Central Gippsland Kennel Club Inc (VIC)

Date of Show : 4-Jan-2020 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr Peter Frost (VIC)

Best in Show & Aust Bred in Show: Bullmastiff
Aust Sup Ch Nightquest Magic Affair (Mrs M Edwards)
Runner Up in Show & Open in Show: Grand Basset Griffon Vendeen
Multi Int Ch Frosty Snowman (Imp NLD) (RJ Wallis, S Marshall & G Huikeshoven)
Baby in Show: Whippet
Khayoz Dance The Nite Away (Khayoz Kennels)
Minor in Show: Leonberger
Glamourford That Spark (AI) (B Bieleny/B Halliwell)
Junior in Show: Havanese
Aust Ch Ananda Stopdragn Myheartaround (Anne Lay)
Intermediate in Show: Cairn Terrier
Joymont Secret Agent (Bond)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust & Neut Ch Macvale Jack Daniels (Mrs S Markham & Mr M Markham)
Runner Up Neuter in Show: German Shorthaired Pointer
Aust & Neut Ch Kobidan Kiss N Tell (Mrs S Nichols)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Lyn King (VIC)

Best in Group & Open in Group: Bichon Frise
Aust Sup Ch Monjoie The Wizard (J & W Hutchison)
Baby in Group: Tibetan Spaniel
Barrajy One Man Show (J & T Gard)
Puppy in Group: Yorkshire Terrier
Jazzuki Torina (Steven Reid)
Junior in Group: Havanese
Aust Ch Ananda Stopdragn Myheartaround (Anne Lay)
Aust Bred in Group: Bichon Frise
Monjoie Cool Merlin (J & W Hutchison / M Newman)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Miniature Pinscher
Aust Neut Ch Supacharm Prime Suspect (Lisa Prior)
Runner Up Neuter in Group: Tibetan Spaniel
Aust & Neut Ch Stinear New Kid On The Block (J & T Gard)

Affenpinscher
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: CIB & Aust Ch Swayd Running With Scissors (Kerry McKinnon & Emma-Lee Slavin)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Swayd Cry Me A River (Kerry McKinnon)

Bichon Frise
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Monjoie The Wizard (J & W Hutchison)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Monjoie Cool Merlin (J & W Hutchison / M Newman)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Monjoie Walking On Sunshine (J & W Hutchison/ M Newman)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Matmor Socialite (Mathew Morse & Will Henderson)
Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Matmor Jose Carreras (AI) (Mathew Morse & Will Henderson)
Junior of Breed: Blacktree Tangled Up In Blue (A J Kleinitz)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hollychi Diamond Delight (Karen A McCabe)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Hollychi Ballybranok (Karen Mcabe)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Hollychi Celtic Lassie (Karen McCabe)
Baby of Breed: Toyopet Special Delivery (Chris Strange)
Puppy of Breed: Hollychi Ebony Rose (Yolanda Krznaric)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Moldavia Make A Wish (Chris Strange)
R/UP Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Neut Sparklchi Charlotte Hornets RN (Jennifer Clancey)

Chihuahua (Smooth Coat)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Hollychi Rhapsody In Blue (Karen McCabe)
R/UP Neuter BOB & Res Neuter Bitch CC: Aust Gr & Neut Ch Hollychi White Diamonds (Mrs K McCabe)

Chinese Crested Dog
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Liliah No Rest For The Wicked (Miss J Laszuk)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Liliah Mocking Bird Time (Meken Kennels)

Griffon Bruxellois
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Griffonsburg Venus Victorious (Dr I T Mitchell)

Havanese
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Ananda Stopdragn Myheartaround (Anne Lay)

Italian Greyhound
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Clovelly Snazzy Schultz (Clovelly Kennels)
Baby of Breed: Belloiggy Ballerina Di Luna (Miss Fiona Gilbert)
R/UP Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust & Neut Ch Vickma Surprise Surprise (Miss F Gilbert)

