Coolamon Ganmain Kennel Club (NSW)

Date of Show : 23-Aug-2019 (Friday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Kerry Cannon (NSW)   (Total Entry : 362)

Best in Show & Aust Bred in Show: Rhodesian Ridgeback
Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
Runner Up in Show & Open in Show: Siberian Husky
Aust Ch Aeukanmanuva Any Win Will Do (C YATE)
Minor in Show: Cairn Terrier
Abbeycairn Hermione Granger (G Loft & P Miller)
Puppy in Show: Italian Greyhound
Aust Ch Rogojin Fiddle Sticks (Ken & Cheryl Hodge)
Junior in Show: German Wirehaired Pointer
Aust Ch Hotwyr I'm Fab Boo Lush (Fiona Ellis / Rae Bank)
Intermediate in Show: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Sup Ch Matmor In the Society Pages (Steve Wraith)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: German Spitz (Mittel)
Aust Neut Gr Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)
Runner Up Neuter in Show: Staffordshire Bull Terrier
Aust Sup/ Dual Ch (FD) & Aust Neut Ch Ourgang Bang On (AI) JC (Annabel Wolf)

Baby SweepStakes - 2nd Place: Keeshond
Calivale Fine Print (Brad Santas)

Puppy SweepStakes - 1st Place: Bracco Italiano
Aust Ch Jonz Red Hot Rendezvous (Kellett/ Ashpole & Palmer)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Cavalier King Charles Spaniel
Matmor Trade Secret (Steve Wraith)

Veteran SweepStakes - 2nd Place: Golden Retriever
Aust Ch Aursauver High Flyer (Mrs Coleen Stirton)
Veteran SweepStakes - 3rd Place: Dalmatian
Aust & Neut Gr Ch Coastdal Princess Lilly Rose (Melissa O'brien)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Kerry Cannon (NSW)  (Group Entry : 73)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Sup Ch Matmor In the Society Pages (Steve Wraith)
Minor in Group: Chinese Crested Dog
Aust Ch Ertae Step Aside Iv Arrived (Melinda Sterrett)
Puppy in Group: Italian Greyhound
Aust Ch Rogojin Fiddle Sticks (Ken & Cheryl Hodge)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Lowchen
Aust Sup & Neut Ch Paceaway Tuxedo (Belinda McAlpine)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Matmor In the Society Pages (Steve Wraith)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Chevalove Royal Soverign (Cara Letson)
Minor of Breed: Matmor Trade Secret (Steve Wraith)
Junior of Breed: Aust Ch Ertae Royal Chalice (Melinda Sterrett & Cara Letson)
R/UP Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Dual Gr Ch (Neut) (TS) Tri Ch (Neut) (RO) (T) Daventri Midnight Dash CDX RAE4 AD JDX SDX GD SPDX FS I HTM I ET (Penny Windlow)

Chinese Crested Dog
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Ertae Step Aside Iv Arrived (Melinda Sterrett)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Ertae Leather N Lace (Melinda Sterrett)

Italian Greyhound
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Rogojin Fiddle Sticks (Ken & Cheryl Hodge)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Berizza Like a Sunrise (Leisl Wood & Anu Lummevaara)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Rogojin Kinky Boots (K W & C A Hodge)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Berizza A Star Is Born At Bindahlena (Leisl Wood)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Tunamara Mahina (Leisl Wood)

King Charles Spaniel
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Tri Ch (Neut) (T) (TS) TS Gr Ch Cavildown Prince George RAE RE FS S HTM S (Penny Windlow)

Lowchen
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kimissa Pimp My Ride (R & M Clancy)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Kimissa Baileys N Ice (R & M Clancy)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Triscadec Diamond in the Roar (R & M Clancy)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Ch Paceaway Tuxedo (Belinda McAlpine)

Pekingese
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Glenroyal Da Vincis Lyrical (Carmel Bauerle)

Pomeranian
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Pomteddy Tempest In A Teapot (Robyn OKeefe)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tupishka Teddy Toasted Me (Robyn OKeefe)

