Port Stephens Dog Sports Club Inc (NSW)

Date of Show : 26-Aug-2018 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Patricia McLeod (QLD)   (Total Entry : 429)

Best in Show & Junior in Show: Fox Terrier (Smooth)
Aust Sup Ch Pinnacle Me Myself And Eye (Imp NZ) (S & A Evans)
Runner Up in Show & Open in Show: Tibetan Terrier
Am/ Am Gr & Aust Ch Ecco Domani's The Guardian Of Destiny (Imp USA) (Miss L M Hickie)
Baby in Show: Labrador Retriever
Jarkk Perfect Dream Time (Barbara Broughton)
Minor in Show: Chow Chow
Kuteaz Playboys Bundy Bear (David & Susie Simpson)
Puppy in Show: Briard
Aust Ch Cacharel Now Look at Me (Mrs L van Coevorden / Mr C & Mrs A Mitchell)
Aust Bred in Show: Newfoundland
Aust Sup Ch Newfcastle Warrior Paint (Nagle/Durell)

Puppy SweepStakes - 1st Place: Keeshond
Aust Ch Kahnhond Latest Edition (Brad Santas)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Boxer
Aust Ch Boxcrest Absolute Magic (E V Gordon-Pandelis)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Cavalier King Charles Spaniel
Chevalove Lighting Jack (K & M Munro)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Jane Armatys (QLD)  (Group Entry : 74)

Baby in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Chevalove Red Hot lil Devil (K & M Munro)
Puppy in Group: Pekingese
Waaini Gday Mate (M Magnayon)
Intermediate in Group: Russian Toy (Long Haired)
Aust Ch Benboochka Count Alucard (Mr Don and Mrs Lyn Hunter)

Australian Silky Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Balkana Under The Influence (James Camac)

Bichon Frise
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Bellrize Rocky Road (Mrs T & Mr D Baker)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Chevalove Imperial Design (K & M Munro)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Chevalove Nobel By Design (K & M Munro)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Chevalove Lighting Jack (K & M Munro)
Baby of Breed: Chevalove Red Hot lil Devil (K & M Munro)
Baby (Dog) of Breed: Chevalove Red Storm Rising (K & M Munro)
Minor (Bitch) of Breed: Chevalove Secret Affaire (K & M Munro)

Havanese
BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Hashki Keeping up Appearances (P Williams)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Auskrest Got my Mojo (Sandra McMahon)

Miniature Pinscher
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Minelphi I am on Fire (Errolynne Cross and Phillip Cross)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Panache Time and Tide at Minelphi (imp NZ) (Errolynne Cross & Phillip Cross)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Minelphi I Just Wanna Love U (Errolynne Cross & Phillip Cross)
Intermediate of Breed: Aust Ch Minelphi Forever Yours (Errolynne Cross & Phillip Cross)

Pekingese
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Waaini Gday Mate (M Magnayon)

Russian Toy (Long Haired)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Benboochka Count Alucard (Mr Don and Mrs Lyn Hunter)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Patricia McLeod (QLD)  (Group Entry : 47)

Best in Group & Junior in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Sup Ch Pinnacle Me Myself And Eye (Imp NZ) (S & A Evans)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Ch Selwor Sweet Victory (Imp NZ) (J & L Rowles)
Baby in Group: Staffordshire Bull Terrier
Lilrock Canny Lass (S Clark & K Coulson)
Intermediate in Group: Australian Terrier
Aust Ch Cliftop Blue Rebel (K Heald / K Simpson / S Gilkison)
Open in Group: Scottish Terrier
Aust Ch Dassin Deliverance of Dunoon (Imp USA) (C Moore & R Mallinder)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Nikar deeds never done (AI) (Karen Sloane)

Australian Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cliftop Blue Times Two (Sharon Gilkison)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cliftop Blue Rebel (K Heald / K Simpson / S Gilkison)

Bull Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Tenaz Shez Daddy's Girl (J & B McGowan)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Corajoso Demon Destroyer (G F Field)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Sariluda gentleman jack (Natalie Hughes)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bullwhip Miss Money Penny (Chris Hall)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Sup Ch Pinnacle Me Myself And Eye (Imp NZ) (S & A Evans)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Selwor Sweet Victory (Imp NZ) (J & L Rowles)

Scottish Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Dassin Deliverance of Dunoon (Imp USA) (C Moore & R Mallinder)

Staffordshire Bull Terrier
Res Bitch CC & Minor of Breed: Joden Own Tha Space (Kim Sammut)
Baby of Breed: Lilrock Canny Lass (S Clark & K Coulson)

Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Dzahhli Dont Look Back (Marilyn Evans)
Puppy (Bitch) of Breed: Yarraview Little Bitty Blue (Ms Dedrie MacFadyen)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr Peter Frost (VIC)  (Group Entry : 69)

Best in Group & Aust Bred in Group: German Wirehaired Pointer
Aust Gr Ch Hotwyr Bizniz Class (Fiona Dempster/Rae Bank)
Runner Up in Group & Open in Group: English Springer Spaniel
Aust Sup Ch Cardhu Scents Of Power (E & M Borg)
Baby in Group: Labrador Retriever
Jarkk Perfect Dream Time (Barbara Broughton)
Puppy in Group: Lagotto Romagnolo
Aust Ch Notte Rustico Rocky (C & S Moss)
Junior in Group: Flat Coated Retriever
Aust Ch Almanza Double Action Dark Kiss (Imp SWD) (Peter King)
Intermediate in Group: German Wirehaired Pointer
Aust Ch Hotwyr Oh No You Better Dont (Dempster/Bank)

Brittany
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kirinbell Get Off My Cloud (Samantha Ibbott-Cordi)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kirinbell Brown Sugar (Samantha Ibbott-Cordi)

Cocker Spaniel
Minor of Breed: Braycharm New Years Eve (Mrs Amanda Bray)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Jettz Whos That Girl (Victoria Masterfield & Rebecca Pandelis)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Cardhu Scents Of Power (E & M Borg)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Silvaspring Wish Upon A Star (E/ M & A Borg)
Minor of Breed: Kinsheran Stand And Deliver (R W & L Corbett)
Intermediate of Breed: Jamandess Watermelon Wine (Robynne Woolcock)

Flat Coated Retriever
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Almanza Double Action Dark Kiss (Imp SWD) (Peter King)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Blackregal Fastnet Rock (Peter King)
Puppy of Breed: Blacqlabel Sviar Im Blacq (Ms G L Holmes)
Aust Bred of Breed: Blacqlabel Firstime Offender (Ms G L Holmes)

German Wirehaired Pointer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Hotwyr Bizniz Class (Fiona Dempster/Rae Bank)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hotwyr Oh No You Better Dont (Dempster/Bank)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Hotwyr Sympathy for the Devil (Fiona Dempster/Rae Bank)
Baby of Breed: Hotwyr I'm Fab Boo Lush (Fiona Dempster/Rae Bank)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Dykinta Brandee Alexander (Wendy Atkins)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Goldychocs Mr McCafferty (Kate Hutchison)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Bonnsway Endless Summer (Dianne Travers)
Baby of Breed: Jarkk Perfect Dream Time (Barbara Broughton)

Lagotto Romagnolo
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Notte Rustico Rocky (C & S Moss)

Weimaraner
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Griswold Vienna Waltz (AI) (Jodie Fogarty)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Goldmaid The Game Begins (D L & L Meagher)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Maureen Gostelow (VIC) (Group Entry : 56)

Best in Group & Open in Group: Foxhound
Aust Ch Fudeta Trophy Hunter (John/ Celeste & Brigette Bryson)
Runner Up in Group: Basenji
Aust Sup Ch Lomar Hat Trick (Mr J Lanser)
Minor in Group: Afghan Hound
Tahkira Manhatten Moccha (Miss E Bray)
Puppy in Group: Beagle
Karakush Force Of Black (Imp NZ) (M Butcher/ J Joyce/ K Magnus)
Junior in Group: Afghan Hound
Aust Ch Tianze I Believe In Miracles (AI) (Miss J Gibson)
Aust Bred in Group: Dachshund (Long Haired)
Aust Ch Maralya Ima Master Piece Too (K Nilsen)

Afghan Hound
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tianze I Believe In Miracles (AI) (Miss J Gibson)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Tahkira Manhatten Moccha (Miss E Bray)

Basenji
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Lomar Hat Trick (Mr J Lanser)
Res Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Xalmes Man Of Colours (AI) (M Darr)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Xalmes Shake It Up Sister (AI) (M Darr)

Beagle
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Karakush Force Of Black (Imp NZ) (M Butcher/ J Joyce/ K Magnus)

