Manly & District Kennel & Dog Training Club Inc (NSW)

Date of Show : 3-Jan-2016 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Lianne Rowles (NSW)

Best in Show & Open in Show: Afghan Hound
Aust Sup Ch Aboukir Toughen Up (Day/ Sinclair & Johansen)
Runner Up in Show & Junior in Show: Dalmatian
Aust Ch Krystaway Screen Shot (R & D Harbin)
Baby in Show: Cairn Terrier
Monterrez Magic Happens (G Cruse & N Curwen)
Minor in Show: Shetland Sheepdog
Aust Ch Beauideal Girl At Heart (Judy Docksey)
Puppy in Show: English Springer Spaniel
Aust Ch Rosherville Just Ebony (AI) (Mrs L Brown)
Aust Bred in Show: Bearded Collie
Aust Gr Ch Keiramyst Mi Wizard of Oz PT (Lynda Brandt)
Open Neuter in Show: Australian Shepherd
Aust & Neut Gr Ch Sugargum ArtofConspiracy RN (Ros Fraser)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mr Mark Fallon (NSW)

Best in Group & Aust Bred in Group: Japanese Chin
Aust Ch Blizzard Storm in a Teacup (Mr Paul Cootes)
Runner Up in Group & Open in Group: Papillon
Pol Jnr Ch/ Ch Coffee Candy Forussi (Imp POL) (D Marszal & S Spooner)
Baby in Group: Bichon Frise
Aust Ch Charharra Miracles Do Happen (Marlene Stoppini)
Minor in Group: Pomeranian
Delrunda Now N Forever (Mrs E A Friedman)
Puppy in Group: Pomeranian
Delrunda Simply Scrumptious (Mrs E A Friedman)
Junior in Group: Lowchen
Aust Ch Kilgarrin There Be Dragons (R & D Bennett/ A Ikin/ D Smith)

Australian Silky Terrier
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Rosedale Fidelity (Mrs L Mineif)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Nantiki Walking With Jacklyn (Mrs L V Mineif)

Bichon Frise
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Charharra Lazarus Rising (Marlene Stoppini)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mistbreeze Mala Meeka Glorie (Marlene Stoppini)
Baby of Breed: Aust Ch Charharra Miracles Do Happen (Marlene Stoppini)
Junior of Breed: Aust Ch Mistbreeze Magic Mist (Marlene Stoppini)

Cavalier King Charles Spaniel
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Caperway Media Circus (Rosemary Duffy)
Res Dog CC: Aust Ch Edenridge Power Of One (Mrs S G Boyce)
Minor of Breed: Aust Ch Cavalierlove Cockney Chaos (Sue Donahue)
Junior of Breed: Cavalierlove Full On Addict (Sue Donahue)

Chinese Crested Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Karakush Nothing Up My Sleeve (L & H Gibson)

Griffon Bruxellois
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Nagpuni Midnight Mischief (Terri Odell)

Havanese
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: McSanta Bedtime Story (Jo McIntyre & Michelle Santamaria)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: McSanta Take a Bow (Jo McIntyre & Michelle Santamaria)

Italian Greyhound
Puppy of Breed: Xarnego The Night Watch (Mr S Ryan)

Japanese Chin
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Blizzard Storm in a Teacup (Mr Paul Cootes)

Lowchen
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kilgarrin There Be Dragons (R & D Bennett/ A Ikin/ D Smith)

Miniature Pinscher
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Eaglevale Freddie Mercury (Kym Williams)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Marniechar Talking Bout MyGirl (Kathy Potts)

Papillon
BOB, Dog CC & Open of Breed: Pol Jnr Ch/ Ch Coffee Candy Forussi (Imp POL) (D Marszal & S Spooner)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Never Say Never Forussi (Imp POL) (D Marszal and S Spooner)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Delrunda Simply Scrumptious (Mrs E A Friedman)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Delrunda Hot To Trot (L Bradney & E Friedman)
Bitch CC & Minor of Breed: Delrunda Now N Forever (Mrs E A Friedman)

Yorkshire Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Karojenbe Magic of Merlin (J Morris)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Battle Of The Star Galattical (Imp ITA) (Mrs K L Russell)
Baby of Breed: Bruebek Lightning Strike (Mrs K L Russell)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Ms Marie Patten (NSW)

