Darling Downs Kennel Club Inc (Show 2) (QLD)

Date of Show : 17-Jun-2023 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr Stephen Schwerdt (SA)   (Total Entry : 339)

Best in Show & Intermediate in Show: Bullmastiff
Aust Sup Ch Salieri Boston Legal (M & V Yates / D Yates)
Runner Up in Show & Open in Show: Australian Shepherd
Am/CIB & Aust Sup Ch Regal Reign Hightide Hit The Jackpot HT (Imp USA) (A Petersen/D Finlay/ Karras & B Moore)
Minor in Show: French Bulldog
Aust Ch Cauzinhavoc At War Paint (Mrs J Lanham)
Puppy in Show: Australian Terrier
Aust Ch Aronaw Illegal Tender (Lauren Lobegeiger)
Junior in Show: Australian Cattle Dog
Aust Ch Waykrest Rocking Mirror (Wayne Carter)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Shetland Sheepdog
Ch Neut Ch Peerielee Colours Of the Wind (Allison Begnell)
Runner Up Neuter in Show: Italian Greyhound
Aust & Neut Ch Tacozajo Light Up The Sky (Mr R Davis & Ms C Shaw)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mr Stephen Schwerdt (SA)  (Group Entry : 57)

Best in Group & Open in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Ch Chevalove BacktodaFuture (K & M Munro)
Runner Up in Group & Junior in Group: Pomeranian
Zeigen Zest For A Better World (Kim Haddon)
Minor in Group: Chihuahua (Long Coat)
Kitaco Storm Warning (Imp NZ) (J Myers)
Puppy in Group: Pug
Aust Ch Kabova Lie To Me (Mrs J Whitney)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Italian Greyhound
Aust & Neut Ch Tacozajo Light Up The Sky (Mr R Davis & Ms C Shaw)
Runner Up Neuter in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust & Neut Ch Noonameena Orion Star (J Faber)

Australian Silky Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Silkydaise Dusted with Cocoa (Pauline Tate)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Pondaroza Takin Care O Bizness (Mrs D Jacques & Mr B Burrows)
Baby (Bitch) of Breed: Aust Ch Karlyermai Ponda Rosa (Mrs D Jacques)

Biewer Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Cosmique Lady Ann (Imp NZ) (Melissa Sticklen)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Chevalove BacktodaFuture (K & M Munro)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Matmor Thrilled To Bits (M Morse & W Henderson)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aberlour Hotlips Houlihan (Lyn Dunne)
Baby (Dog) of Breed: Fasusq Brave New World (Amanda Dunne)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Noonameena Orion Star (J Faber)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Toyopet Tis Now or Never (H E J Bright)
Minor of Breed: Kitaco Storm Warning (Imp NZ) (J Myers)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Pacorro Hidden Ace (Jessica Myers)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Grandimage Galway Girl (Helen Bright)
Res Bitch CC: Aust Ch Adrahil Silver Sky (Mrs J Myers)

Griffon Bruxellois
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Strongjean Lacey (Gaylene King)

Havanese
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Clockwork Juanita (Jenny Phillips)

Italian Greyhound
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tunamura Waltzing Mathilda (Mrs C Scott)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Tacozajo Light Up The Sky (Mr R Davis & Ms C Shaw)

Maltese
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Pender Whataya What From Me (Colleen Marwood)

Miniature Pinscher
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Marniechar Mitzythemagnificent (Mr J R Mitchell & Mr M P Thornton)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Zeigen Zest For A Better World (Kim Haddon)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Zeigen The Eye Of The Tiger (Kim Haddon)
Baby of Breed: Zeigen Chrstmaseve Toffeecrown (Kim Haddon)
Baby (Dog) of Breed: Zeigen Dont Speak Too Sweet (Kim Haddon)

Pug
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Divinise Infatuation (Janelle Willoughby)
Puppy of Breed: Aust Ch Kabova Lie To Me (Mrs J Whitney)