Japanese Chin
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Chincasa High Voltage (A Sharp & N Skeet)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Hanami Sumi Fuji (Alwood Kennels)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Alwood Kodenatsu (Alwood Kennels)

Miniature Pinscher
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Supacharm Hellion (Lisa Prior)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Leoricia Return The Favour (Mrs Lisa Prior)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Supacharm Prime Suspect (Lisa Prior)

Papillon
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Pinklee I'm A Gambling Man (Ms G Cherry & Ms M Sarif)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Pinklee Wonderful Time (Ms G Cherry)

Russian Toy (Long Haired)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Beaudanser Walzin Matilda (D Graham)

Tibetan Spaniel
Baby of Breed: Barrajy One Man Show (J & T Gard)
Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Stinear New Kid On The Block (J & T Gard)

Yorkshire Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Jazzuki Torina (Steven Reid)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr Peter Frost (VIC)

Best in Group & Intermediate in Group: Cairn Terrier
Joymont Secret Agent (Bond)
Runner Up in Group: Border Terrier
Glenbogle Better Be Quick (Carole Denehey)
Baby in Group: American Staffordshire Terrier
Icerainstafs Cindi With Tarandu (AI) (V Torney)
Minor in Group: Staffordshire Bull Terrier
Wintrodan Even Flow (Troy Emmerson)
Puppy in Group: Skye Terrier
Santlin Studded In Diamonds (David & Julie Cartledge)
Junior in Group: Scottish Terrier
Shortblak Believe in Love (Mrs S & Mr J Grove / Ms S Sullivan)
Open in Group: Staffordshire Bull Terrier
Kimbastaff Doo You Believe (Emma Lay)

Airedale Terrier
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Airewood Strawberry Fields (Mrs S & Mr C Duff)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Ironklad Pretty Boy Floyd (Mr J Urch & Miss K Oseckas)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Farfromova Romance Is Dead (G Ward & B Taylor)
Baby of Breed: Icerainstafs Cindi With Tarandu (AI) (V Torney)
Baby (Dog) of Breed: Icerainstafs Victory With Tarandu (AI) (Vanessa Torney)

Border Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Glenbogle Better Be Quick (Carole Denehey)

Cairn Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Joymont Secret Agent (Bond)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Joymont Angels Envy (Cathy Scotton)
Baby of Breed: Joymont Toffee Apple (Cathy Scotton)

Norfolk Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Mazberg The One and Only (S Culbert/ G Jones/ M Berg)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Taram Black Truffle (M Berg)

Scottish Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Shortblak Believe in Love (Mrs S & Mr J Grove / Ms S Sullivan)

Skye Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Santlin Studded In Diamonds (David & Julie Cartledge)
R/UP BOB & Bitch CC: Santlin Shampers On Ice (David & Julie Cartledge)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Kimbastaff Doo You Believe (Emma Lay)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Wintrodan Even Flow (Troy Emmerson)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Wintrodan looks are decieving (T Emmerson)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Sue Sutherland (VIC)

Runner Up in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Kobidan Pretty Boy Floyd (J Cattell & S Nichols)
Baby in Group: Pointer
Onpoint You Got The Look (Mr G Munro)
Intermediate in Group: Golden Retriever
Keanstar Caruso CD RE RAE JC (P & J Convery)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: German Shorthaired Pointer
Aust & Neut Ch Kobidan Kiss N Tell (Mrs S Nichols)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kobidan Pretty Boy Floyd (J Cattell & S Nichols)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Kobidan Quick Smart (Mrs J Cattell & Mrs S Nichols)
Bitch CC & Junior of Breed: Kobidan Raise Your Glass (Mrs J Cattell & Mrs S Nichols)
Res Bitch CC & Open of Breed: Canawindra Roll On By (M J & F L Park)
Puppy of Breed: Canawindra Roger Juliet (Raelene Trimble)
Intermediate (Bitch) of Breed: Canawindra Roll My Way (MJ & F L Park)
Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Canawindra Up Beat (M & F Park / R Raven)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Kobidan Kiss N Tell (Mrs S Nichols)

