Canine Amenities Club of Victoria Inc (VIC)

Date of Show : 4-Jun-2022 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr James Camac (VIC)   (Total Entry : 493)

Runner Up in Show & Junior in Show: Welsh Corgi (Pembroke)
Bekaa Love Me Love Me Not (Bekaa Kennels)
Baby in Show: Cocker Spaniel
Glenayden Blackberry Gin (Mrs A & Mr D O'Keefe)
Minor in Show: Basset Fauve de Bretagne
Arendt Bibbidi Bobbidi Boo (Ms K Wishart)
Open in Show: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust Ch Bekaa Starts With A Kiss (AI) (Bekaa Kennels)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Miss L J Bolden (VIC)  (Group Entry : 96)

Best in Group & Open in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Ch Coloora La Carrera (Rick Mayor)
Runner Up in Group: Havanese
Aust Ch Ananda Stopdraggin Myheartaround (Anne Lay)
Puppy in Group: Pekingese
Aust Ch Khyleini Top Loader (F Menezes & J Milford)
Junior in Group: Griffon Bruxellois
Aust Ch Woodover Battries Not Included (Kathy Grass)
Intermediate in Group: Tibetan Spaniel
Aust Ch Tibrockney Spellbound (Pam Dunlop)
Aust Bred in Group: Italian Greyhound
Aust Ch Berizza A Star Is Born At Bindahlena (Leisl Wood)

Bichon Frise
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust & Am Ch Solstice Crystal By Dash At Monjoie (Imp USA) (J & W Hutchison/ M Newman)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Monjoie Chasing The Sun (J & W Hutchison / M Newman)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Coloora La Carrera (Rick Mayor)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Caribelle Fantasy On Ice (Raewyn McCullough)

Chihuahua (Long Coat)
Baby of Breed: Wachowa Time for a Parti (Mrs L Edwards & Mrs J Watt)
Puppy of Breed: Standoff Look At What You Made Me Do (E Slavin/ C Slavin / S Slavin-Foote)

Griffon Bruxellois
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Woodover Battries Not Included (Kathy Grass)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Griffonsburg Scarlett Vivien (Dr I T Mitchell)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Griffonsburg Venus Victorious (Dr I T Mitchell)

Havanese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ananda Stopdraggin Myheartaround (Anne Lay)
Junior of Breed: Havahart Parisian Flirt (Anne Lay)

Italian Greyhound
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Berizza A Star Is Born At Bindahlena (Leisl Wood)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Bindahlena Wish Upon A Star (Leisl Wood)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Belloiggy Ballerina Di Luna (Miss Fiona Gilbert)
Baby of Breed: Bindahlena A Golden Gem (Leisl Wood)
Junior (Bitch) of Breed: Belloiggy Secret Dancer (Fiona Gilbert)

Lowchen
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Tilcha No Time To Die (Pia Kirke)

Miniature Pinscher
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Supacharm Hellion (Lisa Prior)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Leoricia You Neversay Never (Lesley Wilson)
Baby of Breed: Supacharm Deal With The Devil (Lisa Prior)

Papillon
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Basilika Now Or Never (Mrs L & Miss C John)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Pinklee Where’s Wally (Ms M Sarif)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Basilika When Dreams Come True (Kaitlynn Ramsauer & Christina John)
Baby of Breed: Basileus Benni and the Jets (Miss A Ramsauer)
Baby (Bitch) of Breed: Basileus When Tomorrow Comes (Ms C John)

Pekingese
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Khyleini Top Loader (F Menezes & J Milford)

Tibetan Spaniel
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tibrockney Spellbound (Pam Dunlop)
Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Aztlon The Maestro (Imp NZ) (Naomi Liss)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Ms Gail Buckley (VIC)  (Group Entry : 61)

Runner Up in Group & Open in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Brohez Satin Doll (AI) (F McBride)
Minor in Group: Australian Terrier
Oziruff Dream N Of Me (Mrs Leanne Bywater)
Junior in Group: Airedale Terrier
Aust Ch Yeloman Finnigan Begin Again (Mrs Suzanne Tennant)
Intermediate in Group: Kerry Blue Terrier
Aust Ch Tasshot Wild Life (J Carter)

Airedale Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Yeloman Finnigan Begin Again (Mrs Suzanne Tennant)

American Hairless Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Lilcracka Nothin Like Me Cept Me (Kay Holmes)

