New England Ladies Kennel Club (PM Show) (NSW)

Date of Show : 27-Apr-2024 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Julie Keenan (VIC)   (Total Entry : 352)

Best in Show & Intermediate in Show: Tibetan Terrier
Aust Sup Ch Gengala Caught Red Handed (L M Hickie)
Runner Up in Show & Open in Show: English Springer Spaniel
Aust Sup Ch Reibey Great Southern Land (AI) (S Lancaster & G Render)
Baby in Show: Lhasa Apso
Amesen Late Night Talking (Amesen Kennels & S Lancaster)
Puppy in Show: Fox Terrier (Smooth)
Firezan Dusty Springfield (A Bowe and S King)
Junior in Show: Keeshond
Hunkeedori Iz Nota Dirty Wurd (AI) (K Santas / M Matwijow / C Rouland)
Aust Bred in Show: Shetland Sheepdog
Aust Ch Charmhill Camelot at Louanda (Louanda kennels)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Samoyed
Aust Neut Ch Aspenbeauty Pilgrim Of Luka (Ms M E George)

Baby SweepStakes - 1st Place: Lhasa Apso
Amesen Late Night Talking (Amesen Kennels & S Lancaster)
Baby SweepStakes - 2nd Place: Whippet
Goodwill Champagne For LuLu (Steve & Debbie Albert)
Baby SweepStakes - 3rd Place: Australian Kelpie
Tyrilebee Hearts On Fire (Casey Morrison)

Puppy SweepStakes - 1st Place: Fox Terrier (Smooth)
Firezan Dusty Springfield (A Bowe and S King)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aquadachs Princess Elsa (Mrs A Denby)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Australian Shepherd
Aust Ch Goldmaid Red Alert (D & L Meagher)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Miss Jill R McDonald (VIC)  (Group Entry : 75)

Junior in Group: Pug
Aust Ch Kabova Viva La Vida (R & F Holtkamp)
Open in Group: Chihuahua (Long Coat)
Aust Ch Microschihuas Wizard of Oz (Imp SRB) (Melissa Sticklen)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Japanese Chin
Aidensfield Strike Up The Band (Miss Sahra Garside)

Bichon Frise
BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Amourchiot Mystical Temptress (Mr D & Mrs T Baker)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Bellrize Allmighty Bruce (Mrs T L & Mr D Baker)

Cavalier King Charles Spaniel
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tikimi Royal Obsession (Miss T & Mrs K Perkiss)
Baby of Breed: Fasusq What Was I Made For (Miss A K Dunne)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Dapsen Star Of Indyia (Sharyl Walsh)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Microschihuas Wizard of Oz (Imp SRB) (Melissa Sticklen)
Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Countrychi I Will Always Loveu (Melissa Sticklen)

Chinese Crested Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Karakush Puff N Billy (J Walker)

English Toy Terrier (Black and Tan)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Antrimlodge Billy The Kid (Susan Tynan)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Antrimlodge Danny Be Good (Ms L Tynan)

Havanese
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Edinglen Heir And A Spare (Mr D J & Mrs L Chapman)

Italian Greyhound
Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Jayveeque Gizelle At Davinci (K Holtkamp & J Hardwicke)
Junior of Breed: Aust Ch Jayveeque Antonio At Davinci (K Holtkamp & J Hardwicke)

Japanese Chin
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Alwood Ashika (Alwood Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Alwood Muzukashi (Alwood Kennels)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Alwood Jarai (Alwood Kennels)
Baby of Breed: Alwood Himarni (Himarni)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aidensfield Strike Up The Band (Miss Sahra Garside)

Miniature Pinscher
Baby of Breed: Tauriel Goin T Rattle Th Stars (Imp NZ) (Amy Sheridan)

Pug
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kabova Viva La Vida (R & F Holtkamp)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Miss Jill R McDonald (VIC)  (Group Entry : 47)

