All Breeds Dog Club of SA Inc (SA)

Date of Show : 4-May-2014 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr C Rogers (New Zealand)

Best in Show & Open in Show: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Ch Melloway Adrenaline Rush (J Egan / J Weekes)
Runner Up in Show: Lhasa Apso
Aust Sup Ch Chethang Nathaniel (Imp UK) (P & K York / J Longmire & M Camac)
Baby in Show: Schnauzer (Miniature)
Aust Ch Gemais Free Spirit (Asyut Knls & I Mundy)
Puppy in Show: Basset Hound
Aust Ch Beauchasseur The Coachman (Chris Lawrence)
Junior in Show: Akita
Aust Ch Shokuma Razzle Dazzle (Mr D Klingberg / Miss W Osborn)
Aust Bred in Show: Staffordshire Bull Terrier
Aust Sup Ch Vanstaff Whats Brewing (Renee Hartnett)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Patricia Smith (QLD)

Best in Group & Open in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Ch Melloway Adrenaline Rush (J Egan / J Weekes)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Yorkshire Terrier
Aust Gr Ch Buidhe Dangerous Liaison (E A Eatts)
Junior in Group: Maltese
Aust Ch Erintoi Caseys Magic Dream (Fran Rose)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Melloway Adrenaline Rush (J Egan / J Weekes)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Melloway Magnifique (J Egan / J & J Weekes)
Baby of Breed: Rivarose Jamaica Inn (Merry Pronk)
Baby (Bitch) of Breed: Rivarose Mary Le Bow (Merry Pronk)
Junior of Breed: Trescaval Shez Cracked Th Code (Mal & Julia Logan)

Chinese Crested Dog
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Xioma Howlin At The Moon (Sally & Sylvia Johnson)
Intermediate of Breed: Glanore Perfect Storm (Christine Faint)

English Toy Terrier (Black and Tan)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch X-Pected Dine Mites Dovre (Imp NWY) (R Douglass)

Italian Greyhound
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tunamara Faerie Dae (Daniella Madalinski)
Baby of Breed: Aust Ch Tunamara Done With Style (C Scott)
Puppy of Breed: Tunamara Devils Needle (C Scott)

Japanese Chin
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Krystalaine Khan (Chris & Elaine Burdett)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Krystalaine Enya (Chris & Elaine Burdett)

Lowchen
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Rondaglen That's Entertainment (Miss Courtney Tulk)

Maltese
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Erintoi Caseys Magic Dream (Fran Rose)

Tibetan Spaniel
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tunamara Cheralee (C Scott)
Baby of Breed: Aust Ch Tunamara Shilo Tsha (C Scott)

Yorkshire Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Buidhe Dangerous Liaison (E A Eatts)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Jazzuki Isdancin Withme (Mrs A K Brooks)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr C Rogers (New Zealand)

Best in Group & Open in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Ch Fermoy Nite of the Falcon (Marie & Phil Merchant & Emma Parker)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Sup Ch Vanstaff Whats Brewing (Renee Hartnett)
Puppy in Group: Cairn Terrier
Aust Ch Natuska Peppermint Twist NE (Kerryn Pearson)
Junior in Group: Border Terrier
Aust Ch Chanpema Imagine (Chanpema Kennels)
Intermediate in Group: West Highland White Terrier
Aust Ch Daboda Doing the Full Monty (Andrew Foster-Johnson)

Airedale Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Yeloman Just William (Suzanne Tennant & Megan McWaters)

Border Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Chanpema Imagine (Chanpema Kennels)
Puppy of Breed: Aust Ch Stormvale Borda Norty N Nice (Stormvale Kennels)

Bull Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Bullpatchy Rider Of Leon (Ms Cuthbert / Mrs Cook)
Junior of Breed: Aust Ch Veroli Benevolent Master (AI) (P Haseldine)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Prefurabull Notcha Bull (Tony & Charmaine Kaplanis)
Minor of Breed: Veroli White Russian (AI) (P Haseldine)

Cairn Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Caroq's Zsa Zsa Gabor (Imp SWD) (Kerryn Pearson)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Natuska A Foreign Affair NE (Kerryn Pearson)
Puppy of Breed: Aust Ch Natuska Peppermint Twist NE (Kerryn Pearson)
Junior of Breed: Aust Ch Joymont Red Sunset (H & I Glynn)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Fermoy Nite of the Falcon (Marie & Phil Merchant & Emma Parker)
R/UP BOB & Puppy of Breed: Skeldale serious mysterious (R M & M F Thorn)

Scottish Terrier
Puppy of Breed: Scotsbairn Heather Mist (Louise Edson)

