Port Pirie Kennel Club Inc (AM SHOW) (SA)

Date of Show : 20-Apr-2019 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr Graham Kerr (QLD)

Best in Show & Aust Bred in Show: Shetland Sheepdog
Aust Ch Aliste De La Hoya (A & S Lim / P Brennan-Lim)
Runner Up in Show & Intermediate in Show: West Highland White Terrier
Aust Sup Ch Rebel Heart Sunshine Celebration (Imp SVK) (A Foster-Johnson)
Baby in Show: Pointer
Aspyre Watch UR Tongue (Miss J Manser / Mr J & Mrs A Lumsden)
Minor in Show: Bearded Collie
Lokynnda Call Me Doctor Donna (Lynda Webb)
Puppy in Show: Griffon Bruxellois
Aust Ch Armorgrif Up The Ante (R J & W J Baker)
Open in Show: Bergamasco Shepherd Dog
Aust Gr Ch Mungadel Beagino JC (Heather Robey)
Runner Up Neuter in Show: Australian Shepherd
Aust Gr & Neut Ch Sutter So Bedazzled (Imp NZ) (K Davis)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Carol Speed (QLD)

Best in Group & Puppy in Group: Griffon Bruxellois
Aust Ch Armorgrif Up The Ante (R J & W J Baker)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Maltese
Aust Gr Ch Telsmere One And Only (Mrs Edna Simmons)
Intermediate in Group: Pug
Aust Sup Ch Los Chatos Del Norte First Love (Imp ESP) (Rodney J Connelly)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust Neut Ch Reynosa Diamond Chip (Miriam Schiller)
Runner Up Neuter in Group: Pug
Aust Ch & Neut Ch Alotinalitle Put A Spell On U (Tanya & Amber Beavis)

Chihuahua (Smooth Coat)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Reynosa Diamond Chip (Miriam Schiller)

Griffon Bruxellois
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Armorgrif Up The Ante (R J & W J Baker)
Dog CC: Aust Ch Badiza Just Devine (Roxbud Kennels)

Havanese
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Shartooz Wicked (S J Baillie)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Shartooz Sassy (S J Baillie)
Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Carnwath Cracker Jack (S J Baillie)

Lowchen
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lowensque All About That Base (Miss Courtney Tulk)

Maltese
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Telsmere One And Only (Mrs Edna Simmons)

Papillon
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Sabelia All For The Victory (Miss Amanda B Gill)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Sabelia Behind The Mask (Miss Amanda B Gill)

Pug
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Los Chatos Del Norte First Love (Imp ESP) (Rodney J Connelly)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch & Neut Ch Alotinalitle Put A Spell On U (Tanya & Amber Beavis)

Russian Toy (Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Veselyy Vaschek (Imp AUT) (Christa Guntendorfer)

Tibetan Spaniel
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Telavier Memories (A & V Bourne)
Dog CC & Open (Dog) of Breed: Se & Aust Ch Fladerlyckans Azzion (Imp SWE) (A & V Bourne)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Carol Speed (QLD)

Best in Group & Intermediate in Group: West Highland White Terrier
Aust Sup Ch Rebel Heart Sunshine Celebration (Imp SVK) (A Foster-Johnson)
Runner Up in Group & Junior in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Anvilhart Hashtag OMG (J Rasche & D Tomney)
Baby in Group: Jack Russell Terrier
Belljacks Lets Party In Paris (D Sharman)
Minor in Group: Cairn Terrier
Aust Ch Natuska Catcher In The Rye (Kerryn Pearson)
Puppy in Group: Bull Terrier (Miniature)
Aust Ch Maolmhin Love Spell (Diane Cuthbert)
Aust Bred in Group: Australian Terrier
Aust & CIB Ch Regisvista Dare T Be Different (Regisvista Kennels)
Open in Group: West Highland White Terrier
Aust Ch Magic Miss Sugar Muffin vom Maerchengarten (Imp GER) (A Foster-Johnson)

