Pine Rivers A.H. & I. Association (QLD)

Date of Show : 4-Aug-2018 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Valerie Spence (QLD)   (Total Entry : 415)

Runner Up in Show & Intermediate in Show: Samoyed
Aust Ch Snowbrook Lucky Star of Henry (Lynda Campbell)
Baby in Show: Whippet
Shawthing Itzall About Jazz (Vicki Shaw)
Puppy in Show: Beagle
Orobay Mysterious Magic (Miss R Telfer)
Aust Bred in Show: Old English Sheepdog
Aust Ch Waloes Victoria's Secret (AI) (R W & K L Nelligan)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Golden Retriever
Dual Ch (RO) Neut Gr & Aust Sup Ch Dykinta Never Ending Story (AI) CD RAE (Miss C Ryan)
Runner Up Neuter in Show: Bernese Mountain Dog
Aust Neut Ch Branbern Dark Piccolo CD RA (Barbara & Michael Whitwell)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Danielle Dryburgh (NSW)  (Group Entry : 67)

Best in Group & Aust Bred in Group: Pug
Aust Ch Anyang The Scribblers (Anyang Pugs)
Runner Up in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Ch Matmor Colour Sergeant (M Morse & W Henderson)
Puppy in Group: Lowchen
Aust Ch Paceaway Prada (R Speers)
Intermediate in Group: Pug
Aust Ch Anyang Uptown Girl (Anyany Pugs)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Tibetan Spaniel
Aust Gr Ch Shadowvale Arctic Lights (P C & R Stringfellow)
Runner Up Neuter in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust & Neut Ch Adrahil Ohso Proud (H E J Bright)

Affenpinscher
BOB, Dog CC & Open of Breed: Majomarc Bogart Kazari (Ven Grasso)

Australian Silky Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Nantiki Pockets Affair (Mrs L Hansen)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Darsa Cast A Spell (Imp HRV) (Kristina Pastiu)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Allannette Causin A Storm (Mrs A Collins & Mrs K Pastiu)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Matmor Colour Sergeant (M Morse & W Henderson)
Baby of Breed: Fasusq Lie A Little Better (AI) (Amanda Dunne)
Junior of Breed: Parov In The Spotlight (R Wilson & L Korving)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Tarquila Georgie Girl (Cheryl Anderson)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Supakadu Costa Bundle (Mrs C A Anderson)
Res Dog CC & Open of Breed: Supakadu Magic Marvin (Mrs C A Anderson)
Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Norpeti Kiss Me Kate (Mrs C A Anderson)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Toyopet Bramvers Look Out Max (H E J Bright)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Calysta whos your daddy (Helen Bright)
Res Bitch CC & Open of Breed: Supakadu Lulu Chic (Mrs C A Anderson)
Baby of Breed: Tarquila Midnight Girl (Cheryl Anderson)
Aust Bred of Breed: Supakadu Cheza Lady (Mrs C A Anderson)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Adrahil Ohso Proud (H E J Bright)

Italian Greyhound
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Tunamara Shenanigan (Ms F Forbes)

Lowchen
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Paceaway Prada (R Speers)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Pomquest Trick Or Treat (Mr B & Mrs S Abraham)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Pomquest Magical Story (Mr B & Mrs S Abraham)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Hollywoof Eat My Shorts (Mr B & Mrs S Abraham)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Hollywoof Goes To Wonderland (Ebony Russell)

Pug
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Anyang The Scribblers (Anyang Pugs)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Anyang Uptown Girl (Anyany Pugs)
Open (Bitch) of Breed: Calbar A Little Black Witch (B J & N J Houldsworth)

Tibetan Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Shadowvale Moon Hunter (AI) (P / C & R Stringfellow)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shadowvale Moon Halo (AI) (P / C & R Stringfellow)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Shadowvale A Littlebitov Bliss (P / C & R Stringfellow)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Shadowvale Arctic Lights (P C & R Stringfellow)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Tanya McDonald (QLD)  (Group Entry : 65)

Best in Group & Open in Group: Cairn Terrier
Aust Gr Ch Yarrinarra Kentucky Rancher (Maxine Lee)
Baby in Group: Tenterfield Terrier
Nudimah Captains Call (C E & J F Chambers)
Minor in Group: Bull Terrier (Miniature)
Witchend Wee Wilsun Pickett (Mrs S Roberts)
Puppy in Group: West Highland White Terrier
Westland Patsy Stone (Mr G & Mrs C R Bowers)
Junior in Group: Tenterfield Terrier
Aust Ch Tentella Flint N Fire (Michelle Little)
Aust Bred in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Ch Mystreebox Joseph Harlin (Robyn Scott)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Tenterfield Terrier
Neut Ch Atenta Tina Sparkles (Desley Draper)
Runner Up Neuter in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Magicmine My Tys Angel CCD CDX RE JD AD (Paula Hill)

