Caboolture Kennel Club (QLD)
Date of Show : 22-Nov-2015 (Sunday)
Championship Show
The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.
General Specials
Specials Judge: Mrs Kathleen Hardwick (New Zealand) (Total Entry : 726)
Aust Sup Ch Dykinta Never Ending Story (AI) CD RAE (Miss C Ryan)
Runner Up in Show: French Bulldog
Aust Ch Shaunuff Banjo Player (Mrs J Shaw)
Minor in Show: Tenterfield Terrier
Charbon Dove By Design (C E & J F Chambers)
Puppy in Show: Akita
Christabell Forget Me Not (Imp NZ) (H & J Gibson / K Bell)
Intermediate in Show: Keeshond
Aust Sup Ch Keez Keep Em Talkin (P & M Hickey / E Hickey & R Stewart)
Open Neuter in Show: Fox Terrier (Smooth)
Aust Ch Waitapu Instyle's Y Not (Jane Cantlon)
Group 1 - Toys
Specials Judge : Mr A Ferruggiaro (USA) (Group Entry : 138)
Aust Sup Ch Hashki Little Bear (Mr P Williams)
Runner Up in Group: Pomeranian
Aust Sup Ch Pomquest Fame N Fortune (Mr B & Mrs S Abraham)
Minor in Group: Pekingese
Glenroyal Chasin A Fools Dream (Miss A L Moore)
Junior in Group: Chihuahua (Long Coat)
Aust Ch Peregrine JP Stand N Deliver (Imp JPN) (Mrs Jennifer Watt)
Intermediate in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Ch Fasusq Bittersweet Symphony (Amanda Dunne & Mary-Anne Silvester)
Open Neuter in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Syon Burlesque (Mrs C Ross)
Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fasusq Bittersweet Symphony (Amanda Dunne & Mary-Anne Silvester)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Morganlea Starman (Mrs C Ross)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Syon Burlesque (Mrs C Ross)
Open Neuter (Dog) of Breed: Aust Neut Ch Kahleyvale Day Dreaming (Bronwen Gordon)
Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Peregrine JP Stand N Deliver (Imp JPN) (Mrs Jennifer Watt)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Wachowa Jessica Brown (Jennifer Watt)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Bramver's European Gentle Man (Imp JPN) (Ann Parker)
Res Bitch CC: Aust Ch Sianjo Mistie Blue (Jennifer McKell)
Baby of Breed: Wachowa Lorna Jane (Mrs Jennifer Watt)
Puppy of Breed: Wachowa Angelica Pickles (Mrs Jennifer Watt)
Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Triscadec Stand N Admire (Joyce Richardson)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Salinacruz Hot Shot (Imp NZ) (Ann Parker)
Res Dog CC: Aust Ch Toyopet Power To The Max (H E J Bright)
Baby of Breed: Wachowa Liam O'Malley (Mrs Jennifer Watt)
Junior of Breed: Wachowa Man On A Mission (Mrs Jennifer Watt)
English Toy Terrier (Black and Tan)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Yurrugar Glory Box (P Saunders / P Trapp)
Havanese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hashki Little Bear (Mr P Williams)
Bitch CC & Minor of Breed: Hashki Xander Panda (Grahame Neave)
Italian Greyhound
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Oakway Gold Escort (Jill Marks)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tunamara China Display (Jill Marks)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Oakway Gold Reign (Jill Marks)
Lowchen
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Paceaway TopHat n Tails (Trina Ellem and Darren Freese)
Bitch CC & Puppy of Breed: Paceaway Hi Society (Fran Darling)
Papillon
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Mondelise Roberto Bolle (Carmel Dowley)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Elenbah Gently Does It (KarenMcAllister)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mychrysalis Cream On Top (C J Scott)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Mychrysalis Dipped In Gold (C J Scott)
Baby of Breed: Mychrysalis Here Comes Lucy (C J Scott)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Elenbah Night Wings (Karen McAllister)
Pekingese
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Glenroyal Chasin A Fools Dream (Miss A L Moore)
Pomeranian
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Pomquest Fame N Fortune (Mr B & Mrs S Abraham)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Pomquest Rock The Box (Mr B & Mrs S Abraham)
Pug
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kabova Single N Lovin It (J Williams & B Sorensen)
Tibetan Spaniel