Best in Group & Intermediate in Group: West Highland White Terrier
Aust Ch White Villan I Put A Spell On You (Imp FIN) (Mrs L K Brown)
Runner Up in Group: Australian Terrier
Aust Ch Spalpeen Supa Troopa Ohorrieglen (Mr T & Mrs D Fenton)
Baby in Group: Cairn Terrier
Monterrez Magic Happens (G Cruse & N Curwen)
Minor in Group: Jack Russell Terrier
Aust Ch Joelleigh Diamonds R Forever (Leesa Musgrove)
Puppy in Group: American Staffordshire Terrier
Amseraphs Sweet Dreams (AI) (R Gambino & K Taylor)
Aust Bred in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Ch Amseraphs Strike Force (R Gambino)
Open Neuter in Group: Tenterfield Terrier
Aust & Neut Ch Atenta Tommy Teeko (R Gambino)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Amseraphs Strike Force (R Gambino)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Portizon The Ban Dido (AI) (Rachel Harrison)
Bitch CC & Puppy of Breed: Amseraphs Sweet Dreams (AI) (R Gambino & K Taylor)
Minor of Breed: Aust Ch Redplatinum Let There Be Rock (AI) (Cassie Caple)
Junior of Breed: Portizon Gatesof Elysium (AI) (R Harrison)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Ch Amvantage Sundance Arizona (Rachel Harrison)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Spalpeen Supa Troopa Ohorrieglen (Mr T & Mrs D Fenton)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Am Ch & Australian Ch Ryba's Diamond In The Rough (Imp USA) (D Fenton)

Bull Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Chopsbullis Mean Streak (Joe Kaposi)
Baby of Breed: Aust Ch Bullacktiv Waking The Demon (P & N Zullo/ H Pinker)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Bullacktiv Spotted Owl (P Zullo)

Cairn Terrier
Baby of Breed: Monterrez Magic Happens (G Cruse & N Curwen)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Macbraedly Wotajax Inferno (Garry Butler)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Joelleigh Diamonds Inda Ruff (Leesa Musgrove)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Joelleigh Diamonds R Forever (Leesa Musgrove)
Baby of Breed: Aust Ch Joelleigh Diamond Indus Skys (Leesa Musgrove)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Jewelhart NumoonDiablo (Kylie Kavanagh)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Strongstorm Podium Dancer (L & K Kavanagh)

Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Atenta Mista Wags (Christine Alderton)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Lisakyanne Penelope Pitstop (P & S Nicholson)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Atenta Tommy Teeko (R Gambino)

West Highland White Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch White Villan I Put A Spell On You (Imp FIN) (Mrs L K Brown)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr Alan Hunt (NSW)

Best in Group & Aust Bred in Group: Bracco Italiano
Aust Sup Ch Moloscyg Brunelleschi (AI) (Dr C & Y Girling / J & R Mirto)
Runner Up in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Gr Ch Demorz Flesh For Fantasy (Mrs D E A Moran)
Baby in Group: Golden Retriever
Lionsfield Lord George Lush (Ms B Gaywood)
Puppy in Group: English Springer Spaniel
Aust Ch Rosherville Just Ebony (AI) (Mrs L Brown)
Open Neuter in Group: Weimaraner
Aust & Neut Ch Griswold Out Shine (Mrs F I Griffin)

Bracco Italiano
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Moloscyg Brunelleschi (AI) (Dr C & Y Girling / J & R Mirto)

Clumber Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Clussexx Kangaroo Jack (Imp ITA) (P McIntyre & T Garvey)

English Springer Spaniel
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Rosherville Just Ebony (AI) (Mrs L Brown)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Burlishcharm Opie JD (E Brooke)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Demorz Flesh For Fantasy (Mrs D E A Moran)
Baby of Breed: Aust Ch Demorz American Graffiti (Deb Moran)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Goldtreve Wild Murphy Magic (Rachael Ohlrich)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Piarki Winstons Golden Ticket (Rachael Ohlrich)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Fetchnpoint Hook Line N Sinka (Ms B Gaywood/ Miss S Stephens & Ms T Platt)
Baby of Breed: Lionsfield Lord George Lush (Ms B Gaywood)

Irish Water Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Waterboys Stormy Knight (P McIntyre / P Smith)

Labrador Retriever
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Gunderrako Secret (Angela Willliams)

Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am Gr & Aust Ch Solivia's Like Fine Wine At HiPoint (Imp USA) (J & R Mirto)
Puppy of Breed: Aust Ch Admirana Pretty In Pink (J & R Mirto)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Lukedom Let's Go Party (AI) (Studholme / Lawler / Grech)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Lukedom Kitty Kardashian (Studholme / Lawler / Grech)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Griswold Out Shine (Mrs F I Griffin)

