Kerang & District Agricultural Society Inc (PM SHOW) (VIC)

Date of Show : 6-Oct-2019 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Miss Margaret Joyce (VIC)

Best in Show & Open in Show: Pyrenean Mountain Dog
Aust Gr Ch Barreges Henri (Mrs K Kirkland)
Runner Up in Show: Beagle
Aust Gr Ch Beaglyn Foreign Adventure (AI) (Miss S A Hutcheson)
Baby in Show: Boston Terrier
Frenchtrick Attitude Plus (Fay Trickey)
Puppy in Show: Collie (Rough)
Aust Ch Yaxeka Midnight in Miami (Brentland Kennels)
Junior in Show: Dobermann
Aust Ch Copperdobe Pitcha Perfect (AI) (Imp NZ) (Julie Hovell)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mr Allen Mae (VIC)

Best in Group & Intermediate in Group: Papillon
Aust Ch Wyngay Gift of an Angel (G D Whiley)
Runner Up in Group & Junior in Group: Pomeranian
Aust Ch Dochlaggie Debonair (Denise Y Leo)
Puppy in Group: Pomeranian
Dochlaggie Delightful Desire (Denise Leo)
Open in Group: Pug
Nord JV -15 CY/EE Jr/Fin U/Hr/Se U/CIB Ch Pitch Black Face Pugs Jack Sparrow (Imp SWE) (Mrs K & Mr K Cash)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Chihuahua (Long Coat)
Aust Neut Sparklchi Charlotte Hornets RN (Jennifer Clancey)
Runner Up Neuter in Group: Affenpinscher
Aust Gr & Neut Ch Simias Black Berry Trifle (Sally Stewart)

Affenpinscher
Neuter BOB & Neuter Bitch CC: Aust Gr & Neut Ch Simias Black Berry Trifle (Sally Stewart)

Cavalier King Charles Spaniel
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Matmor In the Society Pages (Steve Wraith)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Dearchi Dash Of Class (Mrs Allison Rhodes)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Sparklchi Charlotte Hornets RN (Jennifer Clancey)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Reynosa Calling Home (Mrs Allison Rhodes)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Reynosa Diamond Chip (Miriam Schiller)

Griffon Bruxellois
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Armorgrif Asmodeus (Ms R & Mr A Morse)
Junior of Breed: Armorgrif Ethereal Karma (AI) (Ms R & Mr A Morse)

Papillon
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wyngay Gift of an Angel (G D Whiley)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Toysfus Our China Doll (G D Whiley)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Le-Petit Bonheir De Costalina (Imp BEL) (G D Whiley)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Waiwilta Tailormade Heartbeat RN TD TSD (Denise & Eric Chrystal)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Dochlaggie Debonair (Denise Y Leo)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Dochlaggie Delightful Desire (Denise Leo)

Pug
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Nord JV -15 CY/EE Jr/Fin U/Hr/Se U/CIB Ch Pitch Black Face Pugs Jack Sparrow (Imp SWE) (Mrs K & Mr K Cash)

Yorkshire Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Yetholme Esprits Dame De Coeur RA (Jennifer Clancey)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr Roger Bridgford (VIC)

Best in Group & Open in Group: Scottish Terrier
Aust & Am Ch Bravo The Stuff Dreams Are Made Of (Imp USA) (Jill R McDonald)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Lakeland Terrier
Aust Ch Warigalire SN Graces (G M Winch/ C J Reid & Dr R Young)
Baby in Group: Bull Terrier
Kaha High Roller (AI) (Rochelle Sharp)
Minor in Group: Bull Terrier (Miniature)
Mishrodmini Our Monsters Inc (Sam Brewis)
Puppy in Group: Staffordshire Bull Terrier
Lionsden Smooth Mover (Andrew & Joulyet Lyon)
Junior in Group: Staffordshire Bull Terrier
Lionsden Lady Charlotte (Andrew & Joulyet Lyon)
Runner Up Neuter in Group: Australian Terrier
Aust Gr & Neut Ch Teritopaz Ruff N Tuff (Mrs Leanne Bywater)

Airedale Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Lovedale Attracting Attention (Mr M Hill & Ms K McFarlane)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Bushveldt Bombschell (Jan & Peter Hatton)

American Staffordshire Terrier
Puppy of Breed: Ironklad Pretty Boy Floyd (Mr J Urch & Miss K Oseckas)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Oziruff Hedge N Your Bet (Mrs Leanne Bywater)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Oziruff Chase N Dreams (Mrs Leanne Bywater)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Teritopaz Ruff N Tuff (Mrs Leanne Bywater)

Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Bullysik Kryptonite (Rochelle Sharp)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Ponderra Frankly My Dear (L Thorneycroft & B Rickard)
Baby of Breed: Kaha High Roller (AI) (Rochelle Sharp)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Mishrodmini Our Monsters Inc (Sam Brewis)
R/UP BOB & Bitch CC: Alcaneeka Gold N Tigress (Alcaneeka Kennels)
Baby of Breed: Willown Littlemrbrave (K & F Willox)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Bulltacho Our Girl Tess (K & F Willox)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Sunfox Annabella (G M Winch/ C J Reid & Dr R B Young)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Jackirra Count Basie (Sandra Worsley)

Lakeland Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Warigalire SN Graces (G M Winch/ C J Reid & Dr R Young)

Manchester Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Windypark Made Of Stone (Mr Lee Rodrigues & Mr Ian Gillam)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Cathasaigh Coopers The Man (L J Saxton)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cathasaigh Cause And Effect (L J Saxton)

Scottish Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust & Am Ch Bravo The Stuff Dreams Are Made Of (Imp USA) (Jill R McDonald)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Lionsden Lady Charlotte (Andrew & Joulyet Lyon)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Lionsden Smooth Mover (Andrew & Joulyet Lyon)

West Highland White Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Brescot Harrison Ford (C Clifford)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ravenswood Sweet Temptation (C Clifford)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Ms Julie Dickinson-Franks (VIC)

Best in Group & Open in Group: English Springer Spaniel
Kinsheran Jon Snow (Mr R A Barratt)
Runner Up in Group: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Aust Ch Glenmave Red Comet (AI) (Ms G Forster)
Puppy in Group: Curly Coated Retriever
Curltriever Born To Be Alive (Chris Kelly)
Aust Bred in Group: Gordon Setter
CIB/Aust Gr Ch Kemsley Dare To Dream RN (Natalie Collins)

Curly Coated Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Curltriever Son Of A Gun (Al) (Chris Kelly)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Curltriever Born To Be Alive (Chris Kelly)
Baby of Breed: Curltriever JIMI Hendrix (Curltriever kennels)

English Setter
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Orwin Lester Barraclough (Mrs Michaela Barraclough)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: FirePlay Golddusted (N Schryver)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Kinsheran Jon Snow (Mr R A Barratt)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Glenkinchie Darcys Pryde (Mrs Anita Stewart)
Baby of Breed: Mudpuddle A Sky Full Of Stars (Robert & Wendy Stobbie)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Woodwych Spirit Of Boom (S/ R & L Schwerdt)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Woodwych Joie De Vivre (S / R & L Schwerdt)

German Wirehaired Pointer
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Lovewyre Aurora Australis JC (Mrs S Kennedy)

Golden Retriever
R/UP BOB & Res Dog CC: Regalrite Cody (Caron Glavocih)

Gordon Setter
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: CIB/Aust Gr Ch Kemsley Dare To Dream RN (Natalie Collins)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kemsley A Wish Come True (S M Natoli)

Hungarian Vizsla
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Hubertus I Am Invincible (AI) (Agnes Pali)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Erdos No Worries (Leah Schultze)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Hubertus Keep The Magic (A Pali & G Schweier)
Baby of Breed: Goldchief Glints of Gold (Leah Schultze)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (T)/ Neut Ch Hubertus Ginger Spice ET TSDX (Agnes Pali)

Irish Red and White Setter
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Tintookie Rum And Coca Cola (Tintookie Kennels)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Tintookie Hot Chilli Woman (Tintookie Kennels)

Labrador Retriever
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Devinelea Maleficent (AI) (Ben & Robyn van Maanen)
Neuter BOB and Neuter Dog CC: Aust & Neut Ch Jollab Winchester (AI) (Ben & Robyn van Maanen)

Nova Scotia Duck Tolling Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Glenmave Red Comet (AI) (Ms G Forster)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Glenmave Californian Twist (AI) (G Forster)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Tollerpoint Allye Faithful (Ms L Keilour)

Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Zensu Thief Of Hearts (Tintookie Kennels / B & H Clarke / B Bonham)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Weimurastar Harrow On The Hill (AI) (Mr Keith Jefferies)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Bromhund Extra Ego (MrJ V & Mrs S J Boland)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Tazlon Quill Of Dycity TDX (Mrs M & Mr B Myers)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Ms Pauline Grutzner (VIC)