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Shadowvale Moon Hunter (AI) (P / C & R Stringfellow)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Myikyi Fire Storm (Kylie & Nigel Gaudron)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Shadowvale Moon Halo (AI) (P / C & R Stringfellow)
Baby of Breed: Myikyi Sonata (Kylie & Nigel Gaudron)
Intermediate of Breed: Tyju Bold And Beautiful (Kylie and Nigel Gaudron)
Yorkshire Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Karojenbe Cointreau On Ice (M R & L C Shaw)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Karojenbe Shaken Not Stirred (M R & L C Shaw)
Group 2 - Terriers
Specials Judge : Mrs N Robertson (RSA) (Group Entry : 129)
Aust Ch Yarrinarra Ravens Call (Maxine Lee)
Runner Up in Group: Fox Terrier (Smooth)
Mystreebox Joseph Harlin (Robyn Scott)
Baby in Group: Jack Russell Terrier
Mustangjax Cool Runnings (D & K Fitzgerald)
Minor in Group: Tenterfield Terrier
Charbon Dove By Design (C E & J F Chambers)
Puppy in Group: Jack Russell Terrier
Mustangjax Showgirl (D & K Fitzgerald)
Intermediate in Group: Staffordshire Bull Terrier
Magicmine Dark Knight (Paula and Michael Hill)
Aust Bred in Group: Cairn Terrier
Aust Ch Yarrinarra Clover Tails (Maxine Lee)
Open in Group: Australian Terrier
Aust Ch Wanora Angie Gurl (Wanora Kennels)
Open Neuter in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Ch Waitapu Instyle's Y Not (Jane Cantlon)
Australian Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Wanora La Walkin on Sunshine (Wanora Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Wanora Angie Gurl (Wanora Kennels)
Baby of Breed: Enomis Skys The Limit (Ms C Sweeney/Ms S Nicholson)
Neuter BOB: Aust Ch Taufield Anzac Hero (Ms C L Sweeney)
Bedlington Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Piperdene Chantily Lace (R J & P A Osmachenko)
Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Sirram Beauty Queen (K King)
Cairn Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Yarrinarra Ravens Call (Maxine Lee)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Yarrinarra Clover Tails (Maxine Lee)
Minor of Breed: Yarrinarra Scout (Maxine Lee)
Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Mystreebox Joseph Harlin (Robyn Scott)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Ch Waitapu Instyle's Y Not (Jane Cantlon)
Jack Russell Terrier
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Mustangjax Pandamonium (D & K Fitzgerald)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Mustangjax Showgirl (D & K Fitzgerald)
Baby of Breed: Mustangjax Cool Runnings (D & K Fitzgerald)
Parson Russell Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Charizelle Ice Crystal (Imp NZ) (Mrs K Fitzgerald)
Scottish Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Upyrkilt Passion for Fashion (Stacy Kellie)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Anrias Beowulf (Stacy Kellie)
Baby of Breed: Anrias Csarinas Passion (Anrias Knls)
Staffordshire Bull Terrier
R/UP BOB & Bitch CC: Bxact The Pandorica Opens (K Roebig)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Magicmine Dark Knight (Paula and Michael Hill)
Minor of Breed: Moonglade The Royal Black (Karen Peek)
Puppy of Breed: Magicmine Indian Dreamer (Paula Hill)
Intermediate of Breed: Aust Ch Moonglade Miss America (IID USA) (Karen Peek)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Magicmine Dark Assasin (Paula Hill)
Tenterfield Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Charbon Dove By Design (C E & J F Chambers)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Charbon Chase The Ace (C E & J F Chambers)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Nudimah Rising Son (C E & J F Chambers)
Baby of Breed: Charbon Dream Traveller (C E & J F Chambers)
West Highland White Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Maceltic Meara Born In Samhain (Miss K Maguire & Mrs R Waxman)
Group 3 - Gundogs
Specials Judge : Mrs Kathleen Hardwick (New Zealand) (Group Entry : 129)
Aust Sup Ch Dykinta Never Ending Story (AI) CD RAE (Miss C Ryan)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Pointer
Aust Ch Calberick Give It A Shot (Patrik & Sharon Berger)
Minor in Group: Cocker Spaniel
Ravensnite Barely Legal (Alecia Ugrinic)
Junior in Group: Chesapeake Bay Retriever
