Sunshine Coast Kennel Club (QLD)

Date of Show : 15-Nov-2015 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr Arthur Fry (VIC)   (Total Entry : 524)

Best in Show & Open in Show: Kerry Blue Terrier
Eng / JR Ire / Ire / Am & Aust Ch Kebulak Dirty Harry (Imp USA) (Dr R Young/ G Winch/ C Reid)
Runner Up in Show: Pomeranian
Aust Sup Ch Pomquest Fame N Fortune (Mr B & Mrs S Abraham)
Minor in Show: Cocker Spaniel
Brayroan Soul Chance (J Newbold)
Junior in Show: Pharaoh Hound
Ir/ Ir Jr Ch Hard Black Jack Pharaoh Cukker (Imp HUN) (Karen Lever)
Intermediate in Show: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust Ch Antudor Dream Police (S J Smith & D Neilson)
Aust Bred in Show: Jack Russell Terrier
Aust Sup Ch Classicyds Cum Nc Th Real Thing (Jason / Nadia & Melaine Attridge)
Open Neuter in Show: Fox Terrier (Smooth)
Aust Ch Waitapu Instyle's Y Not (Jane Cantlon)

Baby SweepStakes - 3rd Place: Chihuahua (Smooth Coat)
Wachowa Liam O'Malley (Mrs Jennifer Watt)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mr John Palmer (NSW)  (Group Entry : 103)

Best in Group & Open in Group: Pomeranian
Aust Sup Ch Pomquest Fame N Fortune (Mr B & Mrs S Abraham)
Puppy in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Wachowa Kimi Finster (Mrs Jennifer Watt)
Junior in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Wachowa Man On A Mission (Mrs Jennifer Watt)
Aust Bred in Group: Chinese Crested Dog
Aust Sup Ch Mohawk Paparazzi (Sandy Adsett)
Open Neuter in Group: Chinese Crested Dog
Aust & Neut Ch Mohawk Thriller (Sandy Adsett)

Cavalier King Charles Spaniel
Res Bitch CC: Aust Ch Marcavan Pretty Little Liar (Amanda Dunne)
Junior of Breed: Aust Ch Morganlea Starman (Mrs C Ross)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Wachowa Jessica Brown (Jennifer Watt)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Wachowa Benjamin Brown (Mrs Jennifer Watt)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Peregrine JP Stand N Deliver (Imp JPN) (Mrs Jennifer Watt)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Wachowa Angelica Pickles (Mrs Jennifer Watt)
Baby of Breed: Wachowa Parti Man (Mrs Jennifer Watt)

Chihuahua (Smooth Coat)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Wachowa Workn Class Man (Mrs Jennifer Watt)
Res Dog CC & Junior of Breed: Wachowa Man On A Mission (Mrs Jennifer Watt)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Wachowa Kimi Finster (Mrs Jennifer Watt)
Baby of Breed: Wachowa Liam O'Malley (Mrs Jennifer Watt)

Chinese Crested Dog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Mohawk Paparazzi (Sandy Adsett)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mohawk Stix N Stonz (Sandy Adsett)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Mohawk Thriller (Sandy Adsett)

Havanese
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Cubet The Sheik ov Araby (Susan L Cronshaw)
Bitch CC & Minor of Breed: McSanta Dress You Up (Susan and Michael Cronshaw)

Papillon
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Mondelise Roberto Bolle (Carmel Dowley)
Puppy of Breed: Roseswain Quinntus the Guard (Miss H Tilley & Mrs J Moy)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Elenbah Night Wings (Karen McAllister)

Pekingese
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Glenroyal Chasin A Fools Dream (Miss A L Moore)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Pomquest Fame N Fortune (Mr B & Mrs S Abraham)
Baby of Breed: Pomquest Uno U Want Me (Mr B & Mrs S Abraham)

Pug
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kabova All Fired Up (AI) (Ms Janet McGregor)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Kabova Wicked Games (J M Williams)
Res Bitch CC: Kabova Still a Rockstar (Mrs J Williams)

Tibetan Spaniel
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Shadowvale Moon Hunter (AI) (P / C & R Stringfellow)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Shadowvale Moon Halo (AI) (P / C & R Stringfellow)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Bente Marker (QLD)  (Group Entry : 87)