Golden Retriever
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Keanstar Caruso CD RE RAE JC (P & J Convery)
Puppy of Breed: Goldaseden something onmy mind (Miss M Wingate)

Gordon Setter
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kemsley A Wish Come True (Sue Natoli)
R/UP BOB & Res Dog CC: CIB/Aust Gr Ch Kemsley Dare To Dream RN (Natalie Collins)

Labrador Retriever
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kelindebar Pretty Flash (Linda Adams)
Dog CC: Aust Ch Kelindebar English Oak (Mrs Linda Adams)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut / T / TS Gr Ch Zenchel Fromelles Honour CD RE NRA JD SPD (Rebecca Kearney)

Pointer
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Tyeanbo Take Another Look (G Munro)
Baby of Breed: Onpoint You Got The Look (Mr G Munro)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Bromhund Gimmee Goose Bumps (Bromhund & Gaye Todd)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Ms Anne Lenne (VIC)

Best in Group & Open in Group: Grand Basset Griffon Vendeen
Multi Int Ch Frosty Snowman (Imp NLD) (RJ Wallis, S Marshall & G Huikeshoven)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Saluki
Aust Ch Crisnick Sourcerers Apprentice (AI) (Talkabout Kennels)
Baby in Group: Whippet
Khayoz Dance The Nite Away (Khayoz Kennels)
Puppy in Group: Pharaoh Hound
Mystra Firebrand (Ms T Gaudio)
Aust Bred in Group: Borzoi
Marakhoff Shostaakovich (Marakhoff Kennels)
Runner Up Neuter in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust Neut Ch Berghutte Paint It Black (Kinderscout Knls)

Beagle
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Langrigg How Cool Am I (AI) (Bowler & Osmotherly)

Borzoi
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Marakhoff Belisarius Quinntaah (Marakhoff Kennels)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Marakhoff Saassicaia (Marakhoff Kennels)
Aust Bred of Breed: Marakhoff Shostaakovich (Marakhoff Kennels)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Berghutte Lil Blk Dress (Kinderscout Knls)
Baby of Breed: Sarsica Believe In Me (Vicki Pettigrove & Sarah Pendlebury)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Berghutte Paint It Black (Kinderscout Knls)

Grand Basset Griffon Vendeen
BOB, Dog CC & Open of Breed: Multi Int Ch Frosty Snowman (Imp NLD) (RJ Wallis, S Marshall & G Huikeshoven)

Petit Basset Griffon Vendeen
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Rokeena Make My Day (R J & R J Wallis)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Rokeena Under The Mistletoe (R J & R J Wallis)

Pharaoh Hound
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Mystra Firebrand (Ms T Gaudio)

Saluki
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Crisnick Sourcerers Apprentice (AI) (Talkabout Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Crisnick Whiskey On Ice (AI) (Mr T Kyman/ Mrs N Lawton/ Mr A Wishart)

Whippet
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Khayoz Dancing In The Rain (Khayoz Kennels)
Baby of Breed: Khayoz Dance The Nite Away (Khayoz Kennels)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Shelley L Bateup (VIC)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Collie (Smooth)
Aust Ch Foxbell X Factor (Mrs C & Miss K Baker)
Baby in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Lakamari Southern Cognac (NBT) (Lakamari Kennels)
Minor in Group: Collie (Rough)
Kirrieloch Danzin onth Ceiling (Samantha Buckley)
Junior in Group: Old English Sheepdog
Perfu Captain Midnight (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Open in Group: Old English Sheepdog
Aust Gr Ch Perfu Dancn With Starsnstripes (Mr C / Mrs S Moore & Mr J Moore)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust & Neut Ch Macvale Jack Daniels (Mrs S Markham & Mr M Markham)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Cloverdowns Walking In Memphis (Mrs Jean Purcell)