Tibetan Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Barrajy Diamonds Are Forever (Mrs C Olive)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr Robert Redhead (SA)  (Group Entry : 28)

Best in Group & Puppy in Group: Australian Terrier
Aust Ch Aronaw Illegal Tender (Lauren Lobegeiger)
Runner Up in Group & Open in Group: Jack Russell Terrier
Aust Ch Whatajack King Fisher (Mr C & Mrs A Tulk/ Miss B Mills & Mr G J Butler)
Minor in Group: Cairn Terrier
Aust Ch Yarrinarra Diamond (Ms M F Lee)
Aust Bred in Group: Irish Terrier
Aust Sup Ch Tawnyoak Dashing Fergus (Ms Raelene Campbell)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Manchester Terrier
Aust & Neut Ch Cathasaigh Coopers The Man (L J Saxton)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Aronaw Illegal Tender (Lauren Lobegeiger)

Bedlington Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Chismene Double O Seven (Jacinta Van Beek)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Chismene Double Rainbow (Jacinta Van Beek)

Cairn Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Yarrinarra Shilling (M F Lee)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Yarrinarra Dusty (Ms M F Lee)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Yarrinarra Diamond (Ms M F Lee)

Fox Terrier (Smooth)
Baby of Breed: Aust Ch Pinnacle Broxden What's Th Word (Ms A Rodrigues / Mrs S & Miss A Evans / Mr P & Mrs S Hewinson)

Irish Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Tawnyoak Dashing Fergus (Ms Raelene Campbell)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Whatajack King Fisher (Mr C & Mrs A Tulk/ Miss B Mills & Mr G J Butler)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Clayco The Genie at Weisact (Mr S Mills/Mr M Mills/Miss B Mills)

Manchester Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cathasaigh Atarangi Square (AI) (L J Saxton)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Cathasaigh Princess Parkland (L J Saxton)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Cathasaigh Coopers The Man (L J Saxton)

Scottish Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Upyrkilt Go for Gold (Kym & James Shields / Stacy Kellie)

Staffordshire Bull Terrier
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kabere Rock Paper Scissors (Mr A & Mrs D Major)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Sup Ch Kabere Youmadmegofullninja (Mr A & Mrs D Major)

Tenterfield Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Atenta Golden Glow (Miss Natashja Burton)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Connie Redhead (SA)  (Group Entry : 65)

Runner Up in Group: Golden Retriever
Aust Sup Ch Shogold Dark Knight (Sherry Jewell)
Baby in Group: Bracco Italiano
Braconpoynt Tinos Wild Rose (Gaynor Simpson)
Minor in Group: Golden Retriever
Wysiwyg My Very Own Bentley (AI) (A Adamopoulos)
Puppy in Group: Golden Retriever
Aust Ch GoldMartini Killer Queen (C Keast, A Martin & G Melville)
Junior in Group: Brittany
Aust Ch Wameika Z Tribute Tootu (Ward)
Intermediate in Group: Golden Retriever
Aust Ch Shogold Its All About Evie (Sherry Jewell)
Aust Bred in Group: Flat Coated Retriever
Aust Sup Ch Alubyc The Artful Dodger (Marilynn Morphet)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: English Springer Spaniel
Aust & Neut Ch Ozdezign Indulgence (Mrs M & Miss T Whitfield)

Bracco Italiano
Baby of Breed: Braconpoynt Tinos Wild Rose (Gaynor Simpson)

Brittany
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Dream Hi Skyes The Limit @ Wameika (Imp USA) (Ward)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wameika Z Tribute Tootu (Ward)

Cocker Spaniel
Minor of Breed: Cobalt Enigma (Mrs S Bruno & Miss H Brown)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Cudgera Bruce Almighty (K Callery)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Ozdezign Empire Of Love (Ozdezign Kennels)
Minor of Breed: Aust Ch Springdax Duukes Secret (K Callery)
Junior of Breed: Ozdezign Love Clazz N Richez (AI) (Ozdezign Kennels)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Ozdezign Indulgence (Mrs M & Miss T Whitfield)

