstaff Red Emperor ET JC (Janet Ramsay)
Runner Up Neuter in Group: Greyhound
Aust Neut Gr Ch Kaotic Will JC (Janet Ramsay)

Beagle
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Brialey Lil Bit Ice Maiden (AI) (Andrea Coss)
Baby of Breed: Brialey Frozen In Time (AI) (Andrea Coss)

Borzoi
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Psovaya Bewitched (K A Olsson)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Dachchimac Fast n Furious (Linda Stevens)
Minor of Breed: Nowit Ciaras Girl Mowella (Judith Phillips)

Grand Basset Griffon Vendeen
Baby of Breed: Laserre Alexandre (A Coss & J Quinn)

Greyhound
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Gr Ch Kaotic Will JC (Janet Ramsay)
R/UP Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Neut Ch You Can Dance JC (Janet Ramsay)

Irish Wolfhound
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Wulfgar Konnyr (AI) (Bear Paintain/Soile Gendle)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch MacLaomainn Brigitte Je Taime (AI) (Mrs R Moss)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Juzrival Daddys Disco Diva (A Barter & L Fletcher)

Saluki
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Padtheway Turandot (Ms W Downing/ Ms H Spence/ Mr N Strathdee)

Whippet
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Taejaan The Sounds Of Silence (M Eather / W Harbutt / N Rule Steele)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Adstaff Red Emperor ET JC (Janet Ramsay)
R/UP Neuter BOB & Res Neuter Dog CC: Aust Gr & Neut Ch Isilwane King of The Plains (Louise Foldi)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Colleen Stoate (VIC)

Best in Group & Open in Group: Shetland Sheepdog
Aust Ch Hartly How About That (Nicole Pearson)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: German Shepherd Dog
Aust Sup Ch Allendell Runs On Rum (Murray Rolfe)
Minor in Group: Bearded Collie
Stylwise No Apologies (Jessica Buckley)
Puppy in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Purdella Double Sequel (NBT) (P M & G A Grant)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Ferona Tru Blu Aussie (Yvette Rolfe)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Tablerock Sheeza Ripper (Scott & Amy Curran)

Australian Kelpie
Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Tegoura Raining In My Heart (M Cross)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Ukulunga There You Go (Imp NZ) (Hessenberger / Oakey)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Lanbart Sure Shot (Hessenberger / Oakey)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Ukulunga Moment In Time (Imp NZ) (Hessenberger / Oakey)

Bearded Collie
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Keiramyst Mi Sweet Magnolia (L Brandt)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Stylwise No Apologies (Jessica Buckley)

Collie (Rough)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Cayano Storm Rider (AI) (T & A Jenkins)

Collie (Smooth)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Collegiate Arrosa Star (J Dally/ R Ford/ A & M Goodman)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Baqilodge Romani Traveller (Jean Dally / Robin Ford)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Snofyre Iconic Adventure JC (J Richards & C Fitzgerald)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Korpi Ladyarabellamountain (Miss N Archer)

German Shepherd Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Allendell Runs On Rum (Murray Rolfe)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Hillmagic Purple Haze (E Bevk & R Koerber)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Hillmagic Platnum Rain (Mrs E Bevk & Ms R Koerber)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hartly How About That (Nicole Pearson)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Hartly That's That (Nicole Pearson)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Purdella Double Sequel (NBT) (P M & G A Grant)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Becassmic Seek and Destroy (Renay Grace)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Becassmic Girls Got Rhythm (Renay Grace)
Baby of Breed: Breconmohr Southern Belle (Renay Grace)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr N Clark (New Zealand)

Runner Up in Group: Siberian Husky
Aust Ch Aeukanmanuva Any Win Will Do (C YATE)
Baby in Group: Siberian Husky
Aeukanmanuva Hot As Bro (C Yate)
Minor in Group: Shiba Inu
Aust Ch Rakurai PrettyFly For A RedGuy (IID UK) (Jennifer Nield)
Puppy in Group: Dobermann
Ikons New Sensation (Imp NZ) (D Filipovic)
Junior in Group: Newfoundland
Aust Ch Baywatch Maroma Beach (Mrs S Frew & Mrs K Bell)
Aust Bred in Group: Schnauzer (Miniature)
Aust Gr Ch Colebrook Enchanter (R & N Inglis)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Samoyed
Aust Gr & Neut Ch Airebis Kissed by Moonlite RN (K / G & J Hughes)
Runner Up Neuter in Group: Boxer
Aust & Neut Ch Boxberry When I Grow Up (Mr D W Halliday & Mrs S J Badman)

Akita (Japanese)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Soaringheart Make It Reign (Mr J Co & Mr A Hartshorn)