Weimaraner (Long-haired)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wynwhisper Wicked (Wendy and Kim Laigne-Stuart)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Feldjaeger Unforgetable (LH) RA (W & K Laigne-Stuart)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Sinaway Top Glory (W & K Laigne-Stuart)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Elaine Knox (NSW)

Best in Group & Open in Group: Afghan Hound
Aust Sup Ch Aboukir Toughen Up (Day/ Sinclair & Johansen)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Saluki
Aust Sup Ch Padtheway Its Your Shout (C & G Arkell)
Minor in Group: Basenji
Aust Sup Ch Lomar Hat Trick (Mr J Lanser & Mr J Forbes)
Puppy in Group: Whippet
Calahorra miss serenade (S A & W N Slatyer)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Aboukir Toughen Up (Day/ Sinclair & Johansen)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Sup Ch Karakush Black Gold Texas Tea (L Kavanagh / L & H Gibson)

Basenji
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Sup Ch Lomar Hat Trick (Mr J Lanser & Mr J Forbes)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Nailah Has The Real Audacity (M G Fox)
Junior of Breed: Am & Aust Ch Meisterhaus Stripes R The New Black (Imp USA) (Millissa Fox)

Beagle
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Fudeta Christmas Carol (Mr J Lanser / Mr L & Mrs H GIbson)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Lwillows Girt By Sea (Mr Jordan L Lanser)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Spieldack Walk This Way (Eva Harper & Megan Enright)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Lowender Bullet With Your Name (Paul Bevins)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Lowender Zarkana (Paul Bevins)

Dachshund (Miniature Wire Haired)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Tarrangower Tyzack SE (Douglas McKay)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Tarrangower Tequila (Douglas McKay)

Saluki
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Padtheway Its Your Shout (C & G Arkell)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Taejaan Jewel O The Nile (C & G Arkell/NJ Rule-Steel)

Whippet
Puppy of Breed: Calahorra miss serenade (S A & W N Slatyer)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr Joseph Daidone (NSW)

Best in Group & Intermediate in Group: Border Collie
Aust Sup Ch Syryne Burning Embers HT (Shiralee Fossey)
Minor in Group: Shetland Sheepdog
Aust Ch Beauideal Girl At Heart (Judy Docksey)
Junior in Group: Border Collie
Aust Ch Neecabe Not Negotiable (Sharon Hannigan)
Aust Bred in Group: Bearded Collie
Aust Gr Ch Keiramyst Mi Wizard of Oz PT (Lynda Brandt)
Open Neuter in Group: Australian Shepherd
Aust & Neut Gr Ch Sugargum ArtofConspiracy RN (Ros Fraser)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Queblue Jaffa (T Canciani & I Elliott)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Willowpark Shez My Kind (M Kirk)

Australian Kelpie
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Roughstock Alabama Clay HT (Julie Hayne)
Baby of Breed: Aust Ch Huntarush Winda Woppa (Mrs Julie Hayne)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Ashem Mallee Boy (E & L Hagarty)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sutter Soldier Boy (Imp NZ) (Mr P & Mrs L Kiely / Ms N Pelletier)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Nuthinbutt Zips Funny Gal (M Kirk)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Ellagant Rumours At Mysql (Ellagant Knls)
Baby of Breed: Moonsbay Sky Patrol (Ros Fraser)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Dykinta Sea Patrol (Ros Fraser)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Gr Ch Sugargum ArtofConspiracy RN (Ros Fraser)

Australian Stumpy Tail Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Tailezz Inseattle (M Kirk)

Bearded Collie
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Keiramyst Mi Wizard of Oz PT (Lynda Brandt)

Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Weedram The Swedish Bear (F Philp)

Border Collie
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Syryne Burning Embers HT (Shiralee Fossey)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Neecabe Not Negotiable (Sharon Hannigan)
Minor of Breed: Bordarush Lady Guinevre (Mr S Hayne)

Finnish Lapphund
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Snofyre Dutch Dynasty (AI) (Sally Townsend & Chrissy Fitzgerald)

German Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Durnstein Glitz N Glamour (Mrs F M McAdam)

Puli
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Stonefelds Dressed In Black (Mr M Fisher-Hoad)

Shetland Sheepdog
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Beauideal Girl At Heart (Judy Docksey)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Margaretha Coetzer (NSW)