Pug
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kabova Star Boi (Mrs J Whitney)

Tibetan Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Tunamara Kunjo Tsha (Mr E & Mrs B Wyatt)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Tamard Gift of Lov (Mrs Majella Lines)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Tuscamada Love In The Shadows (Mr E & Mrs B Wyatt)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Fay Harris (TAS)  (Group Entry : 37)

Best in Group & Intermediate in Group: Kerry Blue Terrier
Aust Sup Ch Legeartis Carte Blanche (Imp NZ) (Mrs Rhonda Dearnaley)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Cairn Terrier
Aust Sup Ch Emeraldcity Ricky Ponting (Ms G Loft & Mr P Miller)
Baby in Group: Manchester Terrier
Rosemerta Autumn Jazz (Janet Palmer)
Minor in Group: Cairn Terrier
Abbeycairn Hermione Granger (G Loft & P Miller)
Puppy in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Ch Ecirp Paparazzi's Heir (Ms Robyn Price)
Junior in Group: Jack Russell Terrier
Aust Ch Rogojin Jack Irish (Ken & Cheryl Hodge)
Open in Group: Jack Russell Terrier
Aust Ch Rogojin Pandamonium (K W & C A Hodge)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Sup/ Dual Ch (FD) & Aust Neut Ch Ourgang Bang On (AI) JC (Annabel Wolf)
Runner Up Neuter in Group: Manchester Terrier
Aust & Neut Ch Dixiedaly Savvy Gal CD RA (Janet Palmer)

Airedale Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Clydebrook Annie Laurie (Robert Brooks)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Clydebrook Gaelic Star (Robert Brooks)

Cairn Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Emeraldcity Ricky Ponting (Ms G Loft & Mr P Miller)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Abbeycairn Hermione Granger (G Loft & P Miller)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Ecirp Salute To Kevin (R & K A Price)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Ecirp Paparazzi's Heir (Ms Robyn Price)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Rogojin Jack Irish (Ken & Cheryl Hodge)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Rogojin Pandamonium (K W & C A Hodge)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rogojin Luck Of The Irish (K W & C A Hodge)

Kerry Blue Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Legeartis Carte Blanche (Imp NZ) (Mrs Rhonda Dearnaley)

Manchester Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Dixiedaly True Heart (Val Adams)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Rosemerta Chyna Black RN (Janet Palmer)
Baby of Breed: Rosemerta Autumn Jazz (Janet Palmer)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Dixiedaly Savvy Gal CD RA (Janet Palmer)

Norwich Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kivamynk Kathryns Kobby Lad (K Smith & Dr C Day)

Scottish Terrier
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Shortblak Who's That Girl (Marilyn Serbire)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Seighford Luna Lovedog (Dr D & Mrs F Lowe)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Ourgang The Greatest Showman (AI) (Michael & Melissa Young / Annabel Wolf)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup/ Dual Ch (FD) & Aust Neut Ch Ourgang Bang On (AI) JC (Annabel Wolf)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr John Comerford (NSW)  (Group Entry : 58)

Best in Group & Open in Group: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Can Gr & Aust Gr Ch Oryxes Fancy Duck Downunder (Imp CAN) (John Chapman & Peter Holdaway)
Runner Up in Group & Junior in Group: German Wirehaired Pointer
Aust Ch Hotwyr I'm Fab Boo Lush (Fiona Ellis / Rae Bank)
Baby in Group: German Wirehaired Pointer
Lovewyre Bubble Pop Electric (Gary & Liz Lovell)
Minor in Group: Bracco Italiano
Aust Ch Jonz Red Hot Rendezvous (Kellett/ Ashpole & Palmer)
Puppy in Group: Cocker Spaniel
Occuli Night Whisper (Janna G Wayenberg)
Aust Bred in Group: Cocker Spaniel
Aust Sup Ch Occuli Brockit Lad (D J & D C Mahoney)