Flat Coated Retriever
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Alubyc The Artful Dodger (Marilynn Morphet)

German Shorthaired Pointer
Baby of Breed: Gillbrae Tequila Sunrise (M Belle Isle/ O Gillies & J Toyer)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Shogold Dark Knight (Sherry Jewell)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch GoldMartini Oops I DidIt Again (Alexandria Martin & Georgia Melville)
Res Dog CC: Aust Sup Ch Wysiwyg Not a Moment Too Moon (A Adamopoulos)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Shogold Its All About Evie (Sherry Jewell)
Minor of Breed: Wysiwyg My Very Own Bentley (AI) (A Adamopoulos)
Puppy of Breed: Aust Ch GoldMartini Killer Queen (C Keast, A Martin & G Melville)

Irish Setter
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Carlowa Scarlett Rose AI (Dr Robyn Pacey & Mr Findlay McKechnie)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Driftway Trade Mark (Guy Spagnolo)
R/UP BOB & Res Dog CC: Aust Ch Terracarol Chill Factor (AI) (Ryan Grove)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Driftway Essence of Time (Guy Spagnolo)
Res Bitch CC & Open of Breed: Dancourt Mystic Jade (Mrs C Olive)
Junior of Breed: Dancourt Queen Peridot (Mrs C Olive)

Lagotto Romagnolo
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Hevnsent Tedan Leo (Mrs Fiona Long)

Pointer
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sanmarlitch Superstition (Colleen Marwood - Arista Pointers)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Arista Mystify Me (Colleen Marwood)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Aramii BackOff Boys I Got This (AI) (Lynelle Smith)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Weisact Pick Your Poison (C & A Tulk)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Eltaj Athenas Trix (Natashja Burton)

Weimaraner (Long-haired)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Feldjaeger Outrageous Forever (LH) (Reagan Worling)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Connie Redhead (SA) (Group Entry : 40)

Best in Group & Intermediate in Group: Afghan Hound
Aust Ch Transwind Prince of Thieves (AI) (Mrs J Y Anderson)
Runner Up in Group & Junior in Group: Basenji
Aust Sup Ch Glamcurls Champagne Cartel (Jodie Delacourt & Craig Hatzikiriakos)
Aust Bred in Group: Beagle
Aust Ch Hollyjac Special Edition JC (Dee Roff)
Open in Group: Whippet
Aust Ch Piaffe Ethelred the Ready (Mrs U Greenwood)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Saluki
Aust Ch Itsozi Ulmarras Jewel JC (Lynda Dunn)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Transwind Prince of Thieves (AI) (Mrs J Y Anderson)

Basenji
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Sup Ch Glamcurls Champagne Cartel (Jodie Delacourt & Craig Hatzikiriakos)

Beagle
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hollyjac Special Edition JC (Dee Roff)
Bitch CC & Junior of Breed: Dropthat Emma (Milan Kotur & Jelena Milenkovic)
Baby of Breed: Dropthat Iva (Milan Kotur & Jelena Milenkovic)
Baby (Dog) of Breed: Dropthat Ollie (Milan Kotur & Jelena Milenkovic)

Bloodhound
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Torulla Grizzly Bear Secrets (Lindy Ryan)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Pixiehounds Diamond Dust (B K & Y J Shaw)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Chilolo Bm Gold On The Moon (AI) (Rosemary Green)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Chilolo Bm Gold Moon Rising (AI) (R Green & E Marshall)

Saluki
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ulmarah GAA (AI) (Ms L Dunn)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ulmarah Just Do It (AI) (Lynda Dunn)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Itsozi Ulmarras Jewel JC (Lynda Dunn)

Whippet
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Piaffe Ethelred the Ready (Mrs U Greenwood)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr John Palmer (NSW)  (Group Entry : 61)