Best in Group & Open in Group: Kerry Blue Terrier
Eng / JR Ire / Ire / Am & Aust Ch Kebulak Dirty Harry (Imp USA) (Dr R Young/ G Winch/ C Reid)
Runner Up in Group & Junior in Group: Cairn Terrier
Aust Ch Yarrinarra Ravens Call (Maxine Lee)
Baby in Group: Australian Terrier
Enomis Skys The Limit (Ms C Sweeney/Ms S Nicholson)
Minor in Group: Bedlington Terrier
Piperdene Chantily Lace (R J & P A Osmachenko)
Puppy in Group: Border Terrier
Fencho First n Foremost (Mrs N Smith)
Aust Bred in Group: Jack Russell Terrier
Aust Sup Ch Classicyds Cum Nc Th Real Thing (Jason / Nadia & Melaine Attridge)
Open Neuter in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Ch Waitapu Instyle's Y Not (Jane Cantlon)

American Staffordshire Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ravinboutya TwentyFour Seven ET (M Boucher)

Australian Terrier
Baby of Breed: Enomis Skys The Limit (Ms C Sweeney/Ms S Nicholson)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Ch Taufield Anzac Hero (Ms C L Sweeney)

Bedlington Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Piperdene Chantily Lace (R J & P A Osmachenko)

Border Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Fencho First n Foremost (Mrs N Smith)
Baby of Breed: Fencho Little Langdale Tarn (Mrs N Smith)

Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kupala Kute N Tantalizing (AI) (Kupala Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Kupala Kool Espionage (AI) (G & S McAdam)

Cairn Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Yarrinarra Ravens Call (Maxine Lee)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Yarrinarra Cool Cash (Maxine Lee)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Idylewins Laissez Faire (Dr R Young/ Mr G Winch/ Mr C Reid)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Ch Waitapu Instyle's Y Not (Jane Cantlon)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Classicyds Busta Move (J/ N & M Attridge)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Classicyds Keepn Up wth The Ks (Jason/ Nadia & Mel Attridge)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Classicyds Cum Nc Th Real Thing (Jason / Nadia & Melaine Attridge)
Baby of Breed: Mustangjax Cool Runnings (D & K Fitzgerald)
Minor of Breed: Mustangjax Tony Marony (D & K Fitzgerald)

Kerry Blue Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Eng / JR Ire / Ire / Am & Aust Ch Kebulak Dirty Harry (Imp USA) (Dr R Young/ G Winch/ C Reid)

Manchester Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Traffordpark Blackadder (Imp NZ) (S Williams)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Sharwil Great Escape (S Williams)

Parson Russell Terrier
Baby of Breed: Charizelle Ice Crystal (Imp NZ) (Mrs K Fitzgerald)

Scottish Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Upyrkilt Passion for Fashion (Stacy Kellie)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Anrias Beowulf (Stacy Kellie)
Baby of Breed: Anrias Csarinas Passion (Anrias Knls)

Staffordshire Bull Terrier
Bitch CC: Legendstaff Molly Ganster (Imp ESP) (Karen Peek)

Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Charbon Chase The Ace (C E & J F Chambers)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Charbon Dove By Design (C E & J F Chambers)
Baby of Breed: Charbon Dream Traveller (C E & J F Chambers)
Puppy of Breed: Nudimah Rising Son (C E & J F Chambers)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Toni Dennis (NSW)  (Group Entry : 73)

Best in Group & Open in Group: Brittany
Aust Sup Ch Wameika Kazs Short Spirit (K & K M Ward)
Minor in Group: Cocker Spaniel
Brayroan Soul Chance (J Newbold)
Junior in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Edelhof Love Is An Open Door (Jade Norman)
Aust Bred in Group: Labrador Retriever
Aust Ch Driftway Rhythm On Oak (Guy Spagnolo)

Brittany
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Wameika Kazs Short Spirit (K & K M Ward)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wameika Ozzi Chocolat Fudge (K & K M Ward)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Wameika Quickhitch (Ward)

Cocker Spaniel
Minor of Breed: Brayroan Soul Chance (J Newbold)
Aust Bred of Breed: Brayroan Chase N Chance (J Newbold)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Edelhof Love Is An Open Door (Jade Norman)

Hungarian Vizsla
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Gamecall Tayke Aim (Mr L & Mrs K Morris)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Driftway The Time Keeper (Guy Spagnolo)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Driftway Rhythm On Oak (Guy Spagnolo)

Lagotto Romagnolo
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kebro Dantes Flame (Robynne Flynn)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ginso Go Ragazza (Mrs R L Flynn)

Pointer
Baby of Breed: Silvagun Juliette (M L & K L Peek)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Ashlaren Rock A Guy Baby (Bev Quinlan)
Res Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Sharlani I Carnt Hear You (Alana Meek)

Weimaraner (Long-haired)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sharlani Flying Feather (Karyn Young)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mr John Palmer (NSW) (Group Entry : 58)