Best in Group & Open in Group: Lakeland Terrier
Multi Ch Aust Ch Chelines In Victus (Les Bradney / Luke & Kylie Kavanagh)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Fox Terrier (Smooth)
Firezan Dusty Springfield (A Bowe and S King)
Baby in Group: Australian Terrier
Truaussie Brave Heart (Sharon Gilkison)
Minor in Group: Cairn Terrier
Barragan Red Letter Day At Monterrez(AI) (G & N Cruse & Curwen)
Junior in Group: Norwich Terrier
Aust Ch Dassin Reddy To Dance (C Moore & R Mallinder)
Aust Bred in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Ch Amseraphs R U Brave Enuf (Miss K A Taylor)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Jack Russell Terrier
Aust Gr Ch Neut Ch Covejack Winkipop (Jayne Hawkins)
Runner Up Neuter in Group: Australian Terrier
Aust Gr & Neut Ch Cliftop Blue Rebel (K Heald / K Simpson & S Gilkison)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Pradakka The Party Continues (Tamara Talbot)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Amseraphs R U Brave Enuf (Miss K A Taylor)
Res Dog CC: Aust Ch Amseraphs Enuf Courage (Miss K A Taylor)

Australian Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Cliftop Buy Me A Rose (Sharon Gilkison)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Cliftop Anne Bonny (Karen Simpson)
Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Cliftop Right Here Right Now (Mrs S Gilkison)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Cliftop Bill Bones (Karen Simpson)
Baby of Breed: Truaussie Brave Heart (Sharon Gilkison)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Cliftop Blue Rebel (K Heald / K Simpson & S Gilkison)

Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: N S DK NORD CH GIBjCh Smash Hit At Pariben Norway (Anja G Corneliussen & Mark Gavin)

Cairn Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Barragan Red Letter Day At Monterrez(AI) (G & N Cruse & Curwen)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ayladee Millie Bobby Brown (Donna Robinson)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Firezan Dusty Springfield (A Bowe and S King)

Irish Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Ayladee Vin Diesel (AI) (Mr Neil Robinson)

Jack Russell Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Covejack Little Mermaid (Jayne Hawkins)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Regaljack Silly Al Burte (Mrs S Gaffikin & Mrs J Jankovic)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bekmar Jeff Buckley (Mrs J J Clifford)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Neut Ch Covejack Winkipop (Jayne Hawkins)

Lakeland Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Multi Ch Aust Ch Chelines In Victus (Les Bradney / Luke & Kylie Kavanagh)

Norwich Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dassin Reddy To Rock (C Moore & R Mallinder)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Dassin Reddy To Dance (C Moore & R Mallinder)

Scottish Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Upyrkilt Go for Gold (Kym & James Shields / Stacy Kellie)

Staffordshire Bull Terrier
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Ourgang Unbelievable (Annabel Wolf)

Tenterfield Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Oklahs Mystorious (Mrs Kimberley Kennedy)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Yarraview Saving Grace (T Morrison)
Res Dog CC: Aust Ch Oklahs Look No Further (Mrs Kimberley Kennedy)
Baby of Breed: Triagen Troopers Cool Ace (T Morrison)
Intermediate (Dog) of Breed: Coolamin Mi BB Sings (Mrs Fran Smith)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Jill Hocking (VIC)  (Group Entry : 55)

Best in Group & Open in Group: English Springer Spaniel
Aust Sup Ch Reibey Great Southern Land (AI) (S Lancaster & G Render)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Cocker Spaniel
Bolwarra Down To The Wire (Megan Markotany)
Baby in Group: Chesapeake Bay Retriever
Kabova Wet N Wild (R Holtkamp)
Junior in Group: Pointer
Aust Ch Zensu Watch This Space (K Holtkamp/ B & H Clarke)
Aust Bred in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Sevoier Bad To The Bone (Sevoier Kennels / Laura & Morgan Rae)
Runner Up Neuter in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Neut Ch Sevoier What A Catch At Molakee (Mrs L Rae / Miss M Rae & Sevoier Kennels)