Best in Group & Intermediate in Group: Dobermann
Aust Ch Walamara Promises Promises (Imp NZ) (Sandra Mair)
Runner Up in Group & Junior in Group: Boxer
Aust Ch Valeska Big Easy (Imp NZ) (Sylvia Choca)
Baby in Group: Schnauzer (Miniature)
Aust Ch Treuliebe Madam Butterfly (Mrs J Jackson & Mrs M Outten)
Minor in Group: Akita
Daykeyne Aint No Knock Off (A Molan & T Buckley)
Puppy in Group: Bernese Mountain Dog
Aust Ch Atthecove Cinderella (Robyn Keen)
Aust Bred in Group: Siberian Husky
Aust Ch Articwolf Dances With Wolves (E & M Hardwicke)
Open in Group: Bernese Mountain Dog
Aust Ch Amigo Von der Bernessehof (Imp) (Robyn Keen)

Akita
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Daykeyne Aint No Knock Off (A Molan & T Buckley)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Amigo Von der Bernessehof (Imp) (Robyn Keen)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Atthecove Cinderella (Robyn Keen)

Boxer
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Valeska Big Easy (Imp NZ) (Sylvia Choca)

Bullmastiff
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fynobull Southern Starr (Mrs M & Mr A O'Callaghan)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Fynobull Diamond Mine (Mrs M & Mr A O'Callaghan)

Dobermann
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Walamara Promises Promises (Imp NZ) (Sandra Mair)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch IndPac Knight Marshal (Shelley Anne Beech)

German Pinscher
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Tennassity Damage Control (Ms N White & Mrs A Machan)

Mastiff
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Mastdoch Big River Burning (Mr P Docherty)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Nashtiff Broadway Baby (Mr L & Mrs A Docherty)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Hardrada Bobby Dazzler (Imp NZ) (Ms Kate Stuart / Mr I & Mrs S Geddes-Cook)

Schnauzer
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Treuliebe Time Traveler (R & M Outten / S & S Foote)

Schnauzer (Miniature)
Baby of Breed: Aust Ch Treuliebe Madam Butterfly (Mrs J Jackson & Mrs M Outten)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Articwolf Dances With Wolves (E & M Hardwicke)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Articwolf As Good As Gold (E & M Hardwicke)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Sue Davis (NSW)

Runner Up in Group & Open in Group: British Bulldog
Aust Sup Ch Janayin Who Wears Da Pantz (D Whillock)
Baby in Group: Schipperke
Monterrez Universal Soldier (G Cruse & N Curwen / I & R Keech)
Minor in Group: Japanese Spitz
Aust Ch Mannerking Crown Prince (Amanda Huggins)
Puppy in Group: Xoloitzcuintle (Standard)
Aust Gr Ch Wazzat Birote (AI) (Jordan Lanser & Jacqi Dinis)
Junior in Group: Dalmatian
Aust Ch Krystaway Screen Shot (R & D Harbin)
Aust Bred in Group: Keeshond
Aust Ch Ryfrost All About Me (E & R Ryan)
Open Neuter in Group: Japanese Spitz
Aust Neut Ch Tenkashiro Momo Sylver (Denise M Sylvester)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Janayin Who Wears Da Pantz (D Whillock)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Bumbullb No Undi Mundi (Donna Whillock)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Bumbullb Redfred (Donna Whillock)

Chow Chow
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cross B's American Playboy (AI) (Imp USA) (David & Susie Simpson)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Kuteaz Playboys Magic Man (David & Susie Simpson)
Baby of Breed: Chowpride Destinys Future (S Potter)
Baby (Dog) of Breed: Chowpride Halfblood Prince (S Potter)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Krystaway Screen Shot (R & D Harbin)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Krystaway remote access (R & D Harbin)

German Spitz (Mittel)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Ryfrost Im So Fancy (Ms Cathy Camara)

Japanese Spitz
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Daesdaemar Little Mis Sunshine (Amanda Huggins)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Mannerking Crown Prince (Amanda Huggins)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Tenkashiro Momo Sylver (Denise M Sylvester)

Keeshond
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Ryfrost Wotzittoya (E & R Ryan)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ryfrost All About Me (E & R Ryan)

Schipperke
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Monterrez Power And Might (G Cruse / N Curwen / I & R Keech)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Breogan Highway To Heaven (J Spacek)
Baby of Breed: Monterrez Universal Soldier (G Cruse & N Curwen / I & R Keech)

Xoloitzcuintle (Standard)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Gr Ch Wazzat Birote (AI) (Jordan Lanser & Jacqi Dinis)
Baby of Breed: Aust Ch Wazzat Centzontle (AI) (Jacqi Dinis)