Australian Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Oziruff Dream N Of Me (Mrs Leanne Bywater)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Oziruff Airs N Graces (Mrs Leanne Bywater)
Baby of Breed: Paxterr Dream Angel (Lesley Winning)

Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bulroarus Etherial ROM (Leigh Pride)

Cairn Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am & Aust Ch Rottriver's Show Me the Money (Imp USA) (Cathy Scotton)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Joymont Angels Envy (Cathy Scotton)
Baby of Breed: Joymont Take the Lead (Cathy Scotton)

Kerry Blue Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tasshot Wild Life (J Carter)

Norfolk Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mazberg The One and Only (S Culbert/ G Jones)

Soft Coated Wheaten Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Shaneca Written in the Stars (Sarah Lowe & Amy French)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Saphyr Konagaderra Kiss (M A Gray)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Brohez Satin Doll (AI) (F McBride)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Wendy Boce (VIC)  (Group Entry : 67)

Best in Group & Aust Bred in Group: Cocker Spaniel
Aust Ch Glenayden Frozen Soda (Ann O'keefe)
Runner Up in Group: Irish Setter
Aust Ch Eirean Waiting For Me (AI) (Mr L & Mrs A M Hearn)
Baby in Group: Cocker Spaniel
Glenayden Blackberry Gin (Mrs A & Mr D O'Keefe)
Minor in Group: Weimaraner
Lukedom Kiss My Ace (Mrs J Angwin)
Puppy in Group: Cocker Spaniel
Britebay William Tell (M & L Brodie)
Junior in Group: Labrador Retriever
Aust Ch Kelindebar Rocky Road (Linda Adams)
Open in Group: Labrador Retriever
Aust Gr Ch Kelindebar English Oak (Mrs Linda Adams)

Brittany
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Grandesprit Calanques Du Sud (C Moya)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Grandesprit Memphis Belle (C Moya)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Glenayden Frozen Soda (Ann O'keefe)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Britebay William Tell (M & L Brodie)
Baby of Breed: Glenayden Blackberry Gin (Mrs A & Mr D O'Keefe)

English Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Glenkinchie Darcys Pryde (Mrs Anita Stewart)

Flat Coated Retriever
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Injitali Forever Young (AI) (Rhonda Williams)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Injitali Toblerani Sydney (Rhonda Williams)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Canawindra Over The Moon (Mrs B & Mr C Walter)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Canawindra Free And Easy (C & B Walter)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Canawindra Make My Day (Mrs B & Mr C Walter)

Gordon Setter
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Latchmere Life InThe Fast Lane (E & S Slabon)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Settmore Lets Play Baby (Mr J Moore & Miss K Orr)

Hungarian Vizsla
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sambaridge Southern Jim (D Stewart & S Bassett)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Hubertus Exclusive Deal (A Pali)
Baby of Breed: Brozak Ultimate Victory (Mr T & Mrs L Brooks)

Irish Setter
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Eirean Waiting For Me (AI) (Mr L & Mrs A M Hearn)
Dog CC: Aust Sup Ch Rhiannon Code Red (Marina & Jacinta Scott)
Baby of Breed: Pendoric Touch O Meadowlarks (AI) (Mr L G & Mrs A M Hearn)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Kelindebar English Oak (Mrs Linda Adams)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kelindebar Rocky Road (Linda Adams)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kelindebar Don’t Rock The Boat (Linda Adams)
Baby of Breed: Kelindebar Show Time (L Adams)

Nova Scotia Duck Tolling Retriever
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Novafusion Twinkle Twinkle (Mrs J & Mr L Carroll)

Weimaraner
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Khasanh Utter Kaos (Khasanh Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Lukedom Kiss My Ace (Mrs J Angwin)

Weimaraner (Long-haired)
Baby of Breed: Khasanh Psychedelic Furs (Khasanh Kennels)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cochagwyn The Power of One (Terry Van Ewyk)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Ms Pauline Grutzner (VIC) (Group Entry : 64)

Best in Group & Intermediate in Group: Basset Hound
Aust Ch Kamahi New Sheriff in Town (Ms B Howell & Ms M Cooper)
Minor in Group: Basset Fauve de Bretagne
Arendt Bibbidi Bobbidi Boo (Ms K Wishart)
Junior in Group: Foxhound
Aust Ch Foxgully When Yor Hot Your Hot (Kathy Austin)
Aust Bred in Group: Borzoi
Ahsatan Mr Moustache (Ahsatan Kennels)

