Maldon Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)

Date of Show : 12-Dec-2021 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Catherine Scotton (VIC)   (Total Entry : 578)

Best in Show & Open in Show: Fox Terrier (Wire)
Aust Sup Ch Graebrook Adrenaline Junkie (Graebrook Kennels)
Runner Up in Show: Pug
Aust Sup Ch Sweetess Guess I Still Love U (K De Freitas)
Baby in Show: White Swiss Shepherd Dog
Soverenpark Optimistic Lyla (Mrs Karin Scholz)
Puppy in Show: German Shorthaired Pointer
Sevoier Tell Me Lies (Sevoier Kennels)
Aust Bred in Show: Kerry Blue Terrier
Aust Sup Ch Chaduna Blu Sub Zero (R Watt)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Samoyed
Aust Sup & Neut Gr Ch Airebis What Dreams R Made Of (Kellie / Judy & Graham Hughes)
Runner Up Neuter in Show: Papillon
Aust & Neut Ch Pinklee Bell of the Ball (Ms Marissa Sarif)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Frieda Clifton (VIC)  (Group Entry : 82)

Best in Group & Open in Group: Pug
Aust Sup Ch Sweetess Guess I Still Love U (K De Freitas)
Runner Up in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Ch Caribelle Fantasy On Ice (Raewyn McCullough)
Junior in Group: Pug
Brezel Splash Of Syrup (Mrs B Garner)
Aust Bred in Group: Papillon
Aust Ch Goodvibes Tap To The Rhythm (M & R Ackland/ J & W Stewart-Cook)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Papillon
Aust & Neut Ch Pinklee Bell of the Ball (Ms Marissa Sarif)

Australian Silky Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Balkana Hawkeye (J W Camac)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Balkana Non Negotiable (J W Camac)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Balkana Galadriel (J W Camac)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Caribelle Fantasy On Ice (Raewyn McCullough)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Coloora La Carrera (Rick Mayor)

Chihuahua (Long Coat)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Rayvale Naughty Little Thing (Jennifer Clancey)
R/UP Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Neut Ch Sparklchi Charlotte Hornets RN (Jennifer Clancey)

Chinese Crested Dog
BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Funtosy Castaspell (Ms A Parkin)

Griffon Bruxellois
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Tzani Helga Hufflepuff (S Stewart)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Troubadour Mrs Tiggywinkle (Sally Stewart)

Italian Greyhound
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Bindahlena Wish Upon A Star (Leisl Wood)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Belloiggy Secret Dancer (Fiona Gilbert)
Aust Bred of Breed: Belloiggy Baci Di Cioccolato JC (Ms R Eddy & Miss F Gilbert)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Vickma Surprise Surprise (Miss F Gilbert)

Lowchen
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tilcha Just Keep ya Distance (Pia Kirke)

Papillon
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Goodvibes Tap To The Rhythm (M & R Ackland/ J & W Stewart-Cook)
R/UP BOB & Intermediate of Breed: Pinklee Time For Victory (Ms M Sarif)
Bitch CC & Junior of Breed: Pinklee She’s Got Sass (Ms M Sarif)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Emmoge No Body No Crime (T C Clements)
Baby of Breed: Pinklee Where’s Wally (Ms M Sarif)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Pinklee Bell of the Ball (Ms Marissa Sarif)

Pug
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sweetess Guess I Still Love U (K De Freitas)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Brezel Rising Of The Buns (Mrs Brittany Garner)
Junior of Breed: Brezel Splash Of Syrup (Mrs B Garner)

Tibetan Spaniel
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tibrockney Spellbound (Pam Dunlop)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Jean Bryant (SA)  (Group Entry : 51)