Dachshund (Long Haired)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Dachyclan Francene Of Carmelina (E V Graham)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Maralya Ima Master Piece Too (K Nilsen)
Res Dog CC & Minor of Breed: Dachyclan Fergus of Carmelina (Miss E V Graham)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Trutori Control To Major Tom (S Harloff)
Bitch CC & Minor of Breed: Mittledac Flying High (AI) (S Harloff)
Baby (Dog) of Breed: Elcarimblu CrownedEmpire Loki (S Harloff)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Berghutte Tiger Lilly (Nerida Gilfillan)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Gersndach Raphael (Nerida Gilfillan)

Dachshund (Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Nicholyev Russian Gold (AI) (S Kelly & J Bower)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Tischamingo Indian Outlaw (AI) (J & F Walker)

Foxhound
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Fudeta Trophy Hunter (John/ Celeste & Brigette Bryson)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Foxgully A Touch Of Steele (John/ Celeste & Brigette Bryson)

Pharaoh Hound
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sleykh Girl On Fire (AI) (Ms N Burton & Mr D Addems)
Baby of Breed: Pennhari A Matter Of Time (D & N Addems / Burton)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Ballahond Oceans Bilu ET (Sandra Bell)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Ballahond Tarn Bilu RN (Sandra Bell)

Whippet
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Argowan Paybacks A Witch (A Bugges / M Bettis / K Francis)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Bente Marker (QLD)  (Group Entry : 62)

Best in Group & Intermediate in Group: Australian Shepherd
Aust Ch Blueamble Putyour Red Dress On (A & J Lamberton / D & V Collins)
Baby in Group: Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
Weedram A Mystical Winter (Tanya Harber)
Minor in Group: Australian Kelpie
Huntarush Tickerabit (Mrs Julie Hayne)
Puppy in Group: Briard
Aust Ch Cacharel Now Look at Me (Mrs L van Coevorden / Mr C & Mrs A Mitchell)
Junior in Group: Australian Kelpie
Sandsprite Th Paddock Prince (Mrs Julie Hayne)

Australian Kelpie
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Sandsprite Th Paddock Prince (Mrs Julie Hayne)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Dalalyn Outback Romance (Mrs Lee-Anne McLean)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Huntarush Tickerabit (Mrs Julie Hayne)
Baby of Breed: Suthenskys Show Me Some Sugar (Lee-Anne McLean)

Australian Shepherd
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Blueamble Putyour Red Dress On (A & J Lamberton / D & V Collins)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Aolani's Maisilva Sonic Boom (Imp USA) (Donna Puttock)
Res Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Delchoksky Ina Rusty Holdenute (D Whyburn)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Delchoksky The Electra (Delwyn Whyburn)
Baby (Bitch) of Breed: Goldmaid What R The Odds (D & L Meagher)

Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Teangibelge Cortez CDX RAE RM WPD (T Harber)
Baby of Breed: Weedram A Mystical Winter (Tanya Harber)

Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Beljekali Yor Majyk ET HT (Melissa Hutchinson / C & J Fynmore)

Border Collie
Baby (Bitch) of Breed: Timmally Million Dollar Baby (Anne Williams)

Briard
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Cacharel Now Look at Me (Mrs L van Coevorden / Mr C & Mrs A Mitchell)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Bojojamile Black Pepper (nbt) (Mr RH & Mrs VJ Hutton)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Vanharon Miss Fisher (Mrs C Vaughan)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Bojojamile Burgundy Rose (Mr R H & Mrs V J Hutton)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Ann Charlotte Holman (QLD)  (Group Entry : 46)

Best in Group & Aust Bred in Group: Newfoundland
Aust Sup Ch Newfcastle Warrior Paint (Nagle/Durell)
Runner Up in Group & Open in Group: Schnauzer (Miniature)
Aust Ch Schonhardt Time For A Kit Kat (D Lawson)
Baby in Group: Mastiff
Mastdoch Firesburnin (V A / K G Ross/ Docherty)
Minor in Group: Boxer
Aust Ch Boxcrest Absolute Magic (E V Gordon-Pandelis)
Puppy in Group: Siberian Husky
Aust Ch Articpride Marjestic Moonshine (AI) (Mr R & Mrs B Lloyd)
Junior in Group: Akita (Japanese)
Aust Ch Fireandmist Soaring Heart (Mr J Co & Mr A Hartshorn)

Akita
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Oceanbreeze Raiz Yr Glass (Sandra Craig)

Akita (Japanese)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Fireandmist Soaring Heart (Mr J Co & Mr A Hartshorn)

Boxer
Minor of Breed: Aust Ch Boxcrest Absolute Magic (E V Gordon-Pandelis)