Best in Group & Open in Group: Whippet
Aust Ch Twyborn Innocense (Imp SWE) (Ulla Greenwood)
Minor in Group: Azawakh
Grantulla Tende (S Adsett and C Parratt)
Puppy in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Valgarden Rambling Rose (V Bowden)
Junior in Group: Pharaoh Hound
Ir/ Ir Jr Ch Hard Black Jack Pharaoh Cukker (Imp HUN) (Karen Lever)
Open Neuter in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust & Neut Ch Splendak Dancin inth Dark (B and Y Shaw)

Azawakh
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Grantulla Tende (S Adsett and C Parratt)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Adadach Buttons N Bows (B K & Y J Shaw)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Shasdin Royal Legend (V Bowden)
Res Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Shasdin Royal Lickety Split (V Bowden)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Kajmytt Miss Vashti (Cheryl Farley)
Baby of Breed: Valgarden Paris In Spring (V Bowden)
Intermediate of Breed: Aust Ch Splendak Daddy Kool (B K & Y J Shaw)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Valgarden Rambling Rose (V Bowden)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Splendak Dancin inth Dark (B and Y Shaw)

Dachshund (Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Adbesare Phirst Class (Miss S Wheatley)

Pharaoh Hound
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Ir/ Ir Jr Ch Hard Black Jack Pharaoh Cukker (Imp HUN) (Karen Lever)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sleykh In Central Park (AI) (Dr A L Oksa Walker & Mrs K Lever)

Whippet
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Twyborn Innocense (Imp SWE) (Ulla Greenwood)
Res Bitch CC: Twyborn Joy of Life (Imp) (Ulla Greenwood)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr Arthur Fry (VIC)  (Group Entry : 69)

Best in Group & Aust Bred in Group: Shetland Sheepdog
Aust Ch Gavend Whispers Ov Gold (Traci Addison)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust Ch Antudor Dream Police (S J Smith & D Neilson)
Baby in Group: Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
Mirribandi Quatro (Mrs J Hafey)
Minor in Group: Old English Sheepdog
Perfu Inca Traveller (Tracey & Wayne Weight / Mrs Sue Moore)
Puppy in Group: Australian Kelpie
Oatland Look At Me (Noel & Maureen Kay)
Junior in Group: Border Collie
Aust Ch Khayoz Show Me Heaven (Khayoz Knls / N & M Kay)
Open Neuter in Group: Australian Cattle Dog
Aust Ch Kelprin Grand Entry (Corinne Chandler)

Australian Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Kelprin Magic Entry (Corinne Chandler)
Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kelprin Heez Just Grand (M Powell)
Baby of Breed: Pureheel Royal Commando (Mr S Lawrence & Mr E O'Donnell)
Junior of Breed: Austrax In Your Honour (Kath Williamson)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Ch Kelprin Grand Entry (Corinne Chandler)

Australian Kelpie
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Oatland Look At Me (Noel & Maureen Kay)

Australian Stumpy Tail Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Kerimarlo Shooting The Breeze (Kerri Lougheed)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Kerimarlo Just Bel Eve (Kerri Lougheed)

Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mirribandi Juliette PT (Mrs J Hafey)
Baby of Breed: Heroeswit at Belgnbeau (Mrs J Hafey)

Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
Baby of Breed: Mirribandi Quatro (Mrs J Hafey)

Border Collie
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Khayoz Show Me Heaven (Khayoz Knls / N & M Kay)
Baby of Breed: Khayoz The Kings Angel (Noel and Maureen Kay)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Perrioak Dannys Kaos (R and M Ally)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Theldaroy Anyone Dare To Diffa (L C & R A Seare)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Yobhonden Big Hole To Dig (R & S Morrison / M & T Brady)

Old English Sheepdog
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Perfu Inca Traveller (Tracey & Wayne Weight / Mrs Sue Moore)
Puppy of Breed: Aust Ch Adoroes As You Wish (Tracey & Wayne Weight)

Shetland Sheepdog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Gavend Whispers Ov Gold (Traci Addison)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Electro Catch Me If U Can (Leslie Bastin)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Antudor Dream Police (S J Smith & D Neilson)

White Swiss Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Pandorras Mountain-Crystal (Imp NZ) (Sandra McGill)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Bente Marker (QLD)  (Group Entry : 69)