Airedale Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Burfield Big Bang (Miss Annelise Dopking)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Wanora La Walkin On Sunshine (Lauren Lobegeiger)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Aronaw Truth or Dare (Lauren Lobegeiger)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Witchend Wee Tribal Queen (Miss C Roberts)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Witchend Wee Wilsun Pickett (Mrs S Roberts)
Baby of Breed: Deroyale My Little Showgirl (Mr R & Mrs G Crowther)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Deroyale Executioner (Mr R & Mrs G Crowther)

Cairn Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Yarrinarra Kentucky Rancher (Maxine Lee)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kiatasee Coat of Many Colours (M Lee)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Yarrinarra Shazam (M Lee)
Baby of Breed: Kiatasee Iron Jack (M Lee)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mystreebox Joseph Harlin (Robyn Scott)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Clayco Bones Luna Bell (Robyn Scott)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Priorswood Bobcat (Lester & Supranee Flood)

Kerry Blue Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Shado-Lans Galway Girl (Imp NZ) (Mr Shane Avery & Miss Tiffany Ross)

Scottish Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Arg/Chil/Lat/Aust CH Arg GrCh HWW15 CH Mariss Monarh (Imp RUSSIA) (Stacy Kellie)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Upyrkilt Just Got Paid (Stacy Kellie)

Staffordshire Bull Terrier
Res Bitch CC & Junior of Breed: Magicmine Knights Angel (Paula Hill)
Minor of Breed: Zeracious Sudden Impact (Mr F & Mrs M Coetzer)
Puppy of Breed: Lilrock Lord of Dragonstone (Leighanne Reid)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Magicmine My Tys Angel CCD CDX RE JD AD (Paula Hill)

Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tentella Flint N Fire (Michelle Little)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Charbon Chase The Ace (C E & J F Chambers)
Bitch CC & Puppy of Breed: Nudimah Lady Louella (David & Mary Holt)
Baby of Breed: Nudimah Captains Call (C E & J F Chambers)
Minor of Breed: Charbon Rockin It Solo (C E & J F Chambers)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Neut Ch Atenta Tina Sparkles (Desley Draper)

West Highland White Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Westland I Am Lacroix Sweetie (Mr G & Mrs C Bowers)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Westland Cohens Hallelujah (Mr G & Mrs C Bowers)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Westland Edina Monsoon (Mr G & Mrs C Bowers)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Westland Patsy Stone (Mr G & Mrs C R Bowers)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Ms Kim Tosi (QLD)  (Group Entry : 75)

Baby in Group: German Shorthaired Pointer
Woodwych Roulette (Mrs K Hutt)
Minor in Group: Golden Retriever
Wysiwyg Moondance (A Adamopoulos)
Puppy in Group: Golden Retriever
Wysiwyg Gold Dust On The Move (A Adamopoulos)
Junior in Group: Bracco Italiano
Higait Amos (Sue Bruno)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Golden Retriever
Dual Ch (RO) Neut Gr & Aust Sup Ch Dykinta Never Ending Story (AI) CD RAE (Miss C Ryan)
Runner Up Neuter in Group: English Springer Spaniel
Aust Ch Larona Wing And A Prayer (Rachael Arnott)

Bracco Italiano
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Higait Amos (Sue Bruno)

Chesapeake Bay Retriever
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Sharbae Rose of Tenarda (Imp UK) (Margaret Wedgwood)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tenarda My Dad's a Grande CCD CD (Margaret Wedgwood)

English Springer Spaniel
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Larona Wing And A Prayer (Rachael Arnott)

German Shorthaired Pointer
Baby of Breed: Woodwych Roulette (Mrs K Hutt)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Wysiwyg Gold Dust On The Move (A Adamopoulos)
Bitch CC & Minor of Breed: Wysiwyg Moondance (A Adamopoulos)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (RO) Neut Gr & Aust Sup Ch Dykinta Never Ending Story (AI) CD RAE (Miss C Ryan)

Hungarian Vizsla
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Agasvari Ruby From Tiffany (Mrs K Eory)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Agasvari Tristans Izolda (Kath Eory)

Irish Setter
Dog CC: Cueunaich Missouri (Miss B J & Mrs N J Houldsworth)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Scolouvalley Beau Noir (Khylie Wood)
Bitch CC & Minor of Breed: Sandwoodlabs Kirrabillie (K Wood)
Baby of Breed: Tenarda I'm Molly the Star (Margaret Wedgwood)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Neut Ch Dewick Spice N Spirit RN (Miss Barbara Dixon)
R/UP Neuter BOB & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Neut Ch Dewick Pips Lady (Miss J Manson)