Best in Group & Open in Group: Fox Terrier (Wire)
Aust Sup Ch Graebrook Adrenaline Junkie (Graebrook Kennels)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Kerry Blue Terrier
Aust Sup Ch Chaduna Blu Sub Zero (R Watt)
Baby in Group: Bedlington Terrier
Barjarz Nigella Bites (Vicki Scott)
Minor in Group: Bull Terrier (Miniature)
Alcaneeka Gold N Design (Al) (Alcaneeka Kennels)
Junior in Group: Bedlington Terrier
Barjarz Skip To The Chase (Vicki Scott)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Manchester Terrier
Cathasaigh Come Out Swinging (Linda Saxton)

Airedale Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Yeloman Finnigan Begin Again (Mrs Suzanne Tennant)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ironklad Pretty Boy Floyd (Mr J Urch & Miss K Oseckas)
R/UP BOB & Res Dog CC: Aust Ch Iroq Heaven On Earth (Miss T Staszek & Mr S & Mrs M Green)
Bitch CC & Junior of Breed: Hotashell Queen Of Titans (Tracy Urch & Julia Martiniello)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Kylott Quench the Craving (Mrs K & Mr S Boulter)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Oziruff Airs N Graces (Mrs Leanne Bywater)

Bedlington Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Barjarz Skip To The Chase (Vicki Scott)
Baby of Breed: Barjarz Nigella Bites (Vicki Scott)

Bull Terrier (Miniature)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Alcaneeka Gold N Design (Al) (Alcaneeka Kennels)

Cairn Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Joymont Picture In Motion (Mrs C M Wittick)

Fox Terrier (Wire)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Graebrook Adrenaline Junkie (Graebrook Kennels)

Irish Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tawnyoak Major Forkellington (K Henderson)

Kerry Blue Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Chaduna Blu Sub Zero (R Watt)

Manchester Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Helybary Little Jackie Paper (Mr Ian Gillam)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Helybary Black Opium (Mr Ian Gillam)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Cathasaigh Come Out Swinging (Linda Saxton)

Staffordshire Bull Terrier
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lionsden Lady Charlotte (Andrew & Joulyet Lyon)
Junior of Breed: Kaleida Get The Party Started (Brooke Dixon)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr Leigh G Hearn (VIC)  (Group Entry : 119)

Best in Group & Open in Group: Pointer
Aust Sup Ch Tyeanbo Take Another Look (G Munro)
Baby in Group: German Shorthaired Pointer
Canawindra Well And Truly (M J & F L Park)
Puppy in Group: German Shorthaired Pointer
Sevoier Tell Me Lies (Sevoier Kennels)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: English Springer Spaniel
Aust & NZ Ch Taniwha Hinemoa ET (Imp NZ) (Mrs C J Ryan)
Runner Up Neuter in Group: Labrador Retriever
Skyerose Brightside Ofthe Road (Sharon Mulgrew)

Brittany
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Grandesprit Memphis Belle (C Moya)

Cocker Spaniel (American)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Quirentia La Player (Deborah Alford-Kerr)

English Setter
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tyburn Flying First Class (Michaela Barraclough)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Glengordon Bees Blue Comet (Michaela Barraclough)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Cardhu Mate Of Mine (J Waite)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Glenkinchie Darcys Pryde (Mrs Anita Stewart)
Puppy of Breed: Cardhu Four On The Floor (J Waite)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & NZ Ch Taniwha Hinemoa ET (Imp NZ) (Mrs C J Ryan)

Flat Coated Retriever
Res Bitch CC & Junior of Breed: Injitali Forever Young (AI) (Rhonda Williams)
Baby of Breed: Injitali Toblerani Sydney (Rhonda Williams)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sevoier Take Me To The Clouds (AI) (Sevoier Kennels)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sevoier Kat Amonst Th Pigeons (Sevoier Kennels)
Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sevoier A Walk In The Clouds (AI) (Sevoier Kennels)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Sevoier Tell Me Lies (Sevoier Kennels)
Baby of Breed: Canawindra Well And Truly (M J & F L Park)
Baby (Bitch) of Breed: Sevoier Playing For Keeps (AI) (Sevoier Kennels)
Junior (Dog) of Breed: Canawindra Home Brew (M J & F L Park)
Aust Bred (Dog) of Breed: Canawindra Hans Solo (M J & F L Park)