Best in Group & Open in Group: Beagle
Aust Gr Ch Beaglyn Foreign Adventure (AI) (Miss S A Hutcheson)
Runner Up in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust Gr Ch Casbas Sallys Bowser (Sylvano Cassingena)
Minor in Group: Pharaoh Hound
Mystra Firebrand (Ms T Gaudio)
Puppy in Group: Whippet
Kanati Heart Of A Dragon (Ms Vanessa Taylor)
Junior in Group: Afghan Hound
Qashmir Like A Flash (AI) (Geire Heaton-New & A Jones)
Intermediate in Group: Dachshund (Long Haired)
Aust Ch Belcara Dare Devil (Carolyn Mibus)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Qashmir Like A Flash (AI) (Geire Heaton-New & A Jones)
Baby of Breed: Jsan CK Obsession (Carolyn Mibus)

Azawakh
Baby of Breed: Jumadabey Qahir (Vanessa Taylor)

Beagle
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Beaglyn Foreign Adventure (AI) (Miss S A Hutcheson)
Baby of Breed: Devma The Diplomat (Miss S A Hutcheson)
Baby (Bitch) of Breed: Devma Defiant (Miss S A Hutcheson)

Dachshund (Long Haired)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Belcara Dare Devil (Carolyn Mibus)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Charlmagne Penny Royal (Carolyn Mibus)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Fluermack Regal Illusion (Annette Mckinnon & Cherie Ribarits)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fluermack Divine Force (A & C Mckinnon)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Fluermack Luna Eclipse (AI) (Annette Mckinnon & Cherie Ribarits)
Baby of Breed: Vidlynn Quarter Pint (Imp NZ) (A Mckinnon & C Ribarits)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Casbas Sallys Bowser (Sylvano Cassingena)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Casbas Turn Back Time (Sylvano Cassingena)

Dachshund (Wire Haired)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Cayugaridge Kailua (Mrs S Kennedy)

Pharaoh Hound
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Mystra Firebrand (Ms T Gaudio)

Rhodesian Ridgeback
Bitch CC & Junior of Breed: Otesha Layita Harlow (A Bell)

Whippet
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kanati Heart Of A Dragon (Ms Vanessa Taylor)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr Roger Bridgford (VIC)

Best in Group & Open in Group: Shetland Sheepdog
Aust Sup Ch Shelmanna Casscade Ov Diamonds (Mrs Shirley Fox)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Collie (Rough)
Aust Ch Yaxeka Midnight in Miami (Brentland Kennels)
Minor in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Breconmohr Southern Belle (Renay Grace)
Junior in Group: Australian Kelpie
Aust Ch Kalan Spirit In The Sky (Miriam Schiller)
Intermediate in Group: Welsh Corgi (Cardigan)
Aust Ch Bethwyn Silver Sequel (Bethwyn Kennels)

Australian Kelpie
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kalan Spirit In The Sky (Miriam Schiller)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Morkerbook Saffire Night (Jan Scholtz)

Australian Shepherd
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ellagant Special Agent (Ellagant Kennels)

Collie (Rough)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Yaxeka Midnight in Miami (Brentland Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Cherrylea Highland Angus (Danielle Hill)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Caleebra Fearless Hero (AI) (Shareen Chouffot)

German Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Karastro True Blue Shakaya (Ms D Berghofer)
Minor of Breed: Vonpeter Raised on Conrad (Ian & Diane Young)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Derharv gold fintessa (Mrs D Berghofer)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Derharv Finatlas (Mr C Berghofer)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut ch Karastro Noble Nana (Ms D Berghofer)

Shetland Sheepdog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Shelmanna Casscade Ov Diamonds (Mrs Shirley Fox)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Shelmanna Bound for Glory (Mrs S Fox)

Welsh Corgi (Cardigan)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bethwyn Silver Sequel (Bethwyn Kennels)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bethwyn Misty River (Bethwyn Kennels)
Dog CC & Puppy of Breed: Bethwyn Bushranger (Bethwyn Kennels)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Becassmic Seek and Destroy (Renay Grace)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Anwyl Only Make Believe (J Maitland)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Becassmic Girls Got Rhythm (Renay Grace)
Minor of Breed: Breconmohr Southern Belle (Renay Grace)

White Swiss Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Owecarose Angelic Hana Matoi JC (Ellie Martinez & Kelly Gordon-Hunt)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Ms Julie Dickinson-Franks (VIC)

