Lockyer Valley Kennel Club Inc (QLD)

Date of Show : 31-May-2024 (Friday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Maureen Gostelow (VIC)   (Total Entry : 303)

Best in Show & Intermediate in Show: Bearded Collie
Aust Ch Ariko Koyu Rainbow Dash at Edinglen (Imp Italy) (Julie Lyons & M Lincoln)
Runner Up in Show & Open in Show: Alaskan Malamute
Aust Sup Ch Annakpok The Devilís Kiss (AI) (Narelle Adams)
Baby in Show: Basset Fauve de Bretagne
Arendt Islands In The Stream (K Wishart)
Minor in Show: West Highland White Terrier
Chancelot Send It Nitro (A Gorton & K Mankey)
Puppy in Show: Cocker Spaniel
Aust Ch Bifield Good News Travels Fast (Geoff Kill)
Junior in Show: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust Ch Wachowa Fifi Box (Mrs Jennifer Watt)
State Bred in Show: Pug
Aust Sup Ch Pickapug Aimees Legacy (Ms A Keast & Mrs B Sorensen)
Runner Up Neuter in Show: French Bulldog
Aust Ch Neut Ch Brindlelicus Shes Demanding (N Oldfield)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Maureen Gostelow (VIC)  (Group Entry : 43)

Best in Group & State Bred in Group: Pug
Aust Sup Ch Pickapug Aimees Legacy (Ms A Keast & Mrs B Sorensen)
Runner Up in Group & Open in Group: Havanese
Aust Sup Ch A2O Ch Karyme Flying In A Blue Dream (Michele Lincoln & Gail Ransom)
Minor in Group: Maltese
Maltice Sound Of Summer Dreams (Mr S & Mrs BJ Standley)
Puppy in Group: Maltese
Maltice Summer Of My Dreams (Mr S & Mrs BJ Standley)
Junior in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust Ch Wachowa Fifi Box (Mrs Jennifer Watt)
Intermediate in Group: Chihuahua (Long Coat)
Aust Ch Wachowa You Only Live Twice (Mrs Jennifer Watt)
Aust Bred in Group: Papillon
Sabelia Jinxed It (S Blakemore & A Harrigan)

Australian Silky Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Pondaroza Supereme Edition (Ms D Jacques & Mr B Burrows)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Matmor Escape To The Country (G & J Wilshier)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Kahleyvale Celtic Whispers (Carol A Yates)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Kahleyvale Magenta Whispers (Carol A Yates)
Minor (Dog) of Breed: Kahleyvale Gondwana Tidda (C Ross)
Junior of Breed: Aust Ch Matmor He Who Entertained (C Ross)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: A2O Ch CIB Aust Sup Ch Wachowa 00 Seven (Mrs Jennifer Watt)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wachowa You Only Live Twice (Mrs Jennifer Watt)
Baby of Breed: Wachowa Shes Got The Look (Mrs Jennifer Watt)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Open of Breed: A2O Ch CIB Aust Sup Ch Wachowa Tom Sawyer (Mrs Jennifer Watt)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wachowa Fifi Box (Mrs Jennifer Watt)
Res Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Wachowa Workn For The Man (Mrs Jennifer Watt)
Baby of Breed: Wachowa Some Buddy Dazzle Me (Mrs Jennifer Watt)

Havanese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch A2O Ch Karyme Flying In A Blue Dream (Michele Lincoln & Gail Ransom)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Hashki Orbie (M Lincoln & J Lyons)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Ananda Knickers In A Twist (Mrs Meghan Boole)
Baby of Breed: Edinglen Let The Majik Begin (Mrs M Lincoln & Ms J Lyons)

Maltese
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Maltice Sound Of Summer Dreams (Mr S & Mrs BJ Standley)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Maltice Summer Of My Dreams (Mr S & Mrs BJ Standley)

Papillon
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Sabelia Jinxed It (S Blakemore & A Harrigan)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Belangelique Beau Regards (Katrina Hall)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Belangelique Suki De Wallis (Mrs Katrina Hall)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Pomquest Bush Tucker Man (D&S Morris)

