Lockyer Valley Kennel Club (QLD)

Date of Show : 2-Jun-2019 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Lyn Watson (VIC)   (Total Entry : 431)

Best in Show & Open in Show: Pointer
Aust Ch Rosenfeld Catch A Falling Star (C Fisher/ B & H Clarke / C Lowe)
Runner Up in Show: Samoyed
Aust Ch Modeysa Legend Of Awesomeness (N Tindale)
Baby in Show: Japanese Spitz
Mannerking Secret to Success (D King)
Minor in Show: Afghan Hound
Tianze Diamond In The Rough (Jacky Harnett)
Puppy in Show: Basenji
Lomar Two Up (L Marsden)
Junior in Show: Finnish Lapphund
Aust Ch Theldaroy Xpensive Treasure (AI) (L C & R A Seare)
Intermediate in Show: Papillon
Aust Ch Merikaez Ulysses Queen (Alicia Keast)
State Bred in Show: American Staffordshire Terrier
Aust Ch Staffwild Uptown Funk (K Gordon)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Dobermann
Aust Ch Wattavue Show No Mercy (Rhonda Harnell & Les Fabian)
Runner Up Neuter in Show: Chihuahua (Long Coat)
Aust Ch Wachowa Chelsea Brown (Mrs Jennifer Watt)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Colleen Stoate (VIC)  (Group Entry : 81)

Runner Up in Group & Open in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust Sup Ch Wachowa Man On A Mission (Mrs Jennifer Watt)
Intermediate in Group: Papillon
Aust Ch Merikaez Ulysses Queen (Alicia Keast)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Chihuahua (Long Coat)
Aust Ch Wachowa Chelsea Brown (Mrs Jennifer Watt)

Australian Silky Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Quinvale Champagne Cocktail (Debbie Jacques/ B Burrows)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Coloora Promises Of A Storm (Mrs M K White)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Aberlour Whispering Jack (Lyn Dunne)
Baby of Breed: Davra Little Touch Of Spring (Michelle White)
Minor of Breed: Kahleyvale Transcendence (Carol Yates)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Wachowa Benjamin Brown (Mrs Jennifer Watt)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Wachowa Tilly Devine (Mrs Jennifer Watt)
Res Dog CC & Minor of Breed: Moldavia Winning My Way To You (H E J Bright)
Junior of Breed: Wachowa Ella Fitzgerald (Mrs Jennifer Watt)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Wachowa Chelsea Brown (Mrs Jennifer Watt)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Wachowa Man On A Mission (Mrs Jennifer Watt)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Wachowa Isabel O'Shea (Mrs Jennifer Watt)
Res Dog CC: Aust Ch Toyopet Bramvers Look Out Max (H E J Bright)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wachowa Susie Carmichael (Mrs Jennifer Watt)
Baby of Breed: Wachowa Come What Mae (Mrs Jennifer Watt)
Minor of Breed: Wachowa Josie Brown (Mrs Jennifer Watt)

English Toy Terrier (Black and Tan)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Toiresort Mazakean (Ronda J Allen)

Italian Greyhound
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Merikaez Fortune Teller (Alicia Keast)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Oakway Reign Ov Glory (Jill Marks)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Tunamara Buzz Lightyear (Mrs C Scott)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Kaasha Sugar Daddy (Frances Forbes)

Japanese Chin
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Pondaroza Tim Two (Mrs D Jacques)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Pondaroza Besuto Himitsu Ni (Mrs D A Jacques)

Lowchen
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Paceaway Prada (R Speers)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Jonjas Novak AtPaceaway (Ms F E L Darling)