Best in Group & Intermediate in Group: Dobermann
Aust Sup Ch Derringer What a Chance (Imp NZ) (Harnell/Fabian/Goodwin-Smith)
Runner Up in Group: Schnauzer (Miniature)
TheGlebe Black Betty (Stacy Kellie)
Baby in Group: Akita
Kaisho Love The Game (Craig & Malisa Moffat)
Puppy in Group: Samoyed
Kalaska Lovida Lover Girl (J & D Maguire)
Junior in Group: Siberian Husky
Aust Ch Theldaroy Terra Sancta (L C & R A Seare)
Open in Group: Schnauzer (Giant)
Aust Ch Munchener Nardoo von Wotan (B Frewen-Lord & Y Hopf)

Akita
Baby of Breed: Kaisho Love The Game (Craig & Malisa Moffat)

Boxer
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Kudirka Turks Lilmis Rouge (Miss Liza McLaughlin)
Res Dog CC & Minor of Breed: Tirbolead blazing aces (Ashlee Richardsin)
Baby of Breed: Onlyskyhigh Feelin Cagey (Liza Mclaughlin)

Bullmastiff
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Atmyside Iz Something Special (V Owen)

Dobermann
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Derringer What a Chance (Imp NZ) (Harnell/Fabian/Goodwin-Smith)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Derringer Gypsy Lady (imp NZ) (R Harnell & L Fabian)

Dogue de Bordeaux
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Keyartay Crows Dozer (S B Ross)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Grandelatete Koda (S B Ross)

German Pinscher
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Masterkarn Legends N Myths (Mrs B Turner)

Samoyed
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Kalaska Hit The Road Jack (J & D Maguire)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Kalaska Lovida Lover Girl (J & D Maguire)

Schnauzer (Giant)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Munchener Nardoo von Wotan (B Frewen-Lord & Y Hopf)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Hun Jr Ch & Aust Ch Silver Senator Kaoma Night (Imp HUNG) (Yvonne Hopf)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: TheGlebe Black Betty (Stacy Kellie)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Theldaroy Terra Sancta (L C & R A Seare)

St Bernard
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Casperscove Franklin (Sandi Paull)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Lympne Iolanthia (Allan Johnson)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Toni Dennis (NSW)  (Group Entry : 65)

Best in Group & Open in Group: Keeshond
Aust Sup Ch Calivale True Spirit (D I & D J Wall / K Santas)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Boston Terrier
Aust Ch Merryjay Bostn Bublgum (Ms L Y Carpenter & Mrs R Kemp)
Minor in Group: Boston Terrier
Drumsara Special Delivery (Mrs M J Stewart)
Intermediate in Group: Poodle (Miniature)
Aust Ch Danrith Say My Name (Mr James Bennett)
Open Neuter in Group: Schipperke
Aust Neut Ch Tanzapaw Lucky First (Tania McAlister)

Boston Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Merryjay Bostn Bublgum (Ms L Y Carpenter & Mrs R Kemp)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Drumsara Special Delivery (Mrs M J Stewart)

British Bulldog
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Majestueux LadyLuk De Surfcity (AI) (J & T Cumner)
Baby of Breed: Mattbridge Sjaak Majestueux (Imp NZ) (J & T Cumner)

Dalmatian
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Dalillu Lady Macbeth (K Murphy / K Maker)
Intermediate of Breed: Sarasota For Your Eyes Only (Michelle Little)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Sarasota Sarabande ET (Michelle Little)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Shaunuff Banjo Player (Mrs J Shaw)
Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Keesway Wee Lilmis At Mcboxa (Imp NZ) (Liza Mclaughlin)

German Spitz (Mittel)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Tralaur Rumour Hazit (T Mobley)

Great Dane
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Willitoft Foxy Lady (AI) (Jools Ruddle)
R/UP BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Arababy Drive It On Home (I & C Davis)
Baby of Breed: Divadanes Dartist Fortune (Mrs C Davis & Mr T Cox)

Japanese Spitz
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Hawkesmill I See Diamonds (Barbara Winch)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Hawkesmill Fleur de Lis (Barbara Winch)

Keeshond
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Calivale True Spirit (D I & D J Wall / K Santas)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Hunkeedori Get Thparty Started (L Cassidy / B Thompson)

Lhasa Apso
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Amesen Turn the Page (Caroline Bouffler)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Amesen Black Tie Affair (C Bouffler)

Poodle (Miniature)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Danrith Say My Name (Mr James Bennett)

Schipperke
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Pandec Idol Spirit (Tania Mcalister)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Tanzapaw First Edition (Tania McAlister)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Pandec Midnite Storm (Mr P & Mrs D Comrie)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Tanzapaw Lucky First (Tania McAlister)

Shih Tzu
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Nykem Hopes N Dreams (Alisha Moore)