Pug
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Pickapug Aimees Legacy (Ms A Keast & Mrs B Sorensen)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kabova Make Me Famous (J Whitney)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Pickapug We Wear Black (Mrs B Sorensen)

Tibetan Spaniel
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Dancourt Stormy Night (Mrs Carol Olive)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Dancourt Ms Antsy Pants (Mrs Carol Olive)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Ms Katherine Whiteley (VIC)  (Group Entry : 24)

Best in Group & Open in Group: Kerry Blue Terrier
Aust Sup Ch Olizure Storm of Swords (B & P Oliphant)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Manchester Terrier
Aust Ch Cathasaigh Princess Parkland (L J Saxton)
Minor in Group: West Highland White Terrier
Chancelot Send It Nitro (A Gorton & K Mankey)
Puppy in Group: Jack Russell Terrier
Jackofhearts Sheza Legacy (K & A Birch)
Aust Bred in Group: Staffordshire Bull Terrier
Toplace Company of Strangers (Karla Lacey/Stanley Williams & Jenine Lacey)

Jack Russell Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Jackofhearts Sheza Legacy (K & A Birch)

Kerry Blue Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Olizure Storm of Swords (B & P Oliphant)

Manchester Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cathasaigh Princess Parkland (L J Saxton)

Norfolk Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Mazberg Maid You Look (Mrs Leanne Hall)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Toplace Company of Strangers (Karla Lacey/Stanley Williams & Jenine Lacey)

Tenterfield Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Dzahhli Fantasy Planet (Nicole Bourke)

West Highland White Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Chancelot Send It Nitro (A Gorton & K Mankey)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Whitebriar Jujubee (K Mankey)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Whitebriar Justin Kredible (Imp NZ) (K Mankey)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr Roger Bridgford (VIC)  (Group Entry : 69)

Best in Group & Open in Group: Cocker Spaniel
Pencandy Twilight (Tina & Neil Crocker)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Lagotto Romagnolo
Aust Gr Ch Hevnsent Tequila Sunrise (Ammie Gorton)
Baby in Group: English Setter
Orwin Just Keep Swimming (Alexandria Martin & Richard Scott)
Minor in Group: Golden Retriever
Shogold Man Of Steel (Mrs Sherry Jewell)
Puppy in Group: Cocker Spaniel
Aust Ch Bifield Good News Travels Fast (Geoff Kill)
Intermediate in Group: Golden Retriever
Aust Ch Shogold Its All About Evie (Sherry Jewell)

Cocker Spaniel
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Pencandy Twilight (Tina & Neil Crocker)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Brayroan Mischief N Mayhem (Julie Newbold)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Bifield Good News Travels Fast (Geoff Kill)
Junior of Breed: Brayroan Mamma Mia (J Newbold)

English Setter
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Waratah Repeat Wonder (Richard Scott)
Baby of Breed: Orwin Just Keep Swimming (Alexandria Martin & Richard Scott)

English Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Springdax Duukes Secret (K Callery)

German Wirehaired Pointer
Baby of Breed: Whistlewire Magic In My Eyes (Leanne Hall)

Golden Retriever
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Shogold Its All About Evie (Sherry Jewell)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Shogold Dark Knight (Sherry Jewell)
Baby of Breed: GoldMartini Here Comes The Sun (A Martin & G Melville)
Minor of Breed: Shogold Man Of Steel (Mrs Sherry Jewell)
Minor (Bitch) of Breed: GoldMartini HaHa I Tricked You (GoldMartini Kennels)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Paterbetgold N Braewattie (T & P Kurtz)

Irish Water Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Waterboys Itís The Way We Roll (Ms Penni Smith)

Labrador Retriever
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mavstor Verry Elleegant (AI) (Ms K Henry)

Lagotto Romagnolo
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Hevnsent Tequila Sunrise (Ammie Gorton)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch A2O Ch Esspree Maid Of Gold (D & L Meagher)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Linda Adams (VIC) (Group Entry : 39)