Soft Coated Wheaten Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kanidor Eldar (G & S P Swalling)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Vanstaff Whats Brewing (Renee Hartnett)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Ishiross Endless Embrace (Deb Krinas)
Puppy of Breed: Riverhaven Magestik Warrior (D Warren)
Junior of Breed: Waurstafford Great Gatsby (K Ricketts & L Scott)
Intermediate of Breed: Aust Ch Anvilhart Hot On Your Heels (J Rasche & D Tomney)
Open of Breed: Aust Ch Vanstaff Crazy In Love (J Rasche & D Tomney)

Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Gumhaven Chasing Stars (Maureen Schutt)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Gumhaven Edge of Glory (Maureen Schutt)

West Highland White Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Alborada Tamborilero (Imp ESP) (Cathy Kuchel)
R/UP BOB & Intermediate of Breed: Aust Ch Daboda Doing the Full Monty (Andrew Foster-Johnson)
Bitch CC: Aust Ch Whitebriar Jennifer Juniper (Imp NZ) (Louise Edson)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Ms Annette Baxter (VIC)

Best in Group & Open in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Sup Ch Arosa UR A Class Act (Imp NZ) (Heiderst & M Reichmuth)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Golden Retriever
Aust Ch Chaleur Hilfiger (Mrs R Thompson)
Baby in Group: Golden Retriever
Aust Ch Chaleur Naughty But Nice (Mrs Ruth Thompson)
Minor in Group: Irish Setter
Martinridge My Secret Life (B Martin)
Junior in Group: Curly Coated Retriever
Aust Ch Dizzyki DJ Imagine Love (Dizzyki Kennels)
Aust Bred in Group: Flat Coated Retriever
Aust Gr Ch Fetchitup Man Of The Hour (Tina Corbell)

Clumber Spaniel
Baby of Breed: Thaxmead Savoy Affair (Imp NZ) (D & F Bartels)

Cocker Spaniel
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Silverblue Under No Illusions (Judith O'Brien)

Curly Coated Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Dizzyki TC Garde Laurie (Dizzyki Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Dizzyki DJ Imagine Love (Dizzyki Kennels)
Baby of Breed: Dizzyki SB Sundevil President (Dizzyki Kennels)
Minor of Breed: Dizzyki CD Django In My Dreams (AI) (Dizzyki Kennels)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Birchlands Crown Choice (Imp NZ) (Jo Rasche & R Hartnett)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Taraikha Tippi Hedren (Mrs Alex Heitmann)
Baby of Breed: Kynadie Time and Time Again (M Harvey)

Flat Coated Retriever
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Fetchitup Man Of The Hour (Tina Corbell)
R/UP BOB & Open of Breed: Aust Ch Sherepoint Kentucky Bluegrass (J & R Bryant)
Bitch CC: Aust Ch Kellick Take a Break (Ross & Jean Bryant)
Junior of Breed: Aust Ch Skyehaven All About Me (Tina Corbell)
Intermediate of Breed: Sherepoint Moonraker (Jean and Ross Bryant)
Aust Bred of Breed: Poweron Here Comes Trouble (Kirstin Gurner)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Arosa UR A Class Act (Imp NZ) (Heiderst & M Reichmuth)
Bitch CC & Puppy of Breed: Heiderst Total Ecipse Otheart (Heiderst Kennels)
Baby of Breed: Heiderst Walk The Line (Heiderst Kennels)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Heiderst Sailor Moon (Heiderst Kennels)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Chaleur Hilfiger (Mrs R Thompson)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Haydengold One Step Ahead (Cate Williams)
Baby of Breed: Aust Ch Chaleur Naughty But Nice (Mrs Ruth Thompson)

Hungarian Vizsla
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Aceweis Yabba Dabba Doo (Aceweis & Heiderst Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Aceweis I Am Sam I Am (Mrs L Jarvis & Mrs L O'Malley)

Irish Setter
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Martinridge Whisperin Secrets (B & S Martin)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Martinridge Flirting WTulane (B Martin)
Minor of Breed: Martinridge My Secret Life (B Martin)
Junior of Breed: Martinridge Written intheStars (B Martin)

Weimaraner
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Waldwieze Don't Ask Why (Imp NZ) (Waldwiese Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Waldwieze Dirty Lil Secret (Imp NZ) (Waldwiese Kennels)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Miss Ainslie Carius (QLD)