Best in Group & Open in Group: Australian Shepherd
Am/CIB & Aust Sup Ch Regal Reign Hightide Hit The Jackpot HT (Imp USA) (A Petersen/D Finlay/ Karras & B Moore)
Baby in Group: Australian Cattle Dog
Blucalypt Frosted Blue (Greg & Sharon Pinsent)
Minor in Group: Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
Belgenbeau LA Blanc Noir (Mr J & Mrs K Kresina)
Puppy in Group: Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
Belgenbeau La Estuaire (Z Beard)
Junior in Group: Australian Cattle Dog
Aust Ch Waykrest Rocking Mirror (Wayne Carter)
Aust Bred in Group: Australian Shepherd
Edensundown Moon Light Dancer (Paulene Andrews)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Shetland Sheepdog
Ch Neut Ch Peerielee Colours Of the Wind (Allison Begnell)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Waykrest Raging Bull (Wayne Carter)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Blucalypt Icy Gold (G & S Pinsent)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Waykrest Rocking Mirror (Wayne Carter)
Baby of Breed: Blucalypt Frosted Blue (Greg & Sharon Pinsent)

Australian Kelpie
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Oatland Bobby Dazzler (Mrs D Kent)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am/CIB & Aust Sup Ch Regal Reign Hightide Hit The Jackpot HT (Imp USA) (A Petersen/D Finlay/ Karras & B Moore)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Edensundown Moon Light Dancer (Paulene Andrews)
Baby of Breed: Showioz Remember Me (Paul Vardy & Kellie Vardy)
Puppy of Breed: Aust Ch Ochaye Clear The Way (Miss S Page)

Australian Stumpy Tail Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Justpuremac Its Hot To Trot (NBT) (Mr C Webb)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bossdrover Narollah TK S RN (Louise Wilson)

Bearded Collie
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Edinglen BeyondTheLookingGlass (Michele Lincoln & Julie Lyons)

Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Belgenbeau LA Nights (Lynda Trotter / Mr J & Mrs K Kresina)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Mirribandi Whisky On Ice (Lynn Arrowsmith)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Belgenbeau LA Blanc Noir (Mr J & Mrs K Kresina)

Belgian Shepherd Dog (Malinois)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Tíasia Du Domaine De Vauroux (imp Frn) (Kathy Prentice)

Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Belgenbeau La Estuaire (Z Beard)

Border Collie
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Royalborda Strange New Worlds (S & K Field)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Qeltynn Say It Aint So (Mrs L Dunne)

Briard
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Cacharel So Special (E Bennett)

German Shepherd Dog
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Followtrek Galactica Star (AI) (Kit Simmons)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust CH Sharndah Burn For U (Mrs A Begnell)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Ch Neut Ch Peerielee Colours Of the Wind (Allison Begnell)

Swedish Vallhund
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Trendam Beautyskool Dropout (Mrs A J & Miss S J Smith)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Osuno Feature Fokus (Imp NZ) (Mrs A J Smith & Miss S J Smith)
Baby of Breed: Balgravia Rudolf (Kristi Faulkner)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Cuuchin Black Martini (Kristi Faulkner)
Baby of Breed: Cuuchin Justa Touch A Class (Lara Christensen)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr Robert Redhead (SA)  (Group Entry : 38)

Best in Group & Intermediate in Group: Bullmastiff
Aust Sup Ch Salieri Boston Legal (M & V Yates / D Yates)
Runner Up in Group & Junior in Group: Rottweiler
Aust Ch Ebonhaus Donít Stop At Kauriland (A & J Marsh / I & D McLean)
Baby in Group: Bernese Mountain Dog
Zeigen Quintessential Beauty (Kim Haddon)
Minor in Group: Dobermann
Wattavue Quest for Fortune (AI) (Rhonda Harnell & Les Fabian)
Puppy in Group: Bullmastiff
Aust Ch Salieri Firestorm(AI) (M / V Yates & D Yates)
Runner Up Neuter in Group: St Bernard
Aust Ch Happyrangers Tori (Ms S Guilfoyle)