Gordon Setter
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Triseter celtic yeoman of brodruggan(AI) (E Joseph/J Stewart)

Hungarian Vizsla
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Graebrook All About Soul (Graebrook Kennels)

Irish Setter
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Brodruggan french connection (Jayne Stewart)

Labrador Retriever
Puppy of Breed: Kelindebar Words of Wisdom (Mrs J Hocking & Mrs L Adams)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Skyerose Brightside Ofthe Road (Sharon Mulgrew)
R/UP Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Ch Ballydoon Tahitian Beauty (Sharon Mulgrew)

Nova Scotia Duck Tolling Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Lidlriva Archie Seedoo (I & A Blainey)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Havanova Spirit of storm (Karina Middleton)
Puppy of Breed: Havanova Red Genes (Karina Middleton & Georgie Sinclair)

Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Tyeanbo Take Another Look (G Munro)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Onpoint Tell It Like It Is at Aryed (AI) (Gerald J Munro)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Weissenberg Flirtn with Fire AI (Imp NZ) (C Wright & K White)
Baby of Breed: Khasanh Utter Kaos (Khasanh Kennels)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mr Roger Bridgford (VIC) (Group Entry : 71)

Best in Group & Open in Group: Azawakh
CIB & Aust Sup Ch Imidiwan Amali (Imp POL) (Miss T Cox & Ms D Huon)
Runner Up in Group: Basset Hound
Bassbar Donald Sutherland (Imp UK) (Gayle Tape)
Baby in Group: Beagle
Kezziah Mad Love (Kezziah Kennels)
Minor in Group: Whippet
Ingwe Miracle Man (Swami Karunananda)
Puppy in Group: Borzoi
Dolinoff Alexei Navalny (Ahsatan Kennels)
Aust Bred in Group: Borzoi
Ahsatan Mr Moustache (Ahsatan Kennels)
Runner Up Neuter in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust Neut Ch Berghutte Paint It Black (Kinderscout Knls)

Azawakh
BOB, Bitch CC & Open of Breed: CIB & Aust Sup Ch Imidiwan Amali (Imp POL) (Miss T Cox & Ms D Huon)

Basenji
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am GCH & Aust Ch Akuaba N Eldorado Time Traveler (Imp USA) (S Coe)

Basset Hound
BOB, Dog CC & Open of Breed: Bassbar Donald Sutherland (Imp UK) (Gayle Tape)

Beagle
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Hounsley How About Now TSD (Miss J Lalor/ Mr P Hissey/ Miss M Matschke/ Mr B Laycock)
Baby of Breed: Kezziah Mad Love (Kezziah Kennels)

Borzoi
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Ahsatan Mr Moustache (Ahsatan Kennels)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Marakhoff Saassicaia (Marakhoff Kennels)
Baby of Breed: Marakhoff Taanichka (Marakhoff Kennels)
Puppy of Breed: Dolinoff Alexei Navalny (Ahsatan Kennels)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Berghutte Paint It Black (Kinderscout Knls)

Dachshund (Miniature Wire Haired)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tinsnips Katz Whiskas (Ms Claire Gray)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Tinsnips Rooby Tuesday (Ms Claire Gray)

Deerhound
Baby (Bitch) of Breed: Caberfei Ardcu (K&E Airens)

Harrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Fellhunters Havoc (L Cassar/ P / F & R Danaher)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Redyland Beautiful Once (Imp RUS) (Leanne Cassar)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Kusini Pacer Bay (AI) (Brent & Gina Stanyon)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Ujamaa Dark Side Of The Moon (AI) (Ms J Lowe)