Best in Group & Open in Group: Afghan Hound
Aust Sup Ch Suliman Suprima Ballerina (Kerin & Rachel Hutchings)
Baby in Group: Harrier
Aust Ch Fellhunters Scent of a Woman (P & F Danaher)
Puppy in Group: Basset Hound
Aust Ch Beauchasseur The Coachman (Chris Lawrence)
Junior in Group: Basset Fauve de Bretagne
Aust Ch Arendt Baileys Irish Cream (Heather A Budd)
Intermediate in Group: Irish Wolfhound
Aust Ch Glenfels The Boy From Oz (AI) (Sarah Baker)

Afghan Hound
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Suliman Suprima Ballerina (Kerin & Rachel Hutchings)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Suliman Poetic Justice (Kerin & Rachel Hutchings)
Baby of Breed: Cadiz Gold Rush (Christine Faint)

Basset Fauve de Bretagne
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Arendt Baileys Irish Cream (Heather A Budd)

Basset Hound
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Beauchasseur The Coachman (Chris Lawrence)

Beagle
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Sligrachan Anotha Jeannie (D & M Hill)
Baby of Breed: Beaglyn Foreign Romance (AI) (M James)
Intermediate of Breed: Aust Ch Brialey Diamonds Are Forever (S & D Flew)

Dachshund (Long Haired)
Baby of Breed: Frieden A Bob Each Way (Mrs C A Tonkin)

Dachshund (Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tullacrest Liquorice Allsort (Tullacrest Kennels)

Harrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fellhunters Cant Touch This (P & F Danaher)
Baby of Breed: Aust Ch Fellhunters Scent of a Woman (P & F Danaher)

Irish Wolfhound
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Glenfels The Boy From Oz (AI) (Sarah Baker)

Petit Basset Griffon Vendeen
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Rokeena Xtravaganza (Adam Fraser & Tracie Edwards)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Rokeena St Louis Blues (T Edwards/ R Wallis & S Marshall)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Mikozi Gracious Villain CGC RN (V Macgill)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Inzara All Eyez On Me (AI) (Leah Moffatt & Brad Foch)
Baby of Breed: Inzara Bourne Legacy (Linda Castle)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr John J Doyle (VIC)

Puppy in Group: Australian Shepherd
Aust Ch Thistledust Blue Suede Shoes (Ms K Davis/S McInerney)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am Ch & Aust Sup Ch Landmaster Memphis Blues (R B & C J Redhead)

Australian Kelpie
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Glendari The Tar Boy (E J Delaporte)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Glendari The Black Witch (E J Delaporte)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Thistledust Blue Suede Shoes (Ms K Davis/S McInerney)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Sutter's Speechless (Imp NZ) (Mrs Sarah McInerney/ Miss Lindy Dawkins)

Bearded Collie
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lokynnda Captain Jack Harkness (Lynda Webb)

Collie (Rough)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Brooklynson Casablanca (Imp UK) (Mr S & Mrs M Almond)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Joshwyn Wicked Fantasy (Sharyn Ely & Val Wilson)

Collie (Smooth)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Robgai Last Tango in Paris (Mr S & Mrs M Almond)

German Shepherd Dog
R/UP BOB & Intermediate of Breed: Shepherdhill Uriel (Susan Mertineit)

Old English Sheepdog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Grastone Mrs Rutherford (Ken & Vivien Murrell)

Shetland Sheepdog
Baby of Breed: Jaemist Midsummer Nights Dream (J Rainey)

Welsh Corgi (Cardigan)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bethwyn Pendragon (Hayley West)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Ms Janet Ainscow (TAS)

Best in Group & Intermediate in Group: Pyrenean Mountain Dog
Aust Sup Ch Euzkadi Hear The Drums (Michael and Julie Ross)
Runner Up in Group & Open in Group: Schnauzer (Giant)
Aust Sup Ch Volition Jackeroo (Foote / Helps / Slattery)
Baby in Group: Schnauzer (Miniature)
Aust Ch Gemais Free Spirit (Asyut Knls & I Mundy)
Minor in Group: Bullmastiff
Aust Ch Bullmighty Back To Black (Becci Dawson)
Puppy in Group: Shiba Inu
Maharg Fuyu Yoshi (H Perret & K Martin)
Junior in Group: Akita
Aust Ch Shokuma Razzle Dazzle (Mr D Klingberg / Miss W Osborn)
Aust Bred in Group: Schnauzer (Miniature)
Aust Ch Asyut Seekn Fame N Fortune (Asyut Kennels)

Akita
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Shokuma Razzle Dazzle (Mr D Klingberg / Miss W Osborn)
R/UP BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Shokuma The Writing Onthe Wall (D Klingberg & W Osborn)

Alaskan Malamute
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Tuvaaqan Kian Innua (D & M Battersby)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Branbern Howard I Know (Shane & Anna Millard/ Lyn Brand)