Best in Group & Aust Bred in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust Ch Almarjo Abbey Von Schnitzel (Mark Yardley)
Runner Up in Group & Minor in Group: Petit Basset Griffon Vendeen
TumTums Macchiato (K Jacobson & J Bennett)
Baby in Group: Basset Fauve de Bretagne
Arendt Islands In The Stream (K Wishart)
Puppy in Group: Basenji
Aust Ch Merikaez Try Another Angle (Chloe Keast & Alicia Keast)
Junior in Group: Deerhound
Aust Ch Sealgairmor Kenobi In Solitude (AI) (Kit Simmons)
Intermediate in Group: Dachshund (Smooth Haired)
Aust Ch Bekkri Rockin Lionel at Wybrek (J Kerby)
State Bred in Group: Saluki
Aust Ch Ulmarah Just Do It (AI) (Lynda Dunn)
Open in Group: Whippet
Aust Ch Shawthing Paddy Pawz A Minit (Mrs V Dawson & Mrs V Shaw)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Azawakh
Aust Ch Neut Ch Jumadabey Qadir JC (Lynda Dunn)
Runner Up Neuter in Group: Beagle
Aust Ch Culorgair Forlukara (Tara McNicol)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tianze Shine OnU Crazy Diamond (Jacky Harnett)

Azawakh
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Jumadabey Qadir JC (Lynda Dunn)

Basenji
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Glamcurls Champagne Cartel (Jodie Delacourt & Craig Hatzikiriakos)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Merikaez Try Another Angle (Chloe Keast & Alicia Keast)
Bitch CC & Junior of Breed: Merikaez Slightly Spicy (Chloe Keast & Alicia Keast)

Basset Fauve de Bretagne
Baby of Breed: Arendt Islands In The Stream (K Wishart)

Beagle
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Lukara Danger Zone (Tara McNicol)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Lukara Take My Breath Away (Tara McNicol)
Baby of Breed: Lukara Nothing But Wild (Tara Mcnicol)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Culorgair Forlukara (Tara McNicol)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Almarjo Abbey Von Schnitzel (Mark Yardley)
Baby of Breed: Almarjo Frida Von Schnitzel (Mark Yardley)
Baby (Dog) of Breed: Almarjo Walter Von Schnitzel (Mark Yardley)

Dachshund (Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bekkri Rockin Lionel at Wybrek (J Kerby)

Deerhound
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Sealgairmor Kenobi In Solitude (AI) (Kit Simmons)

Petit Basset Griffon Vendeen
BOB, Dog CC & Minor of Breed: TumTums Macchiato (K Jacobson & J Bennett)

Saluki
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Ulmarah Just Do It (AI) (Lynda Dunn)

Whippet
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Shawthing Paddy Pawz A Minit (Mrs V Dawson & Mrs V Shaw)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Shawthing Lavender Haze (Miss V Shaw)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr Darren Bowey (VIC)  (Group Entry : 41)

Best in Group & Intermediate in Group: Bearded Collie
Aust Ch Ariko Koyu Rainbow Dash at Edinglen (Imp Italy) (Julie Lyons & M Lincoln)
Runner Up in Group & Junior in Group: Border Collie
Aust Ch Cannyben U Had To B A Big Shot At Classicyds (Jason, Nadia & Mel Attridge / Ron & Janice Mc Kiernan)
Baby in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Antudor Enchanted Forest At Wamphyri (DEBBIE NEILSON & JUDY WAUGH)
Puppy in Group: Shetland Sheepdog
Maliiddie Tri To Impress Mi (M Ruth Tolhurst)
State Bred in Group: Swedish Vallhund
Aust Ch Balgravia Rudolf (Kristi Faulkner)
Aust Bred in Group: Finnish Lapphund
Aust Gr Ch Janoby James Bond (AI) (Janoby Kennels)
Open in Group: Border Collie
Aust Sup Ch Classicyds Resting Witch Face (AI) RN (Jason/ Nadia & Mel Attridge)
Runner Up Neuter in Group: Border Collie
Aust Ch Wonelook Dreaming Of Woo CCD RAE ADO JDM JDO4 SDX SPDM GDX JC TK.S (S Jones / L Phythian)