Australian Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust & CIB Ch Regisvista Dare T Be Different (Regisvista Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Am & Aust Ch Temora I Walk The Walk (Imp USA) (Regisvista Kennels)

Border Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fernbrook Risky Business SE (T McClelland)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Guilcroft Waltz With Matilda SE (T McClelland)

Bull Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Maolmhin Road Spike (Diane Cuthbert)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Maolmhin Love Spell (Diane Cuthbert)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Prefurabull Ice Man (Mr E & Mrs M Bannear)
Res Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Speiread Tequila Rose (Mr E & Mrs M Bannear)

Cairn Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Natuska Catcher In The Rye (Kerryn Pearson)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Natuska African Queen (Kerryn Pearson)
Baby of Breed: Wilmavohnne Dont Stop Me Now (D Sharman)

Jack Russell Terrier
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Belljacks Axel Folly (D Sharman)
Baby of Breed: Belljacks Lets Party In Paris (D Sharman)

Scottish Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Shortblak Get into the Groove (Stacey Sullivan)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Anvilhart Hashtag OMG (J Rasche & D Tomney)
Res Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Pickaxe Man Behind The Mask (A Freeman)
Res Bitch CC: Aust Ch Anvilhart Ooh La La (J Rasche & D Tomney)
Baby of Breed: Anvilhart Pray For The Wicked (Anvilhart Staffords)

Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Skalawag Oh Wow Its Mr Brown (Maureen Schutt)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Gumhaven Malt N Honey (Maureen Schutt)

West Highland White Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Rebel Heart Sunshine Celebration (Imp SVK) (A Foster-Johnson)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Magic Miss Sugar Muffin vom Maerchengarten (Imp GER) (A Foster-Johnson)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr Serge Tassan (QLD)

Best in Group & Open in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Woodwych Joie De Vivre (S / R & L Schwerdt)
Runner Up in Group: Pointer
Aust Sup Ch Aspyre Ewenique (Miss J Manser / Mr J & Mrs A Lumsden)
Baby in Group: Pointer
Aspyre Watch UR Tongue (Miss J Manser / Mr J & Mrs A Lumsden)
Puppy in Group: German Shorthaired Pointer
Woodwych Lord Of The Rings (AI) (S/ R & L Schwerdt)
Aust Bred in Group: Golden Retriever
Aust Ch Baradav Wicked Ways RN (Tanya Martyn)
Runner Up Neuter in Group: Labrador Retriever
Aust & Neut Ch Jollab Winchester (AI) (Ben & Robyn van Maanen)

Clumber Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Aerofee Dodge Polara (Aerofee Kennels)

Cocker Spaniel
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Romark Raindrops On Roses IAM (AI) (Mrs Lyn Mellett)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Wysiwyg Breezn Thru Texan Law (Mrs Lyn Mellett)

Curly Coated Retriever
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Curltriever Say No More (AI) (Ms A & Ms T Hinks)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Curlesque Paragon of Beauty (Curlesque Kennels)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Woodwych Joie De Vivre (S / R & L Schwerdt)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Woodwych Lord Of The Rings (AI) (S/ R & L Schwerdt)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Woodwych The Ringleader (S/ R & L Schwerdt)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Baradav Wicked Ways RN (Tanya Martyn)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Baradav A Reason To Smile (AI) (Mr D M & Mrs B A Joseph)
Minor of Breed: Baradav Heart Of Gold (AI) (Barb & David Joseph)
Intermediate of Breed: Baradav Kindred Spirit (AI) RN (Ms Tanya Martyn)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Baradav Out N About CD RAE (Tanya Martyn)
R/UP Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Gr & Neut Gr Ch Baradav Noble Affair (AI) (Barb & David Joseph)

Irish Water Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Woodrock's The Dark Night (AI) (Imp FL) (C M Sheekey/ C P / H R & B N van Haasteren)

