Royal Hobart Show (TAS)

Date of Show : 22-Oct-2016 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr L H Wilberg (Norway)

Best in Show & Open in Show: Airedale Terrier
Ua & Md Ch Est Etium Ore Uno (Imp UKR) (Mr R & Mrs A Sorraghan)
Baby in Show: Chow Chow
Finnoz Aulus (AI) (Kathryn Hay & Marianne Lahde)
Minor in Show: Welsh Corgi (Pembroke)
Vanharon Miss Fisher (Mrs C Vaughan)
Puppy in Show: Beagle
Aust Ch Hounsley Hey Ho Here She Goes (AI) TD (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Junior in Show: Samoyed
Aust Ch Aldonza Stand Easy (F Tucker/M Johnson/C Houston)
Intermediate in Show: Welsh Springer Spaniel
Aust Ch Goldmaid Dangerous Player (AI) (D L & L Meagher)
State Bred in Show: Shetland Sheepdog
Aust Ch Shelmanna Casscade Ov Diamonds (Mrs Shirley Fox)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mr L H Wilberg (Norway)

Best in Group & Aust Bred in Group: Maltese
Aust Ch Merimalt Wizard Of Phantasy (P & P Cutler/ G M Walters)
Runner Up in Group & Open in Group: Pug
Aust Sup Ch Obsidion Coup D'Etat (Ben Luxton / Jaidyn Walker)
Minor in Group: Tibetan Spaniel
Aust Ch Byrebaer Alreddi Astar (Georgie Smith)
Puppy in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Abbysfield Winter Sage (Christine Darke)

Affenpinscher
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Elcavel Cinderella (L M Cashman)

Australian Silky Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Nantiki Mr Darcy (Mrs Janice E Klaus)

Bichon Frise
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Daejilon Sweet Rebel (Christina Johns)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Amourchiot Faerie Princess (Christina Johns)

Cavalier King Charles Spaniel
Puppy of Breed: Abbysfield Winter Sage (Christine Darke)

Chihuahua (Long Coat)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Hollychi Celtic Lassie (Karen McCabe)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Hollychi White Diamonds (Karen McCabe)
Res Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Classychi Jiminy Crickit (Katie Hyland)

Havanese
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Ananda Hearts a Racin (Mrs A Lay)

Italian Greyhound
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Barad Lomatia (Barad Kennels)

Japanese Chin
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Kiseki Tadashi (L McArthur & M A Barras)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kiseki Kazumii (Ms L McArthur)

Lowchen
Baby of Breed: Wyntervale Son Of A Witch (L Howlett-Trahar / L M Ford)

Maltese
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Merimalt Wizard Of Phantasy (P & P Cutler/ G M Walters)

Miniature Pinscher
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Boshafte Heemskerck (Ian & Katherine Davey)

Pekingese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Parkavon Master of Mission (Imp NZ) (Jan Hellessey)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Valvista Smart Alec (Jan Hellessey)
Baby of Breed: Khyleini Made To Order (Jan Hellessey)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Pomquest X Factor (Mrs F Harris / B & S Abraham)

Pug
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Obsidion Coup D'Etat (Ben Luxton / Jaidyn Walker)

Tibetan Spaniel
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Byrebaer Alreddi Astar (Georgie Smith)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Byrebaer Dash of Debonair (Georgie Smith)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr L H Wilberg (Norway)

Best in Group & Open in Group: Airedale Terrier
Ua & Md Ch Est Etium Ore Uno (Imp UKR) (Mr R & Mrs A Sorraghan)
Runner Up in Group: Border Terrier
Aust Sup Ch Bohunt Fallen Angel (Gaela Whyte)
Intermediate in Group: Cairn Terrier
Aust Ch Joymont Dream Catcher (Cathy Scotton)

Airedale Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Ua & Md Ch Est Etium Ore Uno (Imp UKR) (Mr R & Mrs A Sorraghan)
Bitch CC & Puppy of Breed: Oldiron You Only Live Once (Mr R & Mrs A Sorraghan)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Amseraphs Highway of Dreams (AI) (F Wiltshire & K Taylor)

Bedlington Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Piperdene Steel Magnolia (Piperdene Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Piperdene Purple Rain (Piperdene Kennels)

Border Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bohunt Fallen Angel (Gaela Whyte)

Cairn Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Se U Ch Rottriver's The Invisible Man (Imp SWE) (Cathy Scotton)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Joymont April Love (Cathy Scotton)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Joymont Dream Catcher (Cathy Scotton)
Baby of Breed: Joymont Henrik Stenson (Cathy Scotton)
Puppy of Breed: Joymont Sir Winston Churchill (Cathy Scotton)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sashgar Keep Flamin Dreamin (S Collins)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sashgar I Am The Regent (S Collins)