Australian Kelpie
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Cockatoo Park ISO Excited (C Zeller & C Hoolihan)

Australian Stumpy Tail Cattle Dog
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bossdrover Narollah TK S RN (Louise Wilson)

Bearded Collie
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ariko Koyu Rainbow Dash at Edinglen (Imp Italy) (Julie Lyons & M Lincoln)

Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Belgenbeau LA Nights (Lynda Trotter / Mr J & Mrs K Kresina)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Mirribandi Ultimate Dream (Sue Pender)

Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Nadir Bergerac De Hu (Imp) (Lynda Trotter)

Border Collie
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Cannyben U Had To B A Big Shot At Classicyds (Jason, Nadia & Mel Attridge / Ron & Janice Mc Kiernan)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Classicyds Resting Witch Face (AI) RN (Jason/ Nadia & Mel Attridge)
Res Dog CC & Open (Dog) of Breed: Wonelook Reflections Of A Star RE HT TK.S (S Jones / L Phythian)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Natrlskil Struck By Lightning (Marsha Muller)
State Bred of Breed: Wonelook Woo's Good Fortune RN (Leanne Phythian)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Wonelook Dreaming Of Woo CCD RAE ADO JDM JDO4 SDX SPDM GDX JC TK.S (S Jones / L Phythian)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Janoby James Bond (AI) (Janoby Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Janoby Once A Rockstar (Janoby Kennels)
Res Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Aust Ch Janoby Ozzi Ozzi Ozzi (Janoby Kennels)

German Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Debbar Viennetta (Gaye Perkins)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Maliiddie Tri To Impress Mi (M Ruth Tolhurst)

Swedish Vallhund
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Balgravia Rudolf (Kristi Faulkner)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Barahwolfe Hunky Dory (Imp NZ) (J & K Faulkner)

Welsh Corgi (Pembroke)
Baby of Breed: Antudor Enchanted Forest At Wamphyri (DEBBIE NEILSON & JUDY WAUGH)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Julie Keenan (VIC)  (Group Entry : 51)

Best in Group & Open in Group: Alaskan Malamute
Aust Sup Ch Annakpok The Devilís Kiss (AI) (Narelle Adams)
Runner Up in Group & Junior in Group: Newfoundland
Opalbay On A Mission (Sue Berry)
Baby in Group: Boxer
Chelleason Whiskey And Dry (Michelle Thomas and Kellie Poole)
Minor in Group: Boxer
Hogwartz Firestorm (S Bryant)
Puppy in Group: Alaskan Malamute
Annakpok Versace (Narelle Adams)
State Bred in Group: Portuguese Water Dog
Aust Ch Ryzylva Take No Ship (Mr M & Mrs S Lilley)
Aust Bred in Group: Boxer
Aust Ch Hogwartz Star Fire (S Bryant)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Bernese Mountain Dog
Aust Ch Neut Gr Ch Polishdream Purple Rain (Andrea Wilkinson)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Annakpok The Devilís Kiss (AI) (Narelle Adams)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Annakpok Versace (Narelle Adams)
Bitch CC & State Bred of Breed: Annakpok ThMemoryBurnsBright (Narelle Adams)
Junior of Breed: Annakpok Sailorís Delight (Narelle Adams)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch NZ Ch Deja Vu Von Romansholf (Imp POL) (Andrea Wilkinson)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Grand Ch Polishdream Devil Wears Prada (Andrea Wilkinson)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Polishdream Night Train (Andrea Wilkinson)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Gr Ch Polishdream Purple Rain (Andrea Wilkinson)

Boxer
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hogwartz Star Fire (S Bryant)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Hogwartz Firestorm (S Bryant)
Res Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Keljamar Mr Squiggle (Kellie Poole)
Baby of Breed: Chelleason Whiskey And Dry (Michelle Thomas and Kellie Poole)
Junior of Breed: Chelleason Choir Master (Michelle Thomas)