Labrador Retriever
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Devinelea Jive Talking (Ben & Robyn van Maanen)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Airai Keep On Dreamin (Miss Jeannie Leibhardt)
Baby of Breed: Kirkdell Maestra (B Jones)
Neuter BOB and Neuter Dog CC: Aust & Neut Ch Jollab Winchester (AI) (Ben & Robyn van Maanen)

Lagotto Romagnolo
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Aukero Party Time At Jayped (Mrs D Thomas)

Pointer
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Aspyre Ewenique (Miss J Manser / Mr J & Mrs A Lumsden)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: CIB & Aust Sup Ch Aspyre On The Tip Of Ur Tongue (J & A Lumsden / J Manser)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Aspyre Extravagance (AI) (J & A Lumsden / J Manser)
Baby of Breed: Aspyre Watch UR Tongue (Miss J Manser / Mr J & Mrs A Lumsden)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Silvana Tassan (QLD)

Junior in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust Ch Stardayne Music Maestro Please (Mrs V Tapp)
Open in Group: Basset Hound
Aust Sup Ch Beauchasseur Austin (Mrs Chris Lawrence)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Whippet
Aust Ch Hydale Eros (M A Rudd)
Runner Up Neuter in Group: Irish Wolfhound
Aust Gr & Neut Ch Drayton Lady Dorothea (Andra Barber)

Afghan Hound
Baby of Breed: Lijolba Love In The Dark (AI) (Gail Wood)

Basenji
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tamsala Plymouth Roadrunner (AI) (Heather A Budd)

Basset Hound
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Beauchasseur Austin (Mrs Chris Lawrence)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Stardayne Music Maestro Please (Mrs V Tapp)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Stardayne untill The Dawn (Mrs V Tapp)

Ibizan Hound
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Senjabi Phar Too Handsome (Imp NZ) (Ms M A Rudd)

Irish Wolfhound
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Drayton Lady Dorothea (Andra Barber)

Petit Basset Griffon Vendeen
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Bondestin I Want It All (Mrs Alexandra Heitmann)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Taraikha Rose LeBohemeFrancais (Alex Heitmann)
Res Dog CC & Junior of Breed: Tangaer Ernie (Imp WALES) (Alex Heitmann)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Inyetis Memory of Mandela (AI) (Ms Tuuli Viitamaa)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Inyetis Money Honey (AI) (Ms Tuuli Viitamaa)

Whippet
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Hydale Lady De Winter (Allen Anderson)
Res Dog CC & Junior of Breed: Hydale Ari Amaretto (Allen Anderson)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Hydale Eros (M A Rudd)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr Graham Kerr (QLD)

Best in Group & Aust Bred in Group: Shetland Sheepdog
Aust Ch Aliste De La Hoya (A & S Lim / P Brennan-Lim)
Runner Up in Group & Open in Group: Bergamasco Shepherd Dog
Aust Gr Ch Mungadel Beagino JC (Heather Robey)
Minor in Group: Bearded Collie
Lokynnda Call Me Doctor Donna (Lynda Webb)
Puppy in Group: Australian Kelpie
Aust Ch Kalan Spirit In The Sky (Miriam Schiller)
Intermediate in Group: German Shepherd Dog
Aust Ch Taurorn Va Va Voom (Gail Wellman)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Australian Shepherd
Aust Gr & Neut Ch Sutter So Bedazzled (Imp NZ) (K Davis)
Runner Up Neuter in Group: Old English Sheepdog
Aust Neut Ch Hartwyn Pageants Prince On Ice (AI) (Ian & Wendy Hage)

Australian Kelpie
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Kalan Southern Skye (Miriam Schiller)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kalan Spirit In The Sky (Miriam Schiller)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Maisilva Funky Cole Medina (AI) HT (Lisa Willis)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Silvaghost Cake By The Ocean (AI) (Silvaghost Kennels)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Maisilva Flight Of Destiny (L Willis/D Puttock)
Baby of Breed: Lamadabell The Tempest (Lisa Willis)
Puppy of Breed: Aust Ch Thistledust Black Velvet (Karen Davis)
Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Lamadabell Streets Ahead HT (Lisa Willis)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Sutter So Bedazzled (Imp NZ) (K Davis)