Brittany
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kirinbell Diamond Dealer SWN (Samantha Ibbott-Cordi)

Chesapeake Bay Retriever
Baby of Breed: Kabova Wet N Wild (R Holtkamp)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Bolwarra Down To The Wire (Megan Markotany)
Minor of Breed: Grenadi Rocked Virtues (Mrs D Partridge & Mr G Partridge)
Junior of Breed: Aust Ch Sandtoys Rockett the Boat (Gaye Rose)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Packsaddle Sharp Dressed Man (K Holtkamp)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Packsaddle Dressed For Success (K Holtkamp)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Reibey Great Southern Land (AI) (S Lancaster & G Render)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sevoier Dangerous Attraction (Sevoier Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sevoier Bad To The Bone (Sevoier Kennels / Laura & Morgan Rae)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Sevoier Remember my Name (Sevoier Kennels)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sevoier Riding High At Molakee (AI) (Mrs L Rae/ Miss M Rae & Sevoier Kennels)
Baby of Breed: Sevoier Playing To The Beat (Sevoier Kennels)
Baby (Dog) of Breed: Sevoier Strike The Right Note (Sevoier Kennels)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Sevoier What A Catch At Molakee (Mrs L Rae / Miss M Rae & Sevoier Kennels)

Golden Retriever
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Harvikgold Tinder Belle CCD RN TK.N SWN (V Harris)
Baby of Breed: Harvikgold Easily Fired (Vickie Harris)
Junior of Breed: Wysiwyg Anamerican Revolution (AI) (Anthea Adamopoulous & Jemma Morgan)

Irish Water Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Waterboys Dancin N Dmoonlight (Mr & Mrs B P Knowles / P Smith)

Labrador Retriever
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Lacote Metropolitan (AI) (Jude Tankard)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Oldcastle Touch Ov Majik (Darelle Irvin)

Pointer
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Zensu Watch This Space (K Holtkamp/ B & H Clarke)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Tyrilebee Purple Potion (Casey Morrison)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Goldmaid Mind Games (D & L Meagher)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mr Don Mahoney (NSW) (Group Entry : 57)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Beagle
Uneetoile Mr Turn Th Paige (Mr J & Mrs M Grant)
Baby in Group: Whippet
Goodwill Champagne For LuLu (Steve & Debbie Albert)
Puppy in Group: Basenji
Nayembe Malias Sala (Dr D Braithwaite & Miss M Clift)
Aust Bred in Group: Grand Basset Griffon Vendeen
Aust Gr Ch Rickaby From Me To U (Debbie Tidey)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Basenji
Aust Ch Eurabbie Bin Taharqa (Rosalie Mayo-Ramsay)

Basenji
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Nayembe Malias Sala (Dr D Braithwaite & Miss M Clift)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Nayembe Malias Raza (Dr D Braithwaite & Miss M Clift)
Res Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Nayembe Sarabis Tane (Dr D Braithwaite & Miss M Clift)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Eurabbie Bin Taharqa (Rosalie Mayo-Ramsay)

Beagle
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Uneetoile Mr Turn Th Paige (Mr J & Mrs M Grant)
Res Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Cliftop Walking On Sunshine (Mrs S Gilkison)
Baby of Breed: Cliftop Feelin The Heat (Sharon Gilkison)

Dachshund (Miniature Long Haired)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Legacee Set Fire To The Rain (Mrs L M Gleeson)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aquadachs Elly Mae (Mrs A Denby)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aquadachs Ziggy (Mrs A Denby)
Minor of Breed: Aquadachs Princess Elsa (Mrs A Denby)
Junior of Breed: Aquadachs Impressive Yzabelle (Mrs A Denby)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aquadachs Dinky (Mrs A Denby)

Grand Basset Griffon Vendeen
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Rickaby From Me To U (Debbie Tidey)

Irish Wolfhound
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Shannonsrun Flaming Star (AI) (Cindy brown)