Papillon
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Genesia Raolin Darksbane (Mrs Jenny Phillips)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Merikaez Ulysses Queen (Alicia Keast)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Roseswain Quinntus the Guard (Miss H Tilley & Mrs J Moy)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr Roger Bridgford (VIC)  (Group Entry : 53)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Ch Tamsam Te Toa (Imp NZ) (Mr P G & Mrs S H Hewinson)
Baby in Group: Cairn Terrier
Kiatasee Time Zone (M F Lee)
Puppy in Group: Australian Terrier
Wanora NV (D Schaeller)
Junior in Group: Fox Terrier (Smooth)
Foxcrag TravelnThru Tyme (Mr P G & Mrs S H Hewinson)
State Bred in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Ch Staffwild Uptown Funk (K Gordon)
Aust Bred in Group: Cairn Terrier
Aust Ch Yarrinarra Scout (Maxine Lee)
Runner Up Neuter in Group: American Staffordshire Terrier
Rambitionz Celtic Ty Storm CA (D Crowley)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Staffwild Uptown Funk (K Gordon)
Baby of Breed: Amdea Royal Obsession (Fiona Skews)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Rambitionz Celtic Ty Storm CA (D Crowley)

Australian Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Wanora NV (D Schaeller)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Wanora Something Special (Mrs Debbie Schaeller)

Bull Terrier
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Harbec Part Of The Puzzle (C J Thompson)

Cairn Terrier
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Yarrinarra Scout (Maxine Lee)
Baby of Breed: Kiatasee Time Zone (M F Lee)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tamsam Te Toa (Imp NZ) (Mr P G & Mrs S H Hewinson)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Foxcrag TravelnThru Tyme (Mr P G & Mrs S H Hewinson)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Tamsam Pa Ote Huka (Imp NZ) (Mr P G & Mrs S H Hewinson)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Rhaegal Clark Gable (Samantha King)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Rhaegal Power and the Passion (Samantha King)
Baby of Breed: Belljacks Believe In Magic (S & K Whyatt)

Staffordshire Bull Terrier
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Kabere Money Where Y A Mouth Iz (Mr A Major & Ms D Connolly)
Res Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Tykabul Its All Good (Hux Horua)

Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Nudimah Viscount In Vogue (David & Mary Holt)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Nudimah Im A Prima Donna (David & Mary Holt)
Baby of Breed: Tappakai Hot Dreams (Mr J & Mrs C Bourke)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Lyn Watson (VIC)  (Group Entry : 68)

Best in Group & Open in Group: Pointer
Aust Ch Rosenfeld Catch A Falling Star (C Fisher/ B & H Clarke / C Lowe)
Runner Up in Group: Irish Setter
Aust Gr Ch Eireannmada Versace (Greg Browne & Lorraine Sanney)
Baby in Group: Bracco Italiano
Arnkay Teodora (Mrs G Simpson & Mr J Mcgrath / Mr R & Mrs K Logan)
Puppy in Group: Welsh Springer Spaniel
Aust Ch Ricochez Heulyn Cei (Dr B & Mrs B Cornish)
State Bred in Group: Welsh Springer Spaniel
Ricochez Heulyn Carwyn (Dr B & Mrs B Cornish)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Welsh Springer Spaniel
Aust Sup & Neut Ch Ricochez Faleiry Gabrielle (Bruce & Bev Cornish)

Bracco Italiano
Baby of Breed: Arnkay Teodora (Mrs G Simpson & Mr J Mcgrath / Mr R & Mrs K Logan)

Brittany
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wameika True Texaslady (Ward)
Dog CC & Open of Breed: Aust & Am Ch Gunnin' for You At Sierra (Imp USA) (Ward)
Baby of Breed: Tobenlee C U Make Me Stutter (Paul & Tiena Palin)

Chesapeake Bay Retriever
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sharbae Rose of Tenarda (Imp UK) (Margaret Wedgwood)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Chessiehaven El Dorado (J Stafford)

Cocker Spaniel
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Hyrollers Spill The Beans (Mrs S Bruno/ Miss N & Ms S Siemon)
Puppy of Breed: Hyrollers Irish Charm (Ms S & Miss N Siemon)

Cocker Spaniel (American)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Taryk The Winner Takes It All (Linda McGregor and Tanya Smith)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tealpoint ExcaliburTheMagician ET JC (Heather Reynolds)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Woodwych The Ringmaster (S F / R A & L M Schwerdt/ Adema West)
Bitch CC: Aust Ch Tealpoint Flamenco Dancer (Heather Reynolds)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ikentrieve La Vida Loca (AI) (Mrs B Kent & Miss M Kent)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Dobro Spanish Harlem (AI) (L Molnar)