Best in Group & Open in Group: Pyrenean Mountain Dog
Aust Gr Ch Barreges Henri (Mrs K Kirkland)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Samoyed
Aust Ch Kalaska Legacy Of Jazz (Shane Dekker)
Minor in Group: Rottweiler
Ubersein Get Used to Me (P Croft & L Russell)
Puppy in Group: Schnauzer (Miniature)
Forestal River Of Dreams (Ms P Haigh)
Junior in Group: Dobermann
Aust Ch Copperdobe Pitcha Perfect (AI) (Imp NZ) (Julie Hovell)
Aust Bred in Group: Bullmastiff
Aust Sup Ch Nightquest Magic Affair (Mrs M Edwards)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)

Boxer
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Kesdar Kindred Spirit (J Davis & H Keele)

Bullmastiff
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Nightquest Magic Affair (Mrs M Edwards)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Nightquest Star Magic (Mrs M Edwards)

Dobermann
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Copperdobe Rayz A Riot (AI) (Imp NZ) (J Hovell)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Copperdobe Pitcha Perfect (AI) (Imp NZ) (Julie Hovell)

Leonberger
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Skyewood Stunning Scout For Adlihtam (Imp NZ) (Graham & Lyndsay Clarke)

Newfoundland
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Baywatch Casablanca (Imp NZ) (Kim Bell)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Capebass Harts Desire (AI) (Graham & Lyndsay Clarke)

Pyrenean Mountain Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Barreges Henri (Mrs K Kirkland)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Ubersein Get Used to Me (P Croft & L Russell)

Samoyed
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kalaska Legacy Of Jazz (Shane Dekker)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Mezen Thief Of Hearts (K Blackley)
Baby of Breed: Alaskamal Jokers To The Right (AI) (Tiffany Evans)
R/UP Neuter BOB & Res Neuter Bitch CC: Aust Neut Ch Snerzok Enchantress By Desire (Deb Williams)
Neuter Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Snerzok River of Arizzona (Deb Williams)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Forestal River Of Dreams (Ms P Haigh)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Dabinette Cut To The Chase (Denise Hocking)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Miss Margaret Joyce (VIC)

Best in Group & Open in Group: Poodle (Toy)
Aust Gr Ch Garwey Tin Soldier (Garwey Kennels)
Runner Up in Group: Japanese Spitz
Aust Ch Daesdaemar My Fair Lady (Ms Jane H Buckland)
Baby in Group: Boston Terrier
Frenchtrick Attitude Plus (Fay Trickey)
Minor in Group: Poodle (Standard)
Grandesprit Marlon Brando (M Eldridge/C Moya)
Puppy in Group: British Bulldog
Zerachiel Playin With Dreams (Nicole Zealley)
Junior in Group: Boston Terrier
Aust Ch Dalterra Popping Kandy (Lynne Whitting)
Intermediate in Group: Lhasa Apso
Aust Ch Elshamara Power Charged (B Schulz/ C Pedini & S Schulz)
Runner Up Neuter in Group: French Bulldog
Aust Neut Ch Monyalsorts only lonely (Ms D Temby)

Boston Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Dalterra Popping Kandy (Lynne Whitting)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Saihabostons Dextersmdniteruna (Rod Kirby)
Baby of Breed: Frenchtrick Attitude Plus (Fay Trickey)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Tamad Chasing Dreams (Nicole Zealley)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Zerachiel Playin With Dreams (Nicole Zealley)
Bitch CC & Junior of Breed: Zerachiel Chasing Rainbows (Nicole Zealley)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Zerachiel Charleys Angels (Nicole Zealley)

Dalmatian
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Paceaway Dream catcher (Jenni Oconnor)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Paceaway Coach Maker (AI) (Jenni Oconnor)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Lendalbas Blk Xx Boldnbeutiful (A Lenne)
Baby of Breed: Whytewood James Golden Girl(AI) (Whytewood Kennels)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kaysand Lovin Yr Style (Dawn Elvey)
Intermediate of Breed: Kaysand Back In Style (Leah McArthur)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Monyalsorts only lonely (Ms D Temby)

Japanese Spitz
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Daesdaemar My Fair Lady (Ms Jane H Buckland)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Puddleducky Bees Knees (Jane Buckland)

Lhasa Apso
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Elshamara Power Charged (B Schulz/ C Pedini & S Schulz)

Poodle (Standard)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: GiDay Positively Bourke St (Linda Johnson)
Res Dog CC & Minor of Breed: Grandesprit Marlon Brando (M Eldridge/C Moya)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Starus Dancing With Th Devil (Miss Nicole Tetof & Miss Kate Chandler)

Poodle (Toy)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Garwey Tin Soldier (Garwey Kennels)

Shih Tzu
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Sadiya U Can Leave Your Hat On (Mr J & Mrs C Pedini)