Manchester Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Baghasdail Might N Power (Ms Val Adams)
Res Dog CC & Junior of Breed: Dixiedaly Mystery Prince (Val Adams)
State Bred of Breed: Dixiedaly Showcase Gal (Val Adams)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Joden Dirty Thoughts (Mr J Aherne/ Ms M Smith)
Minor of Breed: Gummiebear Skiesthalimit (Tameeka Kelly)
Junior of Breed: Darlingred Midnight Man (Ann Burns)

West Highland White Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Tarrilli Steppin Out (Mrs J Mcculloch)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tarrilli Talk About Teddy (Mrs R Weber)
Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Tarrilli So Why Not Me (Mrs R Weber)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr L H Wilberg (Norway)

Best in Group & Open in Group: Cocker Spaniel
Aust Ch Glenayden Nick Of Time (E & K Job/ A & M Jones / A O'Keefe)
Runner Up in Group: Golden Retriever
Aust Sup Ch Kaparla Game Plan (Mrs H Morrison)
Baby in Group: English Springer Spaniel
Fraelighte Frozen Heart (Mrs C & Ms S Gangell)
Minor in Group: German Shorthaired Pointer
Arosa Avante Garde (AI) (Imp NZ) (S Rattle & T Sproule)
Junior in Group: Weimaraner
Aust Ch Ghostwind Oskar Dela Renta (AI) (Simone Haigh)
Intermediate in Group: Welsh Springer Spaniel
Aust Ch Goldmaid Dangerous Player (AI) (D L & L Meagher)
State Bred in Group: Weimaraner
Aust Ch Ghostwind I Put A Spell On You (AI) (Ghostwind Kennels)

Clumber Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Appintiki Baileys On Ice (John / Judy & Susan Teniswood)
R/UP BOB, Res Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Boroniahil Balthazar (John / Judy & Susan Teniswood)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Boroniahil Babushka (John / Judy & Susan Teniswood)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Glenayden Nick Of Time (E & K Job/ A & M Jones / A O'Keefe)

English Setter
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Carlyra Token Keepsake (Patricia Stevenson)

English Springer Spaniel
Baby of Breed: Fraelighte Frozen Heart (Mrs C & Ms S Gangell)

German Shorthaired Pointer
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Trupoint For The Fun Of It (Ms M & Miss J Pledger)
Res Dog CC & State Bred of Breed: Aust Gr Ch Macantsaoi Highland Legend (S Rattle & T Sproule)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Macantsaoi Irish Rhythm (S Rattle & T Sproule)
Minor of Breed: Arosa Avante Garde (AI) (Imp NZ) (S Rattle & T Sproule)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Kaparla Game Plan (Mrs H Morrison)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Goldlake Happily Ever After (Janette Grierson)

Gordon Setter
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kemsley Dare To Dream (Natalie Collins)
Puppy of Breed: Kemsley A Wish Come True (S M Natoli)

Hungarian Vizsla
Baby of Breed: Bokezu Jularo Jezebel (Denise Shearing)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bradorla Air Force One (C Ellis/M Wickham)
Junior of Breed: Aust Ch Liberty Jewel Star Obsession (Gillian Dight)

Pointer
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Chesterhope God of Thunder (Imp NZ) (Catherine Jones)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ghostwind Rumour Has It (J Turner)
R/UP BOB & Res Bitch CC: Aust Ch Ghostwind Smokin Delight (AI) (Ghostwind Kennels)
Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Ghostwind Oskar Dela Renta (AI) (Simone Haigh)
Baby of Breed: Ghostwind Dancin With Th Devil (Ghostwind Kennels)
State Bred of Breed: Aust Ch Ghostwind I Put A Spell On You (AI) (Ghostwind Kennels)

Weimaraner (Long-haired)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Sharlani Fudgie Bear ET TD (Verity Adams)
R/UP BOB, Res Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Seriousgrey Mr Unleashing Fun (Seriousgrey Kennels)
Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Seriousgrey Ms Unlocking Magic (Seriousgrey Kennels)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Greywei Love Actually TD (Greywei Kennels)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Goldmaid Dangerous Player (AI) (D L & L Meagher)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mr L H Wilberg (Norway)