Hungarian Vizsla
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Ponsonby Winner Takes It All (Imp NZ) (Kay Hutt)

Irish Setter
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Eireannmada Versace (Greg Browne & Lorraine Sanney)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Eireannmada Nina Ricci (Gary Ward & Greg Browne)

Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Rosenfeld Catch A Falling Star (C Fisher/ B & H Clarke / C Lowe)
Baby of Breed: Aspyre Wicked Tongue (Miss C Fisher)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Ashlaren Make Mine Champagne (Mrs E M Knox)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Silberweis Take N It Ezy (Ann Masjakin & John Robinson)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Aramii Aint Seen Nothin Yet (AI) (Lynelle Smith)

Weimaraner (Long-haired)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Silberweis In The Ivy League (LH) (Ann Masjakin & John Robinson)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Sarabande Sea of Dreams (AI) (Imp UK) (Bruce & Bev Cornish)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Ricochez Heulyn Cei (Dr B & Mrs B Cornish)
Res Dog CC & State Bred of Breed: Ricochez Heulyn Carwyn (Dr B & Mrs B Cornish)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Ch Ricochez Faleiry Gabrielle (Bruce & Bev Cornish)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Judy Horton (VIC) (Group Entry : 58)

Best in Group & Open in Group: Basenji
Aust Sup Ch Zandeena Getn My Game On (Jodie Delacourt & Craig Hatzikiriakos)
Baby in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Gersndach Aria Rio Femme (B K & Y J Shaw)
Minor in Group: Afghan Hound
Tianze Diamond In The Rough (Jacky Harnett)
Puppy in Group: Basenji
Lomar Two Up (L Marsden)
Junior in Group: Rhodesian Ridgeback
Seablueridge Madonna (Trish Gonzalez)
State Bred in Group: Greyhound
Aust Ch Bayan Days of Winenroses (AI) (D C / C A & N K McGreevy)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Rhodesian Ridgeback
Umkimzulu an American in Paris (Trish Gonzalez)
Runner Up Neuter in Group: Dachshund (Miniature Wire Haired)
Aust & Neut Ch Agwyr Accentuate The Positive (D G Hoyle)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Tianze Diamond In The Rough (Jacky Harnett)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Tianze Jewel Inthe Crown (Jacky Harnett)

Basenji
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Zandeena Getn My Game On (Jodie Delacourt & Craig Hatzikiriakos)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Lomar Two Up (L Marsden)
Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Aust Ch Zandeena Dont Try and Stop Me (Chloe Keast)

Borzoi
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Russkimir Grand Designs JC (M L Davis)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Zivv Dizgyzo Loto (Dr D & Mrs P Barclay)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Maharlikah Tru Succesor (B K & Y J Shaw)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Gr Ch Splendak First Chapter (B K & Y J Shaw)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Stardayne Royal Bouquet (Debbie Daly)
Res Dog CC: Aust Ch Stardayne Pol Roger (Debbie Daly)
Baby of Breed: Gersndach Aria Rio Femme (B K & Y J Shaw)

Dachshund (Miniature Wire Haired)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Sandswept Show No Mercy (Carol Sands)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Agwyr Accentuate The Positive (D G Hoyle)

Dachshund (Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Adbesare Green Grass of Texas (Catherina Wardle/Sarah Wheatley)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Adbesare Firecracker (Sarah Wheatley)
Res Dog CC & Open of Breed: Am / Am Gr/ Aust Ch Joy-Dens Rockin Robin (Imp USA) (R Gersbach/ J Neal/ S Wheatley)

Greyhound
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Bayan Days of Winenroses (AI) (D C / C A & N K McGreevy)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Adbesare Coco's Curtain Call (AI) (Miss S Wheatley)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Seablueridge Madonna (Trish Gonzalez)
Puppy of Breed: Beglory Fendi Xhosa (Mr P Kelly)
Intermediate of Breed: Adbesare National Rendezvous (Sarah Wheatley)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Umkimzulu an American in Paris (Trish Gonzalez)