Whippet
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Goodwill Tickle Me Fancy (Steve & Debbie Albert)
Baby of Breed: Goodwill Champagne For LuLu (Steve & Debbie Albert)
Baby (Dog) of Breed: Goodwill Inked In Soul (Steve & Debbie Albert)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Jill Hocking (VIC)  (Group Entry : 49)

Best in Group & Aust Bred in Group: Shetland Sheepdog
Aust Ch Charmhill Camelot at Louanda (Louanda kennels)
Runner Up in Group: Old English Sheepdog
Aust Ch Woolebull Up Country Girl CD RN (P & S Evans / P Hartwell)
Baby in Group: Australian Kelpie
Tyrilebee Hearts On Fire (Casey Morrison)
Minor in Group: Australian Stumpy Tail Cattle Dog
Aust Ch Ambajaye Just A Tale With Alittletail (Robynne Metcalfe)
Puppy in Group: Australian Shepherd
Aust Ch Goldmaid Red Alert (D & L Meagher)
Junior in Group: Australian Kelpie
Aust Ch Tyrilebee Stand N Deliver (Casey Morrison)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Wolkara Smarty Pants (Sally Foran)
Runner Up Neuter in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust Ch Nesbo Xenia Striking Kisses (Sally Foran)

Australian Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Warrukadli Island Nation (K Holtkamp)

Australian Kelpie
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tyrilebee Stand N Deliver (Casey Morrison)
Baby of Breed: Tyrilebee Hearts On Fire (Casey Morrison)
Baby (Dog) of Breed: Tyrilebee Believe to Achieve (Casey Morrison)

Australian Shepherd
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Goldmaid Red Alert (D & L Meagher)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Goldmaid Bet On The Black (A Meagher)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Goldmaid Graffiti Mark (AI) (D & L Meagher)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Grand Ch Goldmaid What R The Odds (D & L Meagher)

Australian Stumpy Tail Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Alittletail Amazing Adventure (Robynne Metcalfe)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Ambajaye Just A Tale With Alittletail (Robynne Metcalfe)

Bearded Collie
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Famewynn Stuck On You (Mrs A Smith)
Res Dog CC: Famewynn Never Been Kissed (Mrs A Smith)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Bonibraes Awake My Soul (Mrs PJ & Miss KJ Finlayson)

Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Belgenbeau LA Nights (Lynda Trotter / Mr J & Mrs K Kresina)

Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Nadir Bergerac De Hu (Imp) (Lynda Trotter)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Belgenbeau La Estuaire (Z Beard)

Border Collie
Res Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Aprilraine Cause A Stir (Steve & Debbie Albert)

Collie (Rough)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cathgarry You Spin You Win (Mrs K Drew)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Cathgarry Come Dance With Me (Mrs K Drew)

Collie (Smooth)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Cliffglynn Shoot For The Heart (Mrs K Drew & Mrs D Stephenson)

Old English Sheepdog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Woolebull Up Country Girl CD RN (P & S Evans / P Hartwell)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Charmhill Camelot at Louanda (Louanda kennels)

Welsh Corgi (Cardigan)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Giandarra Weave A Magic Charm (Sharon Hall)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Giandarra Charm Your Pants Off (Sharon Hall)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Inklinfere Bkft at Tiffanys (Sally Foran)
Junior of Breed: Wolkara Kissed by an Angel (Sally Foran)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Wolkara Smarty Pants (Sally Foran)
R/UP Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Ch Nesbo Xenia Striking Kisses (Sally Foran)

White Swiss Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Clarelly The Sugarland Express (Rhys Lloyd-Jones)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr Don Mahoney (NSW)  (Group Entry : 28)