Best in Group & Puppy in Group: Beagle
Aust Ch Hounsley Hey Ho Here She Goes (AI) TD (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
State Bred in Group: Pharaoh Hound
Aust Ch Pharaoz Phantastic (M Muldoon)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Keywest Fringe Benefit (AI) (L Wiltshire / G & P May / P Smith)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Doyen Time For Appal Piencream (L Wiltshire)

Beagle
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Hounsley Hey Ho Here She Goes (AI) TD (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Hounsley Howard Showers (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Res Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Hounsley Hanae Mori (Miss J Lalor& Mr P Hissey)

Dachshund (Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Eukypark Heart Of Gold (AI) (J M Taylor & K F Morgan)
Dog CC & Intermediate of Breed: Mal & Aust Ch Unita's The Legend At Hacienda (Imp MYS) (J M Taylor & K F Morgan)

Dachshund (Wire Haired)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Dachdotcom Wired To The Cloud (AI) (Mr M Muldoon & Miss L Woods)

Pharaoh Hound
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Pharaoz Phantastic (M Muldoon)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Usakose Heaven Sent A Dragon (AI) (Sharron Taylor)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Usakose Halo Be Thy Name (AI) (Sharron Taylor)

Whippet
Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kallrea Secret Dream (L Wiltshire)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr L H Wilberg (Norway)

Best in Group & Junior in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust Ch Bojojamile Bit of a Cracker (AI) (R H & V J Hutton)
Runner Up in Group & Open in Group: Puli
Aust Sup Ch Cordmaker Enchanted April (Imp NZ) (Maree & Daniel Aitchison / Sue Huebner)
Minor in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Vanharon Miss Fisher (Mrs C Vaughan)
Puppy in Group: German Shepherd Dog
Roxamburg Harleys Rose (G & K Hall)
Intermediate in Group: Shetland Sheepdog
Aust Ch Shelmanna Playing for Keeps (Mrs S Fox)
State Bred in Group: Shetland Sheepdog
Aust Ch Shelmanna Casscade Ov Diamonds (Mrs Shirley Fox)
Aust Bred in Group: Australian Shepherd
Dual Ch (T) Ellagant Great Expectations CDX RAE (Ross Carlson)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Dual Ch (T) Ellagant Great Expectations CDX RAE (Ross Carlson)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sayly Sweet Ohana (AI) TD (Carol Golding & Dr L Smith)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Sutter's Sweet Fanny Adams (Imp NZ) (Miss B Trotter & Miss L Dawkins)

Bearded Collie
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Peppagrove Magical Symfonie (AI) (Mario Weiss)

Border Collie
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Allclarity Diamond Broker (AI) (Sonja Gangell)

Collie (Rough)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Pintado Soft Breeze (Dr R Hall)

German Shepherd Dog
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Roxamburg Harleys Rose (G & K Hall)
Dog CC: Aust Ch Swartzlic Super Bentley (Mr K W & Mrs P Eaves-Tennant)
Junior of Breed: Roxamburg Pinball Wizard (G & K Hall)
Intermediate of Breed: Aust Ch Roxamburg Hot Chilli (Glenn & Kristy Hall)
State Bred of Breed: Aust Ch Karraine Show Doll (Mrs P & Mr K W Eaves-Tennant)
Aust Bred of Breed: Karraine Perfectly Posh (Mrs P & Mr K W Eaves-Tennant)

Old English Sheepdog
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Perfu Phenix Rising (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)

Puli
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Cordmaker Enchanted April (Imp NZ) (Maree & Daniel Aitchison / Sue Huebner)

Shetland Sheepdog
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Shelmanna Casscade Ov Diamonds (Mrs Shirley Fox)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Shelmanna Playing for Keeps (Mrs S Fox)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Yasdnil You Talking About Me (Muriel & Julie Kaden)
Puppy of Breed: Aerten I Did It My Way (Muriel & Julie Kaden)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Bojojamile Bit of a Cracker (AI) (R H & V J Hutton)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Bojojamile Behind the News (R H & V J Hutton)
Minor of Breed: Vanharon Miss Fisher (Mrs C Vaughan)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr L H Wilberg (Norway)

Runner Up in Group: Siberian Husky
Aust Sup Ch Canyonlands Sweet Cheyenne (Pamela Adams)
Baby in Group: Akita
Shokuma Candy Crush (K Pearce / D Klingberg / W Osborn)
Minor in Group: Bullmastiff
Remyk itis armistice oth foe (AI) (M Coleman & R Morgan)
Puppy in Group: Alaskan Malamute
Arcticbliss Perfect Pink (Michelle Kube)
Junior in Group: Samoyed
Aust Ch Aldonza Stand Easy (F Tucker/M Johnson/C Houston)
Intermediate in Group: Portuguese Water Dog
Aust Ch Uptrend Dark Passenger (R & S Beaman)
State Bred in Group: Boxer
Aust Ch Bardinet The Dark Knight (P Adams & N Richardson)
Aust Bred in Group: Russian Black Terrier
Aust Ch Escardrille Kostya Maksim (Ms Julie-Anne Jenkins)