Aust Ch Tenarda My Dad's a Grande (Margaret Wedgwood)
Intermediate in Group: Golden Retriever
Aust Ch Ikentrieve La Vida Loca (AI) (Mrs B Kent & Miss M Kent)
Chesapeake Bay Retriever
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tenarda My Dad's a Grande (Margaret Wedgwood)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Crowlee No Regrets (Margaret Wedgwood)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Tenarda Make Way for Winnie (Margaret Wedgwood)
Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Pencandy Done N Dusted (J Newbold / N & T Crocker)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Brayroan Chase N Chance (J Newbold)
Baby (Dog) of Breed: Myshalair Made For Mischief (Ms H J Yeates)
Minor of Breed: Ravensnite Barely Legal (Alecia Ugrinic)
Puppy of Breed: Ravensnite Passing The Bux (Alecia Ugrinic)
Junior of Breed: Cobalt Pretty Pretzel (Holly Rey)
Golden Retriever
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Dykinta Never Ending Story (AI) CD RAE (Miss C Ryan)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ikentrieve La Vida Loca (AI) (Mrs B Kent & Miss M Kent)
Res Bitch CC: Aust Ch Ikentrieve Kindred Spirit (AI) (Brenda Kent)
Hungarian Vizsla
Res Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Gamecall Tayke Aim (Mr L & Mrs K Morris)
Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Driftway The Time Keeper (Guy Spagnolo)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Copperkee Shooting Star (Ms D & Miss J Creagh)
Res Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Tenarda All Class (Margaret Wedgwood)
Baby of Breed: Copperkee Southern Lights (Ms D & Miss J Creagh)
Minor of Breed: Copperkee Route Sixty Six (Mrs D & Miss J Creagh)
Lagotto Romagnolo
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kebro Dantes Flame (Robynne Flynn)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ginso Go Ragazza (Mrs R L Flynn)
Pointer
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Calberick Give It A Shot (Patrik & Sharon Berger)
Baby of Breed: Silvagun Juliette (M L & K L Peek)
Weimaraner
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Greyghost Weis Cracker (B Quinlan)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Ashlaren Rock A Guy Baby (Bev Quinlan)
Baby of Breed: Silberweis Walking On Sunshine (Ann Masjakin & John Robinson)
Puppy of Breed: Bromhund U Can Buy Me Diamonds (Lynelle Smith)
Intermediate of Breed: Aust Ch Silberweis Take N It Ezy (Ann Masjakin & John Robinson)
Open of Breed: Aust Ch Silberweis Absinthe (Ann Masjakin & John Robinson)
Weimaraner (Long-haired)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Silberweis Harvey Wallbanger (Ann Masjakin & John Robinson)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Feldjaeger Q Behind This Miss (LH) (Judy & Tony Glover)
Group 4 - Hounds
Specials Judge : Mr John Bryson (NSW) (Group Entry : 87)
Aust Ch Twyborn Innocense (Imp SWE) (Ulla Greenwood)
Runner Up in Group: Black and Tan Coonhound
NZ & Aust Ch Canoui Papa Was A Gamblin Man (Imp NZ) (Lynn Bevan and Trevor Cooney)
Puppy in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Almarjo Wilson Von Schnitzel (Mark & Jo Yardley)
Intermediate in Group: Rhodesian Ridgeback
Seablueridge Bear (D Mitchell)
Afghan Hound
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Karakush Mr Music (D & N Willson / L & H Gibson)
Bitch CC & Puppy of Breed: Tianze Frozen In Time (AI) (Jacky Harnett)
Azawakh
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Grantulla Tende (S Adsett and C Parratt)
Basenji
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Nikrus Zoomy Safari (Mrs C Benson)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Remwin Dark Image (Mrs C Benson)
Black and Tan Coonhound
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ & Aust Ch Canoui Papa Was A Gamblin Man (Imp NZ) (Lynn Bevan and Trevor Cooney)
Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Graedon Timefsuccess (Mrs J Ireland)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Adadach Buttons N Bows (B K & Y J Shaw)
Junior of Breed: Aust Ch Shasdin Royal Legend (V Bowden)
Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Almarjo Wilson Von Schnitzel (Mark & Jo Yardley)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Almarjo Twisted Sister (Mr M Yardley & Mrs J Yardley)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Solana Miss Zoe (Mark & Jo Yardley)
