Rosewood Show Society (QLD)

Date of Show : 29-Jun-2018 (Friday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr Serge Tassan (QLD)   (Total Entry : 352)

Best in Show & Intermediate in Show: Swedish Vallhund
Aust Ch Trendam Magic Man (Ms A J Smith)
Runner Up in Show & Open in Show: Dobermann
Aust Sup Ch Ebondobes The Red Witch of Dobersmith (AI) (Imp NZ) (Bill & Denise Smith)
Baby in Show: Cairn Terrier
Kiatasee Iron Jack (M Lee)
Minor in Show: German Wirehaired Pointer
Kobnko Waltz Of The Flowers (Patricia Bond-Beckett)
Puppy in Show: French Bulldog
Meralla Top Gun (Jenni bill)
Junior in Show: Shih Tzu
Aust Ch Oeshih Playin The Game (J Brown/M Moore/D Dallinger)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Golden Retriever
Dual Ch (RO) Neut / Sup Ch Dykinta Never Ending Story (AI) CD RAE (Miss C Ryan)
Runner Up Neuter in Show: Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
Aust Neut Gr Ch Mirribandi Viceroy Odin PT (R & S Hansen)

Baby SweepStakes - 1st Place: Whippet
Piaffe Dolcevita (Mrs U Greenwood)
Baby SweepStakes - 2nd Place: British Bulldog
Beeman Jackson (AI) (K Todd / S Hurford)

Veteran SweepStakes - 1st Place: Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
Aust Ch Mirribandi Warlock (AI) RN HSA s CA (R Winton)
Veteran SweepStakes - 2nd Place: Brittany
Aust Sup Ch Wameika Kazs Short Spirit (Ward)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mr Lance Wright (QLD)  (Group Entry : 62)

Best in Group & Open in Group: Havanese
Aust Sup Ch Hashki Just Go With It (Grahame Neave)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Yorkshire Terrier
Aust Ch Karojenbe Shaken Not Stirred (M R & L C Shaw)
Baby in Group: Lowchen
Paceaway Flashdance (Ms F E L Darling)
Minor in Group: Yorkshire Terrier
Karojenbe Kiss N Tell Moscato (M R & L C Shaw)
Intermediate in Group: English Toy Terrier (Black and Tan)
Am Ch Rosewood Last Rebellion (Imp USA) (Ronda Allen)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust & Neut Ch Adrahil Ohso Proud (H E J Bright)

Cavalier King Charles Spaniel
Baby of Breed: Fasusq Lie A Little Better (AI) (Amanda Dunne)

Chihuahua (Long Coat)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Calysta Send My Love (Melissa Sticklen)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Toyopet Bramvers Look Out Max (H E J Bright)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Calysta Have I Told You Lately (Melissa Sticklen)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Calysta whos your daddy (Helen Bright)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Adrahil Ohso Proud (H E J Bright)

English Toy Terrier (Black and Tan)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Am Ch Rosewood Last Rebellion (Imp USA) (Ronda Allen)
Baby of Breed: Toiresort Mazakean (Ronda J Allen)

Havanese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hashki Just Go With It (Grahame Neave)

Italian Greyhound
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Merikaez Elegant Eli (Alicia Keast)
Baby of Breed: Oakway Reign Ov Glory (Jill Marks)

Lowchen
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Paceaway Vuitton (Ms F E L Darling)
Baby of Breed: Paceaway Flashdance (Ms F E L Darling)

Papillon
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Merikaez Ulysses Queen (Alicia Keast)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Merikaez Go Go Gadget Ears (Alicia & Chloe Keast)

Pug
Bitch CC & Junior of Breed: Kabova reign of fire (Mrs J Williams)
Baby of Breed: Anyang Dora On My Mind (Anyany Pugs)
Intermediate of Breed: Octaviae Surfin Safari (Catherine Cole)

Yorkshire Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Karojenbe Shaken Not Stirred (M R & L C Shaw)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Karojenbe Kiss N Tell Moscato (M R & L C Shaw)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr Graham Kerr (QLD)  (Group Entry : 53)

Best in Group & Open in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Sup Ch Firezan Snow and Steel (B J Duncan)
Baby in Group: Cairn Terrier
Kiatasee Iron Jack (M Lee)
Minor in Group: Cairn Terrier
Aust Ch Kiatasee Coat of Many Colours (M Lee)
Puppy in Group: Staffordshire Bull Terrier
Kabere Faith Trust N Pixiedust (Mr A Major & Ms D Connolly)
Junior in Group: Jack Russell Terrier
Aust Ch Chaswyck Dare To Dream (IID ITA) (Mr R & Mrs L Bond)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Anitefire Playtimes Over (AI) (C Tschutura)