Weimaraner
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & NZ Ch Weissenberg High Command (AI) (Imp NZ) (Judy Glover)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Feldjaeger Can't Stop This Miss (Judy & Tony Glover)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Feldjaeger Believe in the Dream (Judy & Tony Glover)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Goldmaid The Game Begins (D L & L Meagher)



Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Valerie Spence (QLD) (Group Entry : 41)

Runner Up in Group: Rhodesian Ridgeback
Aust Ch Adbesare Coco's Curtain Call (AI) (Miss S Wheatley)
Baby in Group: Whippet
Shawthing Itzall About Jazz (Vicki Shaw)
Puppy in Group: Beagle
Orobay Mysterious Magic (Miss R Telfer)
Junior in Group: Dachshund (Miniature Wire Haired)
Fayrewyre Bewitched (Dr M Davidson & Ms L Dunn)
Intermediate in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust Ch Millewa The Legend Goes On (Mr R Gallaway & Ms L McMaster)
Aust Bred in Group: Dachshund (Miniature Wire Haired)
Fayrewyre Sorcerer (Dr M Davidson & Ms L Dunn)
Runner Up Neuter in Group: Saluki
Aust Ch Zipalong Hana Eternal Joy JC FCh LCM (D T Bowman)

Beagle
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Orobay Mysterious Magic (Miss R Telfer)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Millewa The Legend Goes On (Mr R Gallaway & Ms L McMaster)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Synjaz Dream of the Sioux (Mr R Gallaway & Ms L McMaster)

Dachshund (Miniature Wire Haired)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Fayrewyre Sorcerer (Dr M Davidson & Ms L Dunn)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Fayrewyre Mystic Quartz (Dr M Davidson & Ms L M Dunn)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Fayrewyre Bewitched (Dr M Davidson & Ms L Dunn)

Dachshund (Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Adbesare Linclaire Mahtava (Anne Ifield)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Adbesare Phirst Class (Miss S Wheatley)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Adbesare Coco's Curtain Call (AI) (Miss S Wheatley)
Dog CC & Junior of Breed: Adbesare National Affair (Sarah Wheatley)
Junior (Bitch) of Breed: Adbesare National Rendezvous (Sarah Wheatley)

Saluki
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Naadirah Anousha Del Rey (AI) (D T Bowman)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Naadirah Al Azim (D T Bowman)
Baby of Breed: Etaal Elenion Ancalima (AI) (Rana Spencer & Christine Stevens)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Zipalong Hana Eternal Joy JC FCh LCM (D T Bowman)

Whippet
Baby of Breed: Shawthing Itzall About Jazz (Vicki Shaw)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr Garry Dryburgh (NSW)  (Group Entry : 46)

Best in Group & Open in Group: Shetland Sheepdog
Aust Sup Ch Jaemist Midsummer Nights Dream (Mr T N & Mrs R G Ray)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: German Shepherd Dog
Aust Sup Ch Karham Know It All HT (Karham German Shepherds)
Baby in Group: Briard
Cacharel Olilibhear (P & R Trapp)
Minor in Group: Shetland Sheepdog
Sharndah Follow Ur Dreams (Sharndah Knls)
Aust Bred in Group: Old English Sheepdog
Aust Ch Waloes Victoria's Secret (AI) (R W & K L Nelligan)

Australian Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Morview A New Leaf (Melissa Powell)

Australian Kelpie
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Callicoma Groovin The Moo (Sue Thomson)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Callicoma River Runs Red ADX ADO JDX JDO2 GDX SPDX SDX HT RN DWDF S (Sue Thomson)

Briard
Baby of Breed: Cacharel Olilibhear (P & R Trapp)

Collie (Smooth)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Jencol Written inth Sky (Ms J Baker)

German Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Karham Know It All HT (Karham German Shepherds)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Abbotsmoor Molly (IID) (Geraldine Myers)

Old English Sheepdog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Waloes Victoria's Secret (AI) (R W & K L Nelligan)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Packardia Talkn About Stylz At Tailgait (Mrs J H Pearce)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Jaemist Midsummer Nights Dream (Mr T N & Mrs R G Ray)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Sharndah Follow Ur Dreams (Sharndah Knls)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Majikblu Shes Got The Look (Brooke Williams)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Welcornel Under The Eiffel (E&MC Tyler)



Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Valerie Spence (QLD)  (Group Entry : 41)