Boxer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Boxberry Cut The Mustard (AI) DMN (Ms N Tetley)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Boxberry Real Gone Kid (AI) (Mr D W Halliday)
Bitch CC & Minor of Breed: Boxberry Hot Chickie Babe CC DMN (Ms N Tetley & Ms L Opbroek)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Boxberry Dont Eat The Car (Ms N Tetley)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Boxberry When I Grow Up (Mr D W Halliday & Mrs S J Badman)

Bullmastiff
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Banobrae Hell or High Water (G & P Barber / J Karena)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Banobrae Southern Star (G & P Barber)
Baby of Breed: Banobrae Circles of Hell (AI) (Gregory Barber)

Cane Corso
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Kylasha The Impaler (Nicole Tetley)

Dobermann
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Ikons New Sensation (Imp NZ) (D Filipovic)

German Pinscher
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Angelsun Power Pack (Mr J R & Mrs B Y Levy)

Newfoundland
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Baywatch Maroma Beach (Mrs S Frew & Mrs K Bell)

Samoyed
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Airebis My One True Love (Kellie/ Judy & Graham Hughes)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Airebis Czars Dream (Vanessa Martin)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Airebis Kissed by Moonlite RN (K / G & J Hughes)

Schnauzer
Baby of Breed: Swashbuckle Helen Mirren (AI) (G & S Knight / Gani)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Colebrook Enchanter (R & N Inglis)

Shiba Inu
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Rakurai PrettyFly For A RedGuy (IID UK) (Jennifer Nield)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kortmar Jessica Rabbit (Lyne Browning)
Baby of Breed: Kortmar StellaGotHerGrooveBack (Lyne Browning)
Junior of Breed: Kortmar Feeling Felix (Lyne Browning)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Kortmar Betty Boop (Lyne Browning)
R/UP Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust Neut Ch Yukan Tukushima Go Fuyu (Vernita Collins)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Aeukanmanuva Any Win Will Do (C YATE)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Aeukanmanuva Boy IM Hot (Caroline Yate)
Baby of Breed: Aeukanmanuva Hot As Bro (C Yate)

St Bernard
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Berntiff She's A Country Kid (Judith Brunton & Neil Ford)

Tibetan Mastiff
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Temzin Fu Xan My Khampa (Mr N Ford & Ms J Brunton)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Berntiff It's Five O'clock somewhere (Neil Ford & Judith Brunton)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Berntiff Take A Chance On Me (Neil Ford & Judith Brunton)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs D Clark (New Zealand)

Best in Group & Open in Group: Poodle (Miniature)
Aust Sup & NZ Ch Showcase Major Edition (Imp NZ) (Miss T Perkiss)
Baby in Group: Dalmatian
Icspots Green with Envy (K/M Britten / Morrissey)
Minor in Group: Keeshond
Rymiska Duchess (R/ M & T Parker)
Puppy in Group: Tibetan Terrier
Tibetoes Dark Side of the Moon (Pamela Ellis)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: German Spitz (Mittel)
Aust Neut Gr Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)
Runner Up Neuter in Group: Poodle (Toy)
Aust Neut Ch Sweetooth Music Ofthe Night (L M Boyd)

Dalmatian
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Icspots Run To Paradise (K Britten & M Morrissey)
Baby of Breed: Icspots Green with Envy (K/M Britten / Morrissey)

German Spitz (Mittel)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Gr Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)

Keeshond
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Hunkeedori Budgie Smuggler (K L Santas)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Rymiska Duchess (R/ M & T Parker)

Lhasa Apso
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Olebob My Name Is Christine (Mrs P Harman & Ms L Stone)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Sooquan Senklias Tsomo (Ms L F Stone)

Poodle (Miniature)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup & NZ Ch Showcase Major Edition (Imp NZ) (Miss T Perkiss)

Poodle (Toy)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Laahtoy Silvercrowne (Ms L F Stone)
Res Dog CC & Minor of Breed: Beddydane Another Allusion (Ms L F Stone)
Baby of Breed: Tresnan Sweet N Petiet (Ms L F Stone)
Puppy of Breed: Lysandra Sunburst At Schau (Imp NZ) (B J Biggs)
Aust Bred of Breed: Schau White Light (B J Biggs)
Open of Breed: Sweetooth Speak Boldly (L M Boyd)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust Neut Ch Sweetooth Music Ofthe Night (L M Boyd)

Tibetan Terrier
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Tibetoes Dark Side of the Moon (Pamela Ellis)

Xoloitzcuintle (Miniature)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wazzat Galenia (IID NOR) (H Bright & J Dinis)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Amorenekid Stark Naked (Deborah Neumann & Toula Cameron)

Xoloitzcuintle (Standard)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wazzat Bucanero (AI) (Jacqi Dinis)