Akita
Baby of Breed: Shokuma Candy Crush (K Pearce / D Klingberg / W Osborn)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Arcticbliss Wanted Deadoralive (Michelle Kube)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Arcticbliss Glacier Storm (Michelle Kube)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Arcticbliss Perfect Pink (Michelle Kube)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Cloudforest Xcalibar (S & C Eastley)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cloudforest Under the Covers (S & C Eastley)

Boxer
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Bardinet The Dark Knight (P Adams & N Richardson)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bardinet Catching Fire (T Collicutt/ N Richardson & P Adams)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bardinet Brief Allegiance (T Collicutt/ N Richardson & P Adams)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Sup Ch Denem Oso A Brief Notion at Sanlian (Imp NZ) (P Adams & N Richardson)
Minor of Breed: Casqueen Diesel Power (M O'Brien / S & S Castiglione)

Bullmastiff
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Remyk itis armistice oth foe (AI) (M Coleman & R Morgan)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Nightquest Royal Sovereign (R & T McCauley)
Baby of Breed: Nightmania here comes trouble (R & T McCauley)

Cane Corso
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: RedGladiator Cleopatra (Michelle Minardi / Milan Farkas)

Dobermann
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Walamara Quik-Off The Mark (Imp NZ) (Chkano Kennels / Jaidyn Walker)

Dogue de Bordeaux
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Durhamdogues Haters Hush (R Healey)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Durhamdogues Extra Gold (R Healey)

Newfoundland
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Yesallaw Courage Under Fire (Sue & Clifford Gray)
Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Seadale Viva Liberty (AI) (Clifford & Sue Gray)
Baby of Breed: Yesallaw Frozen From The Past (Sue & Clifford Gray)

Portuguese Water Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Uptrend Dark Passenger (R & S Beaman)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Gesundheit Black Shiraz (Imp NZ) (Maree Anderson)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Gesundheit Black Caviar (Imp NZ) (Maree Anderson)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Kuhnheit Cos Im The Real Thing (Rosemary Adler)
Junior of Breed: Moy Shake Rattle N Roll (AI) (Imp NZ) (Dion Russell)

Russian Black Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Escardrille Kostya Maksim (Ms Julie-Anne Jenkins)

Samoyed
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Aldonza Stare and Whisper (C Houston / M Johnson)
Junior of Breed: Aust Ch Aldonza Stand Easy (F Tucker/M Johnson/C Houston)
Intermediate (Dog) of Breed: Classicana Sun Moon and Stars (Lesley Eaton)
Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Classicana Bella Luna (Lesley Eaton)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Favreau Touch of Silver (Mrs Marie Douglas)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Canyonlands Sweet Cheyenne (Pamela Adams)

St Bernard
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Southerton Smooth Operator (AI) (Ms Julie-Anne Jenkins)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mr L H Wilberg (Norway)

Best in Group & Open in Group: Keeshond
Aust Ch Bargeway Next Edition (Imp UK) (Brad Santas/ Kayla & Julie Kennedy)
Baby in Group: Chow Chow
Finnoz Aulus (AI) (Kathryn Hay & Marianne Lahde)
Minor in Group: Tibetan Terrier
Gengala Got Your Attention (Louise Hickie)
Puppy in Group: Great Dane
Aust Ch Kaoota Koa (Susan Grant)
Intermediate in Group: French Bulldog
Aust Ch Warpaint L'Etincelle De Cour (Miss Jessica Harrison)

Chow Chow
Baby of Breed: Finnoz Aulus (AI) (Kathryn Hay & Marianne Lahde)

French Bulldog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Warpaint L'Etincelle De Cour (Miss Jessica Harrison)

Great Dane
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Kaoota Kalisha (Susan Grant)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kaoota Koa (Susan Grant)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kayem Been There Dun That (AI) (Kerry Adams)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Rithpen Stripes N All (Kerry Adams)

Keeshond
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bargeway Next Edition (Imp UK) (Brad Santas/ Kayla & Julie Kennedy)
Junior of Breed: Calivale Its Confidential (Mrs Julie Kennedy)

Tibetan Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Gengala Party Trick (Dawn Alomes)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Gengala Got Your Attention (Louise Hickie)