Bracco Italiano
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Jonz Red Hot Rendezvous (Kellett/ Ashpole & Palmer)

Clumber Spaniel
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Appinitki Badger Bear (B & M Lennon)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch KeltonHill Bear Lea There (AI) (B & M Lennon)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Keltonhill Bear Necessaties (B & M Lennon / T Wayenberg)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Occuli Brockit Lad (D J & D C Mahoney)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Occuli Night Whisper (Janna G Wayenberg)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Occuli Distinctive Look (Gerda Wayenberg)
Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Occuli Midnight Blues (Janna Wayenberg)
Baby of Breed: Occuli leave me Breathless (D J & DC Mahoney)

English Setter
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sevenoaks Canadian Spirit (Imp CAN) (Megan Heritage)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kybraaron Limited Edition (M Heritage & D Tuckwell)

Field Spaniel
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Dawnus Bear Force One WPD (S Betts)
Baby of Breed: Dawnus Cheese All Black (S Betts)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Klausnkesh Honey Ryder (Ms Charmaine Walker)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Klausnkesh Son of a Gun (Therese Corbett/Charmaine Walker)

German Wirehaired Pointer
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Hotwyr I'm Fab Boo Lush (Fiona Ellis / Rae Bank)
Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Hotwyr Bizniz Class (Fiona Ellis / Rae Bank)
Baby of Breed: Lovewyre Bubble Pop Electric (Gary & Liz Lovell)

Hungarian Vizsla
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bushgold Peelii Adonis (Mrs P Rudd)
Baby of Breed: Bushgold Brothers Bodhi (Mrs Pauline Rudd)

Irish Setter
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cianroninnis Jolly Paws (Sally Underwood)
Junior of Breed: Ornac One More In Red Spots (Sally Underwood)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Cigwn Blues at Sun Rise (Elizabeth Thomas & Katy Thomas)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Cigwn Blue Sky Ahead (Elizabeth Thomas)

Nova Scotia Duck Tolling Retriever
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Can Gr & Aust Gr Ch Oryxes Fancy Duck Downunder (Imp CAN) (John Chapman & Peter Holdaway)

Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Chesterhope Blow Your Mind (Imp NZ) (N Pearson / D O'Neill / Paige O'Neill)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mr John Comerford (NSW) (Group Entry : 45)

Best in Group & Aust Bred in Group: Rhodesian Ridgeback
Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
Runner Up in Group: Dachshund (Wire Haired)
Aust Ch Cayugaridge Leahi (Leslie A Weston)
Minor in Group: Dachshund (Wire Haired)
Cayugaridge Chatham (Leslie A Weston)
Junior in Group: Rhodesian Ridgeback
Juzrival Didit For The Nookie (A Barter & L Fletcher)
Open in Group: Basset Hound
Aust Ch Beauchasseur Usher (Leslie A Weston)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Karakush Hemsworth (Miss N Archer / Mr L & Mrs H Gibson)

Basset Hound
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Beauchasseur Fru Choc (Leslie A Weston)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Beauchasseur Usher (Leslie A Weston)

Beagle
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup / Dual Gr (TS) / Triple Ch (TS)(T) Hounsley Hey Ho Here She Goes (AI) (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Hounsley Hey Hey My My (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Brialey Frozen In Time (AI) (Andrea Coss)
Junior of Breed: Aust Ch Brialey Lil Bit Ice Maiden (AI) (Andrea Coss)

Dachshund (Long Haired)
R/UP BOB & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Lauradale Whispering Jack (Gail E Greer)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Bromhelm Suspicious Minds (Rhonda McKenna)

Dachshund (Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Daxenberg Lady Palutena (Mr R Williams)

Dachshund (Wire Haired)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cayugaridge Leahi (Leslie A Weston)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Cayugaridge Chatham (Leslie A Weston)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cayugaridge Molokai (Leslie A Weston)
Res Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Cayugaridge Carleton (Leslie A Weston)