Dogue de Bordeaux
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bordogue Kenneth (Keith & Kylie Reid)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Bordogue Celeste (Keith & Kylie Reid)
Puppy of Breed: Dogubrute Lethal Weapon (David & Amanda O'Hara)

Newfoundland
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Opalbay On A Mission (Sue Berry)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Opalbay Likely Story (Sue Berry)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Opalbay Shake ĎEm Up Sydney (Sue Berry)

Portuguese Water Dog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Uptrend Aqua Dizeak (AI) (Mrs R A & Miss S Beaman)
R/UP BOB, Res Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Ryzylva Take No Ship (Mr M & Mrs S Lilley)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Ryzylva Ship Ship Hooray (M & S Lilley)

Rottweiler
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Mondallin Ps I Beg Your Pardon (D Dallinger & M Moore)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Mondallin Record My Next Move (AI) (D Dallinger & M Moore)

Samoyed
Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Gr Ch Snowweb On Parade (Mrs Joan Webb)
Open of Breed: Aust Ch Aspenbeauty Galactix Nrthn Sky (Mrs Joan Webb)

Schnauzer (Miniature)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Besonda Happy Heart TK.N RN (Marina Corella Tor & Jan Zima)

Yakutian Laika
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Mydnytblue Somethintotalkabout (Brandon Dodd)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mr Rodney J Bennetts (VIC)  (Group Entry : 36)

Runner Up in Group & Open in Group: Poodle (Standard)
Aust Sup Ch Voila Raising The Stakes (Mr L Wright & Mr J Bennett)
Baby in Group: Shih Tzu
Skyleigh Never Lose Faith (Mrs K Paterson)
Minor in Group: Dalmatian
Paceaway Sweet Like Candi (AI) (Fran Darling)
Puppy in Group: Keeshond
Aust Ch Rymiska Lust in Silence (AI) (Ms LJ Cassidy)
Junior in Group: Boston Terrier
Exaltare Superior Mindset (Miss J Young)
State Bred in Group: French Bulldog
Aust Ch Alangrove A Knights Tale (Abbey Williams & Mechelle McFadzen)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: French Bulldog
Aust Ch Neut Ch Brindlelicus Shes Demanding (N Oldfield)

Boston Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Exaltare Superior Mindset (Miss J Young)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Loualli Miss Demenor (Jane Caccaviello)
Res Dog CC: Keljamar mighty conquerer (Kellie Poole)
Res Bitch CC: Rubystud Showstopper (Nicole Bourke)
Open of Breed: Belledejour Marley (Imp NZ) (Emma See)

British Bulldog
R/UP BOB & Res Dog CC: Beeman Best Day Ever (Mr S Hurford & Miss K Todd)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Beeman Abracadabra (Mrs Debbie Morrison-Teirney)

Dalmatian
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Paceaway Pretty in Pink (Fran Darling)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Paceaway Sweet Talkin (AI) (Fran Darling)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Paceaway Sweet Like Candi (AI) (Fran Darling)

French Bulldog
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Alangrove A Knights Tale (Abbey Williams & Mechelle McFadzen)
Baby of Breed: Brindlelicus More Kisses For U (AI) (Ms J Cameron & Miss N Oldfield)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Brindlelicus Shes Demanding (N Oldfield)

Great Dane
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hi-Air Lockheed Martin Golden Eagle (USA) (Imp USA) (RJ & KV Whitelock)

Keeshond
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rymiska Ace High (R / M & T Parker)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Rymiska Lust in Silence (AI) (Ms LJ Cassidy)

Lhasa Apso
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Pikyi Bekieve Im Black Magic (Mrs I Broderick)

Poodle (Miniature)
Baby of Breed: Jenuin Come Fly With Me (J Sculac)

Poodle (Standard)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Voila Raising The Stakes (Mr L Wright & Mr J Bennett)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Wazky Sweet Valentine (Rowan Canella)

Poodle (Toy)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Ziada Caught Reving It Up (J, J & D Craig)

Schipperke
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tanzapaw My Little Demon(NBT) (Tania McAlister)

Shih Tzu
Baby of Breed: Skyleigh Never Lose Faith (Mrs K Paterson)