Alaskan Malamute
Baby of Breed: Aawoo Weapon Of Mass Cduction (Karen Knight)
Baby (Bitch) of Breed: Aawoo Rock On Ruby (Karen Knight)

Bernese Mountain Dog
Baby of Breed: Zeigen Quintessential Beauty (Kim Haddon)

Boxer
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Roxbud Need A Bigger Boat (Linda Daetz)

Bullmastiff
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Salieri Boston Legal (M & V Yates / D Yates)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Salieri Firestorm(AI) (M / V Yates & D Yates)

Dobermann
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wattavue Innocent Embrace (John & Maree Nesbitt)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Coppertop Destined For Gold (S & T Yiannou)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Tag Jager Mon Archy of Roses (Rhonda Harnell & Les Fabian)
Minor of Breed: Wattavue Quest for Fortune (AI) (Rhonda Harnell & Les Fabian)

Dogue de Bordeaux
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Deturndogues Odin Montpelier (Paul & Rhianon Gibson)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Bordogue Coco Lyon (P & R Gibson)

Newfoundland
Baby of Breed: Opalbay On A Mission (Sue Berry)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Ebonhaus Donít Stop At Kauriland (A & J Marsh / I & D McLean)

Russian Black Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Cioccolata For Tvorimir Dei Conti Di Montegrino (Imp ITA) (Natasha Sadykova)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tvorimir Tornado Whisperer (Natasha Sadykova)

Shiba Inu
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Ilsonyo Hai Yuu (Bronwyn Frewen-Lord & Megan Shuttlewood)

St Bernard
Neuter BOB & Neuter Bitch CC: Aust Ch Happyrangers Tori (Ms S Guilfoyle)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mr John Palmer (NSW)  (Group Entry : 50)

Runner Up in Group & Open in Group: Boston Terrier
Aust Sup Ch Bostonbob Little Lulu (J Semmler/ V Clarke/ A Clarke)
Minor in Group: French Bulldog
Aust Ch Cauzinhavoc At War Paint (Mrs J Lanham)
Puppy in Group: Dalmatian
Aust Ch Paceaway Money Penny(AI) (Ms FEL Darling)
Junior in Group: Great Dane
Aust Ch Riesenhaft King Of The Castle (AI) (Philip & Michelle Hickey)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Peruvian Hairless Dog (Large)
Aust Ch Xioma Morning Star ET (Mrs M Fidler)

Boston Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bostonbob Little Lulu (J Semmler/ V Clarke/ A Clarke)

Dalmatian
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Paceaway Money Penny(AI) (Ms FEL Darling)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Paceaway Diamonds Are Forever(AI) (Ms FEL Darling)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Paceaway Pretty in Pink (Fran Darling)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Cauzinhavoc At War Paint (Mrs J Lanham)

Great Dane
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Riesenhaft The Chill Factor (AI) JC (Nicole Brandon)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Riesenhaft Hold On To Yr Tiara (AI) (Philip and Michelle Hickey)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Riesenhaft King Of The Castle (AI) (Philip & Michelle Hickey)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Ondane Wild Honey (Nicole Brandon)

Keeshond
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rymiska Bewitched Body n Soul (T Parker & L Cassidy)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Hunkeedori Where Legends Begin (AI) (Ms J Hampton)

Peruvian Hairless Dog (Large)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Xioma Morning Star ET (Mrs M Fidler)

Peruvian Hairless Dog (Medium)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Artmac Night Rain (Shell Fidler)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Artmac Sir Edward (Alison Jarvis)

Poodle (Miniature)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Beautyisborn Rebel With Cause (Katryn Kerslake)

Shih Tzu
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Tzuave Careful Wat U Witch For (J Brown)