Baby of Breed: Delamaine Sunset Flame (B K & Y J Shaw)
Minor of Breed: Almarjo Elsa von Schnitzel (Mark & Jo Yardley)
Dachshund (Miniature Wire Haired)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Fayrewyre Mystic Quartz (M A Davidson & L M Dunn)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Gr Ch Uglee Sir Pepercorn (L M Dunn)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tinsnips Kites Pride (M A Davidson & L M Dunn)
Irish Wolfhound
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Wulfgar Devynia (AI) (Jacob Joy)
Rhodesian Ridgeback
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Seablueridge Bear (D Mitchell)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Shelridge Magical Power (Denise Mitchell)
Whippet
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Twyborn Innocense (Imp SWE) (Ulla Greenwood)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Twyborn Joy of Life (Imp) (Ulla Greenwood)
Group 5 - Working Dogs
Specials Judge : Mr D Seow (Malaysia) (Group Entry : 70)
Aust Sup Ch Pukawidgee Light Oth Moon (Pukawidgee Kennels)
Baby in Group: Australian Cattle Dog
Waykrest Short Fuse (Waykrest Kennels)
Minor in Group: Old English Sheepdog
Perfu Inca Traveller (Tracey & Wayne Weight / Mrs Sue Moore)
Puppy in Group: Bearded Collie
Edinglen Starry Starry Night (AI) (Michele Lincoln)
Junior in Group: Australian Cattle Dog
Austrax In Your Honour (Kath Williamson)
Open Neuter in Group: Australian Cattle Dog
Aust Ch / Neut Ch Coomerith Ruby Rose RN (Daphne Daniel)
Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kelprin Heez Just Grand (M Powell)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Gr Ch Waykrest Mirror Magic (Wayne Carter)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Austrax In Your Honour (Kath Williamson)
Baby of Breed: Waykrest Short Fuse (Waykrest Kennels)
Aust Bred of Breed: Tirlta Wasting Light (K Williamson)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Ch / Neut Ch Coomerith Ruby Rose RN (Daphne Daniel)
Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Aolani's Maisilva Gunpowder (Imp USA) (Mrs Kellie Vardy & Ms Donna Puttock)
Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Jedabun Everlasting Grace (Miss T Simpson / P & K Vardy)
Baby of Breed: Senturian Sing The Blues (Miss Chelsea Brown/Ms Bounds & Mr Butcher)
Bearded Collie
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Edinglen Starry Starry Night (AI) (Michele Lincoln)
Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hamlets Heart Alias Dakota (Imp LTH) (M Spencer)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tarraray Rasa Alias Dakota (Fidler/Glenn)
Border Collie
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Pukawidgee Light Oth Moon (Pukawidgee Kennels)
Res Dog CC & Junior of Breed: Ionaborda Grand Slam (Royalborda Kennels)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Ag Ch 500 Timatosha Jus Wone Look CCD RAE ADO6 ADM7 JDM8 JDO9 GDX SDX SPDX HSAs (S Jones/L Phythian)
Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Theldaroy Anyone Dare To Diffa (L C & R A Seare)
Old English Sheepdog
Res Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Bluefall No Ordinary Girl (AI) (Nicole Jardine)
Minor of Breed: Perfu Inca Traveller (Tracey & Wayne Weight / Mrs Sue Moore)
Puppy of Breed: Aust Ch Adoroes As You Wish (Tracey & Wayne Weight)
Shetland Sheepdog
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Gavend Whispers Ov Gold (Traci Addison)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Electro Catch Me If U Can (Leslie Bastin)
Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Cuuchin Champagne Charlie (Joyce Wheeler)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Cuuchin A Splasha Panache (Joyce Wheeler)
Group 6 - Utility Dogs
Specials Judge : Mr S Swee Lin (Malaysia) (Group Entry : 82)
Christabell Forget Me Not (Imp NZ) (H & J Gibson / K Bell)
Minor in Group: Schnauzer (Miniature)
Koobalies Kat Got Your Tongue (J Sharland)
Akita
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Christabell Forget Me Not (Imp NZ) (H & J Gibson / K Bell)
Baby of Breed: Kaisho Master Of The Game (Craig & Malisa Moffat)
Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Darksky Real Wild Moves (Fionna Paton & Rodney Surawski)
Boxer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Chizack Mad Max (AI) (Imp NZ) (L J Cassidy/ A Hobday)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Redbush Millenium Diamond (AI) (R & S Carstens)
Dogue de Bordeaux
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Keyartay Crows Dozer (S B Ross)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Grandelatete Koda (S B Ross)
German Pinscher
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Masterkarn Legends N Myths (Mrs B Turner)
Portuguese Water Dog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Ryzylva Make A Wish (AI) (M & S Lilley)
Samoyed
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Kalaska Hit The Road Jack (J & D Maguire)
Minor of Breed: Kalaska Lovida Lover Girl (J & D Maguire)
Schnauzer
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Regenstauf Start The Party (Mrs I Cox)
Schnauzer (Giant)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Munchener Nardoo von Wotan (B Frewen-Lord & Y Hopf)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Hun Jr Ch & Aust Ch Silver Senator Kaoma Night (Imp HUNG) (Yvonne Hopf)
Schnauzer (Miniature)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Koobalies Kat Got Your Tongue (J Sharland)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: TheGlebe Black Betty (Stacy Kellie)
Shiba Inu
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Wolfworx Aiko Akemi (A R Craze & J M Wheeler)
St Bernard
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Casperscove Franklin (Sandi Paull)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Draycan Give It All Youve Got (Draycan Kennels)
Group 7 - Non-Sporting Dogs
Specials Judge : Mrs Davida Brown (New Zealand) (Group Entry : 91)
Aust Ch Shaunuff Banjo Player (Mrs J Shaw)
Junior in Group: French Bulldog
Aus Ch Swifdelight U S Forces (David Swift)
Intermediate in Group: Keeshond
Aust Sup Ch Keez Keep Em Talkin (P & M Hickey / E Hickey & R Stewart)
Aust Bred in Group: Great Dane
Aust Ch Willitoft Foxy Lady (AI) (Jools Ruddle)
Open Neuter in Group: Dalmatian
Checkerboard Barcelona (Krisi Murphy)
British Bulldog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Swartzlic Gaylord Focker (Mrs M Lloyd and Mr L Perrett)
Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Aust Ch Majestueux LadyLuk De Surfcity (AI) (J & T Cumner)
Baby of Breed: Mattbridge Sjaak Majestueux (Imp NZ) (J & T Cumner)
Dalmatian
Puppy of Breed: Dalillu Gratiano (K Murray & K Maker)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Checkerboard Barcelona (Krisi Murphy)
French Bulldog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Shaunuff Banjo Player (Mrs J Shaw)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aus Ch Swifdelight U S Forces (David Swift)
German Spitz (Mittel)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Tralaur Rumour Hazit (T Mobley)
Great Dane
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Willitoft Foxy Lady (AI) (Jools Ruddle)
Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Syide Rider On The Storm (Mrs Barbara A Winch)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Hawkesmill Fleur de Lis (Barbara Winch)
Keeshond
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Keez Keep Em Talkin (P & M Hickey / E Hickey & R Stewart)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Hunkeedori Get Thparty Started (L Cassidy / B Thompson)
Lhasa Apso
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Amesen Black Tie Affair (C Bouffler)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Amesen Turn the Page (Caroline Bouffler)
Intermediate of Breed: Soolim The Holy Terror (Sonya Rae Erhart)
Poodle (Miniature)
Baby of Breed: Bienaime Kaptain Jak Sparow (S & L Darling)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Ch Bienaime Viva Las Vegas (S & L Darling)
Poodle (Toy)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Garwey Paddington Bear (H E J Bright)
Schipperke
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Pandec Midnite Storm (Mr P & Mrs D Comrie)
Shar Pei
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Rynkls Hrsnround Inth Sunshine (Darcy Stratford)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Ayzsa Relight My Fire (Darcy Stratford)