Whippet
Minor of Breed: Ingwe Miracle Man (Swami Karunananda)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Catherine Scotton (VIC)  (Group Entry : 96)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Australian Kelpie
Aust Ch Southspirit Brilliant Brook (AI) (Miriam Schiller)
Baby in Group: White Swiss Shepherd Dog
Soverenpark Optimistic Lyla (Mrs Karin Scholz)
Junior in Group: Australian Cattle Dog
Wyhandoo Four Leaf Clova at Accebera (Mr A & Mrs R Spargo)
Aust Bred in Group: Maremma Sheepdog
Aust Ch Dellbianco Sound The Alarm At Cloverdowns (iid ITA) (McLean/ Purcel & Coffey)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Finnish Lapphund
Aust Ch Taigakoira Buoremus Davvir PT (Simone Dillon & Meagan Thomas)

Australian Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Wyhandoo Four Leaf Clova at Accebera (Mr A & Mrs R Spargo)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Pureheel Storm Ranger (Mr A & Mrs R Spargo)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Nerralee Kiss My Class (W & L Greasley)

Australian Kelpie
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Southspirit Brilliant Brook (AI) (Miriam Schiller)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Kalan Spirit In The Sky PT (Miriam Schiller)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Kusco Moonlit Bluestone (Jan Scholtz)

Australian Shepherd
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Dapsen R U Ready For It At Cloverdowns (Kaitlyn Bennett & Aimee Petersen)

Border Collie
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Merrinda Listen To Your Heart (Lyn Allshorn)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Uttercharm Kozmic Ballad OfLuv At Merrinda (Lyn Allshorn)
Baby of Breed: Merrinda Sky High Lover (Lyn Allshorn)
Aust Bred of Breed: Milangimbi Copperhead Road (D Miller)

Collie (Smooth)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Foxbell X Factor (Mrs C & Miss K Baker)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Open of Breed: CIB & Aust Sup Ch Taigakoira Tahtien Valo (Ms H Lim)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Armahani Kunzite Kruunu (AI) JC (Ms M Thomas/ Ms S Dillon & Ms J Lincoln)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Taigakoira Buoremus Davvir PT (Simone Dillon & Meagan Thomas)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lordavo Royal Commander RN (Kathleen Raven)

Maremma Sheepdog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Dellbianco Sound The Alarm At Cloverdowns (iid ITA) (McLean/ Purcel & Coffey)

Old English Sheepdog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Olensha Amore with Snodragon (AI) (Denise Findlay)

Shetland Sheepdog
Minor of Breed: Shelmanna Diamond Dynasty (Mrs S Fox)

Welsh Corgi (Pembroke)
Junior of Breed: Kintzel Back To Black (G D & S K Kerr)

White Swiss Shepherd Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Clarelly Russian Roulette TD HT JC (Jan Kelly)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Clarelly Flesh For Fantasy (AI) (Joanna Sallows)
Baby of Breed: Soverenpark Optimistic Lyla (Mrs Karin Scholz)
Junior of Breed: Clarelly No Apologies (Jan Kelly & Clare van der Wolde)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr Jonathan D F Marshall (VIC)  (Group Entry : 68)

Best in Group & Aust Bred in Group: Siberian Husky
Aust Ch Canyonlands U Thought U Had Me (Mrs Amanda Becconsall)
Runner Up in Group & Open in Group: Alaskan Malamute
Aust Ch Whitewarrior Nakomas Quest (Brett White)
Junior in Group: Siberian Husky
Aust Ch Canyonlands Lights You Up (Mrs Amanda Becconsall)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Samoyed
Aust Sup & Neut Gr Ch Airebis What Dreams R Made Of (Kellie / Judy & Graham Hughes)
Runner Up Neuter in Group: Bernese Mountain Dog
Aust & Neut Ch Darkcrush Even Flow (Sheridan Holmes)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Whitewarrior Nakomas Quest (Brett White)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Whitewarrior red klouds rose (Brett White)

Bernese Mountain Dog
R/UP BOB & Res Bitch CC: Aust Ch Montreaux Dear Abby (Ms S Wallis)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Darkcrush Even Flow (Sheridan Holmes)