Australian Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aronaw Passion Pop (Lauren Lobegeiger)
Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Taufield Last Warrior (Kathleen O'Donnell)
Aust Bred of Breed: Taufield Last Wart (Kathleen O'Donnell)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Deroyale Executioner (Mr R & Mrs G Crowther)

Cairn Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Yarrinarra Kentucky Rancher (Maxine Lee)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Yarrinarra Shazam (M Lee)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Yarrinarra Saxon (M Lee)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Kiatasee Coat of Many Colours (M Lee)
Baby of Breed: Kiatasee Iron Jack (M Lee)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Firezan Snow and Steel (B J Duncan)

Jack Russell Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Chaswyck Dare To Dream (IID ITA) (Mr R & Mrs L Bond)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Money Gram Di Sutri (Imp ITY) (Mr Ron Bond)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Maison Clery Black List (Imp Italy) (Ron & Lorraine Bond)

Staffordshire Bull Terrier
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kabere Faith Trust N Pixiedust (Mr A Major & Ms D Connolly)
Res Dog CC & Junior of Breed: Kabere Money Where Y A Mouth Iz (Mr A Major & Ms D Connolly)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Vicki Schneider (QLD)  (Group Entry : 52)

Best in Group & Intermediate in Group: Brittany
Aust & Am Ch Gunnin’for You At Sierra (Imp USA) (Ward)
Runner Up in Group & Open in Group: Golden Retriever
Aust Sup Ch Nautilus Great Barrier [email protected] (Imp USA) (A Adamopoulos/S Selander)
Baby in Group: Cocker Spaniel
Macdolly Every Breath You Take (Denise Burke)
Minor in Group: German Wirehaired Pointer
Kobnko Waltz Of The Flowers (Patricia Bond-Beckett)
Puppy in Group: Lagotto Romagnolo
Wispan Heart Stealer (AI) (Robynne Flynn)
Junior in Group: Chesapeake Bay Retriever
Sharbae Rose of Tenarda (Imp UK) (Margaret Wedgwood)
Aust Bred in Group: Clumber Spaniel
Aust Ch KeltonHill Bear Essentials (AI) (B & M Lennon / M Durrington)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Golden Retriever
Dual Ch (RO) Neut / Sup Ch Dykinta Never Ending Story (AI) CD RAE (Miss C Ryan)

Brittany
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust & Am Ch Gunnin’for You At Sierra (Imp USA) (Ward)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Wameika Kazs Short Spirit (Ward)
Baby of Breed: Wameika True Texaslady (Ward)

Chesapeake Bay Retriever
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Sharbae Rose of Tenarda (Imp UK) (Margaret Wedgwood)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tenarda My Dad's a Grande CCD CD (Margaret Wedgwood)

Clumber Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch KeltonHill Bear Essentials (AI) (B & M Lennon / M Durrington)

Cocker Spaniel
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Macdolly CantStopThisFeeling (Denise Burke)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Spezia Touched By An Angel (Jennifer Robb)
Baby of Breed: Macdolly Every Breath You Take (Denise Burke)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Watersmeet Dancing At Dusk (Ms H J Yeates)
Aust Bred (Dog) of Breed: Ashmere All Too Sweet (Julie Burbridge)

German Wirehaired Pointer
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Kobnko Waltz Of The Flowers (Patricia Bond-Beckett)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Nautilus Great Barrier [email protected] (Imp USA) (A Adamopoulos/S Selander)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Dobro Spanish Harlem (AI) (L Molnar)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Dobro Diamond Jack (AI) (L Molnar)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (RO) Neut / Sup Ch Dykinta Never Ending Story (AI) CD RAE (Miss C Ryan)

Hungarian Vizsla
R/UP BOB & Res Bitch CC: Gyomber Harley Quinn (H Wordsworth)

Irish Setter
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Eireannmada Nina Ricci (Gary Ward & Greg Browne)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tenarda All Class (Margaret Wedgwood)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Bamgyps Eko Beach (Sharon L Bamford)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Tenarda Go Geronimo (Ms Margaret Wedgwood)
Baby of Breed: Tenarda I'm Molly the Star (Margaret Wedgwood)

Lagotto Romagnolo
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Wispan Heart Stealer (AI) (Robynne Flynn)
Baby of Breed: Solykke Mia Little Star (Hannah Wordsworth)