Whippet
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Debrignac Jeanne de Clisson (Valerie Reichert)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Sue Sutherland (VIC)  (Group Entry : 57)

Runner Up in Group: Old English Sheepdog
Aust & Am Ch Wynsilot n Larame Come Together (Imp USA) (Mrs A Cassidy)
Baby in Group: Australian Cattle Dog
Waykrest Show Time (Wayne Carter)
Minor in Group: Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
Mirribandi Hadrian (Kathryn Winton)
Junior in Group: Finnish Lapphund
Aust Ch Theldaroy Xpensive Treasure (AI) (L C & R A Seare)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Waykrest Lever Action (Wayne Carter)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Waykrest Cutting Edge (Wayne Carter)
Baby of Breed: Waykrest Show Time (Wayne Carter)
Open of Breed: Aust Sup Ch Waykrest Hot Assassin (Wayne Carter)

Australian Kelpie
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Belljacks Just Foolin Around (S & K Whyatt)
Baby of Breed: Tyrilebee Wild At Heart (S & K Whyatt)

Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Mirribandi Hadrian (Kathryn Winton)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Mirribandi Harlequin (Kathryn Winton)

Border Collie
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Baramewe Time Of Your Life (Michelle Pollitt & Gary Ward)

Finnish Lapphund
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Theldaroy Xpensive Treasure (AI) (L C & R A Seare)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Lapinlumon Zutki (Imp) (R Seare)
Res Dog CC & Minor of Breed: Theldaroy Ynot Show UV Got It (L C & R A Seare)

German Shepherd Dog
Baby of Breed: Karham Destined To Be (Karham German Shepherds)

Old English Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & Am Ch Wynsilot n Larame Come Together (Imp USA) (Mrs A Cassidy)

Shetland Sheepdog
Res Bitch CC: Inneslake Vanity Fair (Miss Denise Yates/ Mr D Hedge & Mrs D Hedge)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Antudor Colorme King Benson (S Kilby)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Antudor Best Kept Secret (K Blake & E Lee)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Miss Beverley Watt (VIC)  (Group Entry : 57)

Best in Group & Open in Group: Samoyed
Aust Ch Modeysa Legend Of Awesomeness (N Tindale)
Runner Up in Group & State Bred in Group: Bullmastiff
Aust Ch Stennaroo Fearless Angel (Mr B & Mrs M Stennings)
Baby in Group: Samoyed
Lunasea Like No Other (AI) (N Tindale & H Chen)
Minor in Group: St Bernard
Aust Ch Draycan Olena Pure Vengence (Stacy Guilfoyle)
Aust Bred in Group: Schnauzer (Giant)
Aust Ch Blackline Grand Design (P Talvinen)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Dobermann
Aust Ch Wattavue Show No Mercy (Rhonda Harnell & Les Fabian)
Runner Up Neuter in Group: Schnauzer (Miniature)
Aust Neut Ch Qwicthrill Sassy Rose (Miss Eloise Head)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Whitewarrior Ice Walker (B White / J Weldon / S White)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Rhythm 'N Blues Del Molinasco (Imp) (A Rogers)
R/UP BOB & Res Dog CC: Aust & NZ Ch Deja Vu Von Romansholf (Imp POL) (Andrea Wilkinson)
Bitch CC & Junior of Breed: Imagin Tequilia Sunrise (Imp NZ) (A Wilkinson & R Gadsdon)
Res Bitch CC: OakieBern Anima Ribelle (AI) (Ann Maree Rogers)
State Bred of Breed: Aust Ch Polishdream Purple Rain (Andrea Wilkinson)

Bullmastiff
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Stennaroo Fearless Angel (Mr B & Mrs M Stennings)
Baby of Breed: Stennaroo Top Notch Show Off (Mr B & Mrs M Stennings)

Dobermann
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Wattavue Show No Mercy (Rhonda Harnell & Les Fabian)

Dogue de Bordeaux
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Bordogue Coco Lyon (P & R Gibson)