Newfoundland
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Capebass You Got The Look (Mr L & Mrs J Leeder)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Capebass Nothing Compares To U (Mr L & Mrs J Leeder)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Capebass Dark Dawn Rising (Mr L & Mrs J Leeder)

Samoyed
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Gr Ch Airebis What Dreams R Made Of (Kellie / Judy & Graham Hughes)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Kalamino Cat Meets Tiger Lily (Ralph Richardson)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Canyonlands U Thought U Had Me (Mrs Amanda Becconsall)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Canyonlands Lights You Up (Mrs Amanda Becconsall)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Canyonlands Queen Of Music (Mrs Amanda Becconsall)
Baby of Breed: Canyonlands Made from Legends (M & J Boase)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Patricia Buckley (SA)  (Group Entry : 91)

Best in Group & Puppy in Group: Chow Chow
Touchofchow Kiss My Dark Side (AI) (Touchofchow Knls)
Runner Up in Group & Open in Group: Keeshond
Aust Sup Ch Kahnhond Magic Touch (D i & D J Wall)
Minor in Group: Dalmatian
Bogieview Del Amor De La Vida (Jalorca Knls)
Intermediate in Group: Poodle (Miniature)
Jenuin Skyfall (Mrs J Sculac)
Aust Bred in Group: British Bulldog
Bewtifulbul Extreme Pride (Ian & Karlene Wilson)

British Bulldog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Bewtifulbul Extreme Pride (Ian & Karlene Wilson)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Bewtifulbul Pride of Evie (Ian & Karlene Wilson)
Puppy (Bitch) of Breed: Bewtifulbul Unstoppable Ms Sia (Mambilou Kennels)

Chow Chow
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Touchofchow Kiss My Dark Side (AI) (Touchofchow Knls)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Chowleigh Touch of Class (Touchofchow Knls)
Baby of Breed: Touchofchow Chillz N Thrillz (Touchofchow)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Whytewood Gordon Of The Glen (Jalorca Knls)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Bogieview Del Amor De La Vida (Jalorca Knls)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Jalorca Fire Of The Dragon (Jalorca Dalmatians)
Baby of Breed: Darlinghill Black Velvet (Mr A & Mrs S Gallo)

French Bulldog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Mambilou She Loves To Party (Mambilou Kennels)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Mambilou La Gueuledeloup (IID POL) (Mambilou Kennels)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Belzbentley Wild Card (Rebecca Bentley)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Belzbentley Stack the deck (Rebecca Bentley)
Baby of Breed: Belzbentley Blazing Skies (Rebecca Bentley)
Puppy of Breed: Belzbentley Hadron Collider (Rebecca Bentley)

Keeshond
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Kahnhond Magic Touch (D i & D J Wall)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Venlo Spice Up The Party (Pam & Andrew Yu)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Venlo Under Wraps (Ms L Rawlings)
Baby of Breed: Kahnhond Black Ember (D I & D J Wall)
Aust Bred (Dog) of Breed: Hunkeedori Shaken Not Stirred (Ms H Whincp & Ms K Santas)

Lhasa Apso
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Chic Choix Parti Trouble At Elshamara (Imp FIN) (Sue Schulz)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Zaland The Stars Combined (B Beves & N Estatheo / R & V Bennetts)

Poodle (Miniature)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Ch Jenuin Southern Midnight Son (Mrs J Sculac & Mrs M Wong)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Jenuin Skyfall (Mrs J Sculac)

Poodle (Toy)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fleurlee Lady Lucinda (Beverley Gleeson)
Baby of Breed: Fleurlee Lady Angelique (Beverley Gleeson)
Minor of Breed: Garwey Along Came Jones (Garwey Kennels)

Shar Pei
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Silkston Wrapped In Attention (AI) (Mr D Lagden & Ms J White)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Chesvet Line Nolen Magic Face (Imp RUS) (Gerda & John Stryder)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Sadiya Wicked Game (J & C Pedini)