Pointer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Zuhraan Royal Affair (Zuhraan Pointers)
Baby of Breed: Sgurr Dare To Dream At Zuhraan (imp NZ) (Zuhraan Pointers)



Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Vicki Schneider (QLD) (Group Entry : 39)

Best in Group & Intermediate in Group: Norwegian Elkhound
Aust Ch Graabine Bendit Like Beckam (Aleisha Senior)
Runner Up in Group & Open in Group: Whippet
Aust Ch Piaffe Bertana (Mrs U Greenwood)
Baby in Group: Whippet
Piaffe Dolcevita (Mrs U Greenwood)
Minor in Group: Whippet
Junabeez Darcy Bustle (Mrs Jo-Anne Miller)
Puppy in Group: Whippet
Debrignac Jeanne de Clisson (Valerie Reichert)
Junior in Group: Azawakh
Grantulla Yufitri (Sandy Adsett & Chantal Parratt)
Aust Bred in Group: Azawakh
Aust Ch Grantulla Tende (Sandy Adsett & Chantal Parratt)

Afghan Hound
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Calahorra Ava Gardner (Jacky Harnett)

Azawakh
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Grantulla Tende (Sandy Adsett & Chantal Parratt)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Grantulla Yufitri (Sandy Adsett & Chantal Parratt)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Grantulla Dihya (Sandy Adsett & Chantal Parratt)

Borzoi
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Russkimir Fleeting Shadows JC (M L Davis)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Dakley Athena (D Cross)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Dakley Franz Joseph (D Cross)

Dachshund (Miniature Wire Haired)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Fayrewyre Sorcerer (Dr M Davidson & Ms L Dunn)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Fayrewyre Bewitched (Dr M Davidson & Ms L Dunn)

Dachshund (Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Adbesare Phirst and Foremost (Anne Ifield)

Norwegian Elkhound
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Graabine Bendit Like Beckam (Aleisha Senior)

Whippet
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Piaffe Bertana (Mrs U Greenwood)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Piaffe Christopher Robin (AI) (Mrs U Greenwood & Dr S Percy)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Debrignac Jeanne de Clisson (Valerie Reichert)
Baby of Breed: Piaffe Dolcevita (Mrs U Greenwood)
Baby (Dog) of Breed: Shalique Shine a Light on Me (Valerie Reichert)
Minor of Breed: Junabeez Darcy Bustle (Mrs Jo-Anne Miller)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr Serge Tassan (QLD)  (Group Entry : 51)

Best in Group & Intermediate in Group: Swedish Vallhund
Aust Ch Trendam Magic Man (Ms A J Smith)
Baby in Group: Border Collie
Trucharm Shine A Light at TWJ (S & K Leslie / R & L Polese)
Minor in Group: Old English Sheepdog
Ottaba Onli Ewe (Mrs J Ashen)
Puppy in Group: Australian Kelpie
Amakhosi U Got Nothing I Want (J L & S W Reilly)
Junior in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Aberlee Some Say Love (Gloria Woodward)
Runner Up Neuter in Group: German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
Aust Ch Abbotsmoor Molly (IID) (Geraldine Myers)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Waykrest Hot Assassin (Wayne Carter)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Waykrest Mirror Magic (Waykrest kennels)

Australian Kelpie
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Amakhosi U Got Nothing I Want (J L & S W Reilly)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Aprilraine Limelight Dancer CCD CDX RM (Mr A & Mrs L Kettleton)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Wlkabout Dazzling Blu Eyes (Ms A Lally)
Baby of Breed: Kytui Warrior Princess (A Lally)

Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Mirribandi Warlock (AI) RN HSA s CA (R Winton)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Mirribandi Yvette HT JC (Kathryn Winton)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Gr Ch Mirribandi Viceroy Odin PT (R & S Hansen)

Border Collie
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ionaborda Grand Slam HT (Samantha & Kayla Field)
Bitch CC & Puppy of Breed: Trumagik Third Times A Charm (Noel & Maureen Kay)
Baby of Breed: Trucharm Shine A Light at TWJ (S & K Leslie / R & L Polese)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Royalborda Whisper of Fire RN HSAs (Royalborda Kennels)

Collie (Rough)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Highclere Moon Over Manhattan (Ms C Kemp)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Lapinlumon Zutki (Imp) (R Seare)
Baby of Breed: Furballs Glass Walker (Furballs Knls)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Abbotsmoor Molly (IID) (Geraldine Myers)

Old English Sheepdog
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Ottaba Onli Ewe (Mrs J Ashen)

Swedish Vallhund
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Trendam Magic Man (Ms A J Smith)