Grand Basset Griffon Vendeen
Baby of Breed: Aust Ch Laserre Alexandre (A Coss & J Quinn)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Juzrival Didit For The Nookie (A Barter & L Fletcher)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Juzrival Daddys Disco Diva (A Barter & L Fletcher)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kysaridge Aurelias Gaia (Helen Mosslar)
Baby of Breed: Juzrival Eye Kandy (S Fletcher/ L Fletcher & A Barter)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Fay Harris (TAS)  (Group Entry : 53)

Best in Group & Aust Bred in Group: Shetland Sheepdog
Aust Sup Ch Sheldow Charlie Brown (Sharndah Knls)
Runner Up in Group: Collie (Rough)
Aust Sup Ch Swinbrad Ring Side Gossip (V & D Morris)
Puppy in Group: Collie (Rough)
Aust Ch Swinbrad Game Breaker (V & D Morris)
Junior in Group: Swedish Vallhund
Aust Ch Ausled Xes Artemis Ls (Mr I & Mrs E Carpenter)
Open in Group: Bearded Collie
Aust Ch Llanddona Not With Haste (Imp NZ) (Angela J Dillon)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Shetland Sheepdog
Aust & Neut Gr Ch Sharndah U Make My Heart Sing (T Walters)

Australian Shepherd
R/UP Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust & Neut Gr Ch Kinbrace Take Your Best Shot RN ADX JDX GD SD SPDX ET (Imp NZ) (S Betts)

Bearded Collie
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Llanddona Not With Haste (Imp NZ) (Angela J Dillon)

Collie (Rough)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Swinbrad Ring Side Gossip (V & D Morris)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Swinbrad Game Breaker (V & D Morris)

Finnish Lapphund
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Korpi Ladyarabellamountain (Miss N Archer)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Sheldow Charlie Brown (Sharndah Knls)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hartly How About That (Nicole Pearson)
Bitch CC & Puppy of Breed: Hartly That's That (Nicole Pearson)
Res Bitch CC: Bluegables Heavens Secret (T Walters)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Gr Ch Sharndah U Make My Heart Sing (T Walters)

Swedish Vallhund
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Ausled Xes Artemis Ls (Mr I & Mrs E Carpenter)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Purdella Double Sequel (P M & G A Grant)
Puppy (Bitch) of Breed: Samiha Friday On My Mind (Miss S & Mr G Chick)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Kerry Cannon (NSW)  (Group Entry : 51)

Best in Group & Open in Group: Siberian Husky
Aust Ch Aeukanmanuva Any Win Will Do (C YATE)
Runner Up in Group: Alaskan Malamute
Aust Sup Ch Koolrunnings Dark N Stormy (AI) (Catherine Loft)
Minor in Group: Schnauzer (Miniature)
Forestal River Of Dreams (Ms P Haigh)
Puppy in Group: Samoyed
Kimskova Arctic Frosty (Alan & Helen Paxton)
Junior in Group: Dogue de Bordeaux
Aust Ch Bulladulla Indiana Jolie (AI) (Tracy Lamb)
Aust Bred in Group: Tibetan Mastiff
Aust Sup Ch Temzin Fu Xan My Khampa (Mr N Ford & Ms J Brunton)
Runner Up Neuter in Group: Samoyed
Aust Gr & Neut Ch Airebis Kissed by Moonlite RN (K / G & J Hughes)

Akita
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ashdimond Black Knight (Sheren Salehi & M Emam)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Koolrunnings Dark N Stormy (AI) (Catherine Loft)

Boxer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Boxberry Cut The Mustard (AI) DMN (Ms N Tetley)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Boxberry La Chica Bella (Mr D W Halliday & Mrs S J Badman)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Boxberry Hot Chickie Babe CC DMN (Ms N Tetley & Ms L Opbroek)
Intermediate of Breed: Aust Ch Boxberry Dont Eat The Car (Ms N Tetley)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Boxberry When I Grow Up (Mr D W Halliday & Mrs S J Badman)