Australian Kelpie
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Goldedge Country Rose (Christine Edgley)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Goldedge Country Spirit (Christine Edgley)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Am Gr Ch Shadomoons Take On The World (Imp USA) (Sarah Pendlebury)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Dykinta Man Around Town (Wendy Atkins)

Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Beljekali Xquisite (Ms K Houston)

Border Collie
Res Bitch CC: Aust Ch Milangimbi Diamonds N Lace ET (D Miller)
Minor of Breed: Milangimbi beyond xpectations (Samantha Odriscoll)
Puppy (Bitch) of Breed: Milangimbi Morning Glory (Samantha O'Driscoll)

Collie (Rough)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Jencol Danzliknooneswatchin (Miss S Buckley)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kirrieloch Danzin onth Ceiling (Samantha Buckley)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Carluke This Is Me (Mrs C & Miss K Baker)

Collie (Smooth)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Foxbell X Factor (Mrs C & Miss K Baker)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Taigakoira Tahtien Valo (Ms H Lim & Ms T J MacDonald)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Theldaroy Very Dynamic (G Knowles & R Seare)

German Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lakamari Totally Tameeka (Lakamari Kennels)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lordavo Royal Commander (Kathleen Raven)

Old English Sheepdog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Perfu Dancn With Starsnstripes (Mr C / Mrs S Moore & Mr J Moore)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Perfu Captain Midnight (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)

Polish Lowland Sheepdog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mirriyuula Playboy (Janelle Sleebs)

Shetland Sheepdog
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Lakamari Pure Indulgence (Lakamari Kennels)

Swedish Vallhund
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Osuno Outback Alice At Ubiqque (Imp NZ) (Mrs Jen Eaton)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Osuno Great Gatsby At Ubiqque (Imp NZ) (Mrs J Eaton)
Baby of Breed: Ubiqque Stop Your Fussin (Mrs J Eaton)

Welsh Corgi (Cardigan)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kalora u Can't Touch This (Glenine Kennels)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Antudor Enchanting Rhythm (NBT) (Lakamari Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Antudor The Vigilante At Lakamari (NBT) (Lakamari Kennels)
Res Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Markorgi Barkley (Mrs S & Mr M Markham)
Baby of Breed: Lakamari Southern Cognac (NBT) (Lakamari Kennels)
Minor of Breed: Markorgi Blossoming Sensation (Mrs S & Mr M Markham)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Macvale Jack Daniels (Mrs S Markham & Mr M Markham)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Phillipa Clark (VIC)

Best in Group & Aust Bred in Group: Bullmastiff
Aust Sup Ch Nightquest Magic Affair (Mrs M Edwards)
Runner Up in Group & Junior in Group: Dobermann
Aust Ch Copperdobe Pitcha Perfect (AI) (Imp NZ) (Julie Hovell)
Baby in Group: Bernese Mountain Dog
Kraigoaks Indian Summer (Craig Phillips & Kym Oakley)
Minor in Group: Leonberger
Glamourford That Spark (AI) (B Bieleny/B Halliwell)
Puppy in Group: Newfoundland
Apalie unlock your dreams (Michelle Ramsdale & Melissa Fraser)
Open in Group: Dobermann
Aust Ch Copperdobe Rayz A Riot (AI) (Imp NZ) (J Hovell)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Samoyed
Aust Gr & Neut Ch Airebis Kissed by Moonlite RN (K / G & J Hughes)
Runner Up Neuter in Group: Bernese Mountain Dog
Montreaux Prada (Nathan & Bethany Brown)

Alaskan Malamute
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Whitewarrior Wintas Dance (Graeme Rothie)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Whitewarrior Nakomas Quest (AI) (Brett White)