Welsh Corgi (Cardigan)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Kelprin Singin Da Blues (Toni chandler)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lynann Song Of My Angel RN HT (Toni Chandler)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aberlee Some Say Love (Gloria Woodward)

White Swiss Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Eishund Blonde is th New Black (Miss A Sneddon & Miss S Hill)



Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr Graham Kerr (QLD)  (Group Entry : 54)

Best in Group & Open in Group: Dobermann
Aust Sup Ch Ebondobes The Red Witch of Dobersmith (AI) (Imp NZ) (Bill & Denise Smith)
Baby in Group: St Bernard
Draycan The Force Unleashed (Stacy Guilfoyle)
Minor in Group: German Pinscher
Masterkarn Made In Heaven (J & A Fryer)
Puppy in Group: Dobermann
Wattavue You Complete Me (Rhonda Harnell & Les Fabian)
Junior in Group: Siberian Husky
Cudos Bombay Saphire (AI) (Melissa Starkey)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Icepaws Ultimate Design Of Luv (A & K Knight / L Boulton)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Poldara Running With The Wind (Mrs S Wilson)

Bullmastiff
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Stennaroo Thunda Down Unda (Mr B & Mrs M Stennings)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Stennaroo Fearless Angel (Mr B & Mrs M Stennings)

Dobermann
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ebondobes The Red Witch of Dobersmith (AI) (Imp NZ) (Bill & Denise Smith)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Wattavue You Complete Me (Rhonda Harnell & Les Fabian)
Res Dog CC & Junior of Breed: Wattavue Talk To Me Goose (Rhonda Harnell & Les Fabian)

Dogue de Bordeaux
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Bordogue Jordan (Keith & Kylie Reid)
Baby (Bitch) of Breed: Moloscyg Maraken Angel (Tracy Lamb)

German Pinscher
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Masterkarn Made In Heaven (J & A Fryer)

Schnauzer (Miniature)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Nellabah Pat Cash (P Bowers)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Cudos Bombay Saphire (AI) (Melissa Starkey)

St Bernard
Baby of Breed: Draycan The Force Unleashed (Stacy Guilfoyle)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mr Serge Tassan (QLD)  (Group Entry : 41)

Best in Group & Intermediate in Group: Keeshond
Aust Sup & Can Ch Klompen's Dancing With Darcy (Imp CAN) (Ms L J Cassidy)
Runner Up in Group & Junior in Group: Shih Tzu
Aust Ch Oeshih Playin The Game (J Brown/M Moore/D Dallinger)
Baby in Group: British Bulldog
Beeman Jackson (AI) (K Todd / S Hurford)
Minor in Group: Xoloitzcuintle (Miniature)
Wazzat Galenia (IID NOR) (H Bright & J Dinis)
Puppy in Group: French Bulldog
Meralla Top Gun (Jenni bill)
Aust Bred in Group: Dalmatian
Aust Ch Paceaway Just Havin Fun (Fran Darling)
Open in Group: French Bulldog
Aust Ch Meralla Secret journey (Jenni Bill)
Runner Up Neuter in Group: Poodle (Miniature)
Aust & Neut Ch Bienaime Viva Las Vegas (S & L Darling)

British Bulldog
Baby of Breed: Beeman Jackson (AI) (K Todd / S Hurford)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Paceaway Box Office (Ms F E L Darling)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Paceaway Just Havin Fun (Fran Darling)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Meralla Top Gun (Jenni bill)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Moonglade Ive Got Mojo (Mrs Brie Bell)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Meralla Secret journey (Jenni Bill)

Japanese Spitz
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Belzbentley Yabba Dabba Doo (Rebecca Bentley)

Keeshond
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup & Can Ch Klompen's Dancing With Darcy (Imp CAN) (Ms L J Cassidy)
Baby of Breed: Kahnhond Special Edition (Jane Faulkner)

Poodle (Miniature)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bienaime Lil Silver Arrow (S & L Darling)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Bienaime Viva Las Vegas (S & L Darling)

Poodle (Toy)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Adithe Cilla Black (Miss J A McRobie)
Dog CC & Minor of Breed: Alang Ice Majic Soldier (Geraldine Myers)

Schipperke
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Tanzapaw You R Mine (Mrs Tania McAlister)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Exmoor Raven Magic (Imp NZ) (Mrs Tania McAlister)

Shar Pei
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Knightshar Bringing Sexy Back (L M Neale)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Oeshih Playin The Game (J Brown/M Moore/D Dallinger)

Xoloitzcuintle (Miniature)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Wazzat Galenia (IID NOR) (H Bright & J Dinis)