Bullmastiff
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Stennaroo Ava Good Weekend (Mr B & Mrs M Stennings)
Puppy of Breed: Waterleas It Had To Be You At Stennaroo (Imp NZ) (B & M Stennings / Wayne Mills)

Dobermann
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Ikons New Sensation (Imp NZ) (D Filipovic)

Dogue de Bordeaux
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bulladulla Indiana Jolie (AI) (Tracy Lamb)
R/UP BOB & Intermediate of Breed: Aust Ch Moloscyg Maraken Angel (Tracy Lamb)
Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Moloscyg Lil Krackers (Tracy Lamb & Moloscyg Kennels)

Newfoundland
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Baywatch Maroma Beach (Mrs S Frew & Mrs K Bell)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Rottfuerst Von Odin Bear (Desmay O'Neill)
Baby of Breed: Wazeer The Tales End (Theodore Boland)

Samoyed
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Kimskova Arctic Frosty (Alan & Helen Paxton)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Airebis Kissed by Moonlite RN (K / G & J Hughes)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Forestal Absolut Martini (Ms P Haigh)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Forestal River Of Dreams (Ms P Haigh)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Aeukanmanuva Any Win Will Do (C YATE)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Sup Ch Aeukanmanuva Boy IM Hot (Caroline Yate)
Res Dog CC & Minor of Breed: Aeukanmanuva Hot As Bro (C Yate)

St Bernard
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Berntiff She's A Country Kid (Judith Brunton & Neil Ford)

Tibetan Mastiff
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aus Ch Jangbu Imperial Knight (K Bates & V Ross)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Temzin Fu Xan My Khampa (Mr N Ford & Ms J Brunton)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Berntiff Take A Chance On Me (Neil Ford & Judith Brunton)
Open of Breed: Aust Ch Berntiff It's Five O'clock somewhere (Neil Ford & Judith Brunton)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Fay Harris (TAS)  (Group Entry : 45)

Best in Group & Intermediate in Group: Keeshond
Aust Sup Ch Kahnhond Latest Edition (Brad Santas)
Baby in Group: Keeshond
Calivale Fine Print (Brad Santas)
Junior in Group: Dalmatian
Thunderspot take it to the sky (Melissa O'Brien)
Open in Group: French Bulldog
Aust Ch Warpaint Silver N Gold (D & C Beacock)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: German Spitz (Mittel)
Aust Neut Gr Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)
Runner Up Neuter in Group: Dalmatian
Aust Ch Thunderspot Violets Are Blue (Melissa O'Brien)

Boston Terrier
Baby (Dog) of Breed: Saihabostons A Kings Ransom (R Kirby & L Love)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Princibull Can't Fight Fate Uno (Mr R Lang)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Princibull Keep Ur Eyes On Me (Mr R Lang)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Thunderspot All Fired Up (Ms C Porter)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Thunderspot take it to the sky (Melissa O'Brien)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Thunderspot Violets Are Blue (Melissa O'Brien)

French Bulldog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Warpaint Silver N Gold (D & C Beacock)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Kelprin Prince Harry (D J & D C Mahoney)
Baby of Breed: Ikonic Rewrite The Stars (Mr D & Mrs C Beacock)
Baby (Dog) of Breed: Ikonic A Million Dreams (Mr D & Mrs C Beacock)

German Spitz (Mittel)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Gr Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)

Great Dane
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Danefred Black Peppa (Mrs B Bruce)

Keeshond
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Kahnhond Latest Edition (Brad Santas)
Baby of Breed: Calivale Fine Print (Brad Santas)

Lhasa Apso
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Zaland Let Your Hair Hang Down (Melissa Obrien)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Beltzu Rewrite The Stars (Melissa O’Brien)

Xoloitzcuintle (Miniature)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wazzat Galenia (IID NOR) (H Bright & J Dinis)

Xoloitzcuintle (Standard)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wazzat Bucanero (AI) (Jacqi Dinis)