Bernese Mountain Dog
Res Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Bernation Champagne on ice (Felicity Broome)
Baby of Breed: Kraigoaks Indian Summer (Craig Phillips & Kym Oakley)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Montreaux Prada (Nathan & Bethany Brown)

Bullmastiff
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Nightquest Magic Affair (Mrs M Edwards)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Nightquest Time To Reign (Mrs M Edwards & Miss E Edwards)

Dobermann
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Copperdobe Pitcha Perfect (AI) (Imp NZ) (Julie Hovell)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Copperdobe Rayz A Riot (AI) (Imp NZ) (J Hovell)

Leonberger
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Glamourford Mercury Man (B Bieleny/S Robertson)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Glamourford Tonka Tough (AI) (Mrs D Lightowler & Ms B Bieleny)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Glamourford That Spark (AI) (B Bieleny/B Halliwell)

Newfoundland
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Krystalcove Blue Steel (Miss R Cutler & Mr S Bell)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Apalie unlock your dreams (Michelle Ramsdale & Melissa Fraser)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Ubersein Lucky Luciano (L Russell)

Samoyed
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Nordicharm Royal Wizard (Christine Graham)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Airebis My One True Love (Kellie/ Judy & Graham Hughes)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Airebis Kissed by Moonlite RN (K / G & J Hughes)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Cranmil Brandy Schnapps (Deanne Strahan)
Baby of Breed: Sharluka Gimme A Fiddle (P & T Griffin)

St Bernard
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Snomark SZ Maisey (Mrs L Singh)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Linda Walsh (VIC)

Best in Group & Aust Bred in Group: Poodle (Toy)
Aust Ch Sintee Saucy Abby (Sintee Kennels)
Runner Up in Group: Boston Terrier
Aust Ch Bostonbob Little Lulu (J Semmler/ V Clarke/ A Clarke)
Baby in Group: French Bulldog
Senarabull True Love (AI) (Senthil Arunachalam)
Minor in Group: French Bulldog
Chicchien Stelth (H D Schembri)
Open in Group: German Spitz (Mittel)
Aust Ch Orionstars The Dragon Slayer (K & T Doyle/ M & J Field)

Boston Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bostonbob Little Lulu (J Semmler/ V Clarke/ A Clarke)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Loualli Wizards Wand (J Semmler & V Clarke)

Dalmatian
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Edelevlek Soul and Spirit (AI) (Ellenah Anders)
Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Paceaway Pendragon (Carol Brady)
Baby of Breed: Edelevlek Tried N Terrific (Miss Alisha Van Vliet)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Senarabull Academy Award (Senthil Arunachalam)
Res Dog CC & Minor of Breed: Chicchien Stelth (H D Schembri)
Baby of Breed: Senarabull True Love (AI) (Senthil Arunachalam)

German Spitz (Mittel)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Orionstars The Dragon Slayer (K & T Doyle/ M & J Field)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ophnbark Montanas Amethyst At Mediaevalage (K & T Doyle / M & J Field)

Great Dane
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Underane Girl on Fire (Alisha Watson & Rhonda Harvey)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Danefred Memories Rmade O This (AI) (Frieda Clifton)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Underane Iyiz Beautiful (Mr R & Mrs M Buckland)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Whitewishes Cadence Rising Sun RN (C Darby & D Hanslow)

Keeshond
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Venlo Spice Up The Party (Pam & Andrew Yu)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Venlo Limited Edition (Pam & Andrew Yu)

Poodle (Standard)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Starus Dancing With Th Devil (Miss Nicole Tetof & Miss Kate Chandler)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Giday Captain Thunder Bolt (AI) (Linda Johnson)

Poodle (Toy)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sintee Saucy Abby (Sintee Kennels)

Schipperke
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Hapipet Suit Up Barney (Hapipet Kennels)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Eljaes Prince Of Fire (Lisa Woolley)

Tibetan Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Ayrmann Immortal Magic (Miss L Cowan)