Best in Group & Intermediate in Group: Samoyed
Aust Ch Snowbrook Lucky Star of Henry (Lynda Campbell)
Runner Up in Group & Junior in Group: Shiba Inu
Aust Ch Ilsonyo Black Magic Woman (M Shuttlewood & K Roberts)
Minor in Group: Samoyed
Snowweb On Parade (Mrs Joan Webb)
Puppy in Group: Dogue de Bordeaux
Aust Ch Bordogue Jordan (Keith & Kylie Reid)
Aust Bred in Group: Bernese Mountain Dog
Aust Ch Trivale Shiningphoenix (M Smith & G Keown)
Open in Group: Rottweiler
Hammersmark Champs Legacy (I & D McLean /R Andrews)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Bernese Mountain Dog
Aust Neut Ch Branbern Dark Piccolo CD RA (Barbara & Michael Whitwell)
Runner Up Neuter in Group: Boxer
Ozstralis Moon Dance (Kellie Poole)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Trivale Shiningphoenix (M Smith & G Keown)
Baby of Breed: Branbern Bach to Strauss (Mrs Lyn Brand)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Branbern Dark Piccolo CD RA (Barbara & Michael Whitwell)

Boxer
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Ozstralis Moon Dance (Kellie Poole)

Bullmastiff
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aftrshok Honey Apple (Gayle Slaughter)

Dobermann
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Wattavue You Had Me At Hello (Danielle Hall)

Dogue de Bordeaux
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Bordogue Jordan (Keith & Kylie Reid)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Bordogue Darci (Keith & Kylie Reid)

German Pinscher
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Masterkarn Legends N Myths (Mrs Brenda Turner)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Open of Breed: Hammersmark Champs Legacy (I & D McLean /R Andrews)

Russian Black Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tvorimir Counter Attack TDX (K Dawson)

Samoyed
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Snowbrook Lucky Star of Henry (Lynda Campbell)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Snowweb On Parade (Mrs Joan Webb)

Schnauzer (Giant)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Blackline Hikiki (B Frewen-Lord/ P Talvinen/ S Richie)

Schnauzer (Miniature)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Ebshine Guest Musician (Ms B Wilson & Ms D Russell)

Shiba Inu
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Ilsonyo Black Magic Woman (M Shuttlewood & K Roberts)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mr Garry Dryburgh (NSW)  (Group Entry : 80)

Best in Group & Open in Group: Poodle (Standard)
Aust Ch Voila Raise An Eyebrow (Mr Lance Wright & Mr James Bennett)
Runner Up in Group & Puppy in Group: French Bulldog
Aust Ch Shawthing Beach Bum (Vicki Shaw)
Baby in Group: Keeshond
Kahnhond Special Edition (Jane Faulkner)
Junior in Group: French Bulldog
Moonglade Ive Got Mojo (Mrs Brie Bell)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Japanese Spitz
Aust & Neut Ch Daesdaemar Moon And Stars (Rob and Lesley Kane)
Runner Up Neuter in Group: Poodle (Toy)
Theldaroy Satin N Lace (Geraldine Myers)

Boston Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bostonwood Walkn Th Wildside (L J & D N Blumel)
Baby of Breed: Bostonwood Rummer Has It (Mrs V Tyler)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Mattbridge The Ruthless (Imp NZ) (Tricia Cumner)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Eddybul That's What I Like (Laurie Edwards / Allen & Vickki Lamb)
Baby of Breed: Majestueux Somebody Told Me (Ms T Cumner)
Minor of Breed: Gladiatorbul Kiss From A Rose (Tyson Galea)

Chow Chow
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Malaboo Oriental Treasure (J & T Cumner)
Baby of Breed: Majestueux Grand Master Shifu (Ms T Cumner)

Dalmatian
Baby of Breed: Likadyce Secret Rebel Rose (Mrs Eileen Pickles)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Shawthing Beach Bum (Vicki Shaw)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Abiaan Primadonna Girl (AI) (Ben McWatt)
Res Dog CC & Junior of Breed: Moonglade Ive Got Mojo (Mrs Brie Bell)
Minor of Breed: Abiaan Rebel Boy (AI) (B McWatt)
Intermediate of Breed: Swifdelight Miss Monroe (David Swift)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mannerking Shadows of the Moon (Rob & Lesley Kane)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Daesdaemar Moon And Stars (Rob and Lesley Kane)

Keeshond
Baby of Breed: Kahnhond Special Edition (Jane Faulkner)

Lhasa Apso
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Soolim The Holy Terror (Sonya Rae Erhart)
Bitch CC & Junior of Breed: Myatuc Simply Divine (Janene Clemence)

Poodle (Miniature)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Morpaudl Dezigned N Zilva (P Morgan)

Poodle (Standard)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Voila Raise An Eyebrow (Mr Lance Wright & Mr James Bennett)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Rivierra Stand and Deliver (Jane Boehm)

Poodle (Toy)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Alang Ice Majic Soldier (Geraldine Myers)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Alang Ice Majic Princess (Geraldine Myers)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Theldaroy Satin N Lace (Geraldine Myers)

Schipperke
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Tanzapaw Magic In Motion (Mrs Tania McAlister)
Res Dog CC & Junior of Breed: Tanzapaw You R Mine (Mrs Tania McAlister)

Xoloitzcuintle (Miniature)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Wazzat Galenia (IID NOR) (H Bright & J Dinis)