Afghan Hound
Bitch CC & Puppy of Breed: Tahkira Sassitude (AI) (Mrs Lynne Fenwick)

Basenji
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am GCH & Aust Ch Akuaba N Eldorado Time Traveler (Imp USA) (S Coe)

Basset Fauve de Bretagne
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Arendt Bibbidi Bobbidi Boo (Ms K Wishart)

Basset Hound
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kamahi New Sheriff in Town (Ms B Howell & Ms M Cooper)
Baby of Breed: Goldreign Archer (AI) (Mrs Jane Davey)

Beagle
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Almanzor Wind Me Up Watchme Go (AI) (Kestrel Orr)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Almanzor How You Like Me Now (AI) (Kestrel Orr)

Borzoi
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Ahsatan Mr Moustache (Ahsatan Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Dolinoff Alexei Navalny (Ahsatan Kennels)

Dachshund (Long Haired)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Belcara Breaking Hearts (Carolyn Mibus)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kyleah Heaven Sent (Mrs L Flower/Mrs J Ireland & Mrs C Mibus)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Berghutte Dream Time (Mrs C Irvin)

Dachshund (Smooth Haired)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Tischamingo No Free Ride (AI) (J & F Walker)

Foxhound
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Foxgully When Yor Hot Your Hot (Kathy Austin)

Irish Wolfhound
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Alymata Ned (AI) (Shane Clapham)
Baby of Breed: Ornumflow Grand Finale (Mrs S Munro & Mr S Bennetts)

Rhodesian Ridgeback
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kusini Pacer Bay (AI) (Brent & Gina Stanyon)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Nkalakatha Adel Sharma (AI) (Dr C Macdougall & Mr J Horsfield)

Saluki
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Crisnick Whiskey On Ice (AI) (Talkabout Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Crisnick The Phantom Menace (Talkabout Kennels)

Whippet
Baby of Breed: Aslan Walking in Memphis (B & G Stanyon/ J Johnson/ L McRindle)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr James Camac (VIC)  (Group Entry : 70)

Best in Group & Junior in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Bekaa Love Me Love Me Not (Bekaa Kennels)
Minor in Group: Australian Shepherd
Willabaa Whisp of Blue (AI) (G Sutherland)
Puppy in Group: Australian Shepherd
Sharam Go With The Flow (S Male)
Open in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust Ch Bekaa Starts With A Kiss (AI) (Bekaa Kennels)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Nerralee Kiss My Class (W & L Greasley)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Warrukadli Vapor Trail (W & K Ballard)

Australian Shepherd
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Willabaa Whisp of Blue (AI) (G Sutherland)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Sharam Go With The Flow (S Male)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Amerahnn Thunder Bolt (Tara Collins)

Bearded Collie
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Famewynn Take A Chance On Me (Joy Dubberley)

Border Collie
Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Milangimbi Mad About Diamonds (Ethan James)

Briard
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Glenine Rain Wilds River King (AI) (Christopher Rivera & Carmen Konstantino)

Collie (Rough)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Coltie Ultimate Dream (Alan & Jo-Ann Wallace)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Sheldow Charlie Brown (Sharndah Knls)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Sharndah If Only TWalls Talked (Sharndah Kennels)
Baby of Breed: Sharndah Summer Time Blues (Sharndah Kennels)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Bekaa Love Me Love Me Not (Bekaa Kennels)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Bekaa Starts With A Kiss (AI) (Bekaa Kennels)

White Swiss Shepherd Dog
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Clarelly Space Oddity (AI) JC (Jan Kelly)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Ms Susie Baird (VIC)  (Group Entry : 56)

Best in Group & Aust Bred in Group: Tibetan Mastiff
Aust Gr Ch Bravura Iha Sangha (J M & D A Burke)
Runner Up in Group & Open in Group: Boxer
Aust Ch Kesdar Kindred Spirit (J Davis & H Keele)
Minor in Group: Portuguese Water Dog
Uptrend Queen Of The Dark (R & S Beaman)
Intermediate in Group: Newfoundland
Seadale Galway Bay (AI) (Miss B C Chapman)

Alaskan Malamute
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Kadzait M I Six (A Oliver/S Hay)

Boxer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kesdar Kindred Spirit (J Davis & H Keele)

Landseer (European Continental Type)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Wylah Jenever by the Sea at Lenishta (Lee Thomson)