Bullmastiff
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Bullmighty Back To Black (Becci Dawson)
R/UP BOB & Junior of Breed: Aust Ch Nightquest Gold Edition (AI) (Mrs M Edwards)
Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Aust Ch Bullmighty Betr N Black (Becci Dawson)

Dobermann
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bravadobe Yes Its Time (Mr M & Mrs D Jackson)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bravadobe Get Into The Groove (Mr M / Mrs D / Miss S Jackson and Bravadobe Dobermanns)

Mastiff
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Toramis First and Foremost (P & J Buckley)
R/UP BOB & Junior of Breed: Aust Ch Marstenmoor Wreck It Ralph (Mr D & Mrs J Chamberlain / Mr P & Mrs G Simmonds)

Pyrenean Mountain Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Euzkadi Hear The Drums (Michael and Julie Ross)

Rottweiler
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Alchemy Powderfinger (Alchemy Kennels)
Baby of Breed: Blackcombe Haugesund (Dr R Crouch / Mr W & Mrs J Grundy)
Aust Bred of Breed: Alchemy Thumbelina (Alchemy Kennels)

Samoyed
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Eskydon League Of Shadows (Tahnee Dendy and Janet Dunbar)

Schnauzer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Treuliebe Takit T Thlmit (J Chapman & S Foote)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Remporter Wild Child (M Reedman)

Schnauzer (Giant)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Volition Jackeroo (Foote / Helps / Slattery)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Asyut Seekn Fame N Fortune (Asyut Kennels)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Treuliebe Talk of The Town (J Chapman / S & S Foote)
Baby of Breed: Aust Ch Gemais Free Spirit (Asyut Knls & I Mundy)
Minor of Breed: Treuliebe Pillow Talk (S P & S K Foote)

Shiba Inu
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Maharg Fuyu Yoshi (H Perret & K Martin)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Asryn Always Forever (K Bryant / L Fox & A Wittenberg)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Gr Ch Asryn Lightning Strikes (Ashley Wittenberg & Karen Bryant)
Minor of Breed: Aust Ch Romeka Take That (David Harrop)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Janice Campbell (VIC)

Best in Group & Open in Group: Lhasa Apso
Aust Sup Ch Chethang Nathaniel (Imp UK) (P & K York / J Longmire & M Camac)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Schipperke
Aust Sup Ch Beadale Little Captain (Mr Barry Tyrrell)
Baby in Group: Peruvian Hairless Dog (Large)
Xioma Doncella De Oro (S & S Johnson)
Puppy in Group: Poodle (Standard)
Kirada DJ Fontana (Jacqui McLeay)

Boston Terrier
Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Cherishem Any Witch Way (Dot Morgan)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Bullyack The Don (Bullyack Kennels)
R/UP BOB & Aust Bred of Breed: Aust Ch Embolden Illusionist (Cherie Terry)
Bitch CC & Puppy of Breed: Preciousbull Kiss My Tookus (Cherie Terry)
Baby of Breed: Aust Ch Preciousbull UK My Dads A Pom (Cherie Terry)

Dalmatian
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Instride Fast In My Ferrari (Ms Kerryn Harvey)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Instride Awsum Speed (K Harvey & K Ricketts)
Intermediate of Breed: Aust Ch Instride Xceptional (AI) (Ms Kerryn Harvey)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Koziam Dawns Lil Krakr (AI) (K & M Stansfield)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Repard Mslle Asher (Mrs B Loades & Mrs Y Draper)
Baby of Breed: Bullecourt Endeavour (Barb Loades & Angela McInnes)

German Spitz (Mittel)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Borndownunda Im a Party Boy (Mr G Cox & Ms G Folli)

Great Dane
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Hildydane Bent On Genevieve (AI) (T Howie)

Keeshond
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Nawtikees Riders On The Storm (Christine & Tahnee Spear)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Calivale Bear It All Attamaari (Mrs M Sawley)
Baby of Breed: Tamaari Do Ya Think Im Sexy (M Sawley)

Lhasa Apso
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Chethang Nathaniel (Imp UK) (P & K York / J Longmire & M Camac)

Peruvian Hairless Dog (Large)
Baby of Breed: Xioma Doncella De Oro (S & S Johnson)

Poodle (Standard)
R/UP BOB & Puppy of Breed: Kirada DJ Fontana (Jacqui McLeay)

Schipperke
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Beadale Little Captain (Mr Barry Tyrrell)

Shar Pei
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Miniatura Picture Perfect (Mr Rodney J Connelly)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Miniatura I Am The One (Rodney J Connelly)