Bearded Collie
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Lokynnda Call Me Doctor Donna (Lynda Webb)

Bergamasco Shepherd Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Mungadel Beagino JC (Heather Robey)

Border Collie
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Nahrof Icelander (K Hansen)

Briard
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Narbrisse Marvellous Creation (Ms E Bennett)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Narbrisse Odin (Ms E Bennett)
Baby of Breed: Obelix de la Manoliere (Imp FRA) (Ms E Bennett)

Collie (Rough)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tasgall Son Of A Rich Man (M / J & D Ryan)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cathgarry Splash of Silk (M / J & D Ryan)
Res Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Derloch Pleasure Seeker (M / J & D Ryan)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Tasgall Skyes The Limit (M & J Ryan / D Ryan)
Baby of Breed: Yaxeka As Nice To Pie (Ms M Almond)
Puppy of Breed: Tasgall Blaze Of Glory (M & J Ryan / D Ryan)

Collie (Smooth)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Yaxeka It The Only Way To Fly (S & M Almond)

German Shepherd Dog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sundaneka Young Gun (Gail Wellman)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Taurorn Va Va Voom (Gail Wellman)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Vonpeta Qwackawoody (Mel & David Adamson)

Old English Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hartwyn Pageants Royal Encore (AI) (W Hage & P A Hartwell)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Hartwyn Pageants Prince On Ice (AI) (Ian & Wendy Hage)

Puli
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch CIB Stonefelds Dressed In Black (Mr M Fisher-Hoad)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Stonefelds Stack The Deck (Mr M Fisher-Hoad)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Aliste De La Hoya (A & S Lim / P Brennan-Lim)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Shelkeys Star Spangled Dreams (L Schwier)

Swedish Vallhund
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Ausled Xs Fennec Bt (Lynda Webb)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Glenopal Costa Penny (Imp NZ) (Mrs K Flynn)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Silvana Tassan (QLD)

Best in Group & Open in Group: Siberian Husky
Aust Sup / Am & Can Ch Anuniaq Lithium (BEL) (Imp CAN) (Rodney J Connelly)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Bullmastiff
Aust Gr Ch Bullmighty Flick O The Finger (Ms B Dawson & Miss B Brook)
Baby in Group: Samoyed
Aust Ch Yerevan Storm Boy (D Klaaysen/ J Beard/ K O'Riley)
Puppy in Group: Samoyed
Aust Ch Kalaska Princess Charlotte (Mrs D Klaaysen / Mr J Beard / Mrs K O'Riley)
Intermediate in Group: Boxer
Aust Ch Phoenix Thrill Seeker (De-Arne Smith & Maxine Carter)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Kaviqsaaq From Russia With Luv (AI) (Kaviqsaaq Knls)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Bordalaska Party like aRussian (Bordalaska Knls)

Boxer
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Phoenix Thrill Seeker (De-Arne Smith & Maxine Carter)
Baby of Breed: Roxbud Need For Speed (Roxbud Kennels)

Bullmastiff
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Bullmighty Flick O The Finger (Ms B Dawson & Miss B Brook)
Baby of Breed: Beachlane Silva Lupas (Vicki Brzezniak)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Kangala Drama Queen (M & A Ongley)

Cane Corso
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Itacor Maximus Black Thunder (Mrs Susan Combe / Mr F & Mrs F Bartuccio)

Dobermann
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Walamara Zero Secrets (AI) (Imp NZ) (Kalora Kennels)
Res Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Walamara Xtreme-Force (Imp NZ) (Kalora Kennels)