Newfoundland
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Seadale Way Of The Wizard (AI) (Miss B C Chapman)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Seadale Galway Bay (AI) (Miss B C Chapman)
Res Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Amblebrook Iron Jack (Mr & Mrs A & L Buitenhuis / Miss L Munro)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Shallockburn Evening Primrose (Miss A Cook)
Baby of Breed: Seadale Dare To Dream (Miss BC Chapman)
Puppy of Breed: Jeddore Aiming High (AI) (M Boundy & B Chapman)

Portuguese Water Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Uptrend Celestial Navigator (Ms C Taylor & Mr R Barger)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Uptrend Outshines All (R & S Beaman)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Uptrend Queen Of The Dark (R & S Beaman)

Samoyed
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kimark Keyah Of Excellence (Kim Wardle)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Kalamino Cat Meets Tiger Lily (Ralph Richardson)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Canyonlands One More Time (M & J Boase)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Debtin Talk of the Devil (Debbie Bisley)
Baby of Breed: Debtin The Golden Ticket (Debbie Bisley)

St Bernard
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wielkopolski Bernardyn Cattleya (Imp POL) (Lesley Jehu & Denise Alders)

Tibetan Mastiff
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Bravura Iha Sangha (J M & D A Burke)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mr Mick Wilkinson (VIC)  (Group Entry : 79)

Best in Group & Junior in Group: British Bulldog
Aust Ch Bewtifulbul Pride of Evie (Ian & Karlene Wilson)
Runner Up in Group & Open in Group: Great Dane
Aust Ch Underane Girl on Fire (Alisha Watson & Rhonda Harvey)
Baby in Group: Poodle (Toy)
Dicor Voodoo Magic (Diana Cordi)
Minor in Group: Poodle (Standard)
Poshnoir Frocked Up (AI) (Jo Turnley)
Puppy in Group: Lhasa Apso
Zaland The Stars Combined (B Beves & N Estatheo / R & V Bennetts)
Intermediate in Group: Great Dane
Buckersdane Yabba Dabba Doo (Mr R & Mrs M Buckland)
Aust Bred in Group: Boston Terrier
Aust Ch Bostonbob Secret Little Lies (J Semmler & V Clarke)

Boston Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bostonbob Secret Little Lies (J Semmler & V Clarke)
R/UP BOB & Bitch CC: Bostonbob Molly Mumbles (J Semmler & V Clarke)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Bewtifulbul Pride of Evie (Ian & Karlene Wilson)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: BestOBritish Freckles N Bows (K Buss)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Bogieview Del Amor De La Vida (Jalorca Knls)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Jalorca Fire Of The Dragon (Jalorca Dalmatians)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Whytewood Gordon Of The Glen (Jalorca Knls)
Intermediate of Breed: Debtin The Force Awakens (Debbie Bisley)

Great Dane
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Underane Girl on Fire (Alisha Watson & Rhonda Harvey)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Buckersdane Yabba Dabba Doo (Mr R & Mrs M Buckland)
Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Buckersdane Knight Ryder (Alisha Watson / Mr R & Mrs M Buckland)
Baby of Breed: Danefred Sonoya Mizuno (Frieda Clifton)
Junior of Breed: Danefred Heaven Sentfrom Halle (AI) (Frieda Clifton)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Puddleducky Starry Night (Jane Buckland)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Puddleducky Pika Boo (Jane Buckland)

Keeshond
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Venlo Spice Up The Party (Pam & Andrew Yu)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Venlo Under Wraps (Ms L Rawlings)
Res Dog CC & Minor of Breed: Hunkeedori Not A Scruffy RagTag (Miss H Whincup & Ms K Santas)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Venlo Shades of Winter (Mr K & Mrs K J Lamble)

Lhasa Apso
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Zaland The Stars Combined (B Beves & N Estatheo / R & V Bennetts)

Poodle (Standard)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Poshnoir Frocked Up (AI) (Jo Turnley)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Am Gch Ch Lakeridge Legendary (Imp USA) (Mrs Melissa Froesch)
Res Bitch CC & Junior of Breed: GlenaraPark High Society (Mrs M Froesch)

Poodle (Toy)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Sintee Serenpipity (Sintee Kenels)
R/UP BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Garwey Along Came Jones (Garwey Kennels)
Baby of Breed: Dicor Voodoo Magic (Diana Cordi)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Haytzu Giggle At The Gossip (Hayley Mihan & Robyn Hawke)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Rimpoche Uby Got You (Rimpoche Kennels)

Xoloitzcuintle (Standard)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sherabill El Torito (Julie Laszuk)