Dobermann
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Engelhuette Kissin Dynamite (J & H Rymer)

German Pinscher
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Angelsun Powerful Two Point O (Leanne Vowles)

Mastiff
Baby of Breed: Mastdoch Firesburnin (V A / K G Ross/ Docherty)

Newfoundland
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Newfcastle Warrior Paint (Nagle/Durell)

Samoyed
Baby of Breed: Kchise Southern Belle (AI) (Mrs S Neil)

Schnauzer (Giant)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Schonhardt Time For A Kit Kat (D Lawson)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Redorah Hell Hath No Fury (Ms D Lawson)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Redorah Miss Demeanor (Mrs D Lawson)

Shiba Inu
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Darshiva Grand Voyage (M Kearney/ R & L Seare)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Articpride Marjestic Moonshine (AI) (Mr R & Mrs B Lloyd)

Tibetan Mastiff
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Dolfo Of Yihjy Chu Fci (Imp TWN) (S Moss)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mr Rodney J Bennetts (VIC)  (Group Entry : 75)

Best in Group & Open in Group: Tibetan Terrier
Am/ Am Gr & Aust Ch Ecco Domani's The Guardian Of Destiny (Imp USA) (Miss L M Hickie)
Baby in Group: Boston Terrier
Hascosay Ice Man( AI) (Mrs V & Mr J Tyler)
Minor in Group: Chow Chow
Kuteaz Playboys Bundy Bear (David & Susie Simpson)
Puppy in Group: Japanese Spitz
Aust Ch Daesdaemar Rewrite The Stars (Amanda Huggins)
Junior in Group: French Bulldog
Hushan Lord Marcus (Mr L Samytowski & Mr J Oddi)
Aust Bred in Group: Great Dane
Aust Ch Eleganser Beloved Beech (K Loseby & A Bjornerem)

Boston Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Bostonwood Ooh La la (Mrs Vikki Tyler)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Bostonwood Atitewd To Luv (Mrs Vikki Tyler)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bostonwood Mscongeniality (Mrs V A Tyler)
Baby of Breed: Hascosay Ice Man( AI) (Mrs V & Mr J Tyler)

British Bulldog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Hullabullula Lady Emelyn (AI) (A MacKinlay)

Chow Chow
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Cross B's American Playboy (AI) (Imp USA) (David & Susie Simpson)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Kuteaz Playboys Playgirl (David & Susie Simpson)
Res Dog CC & Minor of Breed: Kuteaz Playboys Bundy Bear (David & Susie Simpson)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Telde Magical Rupert Murdog (Matthew Dunscombe)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ottatella Moorish Idol (Julie & Sharna Barnett)
Puppy of Breed: Telde First Reason to Smile (Mrs A Brown and Mrs J Lawson)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Hushan Lord Marcus (Mr L Samytowski & Mr J Oddi)
Bitch CC & Junior of Breed: Hushan Miss De Ja Vu (P & J Payne)

German Spitz (Mittel)
Baby of Breed: Vonleenard Creme Delight (Mrs K McGuinness)

Great Dane
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Eleganser Beloved Beech (K Loseby & A Bjornerem)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Daesdaemar Rewrite The Stars (Amanda Huggins)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Daesdaemar Rebel Heart (Amanda Huggins)

Keeshond
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Kahnhond Latest Edition (Brad Santas)

Lhasa Apso
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Zaland special agent Ziva David (Mr B & Mrs L Pepperall)

Poodle (Standard)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kellyvix Blood Diamond (Karen Wyers)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Kellyvix Blue Diamond (Mrs K T Wyers)

Poodle (Toy)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Laahtoy Moon Shadow (Lisa Martin)
Bitch CC & Junior of Breed: Laahtoy Silver Crowne (Lisa Martin)
Baby of Breed: Schau Just Dreamy (BJ Biggs)
Baby (Bitch) of Breed: Schau Shindig (B J Biggs)

Shar Pei
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch SharpeiLodge Final Edition (Kim Markham)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Placky Lightning before Thunder (Sue Plackett)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Placky Party in The USA (Sue Plackett)

Tibetan Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am/ Am Gr & Aust Ch Ecco Domani's The Guardian Of Destiny (Imp USA) (Miss L M Hickie)

Xoloitzcuintle (Intermediate)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Wazzat Gaspara (IID) (L Lanser & J Dinis)

Xoloitzcuintle (Standard)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Wazzat Birote (AI) (Jordan Lanser & Jacqi Dinis)