Newfoundland
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Amblebrook The Main Event (A & L Buitenhuis)
Baby of Breed: Amblebrook Will Steal UR Heart (A & L Buitenhuis)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Khingsahl Patriot Games (W & J Grundy)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Sollerus Let It Be (W & J Grundy)
Baby of Breed: Morgerot Dorota (Ai) (Dr M D Keller)
Intermediate (Bitch) of Breed: Noblesaga Tears Of Freya (A O'Grady)
Aust Bred of Breed: Klimkie Ruby Tuesday (L J O'Grady)

Samoyed
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kalaska Princess Charlotte (Mrs D Klaaysen / Mr J Beard / Mrs K O'Riley)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kalaska Monkey Madness (Mrs K O'Riley & Miss C Gatehouse)
Baby of Breed: Aust Ch Yerevan Storm Boy (D Klaaysen/ J Beard/ K O'Riley)

Schnauzer (Miniature)
Baby of Breed: Forestal On The Cat Walk (J Chapman & P Haigh)

Shiba Inu
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wolfworx Takeshi RA (Dr Marianne D Keller)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wolfworx Aika Kumiko (Dr M D Keller)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup / Am & Can Ch Anuniaq Lithium (BEL) (Imp CAN) (Rodney J Connelly)
Res Dog CC: Aust Ch Aeukanmanuva Theforceawakens (J & C Aranyos)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mr Serge Tassan (QLD)

Best in Group & Open in Group: Dalmatian
Aust Sup Ch Paceaway Coffee Beanz (Ms Kerryn Harvey)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Boston Terrier
Aust Gr Ch Merryjay Bostn Hotshot Teddy (Rosemary Kemp & Amanda Hall)
Baby in Group: French Bulldog
Kiangsi I am Jaguar (Mandy Cadd)
Puppy in Group: Shih Tzu
Shislienazit Princess Rosalie (Elizabeth O'Reilly)
Aust Bred in Group: Schipperke
Aust Ch Beadale Auzie Lady (Lynette Niemann)
Runner Up Neuter in Group: Poodle (Standard)
Aust & Neut Ch Quiniva Marshmallow Minx (Quiniva Kennels)

Boston Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Merryjay Bostn Hotshot Teddy (Rosemary Kemp & Amanda Hall)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Merryjay Bostn Soda Pop (R Kemp & S Campain)
Baby of Breed: Loualli Time Afta Time (R Kemp & S Campain)

British Bulldog
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Preciousbull UK Pomie Jack (Cherie Terry)
Puppy of Breed: Glenarvey She Got The Look (Cherie Terry)

Dalmatian
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Paceaway Coffee Beanz (Ms Kerryn Harvey)
Baby of Breed: Paceaway Fun in the Sun (Kerryn Harvey)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Beautaureau Embrasse Mon Toosh (Cherie Terry)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Beautaureau Toujours Le Joker (AI) (Cherie Terry)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Matgo Little Fluer (M F & B F Loades)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Matgo Mademoiselle La Sassie (AI) (M F & B F Loades)
Baby of Breed: Kiangsi I am Jaguar (Mandy Cadd)

Great Dane
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Danemedows Fawn istha new blk (Kylie Paine)

Peruvian Hairless Dog (Large)
Baby of Breed: Aust Ch Xioma Wicked At Heart (Mrs T & Miss A Beavis)

Poodle (Standard)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Quiniva Putt N On The Ritz (Quiniva Kennels)
Neuter BOB & Neuter Bitch CC: Aust & Neut Ch Quiniva Marshmallow Minx (Quiniva Kennels)

Poodle (Toy)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Moncoeur Island Girl (Renata Brown)

Schipperke
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Beadale Hey True Blue (Lynette Niemann)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Beadale Auzie Lady (Lynette Niemann)

Shih Tzu
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Shislienazit Princess Rosalie (Elizabeth O'Reilly)

Xoloitzcuintle (Standard)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Amorenekid Toloache (Toula Cameron)