Best in Group & Junior in Group: Samoyed
Aust Ch Aspenbeauty Galactix Aurora (AI) (Melissa George)
Puppy in Group: Siberian Husky
Canyonlands Any Given Sunday (AI) (Elizabeth Alderton)
Aust Bred in Group: Bernese Mountain Dog
Aust Gr Ch Azzabern Jewel Of My Eye CCD RN TK.N HTM.S FS.S (Jessica Leckie & Michael Eslick)
Open in Group: Siberian Husky
Aust Sup Ch Taejaan Second Time Around at Sandtoys (N & S Lane/ K Willis/ M Rule-Steele & M Burton)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Samoyed
Aust Neut Ch Aspenbeauty Pilgrim Of Luka (Ms M E George)

Bernese Mountain Dog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Azzabern Jewel Of My Eye CCD RN TK.N HTM.S FS.S (Jessica Leckie & Michael Eslick)

Bullmastiff
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Gameguard Cover Me In Sunshine (AI) (Jules Freeman/ Glenn Sparham & Brooke Turner)

Dobermann
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Santop Infra Red (Scott & Sharon Norman)
Baby of Breed: Bostonway Voodoo Dolls (Scott & Sharon Norman)

Newfoundland
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Newfashion Hot Off The Press (Newfashion Kennels)

Samoyed
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Aspenbeauty Galactix Aurora (AI) (Melissa George)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Aspenbeauty Galactix Orionstar (AI) (Melissa George and Lynda Campbell)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Aspenbeauty Pilgrim Of Luka (Ms M E George)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Taejaan Second Time Around at Sandtoys (N & S Lane/ K Willis/ M Rule-Steele & M Burton)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Canyonlands Any Given Sunday (AI) (Elizabeth Alderton)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Julie Keenan (VIC)  (Group Entry : 41)

Best in Group & Intermediate in Group: Tibetan Terrier
Aust Sup Ch Gengala Caught Red Handed (L M Hickie)
Runner Up in Group & Open in Group: Lhasa Apso
Aust Sup Ch Amesen Shutup N Kiss This (AI) (Amesen Kennels)
Baby in Group: Lhasa Apso
Amesen Late Night Talking (Amesen Kennels & S Lancaster)
Puppy in Group: Poodle (Standard)
Aust Ch Picardy Puts A Spell On You (Miss T & Mrs K Perkiss & Mrs L S Boyd & Miss J L Foulds)
Junior in Group: Keeshond
Hunkeedori Iz Nota Dirty Wurd (AI) (K Santas / M Matwijow / C Rouland)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Schipperke
Aust Neut Ch Monterrez Up Where We Belong (Miss R Rouland)

Boston Terrier
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Strongstorm Locked N Loaded (AI) (L & K Kavanagh)
Baby of Breed: Strongstorm Serenity Now (L & K Kavanagh)

Great Dane
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Underane Legends Thgoldnthmask (AI) (Rhonda Harvey)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Daesdaemar Rewrite the Future at Nailah (Denise M Sylvester)

Keeshond
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Hunkeedori Iz Nota Dirty Wurd (AI) (K Santas / M Matwijow / C Rouland)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Hunkeedori Runninamuckazalwayz (K Santas & C Rouland)

Lhasa Apso
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Amesen Shutup N Kiss This (AI) (Amesen Kennels)
Baby of Breed: Amesen Late Night Talking (Amesen Kennels & S Lancaster)

Poodle (Standard)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Picardy Puts A Spell On You (Miss T & Mrs K Perkiss & Mrs L S Boyd & Miss J L Foulds)

Schipperke
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Monterrez Up Where We Belong (Miss R Rouland)

Tibetan Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Gengala Caught Red Handed (L M Hickie)

Xoloitzcuintle (Miniature)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wazzat Taha Altisimo (K Mackay & J Dinis)

Xoloitzcuintle (Standard)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Fr Jch Sk Jr Ch Aust Ch Belmont Kitlali De Citlalicue (Imp CZE) TK.S RN ET (Sacha Packer)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wazzat Ozwaldo (K Mackay & J Dinis)
Junior of Breed: Aust Ch Wazzat Whiskeria Rompope (AI) (R MacKay & J Dinis)