Rottweiler
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Mondallin Effie Express (Dean Dallinger &Monica Moore)

Samoyed
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Modeysa Legend Of Awesomeness (N Tindale)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aspenbeauty Dream of Grace (Lynda Campbell & Georgia Campbell-Cardno)
Baby of Breed: Lunasea Like No Other (AI) (N Tindale & H Chen)

Schnauzer
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Sharluka Calipso Star (Mrs J & Mr A Dale)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Doenitz Storm Chaser (Mrs J Dale & Mr A Dale)

Schnauzer (Giant)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Blackline Grand Design (P Talvinen)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Chicabud Call of the Jungle (J Windle & J Sharland)
Minor of Breed: Babetal Long Time Coming (AI) (Caroline & Eddie Lindenberg)
Neuter BOB & Neuter Bitch CC: Aust Neut Ch Qwicthrill Sassy Rose (Miss Eloise Head)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Suthanlites Great Gatsby (J LeCourt / S Briggs & K Jacobson)

St Bernard
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Draycan Olena Pure Vengence (Stacy Guilfoyle)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Julie Keenan (VIC)  (Group Entry : 57)

Runner Up in Group & Junior in Group: Keeshond
Aust Ch Kahnhond Special Edition (Jane Faulkner)
Baby in Group: Japanese Spitz
Mannerking Secret to Success (D King)
Minor in Group: Dalmatian
Paceaway Coach in Hand (AI) (Ms F E L Darling)
Puppy in Group: German Spitz (Klein)
Aust Ch Mibuddi Devil Child (D Cohen / B & K Alexander)
Open in Group: Tibetan Terrier
Aust Sup Ch Qanda Lhi's Qa-Par (Imp ITY) (Sharon & Breanne Lancey)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Great Dane
Harllablu Iron Hide JC (Nicole Brandon)
Runner Up Neuter in Group: Schipperke
Aust Gr & Neut Ch Pandec Midnite Storm (Mr P & Mrs D Comrie)

Boston Terrier
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Kerden Dixieland Rock (J Lacey & PLG & SL MOLE)

British Bulldog
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Mattbridge Painted Patch (Imp NZ) (A Rutherford & T Cumner)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Nanikoki Trick or Treat (Kerri Sullivan)
Res Bitch CC: Aust Ch Darjoce Stellabration (AI) (M L Halliday)

Chow Chow
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Malaboo Oriental Treasure (J & T Cumner)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Paceaway Coach Master (AI) (Fran Darling)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Paceaway Coach in Hand (AI) (Ms F E L Darling)
Res Bitch CC: Paceaway Summer Reigns (Michelle Little)
State Bred of Breed: Aust Ch Paceaway Wicked Wayz (Michelle Little)

French Bulldog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Cyprien Baileys On Ice (Em Cyprien & Jo Windle)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Kiangsi Smooth Operator (Michelle Byrnes & A Cadd)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Joerana Reach For The Stars (Ms Gaylene King)
Baby of Breed: Epanoui Dajavu (M Weekes)

German Spitz (Klein)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Mibuddi Devil Child (D Cohen / B & K Alexander)

Great Dane
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch OnyxDanes Allshamps N Gossip (AI) (Victoria Lansbury)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Harllablu Iron Hide JC (Nicole Brandon)

Japanese Spitz
Baby of Breed: Mannerking Secret to Success (D King)

Keeshond
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kahnhond Special Edition (Jane Faulkner)

Poodle (Toy)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Ziada Reign of Destiny (Mrs J Craig)

Schipperke
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Exmoor Raven Magic (Imp NZ) (Mrs Tania McAlister)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Pandec Magic Fire Bear (Mr P & Mrs D Comrie)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Breogan Magic Dreams (Mr P & Mrs D Comrie)
Baby of Breed: Tanzapaw Classic Example (Mrs Tania McAlister)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Pandec Midnite Storm (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust Gr Ch Pandec Free Spirit (Tania McAlister)

Tibetan Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Qanda Lhi's Qa-Par (Imp ITY) (Sharon & Breanne Lancey)